STADS NIEUWS Hoogtepunten der 3 October- feestviering Bent U MAANDAG 23 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Op 3 October naar het Schuttersveld, Geeft veel vermaak voor weinig geld. HOE WORDT HET WEER OPKLAREND DE BILT SEINT: Matige tijdelijke afnemende Westelijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opklarend, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorst, iets warmer overdag. Hoogste barometerst.: 766.0 te Avord in Frankrijk. Laagste barometerst.: 741.6 te Skudesnaes. Met buitengewone snelheid heeft zich uit de barometerdaling in de Golf van Biscaje een nieuwe depressie ontwikkeld, die thans bij het Skagerak ligt, in Denemarken storm brengt en nu naar Scandinavië trekt. In het Zuidwesten verschijnt weer hooge druk king. Op de Britsche eilanden is het weer opklarend met nog enkele regenbuien en temperaturen onder normaal. Terwijl in Noord-Scandinavië nog sneeuw en hagel valt onder invloed van de vorige depressie, brengt de nieuwe reeds regen en storm in Zuid-Scandinavië. Duitschland heeft in het Oosten vrü hooge temperaturen met plaatselijk onweer, in het Westen is het koel geworden en zul len de regenbuien doordringen. In Frank rijk neemt de bewolking af en is het in het Zuid-Oosten vrij warm. De uit het Zuidwesten opkomende hooge drukking zal tijdelijk weersverbetering brengen, aanvankelijk met kans op nacht vorst en iets hoogere temperatuur overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 15.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16,5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Van Maandagnamiddag 7.28 uur tot Dins- dagmorgen 6,17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Dinsdag 24 Sept. vm. 1.36 uur en nam. 1.56 uur. vePÖe Jammer, want dan vergeet U vast en zeker dat op 1 October de winterprijzen van brandstof in gaan. En 't scheelt U toch altijd 1 a 2 dubbeltjes per mud. Doch bel nu meteen CAHEN even op. Telefoon 2697. Dan bent U zeker dat ge Uw brandstof nog tegen zomerprijzen hebt. En U weet: CAHEN levert uiterst voordeel ig stokende brandstof. Firma J.W. CAHEN Van der Werfstraat 4 - Tel. 2697 Congres Kath. Democratische Partij. Zaterdagmiddag heeft de Kath. Democra tische Partij in Nederland (K.D.P.) in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen een buitengewoon congres gehouden, hoofd zakelijk om te voorzien in de vacature van partijvoorzitter, welke is ontstaan door het in April j.l. bedanken van prof. dr. J. A. Veraart als zoodanig. Bij de gehouden stemming werd met 2471 stemmen als voorzitter gekozen de heer mr. A. P. C. Peters, advocaat en procureur te Den Haag, terwijl 994 stemmen werden uit gebracht op mr. P. M. Arts, lid der Tweede Kamer. Bij deze keuze werd door tal van afgevaardigden op den voorgrond gesteld, dat men het beter vond, dat voorzitter en secretaris in dezelfde gemeente woonachtig zijn en niet te veel functies aan één persoon worden opgelegd. Mr. Peters heeft voor het in hem gestel de vertrouwen bedankt en de keuze aan vaard. Nadat de rest van de agenda was afge werkt, werd een politieke rede uitgespro ken door mr. Arts, hoofdzakelijk gewijd aan de Troonrede en de Millioenennota. Tusschen die twee staatsstukken constateer de hij een merkwaardige tegenstrijdigheid. De troonrede geeft een somber economisch beeld en de Millioenennota stelt nieuwe verzwaring van lastep in het vooruitzicht. Het is duidelijk, aldus spr., dat het ministe- rie-Colijn tracht tegemoet te komen aan de bezwaren der R.K. Staatspartij, maar of het daarin slagen zal, zal men spoedig ge noeg kunnen constateeren. Uitvoerig ging spr. den inhoud van beide stukken na, om te concludeeren, dat in geen enkel opzicht een nieuwe koers te verwachten is. Hij achtte het dan ook noodzakelijk, dat de K. D.P. onverzwakt haar strijd voor de econo misch zwakken voortzet, en in het algemeen streeft naar een constructieve welvaartspo li tiek, welke van het tweede kabinet-Colijn volgens spr. evenmin te verwachten is als van het eerste kabinet. Het zal dit jaar de 44ste maal zijn, dat de Leidsche burgerij weer in groote drom men, zeker weer versterkt door duizenden niet-Leidenaars, zich zal opmaken, om op Donderdag-avond 3 October, het slot van den Leidschen Hoogtijdag naar 't feestter- ïein op te trekken, en tien duizenden be langstellenden zullen het klassieke slot van het aantrekkelijke vuurwerk weer gaan bijwonen. Men kan met zekerheid aannemen dat in deze 50-jarige periode zeker een viertal generaties dit Leidsch avondfeest hebben meegemaakt, 't zij dan in regen en wind of in maneschijn en „last not least" mis schien ook nog wel in de modder. Het 3 October-bestuur evenwel kan er prat op gaan, dat zij in die jaren onver saagd de elementen steeds heeft weten te weerstaan. Immers het avondfeest ging altijd door en al was een enkele keer dan ook het vuurwerk misschien wat vochtig, het werd afgestoken en had bij de 3 Octo- ber-feestvierder steeds succes. Deze taaide volharding der Leidden aren om „weer of geen weer" toch op 3 Octo ber-dag het avondfeest in al zijn glorie op de hosvloer te vieren, weerspiegelt min of meer de taaie volharding, waarvan 't Ont zet der stad op 3 October 1574 het gevolg was. In dit opzicht, en we constateeren dit met een zekere trots, is de aard der Leid sche bevolking niet veranderd. Het avondfeest, wellicht zijn er enkele kleine uitwassen, is en blijft nog altijd een aardige noot in de 3 October-feestviering, al is er in den aard van dit feest letterlijk niets veranderd. Niettemin trekt deze gang naar het Schuttersveld nog altijd in zulk een mate, dat het aantal afgegeven toe gangskaarten nog ieder jaar stijgende is. En hoe kan dit anders? Het is immers de eenige dag in 't jaar, dat alle Leidsche deftigheid eens aan den dijk wordt gezet en de burgerij, arm in arm, op de tonen van de oude schutterijmuziek, en wel, op een speciaal Leidsch galop-tempo zich op den dansvloer rond beweegt. Een bekend citaat van Heinrich Heine „Auf Flügeln des Gesanges" kan hier bewaarheid wor den. Niet alleen het feestterrein behoort dien dag tot een bijzondere Leidsche at tractie, doch de heele entourage van het geval is zeker een korte beschrijving in dit artikel waard. Wij wandelen dien avond door een alléé van zuur, koek- en oliebollenkramen en ijsco's; de lucht van 't zeebanket, de Leid sche tractatie bij uitnemendheid roept nog strandherinneringen bij ons op, Volendam- mers in hun schilderachtige kleeding ver licht door walmende lampen, geven met slangen (het blijken later aaltjes te zijn) voorstellingen in het aaltjessli'kken, wat altijd nog beter werk is, dan degensliken, een sport die men ook dien avond op de Leidsche (Elijceesche) velden kan vinden Het effect van dit alles wordt evenwel ver hoogd, door walmende olielampen en al lerlei ander soort ouderwetsche verlichtin gen. die, indien men er oog voor heeft, dit stadsbeeld in een soort van Rembrandtieke sfeer omtooveren. Het is langs deze weg, dat tienduizenden Leidenaars zich op 3 October-avond opma ken naar het Schuttersveld te gaan. Dit zal dit jaar nu de 44ste maal zijn. Een respectabel cijfer. Aan de inrichting van het feestterrein is in den loop der jaren veel veranderd. Vroeger werd het terrein door gas verlicht, de muziektent met vleermuisbranders. Als 't hard woei, dan was deze in 't duister gehuld, in zoo'n geval vertoonde de dans vloer niets anders dan een chaos van dan sende wezens van beiderlei kunne. Toen kwam 't electrisch licht, dat muziek en dansvlonder in het volle> en heldere elee- trische licht zette. In verband met de groote animo, die er altijd voor de dansvloer is, willen wij hier nog op een merkwaardige coïncidentie wijzen. Naarmate het zielental van Leiden zich uitbreidde, moest ook de dansvlon der regelmatig worden uitgebouwd. Zoo werd telkens bij iedere toename van ruim 1000 inwoners de vlonder met 25 centime ter uitgebreid. Een prachtcontrole dus op de registers der burgerlijken stand. Wie ons niet op gezag gelooft, telle het aantal vloerdeelen op de 3 October-avond maar eens na. Ook ten aanzien van 't gehalte der ver makelijkheden, wijds genaamd het Luna park, is er in die lange periode wel eeni ge verandering gekomen, of om in heden- el aagsche termen te spreken, gesaneerd en geordend. Lugubere dingen zijn er niet meer te zien. De wijsheden der waarzegsters doen heden geen opgeld meer, ook niet vrou wen met baarden en kalveren met vijf pooten. Het sprekend hoofd van Holofer- nes staat op alcohol in een of ander ana tomisch museum, kortom dat soort grieze ligheden heeft afgedaan, doch het vlooien theater. de vlooien zijn Nederlandsch fa brikaat, alsmede de vroolijke keuken be- hooren nog altijd tot de gewilde aantrek kelijkheden. Zoo voert dus de Leidenaar op het Schut tersveld jaarlijks zijn 3 Octoberfeest en wanneer dan 't vuurwerk geëindigd is, begint onmiddellijk de groote uittocht naar huis. En wederom wandelt heel Leiden langs de schilderachtige haag van zuur en allerlei andere kramen, ijsco's, palingboe ren enz. De lezers vullen het lijstje van al deze eetvermaken en smulinrichtingen zelf maar in. En hoewel ten slotte ieder burger, dankbaar voor het genotene, ver moeid huiswaarts keert, zingt men uit vol le borst het bekende refrein van „Wij gaan nog niet naar huis", enz. Dat dit lied wel eens een vreemde indruk op een vreemdeling kan maken ondervonden wij een paar jaar geleden. Wij hadden Fran- sche vrienden over, die het Leidsche feest toen met ons meemaakten. De tekst van dat schoone'lied, zoo spon taan door alle feestvierende Leidenaars na afloop van het feest gezongen, interesseer de hun. Men vroeg ons de vertaling er van. Toen wij evenwel de tekst in T Fransch hadden overgezet, begrepen zij van 't hee le geval niets meer, wat hun de vraag ont lokte: Als men dan niet naar huis wil gaan, waar wil men dan zoo laat in den nacht nog heen? Met dit artikel eindigen wij onze reeks opstellen over de Hoogtepunten der 3 Oc- tober-feestviering. Wij zouden over de 3 October-feestviering nog heel veel kunnen vertellen. Dit laatste in afwijking met wat eens een Nederlandsch dichter zong: „Van al die feesten zal ik niet verhalen, „Ik heb htm luister niet aanschouwd'. Het geheim der 3 October-feestviering is o.i. gelegen in het feit, dat men door bij zondere omstandigheden en bestuurd door een verstandig en voorzichtig beleid, in weerwil van allerlei moeilijkheden, er, tot heden toe in geslaagd is de belangstelling voor Leiden en haar geschiedenis op peil te houden. De 3 October-Vereeniging zal in het komende jaar haar gouden feest vie ren. Dit feit zal zeker, waneer de om standigheden er toe leiden, luisterrijk wor den gevierd, doch de voldoening voor al les wat het 3 October-bestuur in den loop der jaren voor de Leidsche burgerij en haar traditie heeft gedaan, kan o.i. niet beter worden beloond dan dat ieder Leidsch bur ger, die nog geen lid der 3 October-ver- eeniging is zich nu zoo spoedig mogelijk als lid zal laten inschrijven. Men voege thans de daad bij het woord! Reorganisatie van de Mij. der Ned. Letterkunde. Afgetreden bestuursleden komen op hun besluit terug. Zaterdagmiddag werd in het Nutsgebouw een buitengewone algemeene ledenverga dering gehouden van de Maatschappij der Nederlandse he Letterkunde. De agenda vermeldde drie punten, n.l. verkiezing van een bestuurslid in de plaats van dr. H. A. E. van Gelder, die zijn be noeming niet had aangenomen; verkiezing van drie bestuursleden in de plaats van prof. Duyvendak, prof. dr. J. de Vries (voorzitter)- en mr. M. Nyhoff, die wegens de houding van de meerderheid van het be stuur met betrekking tot den Van der Hoogt-prijs uit het bestuur warén getreden en verkiezing van zes bestuursleden in de plaats van de heeren dr. J. W. van Lessen, dr. W. van Bemmelen, prof. dr. N. J. Krom, H. T. Damsté, dr. J. Heinsius en dr. A. A. van Rijnbach. Deze verkiezingen waren een rechts- streekseh gevolg hiervan, dat tegen het ad vies van de Commissie voor Schoone Let teren in het bestuur van de Maatschappij in meerderheid besloten had, den Van der Hoogt-prijs niet aan den daarvoor aanbe volen dichter Marsman toe te kennen, of juister gezegd, dit jaar dezen prijs niet be schikbaar te stellen, zulks wegens een arti kel van Marsman in de Groene Amsterdam mer. De vergadering, waarop met inbegrip van het bestuur ongeveer 40 leden aanwe zig waren, werd geleid door dr. W. van Bemmelen, die een uiteenzetting gaf van de reden, welke deze vergadering noodza kelijk had gemaakt. Het bestuur, voorzoo- ver dit niet was afgetreden, heeft toen een referendum onder de leden uitgeschre ven. ten einde hun standpunt omtrent de houding van de meerderheid van het be stuur te vernemen. Aan dit referendum hebben ongeveer 45 percent van de leden deel genomen en het resultaat was, dat 10 leden hun biljet blanco hebben terugge zonden. 176 leden bleken het met de hou ding van de bestuursmeerderheid eens te zijn, 76 niet. Dr. E. van Raai te kon zich met de uit schrijving van dit referendum door het overgebleven, bestuur niet vereenigen, om dat dit niet strookt met de wetten der Maatschappij. Vooral de wijze, waarop dit referendum was toegelicht, had zijn instem ming niet. Hoewel hij tegen het uitschrijven van een referendum op zich zelf niets heeft, is hij evenwel van oordeel, dat sen een zijdige voorlichting, gelijk is geschied, achterwege had moeten blijven. De voorzitter antwoordde, dat, al ken nen de wetten der Maatschappij een refe rendum niet, zij dit ook niet verbieden. Bovendien is het niet de eerste keer dat zulks is geschied. Mr. J. Slagter diende mede namens prof. Idema, prof. Echer, prof. J. M. van Bemme len, mr. S. J. Fockema Andreae, prof. Korff en Herman Robbers een motie in, waarin de leden zich zouden kunnen uitspreken over de vraag, of het besluit van de be stuursmeerderheid de toekomst der Maat schappij in gevaar wordt gebracht, waar bij tevens de vraag aan de orde werd ge steld of door wetswijziging de organisatie van het bestuur te verbeteren. In de motie werd verder voorgesteld een commissie van vijf leden te benoemen tot het ontwerpen van een wetswijziging, beoogende de Maat schappij beter aan haar doel te doen beant woorden. Daarbij behoorde in elk geval de wijze van toekenning van de prijzen onder oogen te worden gezien. Voorts werd in de motie de wensch uitgedrukt, dat de zes bestuursleden, die hun mandaat ter be schikking hadden gesteld, voorloopig zou den aanblijven, totdat in een algemeene ledenvergadering deze omtrent de reorga nisatievoorstellen van de daartoe in het le ven te roepen commissie zich zou hebben uitgelaten. Hoewel hij betreurde dat de prijs niet aan mr. Marsman is toegekend, kiest de motie in dezen geen partij. Hij beoogt slechts een herhaling van het voorgevallene te voor komen. Aan het gehouden referendum kunnen de voorstellers der motie geen waarde toekennen, nu dit referendum niet steunt op een besluit van de ledenverga dering. Voorts was hij van meening, dat de belletrie in het bestuur niet voldoende was vertegenwoordigd, ja zelfs zijn er onder het bestuur, die nimmer een dichtregel van Marsman onder oogen hebben gehad. En toch hebben zij over het toekennen of het niet toekennen van den prijs mede een oor deel geveld. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat het bestuur geen bezwaar had tegen de be noeming van een commissie, zeide hij, dat er wel bezwaren waren tegen het in de motie uitgedrukte verzoek, dat de zes be stuursleden hun functie voorloopig zouden blijven waarnemen. Verschillende andere leden hebben hier na nog het woord gevoerd, waarna de ver gadering eenigen tijd werd geschorst. Na de heropening zeide de voorzitter, dat tijdens de pauze het bestuur de motie na der onder oogen had gezien. Wat het ver zoek tot het aanblijven van de zes be stuursleden betreft, meende hij dat de aanwezigen door middel van hun stembiL jet hieromtrent kunnen doen blijken. Verschillende leden voerden hierna nog het woord; een amendement van dr. Bak huizen van den Brink, om in de motie de woorden: „de bloei der Maatschappij wordit bedreigd" te laten vervallen, werd bij zit ten en opstaan verworpen. Hierna kwam de stemming over de mo tie aan de orde, welke luidde: De leden enz. van oordeel: dat het besluit van het bestuur met be trekking tot den Van der Hoogt-prijs 1935 een zoo ernstig verschil van meening on der de leden heeft doen ontstaan, dat daar door de bloei der Maatschappij wordt be dreigd; dat deze geheele aangelegenheid wijst op gebreken in de organisatie van de Maat schappij, waarvan het genomen besluit slechts een symptoom is en dat het dus ge- wensch is, die organisatie door een wijzi ging in de wet der Maatschappij te verbe teren; van oordeel verder, dat de verkiezing van nieuwe bestuursleden, door het bestuur op de agenda geplaatst, ontijdig is, zoolang men niet weet op welke basis een nieuw bestuur zal moeten werken; Besluiten: lo. Een commissie te benoemen van vijf leden, met de opdracht zoo spoedig moge lijk een voorstel te doen, te behandelen in een buitengewone jaarlijksche vergadering als bedoeld in art. 56 der Wet, tot wijziging van de Wet met het doel, de Maatschappij beter aan haar taak te doen beantwoorden en daarbij in elk geval de procedure van de toekenning der prijzen in haar onder zoek te betrekken; 2o. De 6 bestuursleden, dóe hun man daat ter beschikking stelden, te verzoe ken, op hun besluit terug te komen. Besloten werd over beide deelen der mo tie afzonderlijk te stemmen. Het eerste deel werd, nadat daaruit de alinea over het on tijdige der verkiezing was gelicht, met na genoeg algemeene stemmen aangenomen. Ook het tweede gedeelte werd met bijna algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter zeide hierop, dat de zes bestuursleden waren teruggekomen van him besluit, hun mandaat ter beschikking te stellen. De andere verkiezingen werden hierna uitgesteld. Tot leden van de commissie voor Wets wijziging werden gekozen mevr. J. van Dullemen-De Wit en de heeren W. J. M. A. Asselbers, prof. N. J. Krom, mr. J. Slag ter en prof. J. de Vries. Aangenomen werd tenslotte een voorstel van den heer F. J. W. Drion, waarbij de Commissie voor Schoone Letteren werd verzocht op haar besluit tot aftreden terug te komen. DE VEE- EN ZUTVELTENTOON- STELLING. De burgemeester aan het ringrijden. De Vee- en Zuiveltentoonstelling ligt weer in het verleden. Ondanks alle denk bare tegenwerking van de krachten der natuur, is de tentoonstelling een succes geweest. Wij hopen, dat de woorden, door den burgemeester bij de opening gespro ken, in vervulling zullen gaan in Leiden en omgeving men weer niet vijftien ja ren op een veetentoonstelling zullen moe ten wachten. Zaterdag was, dank zij het mooie weer de toeloop van belangstellenden groot. Des middags had er ringrijderij plaats, welke gedeeltelijk werd bijgewoond door Z.Exc. den Minister van Staat, Jihr. mr. dr. Van Karnebeek, Commissaris der Koningin in deze provincie, die tevoren een langdurig bezoek aan de tentoonstel ling had gebracht. Onder applaus van het publiek heeft de Burgemeester van Leiden, mr. Van de Sande Bakhuyzen eenige rondjes in de ringrijderij meegetoerd, in gezelschap van een in Fransch costuum gekleede dame. De uitslagen van de ringrijderij laten wij hier volgen: Voor de fraaiste costuums: Jury Me vrouw L. A. Mennes, Mevrouw Is. Leman, Mej. Van der Heide (Oegstgeest). Uitslag costuums: 1ste pr. de heer Ru Uittenbogaard met mej. Marie Uittenbo- gaard; 2e pr. de heer J. Bonda met mej. Gré Uittenbogaard; 3e pr. Th. Uittenbo gaard met mej. Annie Uittenbogaard; 4de pr. A. L. van Geer met mej. P. Klaarbosch; 5de pr. C. de Lange met mej. Jo Vegter; 6de pr. Meeuwenoord met mej. A. Ruig- rok; 7de pr. de heer F. van Rooyen met dame. Uitslag Ringstekerij1ste pr. de heer C. de Lange met mej. Jo Vegter; 2de pr. de heer Ru Uittenbogaard met mej. Marie Uittenbogaard; 3de pr. de heer H. van 't Wout met mej. G. Breedijk; 4e pr. de heer A. C. van Haastert met mej. E. Oudewa ter; 5e pr. de heer J. Heemskerk met mej. Heemskerk; 6e pr. de heer J. Bonda met mej. Gré Uittenbogaard. Bij het sluiten van de tentoonstelling heeft de voorzitter van het comité, de heer Bonda, dank gebracht aan de dames, die bij de boter- en kaasmakerij en van het „restaurant" van de crisis Zuivel-centrale waren werkzaam geweest en aan ieder een cadeautje aangeboden. Namens de dames heeft mej. Van der Linde, assistente van- den Rijks zuivel consulent te Gouda, voor deze attentie dank gezegd. Het einde van de groote Vee- en Zuivel tentoonstelling. Na de sluiting der tentoonstelling ver een igden vele bestuursleden, commissiele den en exposanten zich in de groote bo venzaal van Restaurant „In den Vergul den Turk". Hoewel deze bijeenkomst niet was be doeld als een officiëele vergadering, voel den velen der aanwezigen zich gedrongen, woorden van groote erkentelijkheid uit te spreken voor hetgeen de regeüngs-com- missie en in het bijzonder de voorzitter, de heer Bcnda, in het belang van deze ten toonstelling had verricht. Verschillende sprekers brachten in her innering welke moeilijkheden waren te overwinnen geweest, vooral als gevolg van het noodweer, waarmede in het begin was te kampen. Iedereen was het er over eens, dat on danks alles, de tentoonsteelling een groot succes is geworden. Het hoofddoel, namelijk om de groote bet eekenis van land- en tuinbouw, vee teelt en zuivelbereiding voor Leiden en voor het geheele district Rijnland in rui men kring te demonstreeren, is tenvolle bereikt. Maar bovendien waren er op de tentoon stelling eenige inzendingen, die zelfs voor den vakman een openbaring waren. In dit verband werden genoemd de in zending van de Firma Leuvens Greven uit Voorschoten (uit caseïne bereid kunst hoorn) en de modelstal in de tent Weten schap en praktijk waar o.a. oude rubber banden werden gebruikt voor standplaat sen der koeien. Dat H.M. de Koningin en Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, Jhr. van Karne beek de tentoonstelling met een bezoek vereerden, werd op zeer hoogen prijs ge steld. Bij monde van den voorzitter werden de exposanten gehuldigd voor het feit, dat zij niet versaagden toen de zware storm alle tenten tegen den grond had gesmakt, maar onmiddelijk aan het werk togen, om in de school hun tent geheel op nieuw in te richten. De gedelegeerde van de Kamer van Koophandel, de heer P. A. de Gooyer, hul digde namers de Kamer en persoonlijk den heer Bonda voor zijn krachtige leiding. De stichting van de nieuwe veemarkt, had volkomen de aandacht der Kamer, als integraal belang voor Leiden en haar om geving. Spreker zette uiteen, dat de K. v. K. zeer zuinig is met het uitreiken van de gouden medaille der Kamer. De heer de Gooyer achtte het een voor recht, deze medaille thans, namens de Ka mer aan den heer Bonda te mogen uitrei ken. Na den heer Bonda de medaille te heb ben overhandigd, sprak spreker de hoop uit, dat de medaille een gouden herinne ring aan deze dag moge blijven en een aan sporing moge zijn om nog zeer veel voor het district Rijnland te willen zijn en blij ven. Den heer van Vliet werd uitgereikt de zilveren medaille van Prinses Juliana, aan de Leidsche Coöperatieve Veiling van Groenten, Fruit en bloemen verleend voor de prachtige inzending dezer veiling op de tentoonstelling. Venschillende sprekers wezen er op, dat deze inzending een groot aandeel in het succes der tentoonstelling heeft gehad. De heer Verkley overhandigde den hee ren Bonda, Mennes, van der Kloot en van Dam een vergulden presse-papier in den vorm van een kaas, terwijl hij namens de firma Leuvens-Greven aan elk der leden van de regelings-commissie een speciaal voor dit doel uit caseïne vervaardigd pot lood in de stadskleuren aanbood. Uit de vele speeches stippen wij nog aan, dat de heer Mennes, Directeur van den markt en havendienst de toezegging deed, dat, mocht men in de toekomst opnieuw zijn mede werking noodig hebbben, hij dit gaarne zal verleenen. Van verschillende zijde werd er ten slot te op aangedrongen, om het niet bij deze tentoonstelling te laten blijven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2