DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE KORAALMUZIEK In het v. d. Werfpark Gelukkig is er in de laatste jaren een stijgende belangstelling voor de koraal- muziek, in het v. d. Werfpark, aldus schrijft ins het bestuur der 3 October Vereeniging. Toch is nog altijd grooter deelname ge- wenscht, zoodat het bestuur der 3 Oct. Ver. zoo gaarne zag, dat alle Leidsche zange ressen en zangers hieraan meewerkten. Vooral zijn de leden van bestaande Leid sche Koren (ook uit de omgeving) zeer ge- wenschte krachten. Waar dit jaar ook de koraalmuziek weer zal worden uitgezonden (door de AVRO) zijn ook belangstellenden (en we weten, dat er velen zijn) in de gelegenheid dit mee te hooren en mee te vieren. Vooral ook daarom is het gewenscht, dat deze mooie oude melodiën van eigen bodem zoo spontaan en massaal mogelijk klinken. Late daarom een ieder, die maar kern, meehelpen om deze mooie traditie in eere te houden. Uit den aard der zaak is het ko men ter generale repetitie op Dinsdag 1 October in het Waaggebouw niet alleen wenschelijk, maar ook noodzakelijk. Komt dus, zangeressen en zangers in grooten getale. Daarop wordt gerekend! C. G. W. Sportdag Gisterenmiddag hield C. G. W. voor haar leden een sportdag, verdeeld in 4 groepen, gerangschikt naar leeftijden. Er werd 400 500100 meterd hard geloopen, een hor denloop en grasbaanwedstrijden op gewo ne fietsen werden gehouden. Tevens was er een attractie voor alle leden in zakloo- pen, koek- en worsthappen. Meai kreeg daarvoor punten en de totale punten brach ten tot uitslag, dat de prijzen ten deel vie len aan: le prijzen: Beij, Hooidonk, W. de Wit, Westbroek, Sierat. 2e prijzen: Stik- kellorum, Holwerda, Meekman Jr., Brag- gaara; 3e prijzen: Keizer, Crama, Fiele, Wassenaar. Verder kregen allen een troostprijs. Bij kon. besluit zijn met ingang van 1 Oct. a.s. overgeplaatst bij het reg. Grena diers de res. eerste luitenant mr. M. M. Lourens en de res. tweede luitenant W. C. M. Schoonhoven; bij het reg. jagers de res. eerste luitenants mr. C. Lourens, allen van het 4e regiment Infanterie. Herhaaldelijk komen er bij de politie nog aangiften binnen van gestolen rijwielbe- lastingmerken, welke natuurlijk onvoldoen de op het rijwiel bevestigd waren". Men zij gewaarschuwd, want er zijn altijd lief hebbers te vinden! RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De grossier W. M., uit Voorschoten, stond terecht wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. In den avond van 3 Januari j.l. heeft M. met een door hem bestuurden auto op de Stadhou derslaan, bij het kruispunt Statenlaan te 's-Gravenhage, geen voorrang verleend aan twee rechts van hem komende wielrijders, de winkelbediende van I. en diens ver loofde, waardoor een botsing ontstond ten gevolge waarvan van L tegen het meisje viel, dat gewond werd. Verdachte beweerde de wielrijders niet te hebben gezien. Door het slechte weer kon hij de lichten van de fietsers niet waarnemen. Bovendien werd zijn aandacht afgeleid door de motorpolitie die ter plaat se het verkeer regelde. Het O. M. eischte een geldboete van 50 subs. 50 dagen. Uitspraak 10 October a.s. De kapper H. G. te Leiden, vroeger te Koudekerk, die terecht heeft gestaan ter zake van flesschentrekkery en verduiste ring werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. TWEE INTERNATONALE ZAKKEN ROLLERS- VEROORDEELD. Het Amsterdamsche Gerechtshof wees gisteren arrest in de strafzaak tegen de beide internationale zakkenrollers, den Rus Tkatschenko en den Roemeen Pe- trenko, die op 10 Mei door de Rechtbank elk tot drie jaar waren veroordeeld. Op 24 December van het vorige jaar hebben zij op de tram een kaslooper een portefeuille met ƒ2880 ontrold. Het twee tal ontkende, doch verschillende getuigen hebben de verdachten herkend. Het Hof bevestigde conform den eisch van den procureur-generaal het vonnis van de rechtbank (drie jaar gevangenis straf). LAATSTE BERICHTEN Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van het bezuinigingsontwerp. De heer de Geer (C.-H.), zegt, dat de crisis niet noodig is geweest. Er was geen votum van de Kamer, alleen een geschil punt met een Kamerfractie. Spr. hoopt, dat het gebeurde geen praecedent zal vormen. De crisis heeft staatkundig en vooral eco nomisch veel nadeel berokkend. Spr. is het eens met minister Coljjn, dat consequente deflatie zou veroorzaken devaluatie. Doch deze ware nog te verkiezen boven een reeks lukraak genomen maatregelen, die ook geen redding brengen. De regeering moet de leiding behouden. Indien devaluatie noodzakelijk is, dan handele de regeering snel en met vaste hand. Zij zette haar taak voort, gedragen door het vertryuwen der VAN ONZE ADVERTEERDERS. „KOREVAAR GARAGE". De Korevaarstraat heeft weer 'n goede verbetering ondergaan door den bouw van de Korevaar-Garage van den heer G. Ver berg. 'n Winkeltje en eenige oude huisjes daarachter moesten voor dezen nieuwbouw plaats maken. De oppervlakte van deze ga rage, waarvoor in deze omgeving zeker nog wel plaats is, beslaat 360 M2, zoodat heel wat wagens 'n plaatsje kunnen krij gen. Behalve gelegenheid tot stalling is er ook gelegenheid voor alle voorkomende reparaties. Het geheel is centraal verwarmd en ruim voorzien van licht. DE MODEBEURS. Morgenmiddag zal in perceel Haarlem merstraat 82 de opening plaats hebben van het manufacturenmagazijn „De Modebeurs" van de Gebrs. Levie. meerderheid van Volk en Kamer. De heer v. d. Tempel (S.D.A.P.) komt op tegen het voorstel tot verdere verlaging der salarissen van rijkspersoneel en onder wijzers. De regelen vain het georganiseerd overleg worden niet meer in acht genomen. Spr. wil een Uitspraak van de Kamer. De heer Bierema (V.-B.) zegt, dat het program dezer regeering in hoofdzaak hetzelfde is als dat van het vorige kabinet- Colijn. Spr. vermaant tot voorzichtigheid bij het ingrijpen in particuliere verhoudin gen. De pogingen tot bevordering van in dustrialisatie juicht spr. toe, doch dan moet ook de afzet worden bevorderd. Spr. wil daarvoor o.m. verbetering van den con- sulairen dienst. Spr. sluit zich aan bij de voornemens der regeering inzake de handelspolitiek met name het in studie nemen van vervanging der contigenteeringen door heffingen aan de grens. Spr. betoogt, dat verdere bezuini- gingen noodzakelijk zijn. Ook om redenen van internationalen aard is het niet verant woord geen loyale houding jegens de re geering aan te nemen. DE K.R.O. EN HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Zaterdag 28 September a.s. om 3 uur zal ter gelegenheid van het vorstelijk bezoek aan de hoofdstad een grootsche hulde plaats hebben op den Dam, waaraan alle Oranje verenigingen, verscheidene harmoniecorp sen, de beiaardier Jac. Vincent en duizenden Oranje-gezinde Amsterdammers zullen me dewerken. Mr. J. H. H. V. Haitsma Muiier, voorzit ter van het Nationaal Jongeren Verbond afd. Amsterdam, zal op het balcon van het Koninklijk Paleis de welkomstrede uitspre ken. De K.R.O.-reportagewagen zal bij deze feestelijke hulde aanwezig zijn om hiervan gramofoonopnamen te maken, welke Zater dagavond om 7.35 uur zullen worden uit gezonden. DE ARBEIDSWET. En het hotel-, café- en restaurantbedrijf. Het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-ge- employeerden „Sint Antonius" heeft een adres gericht aan den Minister van Socia le Zaken, waarin herinnerd wordt aan de pogingen, weike in het werk zijn gesteld om de Arbeidswet 1919 voor de hotel-, café- en restaurantbedrijven van toepas sing te verklaren. Geconstateerd moet wor den, dat de werktijden over het algemeen steeds langer worden. Voorheen werd een werktijd gemaakt van in doorsnee 70 tot 80 uur per week, thans is dit cijfer zonder twijfel te stellen op 80 tot 90 uur per week, terwijl in vele gevallen de 100 uur overschreden wordt. Betoogd wordt, dat de moeilijke om standigheden, waarin het bedrijf verkeert, toch geen reden mag zijn om den socialen toestand van de geëmployeerden, welke meer en meer de vorm van slavernij aan neemt, te handhaven. Met klem verzoekt het Bondsbestuur dan ook den Minister maatregelen te nemen, waardoor ook in deze bedrijven de Ar beidswet 1919 wordt ingevoerd. DE STAKING TE TILBURG GEËINDIGD. Hedenmorgen zijn de arbeiders in de Tilburgsche wollenstoffen-industrie weer aan den arbeid gegaan. GARNALENVISSCHER BEHOUDEN BINNENGEBRACHT. Hedenmorgen te ruim tien uur is de gar- nalenvisscher J. de Vries, die met zijn boot op het Groninger Wad zat en over wien men zich ernstig ongerust maakte, door een motorboot, bemand met een zoon en een broer van den garnalenvisscher, behouden te Zoutkamp binnengebracht. Door deze beide mannen is gisteravond eveneens opgepikt de sloep, waarin zich schipper en knecht bevonden, van de op het Groninger Wad liggende klipperaak, aan boord waarvan de vrouw alleen was achtergebleven. Beide mannen waren onderweg naar den wal, teneinde levensmiddelen te gaan halen. Zij zijn door den storm overvallen en kon den noch den wal noch de klipperaak be reiken. Zy hebben ongeveer zes uur in de sloep doorgebracht, alvorens zij door de motorboot werden medegenomen. De man nen waren nat en verkleumd. Zij zijn weer aan boord van de klipperaak gebracht, waarvoor thans geen gevaar meer bestaat. AVONTURIERS AANGEHOUDEN. Na vijf dagen vermist te zijn geweest, is de 18-jarige slagersknecht L. G. uit Bergen op Zoom, die vorige week Vrijdag met een bedrag aan geld, toebehoorende aan zijn pa troon, spoorloos uit Bergen op Zoom ver dween, gisterenavond door de politie te Antwerpen aangehouden. Hij bevond zich in gezelschap van zijn 17-jarigen stadge noot' H., die, naar thans bekend wordt, eveneens sedert Vrijdag j.l. uit de ouderlij ke woning werd vermist. Beide avonturiers zullen waarschijnlijk vandaag naar Nederland worden overge bracht. OMGEVING. OEGSTGEEST. Schaakclub. Gisterenavond hield de Oegstgeester schaakclub haar jaarlijksche vergadering. De voorzitter, de heer A. Zweers, sprak een krachtig openingswoord, waarin hij den stand der vereeniging sinds het vorige jaar naging. De secretaris, de heer H. Juffermans, las zijn welverzorgde notulen, die onveranderd werden vastge steld. Het jaarverslag van den secretaris was in opgewekte toon gesteld, en werd door de vergadering goedgekeurd. De pen ningmeester, de heer v. d. Linden, rappor teerde over den finantieelen toestand. Na dat de boeken en bescheiden waren gecon troleerd, werd de penningmeester gede chargeerd en hem werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De periodiek af tredende leden werden met algemeene stemmen herkozen. Bij den rondvraag wer den eenige huishoudelijke aangelegenhe den besproken, waarna sluiting volgde. NOORDEN. Twee kinderen aangereden. Hedenmorgen had alhier een ernstigs aanrijding plaats. Een paar kinderen van M. Kwakenbos liepen naar de Kath. school en werden aangeroepen door een kind aan den anderen kant van den weg. Zij wilden oversteken, doch zagen niet, dat juist een vrachtauto van den groentenhandelaar Goedhart uit Ter Aar hen achterop reed, waardoor zij beiden onder de auto terecht kwamen. Een hunner werd licht, doch de an der een jongetje van 6 jaar was zeer ernstig gewond aan het hoofd. De wielen waren hun over het lichaam gegaan. Beide kinderen zijn naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht. Den chauffeur treft geen schuld. TELEGRAMMEN DE ZITTING VAN DEN VOLKEN- BONDSRAAD. De Italianen afwezig. GENEVE, 26 Sept. (A. N. P.). Aan de openbare zitting van den Volkenbondsraad is een vertrouwelijke bespreking vooraf ge gaan van de leiders der delegaties. Toen de zitting werd geopend waren alle leden met uitzondering van de Italiaansche ge delegeerden aanwezig. Er verluidde, dat de Italianen hebben geweigerd de zitting bij te wonen op grond van hun bekende stelling, dat zij niet met Abessynië op ge lijken voet kunnen worden behandeld. Nadat de voorzitter van de commissie van vijf, de Madariaga, het rapport der commissie had voorgelezen, verklaarde de Aessijnsche gedelegeerde Hawariate, dat zijn regeering met de meeste aandacht ieder voorstel van den Volkenbondsraad zou overwegen. De voorzitter van den Vol kenbondsraad Guinazu, stelde daarop voor, de commissie van vijf in het leven te hou den opdat zij voorstellen zou kunnen doen op ieder oogenblik, waarop haar dit zou worden verzocht. Verder drong Guinazu er op aan, dat alle pogingen om alsnog een verzoening tot stand te brengen, zouden worden voortgezet. „De stellingen van de beide partijen zijn thans bekend. Daar om stel ik voor, dat de Raad onmiddel lijk stappen doet om zijn rapport op te stellen volgens art. 15 par. 4 van het Hand vest. De Volken bondsraad kan ak. commis sie, uiteraard zonder de Italiaansche en Abessijnsche gedelegeerden, met dien taak v/orden belast". Tevens stelde Guinazu voor, de zitting van den Volkenbodsraad niet te sluiten, maar den Raad bijeen te houden totdat dit rapport zal zijn opge steld. De Engelsche minister voor Volkenbonds aangelegenheden Eden, die vervolgens het woorde voerde, sprak over zijn teleurstel ling, dat ondanks de oprechtheid van de in het werk gestelde pogingen geen oplossing was bereikt. WEDEROM GROOTE OVERSTROOMINGEN. TOKIO, 26 Sept. Extra edities van de dagbladen maken melding van geweldige schade die wederom door overstroomingen in de omgeving van de Japansche hoofd stad is aangericht. Het verkeer op de voor naamste lijnen tusschen Tokio en Niigata en Sendai moest stopgezet worden, zoodat dui zenden reizigers opgehouden worden. Het spoorwegknooppunt Takasaki, dat 60.000 inwoners telt en ten Noord-Westen van To kio is gelegen, staat volkomen onder water. SCHEPEN VERMIJDEN HET SUEZ-KANAAL LONDEN. 26 September (A.NP.) Het meerendeel van de Britsche maatschap pijen, welker schepen varen tusschen het Verre Oosten en Amerikaansche havens, zullen, naar verwacht wordt, binnenkort, waarschijnijk reeds vandaag, een gezamen lijk besluit bekend maken om hun schepen niet meer door het Suez-kanaal, maar om BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Everhardus Johannes z. v. Chr. v. d. Klaauw en H. H. Roodakker Jan z. van C. v. d Heijden en J v d Reij- den Wilhelm z van S. Bruinewoud en J. Willemsen Jozina Maria Elisabeth a. v. J. B. Koop en E. M. M. Berbiers Hen drik Hermann z. van H. Soet en A. Dim- bat Cornelia d. van M. v. Winsen en C. Wassenaar Helena Catharina d. van G. String en R. Stawinoga Johanna Pieternella d. van G. J. Dekker en G. Stoeken Isaac z. van G. de Wolff en A. C. J. de Vries Susanna d. van G. de Koning en N. Oostrom. G e t ro u w d: G. L. Benvenuti jm. en J. M. Link jd. A. Beriard jm. en J. H. H v d Beek jd J. W. Blote jm. en G W. v. Schaik jd. H. A. Chaudron jm. en C. M. de Gust jd. A. C Goddijn jm en M. C. P. Juffermans jd. Z. Curanyi jm. en E. G. Keszy jd. D. Habraken jm en G. v. d. Weijden jd. G J. Kühn jm. en M. Honsbeek jd. H. v. d. Kwaak jm. en M. M. Kreuger jd. C. R. v. d. Laan jm. en M. Groeneweg jd J. J. Huij jm. en P. J. Juncker jd J. Zwier jm. en C. G. v. d. Hout jd. de Kaap de Goede Hoop te doen varen, zulks op grond van de hooge premies we gens oorlogsrisico, die door de assurantie- maatschappijen gevraagd worden voor schepen, die de Roode Zee passeeren. Ge lijk reeds gemeld, heeft de Java-New-York Lijn een dergelijk besluit genomen. Wel iswaar zullen de schepen, die om de Kaap varen veel meer brandstof noodig hebben en meer kosten krijgen aan loonen en on derhoud voor de zeelieden, maar daarte gen zal ruimschoots opwegen de mindere premie voor verzekering en de uitgespaar de kosten voor het passeeren van het Suez- kanaal, die zeven shilling, 6 pence per ton bedragen. De reis om de Kaap zal onge veer 5 dagen langer duren. De Mij. „Nederland" wijzigt haar route niet Naar aanleiding van andersluidende in formaties inzake den vracht- en passa- giersdienst van en naar Indië van de Stoomvaart Mij. „Nederland" werd ons van deze zijde, in antwoord op ons verzoek om inlichtingen, medegedeeld, dat de directie van de „Nederland" op het oogenblik geen wijziging heeft voorgenomen in de route van de home-lijn. De schepen van Java na.r Europa en omgekeerd blijven hun route kiezen via het Suezkanaal; alleen de schepen in ballast varen zooals dit reeds langen tijd geschiedt rond Kaap de Goe de Hoop. Dit laatste is thans zooals be kend ook het geval met de schepen van de Java-New-York-lijn, welke maatregel is genomen in verband met de premie voor molestrisico. Voor deze route beteekent de omweg rond Kaap de Goede Hoop slechts een oponthoud van twee dagen. LITAUSCHE ACTEURS IN MEMEL GE- STEENIGD. KOWNO, 26 September (A.N.P.) De stad Memel zal deze week geen voorste lingen in den schouwburg zien. De acteurs en actrices van den Litauschen Staats- schouwburg werden n.l. bij hun eerste op treden door een groep jongelieden met luid geschreeuw begroet, waarbij vooral geroe pen werd „wacht maar tot Hitler komt", terwijl voorts een regen van steenen op het tooneel geworpen werd. Verdere voor stellingen van het gezelschap zijn in ver band hiermede uitgebleven. De directeur van den schouwburg heeft daarop verlof gevraagd 70 tooneelspelers uit Berlijn te mogen doen optreden. De Litausche auto riteiten hebben daarop afwijzend beschikt. De burgemeester van Memel, een Duitscher heeft in verband hiermede de schouwburg deze week gesloten, als motief opgevende, dat herstel werkzaaamheden verricht moe ten worden. BANDIETEN PLUNDEREN AUTO'S. BEIROETH, 26 September (A.N.P.). Maandag jl. zijn 12 auto's door bandieten aangehouden en uitgeplunderd in de een mijl breede strook van de Syrische grens, tusschen de Fransche douane en de Brit sche douane te Nakoera, tusschen Beiroeth en Acre. Men neemt aan, dat de beruchte struikroover Foead Al Lameh de hand in het spel heeft, aangezien den inzittenden geen letsel is toegebracht toen zij al hun geld hadden afgegeven. De Fransche auto riteiten trachten reeds eenige maanden lang den struikroover in handen te krijgen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.40, kroten f 0.70 1.30, komkommers f 1.001.90, bloemkool I f 4.10—17.20, bloemkool II f 1.50—9.00, roo dekool f 2.009.60, savoyekool f 9.309.80, groenekool f 1.205.60. meloenen f 310, pieterselie 3070 cent, prei f 0.501.70, ra dijs f 0.601.0, kropsalade f 0.504.40, selderie 3080 cent, bleekselderie f 1320, knolselderie f, 2.903.60, wortelen f 2.70 7.10, per 100 kg.: kroten f 0.903.60, kro ten gekookt f 27, snij boon en f 733, stok- boonen f 8.22pronkboonen f 36, stam- boonen f 419 boerenkool f 2, postelein f 4 9, spinazie f 615, tomaten A f 3.004.60, B f 3.00—5.40, C f 3.00—4.20, CC f 2.00— 2.80, uien f 1.002.50, wortelen f 1.103.90, spruiten I f 29, spruiten II f 1.502.50, BODEGRAVEN, 25 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 6614 stuks. Prijzen: kippeneieren Wit f 3.40—3.90, bruin f 3.80—4.30, kuiken eieren f 2.70—3.00, eertdèheièren f 2.60— BIOSCOPEN: Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Lux or:. Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwasoenen 3.00, kalkoeneieren f 5.per 100 stuks, kippen 3545 cent per stuk. UITHOORN, 26 Sept. Kaas. Aanvoer 28 partijen, zijnde 1430 stuks. Eerste soort met rijksmerk f 2628 per 100 kg., tweede soort met R.M. f 2325 per 50 kg. Handel vlug. DELFT, 25 Sept. Vee. Aangevoerd 27 vette varkens, prijs 23, 33.5 en 24 cent per pond. GOUDA, 26 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 1855 stuks, waarvan 46 slachtvar- kens: vette 2323.5 cent en Londensche 18 19 cent per pond levend met 2 pet. kor ting. 640 magere varkens f 2432, 1132 big gen f 1116, Geldersche biggen f 1619, 3 runderen f 100140, 45 nuchtere kalve ren f 48, 2 schapen, 23 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 421 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2730, 2e kwal. met rijksmerk f 2426, zware tot f 31. Handel matig. Boter. Aanvoer 291 ponden. Goeboter 7580 cent per pond, Weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 92.000 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.504.00 en eendeneieren f 2.50, kleine kippeneieren f 2.503.00 per 100 stuks. Handel vlug. DEN HAAG, 25 Sept. Haagsche Veiling. Pruimen: Kwetsen 58 cent, Reine Victo ria 37 cent. Appelen: Transp. de Croncel 1214 cent, Goudreinet (val) 310 cent, Ster (val) 610 cent, Bellefleur (val) 24 cent, Bloemé 57 cent, Peterselieappel 35 cent, Notarisappel 49 cent, Jac. Lebel 5 7 cent, Groninger Kroon 37 cent, Lemoen appel 39 cent, Fr. Paradijs 35 cent, Pe ren: Beurré de Merode 47 cent, idem Le brun 57 cent, idem Superfin 68 cent, St. Remy 45 cent, William Duchesse 27 cent, Triumph de Vienne 1417 cent, (val) 812 cent, Fondant de Bois 26 cent, Sijs jes f 2.50—6.00, Bonne Louise 1622 cent, (val) 812 cent, Spiegelpeer 34 cent, Giezemann 46 cent, IJsbouten 23 cent, winter jannen 23 cent, Leghipont 1220 cent, Diversen: Noten 512 cesnt, Maïskol ven f 4.jer stuk. Alle prijzen per kg. ten zij anders vermeld. LOOSDUINEN, 25 Sept. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 112 aanvoerders verkocht, om in de week van 30 Sept. tot 7 October dagelijks te le veren 17000 liter melk. Prijs af boerderij f 0.en voor industrie f 6.007.10 per 100'liter. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlfjn 59 57l/2 Londen 7.283/4 New York1.48!/s Parijs 9.761/4 Brussel 25.02 Zwitserland 48 10 Milaan 12.071/, Madrid 20.25 Oslo36.65 Kopenhagen32.55 Stockholm 37.621 Praag6.13 We en en Boedapest Prolongatie 66% pet. BEURSOVERZICHT De geldmarkt vertoonde vandaag eenige ontspanning. Reeds direct na de opening werden eenige postjes prologatie afgeslo ten tegen 6.5 pet. en weldra bleek het aan bod van dien aard, dat de noteering tot 6 pet. terugliep. Naar bekend, werd de vori ge dagen tevergeefs 7 pet. geboden. Ook op de wisselmarkt was de stemming ge makkelijker. De buitenlandsche valuta's kwamen algemeen op lager peil. Het pond daalde tot 7.27 7/8, de Fransche franc tot 9.75 1/8, de dollar tot 1.47 7/8 Hiermede is dus weer een einde gekomen aan de goud export, die echter de laatste dagen toch van weinig beteeken is was. De effectenbeurs was over het algemeen weer iets zwakker. Bij uiterst geringen handel liepen de no teeringen over het algemeen terug. Een uitzondering vormden evenwel Philips, waarvoor een bepaald willige stemming heerschte. Op het aanhouden van de uiterst vage dividend geruchten. De eerste koers lag 7 pet. hooger en na talrijke kleine schommelingen kwam het slot nagenoeg weer op dien koers. Verder waren Unile vers goed gedisponeerd; de noteering ver beterde tot pari. Aku's daarentegen waren nauwelijks prijshoudend. Van de Oliewaar den waren Kon. Olies aan kieine koers schommelingen onderhevig; per saldo was de noteering 1.5 pet. lager dan gisteren. De Amerikaansche soorten liepen na zwak ke opening weer iets op. Rubbers konden zich evenmin handhaven, al bleven de koersverliezen hier van zeer bescheiden af metingen. Ook Tabakken en Suikers kon den zich niet volledig handhaven. Scheepv. lag nauwelijks prijshoudend waarbij Ned. Scheepv. Unies weer beneden 40 pet. kwa men. Amerikanen gaven weer deels frac- tioneele koersverliezen te zien. Duitsche obligaties bleven op peil. Er bestond he denmiddag zeer groote belangstelling voor Nederlandsche Staatsfondsen. Deze lagen zeer vast in markt en de koersstijging, die gisteren reeds plaats had, werd in onver minderd snel tempo voortgezet. De 4 pet. obligaties Nederland stegen tot 94, de 4 pet. obligaties Ned. Indië tot 92 1/4. Verder was Oude Schuld zeer vast, zoowel 3 pet. obligaties Nederland als de 2.5 N. W. S. wa ren 1 pet. vaster. Het aanbod was hier vol komen verdwenen en had plaats gemaakt voor een naar omstandigheden bevredi gend aantal kooporder?.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3