Sluiting der heide Kamers van de Staten-generaal. 3)e De minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, heeft Zaterdag de zitting 1934 1935 der Staten-Generaal in naam der Koningin gesloten De heer P. M. J. L. Janssen te Maas tricht, die benoemd is tot lid der Provinciale Staten van Limburg als opvolger van wijlen mr. H. Paulussen Een interessant detail van de machtige constructiewerken aan het Juliana kanaal bij Born, dat door H M. de Koningin otticieel geopend is De voetbalcompetitie heeh weer een aanvang genomen. Blauw Wit klopte Zondag in het Amsterdamsche stadion Feyenoord met 1—0. Moment voor het doel der Amsterdammers De Zuid-Afrikaansche cricketers hebben Zondag op het H.C.C.-terrein te den Haag een wedstrijd gespeeld tegen het Nederlandsch cricketelftal. De gasten betreden het veld Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van den burgemeester van Maastricht, mr. L. B. J. van Oppen, is Zaterdag in het Goeman Borgesiusplantsoen een borstbeeld van den jubilaris onthuld Rechts: mr. Van Oppen FEUILLETON. HAAR MOEDERS EVENBEELD Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. (Nadruk verboden). 9) „Ja. Maar laat ik u op het hart druk ken, dat u tegen niemand daar iets van zegt. Bewaar een absoluut stilzwijgen over alles wat wij hier besproken hebben. Ik verzoek u dat niet alleen in het belang van het onderzoek, maar ook in uw eigen belang en dat van uw tante. En vóór alles, wees niet bang en blijf kalm. Hebt u nie mand bij wie u zoolang onderdak kunt tot juffrouw CraikMr. Marshall zocht naar woorden, om wat hij bedoelde zoo zacht en verschoonend mogelijk te zeggen, ,,tot er wat licht in de zaak is gekomen?" „N.... neen", snikte Winifred. Het was plotseling gedaan met haar zelfbeheer- sching en ze was in een krampachtige huil bui uitgebarsten. „Ikik sta heelemaal alleenik heb niemand in de wereld als tante Rachel." De commissaris kwam uit z*n stoel en klopte haar bemoedigend op den schou der. „Kom, kom", troostte hij „je hebt je ferm gehouden blijf nu verder ook dap per! Het is heel goed mogelijk, dat deze onaangename toestand niet langer dan een paar dagen duurt. U zelf zultniet meer met verhooren lastig gevallen worden en om te zorgen,, dat u zich niet angstig hoeft te voelen als u 's avonds en 's nachts alleen in huis bent zal ik de politie in Southwark opdracht geven een oogje in 't zeil te hou den. Wees nu een flinke meid en laat je niet door de moeilijke omstandigheden neerdrukken." Afgezien van de door den commissaris genoemden reden zou de politie toch in de komende dagen speciale oplettendheid wij den aan perceel Henry Street 7, maar dat nam niet weg, dat zijn welgemeende vrien delijkheid haar kalmeerende uitwerking niet miste en Winifred's tranenvloed begon te verminderen. „Hier is het briefje voor de firma Page", ging Mr. Marshall voort, „eh als ik u een goeden raad mag geven, zoek dan zooveel mogelijk afleiding in uw werk, dat is de beste manier om tijdelijke moeilijkheden te vergeten." Hij stak haar de hand toe. „Dag Miss Bartlett, 't beste hoor! Wilt u naar Whitefriars terugwandelen of zal ik u met een auto laten brengen?" „Ikik ga liever loopen", hakkelde Winifred. Ze snakte er naar om alleen te zijn, om de orde te kunnen herstellen in het losge broken tumult van haar gedachten. En en kele minuten later was ze opnieuw in den helderen zonneschijn van het Embank ment. VI De ridder uit het sprookje. Maar hoe ze haar hersens ook inspande, het gelukte de arme Winifred niet een weg te vinden uit den doolhof van angst en geheimzinnigheid, waarin Mr. Marshall's onthullingen haar zoo plotseling hadden neergezet. Vergeefs probeerde ze een aan- knoopingspunt met betrekking tot haar tan te te zoeken in de laatste courantenberich ten over de misdaadhet blad, dat ze in de middagpauze gekocht had en dat ze in de hand had gehouden, toen ze in het directiekantoor ontboden was, hield ze ook nu nog werktuigelijk omklemd.... maar nu ze het openvouwde, dansten de letters haar voor de oogen. Neen, dat gaf ook niets; met een moedeloos gebaar liet ze de krant op straat vallen en dwong zich den raad van den vriendelijken commissaris op te volgen: flink aan het werk te gaan en op die manier trachten ontspanning voor haar verwarde, stormachtige gedachten te vinden. Toen ze de expeditie-afdeeling binnen kwam, drong het direct tot haar door, dat ze het voorwerp van veelbeteekenende blikken en schichtig-gefluisterde opmerkin gen was. Maar ze negeerde dat. Miss Sugg en mr. Fowle, die hier natuurlijk weer rondzwierf, zeiden anders dan ze had verwacht geen van beiden wat tegen haar; alleen meende Winifred een boos aardig lachje op het gezicht van de gehate slavendrijfster te ontdekken. Ze slaagde er in haar volle aandacht bij haar werk te houden en de uren gingen voorbij, vlugger dan ze had durven hopen. Zoo werd het zes uur en ze stond op het punt met een troepje andere meisjes het gebouw te verlaten meisjes, op wier lip pen den heelen middag bijna onbedwingba re vragen gebrand hadden toen haar voor de tweede maal verzocht werd op kantoor te komen. Een bediende overhandigde haar een groote enveloppe en ze voelde direct, dat er geld in zat. „Uw loon tot vandaag en een week sa laris als schadevergoeding voor het niet in acht nemen van den opzeggingstermijn" legde de jonge man uit. Ze was dus ontslagen! Een ander type meisje als zij, zou mis schien ineengekrompen zijn onder dezen genadeslag. Maar Winifred Bartlett was van ander hout gesneden! Ze begreep, dat het doelloos was, iets tegen den bediende te zeggen, dus verzocht ze energiek een onderhoud met den directeur-generaal in eigen persoon. De bediende kwam na eenige oogenblik- ken terug met een afwijzend antwoord. Maar de ondernemende Winifred liet zich niet zoo gauw uit het veld slaan. Ze stuur de den boodschapper naar het heilige der heiligen terug met de schriftelijke verkla ring van Mr. Marshall, want ze meende te mogen veronderstellen, dat haar ontslag een gevolg was van haar bezoek aan Scot land Yard. Nogmaals keerde de bediende terug; met het briefje en een verschrikkelijk-officieel klinkende mededeeling: „De directie draagt mij op u te zeggen, dat zij uw opheldering volkomen accepteert, maar dat zij uw dien sten niet verder noodig heeft." Hoe kon het eigenlijk ook anders! Alsof de verklaring zelfs van een hooggeplaatst en gerespecteerde politie-ambtenaar als Mr. Marshall het ontzettende feit zou kunnen uitwisschen dat een smet was geworpen op de achtenswaardige firma Page, door dat in de avondbladen haar ongerepte naam in verband was gebracht.... in een zeer verwijderd verband overigens en door toe doen van een van haar allernederigste em ploy é'smet het schandelijke misdrijf, waarvan Londen op het oogenblik vol was. Het jonge meisje stapte resoluut de straat op. Maar er was iets in haar gezicht, dat haar wachtende collega's waarschuwde uit haar buurt te blijven, ofschoon zij vergin gen t%n nieuwsgierigheid. Ze zagen haar vlug naar Blackfriars loo pen en daar de betrekkelijke afzondering van een bus opzoeken. Maar ze zagen ook nog wat anders: namelijk mr. Fowle, die uit de portiek van een café te voorschijn schoot, een taxi aanriep, en wegreed in dezelfde richting als de bus waarin Wini fred had plaats genomen. „Hij woont anders niet in „De Elephant", merkte een van de meisjes op. „Hij heeft kamers in Kilburn. Ik wil er wat onder verwedden, dat hij Winifred achterna gaat." „Ja", voegde een ander er bij, „het is zoo duidelijk als iets, dat hij stapeldol op haar is. Als je alleen maar bedenkt, hoe hij zich er vanmorgen mee bemoeide, toen die oude kat haar te pakken nam omdat ze te laat was." „Dan heeft hij toch een rare manier om zijn liefde te toonen", meende de eerste spreekster; „want het is zijn werk, dat ze ontslagen is." „Kom nou, daar heeft h ij toch geen schuld aan?" (Wordt vervolgd").

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9