STADS NIEUWS VIJF JAAR INDIË-VERBINDING MAANDAG 16 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Resultaten en toekomstplannen der K.L.M. STEEDS GROOTERE REGELMAAT. Aan den vooravond van zijn reis naar Amerika heeft de directeur der K.L.M., de heer Plesman, in een persconferentie ver schillende mededeelingen gedaan over de resultaten van den geregelden luchtdienst AmsterdamBatavia en de plannen voor de naaste toekomst, ook met betrekking tot de Europeesohe lijnen. Op 25 September as. n.l. zal het eerste lustrum van den geregelden luchtdienst tus- schen Nederland en Ned. Indië zijn vol bracht. Dan zal het vijf jaar geleden zijn, dat na een reeks proefvluchten, die zich over verscheidene jaren uitstrekte, Van Dijk met de Fokker F 7b „Reiger" den veer- tiendaagschen diénst opende. Een jaar later, den lsten October 1931, ving de wekelijk- sohe dienst aan, gevolgd door den half- wekelijksohen op den 12den Juni 1935, wel ke halfwekelijksche dienst ook tijdens de wintermaanden zal worden voortgezet. Aanvankelijk liet de K.L.M. de vliegtuig- bestuurders vrij om de reizen zoo kort van duur te maken als zij dat in verband met de veiligheid mogelijk achtten. Zoo kwam het in den zomer van 1932 nog al eens voor, dat de vliegtuigen een of twee dagen eer der binnen kwamen dan op het reisschema aangegeven was. Thans zijn dergelijke ver snellingen niet meer geoorloofd en reist men op een vast schema naar en van Indië in 5 1/2 dag, waarbij men dan nog per et maal vier uur langer op den grond dan in de lucht is. Niettemin wordt het natuurlijk aan den gezagvoerder overgelaten om van het schema af te wijken, indien hij dat noodzakelijk oordeelt. Wanneer wij de re sultaten van den halfwekelijkschen dienst beoordeelen, blijkt daaruit, dat bij een vliegtijd van tien uur per dag een goede regelmatigheid bereikt wordt. Steeds vlugger. Voortdurend heeft de K.L.M. er naar ge streefd den reistijd te verkorten. Door ver betering van de grondorganisatie langs de route (o.a. ook versnelling van de benzine voorziening op tusschenlandingsterreinen) en verhooging van de kruissnelheid is dit mogelijk geweest. Was aanvankelijk de reisduur van Am sterdam naar Batavia 11 dagen in den win- terdienst en 9 dagen in den zomerdienst, thans bedraagt de duur 5 1/2 dag, waarvan 55 vlieguren. In uitzonderingsgevallen kan het eventueel nog vlugger door het inlas- schen van nachtdiensten. Gedurende die vijf jaar heeft de K.L.M. 251 Indiëvluchten gemaakt in beide rich tingen. Toen de K.L.M. van den veertiendaag- schen dienst op den wekelijkschen over ging, liep het postvervoer met 100 pro cent omhoog, om daarna van jaar tot jaar langzaam te stijgen. Het passagiersvervoer ging met groote sprongen omhoog; het steeg in 1932 in vergelijking met 1931 met 4637c, in 1933 met 1057c in 1934 met 257o. Thans nu het eerste kwartaal der exploi tatie van den halfwekelijkschen dienst weer achter ons ligt, vraagt men zich af, welken invloed de verdubbeling heeft gehad op deze beide voornaamste takken van ver voer. Beschouwen we de in deze drie maanden bereikte resultaten, dan zien we, dat van de 50 heen- en terugvluchten er 40 precies in 5 1/2 dag zijn uitgevoerd, hetgeen bij overschakeling van een eenmaal wekelijk schen op een half-wekelijkschen dienst, ge paard aan het in gebruik nemen van ge heel nieuw materieel gedurende een bui tengewoon zwaar moessonseizoen als een gunstig resultaat mag worden beschouwd. Het postvervoer nam gedurende deze pe riode, in vergelijking met den eenmaal we kelijkschen dienst met 307c toe, terwijl het passagiersvervoer met 117% is gestegen. Deze groote vraag naar passage is niet verwonderlijk, wanneer men bedenkt, dat de afstand van 14.500 K.M. thans in 55 uit gevlogen wordt. Gemiddeld reist men dus niet meer dan 10 uur per dag; de weg wordt in 20 étappes afgelegd, men brengt dus ge middeld niet langer dan twee uur en drie kwartier tusschen start en landing in de lucht door. Op het oogenblik is het aantal aanvra ger voor passages dikwijls grooter dan de beschikbare plaatsen. Met dengrootsten spoed zal dan ook getracht worden groo- tere vliegtuigen ter beschikking te krijgen, welke minstens een kruissnelheid van 300 K.M. per uur moeten hebben. Met de er varing in de afgeloopen jaren op de Am sterdamBatavia route opgedaan, zal bij den bouw van deze vliegtuigen rekening gehouden moeten worden. De K. L. M. gaat voort met de opleiding van een aantal gezagvoerders voor de Li- diëroute, daar deze belangrijkste luchtlijn geen stoornis mag ondervinden. De K. L. M. tracht op het oogenblik enkele buiten landers met de kwaliteiten der beste Ne- derlandsche vliegers in dienst te nemen voor een periode van 1 of 2 jaar, tenein de het luchtnet in Europa verder te .kun nen uitbreiden. WINTERDIENST 1935—1936. Alleen reeds op de Indiëroute zal de K. L. M. gedurende het winterhalfjaar 126.000 K.M. méér vliegen dan in de over eenkomstige periode van 1934'35. Een novum van dezen winterdienst is voorts het handhaven van de verbinding Praag, welke door de K. L. M. in samen werking met de Ceskoslovenska Letecka Spolectnos geëxploiteerd wordt. Als route is AmsterdamRotterdamHalleLeizig- Praag gekozen; de landing te Essen ver valt dus. In Rotterdam bestaat aansluiting naar en van Londen. Een belangrijke verbetering in vergelij king met den vorigen winter is, dat de dienst op Berlijn,- welke vorig jaar geen aansluiting gaf op de Londen-lijn, dit jaar wel in aansluiting op dezen dienst zal wor den gevlogen. De verbinding LondenAm sterdamBerlijn w., welke dezen zomer veel succes boekte, blijft dus gedurende den winter bestaan. Tusschen K. L. M. en Deutsche Lufthansa bestaat op deze be langrijke Europeesche verbinding de nauw ste samenwerking; ook na de invoering van het winterprogramma op 6 October a.s. kan men tweemaal per dag van Berlijn naar Londen in beide richtingen vliegen, een maal per K. L. M., eenmaal per Deutsche Lufthansa. Naar Londen blijven er drie diensten, twee van de K. L. M., een van de Deutsche Lufthansa. De ochtenddienst der K. L. M., die om 8.20 Croydon verlaat, geeft aanslui ting naar Berlijn, Hamburg, Kopenhagen en Malmö, de Lufthansadienst van 11.30 geeft voorverbinding naar Hamburg, Han nover en Berlijn. Op Parijs onderhouden K. L. M. en Air France elk een dienst. De ochtenddienst der K. L. M. om 8 uur van Le Bourget geeft aansluiting naar Hamburg en Scan dinavië. In beide richtingen bestaan ver bindingen tusschen Nederland en Zuid- Frankrijk. en Spanje. Alles zal in het werk gesteld worden om in den zomer van 1936 een luchtnet te kunnen exploiteeren, grooter dan dat van 1935. Dit moeten wij doen; want de ont wikkeling van het luchtverkeer zoowel hier als in Amerika gaat gestadig voort. In de Ver. Staten zijn er op het oogenblik reeds negen diensten per dag van kust tot kust in beide richtingen; het volgend jaar zal' dit aantal zeker het dubbele zijn. Wij zien daarbij, dat de luchtvaartmaatschappijen, die het beste en snelste materieel hebben, het verkeer tot zich trekken en men mag verwachten, dat in 1936 grootere vlieg tuigen in dienst gesteld zullen worden. „Wings across continents". Van de hand van den heer mr. E. Rus man, die belast is met den persdienst bij de K. L. M., is voorloopig alleen in de En- gelsche taal een zeer lezenswaardig boekwerk verschenen, dat den titel draagt: „Wings across continent" (The K. L. M. AmsterdamBatavia Line). De heer Rus man geeft daarin een belangwekkend over zicht van de vele landstreken langs de Ne derlandIndië-route met de voornaamste historische gegevens en de meest karakte ristieke bijzonderheden van land en volk. Het boekwerk, dat 96 pagina's drukt telt, is verlucht met vele fraaie foto's en teeke- ningen, terwijl als bijlage daarbij zijn ge voegd een routemap met verscheidene ge kleurde plattegronden van de onderschei- dene trajecten waarover wordt gevlogen. LAND- EN TUINBOUW PROBLEMEN VAN DEN VEEHOUDER Opheffing landbouwcrisismaatregelen zou ramp voor den boer beteekenen „De opheffing van 't instituut der landbouw crisismaatregelen zou inderdaad vrijheid voor den boer beteekenen, d.w.z. vrijheid om naar 't armbestuur te gaan", aldus het Tweede Kamer-lid Chr. van den Heuvel, in zijn Zaterdag gehouden rede voor de afgevaardigden der plaatselijke afdeelin- gen in het gewest Utrecht van den Chris- telijken Boeren- en Tuindersbond. De druk bezochte vergadering werd ge opend door den gewestelijken voorzitter, den heer D. Verburg uit Woerden, die eerst een tiental sprekers de gelegenheid gaf tot het stellen van vragen. De heer van den Heuvel wilde er in de eerste plaats op wijzen, dat de margarine productie wel degelijk beperkt is, n.l. di rect, toen in 1932 de Crisis-Zuivelwet tot stand kwam en wel tot 1050 ton per week, waarvan door het menggebod nog van 10 tot 25 pet. botera. Ook mag niet uit het oog worden verlo- STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS". Men schrijft ons: Op Zaterdag 21 September a.s. komen de Padvinders weder huis aan huis goede ren ophalen te Leiden en Oegstgeest. Deze „Ophaaldag" welke zoo langza merhand een traditie is geworden is het sein, dat de werkzaamheden dezer in stelling weder worden hervat. De vacanties zijn ten einde, en de vele medewerksters der instelling gaan weer met frisschen moed aan den gang, in het besef door haar arbeid er toe te kunnen bijdragen, dat de nood in vele gezinnen gedurende de komende wintermaanden een weinig zal worden verlicht. Op de dezer dagen gehouden algemee- ne vergadering van de Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg en Welda digheid, hield de secretaris van den Ar menraad te 's-Gravenhage een causerie over: „Inrichting en exploitatie van klee- dingdepots en brokkenhuizen". Hij begon met op te merken, dat sedert de crisis de aanvullende steun door ver strekking van goederen in natura sterk op den voorgrond is getreden. Voorts heeft de wensch om bruikbare goederen, die in huisgezinnen niet meer worden gebruikt, nog een bestemming te geven, uit een oogpunt van efficiency steeds meer de aandacht getrokken. Deze twee gedachten hebben geleid tot de oprichting van brok- kenhuizen, die op verzoek goederen gra tis afhalen, deze sorteeren en zbo noodig repareeren en ze tegen geringe prijzen verkoopen aan on- en minvermogenden. Juist in het feit, dat de goederen worden verkocht en slechts bij uitzondering om niet geschonken worden, ligt een element van groote waarde, daar de betrokkenen meer zorg hebben voor de goederen, welke zij zelf hebben gekozen en betaald, dan voor gebruikte kleeding en huisraad, die wordt geschonken. De aanstaande ophef fing van de crisis-comité's doet in vele gemeenten de vraag rijzen, op welke wijze de aanvullende hulp in natura moet wor den georganiseerd. Voor nieuwe armen, werkloozen en crisis-slachtoffers kan een centraal goederenmagazijn, mits goed ge organiseerd en samenwerkend met bur gerlijke, kerkelijke en particuliere instel lingen van weldadigheid, een zeer geschik te oplossing bieden voor dit actueele vraagstuk. De te dezer stede reeds gedurende ruim vijf jaar bestaande Stichting „Het Leidsche Brokkenhuis" voorziet in afdoende wijze in de in voormelde rede uiteengezette be hoefte. De samenwerking met de Gem. Comm. v. Maatschappelijk Hulpbetoon, Crisis- Comité, Diakonieën, Instellingen van Wel dadigheid en vele particulieren geven een waarborg, dat een tevergeefsch beroep op het Brokkenhuis practisch uitgesloten is. Steunt deze instelling dan ook zooveel mogelijk. Zij vraagt niet om geld, doch uitsluitend slechts datgene te geven, wat voor U min of meer overtollig is, en in menig gezin nog zeer welkom zal zijn. Huisvrouwen, zoekt in de week van 16 tot 21 September as. alles bijeen, wat ge maar eenigszins kunt missen. Zoekt in uw kasten en op uw zolders; alles is welkom, kleeding, schoeisel en bedden, kachels en overig meubilair, mits het slechts zoo noo dig nog hersteld kan worden. Zaterdagmiddag a.s. komen de Padvin ders huis aan huis. Zet alles tijdig gereed, opdat de Padvinders uw gave zoo spoedig mogelijk in ontvangst kunnen nemen. Voor dit doel zijn verder noodig een tiental vrachtauto's met chauffeur. Zij die Zaterdagmiddag as. een of meer dere auto's kunnen missen, gelieven zulks op te geven aan het secretariaat van het Brokkenhuis, Witte Singel 50, Tel 2697 (b. g. g. 68). ren, dat de margarine-industrie met haar nevenbedrijven een van de zeer groote werkgeefsters in ons land is. Ieder eerlijk man dient er op te wijzen, dat zelfs het verbieden van de geheele margarine-pro ductie niet ten gevolge kan hebben, dat de afnemers van dit „smeermiddel" waar van de groothandelsprijs c.a. 1 per kilo is, plotseling boter zullen koopen, waarvan de prijs toch nog altijd 50 pet. hooger ligt. Er valt in dat geval dus eerder daling dan stijging van den boterprijs te verwachten. Onjuist is ook de bewering, dat met de eene hand van den veehouder wordt ge nomen wat hem met de andere, in den vorm van steun, gegeven wordt. De graanrechten leveren slechts 35 mil- lioen van de 90 millioen, die aan zuivel- steun worden besteed, terwijl de veehou ders van deze 35 millioen slechts 10 mil lioen opbrengen. Men heeft spreker voor de voeten geworpen, dat hij in 1932 ver klaard heeft, dat men met den melksteun bedoelde een prijs te verkrijgen van 514 cent per Liter. Inderdaad heeft spreker en heeft de regeering dat bedoeld. Maar men vergeet, dat toen de interna tionale boterprijs ƒ1.10 per kilo was, ter wijl men nu 0.35 krijgt Het fundament waarop het regeeringsplan was gebouwd is weggezakt. Men moet zich nog verwon deren, dat van de plannen nog zooveel te rechtgekomen is. Spreker geeft toe, hij heeft trouwens steeds op dit standpunt gestaan, dat het beter ware den melksteun niet aan de fa brieken, doch rechtstreeks aan de boeren uit te keeren. De tijd der oude bedrijven zal wel niet terugkeeren. De exportheffing op kaas is noodig om te voorkomen, dat de handel het groote verschil tusschen den binnenlandschen en den buitenlandschen marktprijs in de wacht sleept. Men denkt er vaak niet bij, dat de kaas reeds indirect gesteund is door den steun aan de boter. Zonder deze ware immers iedereen in de kaasproductie gevlucht, zoodat ook de prijs daarvan ka pot was gemaakt. Spreker zou er voor gevoelen de melksteunbeperking uit te breiden tot over een tijdvak van 23 maan den, d.w.z. van 1 Juni 1935 tot 1 Mei 1937. Spreker acht het verwijt, dat de crisis diensten zooveel geld verslinden, geheel ongegrond. Een dankbaar applaus beloonde den spreker, wiens rede met zeer groote be langstelling was aangehoord. „TeL". DE BEPERKING VAN DEN MELKSTEUN Als uitvloeisel van de algemeene ver gadering van den F. N. Z. heeft het be stuur thans een adres gezonden aan den minister, waarin met kracht van argumen ten dringend wordt verzocht de invoering van de melksteunbeperking voorloopig op te schorten, teneinde de uitvoering van dezen voor de veehouderij zoo uiterst in grijpenden maatregel te bestudeer en en voor te bereiden. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Zaterdagmiddag heeft bij boven genoem de vereeniging de beoordeeling plaats ge had van de in het voorjaar uitgegeven aan en door de kinderen gekweekte planten, gevolgd door een bezichtiging, waar elkeen vrijen toegang had. Een commissie van beoordeeling, bestaan de uit de heeren J. Kriest Jzn. en J. Buur man, kende de prijzen toe als volgt: Groep A. kinderen van 69 jaar: Lenie van Meurs le pr. inzending een coleus. Bertus van Meurs 2e pr. inzending een coleus. Wim van den Broek 3e pr. in zending een coleus. Wim van den Broek le pr. inzending een begonia. Joop van den Broek 2e pr. inzending een begonia. Wim van Ark 3e pr. inzending een gegonia. Groep B. kinideren van 1013 jaar: Suze Wagenaar le pr. inzending een'co leus. Willy van den Broek 2e pr. inzending een coleus. Toos Stikkelorum 3e pr. in zending een coleus. Suze Wagenaar le pr. inzending een begonia. Bep van Ark 2e pr. inzending een begonia. Bram Sjardijn 3e pr. inzending een begonia. Groep C. kinderen van 1418 jaar. Aaltje van Vliet le pr. inzending een co leus. Doortje Wagenaar 2e pr. inzending een coleus. Piet Wagenaar le pr. inzending een begonia. Doortje Wagenaar 2e pr. in zending een begonia. Groep volwassenen: mede in het voorjaar uitgegeven fuchsia: de heer J. Wagenaar le pr. medaille. De heer W. Stokhuijzen 2e prijs medaille. De heer van Zwieten zeer eerv. vemelding. Mevr. Wagenaar eerv. ver melding. Bovendien verlkreeg de heer van Zwieten voor een inzending zelfgekweekte planten ter opluistering een zeer eerv. vermelding. Buurtcommissie-Hooigracht. Vrijdagavond j.l. had de laatste vergade ring plaats van deze Buurtcommissie. De hoofdschotel van deze bijeenkomst was „Rekening en verantwoording van den penningmeester". Uit het vakkundig verslag bleek, dat alle onkosten betaald zijnde, de kas een batig saldo heeft van circa 35. Besloten werd dit bedrag op de spaar bank te plaatsen en het te benutten bij de eerstvolgende versiering der Hooigracht. Rekening en verantwoording liggen voor de Hooigrachtbewoners ter inzage bij den penningmeester, den heer J. A. N. Brug man, Hooigracht No. 58, alhier. JUBILEUM LITTERIS SACRUM. Tachjtig jarig bestaan. De Kon. Vereeniging „Litteris Sacrum", vereeniging tot bevordering der uiterlijke welsprekendheid laten we maar kortweg zeggen: Litteris viert feest, haar 80-jarig bestaan. Tegelijkertijd jubileert „de baas", de heer B. Hageman. Ook al 80 jaar? Neen, geenszins, hij is 25 jaar lid der vereeni ging en wel een zeer actief werkend lid, zóó zelfs, dat voor het jongere geslacht Lit teris haast niet meer denkbaar is zonder Hageman. Dit dubbele jubileum is voor een zoo actieve vereeniging als Litteris natuurlijk dubbele aanleiding om er een jubel-seizoen van te maken. Hert bestuur is begonnen met de uitgave van een herdenkingsboekje, waarvan de voornaamste en heugelijkste inhoud is de opsomming van hetgeen Litteris zich voor genomen heeft in het a.s. tooneelseizoen te doen. Het was gebruikelijk, de opeenvolgende lustra van Litteris te vieren met een too- neelwedstrijd. Van deze traditie is het be stuur thans afgeweken; de tooneelwedstrijd is achterwege gelaten en de daardoor vrij gekomen gelden zullen gebruikt worden voor eenige opvoeringen door het beroeps- tooneel. Daarmede steunt Litteris het nood lijdende beroepstooneel, kweekt zij belang stelling voor het beroepstooneel en geeft zij een programma, zooals zij nog nimmer gegeven h.eft. Dit programma ziet er als volgt uit: Op 25 en 26 Oct. „De comedie van het geluk", door v. Dalsum; 16, 20 en 23 Nov.: „Als ik wilde" doqr Litteris zelf 11, 15 en 18 Januari: „Inbreker gevraagd", door „J. J, Cremer" uit Haarlem; 22, 26 en 29 Febr.: „Madame Sans Gêne", door Litteris met mevr. Hageman in den titelrol; 20 en 21 Maart twee avonden van Vroo- lijke Kleinkunst door het Cabaret Ensemble van Louis Davids; en ten slotte 18, 22 en 25 April een re vue ,,'t Is niet zoo eenvoudig", wederom door Litteris zelf. Het boekje de burgemeester schreef er een woordje bij geeft o.a. ook een overzicht van de stukken, welke in de af geloopen 80 jaar door Litteris werden ge speeld. Het programma van dit jubel-jaar vormt een waardig sluitstuk. MEYER HAMEL'S REVUE. Van Lach tot Lach. Gisteravond had in de Stadsgehoorzaal, die uitstekend was bezet, de opvoering plaats van bovengenoemde revue en zoo als de naam reeds doet vermoeden is de lach niet van de lucht geweest. Zooals iedere revue is ook deze geen loopend ver haal, doch een aaneenschakeling van ko mische scènes, wat gezien het succes ten zeerste bij het publiek in den smaak viel. Het geheel werd afgewisseld door dans en zangnummers, die werden uitgevoerd door het ballet Alex Ludowsky en solo- dans door Tatjana Tamarova. De finales waren uitstekend verzorgd, hoewel wij wat schittering van costuums betreft, wel eens iets anders hebben gezien. De hoofdpersoon in deze revue is de be kende filmartist Sylvain Poons, die de aan wezigen op geestige wijze heeft bezigge houden. Hij werd uitstekend terzijde ge staan door Harry Boda en Louisette. Laatstgenoemde imiteerde met haar zwaar geluid een Amerikaansche jazz-zangeres, een stem, die ontzag inboezemde. Het geheel begint met een proloog waar na men de komische scènes krijgt o.a.: De kwitantielooper, de bruidsfoto, Japie in den Schouwburg, Nelis en Hein op zoek naar een betrekking, waarin Harry Boda toonde behalve komiek ook een uitstekend zanger te zijn. Een overweldigend succes was het nummer „Turksche Ali" door Louisette. Wat één vrouw hier gedaan kreeg.doch laten wij niet alles vertellen, want dan is de aardigheid er af. Het eerste gedeelte werd besloten met een Opera finale, waarin verschillende hoofdpersonen uit opera's werden voorge steld. Het tweede gedeelte vangt aan met een actueel reclamenummer, waar voor de hee ren bezoekers nog iets te verdienen valt. Ook in dit tweede gedeelte is het een af wisseling van komische scènes en dana- nummers waarvan het dansnummer „De macht der metalen" heel goed was ver zorgd. Het geheel wordt besloten met de finale Zonneweelde. Hedenavond herhaling van de voorstelling, die wij volwassenen kun nen aanbevelen. Abonnementsvoorstellingen. Blijkens een annonce in ons nummer van heden, gaan de Abonnementsvoorstellingen in den Leidschen Schouwburg gedurende het a.s. tooneelseizoen ook dit jaar door. Het voorloopig overzicht, dat gegeven wordt van de stukken en de gezelschappen, welke verwacht worden, doet ons de hoop koesteren, dat het achttal opvoeringen in dit abonnement vervat van hoog artistiek gehalte zijn. 469e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 16 September 1935 Hoogc Prijzen f 400.— 3242 19211 20503 f 200.— 16070 16221 17579 20203 f 100.— 2527 4372 5125 Prijzen van 70. 87 272 314 390 406 468 814 907 1309 1466 1602 1654 1818 1872 1990 2022 2185 2193 2248 2261 2327 2355 2391 2394 2404 2796 3231 3395 3435 3612 4085 4093 4170 4358 4432 4747 4863 5262 5299 5322 5327 5393 5535 5541 5684 5743 5751 5786 5806 5877 5992 6108 6109 6198 6335 6396 6426 6533 6594 6605 6777 6977 7098 7141 7157 7230 7257 7336 7592 7797 7829 7843 8105 8185 8193 8213 8388 8529 8531 8515 8744 8972 9053 9160 9269 9351 9505 9585 9724 9739 9861 10386 10573 10669 10757 10384 11061 11167 11230 11305 11317 11319 11490 11539 11690 11752 11964 12141 12160 12177 12796 12351 13245 13251 13471 13636 13728 13766 13788 13963 13994 14246 14269 14324 14542 14785 14787 15390 15521 15642 16063 16101 16228 16309 16311 16330 16473 16529 165S9 16654 16761 16867 16997 17026 17477 17494 17885 18032 18179 18779 18344 18890 18901 19304 '■9469 19665 19707 19909 19959 20007 20126 20341 20413 20431 20439 20452 20680 20320 20827 20919 20955 20996 Nieten 29 85 158 165 166 187 209 213 257 269 293 298 338 385 411 436 495 575 592 690 712 773 866 887 1005 1010 1032 1054 1078 1113 1179 1263 1357 1388 1398 1476 1507 1554 1599 1705 1734 1741 1747 1773 1860 1888 1909 1975 2005 2069 2122 2186 2225 2371 2414 2499 2572 2619 2638 2647 2732 2777 2779 2850 2902 2913 2942 3029 3075 3096 3159 3250 3267 3308 3380 3389 3443 3458 3491 3494 3525 3576 3600 3620 3629 3727 3742 3768 3770 3847 3853 3901 4000 4024 4059 4065 4089 4121 4151 4161 4162 420ó 4211 4212 4228 4263 4345 4538 4571 4575 4631 4637 4658 4668 4721 4723 4737 4750 4762 4792 4834 4861 4964 4999 5013 5035 5106 5120 5134 5138 5149 5158 5169 5423 5430 5516 5619 5630 5723 5832 5851 5943 5947 5974 5991 6082 6148 6163 6169 6174 6219 6317 6473 6479 6553 6609 6645 6680 6784 6820 6828 6900 693 6950 6966 6974 7010 7020 7116 7134 7223 7244 7247 7307 7339 7452 7486 7529 7544 7557 7570 7621 7629 7659 7785 7814 7895 7942 7955 7965 7984 8040 8051 8080 8108 8141 8145 8155 8229 8284 8349 8427 8430 8466 8485 8494 8541 8609 8641 8672 8703 8706 8778 8818 8829 8912 8923 8960 8963 9001 9013 9085 9213 9233 9282 9288 9291 9330 9361 9364 9447 9451 9476 9528 9573 9654 9743 9795 9800 9814 9817 9852 9857 9871 9926 9932 9963 9999 10005 10060 10075 10107 10142 10168 10192 10196 10199 10277 10291 10358 10383 10421 10439 10447 10474 10486 10498 10503 10544 10552 10556 10629 10637 10668 10699 10739 10820 10824 10887 10897 10980 10993 11055 11131 11188 11235 11246 11346 11364 11391 11446 11578 11590 11598 11613 11621 11647 11664 11701 11790 11797 11806 12037 12107 12132 12155 12204 12209 12311 12328 12342 12343 12346 12423 12459 12483 12504 12506 12509 12521 12529 12548 12557 12598 12663 12693 12744 12789 12880 12899 12929 12971 13063 13079 13103 13105 13148 13236 13253 13333 13374 13392 13524 13539 13679 13698 13829 13862 13865 13877 13895 13980 13984 13986 13990 13999 14038 14049 14064 14090 14100 14102 14153 14212 14230 14291 14331 14362 14363 14438 14450 14512 14559 14610 14621 14633 14767 14866 14882 14921 14927 14994 15043 15120 15123 15181 15285 15324 15394 15411 15435 15486 15508 15527 15589 15633 15674 15677 15723 15766 15783 15900 15953 16000 16064 16152 16162 16201 16202 16207 16210 16280 16316 16329 16343 16355 16378 16540 16549 16559 16568 16606 16699 16710 16790 16963 17008 17058 17100 17106 17122 17157 17183 17203 17273 17361 17513 17570 17600 17606 17864 17867 17879 17913 17925 17936 17983 13061 18071 18184 18185 18187 18251 18254 18294 18299 18375 18396 18405 38415 18429 18447 18463 18471 18520 18633 18663 18724 18764 18817 18875 13883 19083 19116 19118 19176 19187 19239 19244 19282 19355 19361 19430 19431 19435 19497 19595 19607 19709 19721 19734 10817 19842 19852 19899 20029 20110 20111 20115 20120 20170 20178 20187 20193 20205 20216 20259 20386 20391 20497 20506 20524 20642 20652 20681 20719 20722 20964

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14