ZATERDAG 5 OCTOBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT BURGERLIJKE STAND Lido. Wafltoce Beery is deze weet weer in Lidio; Wafllace Beery met zijn (graven, maar goedigen kap, met zijn echt Amerikaan- söhen dunf, met zijn humor en met zijn groot speeltailent Het is toch waarlijk geen wonder, dat deze acteur stormender hand' Ihet publiek heeft veroverd. Wanneer men hem hier bijv. in de film „Hehien van omzien tijd1" aan bet werk ziet, is men ver rukt over de wijze, waarop hij van de fi guur van een vtieginstructeor een crea tie maakt, zóó grootsdh a!ls maar zeaden op bet witte doek is te aanschouwen. In deze buitengewoon spannende en in groote stijl opgezette film is Wallace Beery een ser geant bij de Amerikaansdfae luchtmacht, die vanaf het 'begin de ontwiklkeLing van het vliegiwezen 'bij het leger heeft mee- - gemaakt en daarbij een enorme ervaring heeft opgedaan, al heeft hij het niet ver der gebracht dan den rang van sergeant Zijn zoon ziail bet echter vender brengen en de vader zal het zelf zijn, die zijn jon gen opleidt tot een kundig vliegofficier. Wij zien de sneflJle machines opstijgen, hiooren 'het opwindende geronk der mach tige motoren en beleven met de piloten de meest halsbrekende toeren. Wij zijn ook getuigen van het neersmakken van eenige machines. Geweldige staaltjes van durf en bekwaamheid1 worden te aanschouwen ge geven en wanneer wij tenslotte getuigen ziijn van het „happy end" (dat, fcusschen haakjes, het eeniige zwakke moment in deze machtige Metro Galdwym Mayer- picture is) zijn wij oprecht blij, dat deze pradhtkerel zijn zoon zóó geslaagd ban zien. De film is een bezoek overwaard. Vóór de pauze gaan een paar dolle luchten, n.l. „De dochter van den huisbe waarder" en „De pyama-fuifwaarbij het ruoodige breekt en diverse mensdhen in het koele nat duiken, hetgeen altijd op de lachspieren schijnt te moeten werken. Verder is er nog een aardige teekenfiflrn in kleuren en de Actualiteiten-revue, waar onder natuurlijk eenige opnamen van de 3 Ootober-optocht. LEIDEN. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar lederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 Uur, in de-Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Beurtrooster: Zondag: Fr. van Halen en Friesema. Maandag: J. de Groot en H. Klein. Dinsdag: G. Cambier en A. Uphof. Donderdag: C. v. d. Meel en N. Breede- veld. Zondag is de zaal geopend van 12.15 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur zitting van de St. Joseph' Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren J. Vreeburg en P. van Bergen Henegouwen. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten, met als hoofdprijs een polshorloge. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur maandelijksche afrekening Ze- lateurs St. Petrus Liefdewerk. 8.00 uur uitreiken der kaarten voor ge zellen beneden de 21 jaar. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. 8.30 uur vergadering voor het Comité van Jeugdwerkloozenzorg. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Allen pp tijd present. 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag 8.15 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur tooneelrepetitie afd. Jongeren. Zaterdag is de zaal gesloten, ook geen bibliotheek. Mededeelingen: Zondag as. viering van ons 48ste stichtingsfeest te 7 uur in de ka pel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, ge zongen H. Mis, waaronder plechtige alge- meene H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen „Lied van Lof en dank". Daarna de luide dankzegging, daarna in het gezel lenhuis gemeenschappelijk ontbijt, waarbij wordt gezongen het Vlaggelied. Huldiging der Jubilarissen. Van half 1 tot half 2 plaatsbespreken in de vestibule van de Stadsgehoorzaal, 's avonds te 8 uur opvoe ring van „De trein der verschrikking". Kaarten ad 30 cent zijn verkrijgbaar aan 'het Gezellenhuis en bij de commissarissen. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 11 uur Aantreden voor de leden van de Wandelclub. 3.30 uur Adspiranten bijeenkomst 5 uur Missieclub. Maandag 8 uur Tarcisiusban. Dinsdag 7.30 uur Don Bosco. 8.30 uur Musius-ban. Woensdag 7.30 uur Sloyd. 8:30 uur Godfriedban. Donderdag 7 uur Franciscusban. 7 uur Lodewijksban. Vrijdag 7.30 uur C. Musiusban. 7.45 uur Bijeenkomst Blauwe Vendel. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis St. Petrus. 5 uur Huis vlij tel ub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Wie nog ontbrekende nummers van de laatste jaargang der J. Wacht wil hebben melde zich bij den heer Selier. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur ontspanning. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu bert us en Arnoldusban. Dinsdag 8 uur Trommelen. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 8 uur Missieclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatius- ban. Zaterdag 2.30 uur Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 7 uur Bibliotheek. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St Joseph} Zondag 4 uur Viviaanban. Maandag 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 7 uur Canisiusban. Dinsdag 6.30 uur Aloystusban. 7.30 uur Adspirantenban IL 8.00 uur Godfriedban. Woensdag 7.30 uur Adspirantenban TV. 7.30 uur Tarcisiusban. Donderdag 6.30 Adspirantenban III. 8.00 uur Doyleban. 8.00 uur Adspirantenban V. ..Vrijdag 7.30 uur Adspirantenban L Zaterdag: 3.00 Paulusban. 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank,. K. J. C.-AFDEELENG ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijd 52). Zondag: eerste Zondag van de maand. Zondag 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis met Algemeene H. Communie. Ont bijt. 5 uur Tooneelclub A 6 uur lof; ontspanning als gewoon. Maandag 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag 6 uur Adspirantenban. 7.30 uur Opening van het Triduum als voorbereiding tot het Aanbiddingsfeest. Donderdag eerste dag van het Triduum. 's Morgens te 6.30 uur de H. Mis. 's Avonds 1.30 uur Lof. 6.30 uur Zangclub. Vrijdag Tweede dag van 'het Triduum. 6.30 uur H. Mis en 's avonds om 7.30 uur Lof. 6.30 uur repetitie v. d. misdienaars. Zaterdag. Derde dag van het Triduum. 's Morgens 6.30 uur de H. Mis en 's avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. As. Zondag plechtige viering van het Aanbiddingsfeest. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsrteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. Week-end voor alle leden. Om 7 uur worden jullie allemaal in huis verwacht. Vóór 7 uur en na afloop kunnen jullie contributie betalen. Zondag: Jullie gaat allen naar de H. Mis van 7.30 uur in je eigen Parochiekerk. Om 10 uur zorg je er dan weer voor in het clubhuis te zijn. 5 uur Lof met sluiting. 7 uur zangclub. Maandag. 7.00 uur H. Mis. 7.30 uur volkszang en handwerken. 8.009.30 uur missie handwerken, cha- rilatiefnaaien, huisvlijt en naaien. 7.30 uur In wij din gscursus voor de leden. 8.30 uur Verloofdenclub. Dinsdag 79 uur vrije clubs in handwer ken en naaien. 8.009.30 uur Engelsch voor beginnenden en Alg. Ontwikkeling. 7.30 uur Inkleedingscursus, voor de leden. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 8.009.30 uur reidansen I en n en naaien Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de He erensin gelschool. 8.3010 uur Vioolclub en charitatief - naaien. 810 uur naaicursus op de Vakschool 8.309.30 uur „Actief damesafdeeling I 7.30 uur Dadenclub. Vrijdag: 7.158.15 uur „Actief Aid. meisjes. 8.309.30 uur „Actief dames I en II. 8.009.30 uur tooneelclub. Zoeterwoude (Dorp). Maandag: 7.30 uur knippen en charita- tiefnaaien. Dinsdag: 7.308.00 uur inkleedingscursus 8.008.30 uur In wijdingscursus. 8.309.30 uur repetitie voor den Eucha- ristischen avond. Woensdag: 35 uur kruiskinderclub. 7.309.00 uur handwerken. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Klassieke Letteren de heer A. C. Cosman, Leiden; economische doctoraal examen Indologie de heeren K. F. Venselaar, Den Haag en Th. C. Leeuwendal, Den Haag; doctoraal examen Indische recht de heer R. Samsoedin, Leiden. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent mej. J. C. M. van Gorp, Delft Om even 8 uur opende de voorzitter voor een voltallige raad de vergadering met ge bed. In behandeling werd genomen een verzoek van C. van Werkhoven om zijn huurprijs van het door hem van de ge meente gehuurde land te verminderen. B. en W. meenden deze huur te kunnen te rugbrengen op 25.Het lid Van den Nouland meent dat ook deze verminder de huurprijs nog te hoog is, wanneer hij de deugdelijkheid van het land vergelijkt met de door H. G. Langeveld te betalen huurprijs. Wethouder Van der Hulst be toogt daarentegen de billijkheid van de verlaging, die op pijn. 27 pet neerkomt Volgens het contract had hij moeten be talen 86.78, terwijl genoegen wordt ge nomen met f25.Na nog heen-en-weer- gepraat wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Commissie tot herziening bouwverordening. In verband met een in de vorige verga dering door het lid Spierenburg ingediend voorstel, meent de meerderheid van B. en W. dat het momenteel niet de juiste tijd is om alsnog een commissie tot herziening van de zoo juist goedgekeurde bouwver ordening in te stellen, daarbij rekening houdende met de opvatting van Ged. Sta ten. Wethouder Van Reijsen zegt de minder heid in het college te hebben uitgemaakt, die met het lid Spierenburg van meening is, dat betreffende eenige punten in de bouwverordening wel meer soepelheid zou kunnen worden betracht. Het lid Spierenburg begrijpt volkomen, dat het niet zoo eenvoudig komen zal tot wijziging der bouwverordening, zeker niet met medewerking van gedeputeerden. In verband met de tijdsomstandigheden acht hij het van het grootste belang, dat de ge legenheid tot het bouwen van goedkoope woningen door de vigeerende bouwveror dening niet wordt tegengehouden, zooals het thans wèl geschiedt. Spr. ziet hierin een belang voor de arbeidende bevolking dezer gemeente. Spr. handhaaft zijn voor stel tot invoering van een commissie. Het lid Kruithof schijnt zich te vereenigen met het betoog van het lid Spierenburg. De voorzitter beantwoordt de heeren met de mededeeling dat B. en W. als college te gen de instelling eener commissie zijn, doch voorspelt reeds vooraf weinig resultaat, daarbij komt dan nog, dat het type-wo ningen als door de leden Spierenburg en Kruithof bedoeld, zeker niet de goedkeu ring zal kunnen wegdragen van Ged. Sta ten. Niettegenstaande dit betoog werd met 9 tegen 2 stemmen besloten een commis sie in te stellen, welke commissie zal be staan uit 3 leden. Alleen de leden Van der Hulst en Vester stemmen tegen. Tot commissieleden ter bestudeering van het onderwerp, werden na eenige stemmingen benoemd de leden Spierenburg met 9 st., Witteman met 6 st. en na herstemming tusschen de leden Kruithof en Nijssen, die resp. 4 en 5 stemmen behaalden, werd het lid Nijssen als 3e lid gekozen. Rijnlandsch Borgstellings fonds. Ged. Staten stellen er prijs op, dat het besluit van den raad tot beschikbaarstel ling van ƒ350 wordt geredigeerd in dier voege, dat het een rentelooze leening blijft, die in haar geheel zal moeten worden af gelost en na een door B. en W. gedane schriftelijke opzegging, met inachtneming van een termijn van 3 jaren terwijl de lee ning terstond opvorderbaax moet zijn bij faillissement, opheffing der stichting, sur séance van betaling of z.g. dwang-accoord. Hiertoe wordt zJis. besloten. Een adres van den Prov. Bond van Gei- tenfokvexeenigingen, om een verordening te creëeren, waarbij het houden van wilde bokken wordt beteugeld, wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van praead- Ook een adres van J. L. Borst om onder steuning, wordt z-h.s. aan B. en W. ter af doening gezonden. Vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet over 1933. Slechts het lid Spierenburg wijst hierbij op de offers die de schoolbe sturen hebben te brengen, als men bedenkt, dat de Chr. school van 1931 tot 1933 pl.m. 800 heeft moeten bijpassen uit eigen middelen, omdat de subsidie voor deze school tekort was, daarbij verlieze men niet uit het oog, dat toen de vergoeding per leerling 10.30 was en thans is terug gebracht op 7.50. Hij verzet zich overi gens niet tegen het voorstel, waarna het z.h.s. wordt aangenomen. Controle op werkloozen- uitkeering. Ingevolge het voorstel van B. en W. komt thans in behandeling de aanstelling van een controleur op de steunuitkeerin- gen in deze gemeente. Het lid Kruithof is van meening, dat deze controle onvermijdelijk zal zijn, nu men vanaf het departement hierop aan dringt, toch voelt hij hierin een symptoom van wantrouwen schuilen ten opzichte van de werkloozen, een wantrouwen, dat zi. niet gerechtvaardigd is. De voorzitter betoogt allereerst, dat de aanstelling van een controleur zeker niet mag worden aangemerkt als een zeker wantrouwen, het is hier meer een preven tieve maatregel; we zijn immers allemaal menschen. De reden waarom op arbeids overeenkomst wordt aangesteld, is hierin gelegen, omdat B. en W. niet kunnen peilen de levensduur van deze functie; voorloopig wordt daarom een proef geno men voor een half jaar, waarna zullen we nog wel weef kunnen zien. De leden van Reijsen en Van den Nou land raken het niet eens over een door eerstgenoemde gegeven voorbeeld. Het lid Spierenburg vereenigt zich met het voor ste! van B. en W. met de argumenten die hen er toe leidden, om voorloopig een proef te nemen. Het voorstel tot aanstelling van N. van Schaik als controleur op de basis, zooals hierboven verwerkt, wordt met algemeene stemmen aangenomen, en N. van Schaik wordt met 11 stemmen benoemd. Aanbieding begrooting waterbedrijf en gemeentebegrooting over 1936. Vooraf maakt de voorzitter de opmerking, dat de begrooting, behoudens de werkloosheids uitgaven sluitend is gemaakt kunnen wor den. Begrootingswijziging 1936. In verband met het vele overwerk door den tweeden ambtenaar ter secretarie verricht, ten be hoeve van de inschakeling van werkloozen in het bloembollenbedrijf, stellen B. en W. voor dezen ambtenaar een belooning toe te kennen van 100. De voorzitter voegt hieraan toe, dat bedoelde ambtenaar zijn werk keurig heeft verricht, bij welke be woordingen het lid Spierenburg zich vol komen aansluit Zonder hoofdelijke stem ming wordt voorts de geheele begrootings wijziging aangenomen. Rondvraag. Het lid Witteman meent te hebben ver nomen, dat door de gemeente beslag was gelegd op een woning van een particulier, zich daarbij aansprakelijk stellende voor de nakoming der verplichtingen van den huurder; indien dit juist is, verklaart spr. zich tegen deze houding van B. en W. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. geen beslag hebben gelegd, doch voor iemand voorkeur hebben gevraagd. Wet houder van Reijsen verduidelijkt dit nog door te zeggen, dat de gemeente, doordat zij nummer één was toen zij naar deze wo ning vroeg, ook rechtens voorkeur had. M.aw. een normaal geval. Hierna sluiting. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd'. Roxy: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd'. UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM. St Josephgezellen. Alle gezellen wor den op Zondag 6 October des avonds te 8 uur in de clubzaal verwacht. De vice-prae- ses hdU/dt een bespreking over „Koning schap van Christus" en de encycliek „Quam singulari". Daarna nog enkele practische punten. Te 11.30 uur des morgens ontspan ning en cursus voor de aspiranten. Maandag tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag geen Maria-Congregatie. Te 7.30 uur ontspanning. Donderdag te 7.30 uur biljartclub ADO. Vrijdag 7.30 uur tooneel club en Zaterdag te 7.30 uur ontspanning. Onthoudt goed: Woensdag 16, Donderdag 17 en Vrijdag 18 October Triduum voor alle leden van de St. Joseph gezellen ver eeniging te Leidschendam, te geven door pater van der Schoot O.F.M.. districtsprae- ses van het District Den Haag. De oefe ningen beginnen precies te 8 uur. K. J. M. V. Maandagavond as. 7 Oc tober zal de weleerw. heer H. de Greeve voor ons het le godsdienstige onderwerp „Het Koningschap van Christus en onze plicht als Koningsvazallen tot Katholieke Actie" inleiden. Een ieder komt en is op tijd. 8.30 uur precies wordt begoftnen. Do nateurs welkom. Dinsdag 8 October: geen Maria-Congre gatie. Woensdagavond te 7.30 uur aanvang Bakkerscursus, Veurschestraatweg 132. Vrijdagavond Sociëteitsavond, aanvang 7.30 uur. Diverse wedstrijden. TELEGRAMMEN DE STRIJD IN ABESSYNIë. ADDIS ABEBA, 5 October (A.NP.). He denmorgen om 8 uur hebben Italiaansóhe vliegtuigen Dessie gebombardeerd. Ook in Danakü hebben hevige gevechten plaats gehad van man tegen man. Volgens een niet-crfficieele schatting zouden hier 1300 Albessijinen en 700 Italianen gesneuveld zijn. Er zijn nog geen berichten ontvangen dat AdOea gevallen zou zijn. Het schijnt, dat de Italianen op sterken tegenstand stuiten. Naar Havas uit Addis Abeba verneemt* duurt de veldslag tusschen Assoeni en Adbea met onverminderde hevigheid voort. De Abessijmen bieden verbitterden tegen stand. ZWARE REGENVAL IN ENGELAND. LONDEN, 5 October (ANP.). Gisteren i? in het Zuiden van Engeland imeer regen gevallen, dan op één dag in zes jaar het geval is geweest. Op vele plaatsen ston den de wegén blank, waardoor in ver scheidene districten het autoverkeer ge stremd werd. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. LEIDEN. Geboren: Johannes Antonius, z. van I. Baart en E. v. Weeren Hendrik, van J. v. Rijn en C. Kromhout Weeïtyé, d. van K. J. v. Dam en P. Hofland Jo hanna Elisabeth, d. van C. H. Groenestijn en A J. P. de Wilde Ingeborg Marianne, d. van G. C. Leichtweiss en E. M. F. G. O. Schmidt Gerardus, z. van P. J. Breg- man en M. C. Rotteveel Jacoba Janneke, d. van A. v. Dijk en A. Blanken Maria Anna Geertruida, d. van G. P. Leuven en G. S. J. Hesse Lilian Marina, d. van P. H. Gaal en C. v. Wetten Johannes Ge rardus, z. van H. W. Klaverveld en C. de Jong Willy, d. van H. Hofstede en M. M. v. Leeuwen Adriana Martina, d. van J. Turenhout en A A. Caspers Jacobus Hendrikus, z. van M. Baardman en J. L. v. Dijk Cornells, z. van C. Vader en J. S. v. Hulst Adriana, d. van K. Kempe en R. Vorst Lena, d. van W. Kamerling en M. E. v. Dissel Catharina Margaret ha, d. van J. C. Simmers en W. Velthuysen Jacobus Maria, z. van J. C. v. d. Werf en J. M. Simons Henriëtte Jacqueline, d. van J. Kukler en H. E. Herden. Ondertrouwd: W. Krassenburg jm. 21 j. en J. C. Otgaair jd. 21 j. H. H. Bonte jm. 27 j. en A Vijlbrief jd. 25 j. Overleden: J. v. Tongeren m. 78 j. MARKfBERICHTEN LEIDEN, 4 Oct. Boter. Fabrieksboter prima 1.60, Boerenboter 1.581.65 per K.G.. Handel goed. Turf. In de week van 30 Sept. tot en mt 5 Oct. Langen turf geen aanvoer. Laag ste prijs ƒ7, hoogste prijs 8 per 1000 stuks. Groentenveiling. 4 Oct. Andijvie 50 —90 ct„ Kroten ƒ0.70—1.20, Komkommers i 1.2.60, Bloemkool I 3.7018.80, id. II f 7.509.30, Witte kool 4.30, Roode kool 1.409.20, Savoye kool 38.90, Groene kool 1.605.70 Meloenen f 310., Pieter selie ƒ0.80—1.10, Prei 0.70—2.20, Radijs f 0.502.20, Kropsalada ƒ0,501.70, Sel derie 0.702.Bleekselderie 1518.—, Knolselderie 1.10—3.60, Wortelen ƒ2— 7_ perziken ƒ6—18 per 100 stuks. Kro ten 'ƒ1.60, Kroten, gekookt 2.—10 Snijboonen ƒ6—35, Stokboonen 5—29, Pronkboonen f 3—7, Stamboonen 4—35, Boerenkool 3—4, Postelein 3—7, Spi nazie 222, Tomtaten A 34, id. B 3—4.40, id. C 3—3.40, id. CC 2—2.60, Uien ƒ1.102.40, Wortelen ƒ1.104.50, Spruiten I ƒ5—14, id. H 1.50—7, Aard appelen 2.20, Nero 10. ALPHEN a. d. RIJN. 4 Oct. Groentenvei ling. Spinazie 11.60—12.20, Heeren- boonen ƒ1016, Snijboonen 30—34, Pos telein 6, Spruitkool 8.20, Uien f 22.30 per 100 KG. Seldery ƒ0.80—1.30, Peen 4.50—6. Andijvie ƒ0.50—1.20 per 100 bos. Kropsla 1.60—2.50, Bloemkool I f 811, id. II 26, Savoyekool ƒ6— 8.80, Roode ko:ol ƒ4.10—6.30, Witte kool ƒ3.804.20, Meloenen 314 per 100 stuks. Eieren veiling. Aanvoer 1800 stuks. Kippeneieren 4.60—5, Eendeneieren f 2.60 per 100 stuks. BOSKOOP, 4 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Ophe lia 814 ct„ Marcel Rouyer 816 ct., Had- ley 2040 ct., Cladius Pernet 40—60 ct., Columbia 12—20 ct., Buterfly 1633 ct., Mac Keiler 15—21 ct., Wilhelm. Kordes 25 40 ct„ Mme Jules Bouché 1220 ct., Ro- salandia 16—25 ct., Florex 10—18 ct„ Phoe be 30—50 ct, Wendland 40—65, Chas. P. Kilham 1520 ct., Edith Helen 30—55 ct., Aug. Noack 816 ct., Ele Poulsen 3055 ct.. Gloria Mundi 24—40 ct, Kraus 40—70 ct., Paul Grampel 15—25 ct., Briarclifff 10 —25 ct., Hoover 1525 ct., Ingar Ohlson 30__45 ct, Ellen Poulsen 15—25 ct., Chry santen, grootbloemig 0.601.20, id. tros /0.601.10, Physalis Franchettii 815 ct., Gerbera 10—15 ct., Clematis Duradii 15—33 ct„ Prins Hendrik 1.70, The President 40 ct., Fritsma 712 ct„ Pernettia 3550 ct. ROELOFARENDSVEEN, 4 October Groentenveiling. Druiven 79 ct. per pond. Tomaten A 3845 ct., Tomaten B 4055 ct, Tomaten C. 38 cent per bak van 25 pond. Bloemkool 3—7 cent per stuk. Andijvie 1-, Sla 0.503.70 per 100 krop. Kassnijboonen 2.803.30, idem stek 1.15—1.80 per 10 K.G. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool I 15.1021.50, Roo de kool ƒ9.50—11.80. Gele kool J 10.—12, Groene kool 3.405.70, Bospeen 4.20- 8.10 per 100 stuks. Eigenheimers 2.60 3.70, Drielingen ƒ1.301.60, Uien ƒ1.70 2.20, Peen ƒ3.40—5.50. ZEVENHOVEN, 4 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1756 eieren. Prijs kippeneieren 4.254.90. wuikeneieren 3.154.30 per 100 stuks. Kippen 33—50 ct., per stuk. Drui ven 2025 ct. p. K.G. Peereri 10 ct. per 3 pond. Bananen 15 ct. per 5 stuks. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 52V2 Londen 7.233/4 New York1-48!/16 Parijs 9.741/2 Brussel 24.981 Zwitserland 48 18 Milaan 12.021/2 Madrid 20.20 Oslo86.S71/0 Kopenhagen32.32i/o Stockholm 37.321 /2 Praag6.13 Weenen Boedapest Prolongatie 6 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3