ZATERDAG 5 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - BAG. 6 £A' SLUITING VAN SPOORLIJNEN. Beslissing der regeering. Op grond van een beslissing der regee- rinig zullen de NecLeriandsche Spoorwegen geheel staken de exploitatie van de lijnen LeidenHoofddorp en AiLpIhenUithoorn met zij,talk. Bovendien wordt de lijn Nieu- wershiisU irthoornAalsmeerHaarlem voor reizigers ver-voer gesloten, naaar het goederenvervoer blij®: voortduren. In de Haarlemmermeer zullen voorts in exploitatie blijven de lijnen Amsterdam Aalsmeer en AmsterdamUithoorn. VARKENS-PRIJZEN De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de betaling van na 6 October a.s. aan haar te leveren varkens tot wederopzegging zal geschieden op basis von onderstaande prijzen. Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen: Kwaliteit Beneden Van Van Van Van Van 50K.G. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 KG. KG. KG. KG. KG. IA naar 54 57 59 57 55 IB HA kwaliteit 52 55 57 55 53 IC IIB UIA max. 50 53 55 53 51 HC IIIB 43 cent 48 51 53 51 49 HIC 46 49 51 49 47 CC 44 47 49 47 45 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (dj. het warm gewicht verminderd met 2 pet). Deze prijzen worden verlaagd met 2 ct per K.G. wanneer de varkens als nood- of spoedgevallen zijn aangeboden, met 5 cent per K.G. wanneer het spek der varkens na slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting strepen, vlekken of ondershuidsche bloeduitstortingen ver toont, waarvan de aanwezigheid reeds bij de afname door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Varkens welke voor het risico van den leverancier zijn afgenomen, worden alleen dan tegen bovenstaande prijzen uitbetaald, wanneer deze zich na de slachting in goe de conditie bevinden. Is zulks niet het ge val, dan wordt de werkelijke waarde na slachting vergoed. Zeugen, beer en, of bin- nenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt een varken na slachting een binnen- beer te zijn, dan vindt de betaling plaats op basis van 60 pet. der genoemde prijzen, tenzij zulks bij de levering reeds is vastge steld in welk geval nimmer meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt ver goed. Deze prijzen gelden niet voor varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd. Hiervoor zal de prijs telkens bij afname worden medegedeeld. DE WET OP DE STAATSLOTERIJ. Het verbod voor particuliere loterijen om van de Staatsloterij gebruik te maken In het Staatsblad is thans afgekondigd de wet van 4 Maart 1935, houdende wijzi ging van de wet tot regeling van de Staatsloterij. Zooals men weet, behelst deze wetswij ziging een verbod voor andere loterijen dan de Staatsloterij, om voor haar uitlatingen gebruik te maken van de trekkingen van de Staatsloterij. Deze wetswijziging treedt in werking 20 dagen na de afkondiging, dus met ingang van 24 October as. ANALPHABETEN BIJ LAND- EN ZEE MACHT. In 1934: 32. Blijkens mededeel in g van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren er in 1934 onder de bij land- en zeemacht mgelijfden in totaal 32 die lezen noch schrijven kon den. INGEZONDEN STUKKEN MALVERSATIES TE HILLEGOM Niet gering was mijn verbazing toen bij het lezen van het desbetreffend verslag in de verschillende couranten kennis nam van het feit, dat de heer V., voorheen hoofd van den Dienst der Steunverleening in deze gemeente, voor de Rechtbank te Hillegom, 4 October 1935. Haarlem, waar hij op 26 September j.L te rechtstond, aan mijn adres de beschuldiging richtte, dat de valschheid in geschrifte, waaraan hij zich heeft schuldig gemaak, op last van mij zou zijn geschied. Hoewel het niet in mijn bedoeling ligt veel woorden aan deze onverkwikkelijke zaak te wijden, wil ik, naar aanleiding van bovenbedoelde verdachtmaking, toch even de volgende feiten memoreer en. De fraude door genoemden ambtenaar werd gepleegd in 1933 en gedurende de maanden Januari tot en met September 1934. Eerst in Augustus 1934 werd ik aan gewezen als lid van het College van B. en W., meer in het bijzonder belast met de aan geledenheden van steun en dergelijke. Vóór Augustus 1934 had ik nimmer con tact met het hoofd van genoemden Dienst. Reeds hieruit blijkt, dat de geuite beschul diging eiken grond mist. Bovendien is mij bekend, dat verdachte V. bij het verhoor pertinent heeft verklaard dat niemand hem heeft aangezet tot het plaatsen van valsche handteekenin gen, noch dat iemand anders van de door hem onrechtvaardig verkregen gelden voordeel heeft getrokken. Verdere toelichting acht ik overbodig. Dankend voor de mij verleende plaats ruimte. Wethouder P. KLAVER. HET KERKKOOR DER RUSSISCH- ORTHODOXE HOOGESCHOOL TE PARIJS Zooals misschien bij velen bekend zal zijn, maakt dit koor op 't oogenblik een tournée door ons land. 15 Oct. a.s. zal het in de Pieterskerk alhier optreden. Voor enkele bijzonderheden ter introductie vra gen wij hier uw aandacht. Toen tijdens en na den wereldoorlog vele Russen uitgeweken waren, werd er in Pa rijs een nieuwe Russische kerk ingericht. Daarbij werd door den metropoliet Jewlogy een Geestelijke Academie gesticht voor de opleiding der Grieksch-Orthodoxe pries ters, die vooral onder de Russische emi granten zullen werken. Juist in deze krin gen van ballingen neemt men een vernieu wing en verdieping van religieus leven waar. Echter: de emigranten zijn arm en kunnen de kosten van hun, thans zeer noodlijdende Academie niet bijeen bren gen. Daarom heeft zich een koor van zes studenten gevormd onder leiding van den bekwamen Iwan Denissov, dat concerten geeft ten behoeve van hun Academie. Toch is het niet alleen de kwaliteit der uitvoe ringen, die in Engeland en Zwitserland de kerken te klein maakte De aard der ge zongen liederen maakt juist het bijzon dere uit. Bij de Russische kerkzang mag de muziek niet boven de woorden domineeren. Zij wil zijn de directe uitdrukking van godsdienstig beleven der goddelijke waar heden. Een kernpunt ervan is, het geloof aan de voortdurende inwerking van het goddelijke op het aardsche, welke moge lijk is geworden door Christus' mensch- wording, marteldood en opstanding. Door de zang van haar kerkkoren ge tuigt zoo de gemeente van de boven aard sche waarheden, die zij schouwt in het gebed. Wij hopen, dat dit koor, welks optreden in dit blad u nog nader zal worden aange kondigd, ons iets van deze diepe, Ooster- sche vroomheid moge doen gevoelen! Het Comité van Aanbeveling: Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, prof. mr. A. S. de Blécourt, mr. P. E. Briët, ds. F. ten Cate, prof. dr J van der Hoeve, mr. P. J. Idenburg, prof. dr. F. W. A. Korff, Leo Mens, ds de Meyere, ds. H. J. Mis pelblom Beyer, dr. J. Riemens, pastoor G. A. Smit, ds. H. Thomas, prof dr. N. van Wijk, prof. dr. J. de Zwaan. (De Grieksch-Orthodoxe Katholieken ten overvloede zij er hier op gewezen vormen een godsdienstige gemeenschap, welke, in tegenstelling met de Geünieerd Grieksch-Katholieken, de band met den H Stoel verbroken heeft. Red.). NED. OOST-INDIE Japansche belangstelling voor Indië OPZIENBAREND ARTIKEL VAN DE „NITSJI-NITSJI". Binnenkort een publicatie van de Japansche Admiraliteit? Heit igroote Japansche diajgiblad „Nitsji- Nirtsji" puM'iceert een cxpzienfbarend arti kel, waarin het de aandacht vestigt op die noodzakelijkheid van activeering der Ja pansche ibeTamigen in de Zuidzee - e iland'en. Het blad scforijtflt, dart. de Japansche Admi raliteit reeds sedert langen tijd de econo mische ontsluiting van Nederlamdsdh-In dië zoowel als van de overige Zuidzee- eiüainden niet alleen als een belangrijk middel tot bevordering van het Japansche eoonomiisdhe leven, doch vooral ais een belangrijke versterking van het nationale verdedigingisstelsel beschouwt en daar dan ook op consequente wijze naar streeft. Volgens de „Niitsji^Nliltisji" staan de be voegde marine-instanties op hert stand punt, dat het in het belang dier Japansche veiligheid noodzakelijk is, naar hert Zui den op te dringen en de Amerikaansche bewapeningsmaatregelen, die ten doel hebben de hegemonie in den Stillen Oceaan te veroveren, op dezelfde wijze te beant woorden. Voor Japan zullen het echter niet uitsluitend militair-strategische kwesties, dOch ook tal van andere overwegingen zijn, diie den doorslag zullen geven. Voor de Japansche industrie is hert on ontbeerlijk, over eigen grondstoffenbron- nen te beschikken, In Nederlandsch-Ind'ië vindt Japan rijst, olie, katoen, ijzererts, wol, rubber en amdfere grondstoffen in groote hoeveelheid. De bewoners van Brltsch-Iindiië, China, en NederlandSch- Indië zijn de natuurlijke afnemers van Ja pan. De Japansche scheepvaart heeft zich buitengewoon ontwikkeld en niets staat een verdere in'dUstnieele uitbreiding in den weg. Japan bezit als zeevarende natie een voldoendSe reserve ervaren marinevaklie- den. Het vraagstuk van de bescherming der Japansche scheepvaart, die in het Zui den van dien Stillen Oceaan wardJt onder houden door 370.000 visschersschepen, diienit eindelijk opgelost te worden. Deze vissdhensvlooit vormt in geval van oorlog het front der Japansche nationale verde diging in den Stillen Oceaan. Aangezien de geweldige naltuunschatten van Borneo en Nederlandsoh Nieuw-Gui- nea door de Nederlanders zelf nauwelijks geëxploiteerd worden, moet men zoo snel mogelijk Japansche emigranten naar deze gebieden zenden en daartoe diplomatieke besprekingen met de Nedierlandsche regee- ring openen. Al deze maatregelen hébben echter tot voorwaarde, dart er een machtige Japan sche oorlogsvloot aanwezig is. De Admi raliteit zal binnenkort een brochure uitge ven, die getiteld zal zijn: „Let op Neder- liandsdh-Indië in het belang der nationale verdediging". Het Japansche volk moert zoo spoedig mogelijk worden ingelicht om trent de groote iberteekenis van deze kwes tie. RECHTZAKEN MOORD TE AMSTERDAM. Opnieuw veroordeeld tot levenslang. Het Amsterdamsch gerechtshof heeft gis teren arrest gewezen in de strafzaak tegen den pakhuisknecht E. P., die op 27 Augus tus 1934, in een bananenpakhuis op het Waterlooplein de 8-jarige Son ja Beugeltas heeft vermoord. Het Hof veroordeelde den man, evenals de rechtbank, hoewel op andere gronden, tot levenslange gevangenisstraf. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIëN". Het Hoog Militair Gerechtsof heeft heden behandeld de zaak van den luitenant ter zee, 2e klasse H. L. v. B., in dienstjaren oud sten officier aan boord van Hr. Ms. „De Ze ven Provinciën" tijdens de bekende muite rij. Op 14 Augustus jL is verd. door den zeekrijgsraad te Willemsoord veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst, zonder ontzetting, van welk vonnis hij in hooger beroep is gegaan. De veroordeeling is geschied we gens het, als militair, getuige van een door een mindere gepleegd misdrijf, opzettelijk nalaten tegen den dader, de door het be lang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar vermogen aanwenden, herhaal de malen gepleegd, alle deze feiten be schouwd als één voortgezette handeling. De advocaat-generaal persisteerde hij zijn eisch van bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. DE SCHADE OP ZIJN CONCURRENT VERHAALD. Een sigairenwinkelier vond op zekeren dag een vertinde oerot inplaarts van een kwartje in een zijner auitocnertien. Om de schade te ontgaan, onltdekte (hij een minder aanbevelenswaardig imidldeL Hij giog met de vertinde cent naar d'e automaat van.' een zijner concurrenten, (gebruikte helt <geldu stuJk en stak de sigaretten in zijn zak. De politie, die herhaaldelijk aangifte krijigt van bedrog met automaten, was op haar quiivilve en de winkelier liep tegen den lamp. Gisteren stond hy voor den politierech ter terecht wegens diefstal, Verd. had spijt van het gebeurde en zijn verweer bestond uit de mededeelinig, dart hij raooilt iets met de justitie te maken had géhad. „Maar nu hébt U er mee te maken", merkte de politierechter op. De Officier mr. Bosch vond hert feöt ernstig en requireende drie weken gevan- De pofli'tierecfhrter wilde ditmaal nog cle ment zijn en bepaalde de straf op een geldboete van 75.maar hij voegde er de waarschuwing bij, dat de volgende maal gevangenisstraf zal worden opgelegd. STEEKPENNINGEN AAN AMBTENAAR GEGEVEN. De Amsterdamsche rechtbank deed uit spraak in de strafzaak tegen een ambtenaar van de G. E. W. en een electricien-instal- lateur. De electricien heeft terecht gestaan we gens omkoopen van een ambtenaar door het geven van steekpenningen, en oplichting. Hij had den ambtenaar bewogen hem in te lichten, welke particulieren een installatie voor warmwatervoorziening aanvroegen; later vervoegde de electricien-installateur zich met deze opgave bij de G.E.W. en inde het aanbrengloon. Wegens uitlokking van oplichting en doen van mededeelingen in strijd met zijn ambtsvoorschriften, requireerde het O. M. tegen den ambtenaar twee jaar gevange nisstraf; tegen den electricien had hij wegens oplichting en omkooperij negen maanden geëischt. De rechtbank legde echter aanzienlijk lagere straffen op en veroordeelde den elec tricien tot drie maanden gevangenisstraf en den ambtenaar tot zes maanden. Verdedigers waren Mr. Boelens en Mr. F. A. Kokosky. HAAGS CHE POLITIERECHTER. De Politierechter mr. Haga heeft behan deld de zaak tegen W. F. V. en Gh. S. T. de M., die zich hadden te verantwoorden wegens oplichting vam Maatschappelijk Hulpbetoon te Leiden. Door een valsche opgave te verstrekken hebben beide ver dachten. man en vrouw, die niet waren ver schenen, onrechtmatig steun getrokken. Conform den eisch van den Officier werd de man veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en de vrouw tot een gevan genisstraf van 3 weken. W. Adr. van R. heeft in Zo et er- meer geschriften laten verspreiden, welker inhoud beleedigend was. Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld tot 100.boete of 100 dagen hechtenis. M. Chr. W. uit Hazerswoude heeft zich schuldig gemaakt aan poging tot dief stal van paling uit een vischbun. Hij heeft de afsluiting van de bun verbroken. De eigenaar van de paling, die onraad bemerkte, heeft geschoten. Dat noemen ze bij ons „Klein Oss", zeide de eigenaar, als getuige gehoord. Verdachte is reeds eenmaal voor dief stal voorwaardelijk veroordeeld. De officier eischte 6 maanden gevange nisstraf, waarvan 3 maanden voorwaarde lijk met 3 jaar proeftijd en 3 maanden on- voorwaardelij k. Het vonnis luidde overeenkomstig de vordering van den Officier, doch de Poli tierechter verminderde den proeftijd tot 2 jaar, met onder toezichtstelling van de RJ£. Reclasseering. De 20-jarige los arbeider J. C. van der L. uit Noordwijk heeft zich schuldig ge maakt aan diefstal van bloemen. Verdachte was op heeterdaad betrapt door de politie. Aanvankelijk deed hij voor komen dat hij vergunning had om die bloe men te snijden. ƒ20.boete subs. 40 dagen hechtenis luidde de eisch. De Politierechter heeft hem veroordeeld tot ƒ5.boete of 5 dagen hechtenis. De 29-jarige los werkman A, N. uit Voorschoten heeft uit armoede zijn militaire kleeding verkocht. De Officier vorderde 2 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. De Politierechter heeft verdachte tot één week gevangenisstraf voorwaardelijk ver oordeeld met één jaar proeftijd. P. Abr. B„ uit A1 p h e n a. d. R ij n had zich te verantwoorden wegens mishande ling van zijn vrouw. De vrouw werd als getuige gehoord. De beide echtelieden hebben veel moeilijkhe den en dikwijls ruzie. Zij is meermalen door haar man mishandeld. De laatste maal heeft deze haar met de pook gesla gen en daarbij bloedend verwond. Verdachte ontkende te hebben geslagen. Tegenwoordig gaat het wat beter. De man is reeds veroordeeld voor een derge lijk feit en staat onder toezicht. Uit het rapport bleek, dat de vrouw ook lang niet vrij uit gaat. De officier eischte 4 maanden gevange nisstraf. De Politierechter heeft de zaak voor on- bepaalden tijd aangehouden voor nader onderzoek. Op een schoonen dag in Augustus heeft mej. E. v. d. W. uit Voorschoten haar buurvrouw uitgescholden voor dief. De verdachte staat blijkens het procesverbaal bekend als iemand, die van iedereen kwaad spreekt. De officier merkte op, dat verdachte zich nu op haar Zondags voordoet. Toen de politie kwam om verbaal op te maken heeft verdachte de politie overladen met scheldwoord en. De officier vorderde 40.of 40 dagen hechtenis. De Politierechter vond blijkbaar in de houding van verdachte, die zeide hert ver schrikkelijk te vinden om zoo maar on schuldig boete te moeten betalen, aanlei ding, de boete nog ietwat te verhoogen en veroordeelde verdachte tot 50.boete, e.v. te vervangen door 50 dagen hechtenis. Wegens mishandeling vorderde de offi cier tegen den veehouder J. L. D. uit Zoeterwoude 15.boete. De poli tierechter verdubbelde de boete en ver oordeelde D. tot 30.of 30 dagen hech tenis. C. de M. uit Rijnsburg zou zich schuldig hebben gemaakt aan mishande ling. Verdachte was geld schuldig aan de eigenaars van een bakkerswinkel. Op een gegeven dag was één van verdachte's kin deren in den winkel gekomen om brood. Het brood werd geweigerd, tenzij het con tant werd betaald. Hierop is verdachte in de bakkerij gekomen en heeft zoowel den man als de vrouw daar mishandeld. Verdachte ontkende. Verdachte staat bekend als ruw en sluw. Hij heeft reeds 6 maal met den rech ter kennis gemaakt. De officier vorderde één maand gevan genisstraf. Verdachte moet met zijn gezin van 13 kinderen volgens zijn verklaring met on geveer 10.per week rondkomen. De Politierechter veroordeelde hem tot 3 maanden gevangenisstraf. C. B. uit K a t w ij k a. Zee heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering. Ver dachte zou ongeveer 8.hebben ver duisterd, zijnde de opbrengst van ver kocht consumptieijs. Het ijs behoorde toe aan zijn patroon. Verdachte ontkende en zeide dien dag geen ijs te hebben verkocht en dus ook •niets verduisterd te hebben. De officier vorderde tegen verdachte, die ongunstig bekend staat, 3 maanden ge vangenisstraf. De Politierechter heeft de zaak onbe paald aangehouden voor het instellen van een nader onderzoek. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gunning. Burgemeester en wethou ders hebben de uitvoering van het straat werk te Roelof arendsveen gegund aan de laagste inschrijvers Gebrs. Schouls te Lei derdorp. Geboren: Maria Cornelia d. van A. C. van der Wereld en J. M. van Klink. Theodoras Cornells z. van Th. Otto en C. H. Warmerdam. Petrus Jacobus z. v. K. J. F. van Amsterdam en M. J. Hoo genboom. Theresia Helena d. van G. van der Fits en E. Lub be. Johanna Theodo res Franciscus z. van M. N. Weshelman en Th. C. M. Hogenboom. Overleden: Cornelus Reyngoud geh. met W. Struik 68 j. Jacob Schoonder- woerd wedr. van E, Verbij 77 j. Gehuwd: Johannes van Gerven jm. 27 j en Johanna Elstgeest jd. 26 j. Gevestigd: M. van Zanten, van Leiden. A. Th. Turk, van Woubrugge. A. M. Bistervelts van 's-Hertogenbosch. N. M. Mooyekind, van Weert. M. Winkeljohann van Weese (D.).. J. A. Vis van Ede. C. G. J. Pauw, van Hoorn. H. Gottschwski, van Bottrop (D.). Vertrokken: J. Bartels naar Am sterdam. J. van Amerongen en gezin, naar Zaandam. C. J. Jansen, naar Dei Haag. Th. M. Zoetemelk, naar Terhey den. J. UI jee, naar Voorschoten. E G. Buskermolen, naar Heemstede. L Koenders en gezin naar Ede. J. C. vai der Geest naar Uithoorn. M. Middelaai naar Waalwijk. C. J. van Haastrech en echtgenoote naar Leimuiden. Th. J M. Rodewijk naar Sassenheim. J. M Klein naar Amsterdam. A. E. M. naar Zoeterwoude. P. M. Weselman naar Katwijw. "V - HILLEGOM. Een weinig gelukkig procédé. De re genval der laatste dagen heeft wel zeer duidelijk aangetoond, dat alle nieuwigheid geen verbetering beteekent. De burge meester Pontstraat is van een hoogst nieuw procédé voorzien: steenen op riet matten, waarbij de naden met teer gedicht werden. De practijk heeft nu geleerd, dat dit niet minder dan een mislukking is: groote kuilen en verzakkingen bieden ge legenheid tot enorme plassen. De straat zal dan ook wel opgebroken moeten wor den. Naar men ons meedeelt, lijdt de ge meente door dit euvel geen schade. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Wat betreft de handel en de prijzen is er weinig verandering te vermelden. Alles bleef goed in prijs, voor al de koolsoorten. Bloemkool bracht in de beste kwaliteit varieerend van 12.50 tot 19 per 100 op. Een veilingdag kon zelfs boven ƒ220.genoteerd worden. Ook de 2e soort ging weg tegen hooge prijzen, van 5.40 tot 12 per 100. Ook gele en roode kool bleef in de prijs van vorige week varieerend van 9.50 tot 12.20 per 100. Uien gingen iets naar boven, van 1.70 tot 2.30 per 100 K.G. De aanvoer van bospeen gaat verminderen. Door de vele regenbuien heeft het loof veel te lij den en is het moeliijk de peen aan bossen aan te voeren. De aanvoer van waschpeen neemt daardoor zeer toe en ook de prijs heeft neiging naar boven. Er kon al tot 1.10 per kist van 20 K.G. genoteerd wor den. Bospeen liep van 5.20 tot 8.30 per 100 gos. Over de prijzen viel niet te kla gen doch de gewassen gaan ten gevolge van het slechte weer achteruit en de ver wachting is dat de uitkomsten van de na- gewassen zullen tegenvallen. Voor sommi ge tuinders is het reeds verloren. In de aardappelen treedt de ziekte op. Niet on mogelijk dat dit invloed zal hebben op de prijzen. Thans reeds gaat beste kwaliteit al iets naar boven. Per kist van 25 K.G. zaneigenheimers werd van 0.70 tot 0.90 genoteerd. Klei-eigenheimers iets minder, 0.500.65 per kist. LISSE. In een warenhuis gereden. Blijkbaar geraakte gisternamiddag de chauffeur van een auto door slippen de macht over het stuur kwijt, waardoor hij pardoes in het glazen warenhuis van den heer Lef eb er terecht kwam. Dat hij hier een ontzettende chaos van gebroken ruiten aanrichtte be hoeft geen betoog. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Geboren: Jacobus Karei zoon van P. J. Cop en J H. van Dongen, Overleden: Jeannetta Maria Tho- mann 88 j. Cornel is An toni us Zwetsloot 26 jaar. Gevestigd: M. Mesman uit Hoorn. Th. M. van der Wiel uit Hillegom. W. A. Ebben uit Duiven. J. C. van der Poll uit Hoorn. Vertrokken: J. van Velzen, naar Ned. Indië. M. C. van Oeffelen naar 's-Gravenhage. C. M. Elfering naar 's-Gravenhage. T. J. van der Laan naar Haarlem. T. Heikamp naar Benne- broek. NIEUW VEEN. O v e r 1 e d e in: M. de Bleker 35 j. Ernsct Kalf 65 j. Gevestigd: P. v. Leeuwen van Nieuwkoop. J. Ch. Souwer, van Berg- schenhoek. P. Doever van Leiden. A. van Meris, van Oegstgeest. P. J. J. Peets van id. H. Lulofs van id. T. H. Lu- lofs van id. E. J. W. Kelb, van id. Vertrokken: B. v. Engelander naar Apeldoorn. M. P. Habermehl naar Den Haag. G. W. v. Leuwen naar Brielle. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. In de vacature van pen ningmeester van den Veen der- en Lijker- polder buiten de bedijking, ontstaan door het overlijden van den heer E. J. Rode- wijk, is voorzien door de benoeming van den heer Jac. van Berkel, alhier, secreta ris van genoemden C txa- ljjk Eer we< zoo uit< RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer is thans weer aan het afnemen totdat binnen enkele da gen de nateelt weer in massa gaat komen. Voor het binnenhalen van uien is het lede ren dag bijna te slecht weer. De aanvoer is daardoor maar matig. De prijs is ook nog wat laag, lokt niet uit tot haast. Betaald werd van 1.70 tot 2.10 per 100 K.G. Kro ten gaan goed weg tegen 2.10 tot f 2.50 per 100 K.G. Roode en gele kool komen nog maar matig. Het gewas is in het al gemeen vrij slecht. De goede kwaliteit brengt van 10 tot 12.50 per 100 op. Bloemkool komt nog van enkele tuinders. De prijs bief tot het einde zeer goed. Voor lste soort van ƒ12.10 tot ƒ17.20 per 100. Tweede soort ging voor 4.50 tot 10 per 100. De zouters kregen nog geen gelegen heid, zullen het naar alle waarschijnlijkheid in 't ggheel niet krijgen. Eigenheimers matig, van 2.40 tot 3. per 100 K.G.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6