l§ü RADIO-PROGRAMMA'S SEPTEMBER DINSDAG 24 SEPTEMBER 1935 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WEER TWEE WIELRIJDERS DOOD GEREDEN Gisteravond is op de Oostduinlaan te Den Haag, de 52-jarige wielrijder J. C. M. uit de Balistraat, aangereden door een per- sonenautao, bestuurd door den 28-jarigen J. W. v. Zuit de Rozenburgstraat. De wielrijder, die ernstig aan het hoofd ge wond en bewusteloos werd opgenomen, is eenige uren na aankomst in het Diacones- senhuis Bronovo aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur overleden. Gisteravond om kwart over zeven is een doodelijk ongeluk gebeurd op den Heerenweg nabij de Amsterdamsche Wa terleiding te Heemstede. Uit de Rijnstraat wilde de 52-jarige J. H., uit Haarlem, per fiets den asfaltweg oversteken, terwijl op hetzelfde moment een zware vrachtauto van een vervoer- firma uit Leiden naderde. De vrachtauto kwam uit de richting Haarlem en reed naar Hillegom. Door tot dusver onopgehelderde oor zaak geraakte de wielrijder onder den zwaren wagen. Hoewel deze op zeer kor ten afstand tot stilstand werd gebracht, bleek het slachtoffer dusdanig te zijn ge wond, dat hij, na te zijn overgebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem, aldaar is overleden. NEDERLANDER RIJDT TWEE PERSONEN IN BELGIE AAN. In arrest gesteld te Dendermonde. In den naoht van Zondag op Maandag heeft een in België vertoevende Nederlan der, de heer S. uit Tilburg, tweemaal een aanrijding veroorzaakt, waarbij één per soon werd gedood en een ander licht ge wond. Te Beveren-Waes wilde de klompenmaker A. Buytaert den straatweg oversteken toen een personenauto naderde. Deze kon den man nog juist ontwijken, doch een auto, die achter de eerste reed en bestuurd werd door den heer S. uit Tilburg, die den klom penmaker te laat bespeurde, smakte dezen tegen den grond. De man was op slag dood. De heer S., die de aanrijding stellig be merkt moet hebben, stopte echter niet, doch reed door in de richting van de Néderland- sche grens. De marechaussée te Beveren- Waes waarschuwde alle politie- cn douane posten, De automobilist werd te Weelde bij Turnhout aangehouden. Hij is Voor een onderzoek terug naar Dendermonde geleid, waar hij in arrest is gesteld. Later bleek, dat hij te Oost-Malle ook nog een fietser hefeft aangereden, die er echter met enkele lichte verwondingen is DOOR EEN STIER ACHTERVOLGD. Het 12-jarige zoontje van den heer W. te Obbicht bij Sittard bevond zich in de aan het huis grenzende weide van zijn vader om appels te rapen. Plotseling werd de jongen achtervolgd door een grooten stier. Hij zette het op een loopen om den uitgang der weide te bereiken, dit werd hem door het dier echter onmogelijk gemaakt, waar na hij trachtte over het prikkeldraad te springen. In volle vaart liep hij evenwel tegen het prikkeldraad en als op zijn hulp geroep niet nog juist op tijd een der fa milieleden ware gekomen om hem van den stier weg te trekken, zouden de gevolgen zeer ernstig geweest zijn. De jongens bleek zich in het prikkeldraad zóó gewond te hebben, dat hij moest worden overge bracht naar het R.K. ziekenhuis te Sittard. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag om half vier is brand uit gebroken in de boerderij van den land bouwer W. Molenaar aan het Hoilandsche veld te Hoogeveen. Slechts een gering deel van de inventaris kon worden gered. Door dat het dak van riet was, brandde zoowel het achterhuis als het nog bijna nieuwe voorhuis geheel af. De ooi-zaak van den brand is nog onbekend. De blusschingspogingen werden zeer be moeilijkt, ten gevolge van het feit, dat door het springen van een onderdeel de autospuit geen dienst meer kan doen. DE ROOFOVERVAL TE GRONINGEN. Tweede verdachte te Amsterdam aangehouden. Naar wij vernemen is Maandagmiddag te Amsterdam aangehouden, de tweede ver dachte, betrokken bij den eenige dagen ge leden in een tabakskantoor te Groningen gepleegden roofoverval, welke door het kordate optreden van den directeur tegen de twee gemaskerde bandieten is mislukt, en waarvan een van de daders reeds spoe dig kon worden aangehouden. De thans ge arresteerde zal naar Groningen op transport worden gesteld. INBRAAK TIJDENS MELKTIJD. In de Voorwillens te Gouda is tijdens melktijd ingebroken bij den landbouwer Kalisvaart. De landbouwer en zijn huis houdster waren beiden op het land. Bij te rugkeer vonden zij in de woonkamer alle kasten overhoop gehaald. Uit een porte feuille bleek een bedrag van ƒ570 te zijn ontvreemd. Uit een portemounaie miste men 15. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft tot nu toe nog geen resultaat opgele verd. VEELBELOVEND DRIETAL. Ongeveer twee maanden geleden kwam, zooals wij destijds meldden, de eigenaar van een fruitzaak in de Raadhuisstraat te Bussum tot de minder aangename ontdek king, dat uit de winkellade een portemon- naie inhoudende 130 was ontvreemd. Aangifte bij de politie volgde, doch er werd geen spoor van de dieven gevonden. Thans is in deze zaak licht gekomen. De recherche te Haarlem arresteerde een drietal jongens, een van 17 en twee broers van 20 en 22 jaar, die te Amsterdam een rijwiel hadden ontvreemd. Na vele nasporingen leidde het spoor der Buseumsche politie tenslotte naar dit veel belovende drietal, waarvan de jongste in een observatiehuis en de twee boers in het Huis van Bewaring te Amsterdam vertoe ven. Het drietal bekende na een verhoor op den bewusten dag naar Bussum geloopen te zijn en den geheelen dag daar te hebben rondgezwalkt, met de bedoeling rijker te vertrekken dan ze gekomen waren, 's Avonds tegen sluitingstijd der winkels kwamen zij bij den fruitwinkel, waarvan de deur open stond en waarin niemand aanwezig was. De jongste was naar bin nen gegaan, terwijl de beide anderen op den uitkijk bleven. De winkelier bleef voldoenden tijd uit den winkel om hem de kans te geven zijn hand in de lade te steken en één der drie portemonnaies welke zich er in bevon den, er uit te halen. Toevallig was het juist de portemonnaie met den grootsten inhoud. Op handen en voeten kroop de dief den winkel uit. Per trein ging het drietal ver volgens naar Amsterdam terug. In den trein werd het geld verdeeld en de portemonnaie uit het raam geworpen. Het geld werd geheel opgemaakt. „Msb." TWEE PERSONEN AANGEHOUDEN. Als verdacht van mishandeling. De politie van Eelde heeft in samenwer king met die van Peize aangehouden ze kere G. K. en diens neef, J. K., beiden woonachtig te Peize. Zij worden ervan verdacht in den nacht van Zondag op Maandag ji. W. K. uit Eel de, die met zijn meisje naar Donderen fiet ste, plotseling te hebben overvallen en mis handeld, waarbij deze een ernstige steek wonde in den rug opliep. De gearresteerden hebben na een langdu rig verhoor, tenslotte bekend. G.K. is ter be schikking van de Justitie gesteld; tegen J. K. is proces-verbaal opgemaakt. Vermoe delijk hebben zij uit minnenijd gehandeld. VALSCH-MUNTERS INGEREKEND. Goede samenwerking van Roosendaalsche en Antwerpsche politie. Dank zij de samenwerking van de Roo sendaalsche gemeentepolitie en de politie te Antwerpen is het gelukt, een valsch- munterij in België, waar men Nederland- sche guldens en rijksdaalders faibriceerde, te ontdekken, terwijl ook de „fabrikanten" de een in Nederland en de andere in Bel gië konden worden ingerekend, meldt de „Msb.". In enkele der grensgemeenten o.a. te Putte waren verleden week eenige val sche rijksdaalders ontdekt en Donderdag IJ. bleek ook, dat te Roosendaal valsche rijksdaalders waren in ontvangst genomen. De politie werd hiermede dadelijk in ken nis gesteld. Een der ontvangers wist een vaag signa lement op te geven van den man ver moedelijk een Belg die met vailsch geld had betaald. Het was te ongeveer half 6 's avonds, toen de politie dit bericht kreeg, waarna zij on middellijk langs grenswegen posten diri geerde. Het mocht de politie te Nispen dan ook al spoedig daarna op een afstand van slechts nog 200 meter van de grens bij Esschen gelukken den gesignaleerde, den 38-jarigen wielrijder J. V. aan te houden. Deze J. V., wonende aan de Alfons Ulenselei te Schooten, bij Antwerpen, bleek bij fouilleering nog in het bezit te zijn van drie valsche rijksdaalders, zoodat met hem alvast een goede vangst was gedaan. Voor den commissaris van politie te Roo sendaal geleid beweerde hij de valsche rijksdaalders voor enkele weken van een „onbekende" gekocht te hebben, nJ. van een Hollander op het terras van Café du Progres te Antwerpen. Al spoedig bleek, dat dit verhaal niet klopte, want op den man werden ook pa pieren en zelfs teekeningen gevonden, wel ke betrekking hadden op de fabricage van valsche rijksdaalders. De Roosendaalsche politie stelde zich den zelfden avond nog persoonlijk in verbinding met de politie te Antwerpen, waarop in samenwerking Vrijdagmorgen ten huize van V. te Schooten een huiszoeking werd gehouden, waarbij materiaal o.a. een halve matrijs tot het vervaardigen van rijksdaalders werd gevonden en in beslag genomen. In verband hiermede werd dienzelfdcn dag de arrestant te Roosendaal aan een scherp verhoor onderworpen, waarbij hij door de mand viel en zekeren F., herbergier te Brasschaat, als medewerker noemde, in wiens werkplaats de vervaardiging van de rijksdaalders plaats had. Wederom toog de politie naar Antwer pen en het resultaat was, dat Zaterdag een huiszoeking bij F. te Brasschaat volgde, waar een complete installatie voor valsche munterij wferd gevonden. Het hier gevon den materiaal had zulk een omvang, dat de boel op een vrachtauto moest worden geladen om naar het parket te Antwerpen te worden vervoerd. Natuurlijk werd ook F. gearresteerd en naar Antwerpen over gebracht. De te Roosendaal aangehoudene V. zal voor den officier van justitie te Breda wor den geleid en daar in het huis van berva ring worden ingesloten. Het bleek, dat zij uitsluitend met hun tweeën samenwerkten, zoodat het complot geen meerdere medeplichtigen telde. FABRIEK VAN RIJWIELPLAATJES ONTDEKT Bloemendaalsche politie doet een t gelukkige vangst De Bloemendaalsche politie heeft dezer dagen een werkplaats ontdekt waar val sche rijwielbelastingplaatjes werden ver vaardigd. Dank zij de doortastende wijze waarop zij deze zaak afwikkelde kon de verspreiding tot een begin beperkt blij ven. Daar de plaatjes, die voor halven prijs werden verkocht, vlot van de hand gingen, is het moeilijk na te gaan hoeveel plaatjes in totaal verspreid werden. Tot nu toe werden 23 plaatsjes in beslag ge nomen. Het eerste spoor, dat tot de ontdekking van deze vervalschingen leidde, was de arrestaties van een Haarlemmer, die door de politie te Aerdenhout was aangehou den wegens oplichting van een aldaar wo nende dienstbode. Bij fouilleering bleek de arrestant in het bezit te zijn van vijf val sche rijwielbelastingplaatjes. Een uitge breid onderzoek, dat werd ingesteld, had tot resultaat, dat de plaats, waar de val sche plaatjes waren vervaardigd, werd ge vonden te IJmuiden. Ook de vervalscher, zekere W. uit IJmuiden, kon worden aan gehouden en werd ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Toen begon de moeilijke taak om de reeds in omloop gebrachte rijwielplaatjes weer te achterhalen, welk onderzoek nog steeds voortduurt. Toen een agent namelijk het publiek, dat was samengestroomd om de brand aan den Bloemendaalschen weg te zien, op een afstand hield, bemerkte hij bij een jongen en een man, die beide een rijwiel- belastingplaatje op de revers van hun jas droegen, dat deze plaatjes verschilden. In derdaad wees een onderzoek uit, dat het plaatje van den jongen valsch was. Het plaatje werd in beslag genomen en al spoedig bleek, dat het eveneens afkomstig was uit de werkplaats van W. te IJmui den. Een nieuw onderzoek werd ingesteld. De jongen had het rijwielplaatje gekregen van zijn moeder, die het gekocht had van den Bloemendaalschen groentenhandelaar B. B., die inmiddels werd aangehouden, was nog in het bezit van vijf andere val sche plaatjes, die hij alle gekocht bleek te hebben, van een zekeren K te IJmuiden. Ook deze werd aangehouden en bleek in het bezit te zijn van twaalf valsche rij wielplaatjes eveneens afkomstig uit de werkplaats van W. Hiermede zijn thans de belangrijkste daders en medeplichtigen aan deze distributie van valsche rijwielbe lastingplaatjes geknipt, zoodat het zoeken alleen nog blijft naar de hoeveelheid plaat jes die B. c.s. kans hebben gezien om in omloop te brengen. „Vooruit". WOENSDAG 25 SEPTEMBER. KERKNIEUWS Z. EXC. MGR. PAOLO GIOBBE. Op weg naar ons land. De Parijsdhe correspondent van de „Msbd." seinde gistermiddag: Z.Exc. mgr. Paolo Giobbe, de benoemde internuntius te 's-Gravenhage, is vandaag met den middagtrein uit Parijs, alwaar hij sinds Vrijdag vertoefde in het Moederhuis der eerw. paters Lazaristen, naar Brussel vertrokken. Mgr. Giobbe zal daar nog een paar dagen de gast zijn van Z.Exc. mgr. Micara, den apostolischen nuntius te Brus sel. PATER J. SCHOTH C.s.s.R. t In het R.K. Ziekenhuis te Roosendaal is 75 jaar oud, overleden de zeereerw. Pater J. Schoth C.s.s.R. Rector J. G. Kerkvliet Rector J. G. Kerkvliet, voorzitter van den R.K. Schippersbond, die in het St. Franciscus-Gasthuis te Rotterdam wordt verpleegd, is uit voorzorg van de H.H. Sa cramenten der Stervenden voorzien. Hilversum, 301 M. N. C. R. V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgel en zang. 12.15 Gram.pl. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gram.pl. 3.003.45 Grampl. 4.00 Hendriks Trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Gram.pl. 7.45 Lezing in verband met de Anti- Lawaai-Week. 8.00 Berichten. Kerkliederen. 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Orgelconcert (om 10.00 Berichten). 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 1875 M. VARA-oiitzending. 8.00 Orgel en viool. 8.30 Gram.pl. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr, 11.00 RVU. Kniples. 11.30 Vervolg uitzending van 10.15. 12.00 Gram.pl. 12.30 De Notenkrakers. I.151.45 E. Walis en zijn orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Fantasie. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportuitzending en vervolg orkest concert. 8.00 SOS-bcrichten. Nieuwsberichten. V. A. R. A.-varia. Gram.pl. 8.30 „Brief in Schemer", spel van Heyer- mans. 9.00 Pianorecital. 9.30 Revue-uitzending. 10.30 Gram.pl. II.1512.00 De Bohemians. Droitwich, 1500 M. 10.35'10.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.05 Western Studio-orkeet. 5.35 BBC-dansorkest. 6.50 Cembalomuziek. 7.50 Alfredo-Campoli-Trio. 8.20 Bachconcert. BBC-Symphonie-or- kest en solisten. 11.00 Pianorecital. 11.2012.20 Cydney Kyte en zijn Band. „Radie-Paris", 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Harprecital. 9.05 „Le faiseur", spel van Balzac. 11.10—^12.35 Dansmuziek. Kaiundborg 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.205_20 Omroeporkest. 8.35 Voordracht met muzik. illustratie. 9.35 IJslandsche muziek. 10.35 Kamermuziek. 11.1512.50 Dansmuziek. K e u 1 e n, 466 M. 11.05 Zang. 11.40 Pianorecital. 12 20 Omroeporkest en Emdé-orkest. 4.20 Zang. 5.20 Omroeporkest. 7.20 Liszt-concert. 8.35 Uit Berlijn: Rijksuitzending: m®- landsdeutsche Jugend. 9.05 Gevar. programma. 10.5012.20 Omroeporkest. Rome, 421 M. 9.00 Radiotooneel. 10.30 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Max Aley^ orkest. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Zang en piano. 6.35 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.10 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.05 Vioolrecital. 8.20 Symphonieccmeert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 Operaconcert uit Dresden. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-dienst. 10.50 Viool en piano). 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 8.40 Deutsche 10.20 Keulen. 12.05 Droitwich. 12.50 Brussel (Fr.). 13.20 Brussel (VI.). 13.30 Brussel (Rr.). 14.20 Deutschl.s. 15.20 London Reg. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (VI.) 19.20 Keulen. 20.20 Brussel (Fr.) 21.20 Beromunster. 22.35 Brussel (Fr.). 23.10 Parij6 Radio. 4e Programma. 8.05 Parij6 Radio. 9.30 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Londen Reg. 12.50 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.50 Droitwich. 22.00 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). 1 '4Sf- Daar gaat de zomerpracht. milliarden blaadjes moeten van de boomen.. daar liggen ze op den weg. Nu 'n malsch buitje... een slipperig laagje, en dan nog gladde banden. Zóó wordt September de herfst van uw leven! LAND- EN TUINBOUW De oprichting van een melkbedrijf Het blijkt de Nederlandsche Zuivelcen- trale steeds weder, dat personen, die voor nemens zijn in de aangewezen gebieden in het Westen des lands een melk bedrijf te vestigen of over te nemen, of een z.g. melkwijk over te nemen, zich vaak niet of onvolledig op de hoogte stellen van de wettelijke voorschriften, alvorens zij over gaan tot het maken van soms belangrijke kosten. Die handelwijze moet tot ernstige teleurstelling leiden voor hen, die blijken niet te voldoen aan de gestelde eischen voor het verkrijgen van de voor de uit oefening van hun handel noodige vergun ning. Die teleurstelling kan voorkomen worden, indien betrokkenen zich er voor af van vergewissen, dat zij aan de voor schriften, welke de verleening van ver gunningen, als hier bedoeld, regelen, ook inderdaad kunnen voldoen. Zij kunnen zich daartoe wenden tot de Nederland sche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel- steun, Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage, terwijl ook H.H. Directeu ren van Keuringsdiensten voor Waren in de verschillende gebieden en Directeuren van Afdeelingen Zuivelcontrole der Ne derlandsche Zuivelcentrale bereid zijn, des gevraagd voorlichting te geven. Eén der voornaamste voorwaarden voor de verleening eener vergunning voor het voorhanden hebben, verhandelen, vervoe ren en afleveren van consumptiemelk, is, dat aanvrager daarvan als georganiseerde is erkend door de Nederl. Zuivelcen trale en toegelaten tot de groep melkver- gunninghouders A. Daarvoor moet h\j ten genoege van de Nederlandsche Zuivelcen trale aantoonen, óf wel den handel in con sumptiemelk als hoofdbedrijf, óf wel den handel in consumptiemelk als bedrijf naast dat van melkveehouder of zuivelprodu- cent, ten minste van 1 Januari 1935 af, on onderbroken te hebben uitgeoefend. Welis waar is de Minister van Landbouw en Visscherij bevoegd, met afwijking van die voorwaarde, tot toelating te besluiten, doch uiteraard zal zulks slechts geschieden, in dien daartoe een gegrond motief wordt aangevoerd. O.a. kan als zoodanig worden aange merkt, overneming van een bedrijf, waar van de vorige eigenaar niet elders den handel voortzet. Voorts is het in het bijzonder voor hen, die voornemens zijn een z.g. „melkwijk" over te nemen, van belang te weten, dat men om voor de meerbedoelde vergunning in aanmerking te komen, bovendien dient te beschikken over een localiteit, welke voldoet aan de eischen, gesteld in art. 32. resp. 32bis (al naar de plaats van voor genomen vestiging) van het Melkbesluit 1929 (Staatsblad no. 43), ten blijke waar van een vergunning door den betrokken Keuringsdienst voor Waren moet zijn af gegeven. Voor volledige inlichtingen wende men zich voor elk op zichzelf staand geval vooraf tot de Nederlandsche Zuivelcen trale te 's Gravenhage. Veekoeken Op 22 September 1935 werd afgekondigd een Koninklijk Besluit tot wijziging van het Crisis Akkerbouwbesluit 1934. Hierbij wordt bepaald dat het op 23 September 1935 voorhanden of in voorraad hebben van veekoeken, al dan niet gemengd met andere veevoederproducten, in hoeveelhe den, grooter dan 25000 KG., voor hen, die deze veekoeken hebben verkregen, anders dan uit eigen productie en die deze vee koeken al dan niet op eenigerlei wijze be werken of verwerken tot eonig ander vee voederproduct, slechts toegestaan is, in dien zij zich als georganiseerde aansluiten bij de Nederlandsche Meelcentrale, te 's Gravenhage en voor elke 100 K.G vee koeken een heffing betalen van f 0.50. Voor producten, welke gedeeltelijk bereid zijn uit veekoeken, wordt het bedrag berekend in evenredigheid met de hoeveelheid van die veekoeken, welke erin verwerkt is. De heffing van ƒ0.50 is niet verschul digd over die partijen, waarover reeds door den fabrikant van veekoeken bij af levering een zelfde bedrag is betaald. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9