Wil Italië den Bond verlaten? Geen enkele stem gaat op voor Italië MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Mussolini aanvaardt geen compromis-oplossingen POLEN—LETLAND 3—3. Te Lodz is gisteren de tweede landen- wedstrijd Polen (B)Letland gespeeld, ■welke in gelijk spel, 33, eindigde. De Letten waren zeer goed op dreef en leid den met de rust met 20. In de tweede helft slaagde Polen er in zich te herstel len en de dreigende nederlaag af te wen den. De ontmoeting werd door 15.000 toe schouwers bijgewoond. DUITSCHLAND B—ESTLAND 5—0. Voor twintig duizend toeschouwers heeft gisteren te Stettin de ontmoeting Duitschland BEstland plaats gehad, wel ke door het Duitsche B-elftal met 50 werd gewonnen, nadat dit met de rust een 20 voorsprong had weten te verkrijgen. Na vijf inuten opende Duitschland door Malecki de score. In de 35ste minuut werd de Estlandsche keeper opnieuw gepas seerd, thans door Simmetsreiter. Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting scoorde Rasselberg met een keihard schot het derde doellpunt voor Duitschland. In de 21ste minuut kreeg Simmetsreiter het leder van Malecki toe gespeeld en vergrootte den voorsprong tot 40. In denzelfden minuut schoot Ma lecki nogmaals in, doch het doelpunt werd wegens off side geannuleerd. Twaalf mi nuten voor het einde werd het vijfde en laatste doelpunt door Damminger ge- gescoord. C. G. W. Ter sluiting der Nederl/aagwedstrijden van C. G. W. heeft het bestuur van C. G. W. besloten om a.s. Vrijdagmiddag 2 uur op 't Stoeke-terrein Lage Morschweg een sportdag te houden voor alle C. G. W. le den voornamelijk atletiekwedstrijden 1000, 400, 100 meter hardloopen en hor denloop. Ter afwisseling zal er voor de oudere leden een bijzondere attractie zijn om fraaie prijzen voor leden boven de 35 jaar. Zakloopen, worsthappen en koek- happen. Na afloop voor alle leden baan- wedstrijden op de fiets. Leider is de heer J. Crama, die gaarne -voor dit doel nog prijsjes van sportlievende menschen in wacht. Vervolgens reden de zeven aanwezige B-klassers eveneens matches a deux. Hier wist J. Ribot op keurige wijze alle ritten te winnen. Zijn rit tegen A. Lodewijks was hier de mooiste. J. Penning viel hier erg tegen, wij hebben hem veel beter zien rij den. C. Boot en J. Brosius bereden een ge heel verkeerde versnelling. Uitslag: 1. J. Ritbot, 6 p., 2. en 3. A. Lo dewijks en J. Sinteur, ieder met 8 punten. 4. en 5. J. Benning en C. L. Boot, ieder met 9 punten; 6. N.N met 10 p., 7. J Brosius 11 punten. In de C. klasse wist J. F. Hintzbergen op gemakkelijke wijze beide ritten te winnen. De uitslag was hier: 1. J. F. Hintzbergen, 2. Wim Rijsbergen, 3. W. van Rooyen. De onbekende datum in Augustus voor de prij zencompetitie is gevallen op 19 Aug. toen een tijdrace werd gehouden waarvan de uitslag was: A-klase: 1. J. Schuller, 2. C. Verburg, 3. Ab. Strijk, 4. R. Riethoven. B- klasse: 1. J. Benning, 2. J. Sinteur, 3. J. Ri bot. Overgangsklasse: 1. C. van Diemen. 2. T. van Rooyen.. C-klasse 1. J. Hintzbergen, 2. Wim Rijsbergen, 3. M. van Rooyen. In verband met de ledenvergadering op Woensdag a-s. zal Donderdagavond as. om 6.15 uur oefenwedstrijden worden verre den op het terrein aan de Haagsche Schouw. SCHAKEL SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Op Zaterdag 21 Sept. a.s. des middags om 3 uur zal de jaarlijksche algemeene verga dering van bovengenoemden Bond alhier in In den Vergulden Turk gehouden worden. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening. 2. Notulen en Ingekomen Stukken. 3. Jaarverslag. 4. Financiëel ver slag. 5. Bestuursverkiezing. 6. Competitie- indeeling, kampioenschap, massakamp. 7. Aansluiting bij den Nederl. Schaakbond. 8. Rondvraag en sluiting. De bond telt thans 13 clubs met ongeveer 300 leden. Nieuwe clubs, die alsnog dit jaar aan de competitie wenschen deel te nemen, zullen zich dus voor den 21 en September a.s. als lid moeten aanmelden. MUSSOLINI'S VERSLAG IN DEN MINISTERRAAD. In den ministerraad heeft Mussolini Za terdag verslag uitgebracht over dén mili tairen en den politieken toestand en het Italiaansche standpunt van Sir Samuel Hoare en Laval, waarbij hij hulde bracht aan de hartelijke woorden van den Fran- schen minister ten opzichte van Italië. De raad onderzocht de mogelijkheid van een eventueel verlaten door Italië van den Volkenbond. Volgens het communiqué van den minis terraad, medegedeeld door de persbureaux, verklaarde Mussolini, dat de redevoerin gen van Hoare en Laval, gezien het stand punt van Engeland en Frankrijk tegen over het Volkenbondspact, in de gegeven omstandigheden in het geheel niet anders konden uitvallen. Zij konden derhalve door de verant woordelijke kringen in Italië en door de breede massa's van het Italiaansche volk met de grootste kalmte opgenomen worden en waren ook met de grootste kalmte op genomen. De ministerraad nam echter, aldus het communiqué verder, met voldoening ken nis van de hartelijke woorden, die de mi nister-president Laval in zijn rede had ge wijd aan de Italiaansch-Fransche bespre kingen van Januari van dit jaar en de door deze bezegelde vriendschap, een vriend schap, die Italië wil Ontwikkelen en ver sterken, niet slechts in het belang van de twee landen, maar ook in dat van de Euro- peesche samenwerking, die niet kan wor den vernield door een geschil van kolonia len aard of door de toepassing van sanc ties, die nooit bij vroegere veel moeilijker conflicten tusschen leden van den Volken bond werden gespecificeerd of toegepast. In dit verband heeft de ministerraad de kwestie onderzocht in welke gevallen het verder blijven van Italië in den Volken bond onmogelijk zou worden De ministerraad heeft verder geconsta teerd, dat zich tegenwoordig alle krachten ■van het antifascisme in het buitenland con- centreeren om het Italiaansch-Abessynd- sche geschil. Hij voelt zich verplicht zoo beslist mo gelijk te verklaren, dat de Italiaans ch- Ethiopische kwestie na de geweldige tkrachtsinspanningen en offers die Italië op zich genomen heeft en na de onweer legbare bewijsvoering van het door Italië te Genève ingediende memorandu, geen compromis-oplossing toelaat. De ministerraad heeft telegrammen van bijval en begroeting gezonden aan den op perbevelhebber van de Italiaansche troe pen in Afrika generaal De Bono. De voorbereidingen in Oost-Afrika wor den met de grootsten spoed voortgezet om Italië te beveiligen tegen de sterkere Abes- synische strijdmacht welker mobilisatie j reeds verwezenlijkt is. LONDEN KALM EN VASTBERADEN. I Openen der vijandelijkheden onvermijdelijk geacht. Het communiqué van den Italiaanschen ministerraad is te Londen met de grootste I kalmte en zonder verrassing ontvangen. Hoewel zich oprecht aansluitend bij de po gingen van de commissie van vijf om ont spanning in den toestand te brengen was men steeds sceptisch gebleven ten aanzien j van haar resultaten. Zoo men langen tijd te Londen aan de i Italiaansche verklaringen en voorberei- dingen een zeker karakter van diploma- tieeke intimidatie had toegeschreven, is j dit thans niet meer het geval; het openen van de vijandelijkheden in Ethiopië wordt onvermijdelijk geacht. Intusschen, zoo verklaart men, veroor looft de gehechtheid aan het beginsel van collectieve veiligheid binnen het kader van den Volkenbond, door Samuel Hoare en Laval te Genève verkondigd, den toestand met de grootste koelbloedigheid onder de oogen te zien. INT. HULPVERLEENING AAN ABESSYNIE? Met Italië als uitvoerder. De speciale verslaggever van Havas seint uit Genève: De Commisie van Vijf zal, zooals men weet, Maandag een voorstel opstellen, dat zij aan den Volkenbondsraad zal voorleg gen. De Commissie tsreeft er naar, een plan uit te werken, dat neerkomt op een inter nationale hulpverleening aan Abessynië, welker uitvoering aan Italië zou worden opgedragen. Men verheelt zich intusschen niet, dat zelfs wanneer Italië een dergelijke oplos sing zou aanvaarden, de Negus daartoe wellicht slechts noode zou besluiten. De weigering van een der partijen echter zou een nieuwe situatie scheppen, daar het Volkenbondslid, dat zou weigeren zich aan de beslissing van den Bond te onder werpen, formeel in het ongelijk zou zijn. NIET DE EERSTE MAAL Het dreigement tot uittreden uit den Volkenbond is een oude door Mussolini vaak gebruikte troef. In December 1933, kort. nadat Duitsch land zijn lidmaatschap had opgezegd, werd dit dreigement door den fascistischen raad in verband met Mussolini's reorganisatie plannen voor den Volkenbond nog veel positiever geformuleerd. In het voorjaar van diit jaar, dezen zomer en bij den aan- werd het herhaald. Een bedreiging, die al nève opnieuw gevestigde Britsch-Fransche te vaak geuit wordt, verliest aankracht. Bovendien is men te Genève op de even- tueele uittreding van Italië reeds voorbe reid. De geheele beteekenis van de te Ge nève opnieuwg evestigde Britsch-Fransche samenwerking, uitkomende in de redevoe ringen van Hoare en Laval, voor de As- semblée, geldt immers juist voor het ge val, dat Italië mocht uittreden of naar de wapens mocht grijpen en daarom sancties noodig zouden worden. Wanneer Italië zijn lidmaatschap opzegt, zoo redeneert men te Genève, dan blijft het volgens het pact automatisch nog twee jaar lid- In die twee jaar tijds loopt het in Abes synië, naar men met groote groote waar schijnlijkheid kan aannemen, wel vast, vooral onder den druk der sancties, en Mussolini zal zich wel tweemaal beden ken, voor de termijn van twee jaar ver streken is. DE SANCTIE-KWESTIE Zooals men weet, hebben alle leden van den Volkenbond zich uitgesproken voor de naleving van de verplichtingen* van het Volkenbondspact. Dat pact spreekt o.a. ook van de sancties, welke tegen een onwillig Volkenbondslid kunnen worden genomen. Art. 16 van het pact voorziet in econo mische, financieele en zelfs militaire sanc ties. Van dezen zullen de eerste twee op den voorgrond staan. Men kan zelfs zeg gen, dat achter de coulissen een dezer sanctiemaatregelen, en wel de meest ge vaarlijke, in volle toepassing is, nl. de fi nancieele sanctie. Te Londen, Washington en Parijs is het crediet van Italië reeds ten gronde ge richt. Nergens kan Italië leeningen ge- plaats krijgen en goederenleveranties op langer termijn dan zes maanden worden gladweg geweigerd. Hoe kan Italië een kostbaren en lang- durigen oorlog voeren, op zulk een grooten afstand van het moederland, indien het geen credieten krijgt? Komen daarbij dan nog de economische sancties, dat wil zeg gen een boycot van goederenleveranties op korten of langen termijn of een wapen embargo, alleen aan Italië opgelegd, om niet te spreken van een eventueele sluiting van het Suezkanaal, dan moet de situatie voor Mussolini wel hopeloos worden. Zoo ver is het echter nog niet. Het is haast niet aan te nemen, dat Mussolini zonder eenigen bondgenoot met zijn hoofd tegen den muur zal loopen. NOG GEEN STEM VOOR ITALIË Zaterdag heeft ook de Russische afge- vaardigde Litwinof zich geschaard in de rij van sprekers, die zich tegen Italië's op- I treden tegenover Abessynië hebben uitge- j sproken. j Bij hem hebben zich vervolgens de ver- j tegenwoordigers der Kleine Entente en der Balkanstaten aangesloten. Namens de Kleine Entente sprak de Joegoslavische ambassadeur te Parijs Boeritsj en namens de Balkanstaten de Grieksche minister Maximos. Daarmede kan men dus zeggen, dat het j net is aangehaald. Na Engeland, Neder - J land, België, Frankrijk en Rusland hebben thans ook Tsjechoslawakije, Joegoslavië, i Roemenië, Griekenland en Turkije voor den Volkenbond stelling genomen. Tot zoover heeft zich dus in de Assem- blée nog geen stem ten gunste van Italië doen hooren. ABESSINISCH VERWEER Tegen Italië's aanklacht Het antwoord van Abessynië op de Ita liaansche aanklacht is thans te Genève ge publiceerd. Het beperkt zich tot een voor- j loopig verweer en kondigt een uitvoerige j weerlegging aan door de regeering te Ad dis Abeba, zoodra het Italiaansche me morandum aldaar aangekomen en bestu- I deerd is. De Abessynische delegatie verwijt den I opstellers van het Italiaansche memoran dum een volkomen wem begrip van de po litieke en sociale toestanden in Ethiopië, alsmede een meer dan tendentieuze ver wisseling der rollen, welke daarin bestaat, dat de Abessynische regeering schending der internationale verplichtingen verweten wordt op een tijdstip, dat de Italiaansche regeering zich zelf aan zulk een schen ding schuldig maakt. Het Italiaansche memorandum tracht minder de rechters te overtuigen dan wej de openbare meening te beinvloeden. Zoo als steeds tijdens de onderhandelingen der laatste maanden, heeft Italië zijn argumen ten op het laatste oogenblik ingediend, om aan de tegenpartij de beantwoording te bemoeilijken en het proces op de lange baan te schuiven. Wat de slavernij betreft, aldus het Abes synische antwoord, moge slechts verwezen worden naar de besluiten van den Negus, waar uit diens oprechte bedoeling blijkt om de menschelijke vrijheid te waarbor gen. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent shulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adree Boerhaavestr. 30 4503 De slavenhandel wordt tegenwoordig streng gestraft. Zelfs kan de doodstraf door middel van ophanging daarover wor den uitgesproken. Wanneer de Italiaan sche regeering de onveiligheid aan de grenzen van het Abessynische keizerrijk tot een speciaal verwijt maakt, dan moge er aan herinnerd worden, dat het hier om gebieden gaat, waar het niet mogelijk is staatsgezag uit te oefenen, Abessynië beschouwt overigens het ge heele land tot aan de zee als zijn staats- gebied. Wanneer Italië de aanvechtbare stelling verkondigt, dat de Abessynische grensgebieden eigenlijk slechts koloniën zijn van het kernland, dan kan van de Abessynische regeering niet verlangd wor den, dat zij in deze „koloniën" een groote- re verantwoording op zich neemt, dan de Europeesche mogendheden in hun Afri- kaansche koloniale gebieden. Wat de schending van internationale verdragen betreft, moet het verbazing wekken, dat Italië nooit er aan gedacht heeft het arbitrageverdrag van 2 Augus tus 1928 te gebruiken. Abessynië kan zich verder het verwijt van scheiding der con sulaire immuniteit niet laten welgevallen, zonder zijnerzijds Italië er op te wijzen, dat het consulaat misbruikt wordt voor militaire doeleinden. Het antwoord spreekt verder van onop houdelijke Italiaansche pogingen, om in Abessynië vernielend te werken en onrust te zaaien en eindigt met de verklaring, dat Abessynië, in den geest van den Volken bond en in overeenstemming met zijn in nig godsdienstige geestesgesteldheid en zijn christelijke cultuur, niets anders wenscht, dan dat de huidige poging om zijn onaf hankelijkheid aan te tasten, zoo spoedig mogelijk vergeten moge worden. BUITENLAND VOLKENBOND. DE OPVOLGER VAN WIJLEN ADATCI. Als lid van het permanent hof van intern, justitie. De Volkenbondsvergadering heeft met 35 van de 51 stemmen gestemd voor de benoeming van den voormaligen Japan- schen ambassadeur te Parijs, Nagaoka, tot lid van het permanente hof van internatio nale justitie te Den Haag, als opvolgers van wijlen Adatci. De volkenbondsraad bracht op Nagaoka 11 en op den Zweed Haimmerskjöld, grif fier bij het hof te Den Haag, 3 stemmen uit. Bijgevolg is Nagaoka als rechter in het internationale hof gekozen. AMERIKA. AMERIKA BETUIGT LEEDWEZEN. Over woorden van rechter Brodsky aan het adres van Duitschland. De Amerikaansche minister van buiten- landsche zaken Cordell Huil heeft Zater dag in het departement van buitenland- sche zaken aan dr. Rudolph Leitner, den Duitsche zaakgelastigde, namens de regee ring der Ver. Staten zijn leedwezen uit gesproken over de door rechter Brodsky bij de berechting van de communisten, die de incidenten op het Duitsche sa. „Bre men" veroorzaakten, aan het adres van 't nationaal-socialLstische Duitschland gebe zigde woorden. Hij voegde er aan toe, dat Brodsky's uitlatingen geenszins de officieele houding der Amerikaansche regeering hebben weer gegeven. De betuiging van leedwezen geschiedde mondeling. Huil zeide, dat hoewel in de Ver. Staten de vrijheid van het woord ten volle is erkend, het te betreuren is, dat een ambtenaar, die geen verantwoordelijkheid draagt voor de handhaving der betrekkin gen tusschen de Ver. Staten en andere lan den, zich hoe hij persoonlijk ook den ken moge over de wetten en de politiek van andere regeeringen overgeeft aan uitlatingen, die beleedigend zijn voor een regeering, waarmede de Ver. Staten offi cieele betrekkingen onderhouden. Het ministerie van buitenlandsche zaken ziet zich genoopt de meening te uiten, dat een magistraat, die bij het behandelen van een zaak zijn woorden zóó ongelukkig for muleert dat hij een bepaalde meening uit spreekt zijn bevoegdheid overschrijdt. Zijn critiek op de Duitsche regeering had niets met de zaak te maken en rqaakte geen deel uit van zijn juridische beslissing. NED. OOST INDIE INLANDER MAAKT AMOK IN DELI'SCH LANDSCHAP. Vier dooden en acht gewonden. Uit Tandjong Balei meldt men dat Vrij dagnacht een inlander in de kampong Kwala Bgngko, in het landschap Kwaloeh amok maakte. Hij doodde vier personen, vier werden zwaar en vier licht gewond. De dader is gearresteerd. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. De uitslagen van de competitiewedstrij den van gisteren luiden: le klasse Noord-Holland: Koog Zaandijk DVD 51; SwiftSportief 20; Wester kwartierOlympia 83; DTVBlauw Wit 0—11. le klasse Zuid-Holland: Het Zuiden Rozenburg 3—2: DKCHKV 3—5; Deetos Ons Eibernest 103; FluksHSV 13. le klasse Oost: ZKCHellas 33; 't OverschotjeRapiditas 14; Wilskracht EKCA 4—3. le klasse Oost B: AchillesZwart Wit 23; NaasHKC 21; RigtersbleekDOS 2—1. 2e klasse Zuid-Holl. A: SpangenFluks 2 15; HKV 2—die Haghe 34. FLUKS I—H.S.V. I 1—3. De eerste wedstrijd in de nieuwe com petitie werd weer door Fluks verloren. Toch hebben de Leidenaars de kans op de overwinning gehad. De gasten vertoonden lang niet 't spel van verleden jaar. En 't aantal doelkansen van Fluks, vooral voor rust was ontelbaar. Maar bij de Rood-wit- ten missen we doelcapaciteit en nog meer. Er is niet genoeg enthousiasme en doorzet tingsvermogen. En de wil om te winnen ontbreekt. In 't begin ontloopen de partijen elkaar maar weinig. De Fluksaanval krijgt echter de meeste kansen, doch eerst na 20 minu ten wordt één van die vele schoten door De Wolf in een doelpunt omgezet. Ook daarna worden nog vele schoten gelost, maar zon der succes. H.S.V. komt minder tot doelen, al is het aantal kansen meer dan genoeg om een punt te verdienen. En in de laat ste minuut vóór rust maakt mevr. Brizee gelijk. In de tweede helft blijkt, dat van den nieuwen Fluks-aanval niet veel is te verwachten: de wind is te sterk om met verre schoten succes te hebben. De gasten zijn gevaarlijker, en na een minuut of 20 vindt Van Balen twee malen vlak na elkaar de korf, en brengt zoo op keurige wijze den stand op 13. Weer wordt gewisseld, maar in den nieuwen Leidschen aanval bieden de dames te weinig steun, zoodat het aanvals- spel niet vlot. Maar ook het doelen is niet best: vaak wordt de mand zelfs niet ge raakt. Intusschen heeft ook H.S.V. geen succes meer en als 't einde wordt aange kondigd, is de stand niet meer veranderd. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Gistermorgen werd onder groote be langstelling de eerste rit van het sprint kampioenschap verreden. Er werd gere den in matches k deux over 600 Meter. Al lereerst reden de A-klassers, waarvan de renners C. Verburg, Ab. Strijk en J. Geertsma op wegmateriaal startten. Er wa ren verschillende spannende ritten te zien. Zoo wist C. Paats in een mooie rit van Verburg te winnen, terwijl laatstgenoemde op zijn beurt op tactische wijze Riethoven klopte. J. Geertsma reed met wisselend succes, zijn rit tegen C. Paats was een der mooiste. C. van Ruiten was vooral in het begin een moeilijk te passeeren tegenstan der, doch kwam op het laatst adem tekort. J. Schuller is ook nog een candidaat, waar mede rekening moet worden gehouden. Wij zouden echter gaarne wat meer strijdlust in hem zien. De totaal-uitslag was: 1. en 2. R. Riethoven en C. Verburg, 10 punten ieder; 3. J. Schuller, 11 punten; 4. C. Paats 12 p.. 5, 6 en 1. J. Geertsma, C. van Ruiten en W. Scheffelaar, ieder 14 punten; 8. Ab. Strijk 15 p., 9. K. de Haas 17 p., 10. C. Slingerland 18 p. DAMMEN ZOMERWEDSTRIJDEN L. D. V. De laatste partijen hadden tot resul taat: J. KlinkenbergA. Sladek 20; J. ZaalbergJ. Hes 20; J. W. H. van DuurenC. Pauw 20. Hoewel de heer M. Optendrees tot de 8ste ronde de leiding wist te behouden, in de tiende ronde verloor hij van S. v. d. Wijngaard, waardoor de heer J. Klinken berg, door te winnen van A. Sladek, met één punt voorsprong, evenals verleden jaar, beslag op den eersten prijs wist te leggen. In groep B. ontspon zich na de 8ste ronde een zeer felle strijd, waarin de hee- ren J. Hes en J. Zaalberg de beste kansen hadden. Doordat de heer J. Hes, welke voor het eerst aan dergelijke wedstrijden deelnam, de beide laatste ronden verloor, zag de heer J. Zaalberg zich eerste ge plaatst, terwijl de heer W. Kleijn als tweede aankwam. De heer C. Teunissen heeft in deze wed strijden het hoogst aantal punten behaald van alle deelnemers en wist zich dan ook gemakkelijk no. 1 te plaatsen in groep C terwijl de heer J. de Bree beölag op den 2en prijs wist te leggen. De eindstand dezer wedstrijden is nu: Groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Klinkenberg 10 6 3 1 15 M. Optendrees 10 6 2 2 14 S. v. d. Wijngaard 10 5 1 4 11 P. Marck 10 3 2 5 8 T. D. v. d. Bosch 10 3 1 6 7 A. Sladek 10 2 1 7 5 Groep B. J. Zaalberg 10 6 1 3 13 W. Kleijn 10 6 4 12 J. Hes 10 5 1 4 11 J. Dreef 10 3 3 4 9 D. A. Eppinga 10 4 1 5 9 C. Klinkenberg 10 1 4 5 6 Groep C. C. Teunissen 10 8 1 1 17 J. de Bree 10 5 2 3 12 C. Paauw 10 5 1 4 11 J. W. H. v. Duuren 10 4 8 8 M. J.' v. Houten 10 4 6 8 G. P. Dillen 10 2 8 4 PAARDENSPORT DE DRAVERIJEN OP „WOUDESXEIN." De uitslagen van de gisteren op het sport terrein „Woudestein" te Rotterdam gehou den draverijen luiden: Edzardprijs: Heat prijsdraverij 4e klasse Afstand 1650 meter: le heat: 1. Xenon, eig. J. de Vlieger; 2e heat: 1. Xenie, eig. Stal Gruno; 3e heat: 1. Xitty Scott, eig. Mevr. de Wed. Joh. Oosting. Frankprijs: Handicap le klasse, afstand 2500 meter: 1. Fanfare, eig. de heeren Gebr. Knijnenburg; 2. Allegheny, eig. J. M. v. d. Berg. Glockenblumeprijs: Heatprysdraverij 2e en 3e klasse. Afetand 1650 meter: le heat: 1. X. Smiling, eig. J. Haan Jzn.), 2e heat 1. Xiandra, eig. Stal Bikhoven; 3e heat 1. Xilandra, eig. Stal Birkhoven. Harvest Leeprijs: Handicapheat le klasse Afstand 1650 meter: le heat: 1. Fatima, eig. J. Haan Jzn.; 2e heat: 1, Weidlooper, eig. R. F. Sormani; 3e heat: 1. Olympia, eig. R. van Leeuwen. Beslissing: 1. Weidlooper. De uitslag van de 3 Manches van 500 m. handicap tusschen Piet Moeskops en The Cleaner luidt: le manche door The Gleaner gewonnen. 2e manche: Moesxops, die 20 m. handicap kreeg won de 2e serie. 3e mandie: 1. The Cleaner op een voor gift van 10 meter.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7