STADS NIEUWS MAANDAG 23 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 FEESTAVOND PATER SERVATIUS SMITS De jeugd in actie Het clubhuis St. Antonius in de Hazen- windsteeg men mag wel een honden neus hebben om het te ontdekken! was gisterenavond in feesttooi ter eere van het zilveren priesterfeest van Pater Servatius Smits. Een vorstelijk baldakijn overscha duwde de tafel, waar de jubilaris en diens „gevolg" werden verwacht; wimpels, waarop de emblemen van het priesterschap met vaardige hand geschilderd waren, sier den de wanden op; bloemen in luchters en bakken vervroolijkte het oog. Een uitgelaten gezelschap verbeidde het uur, waarop de jubilaris zijn intrede zou doen. De geheele jeugdbeweging van de Hartebrug-kerk, de Welpen en de Verken ners, de K.J.C. en de Kruisvaarders en vele leden van de Mariacongregaties waren er bijeen en vervulden de beschikbare lucht met een geschreeuw en gesnater als in een papegaaien-kooi, als de kat in zicht is. Maar toen de jubilaris binnenkwam, was het rumoer uit en werd hem uit honder den kelen het „Welkomstlied" toegezongen: „Blij willen wij ontvangen, den Directeur der Jeugd". Pater Smits was vergezeld van den Pastoor der Hartebrugkerk, den zeereerw pater M Smitz, van zijn broer, Pater H. Smits uit Haarlem en van Pater Van den Donk, Pastoor te Rotterdam, ter wijl reeds in de zaal aanwezig waren Pa ter van Lieshout en Pater Peerdeman, de eerw. broeders Jansses en Van Lierop, en vele andere genoodigden. Het welkomstwoord werd gesproken na mens allen door den heer N. B. M. Vree burg, die erop wees. hoe de kinderen den Pater vanmorgen reeds gedankt hadden op de beste wijze, waarop zij hem bedanken konden, namelijk door de H. Mis en door de Algemeene H. Communie. Spr. hoopte, dat ook deze feestavond den Pater veel genoegen geven zal. De Mariacongregatie had tot woordvoer der gekozen den heer L. Lindenhoff, die eerst den overleden prefect Jan Langeveld herdacht als een eenvoudige en blijmoe dige Franciscus' zoon" en vervolgens in een keurig speechje Pater Smits huldigde als priester en als Franciscaan, die aan de hem toevertrouwde jeugd weet mee te geven geloofsovertuiging en levensdurf. Hopman Aalders van de Verkenners con stateerde, dat in den jubilaris een „verken nersgeest" leefde, met zin voor avontuur Pater Smits heeft kans gezien een auto in een sloot te rijden en voor kam peeren. Spr. vertrouwde erop, dat de Pa ter de leiders en leidsters van de Verken nersbeweging met raad en daad zal willen bijstaan. Voor de tweede maal verscheen de heer Vreeburg op de katheder, thans als spreek buis van de K.J.C. Spr. hoopte, dat het zonnige kar aker van den jubilaris dikwijls een glimlach zal weten te tooveren bij de jongens en zoo hun vertrouwen zal weten te winnen. Namens de gezamenlijke, hier aanwezige jeugdbeweging der parochie bood spr. den feesteling een geschenk aan, bestaande uit een mooi schrijfbureau, een schilderij en een ets, welke geschenken door den jubi laris in dank werden aanvaard. Toen ieder zijn hart gelucht had, kwam de weg vrij om het programma af te wik kelen. Gestart werd met een alleraardigst matrozenkoortje, waarbij tranen gelachen werd om een der matroosjes, die zijn broek dreigde te verliezen. Vervolgens trachtten de Welpen ons bezig te houden en in deze poging zijn zij wonderwel geslaagd. Met Indianen-gehuil werd de horde geopend, vanuit een bootje werd de Jubilaris toege zongen, waarna inspectie werd gehouden (Heb je je knieën wel gewasschen!) Mowg- li kwam ook nog op de proppen, omgeven van de dieren der wildernis en om het .lijk van Sheera Kan, „geschandvlekte veedief' werd een overwinningsdans uitgevoerd. Aan Pater Smits viel de hooge eer te beurt, dat de horderoep voor hem werd uitge bracht, een eer, die de Pater op zijn juiste waarde wist te schatten. De K.J.C.'ers wilden in hun waardeering voor pater-directeur niet onderdoen. In spreekkoor en lied werd door de „ferme, stoere knapen" van de K.J.C. het leven van Pater Smits bezongen. Zeer geslaagd was ook de vertooning van lichtbeelden, tijdens het kampeeren gemaakt. Het laat ste lichtbeeld was het portret van pater Smits, en toen dat op het witte doek ge projecteerd werd, steeg er zulk een „Lang zal hij leven" en geestdriftig ge schreeuw op, dat de kalk van de zolder vieL Een Jongens-koor, geleid door een kwis pelende dirigent, zorgde voor een slotkoor, dat onderdompelde in 'n langgerekt: patèr, patèr! De Maria-congregatie kwam op de plan ken met een blijspelletje „Het Oude Land goed". Het werd vlot gespeeld. Het schijnt, dat het lidmaatschap van de Mariacongre- gatie een uitstekende leerschool is voor tooneelspel. Bovendien toonden onze Maria- congreganisten zich uiterst bedreven in het tergen van een weerlooze landgoed-eige naar, die vredig in zijn tuinhuisje een pijp zat te rooken. Het getreiter van de Maria- congregamsten moede, heeft de land-eige naar tenslotte de vlucht genomen, hetgeen juist datgene was wrat zijn belagers na streefden. Tot slot van den avond het Kampvuur van de Verkenners als altijd genoegelijk en vroolijk: de moord op kamer 24, het snijdertje, Tante Mijntje kakelend als schorre kip en de „huldiging", waarbij pa ter Smits over de wondergave der bilocatie bleek te beschikken en tegelijkertijd èn in oe zaal èn op het tooneel aanwezig was. Klaas Vaak maakte een eind aan de pret, door in levende lijve uit die lucht te komen vallen. De feesteling nam nu zelf het woord en dankte alle takken van de jeugdbeweging, die, ieder in hun eigen sfeer, deze avond tot een succes hebben gemaakt. Spr. hoopte, dat de schitterende eensgezindheid tusschen de verschillende vormen van jeugdbewe ging moge bestendigd blijven. De leider van dezen zeer geslaagden feestavond, de heer Vreeburg, heeft nog een kort dankwoord gesproken aan alle mede werkenden, met name aan de dames, die des morgens het ontbijt hadden verzorgd en aan het orkestje, dat de goede stemming dezen avond met pittige marschmuziek tot een hoogtepunt heeft opgevoerd. ST. JOSEPH-GEZELLEN-VEREENIGING. Een filmavond. Het was een ware voldoening voor de propaganda-commiissie van het Kemper- manfonds, dat gisteravond de zaal van het Gezellenhuis was uitverkocht. Want niet op de eerste plaats trof hier het filmisch gehalte, maar de offerzin voor het bouw fonds der Gezellen-Vereeniging. De vice-praeses, kapelaan H. Schrama, sprak een inleidend woord, waarbij hij de verschillende plannen aantipte en den blij- veden financieele steun vroeg voor het Kempermanfonds. Hierna werd een komische film gedaaid, waarna een fijne natuurfilm ons bracht in de bergen en bij de besneeuwde toppen. Een circus in complete formatie boeide van het begin tot eind. Na de pauze draaide de reeds veel be sproken en geroemde film „Het klooster." Hier geen geforceerd spel, maar de regel maat van het religieuze leven in een groot Fransch klooster, waarbij zang en muziek voldeden. Alles bijeen was een goed geheel, keu rig verzorgd door de filmafdeeling der K. S. A. Voor de feestavonden op 13 en 14 Oct. as. in de Stadsgehoorzaal zijn voor den prijs van 30 cent kaarten te koop bij de volgende adressen: A. Uphoff, Oude Sin gel 154; H. Klein, Haarlemmerstraat 122c; P. Oostdam, Pieterskerkkoorsteeg 17; W. Boogers. Raoenburg 52. KONINKLIJK GENOOTSCHAP „MATHESIS SCIENTLARUM GENITREX". Feestavond der oud-leerlingen. Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van „Mathesis Scientiarum Geni- trix" hielden de oud-leerlingen Zaterdag avond in de Stadsgehoorzaal een feest avond, welke uitstekend is geslaagd. Tegen 8 uur deelde de secretaris, de heer H. H. Verhulst, mede, dat het bestuur van M. S. G. met genoodigden zich in de receptiezalen bevond, terwijl hij verzocht bij htm binnenkomen het Mathesis-lied te zingen, waaraan natuurlijk spontaan vol daan werd. Onder de genoodigden merkten we o.m. op den heer Groote Haar, inspecteur bij het Nijverheidsonderwijs, namens den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, verder wethouder Splinter namens den burgemeester, weth. van Stra len en de gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen. Voorts was mede-aanwezig den heer L van Campen, een afstamme ling van den heer Pieter van Campen, op richter en eerste voorzitter van M.S.G. Zij allen werden bij den aanvang door den heer O. S. Knottnerus welkom ge- heeten, waarna spr. nogmaals zijn bijzon deren dank uitte aan H. M. de Koningin voor de aan het Genootschap verleende Koninklijke onderscheiding, waarop spon taan een: „leve de Koningin" en „leve de Prinses" volgde. Teruggrijpend in de historie zeide spr., dat het roemrijk verleden der school het tegenwoordige geslacht sterkt en dat de saamhoorigheid in alle geledingen bij hen thans ook vooraan komt. Zonder deze saamhoorigheid bereikt men niets, want 'n huis, dat in zichzelf verdeeld is, kan niet bestaan. Spr. deelde vervolgens mede, dat in ant woord op het bij de verleende onderschei ding gezonden dank-telegram aan H. M. de Koningin, thans een telegram van H. M. was ontvangen, waarin de particuliere se cretaris mededeelde, dat H. M. de in het telegram geuite woorden van aanhankelijk heid en trouw ten zeerste op prijs gesteld had en de beste wenschen uitte voor den verderen bloei van het Genootschap. Hierna werd wederom het Mathesis- Lied gezongen en daarna werd met de af werking van het feestprogramma een aanvang gemaakt. Het Show-orkest „The Dutch Players" opende met 'n drietal muzieknummers, waarna Paul Ostra als conferencier voor het voetlicht trad. Achtereenvolgens kwamen dan „The Cavellis", de populaire accordeon-virtuosen en „Benny", de man met de stalen zenu wen, bij wiens ongelooflijke gymnastische toeren menigeen het hoofd afwendde, Stella Seemer vervolgde dan met eenige liedjes uit haar repertoire en tot slot voor de pauze trad voor het voetlicht „Larette" de man met de geheimzinnige handen, die op goochelgebied de ongelooflijkste toeren wist uit te halen. De directeur der school, de heer Ver wijs, die dit mooie bedrijf van zeer nabij volgde, deed alle mogelijke moeite de trucs na te doen en 'n oogenblik hadden we al meelij met de leerlingen, die nu on getwijfeld weer nieuwe leerstof zouden opkrijgen, doch inspecteur Groote Haar verzekerde, dat dit vak buiten de leerstof valt Na de pauze volgde voortzetting van het programma, dat echter toch moest worden ingekort, zooveel tijd vorderde het. Na afloop van het welgeslaagde reper toire werd de feestavond met een bal be sloten. AUTOBUS DOOR TRAM GEGREPEN. Vier inzittenden gewond. Gistermiddag te zeven uur werd een au tobus uit Alphen aan den Rijn, waarin be halve de chauffeur 'n twaalftal Alphen-ad- spirantvoetballers waren gezeten, aange reden door 'n electischen tram Katwijk Leiden. De autobus was uit de Nachte gaallaan gekomen en werd na ongeveer 25 M. op den Rrjnsburgerweg door de tram gegrepen. De chauffeur L. W. v. d. L. liep snij wonden op, 13-jarige J. de W. ontvellingen aan het gelaat, de 15-jarige W. F. liep een gekneusd onderbeen op en de 14-jarige J. B. werd aan het voorhoofd gewond. Zij werden allen door den E. H. D. verbonden en naar het Acad. Zieken huis vervoerd ter verder onderzoek. De politie onderzoekt of de trambestuurder A. schuld heeft aan het ongeval. Door 'n bewoner hier ter stede is bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem door iemand, die zich Stip noemde, een kamer werd gehuurd. Na eenige dagen is de man echter verdwenen zonder kamerhuur be taald te hebben. Door de politie alhier is aangehouden de 34-jarige mej. I. D., uit Lisse, verdacht van diefstal van goederen uit een kraam op de Zaterdagsche markt. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Burgerwacht. Zaterdagmiddag had te Katwijk op baan IH de jaarlijksche schiet wedstrijd plaats der Oegstgeester Burger wacht. Er werd, naar gelang van de schiet vaardigheid der leden, in drie afdeelingen geschoten met de volgende uitslag. Groep A: 1. H. W. Collee 95 punten (max. 100). 2. A. Breda 91 p., 3. C. Kok 89 p., 3. A. Breedijk 88 p., 5. A. J. Bakker 87 p., 6. J. G. Juffermans 85 p. Groep B: 1. K. Beekman 90 p., 2. H. Juf fermans Jr. 88 p., 3. T. de Wit 86 p., 4. J. W. v. d. Post Jr. 83 p., 5. J. M. Pos 79 p., 6. J. Werkhoven 79 p„ 7. G. Hoogervorst 69 punten. Groep C: 1. A. Nek 92 p., 2. L. v. Nieuw koop 87 p., 3. K. v. Ees 85 p., 4. J. Versteeg 77 p„ 5. J. Zwaan 76 p., 6. J. Kraan 70 p., 7. A, Timmermans 68 p„ 8. J. W. Kraan 67 p„ 9. H. Juffermans 62 p., 10. T. Mo lenkamp Jr. 59 p. De door den commandant, de heer Beck- man, uitgeloofde rozenprijs viel ten deel aan den heer H. W Collee met 7 rozen. Tweede was de heer A. v. Breda met 5 ro zen. Voor „De Commandant Peltenburg-lau- werkrans" moest overgeschoten worden door de heer en A. v. Breda, H. W. Collee en van Ees, die elk een serie van 48 punten (max. 50) geschoten hadden. De uitslag hiervan was als volgt: 1. H. W. Collee 48 p„ 2. A. v. Breda 46 p., 3. van Ees 36 p. Op de baan reikte de commandant de rozenprijs uit aan den heer H. W. Collee. Woendag 2 October as. te 8.30 uur n.m. vindt de verdere prijsuitreiking plaats in „Het Witte Huis" te Oegstgeest. Rectificatie: De heer C. Kok behaalde 7 Sept. j-L geen 5 4 punten in 26 sec. maar 5 6 punten in dien tijd (voor den wed strijd om den beker van den commandant). SASSENHEIM. Met een mes gestoken. In Ter Leede kregen Zaterdagnamiddag een tweetal jongens twist, wat op vechten uitliep. Een van hen, de 11-jarige M. gaf zijn tegen stander met een mes een snede in den hals, waardoor een slagader geraakt werd. Dokter Do missie verleende geneeskundige hulp. De dader, die gevlucht was, heeft zich later bij de politie aangemeld. Jonge werkloozen. Door het comité „Jong Holland snakt naar werk" is heden van hier de eerste groep werkloozen uitge zonden naar het werkkamp. NOORD WIJK. Droevig ongeval. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur heeft ten huize van den heer V. een droevig ongeval plaats gehad. Het eenigst zoontje (2 jaar oud) van den AGENDA BURGERLIJKE STAND Vrijdag. R. K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel", Ledenvergade ring „Harmonie" 8J^ uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Sept. as. waargeno men door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. heer V. was in zijn ledikant je te ruste ge legd waarbij het met een riempje was vastgebonden. Op onverklaarbare wijze is dit roempje verschoven en om het halsje van het kindje gekomen, waardoor het de verstikkingsdood is gestorven. Wel een treurige ontdekking voor de diep beproefde ouders. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 50 Londen 7-265/g New York..'1.48!/16 Parijs 9.75 Brussel 25.10 Zwitserland 48.10 Milaan 12.05 Madrid 20.221/2 Oslo86.50 Kopenhagen32.45 Stockholm 37.50 Praag6.121 /2 Weenen Boedapest ProL 6 1/2 pct BEURSOVERZICHT. Met voldoening nam men heden in fi nancieele kringen te Amsterdam kennis van de berichten uit Genève, volgens wel ke door Mussolini tegen-voorstellen aan de Commissie van Vijf zijn voorgelegd. Hoewel dit nog geenszins beteekent, dat het Italia ansch-Abessijnsche conflict spoe dig uit de wereld zal zijn, in ieder geval blijkt, dat de deur voor verdere onderhan delingen niet alleen nog wijd open staat, doch dat er nog zelfs redelijke kansen zijn, dat de strijd in Afrika zal kunnen worden voorkomen. De beursstemming werd door deze be richten evenwel slechts op zeer bescheiden wijze beinvloed. Zoo wordt er op gewezen, dat er voorloopig nog groote onzekerheid zal blijven bestaan, die niet anders dan remmend op de ondernemingslust kan blij ven werken. Onberekenbare koersschom melingen kunnen ontstaan en deze maken het den beroepshandel niet aanlokkelijk nieuwe engagementen aan te gaan. Boven dien kan niet over het hoofd worden ge zien, dat in verschillende landen, die direct of indirect bij een conflict zouden kunnen worden betrokken, in de laatste maanden groote grondstof-voorraden zijn opgesla gen, die hebben geleid tot een belangrijke prijsstijging van de betreffende grond stoffen. Mocht het conflict op vredelieven de wijze worden geregeld, dan zou een te rugslag in het geheel geen verwondering behoeven te baren. De beurs zou hiervan de gevolgen ongetwijfeld ondergaan en ook deze overweging veroorzaakte de noodige terughouding. De binnenlandsche politieke situatie gaf eveneens aanleiding tot een gereserveerde houding. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat minister Colijn morgen een verklaring zal afleggen mi hoewel men wel ongeveer vermoedt, wat zij zal inhou den, zijn verrassingen toch nooit uitgeslo ten. De wisselmarkt echter gaf eenige reac tie op de bovengemelde berichten te zien. Voor het pond, den dollar, den Zwitser- schen en Franschen franc trad eenige ver betering in, terwijl de dollar iets zwakker lag. De koersen volgden dus juist een te gengestelde beweging, vergeleken met de vorige week. De stemming op de Amsterdamsche fond- senmarkt was heden iets vaster, voorname lijk onder invloed van de berichten uit Ge nève, die reden gaven tot de verwachting, dat het conflict tusschen Italië en Abessy- obligaties ondergingen slechts weinig ver andering. Ned. Staatsfondsen hadden een rustige markt en waren vast gestemd, waarbij de 4% obligaties Nederland zich op 91 1/2% stelden, de 4% obligaties Ned. Indië op 88 3/4%. De dollar was iets hoo- ger, op 1.48, overigens waren de koersver schillen op de wisselmarkt on.be teekenend LEIDEN. Geboren: Jan Willem z. van J. W. Smit en A. Neelissen. Ondertrouwd: W. G. T. Horz jm. 28 j. en C. Mulder jd. 22 j. J. H. L. Wennekers jm. 30 j. en J. C. Ritman jd. 27 j. J. Hollen jm. 27 j. en F. G. J. Kriek jd. 23 j. P. v. d. Plas jm. 26 j. en W. Colpa jd. 22 j. W. F. v. Koperen jm. 32 j. en M. v. d. Steen jd. 25 j. M. Merbis jm. 21 j. en K. C. Ruis jd. 20 j. Overleden: H. J. W. PopallHen- drikse vr. 25 j. N. H. den Haas zn. 2 mnd. M. StadtGenet vr. 64 j. nië ten slotte nog langs vreedzamen weg zal kunnen worden beslist. Desondanks bleef men van overtuiging, dat voorloopig nog een min of meer langdurige periode van onzekerheid zou blijven bestaan, het geen leidde tot een bijna volkomen stil stand van den handel. Een feit dat even eens het gebrek aan ondernemingslust be vorderde, was de aankondiging dat dr. Co- lijn morgen verklaringen in de Tweede Kamer zal afleggen waaraan ter beurze groote beteekenis wordt toegekend. Ten slotte bleven ook de geldkoersen nog zeer hoog. De prolongatie handhaafde zich op 6 1/2% hetgeen eveneens een factor was, die de omzetten ter beurze binnen beschei den grenzen hield. Van de Industrieelen bestond weer eenige belangstelling voor Philips doch de koersverschillen waren van weinig beteekenis. De eerste koers stelde zich ongeveer op het vorige slot, doch in den loop van den middag trad een lichte koersstijging in. Unilevers openden nage noeg onveranderd doch liepen vervolgens 1% terug. Akiu's waren zoo goed als onver anderd. Rubbers waren eenigszins verdeeld. A'dam Rubbers waren nauwelijks prijshou dend en schommelden omstreeks den pari koers. Morgen vindt te Londen een verga dering plaats van het Internat. Rubber comité, waarop mogelijk een verandering zal worden gebracht in het restrictie-per centage. In Londensche rubberkringen is men echter niet hoopvoL Tabakken werden bij minimale omzetten iets hooger afgedaan evenals H.V_A.'s; deze laatste in verband met de nieuwe afdoeningen van de Nivas. Oliewaarden waren zeer stiL Kon. Olies werden ongeveer 2% hooger afgedaan. De Amerika arische oliesoorten bleven op peiL Scheepv. waren goed prijshoudend. Ned. Scheepv. Unies konden zioh weer tot 40% verbeteren. Amerikanen gaven slechts frac- tioneele koerswijzigingen te zien. Duitsche CORRESPONDENTIE. C. B. Wij zullen spoedig aan uw wensch voldoen. Door om: handigheden eenigszins vertraagd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 23 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 635 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5154 ct, 2 kwal. 4048 ct., 3e kwaL 30 38 ct. per K.G. slachtgew. 140 Melk- en kalfkoeien 125170 per stuk. 166 vette kalveren, 2e kwal. 3642 ct., 3e kwal. 28 34 ct. per K.G. levendgew., 75 nuchtere kalv. 47.50 per stuk. 83 schapen 12 17 per stuk. Lammeren 1013 per stuk. 451 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5354 ct. per K.G. slacht gew. zware 5254 ct, vette varkens 51 52 ct. per K.G. slachtgew. 23 paarden 270 110 per stuk. Runderen behoorlijke aan voer, doch minder dan vorige week, han del niet vlug, onveranderde prijzen, weinig eerste kwaliteit. Melkkoeien gewone aan voer, redelijke handel. Vette kalveren, rui me aanvoer, sleepende handel, prijzen la ger. Nuchtere kalv„ korte aanvoer, vlug ge handel, constatnte prijzen. Schapen min der aanvoer, stugge handel prijzen iets hooger. Varkens, hoewel iets ruimer aan voer, handel gedrukt met onveranderde prijzen. Paarden weinig aanvoer en han del. VEUR, 21 Sept. Groentenveiling. Kropsla le soort 0.501.80, Peen 3.50 5.20, Bloemkooy 1 soort 4.508.2e soort 1.603.50, Tomaten (mid.) 1.50 1.80, gr. ronden 1.502.10, 2e soort 1.50 1.60, 3e soort 1.1.20, bonken 11.10, Andijvie 0.501.10, Spinazie per 4 K.G. 820 ct., Postelein 3.4.50, Spercieboo- nen 616 ct. Meloenen 310 ct. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 231. Deze manier bracht hen naar een groote zaal om hen aan de Turken voor te stellen maar dat plan viel in het water, doordat het zeemonster dat zich erg aan Piet had gehecht, meer naar binnen ging en ieder op zij duwde die den weg versperde. 232. 't Was dus erg begrijpelijk dat het hoofd der Turk- sche politie zioh in verbinding stelde met den president om dezen te vragen of dat allemaal mocht. De president dacht ernstig na en zei toen: laat ze maar verder trekken, dan zijn we ze het gauwste weer kwijt."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6