PORTerï MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 8UVOR53EL ZEILEN Om het nationaal jollen- kampioenschap. Zes wedstrijden, welke nog geen beslissing brachten. Voor het nationaal 12 Voetsjollenkam- pioenschap Zaterdagmiddag en Zon dag op de Kagerplassen gehouden had den zich, naar bekend acht deelnemers aangemeld. De eerste race ving Zaterdagmiddag onder licht stormweer aan: er stond een windsnelheid van 11 Meter per seconde, hetgeen vrij behoorlijk was te noemen. De golven van de Kagerplessen lieten de be kende witte kammen zien enja dat zegt eigenlijk genoeg, maar de kracht van den wind werd nog wel het best gede monstreerd door het verloop van den wedstrijd zelf: Van de acht deelnemers slaagde alleen Borgerhoff Mulder, de kam pioen van het vorig jaar, er in den wed strijd uit te zeilen. De overigen waren in de golven gedoken of konden den strijd met wind en water niet volhouden en ga ven op. Kagchelland was de eenige, die dezen middag droog bleef. Hij liep zijn stadgenoot van der Valk na het vallen van het startschot, doch nog voor de startlijn in het want en staakte den strijd. Vijf mi nuten na het vertrek zat de jol van v. Helvert en daarna ook van Coops reeds met den neus in de golven. De booten liepen vol en de stuurlieden konden op hun „redding" wachten. Bij den boei op 't Zweiland volgde van Vliet hun voorbeeld en ook deze jol werd naar 'n beschutte plek gevoerd om gelicht te worden. Op het Norremeer gaf Schaap den strijd op, zoo dat er nog slechts drie deelnemers over waren. Echter ook v. Lijnen Nomen en van der Valk hielden het op den duur niet vol en Borgerhoff Mulder zeilde de baan alleen uit. 'n Prachtige prestatie! De Zondag bracht gelukkig wat kalmer weer. De wind was nog niet half zoo sterk als Zaterdagmiddag en woei uit het Zuid- Zuid-Westen. Dit had tot gevolg, dat de baan jammer genoeg geheel of bijna ge heel bezeild was. In de eerste race van den ochtend slaag de Theo v. Helvert er in na 'n onzekere eerste helft de leiding te nemen, onbe dreigd door Borgerhoff Mulder, die aan vankelijk geheel in de achterhoede lag, doch ten slotte tot de tweede plaats wist op te loopen. Het resultaat werd: 1. Th. v. Helvert, 2. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 3. G. van Lij nen Noomen, 4. W. van der Valk, 5. A. H. v. Vliet, 6. W. Schaap, 7. D. M. G. Kagchel land, 8. A. D. H. Coops. In de tweede race streden vijf deelne mers, na 'n heel mooien start langen tijd om de leiding. Het ging hier tusschen Bor gerhoff Mulder, Kagchelland, v. Vliet, v. Lijnen Noomen en v. Helvert. Eerst op den terugweg na den Dieperpoel slaagde eerst genoemde er in zich van de kopgroep los te maken. Toen hij eenmaal vrij de leiding had, liet hij niet meer los. De uitslag werd: 1. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. Th. v. Helvert, 3. G. v. Lijnen Noomen, 4. D. Kagchelland, 5. C. Schaap, 6. W. v. d. Valk, 7. A. Coops, v. Vliet had opgegeven. De derde race van dezen dag kon dus de beslissing brengen. Daarom moest Bor gerhoff Mulder echter opnieuw winnen.. Maar de volgende start deed alle hoop reeds in rook vervliegen, want Borgerhoff Mulder was te vlug de startlijn gepasseerd en moest opnieuw starten. Weliswaar had hij hiervoor niet veel tijd noodig, doch het verlies was toch te groot en vooral v. Hel vert had reeds dadelijk een zoodanigen voorsprong verworven, dat Borgerhof Mul der kansloos was. Wel had v. Helvert op het laatste gedeelte van de eenigszins ge wijzigde baan, zulks in verband met den wind; ten laatste nog eenige moeite met v. Lijnen Noomen, doch de Leidenaar eindigde toch als eerste en had dus even als Borgerhoff Mulder twee overwinnin gen geboekt, zoodat de kansen weer gelijk stonden. Het resultaat van deze race was: 1. Th. v. Helvert, 2. G. v. Lijnen Noomen, 3. A. H. v. Vliet, 4. P. H. R. Borgerhoff Mul der, 5. D. Kagchelland, 6. W. v. d. Valk, 7. C. W. Schaap, 8. A. D. H. Coops. Ook in den volgenden wedstrijd viel de beslissing nog niet. Want hoewel van Hel vert aanvankelijk de leiding had, werd hij op het rak ZweilandNorremeer door van Vliet gepasseerd tengevolge van het feit, dat de wind steeds minder werd en van Vliet slaagde er aldus in zich als nieuwe gegadigde om den kampioenstitel bij v. Helvert en Borgerhoff Mulder te voegen. De uitslag was: 1. A. v. Vliet, 2. A. Coops, 3. G. van Lijnen Noomen, 4. Th. van Hel vert, 5. W. van der Valk, 6. P. H. R. Bor gerhoff Mulder, 7. D. Kagchelland, 8. C. W. Schaap. Wijl nu vijf wedstrijden gezeild waren, moest de volgende in zooverre de beslis sing brengen, dat daarna van deelname werden uitgeschakeld die zeilers, die geen enkelen keer als eerste waren aangeko men. Ondanks dat de regen neerplenste werd al dus te half zes met den zesden wedstrijd een aanvang gemaakt. Hij begon al heel slecht, want zeker vier deelnemers start ten te vroeg, waaronder degenen, die eigenlijk de beste kans op den titel had den: Borgerhoff Mulder -en van Helvert. Eerstgenoemde was vrij spoedig terug, doch v. Helvert was reeds 'n eind weg toen hij werd teruggeroepen. Kagchelland werkte zich het spoedigst naar voren, maar van strijd was weinig sprake. Langzamer hand kwam Borgerhoff Mulder meer naar voren, doch Kagchelland bleef onbedreigd aan den kop gaan. Halverwege den terug weg ging de regenbui over in een stortbui, zoodat de zeilers ondanks oliebroeken en oliej assen doornat terugkwamen. De drie laatste deelnemers, die kort voor de finish eigenlijk nog 'n slag moesten maken, ge loofden het wel en keerden langs den kortsten weg naar de ligplaats achter de sociëteit terug. De volgorde der anderen was: 1. D. Kagchelland, 2. P. H. R. Borgerhoff Mul der, 3. C. W. Schaap, 4. G. v. Lijnen Noo men, 5. A. Coops. Door dezen uitslag werden vier der deelnemers, n.l. v. d. Valk, Schaap, v. Lij nen Noomen en Coops van verdere deel name uitgeschakeld. De overige vier zul len waarschijnlijk a.s. Zaterdag verder kampen. ZWEMMEN NIEUW NED. RECORD ESTAFETTE 4 x 200 METER. In het Sportfondsenbad te Haarlem von den gisteren zwemwedstrijden plaats, ge organiseerd door den Zwemkring Haar lem van den K. N. Z. B. De estafetteploeg van de Heemsteedsche Polo Club verbe terde het Nederlandsch record 4 maal 200 Meter vrije slag estafette door dezen af stand af te leggen in den tijd van 10 min. 7 sec. De recordploeg bestond uit de zwem mers Braam, Mooi, Sipkema en Kemper. Het oude record stond op naam van D. J. K., Amsterdam, met een tijd van 10 min. 9.4 sec. NIEUW WERELDRECORD 800 METER. VRIJE SLAG. De bekende Japansche zwemmer Shozo Makino verbeterde het wereldrecord over 800 Meter vrije slag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 9. min. 55.8 sec. Het wereldrecord stond tot nu toe op 10 min. 1.2 sec., gevestigd op 16 September 1934 te Tokio door Makino zelf. MEVR. TRIEBELS—KOENS. Zeer velen hebben Zaterdag van de gele genheid gebruik gemaakt om in het Am- stel-Hotel te Amsterdam mevr. Triebeis— Koens, de zwemmoeder van Nederland, ge luk te wenschen met haar 70sten verjaar dag. Langs een haag van HDZ-adspirantjes was de jarige binnengeleid. Haar zetel was met bloemen versierd. En toen begon de stoet van sprekers met woorden van hulde en geluk wenschen. Alle woordvoerders schetsten op eigen wijze de groote verdien sten van mevr. Triebels. Namens het ge meentebestuur sprak wethouder van Meurs de heer D. J. Willink voerde het woord na mens de K. N. A. U. De jubilaresse had naast vele bloemstuk ken verschillende onderscheidingsteekenen en eere-lidmaatsohappen in ontvangst te nemen o.m. van het IJ, de RDZ, de ODZ en DJK. De heer J. de Vries, voorzitter van den K. N. Z. B. bood mevr. Triebeis het haar door H. M. dé Koningin verleende eeretee- ken aan en spelde haar het metaal op de borst. Het geschenk van de Nederlandsche zwemmers bestond uit een fraaien beker met de beeltenis van de jarige. MOTORSPORT OM DEN „GOUDEN HELM". Op de renbaan Pardubice is gisteren de internationale wedstrijd om den „Gouden Valhelm" van Tsjecho-Slowakije verre den. Winnaar werd de Duitsche motorren ner Gunzenhauseh op Jawa, die het par cours van 28.8 K.M. aflegde in den tijd van 9 min. 22 sec. De tweede plaats bezette de Duitscher Bertram op Rudge. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Twee Duitsche overwinningen. Duitschland heeft een dubbele zege be haald in den zesdaagschen motorwedstrijd. De Duitsche teams wisten zoowel op de In ternationale Trophee als op de Zilveren Vaas beslag te leggen en dientengevolge krijgt Duitschland het reoht om ook het volgend jaar de zesdaagsche te organisee- De Nederlandsche deelnemers in den snelheidsproef hebben geheel aan de ver wachtingen voldaan. De K. N. M. V.-offi- cials hadden tijdwaarnemers opgesteld, die precies aan de renners kon meedeelen door middel van seinen, of de snelheid moest worden opgevoerd of getemperd. Men reed voortdurend iets boven het gestelde gemid delde, om de machines zooveel mogelijk te sparen. Het resultaat was ten slotte, dat vier Ne derlandsche deelnemers zonder strafpunten dezen zesdaagschen wedstrijd hebben kun nen beëindigen, nly. Timmer, van der Voort, Vermaak en Teeken. Vooral de prestatie van Teeken dient met eere vermeld te worden, want hij reed met een 500 ccm. machine en een zeer groot percentage der deelnemers is in deze klasse uitgevallen. In totaal zijn in dezen zesdaagschen mo torwedstrijd 19 Nederlanders gestart, w.o. talrijke nieuwelingen. Niettemin hebben 9 renners den strijd beëindigd, waaronder 4 zonder strafpunten. Indien men bedenkt dat er 44 renners zonder strafpunten heb ben uitgereden, valt de prestatie van Ne derlandsche zijde nog meer op. TERREIN-RIT LJVI.T.C. Om het Kampioenschap van Leiden en Omstreken. Tot sluiting van het seizoen had de L.M. T.C. evenals verleden jaar een terrein-rit georganiseerd, die in alle opziohten schit terend geslaagd mag heeten. Een heerlijk zonnetje, verleden jaar was het vreeselijk koud, enorme belangstelling en een groot aantal deelnemers (37) wa ren alle factoren, die tot dit welslagen heb ben medegewerkt. Voor deze wedstrijden waren de rijders onderverdeeld in drie klassen, te weten motoren tot en met 250 c.M.3, motoren tot en met 350 c.M.3 en motoren boven de 350 c.M.3. De route liep over het Kampeerterrein te Noordwijkerhout over een afstand van 2300 M., welke door de rijders van alle klassen 20 maal gereden moest worden. De L.M.T.C. had voor een goede afzetting gezorgd en bij de massa-start, die blijft toch altijd een leuk gezicht, liep alles vlot van stapel. Allereerst startte de 500 c.M.3, daarna om de minuut de 350 M3 en d, 250 M3. Na den start was de eerste helling een gevaarlijk punt, waarbij menige rijder nu al struikelde. Alles liep echter zonder onge lukken af en zag men spoedig alle rijders hun rondjes draaien. Spoedig was er van klasse-onderscheid geen sprake meer en noteerden wij de rij ders na elke vijf ronden als volgt: Renooy, Verlaan, v. d. Arend enz. enz. Jammer ge noeg moest Roest, de winnaar van het vorig jaar door motorpeoh uitvallen. Rappe handen brachten den wagen weer op gang en met steeds sneller vaart ging het verder tot opnieuw motorpeoh hem deed uitvallen. Voor en na hem gebeurde dit ook met an dere rijders, maar daar is nu eenmaal zoo'n rit voor. Steeds bleven Renoo en Verlaan aan den kop totdat na de 10e ronde Bark op zijn 250 c.M.3 geweldig kwam opzetten. Ver andering in den stand kwam er echter niet en na het opmaken der tijden bleek Q. Verlaan den snelsten tijd gemaakt te heb ben, waardoor hij kampioen werd. De volledige uitslagen per klasse luid den: 500 c.M-3: 1. D. Renooy, Eysink, 1 uur 22 min. 30 sec.; 2. J. Verkerke, Eysink, 1 uur 25 min.; 3. A. v. d. Arend, B.SA., 1 uur 28 min.; 4. Holsheymer, Triumph, 1 uur 33 min.; 6. Valkenburg, B.S.A., 1 uur 43 min.; 6. Knijnenburg, Rudge, 1 uur 46 min. 30 sec. 350 M.3: 1. Q. Verslaan, Rudge, 1 uur 21 min. 3 2sec., kampioen; 2. J. F. Kat, Ve- locette, 1 uur 25 min. 30 sec.; 3. J. Verheul, Matchiers, 1 uur 27 min. 35 sec.; 4. Tops, Triumph, 1 uur 31 min. 5 sec.; 5. Tump, Ve- locette, 1 uur 40 min. 55 sec.; 6. Banning, Velocette, 1 uur 41 min. 250 c.M.: 1. J. Bark, Velocette, 1 uur 22 min.; 2. C. v. Eys, New Imperial, 1 uur 26 min. 30 sec.; 3. C. de Haan, Panther, 1 uur 28 min. 45 sec.; 4. v. d. Akker, Matohelers, 1 uur 29 min. 50 sec.; 5. Schneider v. Wisse- kerke, Cor. Cycle, 1 uur 30 min.; 6. H. R. Vink, Rudge, 1 uur 30 min. 30 sec.; 7. Tim mermans; 8. H. J. Welp; 9. v. Hown; 10. v. Amstel; 11. Smit. Na afloop werden de prijzen in het club lokaal der L.M.T.C. in de Mandenmaker- steeg met een toepasselijk woord door den voorzitter uitgereikt. Spr. bracht allen dank en zei er voor te zullen zorgen, dat volgend jaar de L.M.T.C. nog beter voor den dag zal komen. Alle deelnemers die deze cours hadden uitgereden ontvingen een prijs, bestaande uit bekers of medailles, zoodat eenieder vol daan huiswaarts keerde. Het was voor de LJM.T.C. een waardig slot. CRICKET Nederland-Zuid Afrika. De gasten winnen met innings en 128 runs. DE EERSTE DAG. Van den eersten dag der cricketontmoe- ting NederlandZuid Afrika kan men zeggen, dat de Hollandsche ploeg zich op alleszins tevreden stellende wijze van haar taak heeft gekweten en de stoutste verwachtingen heeft overtroffen, vooral wat het fielden betreft. Het begin was door een verklaarbare nerveusiteit mogelijk iets onzeker, doch een battingtotaal van 99 in de eerste innings tegen cracks als de Afri kanen mag men niet onderschatten en zelfs bekende countyclubs hebben zioh op deze tournee van de Zuid-Afrikaansche cricket- ters, die sterker zijn gebleken dan de En- gelschen met heel wat minder genoegen moeten nemen. Terwiel was topscorer met 28 en het is jammer te noemen, dat hij reeds in de eerste over na de hervatting, nadat hij reeds een run aan zijn totaal had toegevoegd, door een fout van Sodderland, die zelf met 0 niet uit bleef, moest verdwijnen. Het is daarom zoo jammer, dat Terwiel uitgeloopen werd, daar hij goed op dreef was en reeds meer dan 25 runs had ge scoord, terwijl van de 9 batsmen, die voor hem op de mat hadden gestaan, slechts 4 de dubbele cijfers hadden bereikt, te weten de Beus, van Manen, die beiden voor 12 weggingen, dr. M. Jansen die 11 had ge scoord en van Baasbank op 10 door Crisp werd gebowld. Alleen de la Mar, die als zevende was ingekomen, moest reeds op den eersten bal van Vincent voor 0 ver dwijnen. Het bowlen van Crisp, Vincent, Langton en Mitchell was zeer productief en men kan nagaan, hoe zeer hun worpen gevreesd waren, daai van de 38 overs, die zij totaal bowlden, 12 maidens waren. DE TWEEDE DAG. Het weer liet zich den tweeden dag aan vankelijk gunstig aanzien. Het was om half twaalf, toen Dalton en Cameron weer op den mat kwamen, heer lijk zonnig. Een kalm windje deed de vlag gen vroolijk wapperen. Terwiel begon te bowlen en reeds in den eersten over had hij succes. De captain der Zuid-Afrikaanders, Cameron, verdween voor 20 op de openingssoore 181. Zes wic kets der gasten waren reeds gevallen! Een voorspoedig begin. Even later werd Lang ton door Schnitger gevangen op het bow len van Terwiel. De tweehonderd gingen toen juist op voor het verlies van 7 wic kets. Dalton hield evenwel braaf stand en voerde zijn score geleidelijk op. Hij sloeg, toen de telegraaf 212 wees op Terwiel een vier, gevolgd door een paar zessen, waarmede hij zijn honderd onder een da verend applaus passeerde. Op 229 werd Vincent door Jhr. W. van den Bosch op het bowlen van Terwiel gevangen (2298). Dalton ging onverstoorbaar voort, nu met Tomlinson als partner. Toen de 300 opgingen had Dalton reeds een schitterende 140 bijeen; zijn partner had toen 7. Ook Tomlinson werd gevangen en wel door De 3eus op het bowlen van Sodderland. Hij had toen 11 aan het Zuid- Afrikaansche totaal toegevoegd (3199). Chrisp, de laatste man, werd reeds op den eersten bal van Sodderland door Terwiel gevangen. Voor 319, met inbegrip van 6 extra's, wa ren de Zuid-Afrikaners dus aan kant met Dalton niet uit op 156, waarbij elf zessen! Max Jansen en Sodderland hadden ieder een opgelegde vangkans gemist. Om kwart over een openden Glerum en De Beus op het bowlen van Langton en Crisp. Bij de lunch, een kwartier later, had Glerum 5, De Beus 2. Na de hervatting speelden de beide batsmen voorzichtig door, doch op 17 werd.De Beus met 9 door Mitt- chelle gevangen op het bowlen van Tomlin son, die de plaats van Crisp had ingeno men (17—1). Dan komt de la Mar in. Reeds na vier verdwijnt hij 1. b. w. (242). Wim van den Bosch neemt zijn plaats in, doch ook hij verdwijnt na een 4 te hebben gescoord op het bowlen van Tomlinson (373). Glerum heeft intusschen 18 achter zijn naam gekre gen. Van Manen komt in en in de periode waarin hij 10 runs verzamelt, worden eeni ge extra's aan het Nederlandsch totaal toe gevoegd, en wanneer Van Manen als vier de naar het paviljoen terugkeert wijst het scoringsbord 554. Jansen blijft eenigen tijd Glerum gezel schap houden en verdwijnt op 7 op het bowlen van Viljoen. Glerum is intussohen bijna 2 urn aan bat en wanneer hij op 29, waaronder drie vieren, verdwijnt is het eigenlijk met de Nederlandsche innings gedaan 866. De staart van het Nederland sche elftal stelt danig teleur en op 92 ver dwijnen de zevende, de achtste, de negende en de tiende batsmen met uitzondering van Baasbank, die de dubbele cijfers haalde, allen voor 0 met Terwiel niet uit. Mr. Extra had toen 17 op zijn naam. Het was toen over half vijf geworden. Intusschen was het gaan regenen, en toen de spelers naar hun paviljoen terugkeerden hadden de Zuid-Afrikaanders dus met in nings en 128 runs gewonnen. ATHLETIEK ESTAFETTE „DWARS DOOR LEIDEN". Donar wint opnieuw. Voor de jaarlijksche estafette „Dwars door Leiden", welke Zaterdagmiddag on der zeer groote publieke belangstelling werd gehouden, waren ditmaal slechts vier ploegen ingeschreven. Was er dus eenige teleurstelling over het feit, dat het aantal deelnemers niet meer dan de helft bedroeg van verleden jaar, daartegenover stond de spanning over de vraag, wie in dezen wel volkomen kamp uiteindelijk met de zege zou gaan strijken. Donar en U. V. S. be- hooren ieder jaar weer tot de favorieten. Laatstgenoemde heette dit jaar te weinig uitblinkers te hebben om een zeer ernstig gegadigde voor de hoofdprijzen te zijn, maar de blauw-witten hebben wel vaker voor een verrassing gezorgd, en boven dien: zou Donar niet eenigszins verzwakt zijn door de oprichting van de specifieke athletiekvereeniging „Holland", die voor het eerst aan dezen jaarlijkschen wedloop deelnam? Ten slotte was daar het bekende Haagsche Olympia, waarvan men de juiste kracht niet kende, doch dat eveneens ge vreesd werd. Donar is winnaar geworden en die over winning was absoluut verdiend. Bonte had dadelijk na den start op de Kastanjekade de leiding genomen voor de groensterren en die eerste plaats is daarna niet meer af gestaan. Geleidelijk werd de voorsprong vergroot: 10 meter op de Koninginne- laan, 15 a 20 meter op den Lammen- schansweg, 30 a 40 Meter op de Koore- vaarstraat en toen ineens (door Robbers) bijna honderd op het Rapenburg U.V.S. nam aanvankelijk de tweede plaats in, terwijl Holland en Olympia stre den om de derde en vierde. Nauwelijks was die kamp aan den staart echter door Deyn definitief ten gunste der Oranjebroe ken beslist, of Holland ging op U. V. S. af. En aan de overzijde van de Academie op het Rapenburg moest U. V. S. de vlag strijken. Holland passeerde, om daarna haar aanval op Donar in te zetten. Bij de De Gijzelaarsbank scheen die poging nog niet hopeloos, maar zoo snel vergroot Pont vervolgens den Donar-voorsprong tot min stens 60 meter, dat op de Kaiserstraat het pleit ineens beslecht was. Donar werd dus eerste en voor de tweede maal in successie winnaar van het Leidsch Dagblad-wissel- schild en den Oranjeboom-wisselbeker (eenmaal werd het schild, in 1933, door U. V. S. gewonnen). Haar tijd was 9 min. 25.8 sec. (verleden jaar 9. min. 22.4 sec.). De winnende ploeg bestond uit: Bonte, Kwes- stroo, Wurzer, Van Veen, Robbers, v. d. Mark, Punt, Mulder, Hensbergen en Roo- zendaal. Tweede werd Holland in 9 min. 37.1 sec., met: Lepelaar, van Velsen, Deyn, Cle ments, Jasper, Krönig, Dubbelaar, van Benten, Bronsgeest en Visser. 3. U. V. S., in 9 min. 42.4 sec., met Van Bovenen, Van Hoven, De Lange, Griffioen, Schumann, Kramp, Van Haasteren, Houps, de la Bije en Annokkee. 4. Olympia (Den Haag), in 10 min. 4.2 sec. In café Royal, aan de Doezastraat, wer den na afloop de prijzen uitgereikt, waar bij dank werd gebracht aan de schenkers der prijzen (er waren ook medailles van den L. V. B. en den N. B. L. O.) en vooral ook aan de politie voor de voortreffelijke regeling, waardoor nergens eenige hinder van het talrijke, doch zeer meewerkende publiek werd ondervonden. WERELDRECORD SNELWANDELEN. De EngeLschman Cooper heeft Zaterdag een geslaagde poging gedaan het wereld record over de 5 km. snelwandelen, dat op naam stond van den Zwitsoher A. Schwab met een tijd van 21 min. 59 sec. sedert 1931 te verbeteren. Tijdens wedstrijden van de Belgrave Harrier's Club te Battersea Park bracht hij het wereldrecord over dien af stand op'21 min. 52.2 sec. TWEE NIEUWE WERELDRECORDS. Gemeld wordt, dat de bekende Argen- tijnsche athleet Jocé Rivas het wereldre cord heeft verbeterd over den afstand van 20 mijlen met een tijd van 1 uur 51 min. 11.6 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den EngeLschman G. Crossland met een tijd van 1 uur 51 min. 54 sec. en dateer end uit het jaar.... 1894. Rivas verbeterde voorts het wereldre cord over 2 uur door in dezen tijd af te leggen 34.445 K.M. Het oude record stond op naam van den EngeLschman Harper met een afstand van 33.653 K.M., gevestigd in 1933. OSENDARP WINT TE MALMö. Onze landgenoot Osendarp heeft te Mal- mö de 200 Meter hardloopen gewonnen in den tijd van 21.3 sec. Tweede was de Zweed Strandberg in den tijd van 21.5 sec.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5