Cr<w\— MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Wk, ZEILEN 'n Na-Kaag, welke zal heugen. Wijl de storm tenslotte hoogtij vierde. Wel zelden hebben we op de Kagerplas- sen op één dag zooveel variaties en sensaties beleefd als op de laatste drie Zon dagen. Reeds bij de jollenkampioenschappen hadden we mooi weer mét en zónder wind en leelijk weer dito. Windstilte en storm wisselden elkaar onafgebroken af Maar nu op den laatsten dag der Na-Kaag tot besluit van het overigens welge slaagd seizoen spande het de kroon. Des morgens mooi weer met 'n briesje, des middags: windstilte, regen, storm en. noodweer. De kaagwedstrijden zijn in storm ten onda eegaan! Zoo was het inderdaad. Toen de tijd voor de middagwedstrijden aanbrak, besloot het wedstrijdcomité reeds om de baan voor de kleinere klassen reeds in te korten tot op één ronde, maar toen er daarna plotseling 'n „uitschieter" kwam, werd het zoo woest op de Kagerplas sen, dat de baan voor alle klassen werd in gekort. Zoo onverwacht trouwens als deze storm uit het Zuid-Westen was, zoo hevig was hij ook. Menig scheepje kan wel 'n stormpje door staan, maar wanneer we vertellen, dat er van de ruim 50 booten in de Pampus-, B. M.-, Handicap en Jollenklassen slechts acht op normale wijze zijn binnengekomen, dan teekent dit ongetwijfeld de heftigheid van deze herfststorm. Er is geeen zeilvereeniging in het land, of zij heeft dit seizoen een extra-stormdag gehad. Tot slot van het seizoen kreeg thans ook de Kaag zulk een cadeautje. En de storm stak zoo onverwacht en fel op, dat alle schepen, ten getale van ruim honderd, overvallen werden door het nood weer. De grootere jachten konden het nog wel houden en kwamen vrij regelmatig binnen, doch de Pampusklassen, de B.M.- klasse en 12-Voetsjollenklassen moesten een goed heenkomen zoeken. Wie verstandig v/as, dook in het riet; maar voor het zoover was, lag menige boot gekapseisd op de plassen.. Zelfs een Pampusjacht, toch een flink verzwaarde boot, liep in de golven ondervoor de eerste maal, dat een Pampusjacht in den storm is gezonken. 't Was een bang gezicht. De golven op de Kagerplassen liepen met schuimende kam men hoog op, de regen kletterde zoo hevig en zoo dicht, dat vanaf het terrein bij de Kaag-Sociëteit nauwelijks de nummers te lezen waren van de schepen, die binnen kwamen. Natuurlijk heersehte er in de Kaagsocie- teit en op den starttoren begrijpelijkerwijs onrust omtrent het lot der bemanning van zoovele schepen. En dit was te erger, omdat er vanwege den regen en de windstilte bij het starten geen enkele motorboot was uitgetrokken om de wedstrijden te volgen. Ijlings werden daarop enkele motorvlet- ten bemand, terwijl de hier en daar voor anker liggende motorbooten van particu lieren de plassen opgingen. Successievelijk kwamen er diverse schipbreukelingen bin nen en het bleek gelukkig, dat de drenke lingen allen tijdig binnengeloodst waren. Ook de materieele schade viel nogal mee. Het meest was men bevreesd voor de ge zonken Pampus Fuut n van v. Hattem. Niet zonder moeite werd het schip door den heer v. Hoolwerff met behulp van twee motorbooten op sleeptouw genomen en naar de sociëteit gesleept, waar het schip tenslotte met 'n takel op de „Zonne tij" werd gelicht. Al met al had dit zooveel tijd gevorderd, de heer v. Hoolwerff wilde 't schip vóór donker uit de vaart hebben dat het toch weer laat was, alvorens de prijzen uitge rekend waren. Hiervoor werden de punten van de drie wedstrijden bij elkaar geteld, met dien verstande, dat de slechtste wedstrijd niet werd meegeteld. We zullen tot slot van deze Kaagweek geen verslag geven van de wedstrijden. In den ochtend was er weliswaar nog wel eenige spanning in enkele klassen, doch m den middag viel er aanvankelijk al heel weinig te beleven, We volstaan daarom met het vermelden der resultaten. De resultaten van Zaterdagmiddag wa rren: 45 M2. kruiserklasse: 1. Walta, C. A. Ver- maat, 2. Coppelstock; J. H. C. Sieverts; 3. Stoarmfügel, F. de Boer; 4. Boekanier, A. Warners. Regenboogklasse A: 1. Saenden, L. de Wit; 2. Swan, H. Zuiderbaan; 3. Duke, J. C. van de Velde; 4. Holland H, F. P. Bos, 5. Breehorn, J. Loopuyt, 6. De Leede ni, W. Z. van der Mey. Regenboogklasse B.: 1. Tjebbe, Tj. Maas, 2. Eelko, W. Bergsma, 3. 't Spaarne, H. Schmitz Jr., 4. Bestevaer A. de Best; 5. An nie II, mej. A. van Nieuwenhuizen. 12 M2. klasse A: 1. Dinges, H. Wester, 2. Spitsmuis, W. J. H. Nauta; 3. Pamir, A. Schepers. 12 M2. klasse B.: 1. Take Care, H. Bae- rends, 2. Wildebras, M. R. Mantz. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Hans, A. H. van Vliet, 2. Windekind, B. J. Moret, 4. Wa terhoen, A. de Vries; 4. Dobbertje, mevr. G. v. d. Steur. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Daphina, Ver meulen; 2. Hot Toddy, F. P. Flu; 3. Note- dopje, J. Th. van Dalen; 4. Sunny Side Up, J. Th. Leenen. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. Doordrijver, S. H. van Hulst; 2. Meerkoet, mej. L. Sie verts: 3. Sterna, L. Grootenhuis; 4. Ture luur, G. van Dalen. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, J. v. d. Hoek, 2. Hilda IH, W. E. v. Schelven; 3. Nelson, R. Alt. Pampusklasse A: 1. Pampus, W. de Vries Lentsch; 2. Norremeer, J. C. P. Hofkes; 3. Bries, M. Monde; 4. Wind en Water, H. R. Borgerhoff Mulder; 5. Windveer, L. van Essen. Pampusklasse B.: 1. Forel, H. J. C. Bul- sing; 2. Spriet, J. M. G. Sohrama, B. M.-klasse: 1. Hilda II, C. van Schel ven, 2. Zet door; E. D. van Linge. De uitslagen van Zondagochtend lui den als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, C. A. Vermaat, 2. Coppelstock, mevr. Sieverts; 3. Boekanier, A. Warners; 4. Brise, W. v. d. Berg. Regenboogklasse A: 1. Holland n, F. P. Bos, 2. De Leede III, W. Z. van der Meij, 3. Duke, J. C. v. d. Velde, 4. Breehorn, J. Loopuyt, 5. Swan, H. Zuiderbaan, 6. Nimf, M. G. Brand. Regenboogklasse B.: 1. Bestevaer, A. de Best, 2. Meteoor, H. Mulder, 3. Eelko, W. Bergsma, 4. Annie H, mej. A. van Nieu wenhuizen, 5. Doollaert, J. Meijer. 12 M2. klasse A.: 1. Spitsmuis, W. J. H. Nauta, 2. Dinges, H. Wester, 3. Peuleschil, Th. F. Gebhard. 12 M2. klasse B.: 1. Take Care, H. Mae- rends, 2. Skiroon, M. K. Polano, 3. Spot vogel H. J. Kuiper, L. P. Vollebregt, 4. Wipneus, R. Nolles. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, J. v. d. Hoek, 2. Hilda HI, W. E. v. Schelven, 3. Nelson, R. Alt. Pampusklasse A.: 1. Pampus, W. de Vries Lentsoh, 2. De Steur, L. v. cL Steur, 3. Bries, M. Monde, 4. Wind en Water, H. R. Borger hoff Mulder, 5. Fuut II, W. v. Hattem. Pampusklasse B.: 1. Forel, H. J. C. Bui sing, 2. Spriet, J. M. G. Schrama, 3. De Kaag, M. C. Heymans. B. M. klasse: 1. Hilda II, C. van Schelven, 2. Zet Door, E. D. van Lange. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Vagebond, Th. van Helvert, 2. Hans, A. H. van Vliet, 3. Waterhoen, J. A. de Vries, 4. Windekind, B. J. Moret, 5. Dobbertje, mevr. G. v. d. Steur. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Eider, G. Mas tenbroek, 2. Notedopje, J. Th. van Dalen, 3. Sunny Side Up, J. Th. Leenen, 4. Alver - tje, E. J. Coster Jr., 5. Daphnia, J. Ver meulen. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. Sterna, L. Grootenhuis, 2. Don Quichotte, J. P. Brou wer, 3. Meerkoet, mej. L. Sieverts, 4. Door drijver, S. H. v. Hulst. De resultaten van de middag wedstrijden luiden: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta. C. A. Ver- maat, 2. Coppelstock, mevr. Sieverts, 3. Stoarmfügel, F. de Boer, 4. Boekanier, A. Warners. Regenboogklasse A: 1. Breehorn, J. Loopuyt 2. Duke, J. C. v. d. Velde, 3. Saen den, L. de Wit, 4. Swan, H. Zuiderbaan, 5. De Leede ni, W. Z. van der Meij. Regenboogklasse B.: 1. Meteor, H. Mul der, 2. Tjebbe, Tj. Maas, 3. Annie II, mej. A. van Nieuwenhuizen, 4. Bestevaer, A. de Best. 12 M2. Sharpys A.: 1. Spitsmuis, W. J. H. Nauta, 2. Boy, J. v. d. Meer, 3. Dinges, H. Wester. 12 M2. Sharpys B.: 1. Wildebras R. M. Mantz, 3. Wipneus, R. Nolles, 3. Spotvogel, H. J. Kuiper. 16 M2. Friesche klasse: 1. Hilda III, W. E. van Schelven, 2. Nelson, R. Alt. Pampusklasse A.: 1. Bries, M. Monde, 2. Windveer, L. van Essen, 3. De Steur, L. v. d. Steur. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Vagebond, Th. van Helvert. De prijswinnaars. De prijzen werden als volgt behaald: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, C. A Vermaat 44 punten, 2. Coppelstock, mevr. Sieverts 32 punten, 3. Stoarmfügel, F. de Boer 24 punten. Regenboogklasse A: 1. Saenden, L. de Wit 37 punten, 2. Breehorn, J. Loopuyt 33 punten, 3. Holland II, F. P. Bos 33 punten, 4. Swan, H. Zuiderbaan 27 punten, 5. de Leede III, W. Z. v. d. Mey, 26 punten. Regenboogklasse B.: 1. Meteor, H. Mul der 36 punten, 2. Tjebbe, Tj. Maas 35 pun ten, 3. Bestevaer, A. de Best 29 punten, 4. Eelco, W. Bergsma, 26 punten. 12 M2. klasse A.: 1. Spitsmuis, W. J. H. Nauta, 38 punten, 2. Dinges, H. Westen 30 punten, 3. Boy, J. v. d. Meer, 19 punten. 12 M2. klasse.: 1. Take Care, H. Baerends 36 punten, 2. Wildebras, R. M. Mantz 28 punten, 3. Wipneus, R. Nolles 19 punten. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloop II, J. v. d. Hoek 35 punten, 2. Hilda III, W. E. van Schelven 29 pnt. Handicapklasse: 1. Sterna, W. de Jongh, 35 punten, 2. Never Down, A J. Warburg, 30 punten, 3. Jan Haring, S. Fonteijn 12 pnt. Pampusklasse A.: 1. Pampus, W. de Vries Lentsch, 50 punten, 2. Bries, M. Monde, 36 punten, 3. De Steur, L. v. d. Steur, 30 pun ten, 4. Norremeer, J. C. P. Hofkes 26 pun ten, 5. Windveer, L. v. Essen, 25 punten. Pampusklasse B.: 1. Forel, H. J. C. Bui sing 34 punten, 2. Spriet, J. M. G. Schrama 20 punten, B. M. klasse: 1. Hilda H, C. van Schelven, 16 punten. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Vagebond, Th. van Helvert, 41 punten, 2. Hans, A. H. van Vliet, 36 punten, 3. Waterhoen, J. A. de Vries 24 punten, 4. Windekind, B. J. Moret 23 punten. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Eider, Masten broek 34 punten, 2. Daphnia, Vermeulen 34 punten, 3. Notedopje, J. Th. van Dalen, 31 punten, 4. Hot Toddy, F. P. Flu 27 punten. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. Sterna, L. Grootenhuis, 30 punten, 2. Doordrijver, mej S. H. van Hulst, 26 punten, 3. Meerkoet, mej. Sieverts 24 punten, 4. Don Quichotte, J. P. Brouwer 19 punten. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen door den voorzitter van De Kaag, ir. J. C. van Hoolwerff met een toepasselijk woord uitgereikt. KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas N.H.: DTV—Sportief 1—6. Ie klas Oost A: *t OverschotjeEkca 20; WilskrachtOnder ons 11; ZKC Rapiditas 32. Ie klas Oost B: DOSAchilles 80; NaasZwart Wit 10. Ie klas Noord: Wordt KwiekNic 90; WWMDDio 31; SpartaVitesse 52. LEEDSCHE KORFBALBOND De competitie-indeel ing Voor de a.s. competitie hebben zich aangemeld de volgende vereenigingen: AA.S.V. 1 12-tal), Algemeene (2 12-tal- len), Amicitia, Boskoop (1 12-tal), L.KC. Fluks (2 12-tallen), Klimop (1 12-tal), Noorderkwartier (1 12-tal pl. 2 Adsp. 12- tallen), Oosterkwartier (3 12-tallen plus 3 3 Adsp. 12-tallen), Westerkwartier (1 Adsp. 12-tal en Zuiderkwartier (2 Adsp. 12-tallen), zoodat de Bond is uitgebreid met 3 nieuwe vereenigingen. De vermoedelijke indeeling zal zijn: le Afd. Leden: Algemeene I, Fluks ni, Noorderkwartier I en Oosterkwartier I, Over Amicitia zal nog nader een beslis sing worden genomen, daar deze waar schijnlijk te sterk zal blijken voor de 2de Afdeel ing, 2e Aid. Leden: A.A.S.V. I, Algemeene II, Fluks XV, Klimop II, Oosterkwartier n en III. le Afd. Adspiranten: Noorderkwartier I, Oosterkwartier I en Zuiderkwartier I. 2e Afd. Adspiranten: Noorderkwartier II, Oosterkwartier n en IH, Westerkwartier en Zuiderkwartier II. ATHLETIEK WERELDRECORD KOGELSTOOTEN TWEE HANDEN. De bekende Hongaarsche athleet dr. Ba- ranyi verbeterde tijdens wedstrijden te Boedapest het wereldrecord kogelstooten beide handen. Rechts bracht hij het tot 15.77 meter, hetgeen een nieuw Hongaarsch record beteekende het oude stond op 15.43 meter en links stootte hij 13.39 me ter. Tezamen werd de afstand 29.46 meter. Het oude wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Pool Heljasz met 28.75 me ter (rechts 15.58 meter en links 13.17 me ter) gevestigd op 19 Aug. 1935. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DüSSELDORF. Osendarp eerst op de 100 en 200 M. Verdienstelijke pres taties der andere. De Nederlandsche athleten die hebben deelgenomen aan de internationale atle tiekwedstrijden te Düsseldorf hebben zeer verdienstelijke prestaties in het sterke mi lieu verricht. Osendarp won zoowel de 100 als de 200 M., terwijl Berger op de 100 M. als derde eindigde met zeer gering ver schil op den Duitscher Borchmeyer. Een prachtige prestatie werd voorts door de Nederlandsche Athletiekploeg geleverd op de 4 x 100 M. estafette. Met slechts en kele centimeters verschil werd het Neder landsche team tweede achter Duitschland in den tijd van 41,4 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Het record stond tot nu toe op 41,6 sec., dateerend van 9 September 1934. Indien men in aanmerking neemt, dat de weersomstandigheden verre van goed waren, zijn deze tijden zeer fraai te noe men. Op de 100 M. was Osendarp onbetwist de sterkste man. Hij had voor dezen af stand 11 seconden noodig, terwijl Borch meyer als tweede aankwam in 11,1 sec. met slechts gerinig verschil op onzen land genoot Berger, die geruimen tijd op de tweede plaats had gelegen. Op de 200 M. werd Osendarp eveneens onbetwist eerste. In den bijzonder goeden tijd van 21,6 sec. bezette hij met niet min der dan 5 M. voorsprong de eerste plaats voor den Duitscher Homberger. Op de 800 M. werd onze landgenoot Bou- man vierde in den tijd van 2 min. 0,7. Op dezen afstand werd de Duitscher Fink win naar in den tijd van 1 minuut 57,8 sec., ter wijl de Fin Mikkeli als tweede eindigde met 0,2 seconden achterstand. Op de 3000 M. vormden Iso Hollo en Scthaum'burg een klasse op zichzelf. 100 M. voor de finish spurtte de Fin fraai naar voren en toen gaf de Duitscher geheel ont moedigd op. Een tweede Finsche zege leverde de 10.000 M. op, waarbij Maeki won in 31 mi nuten 40,4 sec. In het nummer speerwerpen vielen de prestaties zeer tegen. Onze land genoot van der Poll bracht het slechts tot 54.60 M., doch zijn prestatie werd door den Duitscher Bender verbeterd. De 4 x 100 M., welke het dot van den middag vormde, was zeer spannend. Borch meyer en Berger waren de laatste loopers en Berger vertrok met ruim 1 M. voor sprong. Niettemin zag Borchmeyer kans om onzen landgenoot met miniem verschil op de streep te slaan. Mej. Doorgeest werd op de 80 Meter hor den vierde in den tijd van 12,6 sec. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heeren: 100 M.: 1. Osendarp (Ned.) 11 sec.; 2. Borchmeyer (D) 11,1 sec.; 3. Berger (Ned.) 11.1 sec.; 4. Buthepieper (D.) 11,2 sec.; 5. Van Beveren (Ned.) 11,2 sec. 800 M.: 1. Fink (D.) 1 min. 57,8 sec.; 2. Mikkeli (Fihl.) 1 min. 58 sec.; 3. König (D.) 1 min. 58,3 sec.; 4. Bonman (Ned.) 2 min. 0,7 sec. Speerwerpen: 1. Bender (D.) 56.47 M.; 2. Van der Poll (Ned.) 54.60 M. 3. Juszcyk (D.) 53.82 M. 200 M.: 1. Osendarp (Ned.) 21,6 sec.; 2. Homberger (D.) 22,1 sec.; 3. Ncekermann (D.) 22,3 sec.; 4. Marxreiter (D.). Polsstokhoogspringen: 1. Muller (D.) 3.60 M.; 2. Wawitza (D.) 3.50 M. 3000 M.: 1. Iso Hollo (Finl.) 8 min. 40,2 sec.; 2. Haff (D.) 8 min. 53,2 sec.; 3. Berg (D.) 8 min. 56,4 sec. Hinkstapsprong: 1. Hellorfort (D.) 13.80 M.; 2. Oehmen (D.) 13.45 M. 400 M.: 1. Klupsch (D.) 49 sec.; 2. Kis- ters (D.) 49,1 sec. Kogelslingeren: 1. Blask (D.) 48.75 M.; 2. Grimm (D.) 43.51 M.; 3. Brouwers (D.) 38.85 M. 10.000 M.: 1. Maeki (Finl.) 31 min. 40,4 sec.; 2. Kelm (D.) 31 miin. 53.8 sec.; 3. Haag (D.) 32 min. 25,4 sec.; 4. Bertsch (D.) 32 min. 51 sec. 4 x 100 Meter estafette: 1. Duitschland met de loopers Fritsche, Homberger, Neckerman, Borchmeer, tijd 41,4 sec.; 2. Nederland met Osendarp, Van Beveren, Boersma en Berger 41,4 sec. Nieuw Neder landsch record. Dames: Discuswerpen: 1. Gisela Mauenmeyer (D.) 46.01 M.; 2. Mollenhauer (D.) 38.80 M.; 3. Krebet (D.) 33.15 M. 100 M. hardloopen: 1. Albus (D.) 12,7 sec.; 2. Wimkels (D.) 13 sec.; 3. Sperl (D.) 134 sec. 80 M. hordenloop: 1. Becker (D.) 12,4 sec.; 2. Steuer (D.) 12,4 sec.; 3. Eiger (D.) 12,6 sec.; 4. Doorgeest (Ned.) 12,6 sec. GYMNASTIEK DE MOEILIJKHEDEN IN HET K.N.G.V. Heeren-keurcorps niet naar Berlijn. Te Leiden vond gisteren de eerste bij eenkomst plaats van het heeren-keurcorps van het K.N.G.V. ter gelegenheid van den nieuwen cursus, welke door den bekenden Zwitserschen turner Walter Bach in ons land in verschillende plaatsen wordt ge houden- Op één na waren alle turners aanwezig. Naar wij vernemen hebben deze keur-tur- ners besloten om niet naar Berlijn te gaan voor deelneming aan de Olympische Spe len in 1936. Ook enkele leden van het ju niores keur-corps hebben reeds medege deeld, dat zij niet voor eventueele uitzen ding in aanmerking wensehen te komen. Kracht en Vlugheid (Utrecht) treedt uit. Naar wij vernemen, stelt het bestuur en de Technische Commissie van de Utrecht- sahe Gymnastiekvereenigrng „Kracht en Vlugheid", welke vereeniging ongeveer 1000 leden telt, aan de algemeene vergadering voor, om in verband met de beslissing van het Bondsbestuur van het K.N.G.V. tot uit zending van een Nederlandsche ploeg naar de Olympische Spelen te Berlijn, uit het K.N.G.V. te treden. De algemeene verga dering van deze Utrechtsche vereeniging wordt gehouden in den loop van October. ROEIEN NAAR VERBETERING VAN HET NEDERLANDSCHE ROEIPEIL. Werkplan van dr. Marrès en dr. Meurer. Men kan niet ontkennen, dat Nederland in de laatste jaren geen rol van beteekenis heeft gespeeld in het internationale roei- sportleven. Vooruitgang ten deze is niet te bekennen, en de vooruitzichten mogen verre van gunstig worden genoemd. In den laatsten tijd zijn er stemmen op gegaan om te trachten in 1936 bij de Olympische Spelen te Beriijn Nederland een zoo goed mogelijk figuur te laten slaan en de afvaardiging zoo sterk mogelijk sa men te stellen. Dat de vereenigingen hier een belang rijke rol spelen is ongetwijfeld juist, doch de Nederlandsche Roeibond dient als het nationale lichaam voor te gaan en leiding te geven. De plannen om te komen tot verbetering van het Nederlandsche roei- peil zijn in een voorbereidend stadium en men hoopt deze voor te leggen aan de aanstaande algemeene vergadering, welke eind December wordt gehouden. De bekende Nederlandsche coaches dr. A. A. J. H. Marrès en dr. R. J. Th. Meurer hebben een gedetailleerd plan ter verbe tering van het Nederlandsche roeipei'l uit gewerkt. Dit plan is dezer dagen op een gecombineerde vergadering in het bestuur van den Nederlandschen Roeibond ter sprake gekomen en de in het plan uitge werkte voorstellen zijn door den Roeibond overgenomen. Zaterdagavond heeft te Amsterdam een bespreking plaats gevonden met enkele van de meest vooraanstaande technici uit de Nederlandsche Roei-wereld en met in achtneming van enkele redactioneele wij zigingen is het plan van dr. Marrèsdr. Meurer in beginsel aanvaard. Volgens het plan MarrésMeurer zal het wedstrijd-seizoen 1936 worden ver kort en vervroegd. De race-roeiers zullen aan een serieuzen proef worden onder worpen in een aantal opeenvolgende na tionale wedstrijden met als hoogtepunt de nationale kampioenschappen, welke vóór 15 Juni moeten zijn beëindigd. Een strenge selectie zal worden toegepast. Na de kam pioenschappen zal een aantal roeiers naar schatting 15 a 20 onder leiding van een hoofd-coach(es) verder trainen in een trainingskamp bij Amsterdam. De aldus gevormde ploegen hoopt men met een ge rust hart te kunnen uitzenden naar de Olympische Spelen. De proeven met de gecombineerde ploegen zullen worden voortgezet. Doch hiermede wenscht men niet te vol staan. Een der oorzaken van het lage peil van het raceroeien in Nederland is maar al te vaak het ontbreken van een goede coach. Het is dan ook absoluut noodzake lijk dat het coachen van de roeiers verbe terd moet worden. Men stelt zich voor op regelmatige tijden bijeenkomsten te hou den van coaches om gezamenlijk de te vol gen methode te bespreken. Voordrachten zullen worden gehouden, al dan niet met lichtbeelden, en buitenlandsche coaches zullen worden uitgenoodigd om hier van hun ervaringen te vertellen. Wij vernamen op dit punt nog, dat men de bekende coach Fairbanks in principe bereid had gevonden om een voordracht in Nederland te houden. Als uitvloeisel van boven geseh etste nieuwe werkmethoden, zal men moeten komen tot aanschaffing van een boot in het reeds te Amsterdam bestaande roei- bassin, doch de kosten van aanschaffing zijn momenteel nog een bezwaar. Het plan MarrèsMeurer, onder leiding van het bestuur van den Nederlandschen Roeibond, kan slechts tot goede resultaten leiden, indien de roeiers zich hier unaniem achter stellen. Het is bekend, dat de Ne derlandsche roeiers niet behoeven onder te doen wat betreft hun aanleg voor de roeiers uit andere landen. Club- en per soonlijke belangen zullen ten achter moe ten worden gesteld bij het algemeen be lang en eendrachtig zal men moeten sa menwerken om de plannen te doen slagen. Baandag

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6