STADS NIEUWS Dc Zuiveltentoonstelling herrezen BERBCHT WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Krachtige tot matige, later weer toene mende Westelijke tot Zuidelijke, later weer ruimende wind, aanvankelijk opklarend, later zwaarbewolkt tot betrokken, waar schijnlijk regenbuien, aanvankelijk iets kouder. Hoogste barometerst.: 769.1 te La Coruna. Laagste barometerst.: 733.7 te Tinn. De kern van het depressie-systeem be woog zich verder naar het Noord-Oosten en bevindt zich thans boven Zuid Noorwe gen. Tengevolge van de sterke stijgingen van de barometer over de Noordzee, nam de wind in onze omgeving af. Het stormt thans nog over Denemarken. Krachtige wind treft men nog aan over de Noord zee, het Kanaal en langs Oostzee en Bot- nische Golf. In het Zuiden van het waar nemingsgebied herstelt zich tijdelijk de hooge druk, in de scheepsberichten tee kent zich echter in het Westen weer een nieuwe secundaire. Een krachtige aanvoer van koude lucht had een daling van tem peratuur over de Britsche Eilanden, ons land en Frankrijk tengevolge. Over Duitschland steeg de temperatuur een weinig. Het weer blijft over het geheele gebied nog slecht, op vele plaatsen re gent het, terwijl over het algemeen de be wolking zwaar is. Voor ons land is op aanvankelijke opklaring met een kouden nacht te rekenen. Morgen overdag zal zich wel weer de invloed van de nieuwe se cundaire laten gelden, waardoor weer toe nemende wind met regen verwacht mo gen worden. LUCHTTEMPERATUUR. 15.4 gr. C. W ATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. Z,weminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.41 uur tot Donderdagmorgen 6.09 uur. HOOG WATER. Te Kafcvijk: op Zonderdag 19 Sept. vun. 8.00 en nam. 8.32 uur. Tweede Kamer. PROF. AALBERSE LEGT EEN VERKLARING AF. Bij den aanvang van de gister namiddag gehouden vergadering der Tweede Kamer heelt de voorzitter, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, Koningin Astrid van België herdacht in de volgende bewoordin gen: „Nog ligt, nu wij opnieuw tezamen ko men, over België diepe rouw. Het Konink lijk Gezin verloor een lieve Gade en Moe- der. „Het volk verloor een Koningin, die het met hartelijke liefde eerde. Maar het is niet België alleen dat rouwt. Vorstelijk, eenvoudig, warmte spreidend verre om zich heen, won Koningin Astrid ook vele harten in den vreemde. Zeker niet het minst in Nederland. Die vele harten rou wen ook. „Te beter voelen wij, wat België trof. Het weten slechts, dat Gods almacht de dingen leidt, schenkt troost en geeft be rusting". De Minister van Financiën, mr. P. J. O u d, sloot zich namens de regeering bij deze woorden aan. Ook de regeering, aldus spr., deelt ten volle in het verlies, dat het Belgische Ko ningshuis en het Belgische volk in zoo die pen rouw heeft gedompeld. Beide redevoeringen werden staande aangehoord. Aanbieding Rijksbegrooting. De Minister van Financiën, mr. Oud, biedt vervolgens de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1936 met de daarbij be- hoorende millioenennota aan, welke op de tafel van den voorzitter worden gedepo neerd. De geloofsbrieven van het in de vacatu re-Van Rappard benoemd verklaarde lid, mr. J. A. H. Coops (lib.) werden in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. De heer Coops wordt daarna binnen geleid en door den voorzitter beëedigd. Nominatie voorzitterschap. Aan de orde is het opmaken van de no minatie voor het voorzitterschap der Ka mer. Voor de eerste plaats op deze nominatie worden 91 stemmen uitgebracht, waarvan 2 blanco. Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Bee renbrouck (R.-K.) verkreeg 86, de heer L. L. H. de Visser (comm.) 3 stemmen. Voor No. 2 op de nominatie worden uit gebracht 92 stemmen, waarvan 64 op den heer J. J. C. van Dijk (A.-R.), 24 op den heer W. H. Vliegen (S.D.); één op den heer De Geer (C.-H.); een op den heer Van den Tempel (S.D.), en twee blanco, zoodat de heer Van Dijk No. 2 op de nominatie wordt geplaatst. Voor No. 3 op de nominatie worden 93 stemmen uitgebracht, waarvan 74 op den heer Vliegen (S.D.), 5 op den heer De Geer (C.-H.) en één op elk van de heeren Wendelaar, Tilanus, Duys en Kersten; een stem was van onwaarde, de overige wa ren blanco. Als No. 3 is dus op de nominatie ge plaatst de heer W. H. Vliegen (S.D.). In de school aan het Schuttersveld dit college, dit is van ons allen, verwacht. Deze staande aangehorode rede wordt met bravo's en applaus beantwoord. Geloofsbrieven nieuwgekozen leden. Nadat is medegedeeld, dat alle nieuw ge kozen leden hun benoeming hebben aan genomen, houdt de Voorzitter de vol gende rede: Alvorens deze stukken, ingevolge art. 1 van het Reglement van Orde der Kamer, in handen te stellen van de aanstonds door mij te benoemen twee commissies tot het onderzoeken van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden, wensch ik met een enkel woord hen te herdenken, die ten ge volge van de laatste verkiezingen voor de zen tak van de volksvertegenwoordiging CHis college zijn ontvallen. Van ons gingen heen de heeren Fock, Kranenburg, Oudegeest, Heer kens Thijssen, Visser en Wibaut. De Kamer lijdt dientengevolge een zeer gevoelig verlies. Op onderscheidene wijze, mede in ver schillende mate ongetwijfeld hebben zij den lande hier goede diensten bewezen. Meer bijzonderlijk denken wij aan den heer Fock, wiens vertrek niet alleen gevolg is van gewijzigd inzicht der kiezers, maar ook van het van deze plaats niet nader te qualificeeren lijstenstelsel. Kunnende bogen op een zeldzamen staat van dienst, heeft hij, man van langdurige parlementaire ervaring, beschikkende over eene uitgebreide kennis van het Rijk, zoo wel in als buiten Europa, met groot talent en ongerepte werkkracht veel bijgedragen tot het gezag en den luister van den Neder- Xandschen senaat. Allen houden wij in dankbare herinne ring, ook voor hetgeen zij ons in hun om gang schonken. Deze rede wordt eveneens met applaus begroet. De Voorzitter benoemt tot leden der commissies voor het nazien van de geloofs brieven der nieuw gekozen leden de heeren Briët, Knottenbelt en Kolff, resp. de heeren Mendels, Steger en Otten. De heer Werker (VJD.; vacature Slingen- berg) legt vervolgens de voor toelating ver- eischte eeden af en neemt zitting. De vergadering wordt te 3.55 uur ver daagd tot morgen l1/» uur. Geen adres van antwoord? Morgen feestelijke opening Nu de storm van gisterennacht de tenten van de veetentoonstelling heeft opgerold, en daarbij geen half werk verrichtte, heeft het comité der tentoonstelling aan het Nomaden leven vaarwel gezegd en een steviger bouw sel opgezocht om de stands te huisvesten. Dank zij het ingrijpen van den burgemeester, mr. Van de Sande Bakhuyzen, kon het groote en ruime schoolgebouw, grenzend aan het Schuttersveld, ter beschikking van het comi té worden gesteld. EEN IDEALE OPLOSSING Dit is een bijna ideale oplossing gebleken. De tentoonstelling belooft veel beter tot haar recht te komen in dit, in den goeden tijd, dus ruim en wijdsch gebouwde schoolgebouw, dan onder het klaperende zeildoek, dat altijd een eenigszins goedkoope en kermis-achtige in druk maakt. Met man en macht is men gisterenavond, vannacht en heden aan het werk getogen en toen wij in den loop van dezen morgen in spectie hielden, was de school reeds ver op streek om getransformeerd te worden in een jaarbeursgebouw. Een landbouw-jaarbeurs te Leiden de eerste en misschien niet de laatste. De school is geheel ontruimd. Niet alleen de kinderen, maar ook de banken zijn eruit gewerkt. Voor de kinderen een reuze-pretje weer vijf dagen vacantie, en wat nog het mooiste is, de andere kinderen niet! Het lijkt wel, of de architect bij den bouw reeds vermoed heeft, dat in zijn school nog eens een zuiveltentoonstelling haar wegge- stormde tenten zou opslaan. Het gebouw is voor zijn nieuwe bestemming zeer doelmatig ingericht, zoodat een rustige circulatie van de bezoekers en wij venvachten er duizenden! is verzekerd. De beneden-verdieping is hoofdzakelijk in geruimd voor groenten, fruit en bloemen. De gymnastiekzaal belooft iets heel bijzonders, iets heel lekkers en geurigs te worden. EEN JAARBEURS-GEBOUW Boven komen de stands, die uit de „alge- meene tent" en uit de „zuiveltent" zijn opge jaagd. Een artistieke betimmering wordt hier aangebracht, welke de stands verbindt. Men was natuurlijk nog druk bezig de stands op te slaan. Het was er een geklop en gehamer, als of de geheele school werd afgebroken en in puin geslagen, maar wanneer alles gereed is, zal het geheel een zeer opbouwend effect maken. Men moet wel diep respect hebben voor het doortastend optreden van het tentoonstellings comité, de heeren Bonda, Van der Kloot, Men nes, Van der Stoel en Leman, dat toen de storm hun werk had neergeslagen geen De voorzatter geeft daarna het woord 1 oogenblik neerslachtig is geweest, doch onmid- aan den heer Aalberse. dellijk alle pogingen in het werk heeft ge- De heer A a 1 b e r s e (R.-K.) zegt, dat na steld, om, ondanks den tegenslag, het welsla- het communiqué van 3 Augustus, sprekers j gen der tentoonstelling te verzekeren. Hun fractie heeft overwogen, aan de Kamer he- J onversaagdheid heeft stimuleerend op de den voor te stellen, de Troonrede met een standhouders en de arbeiders ingewerkt, Be- adres van antwoord te beantwoorden. Beter echter acht zij het, dat de ge schorste behandeling over het wetsontwerp inzake verlaging der openbare uitgaven zoo spoedig mogelijk wordt hervat. Spr. zal daartoe de regeling van werkzaamhe den afwachten, en dan, zoo noodig, een voorstel hiertoe doen. geleid door opwekkende versterkte muziek I wordt er noest gearbeid en er is geen twijfel i iaan, of morgen wanneer de opening plaats I heeft is de zuiveltentoonstelling uit de j verwoesting herrezen, mooier dan de| eerste opzet was. i Op het terrein zullen nog twee tenten ver- I rijzen, namelijk die voor de Crisis-zuivelcen- De heer Albarda (SJD.) zegt, vooroe- trale en de tent „Wetenschap gn Practijk". te zijn geweest, een interpellatie aan te vragen over de Kabinetsformatie. Nu echter de heer Aalberse een eventueel voorstel tot spoedige behandeling van het bezuinigingsontwerp in uitzicht heeft ge steld, zal spreker heden geen interpellatie aanvragen, doch hij maakt het voorbehoud, dat de behandeling van dat ontwerp dan ook moet geschieden vóór de behandeling van de Rijksbegrooting. Communisten in de oppositie. De heer De Visser (Comm.) kan zich hiermee niet vereenigen en acht aanlei ding aanwezig om de Troonrede te be antwoorden met een adres, waarin wordt geprotesteerd tegen voortzetting van de aanpassingspolitiek, welke in de Troon rede is aangekondigd, tegen de bedoeling van de meerderheid der Kamer in. Ver der wenscht spr. een interpellatie aan te vragen over de sociaal-economische gevol gen van het conflict tusschen de Kamer en de vorige Regeering-Colijn, en de daar mee samenhangende procedure. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) zet uiteen, dat het in de gegeven omstandig heden beter is, het voorstel, door den voor zitter bij de regeling van werkzaamheden te doen, af te wachten. Zij die zich vanaf heden abon- neeren op „DE LEIDSCHE COUR ANT" ontvangen de nog verschijnende nummers voor 1 October gratis. De Administratie- De kookdemonstraties konden gisteren be grijpelijkerwijs niet doorgaan; het tentoonstel lingscomité offreert zijn verontschuldigingen aan de dames, die gisteren een tevergeefsche reis naar het Schuttersveld ondernamen. HET PROGRAMMA ONGEWIJZIGD In de tent „Wetenschap en Practijk" is de moderne stal reeds geheel gereed. Op het ter rein komen voorts nog enkele koekkramen en de consumptie-tent. De boter- en kaasmakerij zullen in het ge bouw worden gedemonstreerd. In het programma is eigenlijk geen andere wijziging gekomen, dan het wegvallen van de demonstraties van heden. Waar echter mogelijk eenige verwarring is ontstaan, laten wij hier nog eens het pro gramma volgen. Morgen 8 uur: Opening van de veeten toonstelling. 10 uur: Beoordeeling van fokvee op het Tentoonstellingsterrein. 10.30 uur: Officieele opening van de tentoonstelling door den burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. 111 uur: Kaas- en Botermakerij. 1.30 uur: Lunch Jury. 122 uur: Filmvoorstellingen. 2.30—5.30 uur: Groot Ruiterfeest Vóór het feest begint trekken de ruiters in op tocht door de stad. 3 uur: Aanvang Melkwedstrijd. 5,30 uur: Prijsuitdeeling in het Luxor-Thea- ter, (Ingang Rijnsburgersingel). 8—8,45 en 99.45 uur: Kookdemonstratie. 79 uur: Kaas- en Botermakerij. 11 uur: Sluiting. Vrijdag 7 uur: Veemarkt. 111 uur: Kaas- en Botermakerij. 24 uur: Excursie naar de Fabriek van „Het Kaasmerk". 3 uur: Aanvang Melkwedstrijd. 24 uur: Filmvoorstellingen. 2.303.30 uur en van 89 uur: Kookde monstratie. 7.309.30 uur: Kaas- en Botermakerij. 10 uur. Sluiting. Zaterdag. 9 uur: Opening. 910 uur: Kookdemonstraties. 111 uur: Kaas- en Botermakerij. 12.302.30 uur: Filmvoorstellingen. 2 uur: Vertrek optocht Hooge Rijndijk. 2.305 uur: Ringrijderij. 88.45 en 99.45 uur: Kookdemonstraties. 810 uur: Kaas- en Botermakerij. 11 uur: Sluiting. Voor meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar het keurige programmaboek, dat uitvoe rige inlichtingen verstrekt. Het tentoonstellings-bestuur verzoekt de burgerij, om wanneer het niet al te veel stormt! morgen de vlaggen uit te steken. De Commissaris der Koningin bij het ringrijden Zijne Exc. de Minister van Staat, de Com missaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. Mr. Dr. van Karnebeek, zal de Zuiveltentoon stelling alhier Zaterdagmiddag bezoeken en tegelijkertijd de ringrijderij bijwonen. R.K. BOND „ST. ANTONIUS" Geslaagde jcarfeestviering De afd. Leiden en Omstreken van den R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant Geëm ployeerden ,St. Antonius" heeft het gisteren morgen op plechtige wijze begonnen jaarfeest uitstekend beëindigd. Zooals wij gisteren reeds als ons vermoe den uitten, kon de storm niet den minsten nadeeling invloed uitoefenen op den boot tocht, zoodat deze in alle opzichten geslaagd mocht heeten. Daarna vereenigden de leden zich in „Zo- merlust" tot 'n gezellig samenzijn en tenslot te werd de dag besloten met een feestavond in „Zomerzorg". Te ruim 9 uur sprak de voorzitter van het vaandelcomité, de heer A. Th. Doove, een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer J. de Graaf, afgevaardigde van de Pa- troonsvereeniging „St. Jan", de H.B.-leden en den heer Paul Brand, den ontwerper en ver vaardiger van het vaandel, en zijn echtgenoote. Spr. feliciteert de leden vervolgens met hun nieuwe vaandel en richt tot hen het drin gend verzoek zich achter dit vaan te scharen, ook en vooral wanneer des nachts vergaderin gen moeten worden gehouden, want dat is aller belang. Na het zingen van het Vaandellied ver kreeg de bondssecretaris, de heer Fr. van Bijsterveld, het woord, die begon met te zeg gen, dat noch crisis noch malaise de feest vreugde van de Leidsche afdeeling konden of mochten verstoren, want zij heeft recht op feestvreugde, gezien hetgeen in drie jaar was bereikt. Op 1 Januari 1933 telde de bond acht af- deelingen met drie vaandels, nu zijn negen tien afdeelingen lid, terwijl Leiden de negen de is in het bezit van een vaandel. Dit vaandel is van groot belang. Ieder voor zich strijdt voor een bepaald ideaal^ volgens eigen inzicht. Men tracht zijn belangen en rechten zoo goed mogelijk te behartigen. Daar- voor is noodig een vlag en deze vlag is het j vaandel, Spr. ontleedt daarna wat het nieuwe vaan- del, dat op kunstzinnige wijze is vervaardigd door den heer Paul Brand te Voorburg, be- teekent. Tegenover 't wantrouwen der maatschappij stelt genover het wantrouwen der maatschappij stelt j dit vaandel het blauw van vertrouwen, het rood verzinnebeeldt de liefde, allereerst van i den Zaligmaker, waarbij de geest niet alleen kijkt naar het stoffelijke en aardsche, maar naar het geestelijke en bovenaardsche. Het geel beteekent de haat aan alles wat aardsch is, het wit tenslotte is het zinnebeeld van de reinheid in handel en wandel. Spr. brengt dank aan den heer Brand, die zooveel bezieling in de kleurencombinatie van het vaandel heeft weten te leggen, waardoor symboliek wordt uitgebeeld wat men nastreeft. In dit verband vraagt spr. zijn gehoor, of er wel één richting is waar men alle strevingen beter' aantreft, dan in het Katholicisme, of waar de eenheid zoo groot is? Spr. verheugt zich daarom ook over de aanwezigheid van den patroonsbond, omdat daarin weer het bewijs geleverd wordt, dat een klassestrijd nimmer oplossing zal bren gen in het groote sociale vraagstuk. Dat is al leen mogelijk door eendrachtige samenwer king. Dan wijst spr. op het voorbeeld van den H. Antonius en wekt allen op diens voetsporen te volgen. Binnen korteren of langeren tijd zal daarvoor de zegen op het verrichtte werk neerdalen, zooals het nu reeds zoo zichtbaar gezegend wordt. Spr. besluit dan met den wensch, dat moge getuigd worden hoeveel goed werk de Leidsche afdeeling heeft ver richt door de medewerking harer leden (ap plaus). Nadat vervolgens de afd. Rotterdam haar gelukwenschen tot de Leidsche zusterafdeeling had geuit, sprak de voorzitter van de afd. Lei den, de heer H. Slijkhuis, hartelijke woorden van dank tot de dames van de leden van het vaandelcomité, die hun echtgenooten zoo dik wijls voor de goede zaak hebben moeten mis sen en hij constateerde met voldoening, dat de Leidsche afdeeling als jonge vereeniging goed voor den dag koml- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VENTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, met toepassing van art. 52 der verordening op de Straatpolitie, in het belang van de openbare orde de Haarlemmerstraat, de Donkersteeg, de Hoogstraat en de Maars- manssteeg, hebben aangewezen als wegen, waarop het verboden is voorwerpen of waren van welken aard ook; met uitzon dering van gedrukte stukken, te verkoo- pen of ten verkoop aan te bieden of daar mede te venten, op Zaterdagen tusschen des namiddags 4 en 10 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA Donderdag: R.K. Reclasseeringsvereenigiing, afd. Leiden. Zitting St. Vincentius- ge'bouw, Hoogl. Kerkgrachft 89 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Z ondag 22 Sept. ,as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Ook de eerste voorzitter, de heer Stikkel- raan, wees hier nog eens speciaal op en zeide dat zeker 90 pet. der voor het lidmaatschap in aanmerking komende personen in „St. An tonius" georganiseerd is. Nadat vervolgens de heer v. Bijsterveld een schrijven van gelukwensch van de afd. Nijme gen had voorgelezen, sprak hij een woord van dank tot den heer Batenburg, directeur van „Zomerzorg", die zoo spontaan zijn mede werking voor dezen avond had gegeven en die door het beschikbaarstellen van 'n paar flesschen wijn voor de verloting opnieuw blijk gaf van zijn medewerking en medegevoelen 'met de geëmployeerden. De heer Batenburg wilde hiervoor geen dank in ontvahgst nemen, doch hij zeide er prijs op te stellen zijn saamhoorigheidsgevoel liever dan in woorden alleen ook in daden te uiten. Tusschen de verschillende toespraken door en vooral na afloop daarvan zorgde het caba retgezelschap „Tempo" voor 'n uitstekend programma van muziek, zang en voordrachten Lous Zitman als humorist-conferencier. Jan Galjaard als accordeon-virtuoos en Jean van Zijp met liedjes aan de piano zorgden ervoor, dat de aanwezigen zich uitstekend amuseer den. Toen het einde kwam, kon gezegd worden, dat „St, Antonius" een raooien dag achter den rug had, waarvan de herinnering zeker nog lang zal voortleven. R.K.S.V. „S. AUGUSTTNUS". De inschrijving als candidaatlid van dc R.K.S.V. „3. Augustinus" te^Leiden is vast gesteld op Maandag 23 September a.s. Het bestuur zal alsdan zitting houden van 14 16 uur in het Vereenigingsgebouw, Rapen burg 24. j De candidaatleden moeten op deze in- i schrijving mede brengen een bewijs van S storting van een bedrag van 310.op j postrekening No. 42000 ten name van de I Rijksuniversiteit te Leiden .benevens twee pasfoto's, aan de achterzijde voorzien van een duidelijke handteekening. Prof. v. Eyck. Prof. mr. P. N. v. Eyck, benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der Let teren en Wijsbegeerte om onderwijs te geven in de Nederlandsche Letterkunde en haar Geschiedenis en in Aesthetische Cri- tiek, zal zijn ambt aanvaarden met het uit spreken van een rede op Vrijdag 1 Nov. a.s. te 4 uur in het Groot Auditorium der Universiteit. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2175. Naamlooze Ven nootschap BIoembollen-k weeke rij en Ex port-Maatschappij voorheen L. van Leeu wen en Zoon. Sassenheim, Hoofdstraat 329. De zaak is met ingang van 14 September 1935 in liquidatie getreden. Liq.: L. van Leeuwen Jr., Sassenheim en J. H. Montyn, Rotterdam. 6439. A. F. Zwanenburg Azn. Katwij'k a. Zee, Bestevaerstraat 23. Aannemersbedrijf en handel in manufacturen. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel- in hout, triplex, eterniet, ijzerwaren, enz. 658. Wed. W. Overdiuin. Leiden, Haar lemmerstraat 16; breierij van gebreide goederen; ververij, sajetfabriek en handel in gebreide goederen, wol en sajet. De han delsnaam Wed. W. Overduin en het win kelbedrijf is overgegaan aan de N.V. Ise- rief Co's Manufacturenhandel, te Den Haag en wordt als filiaal onder den ouden naam voortgezet. De breierij, sajetfabriek en handel in gebr. goederen wol en sajet en ververij, blijven gevestigd onder den naam: G. Mol- kenboer, eveneens aan bovengenoemd adxes. Voor het examen vrije en orde-oefenin gen gymnastiek is te Utrecht geslaagd de heer W. J. Kooreman, alhier

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2