MMm MAANDAG 23 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Zo verkoudenI ©Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de onovertroffen bestrijder van verkoudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabl. A 10 ets. ZESTIGJARIG ZAKENJUBILEUM. Fa B. de Koning. 't Is bijna niet te gelooven, dat het nu alweer tien jaren geleden is, dat de firma B. de Koning, Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg, haar gouden bestaansfeest vierde. Toch is het zoo, want data's liegen niet en op 24 September 1875 werd de zaak in perceel Donkersteeg 2 door den vader van den heer B. de Koning, wijlen B. J. P. de Koning opgericht. Gedurende 45 jaar mocht de oprichter getuige zijn van den bloei van zijn zaak, want deze groeide allangs naar gelang het debiet zich uitbreidde. In 1913 werd het pand Donkersteeg 4 bij gekocht en in 1917 het daarnaast liggen de perceel 6. De oprichter maakte al deze uitbreidingen mee en overleed in 1920. Nadat drie jaar geleden het complex ge bouwen gemoderniseerd was, volgde een jaar later nog de aankoop van het perceel Haarlemmerstraat 137. De jubileerende firma, welke zich de laatste jaren dermate gespecialiseerd heeft, dat hij zich het „Leidsche Wollen Deken huis" kon noemen, zal in verband met de tijdsomstandigheden dit 60-jarig feest niet officieel herdenken. Er is een groote ju bileum-reclame gemaakt en de gevel is wat versierd.... Overigens is er voor be langstellenden morgenmiddag van 35 uur gelegenheid tot complimenteeren. (VERVOLG STADSNIEUWS ZIE PAG. 10) LAATSTE BERICHTEN ALG. VEREEN, v. BLOEMBOLLEN CULTUUR. Men meldt ons uit Haarlem: De Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur kwam hedenmiddag te 2 uur in algemeene vergadering bijeen. De voorzitter, de heer E. H. Krelage, her dacht in zijn openingswoord Koningin Astrid en Mgr. Aengenent en gewaagde met voldoening van de instelling van het mi nisterie van Landbouw. Daarna kwamen in behandeling de be kende 3 vragen van het H. B. betreffende de saneering. De afd. Hillegom verklaarde .zich sterk gekant tegen alle saneerings-maatregelen. (Wordt vervolgd). MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vlieger redt zich met parachute. Hedenmiddag is de militaire jager D 17 op de Leusder heide neergestort en totaal vernield. De bestuurder, de sergeant-vlie genier Steensma, is met een parachute uit het vallende toestel gesprongen en kwam 500 M. naast de vernielde machine behou den op den grond. Nader wordt gemeld, dat het verongeluk te toestel met nog 2 andere vliegtuigen in escadrille vloog op een hoogte van onge veer 500 a 600 M. Toen men aanstalten maakte om te landen, werd de D 16 aan de staart geraakt door een vleugel van een der beide ander machines, welke werd be stuurd door den reserve-sergeant-vlieger Bosman. De botsing liep verder gelukkig goed af, doch tot zijn ontzetting bemerkte de piloot van de D 16, dat de staart van zijn machine zoodanig was beschadigd, dat het toestel onbestuurbaar was geworden, zoodat hij geen landing meer kon uitvoeren. Steensma nam toen een koelbloedig besluit: hij zette den motor af en sprong, voorzien van een parachute uit het toestel, dat nog even doorvloog en daarna als een baksteen omlaag stortte. De machine is te pletter ge slagen, doch dank zij het feit, dat de motor was afgezet is het toestel niet in brand ge volgen. Steensma was* volkomen ongedeerd, toen hij den grond bereikte. De beide an dere toestellen van het escadrille zijn be houden op het vliegveld van Soesterberg geland. BEGIN VAN BRAND ONTDEKT BIJ HIRSCH. De autobewaker, die op- het Leidsche- plein te Amsterdam de wacht heeft aan de zijde van den Weteringschans rook gister avond tegen half elf een brandlucht, waar van de oorzaak hem niet duidelijk was. De etalages van Hirsch' Magazijnen straalden in vol lioht en nergens in de buurt was onraad te bemerken. Op een gegeven oogenblik zag de man in één der etalages, vlak bij den ingang van Hirsch op den We teringschans het electrisch lioht uitgaan en onmiddellijk ontwaarde hij langs eenige stellages in 't plotselinge duister lekkende vlammen. Hij begreep nu, waar de brand lucht vandaan kwam, waarschuwde eerst den concierge, die boven Hirsch woont, vervolgens de brandweer, die terstond met een slangenwagen verscheen. In den kortst mogelijken tijd waren de verraderlijke vlammen gedoofd. Er bleek kortsluiting te zijn geweest, die het houtwerk verhit en in vlam gezet had. Een electricien van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf werd gehaald en ver brak de verbindingen, die de kortsluiting veroorzaakt hadden. Om half 12 kon de brandweer weer inrukken. In de andere etalages waren de lichten blijven branden. Het geheele geval had nauwelijks de aandacht getrokken. En toch zouden, zonder de oplettendheid van den autobewaker, de kleine lekkende vlammen, als zij de rijken voorraad aan lichte stoffen hadden bereikt, een catastrofe ihebben kunnen veroorzaken. HET VERGAAN VAN DE „MINNA". De geredden op Nederlandschen bodem. Vannacht om drie uur is het Russische stoomschip „Lensovet" met de geredden van de op de Noordzee vergane „Minna" (Men zie Gem. Ber. 3de blad) in de Rot- terdamsche haven aangekomen. De zeven geredden werden door een boot van de rivierpolitie naar het bureau van de rivierpolitie gebracht, waar zij den nacht konden doorbrengen. Op het bureau hadden wij een onderhoud met den kapi tein van de „Minna" den heer G. de Ruy- ter uit Scheveningen. Hij vertelde ons, dat de „Minna" Vrijdag middag Briton Ferry had verlasten en aan vankelijk de reis onder zeer gunstige weersomstandigheden plaats vond. Aan boord bevond zich een lading van 471 ton anithraciet. Zondagmorgen stak een Zuidwesten bries op, die steeds sterker werd. Om één uur was nog alles normaal. Vijf minuten later merkte men, dat het schip slagzij over bak boord begon te maken. De oorzaak hiervan was, dat de lading kolen is gaan werken door het slingeren van de boot. Pogingen om het schip zoo te manoeuvreeren, dat de slagzij zou verminderen mislukten. De slagzij nam steeds toe. De zee werd steeds ruwer en de golven steeds hooger, waardoor de positie van de „Minna" steeds gevaarlijker werd. Aanvankelijk zag men geen kans de reddingsboot te strijken. Na dat echter het schip was omgedraaid, zoo dat de lage kant aan lij kwam, kon men de reddingsboot neerlaten. Dit gebeurde 10 minuten nadat de slagzij was geconstateerd. Nog 10 minuten later, toen men zich in de reddingsboot had begevèn, verdween de „Minna" in de diepte. Inmiddels had het Russische schip -Lensovet" reeds opgemerkt, dat er met het motorscheepje iets niet in den haak was. Men zond een roeiboot uit naar de boot met de bemanning van het gezonken schip en deze werd evenals haar redding boot aan boord van den Rus geheschen. De kapitein verklaarde zich zeer voldaan over de hartelijke ontvangst aan boord van het Russische schip. De namen van de ge redden zijn: G. de Ruyter, Scheveningen, kapitein; G. Pols, eerste stuurman, Rotter dam; F. Grol, 'eerste machinist, Vlaardin- gen; C. Dorsch, tweede machinist, Amster dam; D. Verhagen, kok, Rotterdam; en de matrozen N. de Heier en M. Plugge, Sche veningen. Het is niet mogelijk geweest iets van de persoonlijke eigendommen van de beman ning te redden. Zelfs de scheepspapieren heeft de kapitein niet meer kunnen mee nemen. JACHT OP ONTVLUCHTEN GEVANGENE TE ASSEN. Zondagmorgen werd Assen in haar rust verstoord door een gevangene, die kans had gezien om uit het Huis van Bewaring te Assen te ontvluchten. De persoon in kwestie was een zekere H. Z. uit Assen, een lastig heerschap, dat ruim een week gele den met de grootste moeite was gevangen genomen na een langdurige jacht in het zgn. Tranendal, het Oostelijkste deel van het Roode Dorp te Assen. Z. was toen ingesloten in he Huis van Be waring. Vermoedelijk door het feit, dat men de celdeur van de gevangene na het luchten, niet goed heeft gesloten, kon hij 'de binnenplaats van de gevangenis berei ken. Een hooge muur vormde geen beletsel en zoo kwam Z. tenslotte in de veldwach terskamer terecht, waar des Zondags nie mand aanwezig is. Op een gunstig moment heeft hij daar toen het raam opgeschoven en zich er door laten glijden,waardoor hij in de Brinkstraat terecht kwam. Zijn gevangeniskleeren heb ben hem echter verraden. Een voorbijgan ger waarschuwde terstond de politie. Onder leiding van den Opperwachtmees ter Lt Croix werd de achtervolgingsjacht ingezet. De politie vermoedde," dat Z. zou trachten het Roode Dorp te bereiken, aange zien hij daar op medewerking van de be volking kon rekenen en zich dus goed schuil kon houden. De vorige maal had het de politie immers veel moeite gekost om hem daar te vinden. Eerst nadat men er toe overgegaan was alle huizen systema tisch te doorzoeken, had men hem kunnen arresteeren. Inderdaad bleek dit vermoeden juist. Het gelukte den Opperwachtmeester juist op tijd den weg naar het Roode Dorp af te zetten. In de Pelikaanstraat werd Z. weer gegrepen. De gummistok moest hieraan nog wel even te pas komen, aangezien een ze kere T. zich met de zaak bemoeide. Hij spoorde Z. aan om opnieuw te vluchten. T. is eveneens gearresteerd. Tegen hem zal proces-verbaal wegens opruiing worden opgemaakt. Z. is iemand, die allerlei kleinere delicten op zijn geweten heeft. Reeds verschil lende malen werd hij veroordeeld en in verband daarmede stond hij al geruimen tijd in het politieblad gesignaleerd. BRAND IN EEN BIOSCOOP. Zondagavond even voor het middernach telijk uur werd de gemeentepolitie van Hoensbroek gewaarschuwd voor een brand in de Emma-bioscoop aan den Heisterberg aldiaar. Het vuur werd oogenblikkelijk met één slang op de waterleiding aangetast, terwijl even later de brandweer arriveerde, welke bet vuur met drie stralen bestreed Het vuur BIOSCOPEN: Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor:. Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen kon echter niet gestuit worden en om half één ontstond zelfs ernstig gevaar voor het naast gelegen pand van den expediteur Rutten, dat echter, dank zij het ingrijpen van de brandweer van de staatsmijn „Em ma" om wiens assistentie inmiddels was verzocht, behouden kon blijven. Men kon echter niet verhinderen, dat de bioscoopzaal geheel uitbrandde. De cabine, waar de apparaten en films waren, bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is nog onbekend. SCHIETPARTIJ. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Someren een vechtpartij plaats ge had, waarbij twee revolverschoten gelost werden. Om goed twaalf uur, na het slui ten van de café's, hield een clubje jongelui halt voor de herberg van den heer Van Dooren waar nog licht brandde. De zoon van Van Dooren kwam naar buiten en vroeg wat men van hem verlangde. On middellijk daarop is een schot gevallen, dat Jan van Dooren in het dijbeen trof. Daarop zijn de jongelui aan den haal ge gaan. Van Dooren had nog de kracht om hun achterna te loop en. Toen een der vluchtenden met zijn fiets viel klonk op nieuw een schot, waardoor echter niemand werd getroffen. De fiets bleef op den weg liggen, terwijl de eigenaar er van door ging. Politie en burgemeester werden onmid- delijk gewaarschuwd. Van Dooren verklaar de der.gene te kennen, die het schot gelost had. Het zou een zekere Looimans uit So meren zijn. Tegen één uur in den nacht kwam genoemde Looimans, vergezeld van zijn makker Overman, bij de politie ver tellen, dat Van Dooren op hem geschoten had. De politie staat nog voor een raadsel. Van Dooren is naar het ziekenhuis te Hel mond gebracht. De kogel, die op het been is afgestuit kon tot nu toe nog niet verwij derd worden. BRUTALE ROOF IN CAFé OP KLAARLICHTEN DAG. Beurs van ƒ400 gestolen. Een brutale roover heeft Zondagochtend omstreeks half elf zijn slag geslagen in café „Het Vosje" op het Spui, nummer 139 te Den Haag. Als eenige bezoeker van het café was een man met onguur uiterlijk erin geslaagd, de kasteleines, mevrouw v. d. Z., even ach ter de toonbank weg te lokken, waarna hjj zijn slag kon slaan en zich met een beurs, inhoudende meer dan 400.in contan ten, uit de voeten wist te maken, meldt „Vooruit". Een omstreeks vijftigjarige kerel, die naar men ons mededeelde er uit zag als of hij pas uit de gevangenis was ontslagen, was al vroeg in „Het Vosje" gekomen, om ei-i borrel te drinken. Na het eerste glas volgde een tweede en toen nog een en toen nog een. Na de ze vende borrel was de man even naar het toilet geweest, om terug te komen met de me-dedeeling, dat het stortbakje niet func- tionneerde en de geheele inrichting zeer vervuild was. De kasteleines kon dit niet gelooven en liep naar achter om zich van de ongegrondheid der bewering te overtui gen. Nauwelijks had zij haar hielen gelicht of de ongure klant, die zich alleen in de zaak bevond, deed een sprong achter de toonbank, waarbij hij eenige stoelen om ver wierp. Gealarmeerd door dit tumult keerde mevr. v. d. Z. op haar schreden terug, waar bij zij nog juist op tijd kon zien, dat de onbekende uit de toonbanklade een beurs greep en zich vervolgens uit de voeten maakte. Mevrouw v. d. Z. bleef als vastgenageld staan. Want in de beurs bevond zich een bedrag van ruim vierhonderd gulden, voor welk geld zij de verantwoording droeg. Zich herstellende riep zij de huisgenooten te hulp, waarop haar negentienjarige zoon, de heer Willem v. d. Zandt die op dat uur nog te bed lag ijlings eenige kleeren aanschoot en de straat opliep om te trachten den gauwdief te achterhalen. Wonder bo ven wonder is de jongeman er inderdaad in geslaagd, den ladelichter aan een politie agent aan te wijzen. De man had, na het plegen van de roof, zich naar een café op de Paviljoensgracht begeven, waar hij een vertering maakte en tegelijk „een randje voor de geheele zaak" betaalde. Dit deed hij met het geld uit de gestolen beurs. Vervol gens had hij zich naar een garagehouder begeven, om een auto te huren, maar de garagehouder voelde er niets voor om den man, die een ongunstige indruk maakte, een van zijn wagens mee te geven. Dank zij deze weigering kon de zoekende heer v. d. Z. den vermoedelijken dief van het geld van zijn moeder even later aanwijzen aan een surveilleerend politieman. De man werd aangehouden en overgebracht naar het bureau in dfe Prinsestraat. Bij fouilleering is de gestolen beurs op hem gevonden. De aangehoudene, een 49- jarige koopman C. L. H. uit Veere is in po- litie-bewaring gesteld. TELEGRAMMEN HET ABESSIJNSCHE GESCHIL. De Italiaansche eischen GENEVE, 23 Sept. (A. N. P.). Naar bekend wordt, heeft baron Aloisi in zijn onderhoud van gisteren met den voorzit ter van de Commissie van Vijf, De Ma- driaga dezen een mededeeling voorgele zen waarin de nieuwe Italiaansche eischen opgesteld waren. Aloisi liet echter den tekst dezer voorstellen niet bij De Ma- driaga achter. De Italiaansche eischen ko men practisch neer op al de oorspronkelijke door Mussolini naar voren gebrachte ver langens. De voornaamste punten zijn: 1. Abessynië moet volkomen worden ontwapend. 2. De organisatie, bewapening en oefe ning van toekomstige bewapende troepen in Abessynië moet uitsluitend aan Italië worden toevertrouwd. 3. Italië krijgt een strook grond ten Westen van Addis Abeba, van Noord naar Zuid loopende en een verbinding gevende van Erythrea met Italiaansch Somaliland. 4. De niet-Amharische gebieden van Abessinië moeten van de twee Amharische districten afgescheiden worden en onder Italiaansche controle worden geplaatst. 5. Italië zou geen bezwaar hebben te gen het geven aan Abessynië van een uit weg naar zee, mits de havens van dezen uitweg zich op Italiaansch gebied zouden bevinden. Anders zou Italië zich tegen der gelijke voorstellen verzetten. De „Times" tegen de ver-gaande Italiaansche eischen. LONDEN, 23 Sept. (A. N. P.). Naar de „Times" uit Genève meldt, zou Abessynië volgens de laatste Italiaansche eischen in den vervolge nog slechts bestaan uit de „beide Amharische districten". Alle gebie den met een niet-Amharische bevolking zouden onder Italiaansche controle wor den gesteld. De speciale correspondent van de „Times" merkt in dit verband op, dat men in Genève van opvatting is, dat de Italiaansche tegenvoorstellen ver uitgaan boven alles wat de Abessijnsche keizer vrij willig zou aanvaarden en wat in overeen stemming gebracht zou kunnen worden met de principes van het Volkenbonds handvest en de rechten van Abessynië als lid van den Volkenbond. Het gaat om de oorspronkelijke Italiaansche eischen en er kan niet worden aangenomen, dat de Vol kenbondsraad in de krachtige positie, die hij in den laatsten tijd is gaan innemen meer neiging zal toonen ze als rechtvaar dig te erkennen. DE ENGELSCHE AMBASSADEUR BIJ SUVICH. LONDEN, 23 September (A.N.P.) Gisteren werd bekend gemaakt, dat Groot Brittannie Mussolini had doen weten, dat het niet voornemens is een aanval te doen op Italië. Italië heeft hierop geantwoord, dat zijn militaire maatregelen in de Mid- dellandsche Zee uitsluitend uit voorzorgs- overwegingen zijn genomen. Het departement van buitenlandsche za ken heeft hieromtrent een communique ge publiceerd, waarin wordt medegedeeld, dat deze wederzijdsche verzekeringen uitge wisseld zijn door den Britsehen ambassa deur te Rome, Sir Eric Drummond en den Italiaanschen onder-secretaris van buiten landsche zaken Suvioh. Drummond heeft in het onderhoud tusschen beide staats lieden uiteengezet, dat de Britsche vloot- manoeuvres waren „een natuurlijk gevolg van den indruk, die gewekt is door de hef tigheid van de tegen het Vereenigd Ko ninkrijk gevoerde campagne in de Itali aansche bladen gedurende de laatste paar weken." DE JODEN IN DUIT SC HL AND. BERLIJN, 23 September (A.N.P.) De lei dende figuren van de N.S.D.A.P. zullen Dinsdag te München bijeenkomen met Hit- Ier en dr. Frick om de beteekenis van de nieuwe wetten, die het Jodenvraagstuk moeten regelen, uitvoerig te bespreken. Of schoon bij deze gelegenheid weer uitdruk kelijk zal worden gewezen op de omstan digheid, dat de Joden niet in de Duiitsche volksgemeenschap thuis hooren, zal ander zijds de nadruk worden gelegd, op de rechten, welke de Joden in hun uitzonde ringspositie zullen genieten. Van officieele zijde wordt beweerd dat de Joden een staat in den staat zullen vormen, waarbij even wel pertinent wordt ontkend, dat het in de bedoeling ligt, de Joden in een „Ghetto" onder te brengen. WEDEROM EEN OVERVAL VAN BANDIETEN OP TREIN IN MANDSJOERIJE. SJANGHAI, 23 Sept. (A. N. P.). Na dat eerst enkele dagen geleden bandieten in Mandsjoerije een trein hadden overval len, waarbij talrijke personen het leven hebben gelaten, wordt thans wederom be richt ontvangen over een ernstig spoor wegongeluk, dat door bandieten veroor zaakt is. Op de lijn TsjangtsjaoengKir in Toenhoea is n.l. een trein door bandieten tot ontsporing gebracht en volkomen leeg geplunderd. Daarbij werden 11 personen gedood en negen gewond. En uit Kirin ge zonden hulptrein ontspoorde eveneens, waarbij negentien personen verongelukten. EEN GEVAARLIJKE DIEFSTAL. WEENEN, 23 Sept. (A. N. P.). Twaalf konijnen, die ingeënt waren met het virus van choler^ en andere ziekten zijn gesto len uit het laboratorium van de Pecs-Uni- versiteit, volgens uit Hongarije ontvangen berichten. De universiteit heeft door mid del van berichten in de dagbladen de die ven gewezen op de mogelijke gevolgen van hun daad en hun verzocht de dieren terug te geven, met de belofte, dat dan geen vra gen gesteld zouden worden. GERAAMTEN GEVONDEN. LONDEN, 23 September Uit Zuid- Afrika wordt aan de bladen gemeldt, dat een expeditie ongeveer 650 K.M. ten noor den van Swakopmund aan de kust in het woestijnzand het geraamte van een man heeft gevonden. Ongeveer 12 K.M. verder lagen nog zes skeletten naast de overblijf selen van een reddingboot. Er zou hier sprake zijn van leden der bemanning van het Deensche zeilschip „Kobenhavn" dat met 60 men in het zuidelijk deel van den Oceaan is verdwenen. Men neemt aan, dat de zeven man aan boord van de redding boot de kust bereikte en dat een van hen op zoek naar water is gegaan. De dichtst bijzijnde bron bevindt zich op 80 K.M. van de plaats waar het eerste geraamte is ge vonden. De overblijfselen van blauwe kleeding- stukken wijzen er op, dat de dragers zee lieden waren en het geraamte van de reddingboot doet vermoeden, dat deze in Scandinavië is gebouwd. De? Heer en Mevrouw LANGEZAAL—TIMMER geven met vreugde kennis van de geboorte van him zoon EMIL. Leiden, 22 Sept. 1935. St. Elisabeth-ziekenhuis. MM— t Heden overleed, tot onze diepe droef heid, geheel onver wacht, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde Man en zorgzame Vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de heer JOANNES CORNELIS PELLEKOORNE, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam: Mevr. de Wed. G. PELLEKOORNE v. DOMMELEN en Kinderen. Leiden, 21 September '35 Lombokstraat 35. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 25 Sept. a.s. te 7.30, 8 en 9 uur, in de Parochiekerk van O. L. V. Hemelvaart en St. Joseph. De gezon gen H. Mis om 8 uur. De begrafenis vanuit de kerk om 10 uur op het R. K. kerkhof, Zijlpoort. t Plotseling werd uit onze kring door den dood weggeno men, ons aller onverge telijke vriend en collega, de heer J. C. PELLEKOORNE. Ass. der Dir. Belas tingen. Zijn collega's. Leiden, 21 Sept. '35. Het Zangkoor ,,St. Ceci- lia" van de Parochie O. 9 L. V. Hemelvaart en St. H Joseph geeft met groot leedwezen kennis van het plotseling overlijden van haar Bestuurslid, den heer JOANNES CORNELIS PELLEKOORNE. Zijn nagedachtenis zal bij ons in eere blijven. Het Bestuur, van de Stich ting „Het Leidsche Brokken- huis" betuigt hiermede zijn oprechten dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van den „Ophaal dag" op Zaterdag j.L; in het bijzonder aan de Padvinders, dank zij wier onmisbare hulp de oogst weer zeer groot ge weest is. Zij wier adressen verge ten zijn of die alsnog goe deren willen afstaan, gelieven zulks op te geven aan de „Op haaldienst" Middelweg 30. Tel. No. 8; de goederen zul len dan ten spoedigste worden afgehaald. 5366 PADDESTOEL-VERGIFTIGING. Twee dooden. PARIJS. 23 Sept. (A. N. P.). In Va lence heeft men 16 bezoekers van twee restaurants, die daar champignons ge bruikt hadden, met zware vergiftigings verschijnselen naar het ziekenhuis moeten brengen. Twee hunner zijn reeds spoeaig na te zijn opgenomen, overleden Bij tien anderen bestaat nog levensgevaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3