BERICHT DE K.J.C.-ERS DRAGEN UIT; MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ©Pijnen van rheumatiek-aanvallen maken U soms machte loos. Neemt bij de eerste verschijnselen van zo'n aanval Aspirin. Ook U komt dan tot de conclusie: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjo» v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabl. A 10 ets. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Krachtige tot matige Westelijke tot Zui delijke, later waarschijnlijk weer ruimen de en toenemende wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waarschnijlijk regen, weinig verandering In temperatuur. ^ogste barometerst.: 763.0 te Toulouse. Caagste barometerst.: 734.3 te Stornoway. .Sinds Zaterdag heeft het depressiesys teem zich weer een weinig Oostwaarts ver plaatst. De kern van het gebied ligt thans tusschen Schotland en de Faroer. De hooge druk in het Zuiden verloor verder in be- teekenis. Een secundaire bewoog zich gis teren en heden nog over Frankrijk, ons land en Denemarken, daarbij zwaren regen brengend. Thans bevindt zij zich over het Zuiden van Zweden en Noorwegen. Over de Britsche Eilanden viel matige tot zware neerslag. Het toenemen van de luchtdruk gradiënt had een aanwakkeren van den wind in een groot deel van het waarne mingsgebied tengevolge. Slechts over Zuid- Frankrijk, Zuid-Duitschland, Centraal Eu ropa, Midden Zweden en beoosten de Bot- nische golf is het nog rustig. Over het ge- heele gebied treft men zware bewolking aan, verder daalde, met uitzondering van Scandinavië, de temperatuur vrijwel overal Het weer ten onzent blijft nog ongestadig. In de scheepsberichten schijnt zich ten Wes ten van Ierland weer een nieuwe secundai re af te teekenen, welke ons na een tijde lijke opklaring opnieuw regen zal brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 15.7 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju Van Maandagnamiddag 7.46 uur tot Dinsdagmorgen 6.05 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 17 Sept. voorm. 6.16 en nam. 6.42 uur. De middelen van het Leidsch Universi- teits Fonds zijn bü verre na niet toerei kend om de dringende en nuttige wen- schen, die onze Universiteit vooral in dezen tijd mag stellen, te vervullen en slechts met moeite kunnen eenmaal gedane toe zeggingen worden nagekomen. Gelukkig bestaat er, binnen afzienbaren tijd, hoop op verbetering. De 29ste April toch, de ge boortedag vierhonderd jaar geleden van de stichter onzer Universiteit, is de grondslag gelegd voor het „Princefonds 1933/'40", dat ten doel heeft een flink be drag bijeen te brengen dat op den dag van het vijftigjarig bestaan in 1940 ter beschikking van het Universiteits Fonds zal kunnen worden gesteld. Door een aantal warme vrienden der Universiteit wordt nu gedurende deze ze ven-moeilijke-jaren een vrijwillig offer ge bracht om dit plan te doen slagen. Op de in dit jaar gevierde lustra van de V.V.SX. en van het L.S.C. is een Princefondspen- ning verkocht en door de reünisten alom gedragen als uiterlijk teeken van de on verbrekelijke band met Leiden. Moge het Princefonds, gesteund door velen, zijn doel bereiken. De voorteekenen zijn niet ongunstig. De hoogleeraren, door hun onderwijs be trokken bij het Rijksmuseum voor volken kunde zijn van oordeel, dat door het uit blijven der bezetting van de openstaande plaats van directeur dier instelling de be langen van dat onderwijs schade lijden en dat bij voortduren van deze toestand in klimmende mate zullen doen. Zij dringen derhalve op spoedige voorziening aan. Over het voormalig ziekenhuis zeide spr.: Men hoopt in October met de verbouwing van het deel, dat tot Rijksmuseum voor volkenkunde bestemd is, gereed te zijn; in afwachting daarvan kon reeds de inhoud van het museumgebouw aan de Hooge- woerd worden overgebracht. Ook het Sino logisch instituut is voorbestemd binnen kort naar zeer ruime lokalen op de eer ste verdieping te verhuizen; de snel aan groeiende Chineesche en Sinologische boe kerij zal daar een waardiger verblijf vin den, r*an het tot dusver had. Aan de ach terzijde (westzijde) vindt men de nieuwe collegelokalen, thans zelfs bij matige ver lichting zonder bijzondere gevaren te be reiken. Over de inrichting daarbinnen hoorde ik nagenoeg niets dan goeds. Mis schien kon de acoustiek in een der groo- tere lokalen beter zijn; maar verder ruim te en licht in overvloed en banken in glanzende ongereptheid. Deze laatste on gewone pracht schijnt op sommige gemoe deren uitdagend gewerkt te hebben. Zelfs in de'rede van zijn voorganger, waarvan het voortreffelijk slot het tuchtrecht be handelde, vond de rector geen hem geheel bevredigend middel tot bestraffing der ge pleegde euveldaden; hem bleef alleen een woord van spot over zooveel studentiko- siteit. Dit was een jaar van lustra; ze geven den rector meer dan anders de gelegenheid met studenten en hun organisaties in aanra king te komen. En welke rector, gevoelig voor al die dierbare herinneringen uit zijn jeugd, zou dat niet een onschatbaar voor deel vinden? Maar laat ik dan ook niet de welgeslaagde uitvoeringen van Sempre, Studententooneel en Studentenzangver- eeniging en evenmin de roemrijke dag op het Noordzeekanaal vergeten. De lustra dan van V. V. S. L., Unitas en L. S. C.; ze hebben ten minste één ge meenschappelijke trek getoond, de zucht iets aan te grijpen, dat, tooneelspel of mas kerade, niet alledaagsch, banaal of gemak kelijk is. Dan liever iets nieuws, origineels, misschien gedurfds; dat is, ook wanneer als steeds critiek mogelijk is, de weg iets te bereiken. En waarom zou het ons verwonderen, wanneer in de kinderen van eenzelfden tijd, vereenigingen met gelijk soortige strekking, een zelfde wensch naar voren komt? Laat ik dan, met zooveel stof om over te spreken, hier alleen nog wijzen op de samenkomst in de Pieterskerk met muziek van Sempre, zang van de Studentenzang- vereeniging en een korte rede van de rec tor, georganiseerd door één vereeniging, bedoeld voor alle studenten en Leiden's burgerij. Laat elk der studentencorporaties over tuigd zijn van onze volle sympathie voor hun streven Leiden niet alleen een Uni versiteits- maar ook een studentenstad te doen blijven. Het niet aangesloten spoor studente ndom moge onvermijdelijk zijn, het is een betreurenswaardige onvermij delijkheid. Daarom een woord van waar deering voor elke poging, zooals de rector dit jaar in het clubgebouw van Unitas en in de leeszaal Bosscha bijwoonde, de nihi listen tenminste in het middaguur in de ge zelligheid te doen deelen. Ging in de laatste jaren het aantal inge- In de afgeloopen week werd in verschil lende bladen een foto gepubliceerd waar op men kon aanschouwen de jeugd uit een zuidelijk land, geformeerd in een groote co lonne. Deze jeugd trok voorbij eenige hooggeplaatste personen. De geestdrift lag op hun gezichten. Zij toch waren de uitver korenen, om als het noodig was, te strijden voor him vaderland. Wat zal er in deze jonge hersenen omgegaan zijn? Mogelijk droomden zij op dat moment van grootsche wapenfeiten, heldendaden, die zij zouden verrichten. Dat was hun ideaal. Maar als deze jongens, kindjongens nog, nu eens neergeveld zouden worden door het noodlot, onder de zengende stralen van een tropische zon, zouden zij dan nog den ken aan him heldendaden en wapenfeiten, hun ideaal, dat zoo vergankelijk bleek te zijn? Neen! Ook door de straten van de oude Sleu telstad trok Zaterdag en Zondag een co lonne jonge menschen. Deze jongens mar cheerden niet voorbij maatschappelijk hooggeplaatste personen. Zij trokken door de stad om te laten zien, aan een ieder die het maar wilde, dat zij de toekomstige soldaten zijn van den Christus-Koning, waarop de maatschappij in vrede en wel vaart voort kan bouwen. Hier geen blakende strijdlust op de blo zende kaken, maar een stille en schoone overtuiging, dat zij zijn de fundamenten' van een toekomstige maatschappij, die staat als een rots tegen de aanbruisende golven der strijdende wereld. Hun ideaal, het ideaal der Katholieke Jongens Centrale, welke gisteren te Leiden een schitterend geslaagden districtsdag hield. Jammer was het voor een ieder, zoowel deelnemer als toeschouwer, en vooral voor de organisatoren, dat de regen het spel kwam verstoren. Wie had daar nu op ge rekend na een dag, met zooveel zonneschijn begonnen. Het was dan ook heel goed gezien en ge handeld om het tornier halverwege te sta ken en den begeerden prijs, de Oriflamme, uit te reiken aan den ban, die tot dan toe het hoogst aantal punten had behaald. LOF IN DE DEKENALE KERK. De dag werd begonnen met een groot jeugdlof in de Dekenale kerk aan den Heerensingel. Het plechtig Lof werd opgedragen door den Weleerw. heer L. Leenders met as sistentie van de eerw. heeren Westerkamp uit Sassenheim en Brabander uit Voor schoten. De plechtigheden werden bijgewoond door den hoogeerw. deken A. H. J. M. Ho- mulle en den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beukers. Het zangkoor van het St. Franciscus Liefdewerk voerde op uitstekende wijze, onder leiding van den dirigent, den heer schreven studenten geregeld vooruit, ver leden jaar kwam die vooruitgang tot stil stand, nu is een achteruitgang ingetre den. Het aantal ingeschreven studenten be droeg dit jaar 2581 tegen 2771 het vorige. Het aantal der vrouwelijke studenten is 639, dat der voor de eerste maal ingeschre venen 590, tegen 664 en 644 het vorige jaar. Maar het is duidelijk, dat voor een schatting van het aantal aan deze Univer siteit studeerende deze statistiek onbe trouwbaarder is dan ooit tevoren. De al manak van het L. S. C. en ook deze op gave zal wel niet geheel volledig zijn geeft er 3337 (vorig jaar 3690) studenten. Op één feit in verband met deze getal len moet ik hier wel de aandacht vestigen: het voelbaar worden van de bezwaren, aan het doorbetalen van het collegegeld verbonden. Uit de verschillende facultei ten komen dezelfde berichten. Elke hoogleeraar, die in de collegestof voor het doctoraal examen verandering kon aanbrengen en zich de tijd kon gunnen voor onderwerpen, wier behandeling niet abso luut noodzakelijk is, maar waarover eens gesproken moet worden, zag tevens on der zijn publiek gezichten terug, die hij een tijd lang gemist had. Dat is, tenmin ste in sommige faculteiten, voorbij. Dit is geen Leidsche klacht; zij wordt aan elke Universiteit geuit. Volkomen begrijpelijk; het aantal jaren, waarin de student colle ges volgt, wordt tot het noodzakelijke be perkt. Ik ben niet van plan hier op de midde len, voorgesteld tot bestrijding van dit euvel, in te gaan, waarin de student colle- tijd, waarin zoo dikwijls geklaagd wordt over gemis aan belangstelling bij den stu dent voor het niet onmiddellijk noodige, er op gewezen worden, dat hier die belang stelling duur (in de meest letterlijke zin) betaald moet worden. Het aantal promoties gedurende deze cursus bedraagt 75, tegen 73 het vorige jaar. Na een woord van dank aan allen, die hem steunden in het afgeloopen jaar, droeg prof. v. d. Woude de rectorale waardigheid over aan zijn opvolger prof. mr. A. S. de Blécourt. A. Vlasveld, de gezangen udt, hierin bijge staan door alle aanwezige K.J.C.'ers. De kerk bood een fleurigen aanblik. Het was een zee van groen en khaki van kruis vaarders en verkenners. Machtig klonken de gezangen, weerkaatst door de gewelven. Tijdens het Lof hield de weleerw. heer rector L. Beune een korte, kernachtige toe spraak tot de honderden aanwezige jongens. TOESPRAAK RECTOR BEUNE. Het is vandaag, aldus spr., een dag voor spel en tornier. Maar toch beginnen wij de zen dag met God, omdat wij den Christus- Koning willen volgen. Wij willen de vazallen zijn van onzen Qhristus-Koning. Daarom zijn wij nu voor Zijn troon. Eerst ernst en dan spel. Wij willen en moeten ons vormen in de ziel, in den wil. Op velerlei terrein worden de rechten van onzen Koning met voeten getreden. Wij zullen ook in het openbaar leven op moeten durven komen voor onzen Christus en Zijn recht. Het leven is voor het grootste deel ernst. Laten wij ons leven zoo richten, dat het een opgang is tot Christus' troon. De Eerw. spr. wijst dan op het Christus- wapen: het Kruis. Wij moeten dit Kruis niet alleen zien als een marteling, wij moeten het zien ais een teeken van victorie. Geen oorlogstuig, geen zwaard en geen bom is het werktuig van Christus. Het Kruis is het middel. Vanaf dien Kruistroon regeert Christus ons. De eerw. spr. besloot mei de woorden: Jongens, maakt dat jullie in je leven ook een Kruis plant, als een zeker teeken van overwinning. Aan het Koningskruis van den Christus moeten jullie steeds vasthou den. Het Kruis in je leven, in je hart, op je voorhoofd, ja overal. Het leven is een groot tornier, een lang gerekte wedstrijd, maar met het Kruis zul len jullie de overwinning behalen. Na het Tantum Ergo kwam het schoon ste oogenblik: de zegen met het Allerhei- I ligste. Het was een ontroerend moment de- ze honderden jongens-hoofden te zien bui gen voor hun Heer en Schepper. Op zulk een moment denkt men niet aan diplomatieke zetten op het groote schaak bord, dat wereld heet, dan denkt men niet aan oorlogsdreiging en oorlogsgeweld. Neen, dan ziet men alleen maar een groo te schare jongenskoppen gebogen in eer biedige overtuiging, voor hun God en Meester. Nadat door allen het Eucharistisch strijd lied was gezongen stelde de stoet zich in voorbeeldige formatie op om langs den koristen weg te trekken naar het R.K. Sportpark aan den Haagweg voor het 'hou den van HET TORNIER. Reeds lang te vhren hadden zich velen van een goed plaatsje voorzien. Het wach ten werd hun bekort met mechanische mu ziek, die evenals de technische installatie voor het gesproken woord, op uitstekende wijze verzorgd werd door de firma P. P. J. v. Remundt en Zonen. Te ruim drie uur kwam de voorhoede het veld opgemarcheerd, begeleid door trom geroffel. Groep na groep uit het geheele district Leiden kwam het veld op en nam de aangewezen plaatsen in. Op de tribune hadden zich in dien tijd een groot aantal genoodigden neergezet, waaronder tientallen heeren geestelijken uit Leiden en omliggende pilaatsen. Voor dat het tornier om de Oriflamme begon sprak rector L. Beune als volgt: Dames en Heeren. Het is mij een groot genoegen, U in zoo groote getale hier wel kom te heeten. We hebben u uitgenoodigd op het sportveld der kath. jeugd, om mede te vieren het festijn, het hoogtij der Kath. jongens-centrale. Het Leidsche district is voor heel het Bisdom een voorbeeld van samenwerking tusschen de verschillende methodes van jeugdwerk: Kruisvaart, Ver kennerij en S.F.L. Het kan niemand ont gaan zijn, hoe in de paar laatste jaren de kath. jongensbeweging met sprongen is vooruitgegaan; zoowel de diocesane Kruis vaart als de internationale Verkennerij als het zeer sympathieke St. Fr. Liefdewerk spannen alle krachten in, om de algemeene en vooral de principieeLe belangen der jon gens te behartigen; maar ieder weet ook, hoe wij onder dit opzicht buitengewoon veel te danken hebben aan onzen zoo kort nog en zoo vroegtijdig ontslapen Bisschop, Mgr. Aengenent; hoe jammer, dat zijn hoo ge bedoelingen wel eens verkeerd zijn be grepen en uitgelegd. Dames en Heeren, Kruisvaarders, Verkenners, S.F.L.'ers, Con- greganisten en Sportjunioren, ik verzoek u met mij de ziel van den grooten Bisschop te gedenken zooals dat dezer weken in al onze jeugdbij eenkomsten geschiedt. (Allen baden hierna het Onze Vader). Hedenmiddag vieren wij het Tornier van de Kruisvaart, hedenavond volgt het Kamp vuur der Verkenners, terwijl S.F.L. op waardige wijze de zoo juist gevolgde plech tigheid in de kerk opluisterde. Dames en Heeren, u hebt reeds meer ge merkt van de K.J.C. U kent haar uniformen en vlaggen, u hebt haar opm arch eer cn kunnen zien, maar vooral wijs ik u er op," hoe u des Zondags en in de week de de votie der K.J.C.'ers kunt zien in de paro chiekerken, heel bijzonder breng ik u in herinnering, hoe enkele maanden geleden wij hebben genoten van de diepgods- dienstige en tevens hoog cultureele uiting bij de opvoering van het leekenspel „Het Gastmaal der Kinderen". Vanmiddag en vanavond willen wij u iets toonen van de pret en het plezier, van het spel onzer jongens. Het tornier van de Krliisvaart is een wedstrijd in den geest der oude Ridderspe len. De eindprijs, een prijs van eere is de oriflamme, het eereteeken van ridderlijk heid in het spel. Van de verschillende spe len wordt u tevoren eenige verklaring ge geven, een jury beoordeelt naar verdiensten. Tot op heden was de oriflamme het bezit van het parochieele cohort van de Harte- brug; we zijn zeer nieuwsgierig, wie straks als het overwinnend cohort uit het krijt zal treden. Dames en Heeren, nog een enkel woord of liever een dringend verzoek: ik moet uw hulp vragen, uw hulp ook op finantieel ge bied. Hoe noodig die hulp is, moge blijken uit het feit, dat een deel van onze Leid sche Jeugdbeweging een schuld draagt van enkele duizenden guldens; die schuld moet worden weggewerkt, omdat ze als een blok aan het been den opgang van onze jeugd beweging tegenhoudt. Hoe ernstig de toe stand is, moge blijken uit het feit, dat onze overleden Bisschop jaarlijks een koninklij ke gift schonk, om de Leidsche jeugd over die moeielijkheid heen te helpen. Dames en Heeren, volgt dit voorbeeld van onzen overleden Bisschop. Omdat in dezen tijd niet gewacht kan worden op groote giften, heb ik een fonds gesticht van kleine gaven: er wordt u wekelijks 5 cents voor de jon- gensjeugd gevraagd. Een aantal meisjes, deels in Graalcostuum, deels met rooden band om de arm zullen u vragen, in te willen teekenen op dit fonds; ze gébruiken daarvoor de reeds verspreide circulaires; teekent den daaraan göhechten strook. Ook de strikjes, die zij voor 10 cents verkoo- pen, worden voor dit doel verkocht: voor den groei van onze sympathieke jongens- jeugd! Ik dank u bij voorbaat! Jongens, KJ.C.'ers, een laatste woord tot jullie. Weest vaardig in je spel; weest vaar dig in de discipline; weest vaardig in rid derlijkheid! Ik open dit tornier met m'n al lerbeste wensohen! Voor Christus, onzen Koning! God wil het. Amen. Na een beknopte uiteenzetting van de te houden spelen door den Baljuw, den heer C. Stolwijk, kon het tornier een aan vang nemen. Hieraan deden mede 28 bans uit het geheele district Leiden. Elke ban telde acht jongens, die daarna in verschil lende behendigheidsspelen moesten trach ten het hoogst aantal punten te behalen voor de Oriflamme, die vorig jaar gewon nen was door het cohorte van de Harte- brug. De spelen waren pas aan den gang, of Pluvius kwam zich er mee bemoeien en niet zoo zuinig ook. De toeschouwers en toe schouwsters, die dit niet voorzien hadden en dus nog in zomertoilet waren, zochten ijlings een goed heenkomen. We hadden toen reeds verschillende num mers achter den rug, zooals wagenrennen, krabbenloopen en estafette. De leiding besloot toen wijselijk het tor nier te beëindigen en aan den ban, die tot hier toe het hoogst aantal punten had be- Zij die zich vanaf heden abon- neeren op „DE LEIDSCHE COURANT" ontvangen de nog verschijnende nummers voor 1 October gratis. De Administratie. i i AGENDA De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Sept. as. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. haald, de Oriflamme of riddervaan uit te reiken. De jury ging aan het rekenen en cijfe ren, op een droge plaats natuurlijk, met als resultaat, dat het cohorte Canisius van St. Pancras, parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef, winnaar werd van het be geerde kleinood. Ook het kampvuur op den Burcht werd tot later datum uitgesteld. Zoo kwam het waterige einde van een zoo schitterend begonnen dag. Maar het doel der K.J.C.het onder de oogen tre den van honderden, zal niet nalaten zijn vruchten af te werpen, zoodat de velen, die nu nog buiten deze mooie beweging staan, zich ook aan zullen sluiten, ook va zallen zullen worden van Christus, soldaten voor hun Koning. PROCLAMATIE VAN DE K.J.C. Neen, dat hoorde er niet bij; ons Tornier had niet in het water mogen vallen. De re gen is hier in letterlijken zin spelbreker gebleken en het werd ons niet eens gegund ons te drogen aan het Kampvuur! De Oriflamme is nu nog al gemakkelijk ten deel gevallen aan de Canisiusban van het Pancrascohort te Leiden. De victorie was mooier geweest, wanneer heel het program was afgewerkt kunnen worden. Maar van dén anderen kant: drie van de vijf spelen waren verwerkt, de kansen ston den gelijk en de jury deed haar eerlijke uit spraak. De regen is het ook geweest, die ons ge dwongen heeft, 't Kampvuur af te gelasten; we hebben nog op het tornierveld de me- dedeeling gedaan, zelfs hebben we nog ge probeerd per radio dit uitstel bekend te la ten maken; degenen, die toch nog een ver- geefsche tocht naar den Burcht hebben ge maakt, zullen dit ons niet kwalijk willen duiden. Het Kampvuur wordt nu gege ven a^. Donderdagavond te half negen, ook in Den Burcht; de kaarten van het Tornier geven ook dan toegang. Wanneer onverhoopt alweer de regen het vuur zou willen dooven, dan wordt de plechtigheid verlegd naar binnen, zoodat dus a.s. Donderdag, op wat wijze ook, het Kampvuur zeker door zal gaan. L. BEUNE, Pr., Voorz. K.J.C. HET DERDE ORDE-RESTAURANT. Naar wij vernemen, zal in October weer worden geopend het Derde-Orde-restaurant in de Romanus-zaal, achter de Harte- brugskerk Niet mooier kan worden geëerd de nage dachtenis van pastoor Romanus Crombag, dan door de uitoefening van bedoeld liefde werk in de naar hem genoemde zaal. Dit liefdewerk toch beoogt, op een deli cate wijze hun, die o n d e r de huidige omstandigheden bezwaarlijk thuis een waren, voldoend-versterkenden maaltijd kunnen bereiden, op een zeer goedkoope wijze zulk een maaltijd te ver strekken. Wij zeggen: op een delicate wijze. Alle christelijk liefdewerk moet het kenmerk dragen van dienstbaarheid. Degene, die een liefdewerk uitoefent, moet zich weten de dienaar van hem, voor wien hij het uit oefent. Den laatste mag hij niet beschou wen als zijn mindere in vele gevallen zal deze ook in deugd, in het gelaten dragen van het harde levenslot, waarachtig zijn meerdere zijn. Bedoeld liefdewerk, dat geheel en al het karakter draagt van de Derde Orde een leerschool van de ware christelijke gelijk heid en broederschap is geen neerdalen de, genadig gevende vorm van ondersteu ning, maar een écht christelijk liefdewerk. Wij vertrouwen daarom, dat velen zich zullen geroepen achten, om 't bestuur der Derde Orde en den Directeur, die zoo bij zonder veel voor het Derde Orde-restaurant gevoelt, pastoor Smitz, door financieelen steun de zoo gewenschte royale uitoefening van dit Liefdewerk mogelijk te ma ken. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2175. Naamlooze ven nootschap Bloembollenkweekerij en Ex port-Maatschappij voorheen L. van Leeu wen en Zoon. Sassenheim, Hoofdstraat 329. De zaak is met ingang van 14 Sept. 1935 in liquidatie getreden. Liq.: L. van Leeu wen Junior, Sassenheim en J. H. Montijn, Rotterdam. 6468. N.V. voorheen J. Dragt's bakker- rijen. Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 7 D. Ophef, fil.: Amsterdam, Katestraat 6062. hun jeugd en ideaal Het tornier op het sportpark door den regen verstoord.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2