De fraaie Kathedraal te Como, dateerend uit 1700, k door een zwaren brand geteisterd. Een kijkje tijdens het nachtelijk blusschingswerk H. H. de Koningin vertrok na haar verblijf van eenige dagen Maandagmiddag weer uit de hoofdstad. De Koningin en de Prinses wuiven, gezeten In het statferijtuig, de juichende menigte toe H. K. H. Prinses Juliana in de Watergraafsmeer H. K. H. Prinses Juliana heeft Maandagmiddag in Oud-Watergraafsmeer de School tot opleiding van geleidehonden voor blinden officieel geopend, waarna de hooge bezoekster met belangstelling de demonstraties volgde FEUILLETON. HAAR MOEDERS EVENBEELD Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden). 22) „Ik heb altijd een gevoel gehad, dat het geen droom was", bekende Winifred. „Het was het was geen prettig gezicht." „Hou dit vooral goed in het oog", ging Sir Reginald op dringenden toon voort, „vandaag en morgen zijn je laatste kansen. Ze staan op het punt je naar Amerika te brengen; wat dat betreft hoef je werkelijk geen illusies over hun bedoelingen te ma ken. Maar als het gebeurt, kom ik je ach terna." „U?" „Ja ik. Maar wanneer je gaat, dan weet ik niet zeker, of ik je daar kan redden, zooals ik het in Engeland zou kunnen. Ik ken Amerika absoluut niet, en de lui, die jou in him macht hebben, wel. In dat vreemde land kunnen ze mij gemakkelijk schaakmat zetten! Dus Winifred dit is je kans". „Maar wat moet ik doen?" vroeg ze ver schrikt, verontrust door zijn ernst. „Nood breekt wet", verklaarde Sir Regi nald Carshaw. „Tk heb een auto hier. Van avond moet Je met me meegaan naar Li verpool en vandaar per trein naar Londen. Als je eenmaal een poosje in Londen te rugbent, dan hoop ik dat je me zult wil len toestaan een poosje voor je levenson derhoud te zorgen iets, waartoe mijn belangstelling in jou mij het volste recht geeft totdat je een geschikte positie hebt gevonden, zoodat je in je eigen be hoeften kunt voorzien." Winifred bedekte haar gezicht met de handen en barstte in tranen uit. „Dat zou ik nooit kunnen", snikte ze. „Huil nu niet", troostte Sir Reginald, „heusch, je moet het doen. Het is de eenige uitweg. Je maakt je alleen maar zoo overstuur, omdat je niet voldoende ver trouwen in me hebt." „O, ik vertrouw u volkomen, dat is de zaak niet. Maar het is een heel ding, wat u me daar voorstelt. Om zoo ineens met je heele verleden te breken.Een week ge leden kende ik nog niet eens!" „Zie je wel, dat je me wantrouwt! Ik ken jou net zoo goed, alsof we ons heele leven vrienden zijn geweest. Eigenlijk heb ik je in mijn onderbewustzijn altijd gekend. Toe, huil nu niet. Zeg, dat je van avond met me meegaat. Dat zal de beste dienst zijn, die je jezelf ooit hebt bewe zen en je zult me eeuwig dankbaar blij ven, dat ik je er toe heb overgehaald." „Maar niet vanavond! Ik moet even tijd hebben om na te denken." „Wanneer dan?" „Misschien morgenavond. Ik weet nog niet. Ik moet eerst met mezelf tot klaar heid komen. Morgenochtend zal Ik in de stad een brief voor "u posten, om u mee te deelen ^Ja, als Je staat op uitstel, is bet niet anders. Maar het is gevaarlijk, Winifred het is gevaarlijk!" „Ik kan er niets aan doen." „Nu goed dan, morgenavond om precies elf uur. Ik zal aan het eind van dit laantje in mijn auto op u wachten als je brief morgenochtend „ja" zegt? Afgesproken?" „Ja." „Denk er aan niets meebrengen, geen kleeren, koffer, tasch of wat ook. Je sluipt weg uit het hotel zooals je bent" „Goed." „Ik zal geen gelegenheid hebben je voor dien tijd te spreken. Sir Reginald brak abrupt den zin af. Aan het eind van de laan verscheen een lange, magere gestalte Miss Rachel Craik. Ze had Winifred van het hotel uit be- spionneerd, omdat ze de zaak niet ver trouwde na de gebeurtenissen van dien middag en was haar achterna gegaan. Ze had haar uit het oog verloren, maar nu had ze haar weer teruggevonden. Kalm, met een ondoorgrondelijk gezicht kwam ze aangewandeld naar de plek, waar Winifred én Sir Reginald stonden te pra ten. Op het moment dat de jongeman haar zag, begreep hij, dat alles verloren was, als hij niet onmiddellijk handelde en snel fluisterde hij in Winifred oor: „Vanavond of nooit! Beslis direct. Is het ja?" „Ja", fluisterde Winifred zóó zacht, dat hij het maar net kon verstaan. „Om elf uur.". „Ja", fluisterde Winifred nogmaals. Miss Craik was nu bij hen en zonder stil te staan of het tempo van haar gang te ver anderen, zei ze met een glimlachje: „Laat ik je niet storen, Winifred." Winifred, die haar heele leven onder de plak had gezeten van de zure, strenge „tante", trilde op haar beenen. Alle kleur trok uit haar gezicht weg; een benepen stemmetje antwoordde: „Ik kom tante", en ze volgde de oude vrouw met een soort zie lige gedweeheid op een meter afstand Zonder een woord te wisselen liepen re zoo tot aan den ingang van de „Gouden Engel". Daar bleef Miss Craik stilstaan. „Bestel avondeten voor ons tweeën te gen negen uur", commandeerde ze op haar gewonen norschen toon. „Ik moet nog even verder, maar tegen dien tijd ben ik wel terug." Winifred ging naar binnen en miss Ra chel vervolgde haar weg naar het andere logement van Paxton, „Het Zwijnshoofd". Het was een onpleizierige verrassing voor haar te vernemen, dat Veles niet thuis was en Greyfoot evenmin. De kastelein dacht, dat ze naar Liverpool waren gegaan, maar hij wist het niet zeker ook niet wanneer re terug zouden zijn. Het eenige, wat miss Craik kon doen, was haar ziel in lijdzaamheid te bezitten en te wachten. Ze zette zich aan de tafel in de gelagkamer; stijf-rechtop een toon beeld van koud geduld. Geen blik of be weging verried de wilde ergernis en de on gerustheid, die m haar woedden. De tijd kroop voorbij het sloeg acht uur, negen uur Veles kwam niet Een maal kwam het woord „dronkelap" in bit ter gefluister over haar lippen verder zat re daar maar voor zich uit te sta ren, roerloos als een marmeren stand beeld. Eindelijk, over tienen, klonk er een on gewoon geluid in de avondstilte van Pax ton de nadering van een auto. Het hield op voor het „Zwijnshoofd". Een oogenblik later stapte de stoere, zwie rige gestalte van Veles de gelagkamer bin nen. Een sigaar mengelde in zijn mond en in zijn oogen fonkelde de glinstering van veel champagne. Hij was een groot lief hebber van autorijden en was met een ge- buurden wagen van zijn uitstapje naar Li verpool teruggekomen. „Wel verdraaid, Rachel, jij hier!" riep hij uit. „Ben je nuchter?" informeerde Rachel, snel opstaande. „Zoo nuchter als een pasgeboren kind." Hij liet zijn hand met ruwe jovialiteit op Miss Craik's schouders neerkomen en haar oogen verzachtte een oogenblik, toen zij naar zijn gezicht en krachtig figuur keek want Ralph Veles was de eenige zwakke plek in Miss Craik's verdord hart. „Wat is er aam de hand?" vroeg Vetes. „Je had hier moeten zijn", gromde ze. „Alles kan verkeerd kopen. Er la een vent achter Winifred aan; fit heb ben gwsrvapt, toen ze stil in een laantje samen asesuien te praten." (Wordt rervoladX 1 De Engelsche vlootmacht in de Middellandsche Zee. Hs. Ms. .Renown" voor den ingang der Haven van Alexandria De propagandakern .Amsterdam" van het Zuivelbureau opende Maandag In de hoofdstad een tentoonstelling, waar gedurende vier weken demonstraties zullen worden gegeven. Wet houder dr. I. H. J. Vos, die de tentoonstelling opende, bekijkt de diverse uit zuivelproducten bereide gerechten De bekende schrijver en biograaf .Emil Ludwig, die geruimen tijd in Abessynië heeft gewoond, hield Maandagavond in het Amsterdamsche Concertgebouw een interessante voordracht over dit land

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5