STADS J NIEUWS MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 NEDERLAND SCHDEE NS CHE HANDELSCONFERENTIE Overeenstemming bereikt over een voorloopige regeling De handelsbesprekingen, welke door een Nederlandsche delegatie in Kopenhagen met de Deensche autoriteiten werden ge voerd, zullen binnenkort afloopen. Er is tusschen beide delegaties overeenstemming bereikt over een voorloopige regeling, welke inmiddels reeds in werking in ge treden. Gezien de vele moeilijkheden, wel ke overwonnen worden moesten, is men van Nederlandsche zijde niet ontevreden over dit resultaat. De besprekingen worden ten aanzien van enkele punen nog voortgezet DE ZOMERPOSTZEGELS. Het comité voor de Zomerpostzegels deelt ons mede, dat den dag vóór het einde van de verkoopperiode, zooveel mo gelijk dus op 11 October, een algemeene postzegeldag in heel het land zal worden georganiseerd, een algeheele „uitverkoop" of straatverkoop, verkoop langs de huizen of anderzins melde zich aan bij het Zomer- postzegel Comité in zijn woonplaats of bij het algemeen comité gevestigd te Amster dam, Tesselschadestraat 9. Voor hem of haar die dien dag het grootste bedrag aan Zomerpostzegels verkoopt, in verhouding tot de bevolking der gemeente, wordt een fraaie premie beschikbaar gesteld, resp. een eerste of tweede prijs. RECHTZAKEN DE EERSTE BOSSCHE ZAKEN KOMEN VOOR DE RECHTBANK Inbrekers en brandstichters Donderdag 17 October zullen terecht staan wegens verdenking van inbraak bij L, van Bergen te Oss op 6 Januari 1934 de 24-jarige arbeider A. J. O., bijgenaamd het Soesje, en de 19-jarige schoenmaker P. A. Sch, beiden uit Oss en gedetineerd in het Huis van Bewaring alhier. Voorts zal terechtstaan als verdacht van brandstichting, althans uitlokking daartoe te Oss in Juli 1933 in het Sportpark, de gedetineerde 40-jarige wielerbaan directeur J. F. A. bijgenaamd Jan Bol. Verdacht van inbraak bij K. Weideman te Heeswijk in den nacht van 14 op 15 Juli 1934 staat dan terecht de gedetineer de arbeider A. H. den Br. uit Oss, oud 29 jaar. Verdacht van voordeel uit deze in braak te hebben getrokken staat terecht zijn 31-jarige broer Ch. H. den Br., even eens gedetineerd. Tenslotte zal zich nog te verantwoorden hebben de 44-jarige arbeider N. H. Sch. uit Oss, verdacht van brandstichting te Oss op 3 Juli 1933 in het Sportpark van de gemeente Oss in het paviljoen van J. -pjsaurtopeS sc fiq ^oq uoAaoqjoA „TeL" HOE WORDT HET WEER? REGEN EN WIND. DE BILT SEINT. Matige tot krachtige, tijdelijk stormachti ge Zuidelijke tot Westelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 766.3 te Marseille en La Coruna. Laagste barometerst.: 738.8 te Sevdisfjord. Het minimum van den luchtdruk ten Zuid-Westen van IJsland blijft stationair. In het Zuiden nam de luchtdruk toe, waar door het luchtdrukverschil langs de Zuid rand van het gebied van lagen luchtdruk toenam en de winden om de randdepres- sies in het Kanaal en de Noord- en Oost zee plaatselijk en tijdelijk tot stormkracht aangroeiden. In het continentale gebied van hoogen luchtdruk boven de Alpen heerscht nog prachtig weer met zomersche warmte. (Jungfrau Joch min 1 graad, Zugspitze plus 3 graden Celsius). Naar het Noorden en Westen neemt de bewolking echter snel toe en regent het. De grootste hoeveelheden re gen vielen om de Noordzee, om de Bothni- sche Golf en op de Britsche Eilanden (Den Helder 28, Hernösand 23 m.m.). Rondom het centrum der depressie komen in een uitgestrekt gebied geen krachtige winden voor; op IJsland stijgt de barometer lang zaam. Het is te verwachten, dat het regen achtig en nu en dan stormachtige weer nog eenige dagen zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. ,14.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Maandagnamiddag, 7.14 uur tot Dinsdagmorgen 6.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 1 October v.m. 5.19 uur en nam. 5.36 uur. „HET MOBILISATIEKRUIS". Jaarvergadering van den Nat. Bond te Utrecht. In het Burgerwachtgebouw te Utrecht, vergaderde Zaterdagmiddag de Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis". Deze bijeenkomst werd gepresideerd door den momenteel waarnemenden voorzitter, den gep. luit. generaal v. Terwisscha. Bij den aanvang der vergadering werd op voorstel van den voorzitter een telegram van hulde en trouw aan H. M. de Koningin verzonden. Bij ekele candidaatstelling, werden de kolonel Eggink en de reserve-luit. kolonel Kleijn benoemd tot leden van het Hoofdbe stuur. De voorzitter, hierna den algemeenen toe stand van den Bond besprekend, wees hier bij op het verheugend feit, dat in het af- geloopen jaar vier nieuwe af deelingen toe traden. In vergevorderd stadium van voorberei ding zijn na vijf afdeelingen, ook vele ver spreide leden zijn tot den Bond toegetre den, verscheidene hunner zijn in Duitsch- land woonachtig. De goede Nationale zin welke in 1914 gebleken is, moet gehandhaafd blijven! Zou weer een mobilisatie worden afgekondigd, dan kan de Bond verder zeer veel prestee- ren; niet alleen voor de opgeroepenen maar ook voor degenen die zij achter laten. Met enkele voorbeelden lichtte de voorzitter dit nader toe. Over de partijpolitiek sprekend, zeide de president verder onder bijvalsbetuigin gen der aanwezigen, dat hiervoor in den - Bond geen plaats is. „Ik wil", aldus spr., „geen vuist en geen hand geheven zien; ik wil enkel en alleen opgeruimde gezichten zien". De Bond val Vorstin en Regeering steunen en paraat zijn indien dit weer noodig mocht blijken. Het jaarverslag van den secretaris, dat san de afdeelingsbesturen was toegezonden, werd onveranderd goedgekeurd evenals het financieel jaarverslag. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Leeflang, Bos en Moonen, wer den bij acclamatie herkozen. De, wegens overlijden van den heer v. Wijk opengevallen plaats van voorzitter werd aangevuld door de verkiezing van den gep. luit.-generaal Kramer tot lid van het Hoofdbestuur met d- vooropgezette be doeling, hem in de gelegenheid te stellen zich voor te bereiden op het presidentschap. Generaal Terwisscha toonde zich genegen, tot zoo lang waarnemend voorzitter te blij- hen. De definitieve benoeming van den heer Kramer tot voorzitter zal dan in de vol gende algemeene vergadering plaats vin den. Op deze bijeenkomst werd verder nog met algemeene stemmen besloten, de heeren Ubbens (Zeist); Chatelain (Utrecht) en mr. Stadig (Amersfoort) tot leden van ver dienste te benoemen. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Schietwedstrijden Zuid-Holland: West. De gewestelijke landstormcommissie Zuid-Holland: West heeft ook dit jaar schietwedstrijden op scherp voor haar district uitgeschreven, waaraan 53 B.V.L.- afdeelingen hebben deelgenomen. De wed strijden werden gehouden op de scherpe banen te Katwijk, Waalsdorp, Delft, Voor burg, Monster en Alphen aan den Rijn. Voor de geweer-schietwedstrijden werd jl.. Zaterdagmiddag de laatste wedstrijd te Alphen aan den Rijn gehouden. De uitsla gen zijn: Wisselbekerwedstrijd, scherp op 100 M., hoogste schutter, max. 50 pt. De wissel- beker werd gewonnen door de afdeeling Voorburg, schutters Chr. Vogelsang 49, en D. W. N. de Boer 47een mooie kans maak te ook de afdeeling Hoek van Holland, schutters B. B. Bénard 49, en H. J. A. Tab ben 46. De wisselbeker, die thans in het bezit is van de afdeeling Katwijk, komt thans voor de tweede maal naar Voor burg toe; het is dezelfde beker, die op 10 Januari 1933 door wijlen Z. K. H. Prins Hendrik in een samenkomst in de Stads gehoorzaal te Leiden aan de toen winnen de afdeeling persoonlijk werd overgedra gen. Prijswinnaars, met 49 punten: P. B. Be nard, Hoek van Holland; Chr. Vogelesang, Voorburg. Met 48 p.: 1. W. C. Valkenburg, Wassenaar; 2. L. Dompeling, Katwijk; 3. en 4 J. Bijleveld, Voorschoten en A. K. Franchimon, Haag-Centrum, beiden 10-9- 10-9-10, loten om volgorde; 5. J. H. v. d. Veen, Haag-Boschkwartier; 6. P. Hoogen- dijk, Alphen aan den Rijn. Met 47 p.: 1. D. Roest, Warmond; 2. D. W. N. de Boer, Voor burg; 3. H. J. Peerenboom, Haag-Bosch kwartier; 4. D. Koorneef, Pijnacker; 5. L. Verleun, Alphen aan den Rijn. Met 46 p.: 1 en 2 L. Kurvink, Haag-Centrum en H. J. A. Tabben, Hoek van Holland, beiden 9-9- 0-10-9, loten om volgorde; 3 en 4. N. de Jong, Koudekerk (Z.-H.) en A. G. Kubert, Naaldwijk, beiden 10-9-9-9-9, loten om volgorde; 5. D. C. J. D. Klinkenberg, Lei den; 6. J. Peerenboom, Leiderdorp; 7. J. Elgers, Overschie; 8. J. Verheul, Alphen aan den Rijn; 9. B. P. A. Schregel, Haag- Sportktwartier; 10. D. Wassenaar, Leiden; 11. A. van Triest, Alphen aan den Rijn; 12. J. B. C. Hogenes, Koudekerk (Z.-H.). Prijswinnaars met 45 p.: 1 en 2. W. J. van der Klauw, Haag-Boschkwartier en J. v. d. Meer, Hillegom, beiden 9-9-9-9-9, loten om volgorde; 3. A. C. de Groot, Zwammer- dam.. 4. A. v .cL Berg, Wateringen; 5. J. H. van Dobben, Zwammerdam; 6.. P. Gras man, Leiden; 7. G. Koetsier, Haag-Laak kwartier; 8. P. de Groot, Leiderdorp; 9. I. C. van Peet, Scheveningen; 10. Kr. Meyvo- gel, Katwijk; 11. C. van Ofwegen, Alphen aan den Rijn; 12. Dr. J. F. van der Vliet, Scheveningen; 13. H. Handgraaf, War mond; 14. D. A. Luschen, Noordwijk. Korpswedstrijd. Scherp op 100 m., max. 250 punten. Eerste prijs: Alphen aan den Rijn 232 p.; schutters J. Verheul 46, L. Verleun 47, P. Hoogendijk 48, C. van Ofwegen 45 en A. v. Triest 46 p. Tweede prijs: 's-Gravenhage-Centoum 221 p.; schutters M. Kurvink 44, A. K. Franchimon 48, L. Kurvink 46, G. Hart suiker 43, en F. L. v. Furth 40 p. Derde prijs: 's-Gravenhage-Laakkwartier 213 p.; schutters C. Verkolf 41, G. Koet sier 45, T. G. Hulselmans 41, A. H. de Groote Gansey 44 en H. H. J van Lummel 42 p. Vierde prijs: Leidschendam 211 p. en vijfde prys: Scheveningen, eveneens 211 punten. Behalve voor de twee wisselbekerprijzen en voor de prijzen van den korpswedstrijd hebben heeren reserve-officieren buiten mededinging van prijzen meegeschoten. De prijzen van de pistoolwedstrijden werden direct na afloop der wedstrijden door res. mejoor J. P. Boots, commandant van het V. L. S. K. „Zuid-Holland: West" uitgereikt; de prijzen voor de wisselbeker-, en korpswedstrijden zullen later worden uitgereikt. Bij de prijsuitreiking dankte majoor Boots in het bijzonder de res. kapiteins Dekker, Ebbink en Leistikow, zoomede lui tenant Karres, die de voorbereiding re gelden. Ook sprak hij woorden van dank voor de aanwezigheid van den voorzitter der gewestelijke commissie, den heer L. G. Royaards, en van den voorzitter van de plaatselijke landstormcommissie van Den Haag, oud-minister ir. M. C. E. Bongaerts. DE TWEEDE STATENDAM Het schip zal op een Nederlandsche werf worden gebouwd Volgens de „Res." mag thans als vast staand worden aangenomen, dat het nieu we mailschip van de HollandAmerika Lijn, de „Prinsendam", op een Neder landsche scheepswerf zal worden gebouwd Zooals bekend is er ernstige sprake van geweest, dat de bouw van het nieuwe zee kasteel zou geschieden op een Engelsche werf, die een zeer concurreerende offerte had gedaan. Deze beslissing beteekent, dat er voor eenige millioenen arbeidsloon zal ver werkt worden. Bovendien zullen wij 15.000 ton staal uit het buitenland moeten betrek ken, waartegenover een evenredige af name van onze eigen producten verwacht mag worden. SPEK NAAR DUITSCHLAND. 550.000 R.M. extra beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen, zijn de berichten in zake verkoop van spek aan de Duitscbe re geering in zooverre juist, dat voor den uit voer van spek naar Duitschland in het vier de kwartaal van dit jaar een extra bedrag van 550.000 Reichsmark is beschikbaar ge steld. De levering van spek tot dit bedrag zal rechtstreeks geschieden aan de Reichs- stelle für Milcherzeugnisse, Ole und Fette te Berlijn tegen speciale prijzen en voor waarden en waarschijnlijk in den loop van October plaats vinden. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Aftreden van Mevr. van Oerle en mej. Kramers. Vrijdag vond in de R. K. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater de jaar lij ksche algemeene vergadering van het bestuur met de leeraressen en leeraren plaats. De voorzitter, pater van der Snoek, wees er bij zijn inleiding op, dat deze vergade ring, die ten doel heeft, zoowel de belan gen van het onderwijs, als die van het leerarenpersonee te bespreken, tevens voor het bestuur een zeer welkome gelegenheid was om alle leeraressen en leeraren eens gezamenlijk persoonlijk te ontmoeten, het geen in den gewonen loop van het school jaar maar zeer zelden voorkomt. Hij greep deze gelegenheid tevens aan om eenige minder prettige mededeelingen te doen. Vooreerst dan heeft de adjunct- directrice, mejuffrouw C. Kramers, ver zocht van hare functie als adjunct-direc trice ontheven te worden. Dankbaar voor hare vele verdiensten als zoodanig, heeft het bestuur op de meest eervolle wijze dit ontslag verleend. Vervolgens heeft de di rectrice, mevr. van Oerle, zich genood zaakt gezien, om gezondheidsredenen te gen een nog nader te bepalen datum ont slag te vragen. Het is thans niet de tijd, zoo zegt de eerwaarde spreker, om met meer daji een enkel woord de groote kracht, welke voor de ontwikkeling der school van mevr. van Oerle is uitgegaan, haar toewijding, haar doorzicht, den in vloed bij de vorming van het meisje, zoo wel op het gebied der techniek van het onderwijs als op geestelijk gebied, in het licht te stellen. Herinnerd mag voor thans slechts worden aan hetgeen daaromtrent bij een vorige gelegenheid, nog niet zoo lang geleden, is gezegd. Deze beide aangelegenheden hebben het bestuur voor bijzondere moeilijkheden ge steld; de beste oplossing meent het thans gevonden te hebben in de aanstelling tot adjunct-directrice van mejuffrouw M. A. Lutz, welke voor velen op school nog on bekend is, daar zij hare werkzaamheden aan de Bossche en de Nijmeegsche huis houdscholen tot nu toe heeft verricht. Spreker hoopt, dat de leeraressen en leeraren zich met denzelfden ijver, volhar ding en toewijding, als zij tot nu toe be toond hebben, waarvoor het bestuur haar ten zeerste erkentelijk is, aan de haar toe bedeelde taak zullen blijven geven tot heil van het onderwijs, dat zij dienen, en tot eigen voldoening. Na deze inleiding verkregen de leera ressen en leeraren het woord om hunne gedachten en wenschen in het belang van het onderwijs kenbaar te maken. Uit de daarop volgende gedachtenwisseling trad naar voren, dat de verzwaarde eischen voor toelating tot de opleiding voor leera- res, namelijk het bezit van het M.U.L.O.- diploma B, eindexamen van een 3-jarige H.B.S., toelating tot de 4e klasse eener 5- jarige H.B.S., toelating tot de 5e klasse van een ,6-jarige H.B.S. of een Gymnasium niet gelukkig gesteld waren. Gemeend werd, dat b.v. ook het M.UXi.O.-diploma A een voldoenden waarborg gaf, dat de opleiding voor de aeten N. XVV en N. VIII met succes gevolgd kon worden. Niet al leen ontbreekt bij vele meisjes de wiskun dige aanleg, welken zij bij het diploma B verondersteld worden te bezitten, doch welken door velen niet noodzakelijk werd geacht, maar bovendien leiden de meeste scholen op voor het M.U.L.O.-diploma A, terwijl die, welke opleiden voor het di ploma B, slechts zeer sporadisch voorko men. Daardoor worden zeer vele meisjes zonder eenige noodzaak van het volgen der opleiding uitgesloten en wordt tegen over hen, die om opgeleid te kunnen wor den zich voor het diploma A hebben be kwaamd, waarvoor zich de ouders in deze bijzonder moeilijke tijden vaak groote op offeringen hebben getroost, een zeker on recht begaan. Ontegenzeggelijk brengt deze bepaling groote moeilijkheden met zich voor de katholieken in die gemeen ten, waar geen katholieke inrichtingen voor de opleiding tot het diploma B be staan. Van andere zijde werd verondersteld, i dat deze bepalingen juist in het leven wa ren geroepen om den grooten toevloed tot deelname aan de opleidingen, welke ge vreesd werd, te beperken. Besloten werd de verschillende be schouwingen nader uit te werken en ze ter bevoegder plaatse onder de aandacht te brengen. DE 3 OCTOBER FEES TEN. Wenken in het belang van de goede orde. Niet medeloopen met den optocht. Tijdens het passeeren van den optocht niet op bruggen of tegen brugleuningen plaats nemen. Niet met serpentines werpen of iets an ders doen, waardoor de paarden van den optocht kunnen schrikken. Den weg voor den optocht vrijhouden, waardoor ongelukken worden voorkomen. Zich houden aan de bevelen der politie. Vóór of tijdens het afsteken van het vuurwerk zich niet ophouden op het ter rein van de Haarlemsche Tram, de daar achter gebouwde remise, den spoorweg overgang of -brug. De Eerste Hulpdienst bevindt zich in de school Schuttersveld; de Politie bevindt zich mede in die school en in een houten gebouw op het terrein zelf. Past op de zakkenrollers! De Commissaris van Politie te Leiden brengt ter kennis, dat het bij politieveror dening verboden is op den openharen weg: a. vertoon'ingen te geven (acrobatiek) e.d.); b. aapjes, marmotten ed. dieren te ver toon en; c. verlotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelname aan de spelen. By constateering van overtreding zal pro ces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de voorwerpen, waarmede het feit is ge pleegd, in beslag zullen worden genomen. Geen Graal in de taptoe. De Graal zal dit jaar niet aan de tap toe op den vooravond van 3 October deel nemen wegens de rouw na het overlijden van Mgr. Aengenent. INSPECTIE VOLKSGEZONDHEID. 'Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Oc tober 1935 benoemd tot inspecteur van de volksgezondheid bij den dienst, welke in het bijzonder is belast met de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuisvesting, de heer G. F. E. Kiers te Leiden, aan wien als ambtsgebied is aangewezen de provincie Zuid-Holland en als standplaats tot wederopzegging de ge meente Leiden. MILITARIA. In het tijdvak van 30 Sept. t/m 15 Octo ber 1935 zijn de navolgende reserve off. ge detacheerd in de Legerplaats Oldebroek voor het volgen van een sohietcursus: res. Lt. v. Wijckel, res. Lt. Evers, res. Kapt. Gellicum, res. Lt. v. Ark, res. Lt. van Son, res. Lt. Candri, res. Lt. Spierenburg, res. Lt. Broekman, res. Lt. Bogaards. Het geheel staat onder leiding van de ka pitein Taconi waaraan toegevoegd de le Lt. Rode. De navolgende reserve officieren zullen in het tijdvak van 30 Sept. t/m 5 October 1935 bij het 6e Regiment Veld-artillerie on der de wapenen komen voor het volgen van een gecomprimeerde cursus: res. le Lt. Ger- hardt, res. le Lt. v. Roo, res. le Lt. v. d. Wall-Baho, hes. 2e Lt. Jager, res. 2e Lt. Scheltens, res. 2e Lt. van Sprang, res. 2e Lt. v. Bennekom. De heer G. L. de Goederen. Hoofdopzich ter van Gemeentewerken alhier, verzoekt ons te willen mededeelen, dat hij zijn 40- jarig ambtsjubileum op morgen, waarvan wij Zaterdag melding maakten, niet zal herdenken. De heer de G. heeft zich aan elk hulde betoon outtrokkem door zich enkele dagen buiten deze gemeen/te te begeven. AGENDA LEIDEN. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Sept. tot en met Donderdag 3 Oct a. s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Van V r ij d a g 4 tot en met Zondag 6 Oct. a.s. neemt waar apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen dpor apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274, Een kleine vonk, een groote brand 1 Een klein verzuim, de grootste wroeging! Koop nog heden ZOMERPOSTZEGELS 5522 VAN ONZE ADVERTEERDERS. ADMINISTRATIEKANTOOR W. C. v. HOORN. Blijkens een annonce in ons nummer van heden heeft de heer W. C. van Hoorn in perceel Apothekersdijk 31 een administra tiekantoor gevestigd. De heer van Hoorn was sinds 1922 als eerste assistent werkzaam bij het Hanze Advies Bureau, eerst onder directie van den heer J. L. Deumens en na diens ver trek als rijks-accountant naar Ned. Lndië, bij het bureau Wesseling en Co., onder welke naam bovengenoemd bureau werd voortgezet. De heer v. Hoorn heeft dus een veel jarige practijk uit ht moeilijken tijd van boekhouding en belastingzaken achter den. rug en we vertrouwen, dat hij zijn kan toor op uitstekende wijze zal weten te ■leiden. R.-K. Handelsreizjgersvereemging Vrijdagavond kwam de R.-K. Handels- reizigersvereeniging „St. Christoffel" in de Harmonie in vergadering bijeen. Te negen uur opent de voorzitter de vergadering met den Chr. Groet, en heet allen, in het bijzonder den eerw. adv. en het nieuwe lid de Groot, hartelijk welkom. Spreker deelt mede, dat tot onze groote te leurstelling deze vergadering de laatste is, die zijneerw. als adv. onzer afdeeling zal bijwonen. De reden daarvan zal zijneerw. zelf in den loop der vergadering bekend maken. Het besluit staat echter vast. Spr. verzoekt daarna voorlezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken bevatten bericht van verhindering van de heeren Goddijn en Janson. Alsook een schrijven van de Mij. Nutricia, dat deze firma een aantal prij zen voor de V. O. F. loterij beschikbaar stelt. Vervolgens werd de heer J. W. de Groot door den eerw. adv. op de gebrui kelijke wijze geinstalleerd. Mededeelingen omtrent den feestdag geschiedde op ver zoek van den voorz. door den secretaris, die het programma van 10 Nov. uiteen zette. Het belooft een prachtige dag te worden, wanneer allen medewerken. Daar na werd door den secretaris de actie voor den feestdag besproken, en het doel. Propa ganda voor „St. Christoffel" en een flink batig saldo voor het V. O. F. Alle leden zonder uitzondering moeten medewerken willen wij het gestelde doel bereiken. Het kan, dus het moet, aldus spr. Een program ma opmaken is geen kunst, maar om het uit te voeren, is aller medewerking hoogst noodzakelijk. Vervolgens wees spr. op de kerkelijke viering, drong er op aan, dat de leden nu reeds maatregelen zouden tref fen, opdat ook de dames der leden daarbij tegenwoordig kunnen zijn. De boekjes met loten werden nu ten verkoop uitgereikt, waarvan de afrekening op de eerstvolgen de vergadering moet geschieden. Tervol gens verkreeg de eerw. adv. het woord, teneinde afscheid te nemen als adv. der af deeling. Zijneerw. zette uiteen, dat zijn parochieele werkzaamheden hem tot zijn spijt noodzaakten na zoo'n korten tijd z'n ontslag te moeten nemen. Spr. wenschte bij dit afscheid allen nog eens te wijzen op de offerzin welke in een organisatie ook zoo noodig is. Een offer is het, aldus zijneerw., wanneer en ter vergadering komt als het weer slecht is. Een offer wanneer men zich bij een meerderheid moet neerleggen. Een offer, wanneer uw werkzaamheid, uw kun nen gevraagd wordt voor de organisatie. Deze en nog vele offers, met liefde ge bracht, naar het voorbeeld van onzen God- delijken Offeraar Christus, maken uw or ganisatie groot, zijneerw. hoopte, dat deze laatste woorden welke hij als adv. dezer afd. spreekt, zullen worden uitgedragen en beleefd, tot heil van deze afd. Een harte lijk applaus bewees de waardeering voor het gesprokene. De voorzitter was zeer zeker de tolk van allen, in zijn dank voor deze woorden. Van de nu volgende rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de voor zitter nogmaals verzocht aan de leden de vergaderingen te propageer en bij die leden, die zelden of nooit de vergaderingen be-, zoeken en sloot deze prettige vergadering met den chr. groet. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 10.585.09 aan de Rijksontvangers afgedragen, bene vens 1760.16 aan den Gemeente-Ontvan ger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alle aanslagen en beschikkingen binnen 4 weken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2