t NIEUWS STADS IINSDAG 17 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z DE RIJKSMIDDELEN. In Augustus ruim 2.45 millioen minder dan de raming en bijna 80.000 minder dan in Aug. 1934. De Rijksmiddelen hebben in de maand Augustus opgebracht 30.826.980, hetgeen ruim ƒ2.35 millioen minder is dan de ra ming, en 78.971 minder dan de opbrengst over Augustus van het vorig jaar. De op brengst over de eerste aoht maanden van dit jaar was ƒ243.603.282, of ƒ21.830.051 minder dan de raming, dooh 14.060.782 meer dan over Jan.-Aug. 1934. De inkomsten ten bate van het verkeers fonds brachten in de maand Augustus ƒ5.079.772 op. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAH0. De algemeene discussies over het Abes- sijnsche conflict in den Volkenbond geslo ten. (2e Mad1). Het partijcongres te Neurenberg gesloten. Twee redevoeringen van Hitier. (2e blad). BINNENLAND. De opening van het nieuwe zittingjaar der Staten-Generaal (1ste Mad). NOG REGEN. DE BILT SEINT: Aanvankelijk nog krachtige, later afne mende Westelijke tot Noord-Westelijke, la- tor wellicht weer krimpende wind, zwaar Ptrwoïkt met opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, iets kouder. Hoogste barometerst.: 760.8 te Biarritz. Laagste barometerst.: 725.0 te Shields. De gisteren genoemde secundaire ten Zuid-Westen van Ierland heeft zich verder uitgebreid, zij trok Noord-Oostwaarts en bevindt zich thans ten Oosten van Schot land, waar Shields den lagen baromterstand vain 725.0 m.m. heeft. De sterke barometer- daling over de Noordzee en de minder ster ke luchtdrukveranderingen op het vaste land, deden over een uitgebreid gebied den wind tot stormkracht toenemen. Vooral over het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee waait het zeer hard. Het lichtschip „Noord- hinder" meldde vanmorgen windkracht 12, Terschel'lingerbank had 11. Langs onze kust wordt windkracht 9 gemeld. In de Golf van Biscaje en langs de kust van De nemarken en Zuid-Noorwegen waait het eveneens sterk, alhoewel er de storm wat minder zwaar is dan bij ons. De kern van de hoofddepressie vereenigt zich thans met die van de secundaire. Het depressiesys teem in zijn geheel verplaatste zich weinig. Vooral over de Britsche Eilanden viel veel neerslag, Blacksod had 25, Aberdeen 20, Valentia 19, Malinhead 16 mm. Ook de IJslandsche stations tapten veel regen af. Uit het Westen werd over de Britsche Eilanden, ons land en Frankrijk lucht van iets hooger temperatuur dan gisteren aan gevoerd. Ook over Noord-Scandinavië werd het wat warmer, terwijl in Zuid-Se andina- vië de temperatuur daalde. Belangrijk kou der werd het over Duitsohland en Centraal Europa. In dit Zuid-Oostelijk gedeelte van ons waarnemingsgebied bleef het weer nog rustig. Bij de sterke barometerstijgingen in het Zuid-Westen is ruimenden wind ten onzent waarschijnlijk. Ook zal de wind kracht wel wat afnemen; aanvoer van lucht van het Noord-Westen brengt eenige afkoe ling, de kans op regenbuien blijft groot. LUCHTTEMPERATUUR. 17.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Dinsdagnamiddag 7.44 uur tot Woensdagmorgen 6.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 18 Sept. voorm. 7.08 uur en nam. 7.34 uur. Het vertrek van den stoet. Ter opening van den stoet, die onder de algemeene leiding van R. F. C. Baron Ben- tinck, eerste-stalmeester van de Koningin, was een detachement aangewezen van het He Regiment Huzaren, sterk 80 ruiters, on der bevel van een ritmeester, met den Re- giments-Standaard en het muziekkorps der Huzaren, dat gedurende den tocht marsch- muziek speelde. Met dit detachement reden de Regimentscommandant kolonel A. Die- mont en diens adjudant mede. Onmiddellijk daarop volgden in gala- livrei een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard. Daarachter kwam de eer ste der met twee paarden bespannen gala koetsen, waarin de Kamerheer-Ceremonie meester der Koningin, R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek gezeten was. Naast elk portier ging een lakei. Hier op volgden twee gala-koetsen, wederom met een lakei naast elk portier, waarin acht kamerheeren, volgens him rang gezeten: de Kamerheer in gewonen dienst jhr. mr. C. Dedel, de Kamerheer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, ter beschik king van H. K. H. Prinses Juliana en de Kamerheer in buitengewonen dienst, E. L. J. H. graaf de Marchant d'Ansembourg. In' de volgende, derde gala-koets hadden plaats genomen, jhr. H. J. Repelaar van Driel, Ka merheer in buitengewonen dienst en The saurier van H. M. de Koningin, A. J. Looxma van Weideren baron Rengers, Ka merheer van H. M. de Koningin en mr. S. B. W. graaf van Limburg Stirum, Kamer heer in buitengewonen dienst. In twee gala-rijtuigen volgden de Groot- Officieren volgens rang van benoeming. Het eerste daarvan, het vierde gala-rij tuig in de stoet, bood plaats aan de heeren E. H. Juckema van Burmania baron Ren gers, dienstdoend Grootmeester van H. K. H. Prmsas Juliana, mr. W. J. baron van Lynden, Opperkamerheer en jhr. V. E. A. Boreel van Oldenaller, Opperhofmaarschalk van de Koningin. In de volgende vijfde gala-koets waren gezeten de heeren jhr. mr. dr. A. G. Schim- melpenninck en G. Ch. baron Snouckaert van Sohauburg. De zesde galakoets verleende plaats aan de Grootmeesteres mevrouw de Douairière Gravin van Lynden van Sandenburg, geb. barones van Nagell van Ampsen en de dienstdoende Dame du Palais, mevrouw van Reigersberg-Versluys. In de zevende gala-koets volgde de Op- perceremoniemeester luitenant-generaal b. d. J. H. F. graaf Du Monceau. Naast elk portier van deze vier gala koetsen gingen twee lakeien. Nadat de zeven galakoetsen waren weg gereden, reed de gouden koets voor, met acht paarden bespannen. Op ditzelfde oogenblik werd door het uitsteken van vaantjes het sein gegeven voor het lossen van het eerste der minuut- schoten, welke van het yerlaten van het paleis, omstreeks één uur, tot den terug keer aldaar, werden afgegeven uit de in het Malieveld opgestelde batterij der Eerste Artillerie-brigade bestaande uit vier vuur monden. Onder het dreunen van het eerste schot presenteerde de eerewacht het geweer en zette de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhelmus in, terwijl de Koningin en de Prinses getooid met het breede lint van het Grootkruis van de Orde van den Neder- landschen Leeuw, in de gouden koets stap ten, welke zich vervolgens onder het ge jubel der menigte statig in beweging zette. Naast elk van de acht paarden, waarmede de koets bespannen was, ging een koetsier, en aan elke zijde van de koets liepen vier lakeien. Ter rechterzijde van de statie koets reed de Chef van het Militaire Huis van de Koningin, de Vice-Admiraal b. d. F. Bauduin, ter linkerzijde de gouverneur der Koninklijke Residentie luitenant-ge neraal jhr. W. Röell, commandant van het Veldleger. Achter de gouden koets reden te paard, twee aan twee, de officieren der land macht van het Militair Huis der Koningin, de ouderen voor, t.w., de adjudanten in b.d. luitenant-generaal b.d. Jhr. E. J. M. Wittert, luitenant-generaal b.d. H. C. J. Ter Beek, luitenant-generaal b.d. J. H. Borel, generaal-mejoor b.d. H. G. Ram- bonnet, generaal-majoor J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, kolonel b.d .Jhr. W. Laman Trip, reserve-kolonel b.d. W. Froger, reserve-kolonel W. G. van Hoogen- huyze, luitenant-kolonel Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, kapitein H. J. Phaff en de ordonnance-offieren, ritmees ter Jhr. C. E. J. M. Verheyen, eerste-lui tenant R. Römer, en eerste-luitenant Jhr. G. H. A. van Kinschot. Hartelijk toegejuicht door de menschen - menigte aan weerszijden van den door mi litairen afgezetten weg, reed de stoet door de Heulstraat, het schelppad van het Lange Voorhout, over den Korte Vijver berg naar het Binnenhof. Op het Binnenhof. Daar stond aan de Ridderzaal een eere wacht opgesteld, bestaande uit een af dee ling van het Korps Mariniers, met vaandel en het muziekkorps van de Koninklijke Marine bij welke eere-wacht zich de com mandant van het Korps Mariniers kolonel C. J. O. Dorren met zijn adjudant bevond. Onder de tonen van het Wilhelmus, ge speeld door het Marine Muziekkorps be stegen de Koningin en de Prinses de treden leidende naar den ingang der Ridderzaal, welker peristyle overhuifd was met een rood fluweelen baldakijn met gouden fran jes, terwijl de eere-wacht der Mariniers ter sterkte van zeventig man de militaire honneurs bracht en de vaandeldrager zijn vaandel deed buigen. Op het bordes werd de Koningin be groet door de officieren der Zeemacht van Haar Militaire Huis en wel de adjudanten i.b.d. de vice-admiraals b.d. C. C. Ze- gers Rijser, J. J. Rambonnet, A. ten Broecke Hoekstra en Jhr. G. L. Schorer, de schout-bij-nacht b.d. Jhr. J. C. F. von Mühlen, kapitein ter zee C. baron de Vos van Steenwijk en de adjudant in gewonen dienst, kapitein luit.- ter zee N. A. Rost van Tonningen. In de Ridderzaal. Bij het binnentreden in de Ridderzaal werden de Vorstelijke personen ontvan gen door de gemengde commissie van in- en uitgeleide uit de beide Kamers der Sta- ten-Generaal, welke, voorafgegaan door den Kamerheer-Ceremoniemeester, de acht Kamerheeren, de Groot-Officieren en der Opper-Ceremoniemeester, de Koningin en de Prinses naar de voor Haar bestemde zetels geleidde, onmiddellijk gevolgd door de Grootmeesteres, de dienstdoende Dame lu Palais, den Chef van het Militair Huis, den Gouverneur der Koninklijke Residen tie, den Eersten Stalmeester en de Officie ren van het Militaire Huis der Koningin, die in den stoet waren meegereden, als mede die welke de Koningin onder de pe ristyle hadden begroet. De Koningin nam plaats op den troon, links van Haar nam Prinses Juliana plaats, terwijl de leden van Haar gevolg de plaatsen achter en ter zijde van den troon innamen, hun in het officieel program aan gewezen. Onmiddellijk daarop ving de Koningin de voorlezing aan van de troonrede. Terug naar het Padeis. Nadat de plechtigheid in de zaal was be ëindigd werd ruim half twee, met het zelfde eerbetoon door de eerewacht de te rugtocht naar het Paleis in het Noord einde langs denzelfden weg ondernomen. Der traditie getrouw hadden zich bij het vertrek van den stoet van de Ridder zaal de leden van het Cors Diplomatique met him dames, die de openingsplechtig heid in de zaal hadden bijgewoond, nabij de middelste poort van het Binnenhof op gesteld, om de Vorstelijke personen bij het voorbijtrekken een groet te brengen. Op den terugweg werden Koningin en Prinses opnieuw door de menigte geest driftig toegejuicht en toegewuifd. Na Haar aankomst ten paleize, waarbij dezelfde eerbewijzen werden gebracht als bij het vertrek, hebben de Koningin en de Prinses zich eenige oogenblikken aan een der vensters vertoond, onder enthousiaste huidebetuigingen van het publiek. HET SLECHTE WEER. Het weer was heden niet buitengewoon fraai. Stormvlagen en regenbuien wissel den elkaar af, terwijl op sommige oogen blikken een zwakke zonnestraal eenige vroolijkheid trachtte aan te brengen. Voor al de storm speelde omstreeks het middag uur parten. Een deel van het kleed van het baldakijn, dat voor het bordes van de Ridderzaal was opgesteld, rukte los, waarbij de gouden franje zoodanig werd bescha digd, dat men deze franje moest verwijde ren. Ook het looperkleed, dat van den in gang der Ridderzaal was uitgelegd, had van den hevigen wind te lijden, zoodat men er toe overging dit kleed met spijkers in de klinkerbestrating van het Binnenhof vast te nagelen. Langs den traditioneelen weg, welke de Koninklijke stoet volgt, stonden ook thans weer duizenden geschaard om het voorbij trekken van de Gouden Koets te zien. Op verschillende punten stonden groote groepen van de Princevlag en van verschil lende apdere Oranje-vereenigingen, opge steld met hun vlaggen en banieren. Het trok de aandacht, dat de Stormbrigade van de Haagsche Politie heden voor de eerste maal officieel dienst deed, in hun martiale uniformen, met stalen helm en gewapend DE GROOTE Z UI VEE TENTOONSTELLING. Wij verwijzen naar een mededeeling, be treffende de groote zuivel-tentoonstelling naar het tweede blad. Wij plaatsen hier opnieuw de voor ve len belangrijke mededeeling van den hoog waardige?! Kapittel-Vikaris van ons Bis dom. VASTEN- EN ONTHOUDINGSWET. Dispensatie voor Leiden tijdens de Vee- en Zuivelten toonstelling. Krachtens de volmacht in het Kerkelijk Wetboek, canon 1245, par. 2, Ons verleend, geven Wij ontheffing van de kerkelijke wet ten van Vasten en Onthouding voor de ge- heele stad Leiden tijdens de Vee- en Zui vel tentoonstellin g van 18 tot 21 Septem ber. Deze dispensatie geldt ook voor de vreemdelingen, die gedurende deze ten toonstelling in Leidpn vertoeven. Haarlem, 16 Sept. 1935. H. J. M. TASKIN, Kapittel-Vikaris. R. K. BOND „ST. ANTONIUS". Derde jaarfeest en vaandelwijding. We beleven dikwijls toch eigenaardige dingen. Terwijl in vele organisaties alle leven zoo goed als dood is, legt de R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant Ge ëmployeerden „St. Antonius" een activi teit aan den dag, welke bewonderenswaar dig mag genoemd worden en welke als het ware den doodsteek zou moeten beteeke- nen voor crisis en malaise In de drie jaren sedert de oprichting heeft „St. Antonius" onder leiding van zijn energiek bestuur gewerkt in de eerste plaats om 'n zoo groot mogelijk aantal leden te verwerven, wetend, dat daarin vooral de grootste kracht ligt en besef fend, dat men zonder zooveel mogelijk leden als organisatie toch weinig te be- teekenen heeft. Het resultaat is verras send geweest en tochnog altijd zijn er menschen, die hun eigen belangen niet voldoende begrijpen door óf zich niet óf zich verkeerd te organiseeren. Maar wij zijn ervan overtuigd, dat ook hun eindelijk de oogen zullen opengaan, wanneer zij slechts willen inzien wat „St. Antonius" voor zijn leden doet. Wij zijn ervan overtuigd tevens, dat de herdenking van het derde jaarfeest, het geen vandaag plaats vindt, nieuwen aan hang zal bezorgen, omdat vandaag op nieuw ten duidelijkste bewezen wordt, dat „St. Antonius" allen slechts wil vereeni gen om him in stoffelijke zoowel als gees telijke belangen ten dienste te zijn. De herdenking van het derde jaarfeest van de Leidsche afdeeling staat in 'n bij zonder teekeik in het teeken n.l. der vaan delwijding. Hedenmorgen te half negen werd in de St. Lodewijkskerk door den afdeelingsad- viseur, 'den weleerw. heer G. Mudde, een H. Mis voor de leden opgedragen, waarna de wijding van het nieuwe vaandel plaats had. Na de H. Mis vereenigden de leden zich in het Bondsgebouw voor 'n gemeenschap pelijk ontbijt, aangeboden door de vaan delcommissie, waarbij behalve de geeste lijk adviseur mede aanzaten de Bonds- secretaris, de heer Fr. v. Bijsterveld en de voorzitter van de afd. Haarlem, de heer Sluter. Toen het ontbijt ten einde was, wees kapelaan Mudde er in een korte toespraak op hoe na de H. Mis op eenvoudige wijze het nieuwe afdeelingsvaandel door hem was gewijd. Spr. zeide, dat het wel de vermelding waard is hetgeen hier in kor ten tijd is gepresteerd, weshalve hij een eeresaluut brengt aan de vaandelcommis sie, bestaande uit de heeren A. Th. Doove, W. H. Steenbergen, A. J. Hermans, J. van Leeuwen en N. Wasserman. In korte trekken wees de adviseur ver volgens op de beteekenis van een vaandel voor een vereeniging. De Leidsche afdee- met karabijnen. Deze brigade telt 52 man. De Minister-President, dr. H. Colijn, die per auto omstreeks kwart over 12 op het Binnenhof aankwam, had, nadat hij was uitgestapt en terwijl hij zich naar de Rid derzaal begaf, een langdurige ovatie in ont vangst te nemen. De Rijksmiddelen in Augustus (1ste bL). Bij de opening van het Julianakanaal te Maastricht is het dek van een schuit be zweken, waardoor verschillende personen werden gewond. (Gem. Ber., 3de blad). Windhoos boven t dorp Zeeland. (Gem. Ber„ 3de blad). •ng is nog jong, doch de kinderschoenen vvel ontwassen. Daarom moet zij nu met groote stappen vooruit, vooruit ook met het vaandel, waarbij St. Antonius met het Goddelijk Kind ten voorbeeld moet zijn. Dit vooruitgaan moet niet alleen be trekking hebben op het ledental, doch in de voornaamste plaats ook op het innerlijk leven. Wanneer St. Antonius het van hem ge vraagde vele werk tot 'n goed einde kon brengen, dan deed hij dit omdat hij ge sterkt was door het Goddelijk Kind. Wanneer de leden der Leidsche afdee ling nu hun vereeniging hoogerop willen voeren, dan moeten zij in innig verband blijven met St.. Antonius, maar vooral met den Zaligmaker. Hoe moeilijk voor velen de omstandigheden ook zijn, waarin zij hun vak moeten uitoefenen, wanneer zij zich vasthouden aan den Zaligmaker, zal Deze zich ook aan hen vasthouden.Daar door zal er hoewel velen niet in de ge legenheid zullen zijn de H. Mis bij te wo nen of de H.H. Sacramenten te ontvan gen een voortdurend contact zijn met God. Spr. besloot ten slotte met den wensch, dat de leden voort mogen gaan in opge wektheid en blijmoedigheid, werkend aan versteviging der organisatie. Nadat kap. Mudde het H. B. en de afd. Haarlem nog dank had gebracht voor hun medeleven met de Leidsche afdeeling, sprak de bondssecretaris, de heer Fr. I^jjs- terveld, om den dank aan het H. B. niet te hoog op te voeren, want ieder verricht de taak, waarvoor hq geplaatst is. Die taak is 'n stuk idealisme: iets te kunnen doen voor de menschen in dit bedrijf, voor menschen, wier geestelijk leven door den aard van het vak als het ware is afgezakt. De wijze, waarop het H. B. zijn taak tracht te vervullen ligt voornamelijk hierin, dat het een band tracht te vormen tusschen alle af deelingen en alle leden, waardoor allen één familie worden. Hierna herinnerde spreker aan de woor den van dr. Poels, den grooten Limburg- schen volksleider: „maakt, dat je een vaan hebt, waarachter je je kunt scha ren". De afd. Leiden heeft die woorden begrepen en vooral de heer Stikkelman, de ziel der afdeeling van de oprichting af. Wat hij voor de afd. heeft gedaan, is eigenlijk niet te zeggen. De wijze, waarop hij steeds nieuwe leden voor de afd. wist te winnen, was voor het H. B. steeds een raadsel. Hierna weidde spr. nog uit over het vaandel en verklaarde de beteekenis er van. De afd. secretaris, de heer Doove, sprak vervolgens een hartelijk woord van dank tot dén adviseur, voor den steun in het afgeloopen jaar aan de afdeeling ver leend. Spr. las hierna brieven voor van de af- deelingen Deventer en Breda, waarin de beste wenschen voor het jaarfeest werden geuit. Tenslotte sprak nog de heer Stikkel man, die er met trots op wees, dat de afd. na 'n drie-jarig bestaan reeds 44 leden telt, terwijl de afd. er eigenlijk reeds meer dan 50 voor den bond heeft geleverd, want enkele leden zijn naar andere afdeelingen overgegaan. Spr. hoopt voorts deze week nog vier nieuwe leden te kunnen inschrij ven. (Applaus). Spr. herinnerde er vervolgens aan, dat het vaandel binnen enkele maanden na dat tot aanschaffing besloten was, er is gekomen en wees er eveneens op welke waarde het vaandel heeft voor het bonds- leven. Met den wensch, dat de afdeeling het tot in lengte van dagen moge behou den, eindigde spr. Hierna werd de ochtendbijeenkomst met het zingen van het Bondslied beëin digd. Te 12 uur werd door leden met hun da mes en genoodigden een boottocht gehou den over de Kager- en Braassemermeren. En hoewel het weer zich voor 'n boot tocht minder leende, was men toch niet bevreesd om dezen tocht te ondernemen. De gezelligheid aan boord, wanneer men is onder vrienden, zou wel aanyyllep wat aan zoo'n tochtje ontbrak. Bovendien, de plassen zijn ook in den storm mooi! Hedenmiddag houdt de afdeeling een theeuurtje in „Zomerlust", terwijl de dag wordt besloten met een feestavond in „Zo- merzorg". AGENDA LEIDEN. Donderdag: R.K. Reclasseeringsvereenigmg, afd. Leiden. Zitting St. Vinoentius- geboufw, Hoogl. Kerkgradh/t 89 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Sept. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. HET ORGEL IN HET UNIVERSITEITS GEBOUW. Overdracht op 2 October. Bij den 300sten geboortedag van Prins Willem van Oranje heeft 'het toenmalige Collegium van het Leidsche Studenten Corps het initiatief genomen tot het aan bieden van een geschenk van alle Leidsche studenten aan de Universitetit, ter eexe en nagedachtenis aan Haar- Stichter. Taliooze Studenten en Oud-Studenten, waaronder ook Prinses Juliana, hebben aan dit initiatief ham medewerking verleend, vooral nadat was besloten dat het geschenk zou 'bestaan in een orgel, te plaatsen in het Gnoot-Auditoriuni van het Academiege bouw. Na vele onderhandelingen met diverse instantie's als Rijksgebouwendienst en Mo numentenzorg kon in Maart j-1. met den •bouw worden aangevangen. De heer H. Mens, musicus te Leiden, diende bij den (bouw van advies, het orgel is vervaardigd en geplaatst door de firma Gebr. van Leeu wen te Leiderdorp. Deze firma, orgelfabri kanten van het oude stempel als zij zijn, heeft een instrument geleverd dat volkomen (beantwoordt aan zijn doel, n.l. muzikale opluistering van Academische plechtighe den en zich bovendien voor concerten exL uitstekend leent. De Nederfandische Klokken en Orgelraad heeft 11 September het ongel gekeurd en op enkele technische kleinigheden na haar goedkeuring tot ingebruikname gegeven. De luiken van het oude orgel zijn op het nieuwe instrument aangebracht en zullen het hunne ertoe bijdragen, dat een stijlvol, met den traditie van 'het Groot Auditorium Tekening houdend geheel wordt bereikt. Afwerking en versiering zijn zeer eenvou dig geworden. De vergadering van praesides der ver schillende Leidsche Studentenvereenigingen heeft besloten op 2 October a.s. aan den vooravond van den voor Oranje, Universi teit en Stad zoo gedenkwaardigen 3 Octo- iberdag, het orgel aan het Curatorium over te dragen, ter gelegenheid waarvan de Se- matus Amplissimus, bestaande uit 't College van Curatoren en den Academischen Senaat te 4 1/2 uur bijeen zal komen Deze zitting zal gepaard gaan met orgel spel van den heer Mens, terwijl een solist en zeer waarschijnlijk het Leidsch Studen ten Zangkoor bun medewerking verleenen. VOLKSSPELEN. A.s. Zondag 22 September zijn er op ons Sportpark „Haagweg" volksspelen voor de jongens van onze R.-K. scholen, leeftijd: groep A 89 en 10 jaar, groep B 11, 12 en 13 jaar. De wedstrijden bestaan in hardloo- ook met hindernissen, petjeslaan, zakloo- pen met hindernissen, koekhappen op tijd, ringsteken op de fiets (de mooist versier de fiets komt ook voor een prijs in aan merking), onthoofding van Landru en naar den trein. Alle jongens mogen aan hoogstens twee nummers meedoen a 10 cent per nummer, zij kunnen zich hiervoor opgeven bij de heeren onderwijzers tot en met Woensdag. Dat wordt voor de katholieke jongens een vroolijke dag vol genot en spanning. De R.-K. Sportcentrale vertrouwt, dat de ouders, familieleden en kennissen in groot getal op zullen komen om hun jon gens te zien kampen. De toegang tot het Sportpark is voor de spelers gratis en voor belangstellenden 10 cent. Het parool is nu voor alle jongens mee doen en voor katholiek Leiden Zondag a.s. genot en een vroolijke middag op Sport park „Haagweg". De secretaris der R.-K Sport- Centrale.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2