DINSDAG 24 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WEER EEN DEVIEZEN- SMOKKELAARSTER AANGEHOUDEN. Uit Kerkrade wordt gemeld: Toen Zon dagavond tegen het middernachtelijk uur de laatste electrische tram aan het doua nekantoor Horbach arriveerde, op een twintigtal meters afstand van de Neder- landsche grens bij het kantoor Locht Kerkrade trok een passagierster door haar ■vreemde houding de aandacht van een be ambte. Hij deed de dame uitstappen en ze werd in het grenskantoor gevisiteerd. De visiteuse vond onder haar kleeding ver borgen 13500 mark in Duitsche biljetten en nog zilvergeld. De vrouw werd naar Aken overgebracht terwijl het geld in be slag werd genomen. Op Nederlandsch ge bied stond een door de vrouw bestelde auto die haar naar Heerlen zou brengen. STADSNIEUWS DANKBETUIGING VAN DE KONINGIN AAN DE LEIDSCHE KINDEREN. De heer Koops, voorzitter van de com missie voor het Kinderfeest op 31 Augus tus heeft het volgende telegram ontvangen: H.M. de Koningin heeft mij opgedragen de feestvierende kinderen der Leidsche lagere scholen Haren dank over te brengen voor de gelukwenschen, aange boden ter gelegenheid van de herdenking van Harer Majesteits geboortedag. De particulier secretaris van H. M. Van Heemstra. R.-K. STUD.-VEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS" Bij de gisteren gehouden inschrijving van canidaat-leden voor de R.-K. Stu- dentenvereeniging „Sanctus Augustinus" hebben zich 46 personen, tw. 8 dames en 38 heeren aangemeld. Hedenmorgen te half negen werd in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis aan de Hooigracht door den moderator, den weleerw. heer R. J. J. Reynen, een H. Mis opgedragen, waaronder zijneerw. de eer ste toespraak tot de novitii hield. De inauguratie-vergadering zal op Maan dag 14 October plaats hebben. HET 150-JARIG BESTAAN MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX. Herdenking door de leerlingen. De herdenking van het anderhalve eeuw feest van het Koninklijk Genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix" is gisteren be sloten met een feestavohd van de leerlin gen, waarbij wederom verscheidene be stuursleden van M. S. G., het bestuur van de Ver. van Oud-Leerlingen, de directeur der school, is, R. J. Verwijs, e.a. aanwezig waren.' Zij allen werden bij den aanvang van den feestavond in de Stadsgehoorzaal door den voorzitter der Vereeniging van Ma- thesianen, den heer G. J. v. d. Linden ver welkomd. Terwijl alle aanwezigen zich hierna een oogenblik op verzoek van den voorzitter van hun zetels verhieven, herdacht spr. met enkele gevoelvolle woorden het ver scheiden van Matthijs van Wijk, die ook 'n werkzaam aandeel had gehad in de voorbereiding van de M. S. G.-feesten, doch tijdens zijn vacantie jammerlijk was ver ongelukt. Spr. zeide voorts, dat de leerlingen met dankbaarheid in het hart denken aan wat M. S. G. hun gegeven heeft en hij uitte de hoop, dat ook zij allen eens met het waardevol M. S. G.-diploma de wereld zou den mogen ingaan. Na een woord van dank te hebben gespro ken tot al degenen die hadden bijgedragen tot het welslagen van dit feest, somde spr. op wat de Ver. v. Mathesianen den leden had geboden aan excursies, lezingen, enz. en waaruit geconcludeerd mag worden, dat de vereeniging nuttig werk verricht.. Hiermede was het „officieele vertoon" ten einde en konden de honderden aanwe zigen hun hart ophalen aan muziek en too- neel. Het „Nieuw Leidsch Orkest", onder lei ding van den heer Jac. Blitz, gaf muziek van de beste soort te genieten en er werd met stemming gewerkt, ondanks dat 't gebo dene in het rumoer der feestelingen niet voldoende tot uiting kwam. Gelukkig had den de vertolkingen der solisten meer aan dacht, doch alles bijeen mag het orkest op 'n goeden avond terugzien. Het V. v. M.-Tooneel trad dezen avond voor het voetlicht met de groote klucht in vier bedrijven „Filmmaniakken", door H. Bakker, welke klucht in beeld brengt de geschiedenis van een landlooper en een inbreker, Watt en Half Watt, die door 'n fiesschentrekker eenige fijne vacantie-we- ken te genieten krijgen als belooning voor het feit, dat zij hem uit de cel hebben we ten te bevrijden. 'n Kostelijke klucht, na eenige aarzeling in het begin uitstekend vertolkt, zeer tot voldoening van de vele toeschouwers, die hartelijk hebben gelachen om de heerlijke grollen en grappen, om de kostelijke situa ties in deze klucht en waarin voornamelijk Watt en Half Watt excelleerden. Voor hen 'n bijzonder woord van lof, evenals aan den „onbekenden" regisseur, die zooveel wist te bereiken. Aan het slot bloemen voor de dames, hulde- en dankwoorden van den heer van der Linden en ten slotte van den voorzit ter van het Genootschap, den heer ir. P. Hoogenboom. Dat was het uitstekend slot van 'n uitste kend geslaagde feestviering, waarop M. S. G. met trots zal kunnen terugzien. Het slot van de herdenking was dit eigen lijk nog niet. Er wordt n.l. besloten met hetgeen de inzet voor de herdenking vorm de: de tentoonstelling van teekeningen van Regeeringsverklaring De voorz. jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, openit de vergadering te 1.10 uur. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver laging der openbare uitgaven (Bezuini- gingsontwerp). Minister Col ij n dankt de Kaïmer voor de spoedige hervatting der beraadsla ging. Spr. zal eerst de reeds gemaakte op merkingen beantwoorden en daarbij gele genheid vindeii, aanvullingen te geven op de Troonrede. Wat betréft de in Juli j.L in tweeden ter mijn gemaakte opmerkingen, de vraag van den heer Aalberse betreffende stuiting van executies moet de regeering beantwoorden aldus, dat niet alle executies kunnen ver vallen. Wel echter is de regeering bereid en reeds aangevangen om maatregelen te nemen tot het stuiten van onredelijke exe cuties. Inzake het capitulantenstelsel meent de regeering, dat een oplossing mogelijk is. Spr. verklaart, dat de regeering geens zins geprikkeld is geweest door de critiek van den heer Aalberse. Spr. doet uitkomen, dat de regeering rekening zal houden met de critiek der Kamer. Ten aanzien van het vaste-lasten-ontwerp verklaarde spr., dat de regeering den plicht heeft jegens het volk te -waarschuwen te gen overdreven verwachtingen. Op het punt der industrialisatie staat de regeering niet stil. Spr. deelt mede, dat bin nen enkele weken een wetsontwerp zal ver schijnen om de industrialisatie financieel mogelijk te maken. Wat het bezuinigingsontwerp betreft: blyft het Nederlandse he volk rustig, dan zal buitengewone omstandigheden daar gelaten devaluatie kunnen worden voor komen. De herhaalde tegenstelling tus- oud-leerlingen in de Kweekschool voor Zeevaart. Deze interessante expositie doet het wonderwel. Degenen, die hiervan nog willen profi teered kunnen zulks doen hedenavond tusschen 7.30 en 10 uur en morgen, des middags van 2 tot 5 en des avonds van 7.30 tot 10 uur. ZESTIGJARIG ZAKENJUBILEUM Fa. B. de Koning. Het zaken-jubileum van de firma de Koning is voor talloozen een welkome ge legenheid geweest, om uiting te geven aan hun sympathieke gevoelens ten opzichte van de firma en den firmant den heer B. de Koning. Talloozen, zoowel zaken-relaties als re laties van meer persoonlijke akrd hebben vandaag door persoonlijke en schriftelijke gelijkwensch of door het zenden van bloe men doen blijken van hun medeleven met dit jubileum. De firmant, de heer B. de Koning, heeft, ondanks het feit, dat hij met volle ener gie zijn zaak leidt en omhoog stuwt en steeds weet aan te passen aan de eischen van den dag, ook tijd weten te vinden voor gewaardeerden arbeid op een terrein i buiten zijn zaken-doen. Iedereen kent hem als voortreffelijke voorzitter van de Optocht-commissie der 3.-Otobervereeni- ging. Dit diamanten jubileum droeg geen offi cieel karakter. De tijdsomstandigheden maakten dit minder gewenscht. Niettemin bleek hiervan zeer weinig, want talrijk waren de bewijzen van belangstelling, wel ke de heer de Koning bij het zestigjarig bestaan van zijn zaak heeft mogen onder vinden. Reeds gisteravond' heeft het personeel in een gezellig samenzijn het zeldzame jubi leum herdacht. Daarbij werd den heer de Koning een prachtig fantasiebord van aar dewerk als aandenken overhandigd. Vandaag ging de zaak schuil onder de bloemen. Van heinde en verre werden ze aangebracht en de schenkers kwamen deels vanmiddag tijdens de receptie, welke te 3 uur begon, aan deze bloemrijke belang stelling daadwerkelijke kracht bijzetten door personlijk den heer en mevr. de Ko ning en hun beide kinderen te komen ge- lukwenschen. Onder de eersten, die wij opmerkten, wa ren de leden van de Inkoop Combinatie „Mercurius", welker woordvoerder er op wees, hoe de heer de Koning door zijn energie en werkkracht de zoo bescheiden begonnen zaak had weten op te voeren tot de hoogte, welke zij thans bezit. Die zelfde werkkracht was onlangs toen de heer de Koning ziek lag bijna in zijn nadeel veranderd. Toen moesten zijn vrienden hem den welgemeenden raad ge ven: „leer nu eerst eens 'n paar weken rustig ziek zijn!" „Mercurius" deed haar goede wenschen vergezeld gaan van 'n Mercuriusbeeld, den handel voorstellend, waarvoor de heer de Koning hartelijk dank zegde. Verder deden van hun belangstelling blijken de Leidsche Middenstands Centrale, zakenrelaties, vertegenwoordigers, enz., maar ook menige klant kwam den heer de Koning persoonlijk complimenteeren. On der hen zagen we 'n Katwijksche vrouw, die reeds meer dan veertig jaar de zaak be zocht, wel 'n bewijs, dat de band tusschen zaak en cliëntèle hecht is. TWEEDE KAMER van Minister Colijn schen consequente deflatie en devaluatie moet spr. van de hand wijzen. Spr. somt de punten van overeenstemming, en verschil op tusschen de maatregelen der regeering en het in Juli aanbevoden systeem-Brü- ning. Dit laatste voldoet niet aan hetgeen hier onder consequente deflatie wordt ver staan. De regeering gaat voort in haar streven naar bevordering van het bedrijfsleven. Overwogen wordt de contingenteering te vervangen door heffing aan de grens, teneinde verdere verstarring van binnen- en buitenlandschen handel tegen te gaan. Consequente deflatie zou te groote schok ken veroorzaken aan het vertrouwen op monetair gebied en devaluatie ten gevolge hebben en onberekenbare gevolgen heb ben voor het bedrijfsleven. Er moet klaarheid komen na de politie ke onrust, opdat de rust op monetair ge bied wordt hersteld. Ook wegens den internationalen toe stand is rust in de politiek noodzakelijk. Biddend om de hulp Gods zal de regee ring alles doen om de welvaart van land en volk te bevorderen. Hierna kwam minister Oud aan het woord. Spr. betoogt, dat de voorgestelde belas- tingverzwaring slechts dient om erger te voorkomen. Wat de leening-politiek be treft, bedenke men dat crediet een teere zaak is, zooals de Regeering reeds heeft moeten ondervinden. Is er sprake van de valuatie of vernietiging van crediet, dan verkiest ook spr. het eerste, doch spr. ver wacht, dat wij niet voor die keuze zullen worden gesteld. Om de begrooting te doen sluiten, is het bezuinigingsontwerp onver mijdelijk. De vergadering wordt verdaagd tot mor gen te 1 uur. Aanbesteding. Door den directeur van gemeentewerken werd hedenmorgen namens B. en W. op het bureau van gemeentewerken aanbesteed: het uitvoeren van rioleerings- en bestra- tingwerken tot aanleg van gedeelten van den Van Bemmelenstraat en de Bak huis Rozeboomstraat. Ingekomen waren de volgende biljetten: W. Visser, Wassenaar 3990; H. C. Heems kerk, 3986; H. Bimschoten, 3977; M. Tim mer, 3900; C. Godschalk, 3890; A. v. d. Nol en Zonen, Den Haag, 3850; A. W. de Groot zonen, 3785; N.V. Nat. Aann. Mij. v. N. v. d. Velden en de Jong te Oegstgeest 3777; N.V. Ned. Mij. Homawewo, Voor burg, 3680; L. v. d. Geer en A. Th. Stuif zand 3190; H. v. Haarlem en J. v. Door nik 3121; Waar geen plaatsnaam vermeld, is deze Leiden. De gunning is aangehouden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 1336. A. Kors, Leiden, Breestraat 112. Planten- en bloemenhan del en kweekerij. Uittr. E.: A. Kors, d.d. 18 Seut. 1935. Wijz. handelsn. in: firma A. Kors. N.E.: G. Kors, Leiden. 555. Naamlooze Vennootschap Wernink's Kalkfabrieken. Leiden, Hooge Morschweg 148. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in brand stoffen onder den naam: C. A. L. O. R. Nieuwe inschr ij vingen: C. C. Wifrana vJi. J. en J. Schravendijk. Leiden, Breestraat 107. Handel in reis-, toilet-, le der-, sport- en luxe- en patent-artikelen. Beh. venn.: F. Nathansohn, Leiden. Aant venn. b.w.v. geldsch.: één. 6655. G. Candido en Zn., Leiden, Narm- straat 18. Granietwerken. Venn.: G. Can dido en I. Candido, Leiden. 6654. Naamlooze Venootschap Handels-, Beleggings- Exploitatie en Administratie- Maatschappij „Victrix", Sasenheim, Teylin- gerlaan 17. (Afkomstig uit Hilversum). De Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, zal morgen in plaats van te 2 1/2 uur, om 3 uur spreekuur houden. MUZIEK. VIJFDE (LAATSTE) ZOMERCONCERT PIETERSKERK. Het laatste zomerconcert in de Pieters kerk op Vrijdag 2 September a.s. geeft een mooi programma. Leo Mens opent met een Toccata voor orgel van Sweelinck, terecht de grootste Nederlandsche componist ge noemd. Ook zal het bekende A Cappella- koor Collegium Musieum te Den Haag, dat zich aldaar reeds bij verschillende officieele gelegenheden hooren liet, werken ten ge- hoore brengen uit de oud- en nieuw-Neder- landsche school. De laatste wordt vertegen woordigd door werken van Diepen/broek en v. d. Sigtenhorst Meyer, terwijl de heer Reinoud Heering, leerling van- den heer Mens, o.a. een Fantasie voor orgel van den Arnhemschen organist C. de Wolf zal uit voeren. De heer Cor Kint uit Amsterdam zal eenige compisiitie voor de z.g. viola d'amore, een vool met veertien snaren waarvan er acht bespeeld worden, uitvoe ren. Alles bij elkaar genomen een program ma, dat een gang naar de Pieterskerk alles zins loonen zal, vooral ook met het oog op 't doel, n.l. versterking voor het fonds voor de herstelling van het orgel. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elly d. v. W. Lommerde en J. v. d. Heul. Emil Franciscus Marie z. v. F. M. M. Langezaal en L. F. E. Timmers. Johanna Petronella d. v. A. Zweistra en E. M. v. Ham. Albert Abraham z. v. H. Labordus en C. A. C. v. Vuuren. Willemijntje Cornelia d. v. H. J. Boelee en C. Maaskant. Pieter Wouter z. v. J. J. Martij n en M. Verboom. Margaretha Jacoba d. v. F. H. Kret en M. Burger. Jansje Elisabeth d. v. P. Kloos en J. G. de Witt. Jantina Hendrika d. v. W. Rus- schenburg en G. Zandbergen. Reinarda Johanna d. v. R. Meijer en J. M. J. v. Le- mel. Narda d. v. C. J. Bogman en R. Jongepier. Gerard Evert Johannes z. v. J. Mouw en O. M. Könings. Thomas Cor nells z. v. A. Broekhof en C. C. v. d. Berg. Jan z. v. J. Zuijderduijn en G. de Jong. Hendrikus Petrus z. v. J. A. O. Rut- ten en P. A. Kokkelkoren. Elisabeth Jo- sina d. v. P. M. Kreeft en E. Wiersma. Jacobus Johannes z. v. J. J. Boere en E. Tambach. Clazina d. v. F. J. v. Wierin- gen en M. Verkerk. Gerrit z. v. G. v. d. Nieuwendijk en A. Rooda. Gehuwd: J. H. Wijnberg jm. en S. C. J. v. Es jd.. H. J. Kater jm. en A. M. Hilarius jd. H. W. Brouwer jm. en P. H. Broekbeldt jd. Overleden: M. FonteinVeilbrief vr. 67 j. G. Verwer m. 60 j. J. de Wolf wedr. 81 j. M. J. BroekhuijzenJas perse wed. 83 j. TELEGRAMMEN DE ITALIAANS CHE MINISTERRAAD. ROME, 24 September. De Italiaan- sohe ministerraad is verdaagd tot Zater dag. GRIEKENLAND VERSTERKT ZIJN BEWAPENING. ATHENE, 24 Sept. (A-N.P.). De hoogste raad voor landsverdediging heeft de laatste dagen verscheidene zittingen gehouden, on der voorzitterschap van minister-president Tsaldaris. Aan de beraadslagingen werd ojn. deelgenomen door den minister van oorlog, den minister van marine, den minis ter van economische zaken en den presi dent van den Senaat, benevens den minis ter van buitenlandsche zaken, evenals door de geheele leiding van den Federalen Staf. De raad heeft naar verluidt zeer belang rijke besluit genomen, die echter streng geheim worden gehouden. Uit steeds zeer welingelichte bron verluidt echter, dat o.m. besloten is tot de volgende maatregelen: Versnelde bewapening der strijdkrachten met modern oorlogsmateriaal, o.a. aankoop van 75 nieuwe vliegtuigen, eenige nieuwe destroyers en onderzeeërs. Bovendien is de termijn voor aflevering van een hoeveel heid reeds besteld materiaal verkort van één jaar op drie maanden en nog minder. Voorts zou besloten zijn tot een betere uit rusting van het leger in verschillende op zichten. Om deze redenen zou het tijdstip voor het naar huis zenden van de reservis ten, dat normaliter reeds zou zijn aange broken, voor onbepaalden tijd zijn uitge steld. WEDEROM EEN INCIDENT TE BELFAST. LONDEN, 24 Sept. (A.NP.). Naar uit Belfast gemeld wordt, is aldaar gisteravond een vrouw op het portaal van haar woning door een onbekende ernstig gewond met een revolverschot. Later in den avond deelde de politie mede, dat een arrestatie niet verricht was en ook niet verricht zou worden, aangezien niemand het gebeurde had waargenomen, resp. daarover verkla ringen wilde afleggen. De gewonde vrouw is roomsch-katholiek, en haar echtgenoot protestantsch. Zij wonen in een protest an t- sche buurt. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN OUD-PRESIDENT HINDENBURG. BERLIJN 24 September (A. N. P.) Nu de verbouwing van het Tannenberg- gedenkteeken is voltooid, zal het stoffelijk overschot van Hindenburg op 2 October, den dag waarop de oud-president 88-jaar zou zijn geworden om 10 's morgens uit den hoektoren, waarin het voorloopig was bijgezet, worden overgebracht naar de nieuwe tombe in den midden toren. Deze gebeurtenis zal met groote plechtigheid ge paard gaan. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 23 Sept. Vee. Aange- voerd: totaal 2043 dieren. 543 vette runde ren. 317 vette kalveren, 10 nuchtere kalve ren, 654 schapen of lammeren en 519 var kens. Prijzen per kilo: vette koeien tot 46, tot 42. 2630 ct.. vette ossen tot 44. tot 40 3234 ct., vette kalveren tot 75, tot 65, 36 46 ct., varkens (levend gewicht 464442 ct., schapen 383228 ct., lammeren 38 3328 ct. Prijzen per stuk van mager vee; schapen 17128, lammeren 12 —8—6. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets korter, trage handel en de prijzen wa ren iets lager, een prima koe ging nog tot 50 en een os tot 46 ct. De aanvoer van vette kalveren was rui mer, stugge handel en de prijzen van le en 2e kwal. bleven stabiel, 3e kwaliteit iets minder in prijs. Een prima kalf ging nog tot 80 cent. De aanvoer van schapen en lammeren was korter, vlugge handel iets hooger in prijs. Eenige partijen schapen werden voor export gekocht. BIOSCOPEN: Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor:. Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen Varkens ruimer ter markt, matige han del met stille afloop en hoogere prijzen. ROTTERDAM, 23 Sept. Binnenlandsche Granen en Peulvruchten. Gerst, Chevalier 5.10—5.35. Haver 6.606.90. Erwten, kleine groene 7.509, schok ker erwten 810.50. Bruine boonen 1112, alles per 100 K.G. Erwten en schokkers op basis aan te wij zen losplaats. Fijne zaden. Blauw maanzaad 13 14, karwijzaad 1719, koolzaad 910, geel mosterdzaad 1013, voerlijnzaad 5 —6.50, alles per 100 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Ween en Boedapest ProL 6 1/2 pet BEURSOVERZICHT. Het Abessijnsch-Italiaansche conflict overheerscht op het oogenblik alles, dat onder andere omstandigheden de aandacht der wereld zou hebben getrokken. Wij den ken b.v. aan de opzienbarende redevoering van Minister Bonnet, die hij ruim een week geleden voor de Economische en Fi- nancieele Commissie van den Volken bond te Genève heeft gehouden en waarin hij duidelijk te verstaan gaf, dat er slechts één weg was, om uit het moeras van va luta- en tarievenstrijd te geraken en wel door internationale samenwerking. Zijn rede is door de wereldpers goed ontvan gen, zelfs in Engeland, waar men tot nog toe volkomen afwijzend stond tegenover een valuta-stabilisatie en een daarmede gepaard gaande verlaging der invoerrech ten. Ook thans handhaafden de Engelsche bladen hun standpunt volgens hetwelk de landen, die hooge invoerrechten hebben, deze allereerst dienen te verlagen, alvo rens Engeland zich zou kujinen inlaten met stabilisatie-besprekingen, doch het viel niet te ontkennen, dat de toon van de be treffende artikelen veel gematigder was. Ook de Nederlandsche gedelegeerde bij den Volkenbond heeft, zooals te verwach ten was, zijn adhaesie met die rede be tuigd. Desondanks is men in financieele en handelskringen in Nederland op het oogenblik nog, niet erg optimistisch met betrekking tot de kansen omtrent een spoedige verandering in de handelspolitiek, die vele landen volgen. Alle verklaringen zijn tot dusver zuiver van platonischen aard gebleken en met uitzondering van de Ver- eenigde Staten, waar inderdaad getracht wordt door bilaterale overeenkomsten de buitenlandsche handel te steunen, is er nog niet veel te bemerken van een veran dering in de handelspolitiek. Zoolang dit niet het geval is, blijven de vooruitzich ten niet bijster hoopvol. Zooals echter ge zegd, het dreigende oorlogsgevaar heeft deze toch zoo brandende kwesties volko men op den achtergrond gebracht en een zoo belangrijke verklaring als van Bonnet heeft zich verloren in den stroom der be richten omtrent het Italiaansch-Abessijn- sche conflict. De handel op de A'damsche fondsen- markt was ook vandaag weer van uiterst geringe afmetingen, dooh de stemming was vast ondanks de minder opgewekte be richten uit Genève. De vaste stemming op de wisselmarkt gaf de effectenbeurs echter, steun. Het geld bleef duur; prolongatie noteerde onveranderd 6 1/2 doch er werd slechts weinig afgesloten tengevolge van gering aanbod. Alleen in Rubber wa ren flinke koersstijgingen te zien. A'dam Rubber stegen met 3 pet. en verschillende minder courante soorten gaven nog hoogere koerswinsten te zien. Deze ontwikkeling was te danken aan het bericht uit Londen, dat het Internat. Rubbercomité had beslo ten, de restrictie te verscherpen van 35 tot 40 van de standaardquota. In de Indu- strieelen bestond eenige belangstelling voor Philips die gevraagd waren en als gevolg daarvan tot 233 1/2 monteerden. Het slot kwam echter beneden de hoogste koers. Unilevers openden meer dan 1 1/2 hooger, doch moesten later een deel van de winst weer afstaan. Aku's waren nauwelijks prijshoudend. Voor oliewaar den was de belangstelling gering, hetgeen echter niet verhinderde, dat ook hier hoo gere koersen tot stand kwamen. A'dam Rubbers verbeterden ruim 1 Tabakken hadden een zeer rustige markt; in over eenstemming met de algemeene tendenz trokken de koersen wat aan. Ook Suikers waren gunstig gedisponeerd. H.V.A.'s wer den ongeveer 1 hooger afgedaan. Op de Scheepv. afd. ontwikkelde zich weer de kleine handel in Ned. Scheepv. Unies, die tot 40 3/4 pet. opliepen. Amerikanen waren vaster in overeenstemming met Wallstreet. Ook Duitsche obligaties waren vast gestemd. De Nederlandsche Staats- fondsenmarkt had een vast verloop. De 4 pet. obligaties Nederland verbeterden tot 92 1/8, terwijl de 4 pet. obligaties Indië tot 88 15/16 pet. stegen. Oude Schuld bood weerstand. 59 50 7.277/g 9.761/4 25.04 48 13 12.05 20.25 36.55 32.50 37.60 6.12l/2

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3