UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? STOOMVAARTBERICHTEN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HAARLEMMERMEER DE BIETENCAMPAGNE BEGINT 9 OCTOBER Suikergehalte ongeveer normaal De bietencampagne aan de suikerfabriek „Holland" alhier zal vermoedelijk begin nen op Woensdag 9 October a.s. Dit jaar wordt de aanvoerpremie n.L gegeven van 4 tot en met 9 October, zoodat verwacht mag worden, dat de fabriek op laatstge noemden datum in werking zal zijn. Voor- loopig is de aanvoer voor deze campagne geschat op 75 a 80 millioen KG., doch ver wacht wordt, dat deze aanvoer nog be langrijk zal stijgen, doordat evenals dit in vorige jaren het geval is geweest uit het Zuiden des lands nog een belangrijke hoeveelheid bieten zal worden aangebracht ter verwerking in de fabriek te Halfweg. Intusschen zullen eenige honderden ar beiders hier weer gedurende enkele maan den werk vinden. Omtrent het suikergehalte der bieten in den Haarlemmermeerpolder en omgeving vernemen wij nog, dat dit aanvankelijk als gevolg van de droogte boven het nor male lag (de bieten blijven dan klein), doch door de vele regens der laatste we ken zijn de bieten in den laatsten tijd sterk uitgezet, waardoor het suikergehalte is gezakt tot ongeveer het normale, n.l. 16.19 procent. „TeL" HILLEGOM. Dahlia Koningin Astrid. De bekende Dahlia-kweeker C. S. Weijers alhier werd eenigen tijd geleden bekroond met een zij ner nieuwste Dahlia's die op den proeftuin was verzorgd. Later werd aan deze ver scheidenheid een Getuigschrift van Ver dienste toegekend. De heer W. wilde aan deze Dahlia den naam geven van Koningin Astrid. Hij bood Z. M. Koning Leopold een ruiker der bedoelde bloemen aan en vroeg de toestemming van den Koning, om de Dahlia naar wijlen de Koningin te mogen noemen. Dezer dagen ontving de heer Weijers het volgende schrijven: „De Koning heeft den brief ontvangen, „dien u hem per 11 dezer deed toekomen. „Zijne Majesteit was ten zeerste gevoelig „voor de gedachte, die u gehad hebt, om „een nieuwe soort van Dahlia's naar Ko- „ningin Astrid te noemen, alsmede voor „uwe kiesche attentie, Hem een ruiker van „die bloemen aan te bieden. Ik werd met de „eervolle opdracht belast, u daarom den „oprechten dank van mijn Doorluchtigen „Vorst over te brengen. De secretaris van 's Konings Kabinet .w,g. J. Chielébée. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het theoretisch gedeelte diploma B. van het machinisten-examen onze plaatsgenoot de heer B. J. Stoutenbeek. Tafelkeuring. Door de pluimveehou ders en konijnenfokkersvereeniging „Stre ven tot Verbetering" hield een tafelkeuring voor alle rassen van konijnen. Vooraf gaf de keurmeester, de heer C. Rol een uit eenzetting van een en ander. De uitslag was als volgt: S. Verhoeven le pr. met Fransche Langoor; mej. Hardingsveld le pr. met Haaskleur, mej. Du wel idem; R. Paase le pr. met Witte Vlaamsche Reus; C. van Leeuwen le pr. met Witte Ween der. Dezelfde 2e pr. met Witte Vlaamsche reus; J. Vastenauw 2e pr. met Gele Vlaam sche reus; M van der Aart, id. met id. Doortrekking van de Endelaan. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een betonbrug over de Hillegommer- beek door Rijkswaterstaat opgedragen aan de firma Zoetemeijer te Alphen aan den Rijn. Schietwedstrijden burgerwachten. Bij de gewestelijke schietwedstrijden van burgerwachten in Noord-Holland, behaal de de heer J. Topper in klasse B een len prijs; de heer A. J. Versteeg een 7en prijs. Arbeidsbeurs. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeur staan 321 personen als werk zoekenden ingeschreven tegen 363 vorige week. NOORDWIJ RERHOUT. FEESTVERG ADER ING „ST. JEANNE D'ARC". Aanbieding Wisselbeker. Zondagmiddag had in de groote zaal van hotel Gouwen berg een f eestvergadering plaats van de R.K. Harmonievereeniging „St. Jeanne d'Arc" alhier, ter gelegenheid van de uitreiking van den Zilveren wissel- beker door den EdelAchtbaren heer J. H. W. Keijzer, behaald op het muziekconcours van den R.K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland. De zaal was voor deze gelegenheid keurig met bloemen en vlag gen versierd. Onder de vele aanwezigen, die hiertoe speciaal waren uitgenoodigd za gen we OJn. den Zeereerw. heer Pastoor Quant, den Weleerw. heer Kapelaan Klein, bestuursleden van den R.K. Bond van Mu ziekgezelschappen in Z.-H. en besturen van muziekvereenigingen uit omliggende gemeenten. Na de pittige marsch „Blijde Intocht", ge speeld door de feestvierende vereeniging, werd de f eestvergadering geopend door den voorzitter, den heer C. P. Broekhof. Spre ker heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de Zeereerw. heeren Geestelijken en Burgemeester Keijzer uit Stocmpwijk en Veur, voorzitter van den Bond. De voorzitter zeide, dat deze verga dering een heel bijzonder karakter draagt, omdat de uitreiking plaats vindt van den op het concours te Zoeterwoude gewonnen wisselbeker. Deze beker is gewonnen om dat „St. Jeanne d'Arc" op gemeld concours het grootst aantal punten heeft behaald en tevens de le prijs n_L een zilveren lauwer krans. Het woord werd vervolgens verleend aan Burgemeester Keijzer, die onder applaus op het podium plaats nam. Deze zeide van daag gaarne naar Noordwijkerhout te zijn gegaan met zijn echtgenoote om de behaal de wisselbeker aan de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" uit te reiken. Spreker zeide, dat het hem veel genoegen deed, niet omdat hij de beker heeft geschonken, maar uit propagandistisch oogpunt voor den bond welke 7 jaren geleden is opgericht. Spreker zeide met genoegen aan de oprich ting te denken en al die jaren de grootste medewerking ondervonden te hebben van de overige leden van het bondsbestuur. De voorzitter zeide het zeer jammer te vinden, dat veel R.K. vereenigingen nog niet in den Bond zijn georganiseerd, en liever naar een neutraal concours gaan, zulke vereenigin gen denken misschien, dat ze op een der gelijk concours gemakkelijker een le prijs kunnen behalen. „Zooals we de lataste jaren gezien heb ben", vervolgde spreker, „is het niet ge makkelijk een le prijs te verdienen, doch onder de bekwame leiding van den heer G. Dik, directeur, is het „St. Jeanne d'Arc" mo gen gelukken een le prijs te behalen met 362 punten, voorwaar een mooie prestatie. Spreker feliciteerde de vereeniging met dit bijzonder succes en zeide verder, dat een jaar zeer kort duurt; hij sprak echter de hoop uit, dat nt een jaar Noordwijkerhout weer zegevierend uit den strijd zou komen en de beker weer zou bemachtigen. Hij spoorde de leden aan de repetities trouw te volgen. Hierna bood burgemeester Keijzer de prachtige zilveren wisselbeker aan den voorzitter van „St. Jeanne d'Arc" aan, on der het uitspreken van eenige toepasselijke woorden. Tevens bood hij de behaalde zil veren lauwerkrans in étui aan. Spreker fe liciteerde tenslotte den directeur, den heer G. Dik, met 't prachtige succes, dat hij we derom op het concert met deze vereeniging heeft behaald. De heer Broekhof aanvaard de de beker met dankbaarheid en waardee ring namens de vereeniging en sprak eeni ge woorden van lof aan het adres van den directeur. Hierna betrad de Zeereerw. heer Pastoor Quant het podium en sprak in zijn kwali teit van eere-voorzitter der vereeniging eenige hartelijke felicitatiewoorden. Spre ker zeide met pleizier vanaf de oprichting der vereeniging tot heden er aan verbon den te zijn. De Pastoor vond het een groote prestatie voor „St. Jeanne d'Arc", dat zij den wisselbeker op het laatst gehouden con cours heeft behaald en zeide, dat Noordwij kerhout op zoo'n vereeniging trots kan gaan, daar zij veel heeft bijgedragen tot veredeling van het volk. Spreker sprak de hoop uit, dat de vereeniging op de hoogte zal blijven waar zij thans is gekomen. Niet stil blijven staan, vervolgde spreker, steeds verder gaan. Aan het einde van zijn harte lijke speech bood de Zeereerw. heer Pastoor een enveloppe met inhoud aan, waardoor de leden in staat werden gesteld een ge- noegelijken avond door te brengen. Vervolgens sprak de heer Guldemond na mens de Chr. Muziekvereeniging „De Har- pe Davids" eenige felicitatiewoorden en wenschte ook de directeur geluk met het behaalde succes, mede namens den direc teur van de Chr. Muziekvereeniging. Hierna sprak de heer A. H_ van Noort namens de burgerij en namens den R.K Volksbond, in zijn kwaliteit als voorzitter van dezen bond. Hij richtte hartelijke felici tatiewoorden tot de Vereeniging en zeide, dat het toch maar goed geien is, dat in dertijd een R.K Harmonie is opgericht, er was wel een neutrale vereeniging, doch bij eenige gelegenheden voelde men, dat een prineipieele vereeniging niet gemist kon worden. Namens de commissie voor de jaar- lijksche encycliek^meetmgen sprak de heer van Noort eenige woorden van dank voor de belangelooze medewerking welke „St. Jeanne d'Arc" steeds verleend heeft tot op luistering van deze dagen. Namens de St. Bavo-Harmonie feliciteer de de heer Baatsen de vereeniging met het behaalde succes en sprak de hoop uit, dat Burgemeester Keijzer nog menigmaal te Noordwijkerhout moge komen om den wis selbeker uit te reiken. Namens het Bondsbestuur richtte een der leden ook eenige woorden van felicitatie xot de feestvierende vereeniging en feliciteerde in het bijzonder den heer Dik met zijn be haalde successen m den loop van de jaren. De heer Zwaan dankte de rij van spre kers voor hunne hartelijke woorden, waar na werd aangevangen met de afwerking van het muziekprogramma. Begonnen werd met de balletmuziek uit de opera „Faust" van Gounod. Op zeer verdienstelijke wijze werd dit nummer van het program afge werkt, gezien den korten tijd welke de ver eeniging heeft gehad voor het instudeeren ervan. Aan het einde van dit nummer klonk dan ook een daverend applaus uit de zaal op. Ook de overige conooursnummers wer den zeer verdienstelijk weergegeven. Het was een prachtige aangename middag en een succes voor de vereeniging. y.» i .K- Keuring Politiehonden. De politie honden Dresseerclub „Onder Ons", onder - afdeeling van „De Politie Diensthond", hield Vrijdag op haar terrein „Paarden- kerkhof' alhier, de najaarskeuring voor het certificaat „Politie Diensthond", aan welke keuring 7 honden deelnamen. De keuring geschiedde door een com missie bestaande uit de heeren: E. H. Tenskinck, commissaris van politie te Haarlem, Ph. v. d. Most, inspecteur van politie te Amsterdam en D. Jacobsc, agent.van politie te Bussum. Er werden door de honden verschillen de fraaie staaltjes van dressuur verricht en vooral de boef, de man in het bijtvrije pak, had het hard te verantwoorden. Van de omliggende gemeenten gaven vele autoriteiten en politiemannen, van hunne belangstelling blijk. Het certificaat werd behaald door 5 van de 7 deelnemers en wel de heeren L. Bakker uit Zandvoort, T. Zuiderduin, Santpoort en J. L. Knauf, P. Duivenvoorden en A. v. d. Meulen van Noordwij kerhout. VOORHOUT. K. R. O.-Jubileum. In verband met het jubileum der K. R. O. heeft zich in deze gemeente een uitgebreid comité sa mengesteld, dat tot doel heeft de K. R. O. actie ter viering van het jubileum ook voor wat deze gemeente betreft zoo goed mogelijk te doen slagen. Op Vrijdag 4 October zullen de comité-leden zelf de bewuste zakjes aan de huizen bezorgen, om ze op Zondag 6 October wederom ge vuld terug te halen. Evenals altijd hoopt het comité op de spontane medewerking van alle ingezetenen der gemeente, opdat Voorhout ondanks de zware zorgen van dezen tijd, hare •melddadigheid overvloe dig toont. Jaarvergadering „Foreholte". De R. K Sportvereeniging „Foreholte" hield voor de derde maal jaarvergadering, ditmaal in de groote zaal van het Parochiehuis, on der voorzitterschap van den heer J. P. Ves ter, die de bijeenkomst opende. Spr. haalt aan de prestaties der onder scheiden elftallen, in het bijzonder het eerste elftal, dat kans heeft gezien zich meester te maken van de promotie en wel naar de Tweede klasse van den D.H.V.B. Een tweetal notulen, n.l. die der vorige jaarvergadering en die der laatste verga dering worden door den secretaris C. Th. Heuzen voorgelezen en onder dank aan dezen onveranderd vastgesteld. Hierna was het woord aan den penning meester, C. Th. Huijts, die ondanks de goede verzorging der kas middelen en de registratie daarvan geen kans heeft gezien zijn boeken te sluiten met een voordeelig saldo. De oorzaak was voornamelijk gele gen in noodzakelijke onkosten voor het on derhoud enz. ten behoeve van het sport terrein. Als reactie op dit verslag, dat onder applaus werd ontvangen, volgde een aan sporing van den voorzitter opdat de leden toch vooral zouden zorg dragen op tijd hun contributie aan den penningmeester af te dragen. Vervolgens las de secretaris zijn jaarver slag voor, dat in alle opzichten tot in de puntjes uitstekend verzorgd was, en een verdiend applaus aan de vergadering ont lokte. Als leden der kas-controle-commdssie werden gekozen de leden Adr. Heerings en F. Viane. Thans was het woord aan den Geestelijk Adviseur, kapelaan Kragtwijk, die een pluim stak op de hoed van het bestuur en elk bestuurslid .individueel; mogelijk heeft deze opwekking er toe bijgedragen, dat alle herkiesbaar zijnde 'bestuursleden, te weten J. P. Vester, als voorzitter en P. L. van der Hulst en J. L. Nijssen, ook inderdaad bij acclamatie werden herkozen; nadat zij hadden medegedeeld hun herbenoeming te zullen aanvaarden, was het handgeklap niet van de lucht. Ook de elftal-commissies waarin zitting hebben de heeren Adr. Ul- jee, C. P. v. d. Berg, W. Turnhout en J. Verdegaal, werden herkozen. In de vaca ture, ontstaan door het bedanken van het lid Jac. v. d. Lubbe, werd thans nog niet voorzien. Als aanvoerders voor de ver schillende elftallen werden thans gekozen voor het eerste elftal A. Heerings, met Th. v. Werkhoven als res.; voor het tweede J. Tetteroo, met als res. Arn. Heuzen; voor het derde J. Voorn met J. v. d. Nouland Thzn. als res., terwijl als aanvoerder voor de Junioren werden benoemd C. van Kam pen en J. van Kesteren. Voor de a.s. competitie geeft de voorzit ter eenige practische wenken aan de leden mee, die de leden ten voordeel kunnen zijn. De contributie wordt door verschillende lieden van het bestuur afgehaald, waarover vooral den laatsten tijd niets dan lof. Op 5 October gaan de nieuwe kaarten in, waar bij de voorzitter hoopt, dat de contributie- inning steeds beter moge gaan. Na rondvraag sluiting. •n Woes!Automobilist, is een gevaarlijk Optimist BOSKOOP. Retraitefonds „H. Apostel Paulus". Vrijdagavond hield het retraitefonds „De H. Apostel Paulus" een algemeene verga dering in het R.-K vereenigingsgebouw. Na opening met den Chr. Groet en een woord van welkom tot de aanwezigen deel de voorz., de heer P. L. Binken, mede dat het fonds op het oogenblik 232 leden telt, waarvan 93 leden spaarders zijn. Spr. bracht tevens dank aan de leden der K J. C. voor het inner der spaargelden. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld, terwijl ook de boeken en bescheiden van den pen ningmeester in de beste orde werden be vonden. Aan de orde kwam thans de bestuursver kiezing. Aftredend was de heer P. L. Bin ken, die met algemeene' stemmen werd herkozen. Vervolgens werden nog 8 kaarten ver loot, terwijl ook de adviseur, de weleerw. kap. C. Broers, nog een kaart verlootte. Na nog een opwekkend woord van kap. Broers volgde de rondvraag waarvan een ruim gebruik gemaakt werd u Met een woord van dank sloot de voorz. deze goed bezochte vergadering. St Josph Gezellen. Dinsdagavond zal voor de St. Joseph-Gezellenvereeniging in het R.-K. Vereenigingsgebouw een propa- kandarede worden gehouden door den dis tricts-senior uit den Kring Leiden. Alle ge zellen en niet-gezellen en belangstellen den worden hier verwacht. Geboren: Simon z. van J. Cok en M. A. Oskam. Jacoba Johanna Maria d. van L. W. Bank en A. M. Houtman. Leen- dert z. v. G. van Barlingen en W. J. Spee. Anthonie z. van J. H. Kluis en J. A. v. d. Loo. Lena d. van G. C. Appel en L A. Oosterwij w. Wouter z. van G. Hui- zer en M. A. Hofman. Johannes Gijsber- tus z. van G. A v. d. Vliet en A. A. Blom. Getrouwd: J. C. Th. Dohr 23 j. en E. v. d. Kraats 23 j. P. J. van Oyen 30 j. en C. M. Bakker 25 j. WOERDEN. GEMEENTERAAD. Vergadering op Vrijdag 27 Sept. De voorz. doet mededeeling, dat de heer Zon wegens een zeer gewichtige vergadering uitstedig is. Het raadslid Weltevreden wordt opnieuw beëedigd, waarna de notulen, behoudens een kleine opmerking van den heer Lunen burg, worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. een bericht van Ged. St., dat het uitbrei dingsplan op 28 Oct. zal worden behandeld en het gem.bestuur en raadsleden daarbij worden uitgenoodigd. De heer Snel vindt eigenlijk de aanwezigheid van een raadslid niet noodig, doch berust ten slotte in de keuze van den heer v. Doorn, die echter slechts enkele bezwaren van den raad zelf zal toelichten. De aanvraag van den heer Blonk wordt na ampele bespreking met 8 tegen 4 stemmen toegestaan. Bij punt 4 blijkt, dat het voormalige kan tongerecht tegen een vergoeding van 50 per jaar van het Rijk kan worden ge huurd, waarvan waarschijnlijk 25 door den Raad van Arbeid kan worden vergoed. Doel is daar het museum van oudheden onder te brengen, terwijl tevens aan B. en W. een bedrag tot een max. van 100 wordt toegestaan, ten einde een en ander behoor lijk in orde te brengen. De voorz. oppert het plan voor het bezichtigen een kleine vergoeding te vragen, waardoor de kosten kunnen worden gedekt. Aan den administrateur van het woning bedrijf wordt na eenig tegensputteren van den heer v. Doorn een vergoeding van 150 toegekend. Ook voor de waarneming van het grondbedrijf zal een vergoeding van 50 worden gegeven. Ook wordt nog een bedrag tot een max. van 300 gevo teerd voor zuivering van het afvalwater. Punt 9; bezoldiging vleeschkeurings- dienst geeft weer aanleiding tot heel wat discussies, waarbij het voorstel van B. en W. vooral door den heer Lunenburg flink wordt verdedigd, zoodat ten slotte het sala ris wordt vastgesteld op ƒ3700 met 4 ver hoogingen van 200, dus tot een max. van 4500. Bovendien zal voor het gebruik van een auto 700 vergoeding worden gegeven ongeacht het aantal K.M en welke onkos ten ook die door dezen ambtenaar zullen worden gemaakt. Nog blijkt, dat de post voor het Burg. Arm/best. met ƒ3000 moet worden ver hoogd, daar deze bijna is uitgeput. De heer Smits vraagt nog of geen nieuw lid moet worden benoemd, waarop de voorz. ant woordt, dat de voordracht van het B. A. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. te laat is ingekomen om nog behandeld te worden. De heer Snel betuigt nog zijn tevreden heid over de samenstelling voor de comm. voor de Bedrijven en hoopt, dat dezelfde winst zal kunnen worden gemaakt, zonder dat de minst draagkrachtigen het zwaarst worden getroffen. De overige punten der agenda worden met algemeene of nagenoeg algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag zou de heer Ruys gaar ne ten minste een 3 maandelijksch verslag over de vleeschkeuringsdienst ontvangen ten einde een behoorlijk overzicht te kun nen krijgen. De.heer v. d. Lee heeft een kijkje genomen in het woonwagenkamp en verschillende dingen ontdekt, die allesbe halve hygiënisch zijn, zooals wat betreft het drinkwater, het bergen van afval, de stalling voor paarden. De voorz. zal van de gemaakte opmerkingen behoorlijk nota nemen. Vraag: Hoeveel koeien kunnen geladen worden in een spoor-wagon? Antwoord: Bepaalde maten en ge wichten voor dieren, die vervoerd moeten worden, op te geven, is onuitvoerbaar, om dat in verschillende deelen van ons land de gewichten en de maten van de dieren verschillen. De Inspectie-Veev ervoer houdt de vol gende normen aan en toetst deze aan de praktijk, waarbij dan ieder geval afzonder lijk wordt beoordeeld. Ongeschoren schapen ca. 3 stuks per M2. Geschoren schapen ca. 4 stuks per M2. Varkens, levend gewicht 100125 KG. ca. 2 stuks per M2. Zwaardere- of lichtere varkens, naar ge lang gewicht en omvang. Nuchtere kalveren ca. 4 stuks per M2. Nuchtere kalveren Leeuwarden exx ca. 3 stuks per M2. Vette kalveren ca. 2 stuks per M2. Pinken naar gelang grootte ca. 2 stuks per 3 M2. Koeien naast elkander 6065 c.M breed te, lengte 2.102.40 M. Staan de koeien om en can in de wagon, dan kunnen er over het algemeen meer vervoerd worden. Stieren en paarden naar grootte. Inlichtingen ten opzichte van alle vee- vervoer, over welk vervoermiddel ook, vra- ge men rechtstreeks aan den Inspecteur van het Veevervoer, Fr. Hendrikstr. 91 Utrecht. Tel. 15542. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND PAULO TELLO (thuisr.) pass. 26 Sept. Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. RIADNE vertr. 28 Sept. van Rotterdam naar Passages. BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 26 Sept. van Callao. STUYVESANT (thuisr.) wordt 30 Sept. te Plymouth verwacht. HOLLAND - AMERIKA-LUN. BOSCHDIJK arr. 27 Sept van Baltimore te Philadelphia. DAMSTERDIJK arr. 27 Sept van Van couver te Seattle. DAMSTERDIJK, vertr. 25 Sept. van New Westminster naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) 27 Sept. van Southamp ton pass. 28 Sept. Ouessant. KOTA AGOENG 28 Sept. van Rotterdam te Batavia. KOTA AGOENG (uitr.) vertr. 26 Sept. van Padang. KOTA BAROE (thuisr.) vertr. 26 Sept. van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENELAUS, Rotterdam-Japan vertr. 28 Sept van Singapore. PHLLOTECTUS JapanRotterdam arr. 28 Sept. te Suez. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS vertr. 28 Sept. van Rotterdam naar Toulon. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). HEEMSKERK (thuis), pass. 28 Sept. 1» Perim. (HollandAustralië Lijn). KOTA INTEN vertr. 28 Sept. van Bris bane naar Sydney. 243. Drein Drentel was de eerste die weer begon te klagen. Nauwelijks had hij zijn dorst gelescht, of hij begon te mop peren dat het zoo lang en zoo hard regende. Piet werd kwaad en zei dat hij nu eindelijk eens met zijn gezanik op moest houden. 244. Maar de regen werd niet minder. Het regende aan een stuk door en weldra stond het land een meter diep onder water, 't Zeemonster kreeg allemaal witte plekken op zijn huid. Dat kwam omdat het niet tegen zoet water kon, daar ging de heele huid van uitbijten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10