RADIOPROGRAMMA'S WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 SPORT DONDERDAG 12 SEPTEMBER. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ LUIK. Weer een Nederlander gedood, zijn vrouw gewond. Te Au'bel (provincie Luik) in de nabij heid der Duitsche grens, heeft de 25-jarige J. Rutten uit Heerlen, die met zijn vrouw ais duo-passagiere op zijn motorfiets reed, bij een botsing met een auto, welke hij te iaat opmerkte, het leven verloren. De motorfiets werd in den flank door de auto aangereden met het gevolg, dat Rutten tegen den grond werd gesmakt. Met een schedelfractuur is hij overgebracht naar het ziekenhuis te Verviers, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Zijn vrouw liep enkele lichte kwetsuren op. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier personen gewond. Op den grooten weg Breda—Antwerpen, ter hoogte van het Kleuterhuis te Krabber bossehen onder Rusbergen, heeft gister» avond een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een Haagsch medicus dr. D. keerde, vergezeld van zijin echtgenoote en een ka pitein en diens echtgenoote uit België terug. Ter hoogte van het Kleuterthuis liep een kip over den weg, waarvoor dir. D., die met zeer giroote snelheid reed, wilde uitwijken. Hij raakte de macht over het stuur kwijt, tengevolge waarvan de auto van den Weg raakte en in volle vaart tegen een boom botste. De auto werd daarbij grootendeels vernield. De vier passagiers werden door den schok uit de auto geslingerd. Dr. D. liep slechts lichte verwondingen op. De andere drie bleven bewusteloos liggen. De doctoren Kamp uit Rijsbergen en dr. Joling uit Prin- cenhage verleenden eerste hulp, waarna de drie slachtoffers per auto naar het St. Ig- natiusziekenhuis te Breda zijn vervoerd. Daar bleken de verwondingen van den ka pitein en zijn echtgenoote niet levensge vaarlijk. De toestand van mevrouw D. daar entegen is zeer ernstig. Men vreest voor haar leven. De marechaussee te Princenhage stelde een onderzoek in en heeft de zwaar geha vende auto in beslag genomen. „Vad." met munitie gevallen en in het Hollandsch Diep terechtgekomen is. Merkwaardig is wel, dat de granaat pas in Waddinxveen uit het zand is gekomen en dus tijdens het laden en lossen verborgen is gebleven. Ge lukkig heeft het projectiel zich kalm ge dragen, zoodat er geen ongelukken ge beurd zijn. ..Tel," BRUTALE KERKDIEFSTAL TE UTRECHT. Een kelk ter waarde van 400 gestolen. Gastermorgen omstreeks 1 uur is in de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad, aan de Staringhstraat te Utrecht een brutale diefstal gepleegd. De linker kerkdeur, die toegang geeft tot de doopkapel, was gesloten, de andere deur, die naar de Antoniuskapel leidt, was echter open. Vandaar is de dader over het hek geklommen, dat deze kapel van de kerk scheidt. Vervolgens is de man naar de sacristie gegaan, waar hij de brandkast geopend heeft en een kelk daaruit weggenomen. De kelk, ter waarde van omstreeks 400, was een zeer kostbare en afgezet met 17 dia mantjes en 1 briljant. De dief is na den diefstal doodkalm door de kerk weder naar buiten gegaan. Een zoon van den concierge, die den man uit kerk zag komen, bemerkte, dat hij iets blinkends in zijn handen had; hij zag hem in de richting Staringstraat verdwijnen- De jongen heeft onmiddellijk den pastoor gewaarschuwd in plaats van den man te volgen. Van de pastorie uit werd nog getracht den man te achterhalen, terwijl tevens de politie onmiddellijk gewaarschuwd werd. Het is niet bekend," of de dief nog meer heeft meegenomen. Nadat de pastoor bij de brandkast was gekomen en gezien had, dat de etui van zijn kelk openstond en de kelk zelf verdwe nen was, heeft hij de brandkast dicht ge duwd om eerst te gaan kijken of uit het tabernakel iets was vermist. Toen bleek, dat dit gelukkig niet het geval was, wilde hij de brandkast weer gaan openen en daarbij bemerkte hij, dait de dief ook den sleutel van de kluis had meegenomen. Men beschikte niet direct over een reserve-sleu tel, zoodat men op het oogenblik niet met zekerheid weet of de dief nog meer heeft meegenomen. De politie heeft onmiddellijk met een zes tal rechercheurs een scherp onderzoek naar dezen ongehoord brutalen diefstal inge steld. NIEUW WERELDRECORD VAN WILLY DEN OUDEN. Op de 300 M. vrije slag. Wiliy den Ouden, die dezer dagen het we reldrecord 200 Meter vrije slag op zoo fraaie wijze verbeterde, heeft thans op nieuw een prachtige prestatie geleverd. Bij de internationale zwemwedstrijden te Aarhuus heeft zij haar eigen wereldrecord op de 300 Meter vrije-slag verbeterd en ge bracht op 3 min. 50,4 sec. De tijd van haar vroegere record bedroeg 3 min. 58 sec. Dij haar prachtige, race had Willy den Ouden geen tegenstandsters; zij ging alleen over de baan. Tevoren had zij de 100 Meter vrije slag gewonnen in den snellen tijd van 1 min. 5,7 sec. vóór de Deensclje zwemster Arnbeng, die een tijd van 1 min. 10,9 sec. maakte. De 400 Meter vrije slag bracht een over winning voor Annie Timmermans. Zij legde den afstand af in 5 min. 39,8 sec. en ver sloeg Mej. Rieger, die een tijd maakte van 5 min. 42,6 sec. De 200 Meter schoolslag werd gewone en door Greta Rrouwer, die na feilen strijd eindigde vóór de Deeneche zwemster Is- berg. De tijd van Mej. Brouwer bedroeg 3 min. 5,8 sec., die van haar tegenstandster 3 min. 6,5 sec. De Nederlandsche zwemsters hebben dus opnieuw op alle afstanden gezegevierd. De recordlijst van Willy den Ouden. Het lijstje der wereldrecords van Willy den Ouden ziet er thans als volgt uit: 100 Yards vrije slag 59,8 sec. 100 Meter vrije slag 1 min. 4,8 sec. 200 Meter vrije slag 2 min. 25,3 sec. 220 Yards vrije slag 2 min. 27,6 sec. 300 Yards vrije slag 3 min. 27 sec. 300 Meter vrije slag 3 min. 50,4 sec. 400 Meter vrije slag 5 min. 16 sec. 500 Meter vrije slag 6 min, 48,4 sec. Het record op de 300 Meter, dat zij Uhgns heeft gebroken, had Willy den Ouden op 8 October 1933 te Rotterdam gevestigd. VOETBAI BIJ HET OVERLIJDEN VAN MGR. AENGENENT. De Diocesane sportadviseur van den D. H. V. B., de weleerw. heer Th. van der Lugt, schrijft in de „Sport 111." volgend „in memoriam": De sportbeoefenaars van Haarlem's dio cees hebben veel dankbare herinneringen aap hun overleden bisschop, mgr. J. D. J. Aengenent. Dikwijls mochten wij dezen bisschop bij bijzondere ge legen heden op onze voetbal velden zien, Met belangstelling volgde hij dan het spel, liet zich over allerlei kleinig"-- - heden van spel en organisatie inlichten en genoot van den blijden geest, die er langs de lijn heerschte. Menige jubileerende vereeniging mocht bij een jubileum van beteekenis enkele re gels van mgr. Aengenent voor haar gedenk boek ontvangen en ook hier sprak steeds belangstelling en waardeering voor de ka- thodieke sportbeweging, Met zijn breeden blik zag mgr. Aenge nent ook lichamelijke oefening en sport in het geheel van 's menschen leven, dat in alle uitingen- van den katholieken geest moest zijn doorgedrongen. De tijd, dat wel eens aan de juistheid van onze principieele sportorganisatie werd ge twijfeld, was voorbij. De laatste jaren weid de aandacht meer gevraagd voor de wijze van sportbeoefening. Wat hierover in kran ten en tijdschriften werd gepubliceerd, had de volle belangstelling van mgr. Aengenent en om zich voor eenzijdigheid te hoeden liet hij zich ook gaarne door menschen uit de praktijk voorlichten. Bijzonder was het de zorg van onzen overleden bisschop om een nauw contact tusschen sport- en jeugdbeweging te leg gen. Hiervan getuigen de bepalingen over de junioren, die mgr. Aengenent met goed heid, maar als het moest ook met kracht, wist te doen naleven. Het deed hem leed, dat deze bepalingen, die in het algemeen belang van de sportjunioren genomen wa ren, i-n het begin zoo slecht werden begre pen, maar nog meer deed het hem genoe gen, dat hij den laatsten tijd mocht bemer ken, dat deze maatregelen beter begonnen te worden gewaardeerd. Nog kort geleden, in de Communicanda over de Mannelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie van 28 April 1935, riep mgr. Aengenent de katholieke sportbonden op om zich als een machtig hulpwerk in dienst van de Katholieke Actie te stellen. Helaas heeft onze overleden bisschop de vruchten van de nauwe samenwerking tus- schen jeugd- en sportbeweging niet mogen aanschouwen. De D. H. V. B. heeft in Z. H. Exc. mgr. Aengenent meer dan alleen een bescherm heer verloren. Noode zullen wij zijn harte lijke belangstelling, en vooral zijn blijde verschijning en opwekkend woord bij onze groote feesten missen. Zonder twijfel zullen de katholieke sport beoefenaars, vooral van het bisdom Haar lem, hun overleden bisschop gaarne in hun gebeden en bij het H. Misoffer gedenken. En wij kunnen de nagedachtenis van dezen grooten bisschop niet beter eeren dan door onze principieele sportbeweging trouw te blijven, haar verder uit te bouwen en te verdiepen en ons de plaats in de georgani seerde Katholieke Actie, waartoe mgr. Aengenent ons geroepen heeft, waardig te toonen. Leidsche BakkersgezellenNJR.M. I. Gisteren speelden de Bakkersgezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen N.R.M. I op hèt Leidsche Boys-terrein, welke ein digde in een 43 overwinning der Bakkers gezellen. Ruststand 2-1. Kil vers urn. 301 M. 8.00-^-9.15 Grarn.pl. 10.00 Morgendienst. 10.30 Onbekend. 11.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gfam.pl I.30 Gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 §opraan, cello, klarinet en oiano. 6.43 Causerie. 8.00 Berichten en Stafmuziek 5de R. I. en Chr. Residentie-Mannenkoor. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. (Om 19.00 Bench» ten)- II.00—11.30 Gram.pl. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetti Cantor. 10.00 Morgenwijding. Gram-pl 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11,00 Voordracht. 11.15 Kamermuziek door het Residentie kwartet en voordracht. 12.15 Granj.pl. I.15 De Octophonikers. 2.15 Zang. 2.30—3.45 Omroeporkest. (I. d. pauze; Vervolg recital). 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-Volkszang. 7.30 Voordracht. 8.00 Berichten en Diseo»nieuws. 8.40 Tweede episode van „De blauwe sma ragd". 9.15 Omroeporkest. 10.00 Moderne Zangdeclamatie. 10.20 De AVRO-Decibels. II.00 Berichten. 11.10^12.00 Uit Carlton, Amsterdam: Ta- eaks' Hongaarsch Trio en Jean Codolban's dansorkest. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.05 Rutland Square en New Victoria» orkest. I,35 Pattison's salon-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Sted. orkest Harrogate. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Troise en zijn Mnndoline-orkest. 6.50 BBC-Northern»orkest. 7.35 BBC-Dansorkest: 8.20 BBC -Symphonde-orkest. 10.40 BBC-Theater-orkest. II.35—12.20 Dance Band. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 3.50 Concert uit Vichy. 5.05 „La piève et le prologue" en „Le ipa- riage forcé", hoorspelen. 9.05 Concert m. m. v. koor en orkest. 11.1012-35 Dansmuziek. Kaiundborg, 1261 M. 12.202.20 Cincert uit rest. „Wive*", 3.055.05 Omroeporkest. LAWNTENNIS DE WEDSTRIJD NEDERLAND— BELGIE GAAT NIET DOOR. Het uitstel van den wedstrijd wegens het tragisch verscheiden van de Belgische Koningin, heeft tot afstel voor dit jaar ge leid. Bij het secretariaat van den N. L. T. B. is n.l. telegrafisch bericht ingekomen, dat de Belgische L. T. B. op 21 en 22 Sep tember geen ploeg kan zenden. De Bel gische bond stelt voor den wedstrijd tot het volgend jaar uit te stellen Aangezien geen andere data op ons pro gramma beschikbaar zijn en October te laat wordt, heeft het dagelijksch bestuur van den N. L. T. B. die voorstel in prin cipe moeten aannemen. SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB „DELICIAE NOSTRAE". In de gisteren gehouden vergadering is besloten het 25-jarig bestaan van de schaak club op feestelijke wijze te herdenken. Een commissie is benoemd tot regeling der werkzaamheden, terwijl aan den heer Bos scha zal worden verzocht de commissie met zijn practische kennis op dat gebied, bij te staan. Data en verdere bij zonder heden zul len nader worden bekend gemaakt. Tevens zij medegedeeld, dat de club avonden a.s. Dinsdag een aanvang nemen, ook belangstellenden zijn welkom. DAMMEN RAICIIENBACH WINT VAN DE JONGH. Uit Parijs wordt ons gemeld: Zooals be kend, hebben de wereldkampioen, M. Rai- chenbach en de ex-kampioen van Neder land, Herm. de Jongh, de vorige maand een match over vier partijen gespeeld, die in een gelijk spel (44) eindigde. In de tweede match is het den Poolschen grootmeester echter gelukt de overwinning te behalen. Reeds in de eerste partij wist hij zijn tegenstander te verslaan. De Jongh had voordeel in het middenspel, doch een moei- 8.30' Marimbasoli. 84.5 Strawjnslri's „Histoire d'un soldat". 10.30 Operettemuziek. 11.2512.50 Dansmuziek. Keulen, 450 M. 11.35 Gitaarspel. 12.20 Uit München: Omroepqrkast. 4.20 Zang en piano. 5.20 Omroepkleinorkest. 7.20 Weragkamerorkest. 8.30 Omroeporkest. 10.5012,50 Uit Berlijn: Omroeporkest, en -koor. Rome, 421 M. 9.00 „Jacquerie", opera van Marinuzzi. Brussel, 322 en 484 M 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gram-pl. 5.20 Zang. 6.35 Graim.pl. 7.35 dito. 8.20 Mannenkoor. 9.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Gram-pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2-20 Gram-pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Kwartetconcert. 7.35 Gram-pl. 8.20 Symphonieccujcert. 10,30—11.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Berl. Philh. Orkest. 9.50 Reportage tfcn de Partij-optocht te Nürrvberg. 10.20 Berichten. 10.50 Koorconcert. II.05 Weerbericht. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 11.2012.20 Dansorkest. 8.Q0 Keulen, 8.40 Deutschlandsender. 11.20 London Regional. 12.05 Radio Paris. 12.35 Brussel VI. 14.20 Deutschlandsender, 15.20 Keulen. 15.50 Radio Paris. Pl.m. 17.10 Deutsohlandsend@r. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Pr. 19.50 Keulen. 20.10 Paris Radio. 20.20 Brussel Fr. 31.20 Paris Radio. 4e Programma. 8.05 Radio Paris. 10.35 London Regional. 11.20 Droitwjeh. 15.20 London Regional. 16.50 Droiitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.00 Causerie I. Leman: Leidsche markten voorheen en thans en de groote Vee- en Zuiveltentoonstellmg 1821 Sept. 1935, afgew. Gram.muziek. 21,00 Droitwich. 22.00 London Regional. 22.20 Droitwinh. 22.40 London Regional. (Wijzigingen, voorbehouden). lijk te voorziene dreiging werd hem nood lottig, waarna Raichenbach, na een serie krachtzetten, fraai won. Ook in de tweede en derde partij was de wereldkampioen hoofdzakelijk op verde digen aangewezen; hij deed dit echter zoo goed, dat winst voor De Jongh onmogelijk bleek. In de vierde partij was het juist andersom. Raichenbach had belangrijk voordeel en De Jongh moest zich geheel geven, om na een strijd van zes uur nog juist remise te forceeren. Het resultaat van dien tweeden match is dus: Raichenbach 5 punten (1 gew. 3 remise). De Jongh: 3 punten (0 gew. 3 remises). A. D. G. (Alphen). De uitslagen van de gespeelde partijen voor de onderlinge borden wedstrijden van de Alphensche Damclub zijn als volgt: AFD. I. C. SchollaardtJ. Verseput 02 J. v. d. HorstJ. D. v. Berkel 2—0 Jac. v. OeverenW. v. Ofwegen 20 J. GodthelpD. Bevaart 20 AFD. II M. KrumpelmanP. v. Oosterom 2—0 H. KosterN. Stapper 02 D. v. Vliet—H. Koster 0—2 P. Ver kadeJ. Deelstra 20 W. v. WageningenG. v. Berkel 20 G. ZijlstraJac. v. Ofwegen 20 B. SchmidtA. Breedijk 02 Jac. v. OfwegenJ. Lagerweij 20 W. J. v. BerkelP. v. Oosterom 02 De competitie-indeeling van den Haag- schen District Dam-Bond is als volgt: le klasse B: Scheveningen I, R. K. D. O. S. I en N. D. S. I uit Naaldwijk. D. I. D. I, W. Z. D. V. I en R. D. G. II uit Den Haag, D. C. L. I Leiden en A. D. C. I Alphen. 3e klas A. P. D. L. V. Ill Lisse. K. W. Z II en III Katwijk aan Zee, K. D. C. II Kat wijk aan den Rijn, L. D. V. II Leiden, D. O. S. III Delft, Monster I en A. D. C. n Al phen. Door deze indeeüng zal vooral A. D. C. I handen vol werk hebben. Deze com petitie begint ongeveer half October. VERDRONKEN. Gistermiddag te vijf uur is een zes-jarige knaap, die met eenige vriendjes aan het spelen was, in het water van de Houtman kade te Amsterdam geraakt. Een schipper, die in de nabijheid was, wist het kind vrij spoedig op het droge te brengen. De levens geesten waren toen echter reeds geweken. Het lijkje is naar het Binnengasthuis ver voerd. Gistermiddag omstreeks vier uur is het twee-jarig zoontje van de familie Hooge- zand te Kapelle a/d Ysel in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Niemand had het ongeval zien geschieden en toen men eenigen tijd later het kind op haalde, waren de levensgeesten reeds ge weken. BRAND TE HUIZEN. Kostbare inboedel ging verloren. Dinsdagmorgen is door onbekende oor zaak een hevige brand uitgebroken in het ,pand ZustenLaan 2 nabij den Nieuw Bus- sumerweg te Huizen, bewoond door den heer Hoogenkaanp. De bewoner, die alleen thuis was, werd 's morgens vroeg door ge knetter wakker. Het 'bleek toen, dat de bovenverdieping van het buis in brand stond. Toen de brandweer arriveerde, stond deze étage reeds in lichterlaaie. Deelen van het smeulende rieten dak vlogen links en rechts in het rond. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen, doch kon niet verhinderen, dat heele pand uitbrandde. Ten slotte werd het vuur gebluscht en wer den de muren omver gehaald. Eigenaar van het huis is dx. Benjamins te Hollandeche Rading. De kostbare inboedel, waaronder schilderijen, was vrij hoog ver zekerd. GEVAARLIJKE VONDST BIJ AANLEG VAN EEN WEG. Bij de werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen rijksweg Rotterdam en Den HaagBodegravenUtrecht is tijdens het zandvervoer voor het onder de gemeen te Waddinxveen aan de Henegouwerlaan langs de Gouwe in aanleg zijnde wegge deelte, een groote granaat te voorschijn ge komen. Het zand wordt per schuit aange voerd en dan met kipkarren van de Gouwe landwaarts gereden. Bij het leegstorten van een kar, een paar honderd meter in het land, ontdekte men de granaat, diie ca. 40 c.M. lang is en waarvan het gewicht op eenige tientallen kilo's wordt geschat. Na de ontdekking heeft burgemeester P. A. Troost onmiddellijk de noodige voor zorgsmaatregelen genomen, opdat er geen ongelukken met het gevaarlijk projectiel kunnen gebeuren en verder het departe ment van Defensie van de vondst op de hoogte gesteld. Er zuilen eenige deskundigen van de Hembrug naar Waddinxveen komen om de granaat ter plaatse te demonteeren. Het voor den wegaanleg gebruikte zand is afkomstig uit het Hollandsch Diep nabij den Moerdijk. Men vermoedt, dat het pro jectiel in de mobilisatiejaren van een schip DE LIEGENDE DON JUAN. En het meisje, dat filmster wilde worden. Een meisje te Deventer kon in geen bios coop komen, of zij voelde, met absolute ze kerheid, dat ze goed'zou zijn als filmster. Je. hebt. artistieken aanleg of je hebt 'm niet, maar z ij had dat. En ze hing in haar slaapvertrekje de portretten van alle film sterren, die ze te pakken kon -krijgen, ver telt de irMsb." Het is in zoo'n geval maar de kwestie, hoe je de kans krijgt verderop en hoogerop te komen. Welnu, alsof het zoo moest: die kans kwam. Want het meisje ontmoette een man, die, toen hij er van hoosde, dade lijk alle mogelijke hulp toezegde, royaal. Geld genoeg in de wereld, althans bij hem. Hij had in Rotterdam een groote fabriek en garages en auto's Zoo vertelde hij het ook bij het meisje thuis, waar hij met égards werd behandeld. Omdat het een bofje is, als je zoo'n schoon zoon zult krijgen. De fabrikant liep nooit veel en had, voor zijn „zhken", dikwijls haast. Hij liet te De venter steeds huurauto's aanrukken, ter af wikkeling van zijn bedrijfsaangelegenheden daar en te Diepenveen. Maakte ook ver teringen en niemand, die aan de komende betalingen een minuut twijfelde, al had de „fabrikant" geen geld bij zich. Het meisje was compleet „weg" van haar 34-jarigen maecenas, die haar de poorten der filmfabrieken in Hollywood zou openen en haar zelf naar Amerika wilde brengen. Intusschen kreeg de politie argwaan tegen den man, die zoo dik deed. Ze nam hem in verhoor, doch dat baatte aanvan kelijk geen sikkepit, omdat de oolijkerd zoo dicht was als een pot. Hij zei, De G. te heeten en Hagenaar te zijn. De politie in formeerde in de residentie, maar kreeg daar gaat beet: een De G. was er wel, maar dat was een soort zaakwaarnemer. De politie hield den man evenwel vast en bleef maar vragen en pluizen. Ze zag, dat de aangehoudene een moedervlekje had achter het' linker oor en, bij gebrek aan oneer herkenningsteekens, noteerde ze dat alvast. De van oplichting verdachte had ook eenige pasfoto's bij zich en op een daarvan stod de naam van een fotograaf in Apel doorn. Dus volgden informaties bij de Apel- doornsohe politie, die echter antwoordde, dat de betrokken fotograaf was overleden, doch dat in diens archief wel een foto lag van iemand, sprekend gelijkend op de uit Deventer getoonde foto. Het was van zeke ren S. Door die gelijkenis èn door het moeder vlekje, diat elders ook al eens door de poli tie was opgeschreven, is de zaak tot klaar- hied gekomen ,toen men eenmaal den naam S. in de politiebladen nazocht. Het kwam toen eindelijk uit, dat A. S. geen rijke fabrikant .was, doch een ordi naire oplichter, die in Ede ook reeds hotel eigenaren had bedrogen, door te logeeren en niet te betalen en huurauto's had ge bruikt op lange rekening. Ja azelfs had S. nog een maand gevangenisstraf te goed, wegens verduistering. Hij moest tenslotte bruikt op lange rekening. Jt zelfs had S. 'heette, te Brummen geboren was, in ver zekeringen had gedaan, te Apeldoorn had gewoond, etc. Toen bracht de politie den man voorloo- pig naar Ede, ter verdere afwikkeling van het onderzoek.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9