De sleepende Abessijnsche kwestie BUITENLAND LAND- EN TUINBOUW WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Commissie van vijf kan niet tot resultaat komen Nieuwe Abessijnsche alarmkreet NIEUWE ZITTING VAN DE COMMISSIE-VAN-VIJF. Geen tastbare voorstellen. De connmissie-van-'vijf in zake het Itali- aansch-Abessijnsche geschil, heeft Dinsdag middag opnieuw een zitting gehouden, wel ke ongeveer anderhalf uur heeft geduurd- Er werd o.m. gesproken over de werk methodes van de sub-commissie van kolo- wxale experts, die met de vertegenwoordi gers van Italië en Abessinië in contact zou treden. Naar deelnemers aan de zitting verklaren, zijn geen tastbare voorstellen tot regeling van het geschil ter tafel gekomen. De commissie-van-vijf zal Donderdag op nieuw bijeenkomen. Bemiddelingspoging van De Madariaga mislukt. Omtrent de laatste zitting van de Com missie van Vijf verluidt, dat de voorzitter der commissie, De Madariaga, rapport heeft uitgebracht van zijn besprekingen met den Italiaanschen vertegenwoordiger Baron Aloisi, die slechts negatief resultaat heb ben gehad, zoodat de bemiddelingspogingen van den Spaanschen ambassadeur als mis lukt beschouwd kunnen worden. De com missie begint Donderdag met de uitwer king van het rapport, dat den Volkenbonds raad zal worden overgelegd. Aangezien de leden slechts zeer spaar zame mededeelingen hebben gedaan over de zitting van gisteren, doen weer tal van geruchten de ronde over nieuwe voorstel len. De indruk, dat De Madariaga's pogin gen mislukt zijn is echter algemeen. Laval en Sir Samuel Hoare hebben hun gedachtenwisseling gisteravond weer voort gezet. De Britsche Min ister van Buit en - landsche Zaken heeft het gisteren voor de pers voorgesteld, alsof het verloop der be sprekingen van gistermorgen uiterst bevre digend was. In politieke kringen te Genève kent men groote beteekenis toe aan deze gedaohten- wisseling zulks met het oog op de verdere Engelsch-Fransche samenwerking. Men poogt nog, Italië te overreden. Het blijkt tamelijk duidelijk, aldus de correspondent van Havas, dat Mussolini niet afziet van zijn plan, tot militaire be zetting van Abessinië over te gaan en daar voor zijn troepen aan de grens van Abes sinië heeft gelegerd. Het valt licht te begrijpen, dat een der gelijk plan op verzet stuit van alle staten, die vasthouden aan eerbiediging der inter nationale verplichtingen en die daarbij in de eerste plaats denken aan handhaving van de souvererniteit en de territoriale on schendbaarheid der landen, die lid zijn van den Volkenbond. Onder die omstandigheden hebben som mige leden der commissie van vijf zich gis teravond afgevraagd, of de commissie haar verzoeningstaak nog kan voortzetten. Men beweert zelfs, dat de Britsche gedelegeerde er toe is overgegaan voor te stellen, dat de commissie constateert, dat zij door de hou ding van Italië niet in staat is de opdracht te vervullen. Laval zou er daarentegen op hebben aan gedrongen, dat de commissie zich niet zal overhaasten met het nemen van een be sluit, in verband met den ernst van de ge volgen, die hieruit zouden kunnen voort vloeien en dat zij eerst haar beslissing zal nemen, nadat alle pogingen tot het berei ken van toenadering vergeefsch zijn geble ken. Met het oog op dit verlangen van Laval heeft de commissie haar zitting tot Donder dag verdaagd. Volkenbondsmandaat over Abessinië. De correspondent van de „Times" te Genève meldt: De ailgemeene grondslagen voor een wel licht mogelijke regeling van de Abessini- sohe quaestie nemen langzamerhand duide lijker vormen aan. Naar verluidt heeft de Britsche delegatie reeds een gemeenschap pelijk mandaat van den Volkenbond over Abessinië voorgesteld. Het is nog niet mogelijk te zeggen, wel ken vorm dit mandaat zou krijgen, of het rechtstreeks door den Volkenbondsraad door een eigen Hooge Commissaris en amb tenaren uitgeoefend, dan wel of het tus schen de onderteekenaars van het verdrag van 1906, d.w.z. Frankrijk, Engeland en Italië, diie dan uit naam van den Volken bond zouden optreden, verdeeld zou wor den. Van Britsche zijde wordt slechts dit eene voorbehoud gemaakt, dat Abessinië het plan vrijwillig aanvaardt. De correspondent voegt hieraan nog toe, dat, naar verluidt, Laval en de Fransche delegatie het bestaan van het plan hebben toegegeven. De Franschen zouden derhalve hun oor spronkelijke zienswijze hebben veranderd, volgens welke Italië alleen, met toestem ming van den Volkenbond, een mandaat over Abessinië zou dienen te verkrijgen. Bovendien doet de correspondent nog op merken, dat bepaalde teekenen erop wijzen, dat het voorgestelde internationale mandaat den Negus zeer weinig souvereinitedt zou laten. Derhalve dient niet uit het oog te worden verloren, dat hij het voorstel wel licht van de hand zal wijzen. NIEUWE ABESSIJNSCHE NOTA. De Abessijnsche regeering heeft door be middeling van haar vertegenwoordiger, Tekle Hawariate, de volgende nieuwe nota gezonden aan den secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol: „Telegrammen uit de Noordelijke pro vinciën melden, dat o.p verscheidene pun ten langs de Abessijnsche grens belangrijke troepenverplaatsingen zijn geschied, welke een spoedig offensief tegen A'bessijnsch ge bied voorzien". De buitenlanders trekken naar Addis Abeba De over het geheele land verspreid wo nende buitenlanders trekken naar Addis Abeba. De vertegenwoordiger van België heeft de Abessijnsche regeerimg dringend poli- tiegeleide verzocht voor 28 employe's van Belgische nationaliteit die op koffieplan tages werkzaam zijn. DUITSDMLAND. GRUWELIJKE HEILIGSCHENNIS. Door de Hitlerjeugd bedreven. Uit West falen wordt aan de „Reichspost" geschreven: In Wuppertal bij Elberfeld-Barmen heeft een groep van vijftien- tot zeventien jarige jongens een missiekruis, dat buiten de kerk was aangebracht bij gelegenheid van een volksmissie, afgebroken en 's nachts naar hun voetbalterrein gebracht, waar het kruis weer werd opgesteld. Het is komen vast te staan, dat de jongens met geweren en revolvers schietoefeningen hebben gehouden, waarbij het kruis als doelwit werd gebruikt. Daar de schietoefe ningen gedeeltelijk bij avond plaats von den hadden de heiligschenners de dwarsbal ken verlicht om beter hun doel te kunnen treffen. Toen het opschrift I.N.R.I. (Jezus Nazarenus Rex Judaeorum) naar beneden viel, werd het kruis in brand gestoken. Onder het geroep van „De Jodenkoning is gevallen! Weg met de Joden en het. Chris tendom!" werd het blikken bord met de letters I.N.R.I. aan een winkel van een Joodsche firma vastgespijkerd. •Uit deze gebeurtenis blijkt duidelijk tot welke buitensporigheden de opgehitste Hitier-jeugd gekomen is. De Katholieke geestelijkheid heeft zich over deze heilig schennis beklaagd. Inplaats van de schul digen op te sporen en te straffen heeft men een Kapelaan, die zijn verontwaardiging over deze gruwelijke heiligschennis te ken nen gegeven had, gearresteerd. BIZONDERE JOODSCHE SCHOLEN. De Rijksminister van Onderwijs heeft in een decreet aangekondigd, dat een oude eisch der nationaal socialisten in practijk zal worden gebracht. In nauw contact met het bureau voor rassen-kwesties der N.S. D.A.P. is een nieuwe fase in de rassen- wetgeving m Duitschland ingeleid, waar uit blijkt, dat Duitschland geenszins ge neigd is, zooals buiten 1 andsche persstem men zouden doen gelooven zijn principieel standpunt prijs te geven. Op het gebied der volksscholen is ter be reiking van dit doel de bijeenbrenging van de niet-arische schoolkinderen, die den Mo- zaischen godsdienst belijden, in het bizon der in Joodsche volksscholen, op krachtige wijze bevorderd. Met goedkeuring van den staat zijn sedert 1934 een groot aantal bi- z'ondere Joodsche volksscholen gesticht. Het kardinale punt is evenwel niet het belijden van den Mozaischen godsdienst, doch het behooren tot het Joodsche ras. Het nieuwe decreet van minister Rust beoogt derhalve de volledige scheiding der rassen op de volksscholen zonder rekening te houden met den godsdienst vain de tot het vreemde ras behoorenden en de herin voering van Joodsche scholen met ingang van het schooljaar 1936. Op deze scholen zullen geplaatst worden de leerlingen van wie één of beide ouders Joden zijn. De z.g. „kwartjoden", d.z. die personen van wie een der grootouders Joodsch zijn, zullen buiten beschouwing kunnen blijven. Voor de oprichting van een Joodsche school moeten in een gemeente minstens 20 leerlingen zijn. NEURENBERG ONTVANGT PARTIJ CONGRES. In de stad Neurenberg is gisteren het nat. socialistisch partij-congres begonnen. Gistermorgen arriveerde ook Hitier en werd door het gemeentebestuur ontvangen. ITALIË. ALGEMEEN FASCISTISCH APPèL. In een officieel communiqué van de fas cistische partij wordt medegedeeld, dat bin nenkort op het geheele Italiaansche schier eiland, alsmede in de Italiaansche koloniën, een algemeen e proef mobilisatie der fascis tische strijdkrachten zal plaats vinden. De order hiertoe zal worden gegeven door middel van klokgelui, sirene-geloei, alsmede door tromgeroffel in de steden en op het platteland. Zoodra het signaal weer klinkt, zullen alle leden der fascistische or ganisaties hun uniformen moeten aantrek ken en zich naar een aangewezen plaats moeten begeven. Alle leden van de partij moeten zich voor het gebouw van de plaatselijke partijlei ding verzamelen. De militie komt in de ka zernes bijeen. Italianen, die zich blijvend, of voorloopig, in het buitenland ophouden, zijn verplicht zich telegrafisch te melden bij den partij secretaris. De partij formaties zullen tot middernacht geconcentreerd blijven, met uitzondering van de jeugdorganisatie, die om negen uur zullen kunnen inrukken. Gedurende enkele uren zal Italië aldus een millioen soldaten en tien millioen bur gers, die op militaire wijze zijn georgani seerd, onder de wapenen hebben. Deze enorme demonstratie van macht moet een antwoord geven, op wat men in Italië beschouwt als een internationale anti fascistische coalitie. ALBANIË. DRACONISCHE STRAFFEN VOOR ALBANEESCHE REBELLEN. Drie en twintig hunner worden ter dood gebracht. Drieëntwintig personen die er van be schuldigd worden deel te hebben genomen aan den opstand tegen koning Zog, zijn ter dood veroordeeld. Tien verdachten kre gen levenslange gevangenisstraf, twaalf 15 jaar gevangenisstraf, terwijl 60 verdachten werden vrijgesproken. PORTUGAL. OPSTANDIGE BEWEGING MISLUKT. Uitzonderingstoestand te Lissabon. Dinsdagochtend is te Lissabon een po ging gedaan een opstand te ontketenen te gen de nationale regeering. Door krachtig ingrijpen der regeering kon de beweging evenwel in den kiem worden gesmoord. De marineofficier, Mendes Norton, pro beerde de bemanning van den kruiser „Barbholomae Dias" op te zetten tot open lijk oproer. Hij werd evenwel door den commandant van den kruiser Correia da Silva gearresteerd. Mendes is reeds opge sloten in de vesting Ameixoeira. Het verluidt, dat verscheidene regee- ringsvijandige personen zijn gearresteerd. Zoodra de samenzwering bekend werd, werd te Lissabon de uitzonderingstoestand afgekondigd. De citadel Cascaes, de zetel van den president, de post- en telegraaf kantoren, de radiostations, kazernes en openbare gebouwen worden thans door de politie bewaakt In het land is het volko men rustig. GRIEKENLAND. ONRUST OVER DE A.S. VOLKS STEMMING. Maandagavond is de Grieksche minister raad bijeen gekomen en heeft beraadslaagd over het in den boezem van het kabinet tusschen minister-president Tsaldaris en den minister van Oorlog Kondilis ontstane conflict. Zooals men zich herinneren zal, was dit conflict ontstaan wegens het ontslag aan eenige royalistisch gezinde officieren. Tegen middernacht is een hevig gevecht geleverd tusschen republikeinsche en mo narchistische officieren der garde, op den drempel van het vertrek, waar de ministers vergaderden. De republikeinsche leider, generaal Pa- natotakos werd door een bajonetsteek aan den wang gewond; zijn broer, die Kamerlid is, werd door een kogel aan de hand ge kwetst. In een proclamatie aan de bevolking heeft minister-president Tsaldaris gisteren uiting gegeven aan zijn verontwaardiging over de voorvallen van Maandag. Hij voegde hieraan toe, dat strenge straf fen zijn opgelegd. De zenuwachtige stemming van Maan dag, zoo vervolgt het manifest, is niet ge rechtvaardigd. De volksstemming zal plaats vinden. Tsaldaris verklaart tenslotte, dat naar zijn meening de natuurlijke bewindsvorm voor het land het koningschap is, gebaseerd op de democratische instellingen, en hij wekt het volk op om met hem samen te werken, teneinde de rust te verzekeren. 8U8TENLANDSCNE BERICHTE*. ASTRID-POSTZEGELS. Koning Leopold heeft zijn goedkeuring gehecht aan het plan, een postzegel uit te geven met de beeltenis van wijlen konin gin Astrid. Deze zegel zal van 1 November tot begin Januari verkrijgbaar zijn en ver kocht worden met een toeslag ten bate van de tuberculose-bestrijding. BRUSSEL'S WERELD-EXPOSITIE. Medegedeeld wordt, dat de wereldtentoon stelling te Brussel Zondag door 860.000 personen is bezocht en dat het totaal aan tal bezoekers thans 14.700.000 bedraagt. OVERBLIJFSELEN VAN NORDENSKJOLD- EXPEDITIE AANGETROFFEN. Van boord van het stoomschip Ermak is bericht ontvangen, dat bij Kaap Vega DE SANEERING VAN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. De L.T.B. voor handhaving saneering, doch geen teeltbeperking zonder meer. In het gebouw Sint Bavo te Haarlem kwamen in vergadering bijeen de bloembol- lenkweekers-leden van den diocesan en Tuindersvakbond van den L.T.B. Deze bijeenkomst was als een buitengewone ver gadering door het bestuur bijeen geroepen tot het bespreken van de actueele vraag stukken in het bloembollenbedrijf over de handhaving der geldende saneeringsmaat- regelen en over de moeilijkheden, welke in' den toekomst ondervangen zouden moeten worden, vraagstukken, die ook op de eerst volgende vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ter sprake zullen komen. De voorzitter van den Haarlemschen L.T. B., de heer Jac. Groen, zette in zijn ope ningswoord uiteen, dat deze problemen reeds herhaaldelijk werden besproken, maar dat het er dezen keer om ging, vast te stellen, welke houding de leden juist nu innemen, nu zij meer dan ooit in een acuut stadium schijnen te komen. Hij stelde echter vast, dat het niet in het voornemen van het bestuur lag, de huidige onzekerheid door een stemming tot oplossing te bren gen, maar dat het veeleer de bedoeling was, de meer algemeene meening door on derlinge besprekingen aan het bestuiur ken baar te maken. Saneering of niet? In zijn inleiding tot de behandeling van het eerste agenda-punt: de bespreking van de kwestie, of de saneering behouden moet blijven, ging de voorzitter uit van den hui- digen toestand, waarbij de surplus-bollen voor een zeker percentage van de vastge stelde minimumprijs worden overgenomen. Hij deelde mede, dat het bestuur van den L.T.B. principieel op het standpunt staat, dat de geldende saneeringsmaatregelen, af gezien van de erkende bezwaren, gehand haafd moeten blijven. De vrees is gegrond, dat bij opheffing dezer maatregelen de prij zen beneden elk minimum zouden dalen en het bedrijf onherstelbaar ontwricht zou worden. Het bestuur erkent volkomen het be zwaar, dat het bloembollenbedrijf, zonder eenige steun uit het Landbouw-crisisfonds, geheel alleen haar eigen saneeringekosten moet betalen. Ook weet het bestuur, dat vele handelaars bij de huidige onzekerheid, of inderdaad de surplusbollen voor de volle 85 pet. van de minimumprijs gekocht zui den worden, hun waren beneden deze mi nimumprijs verkoopen en dat daardoor de heele saneering op losse schroeven is ko men te staan. Vervolgens kregen de aanwezigen gele genheid hun standpunt in deze kwestie uiteen te zetten. Meestal geschiedde dit na mens de afdeelingen, welke hierover reeds vergaderden, door de vertegenwoordigers dezer afdeel imgen. De afd. Roelofarends- veen, gedeeltelijk aansluitend bij het reeds gepubliceerde advies der saneeringmaatre- gelen, met uitzondering echter van de teelt- regeling, geldend voor bedrijven vanaf 1 H.A. De afd. Zilk adviseerde een gedeelelijke opheffing zonder de huidige controle. Een vrije handel voor binnen- en buitenland zonder de geldende minimumprijzen, waar voor in de plaats garantieprijzen, welke voor de bekende surplus-soorten beneden de productieprijs zouden moeten zijn, voor de overige soorten daaraan gelijk. Ook en kele leden uit Obdam formuleerden ver schillende bezwaren tegen de regeling der minimumprijzen. Allereerst de algemeene klacht, dat zij te laat werden vastgesteld. Vervolgens maakt het feit, dat vele hande laars hun waren beneden de minimumprij zen blijven verkoopen, de beteekenis van deze maatregel illusoir. Het verplichte vei len zou dit bezwaar kunnen opheffen. Te vens zouden in dat geval de veilingskosten aanmerkelijk kunnen worden verlaagd. De afd. Grootebroek verklaarde zich te gen handhaving der saneeringsmaatregelen. De meeste afdeelingen spraken zich echter ten gunste van de geldende regeling uit, met de restrictie evenwel, dat de regeering door het scheppen van een grootere zekerheid het vertrouwen der kweekers zal moeten winnen. De voorzitter kon vaststellen, dat de groote meerderheid der aanwezigen zich uitsprak voor het handhaven der saneering. Zelfs bij het bestaan van een teeltregeling zullen de prijzen noodzakelijk geboden moeten worden. Een teeltregeling alleen zou weinig voordeel brengen. Misschien zou het dan zoover komen, dat iedere kwee- ker de helft van zijn voorraad zou moeten opruimen. Een betere regeling zal alleen mogelijk zijn, als de regeering zich garant wil stel len voor het uitbetalen der gekeurde sur- plus-bollen. De kwestie van het verplichte veilen had het bestuur nog nooit ex professo behan deld. De voorzitter betwijfelde sterk, of deze oplossing aan alle bezwaren tegemoet zou komen, hoewel hij toegaf, dat het vei- ligssysteem vele misbruiken kan coupee ren. Het voornaamste streven van het bestuur moet zijn de heerschende onrust te doen overblijfselen zijn ontdekt van de Nordenks jold-expeditie, die van 187879 voor den eersten keer met het stoomschip Vega van den Atlantischen Oceaan naar den Stillen Oceaan is gevaren via den Noordelijken zeeweg. De correspondentie der expeditie en andere belangwekkende voorwerpen, die in goeden staat zijn gebleven, zullen worden overgebracht naar het Pool-mu seum te Leningrad. verdwijnen. De minimumprijzen moeten tydig bekend gemaakt worden, terwijl er voldoende zekerheid moet bestaan over de uitkeeringen. De heer Mesker afd. de Zilk wees er op, dat het mogelijk tekort van het surplusfonds voornamelijk bestaat door de onzekere handel in sommige arti kelen, vroege tulpen bijv., en dat de ga rantie der regeering feitelijk alleen voor deze artikelen zou gelden. Een punt van bespreking vormde nog het betalen van voorschotten op de eerst later uit te keeren gelden. Het bestuur heeft dit bezwaar steeds gevoeld en zal weder om trachten op dit punt wijziging te verkrijgen. Op sommige plaatsen worden deze voorschotten door de directie der vei ling verstrekt. Een bijzondere saneering, door de mogelijkheid open te stellen min derwaardige soorten tegen betere in te rui len, is bij de Sierteelt-centrale in voorbe reiding. Nadat de geestelijke adviseur, prof. A. Cleophas, nog enkele woorden had gespro ken ten gunste van de Beverwijksche Land bouwschool, formuleerde de voorzitter voor het laatst de duidelijke conclusies der bij eenkomst, die een basis kunnen vormen voor een voortgezette, vruchtbare arbeid. BOEREN- EN TUINDERS ONDERLINGE. Viering van het 25-jarig bestaan. Te 's Gravenhage is gistermiddag het 251 jarig bestaan gevierd van de Boeren- en Tuinders Onderlinge, Ongevallenverzeke ring voor de leden van den R.K. Ned. Boe ren- en Tuindersband, met een herden kingsbijeenkomst in hotel Witte Brug. O.m. waren daarbij tegenwoordig de minister van sociale zaken, mr. Slingenberg, voorts dr. Wintenmans namens den directeur-ge neraal van den landbouw en verder tal van personen op het gebied van land- en tuim- bouworgan isaties. De voorzitter, mr. W. P. M. v. d. Loo, heeft de talrijke gasten en aanwezige leden welkom geheeten. Het is, zeide spr., geen tijd om feest te vieren, maar het 25-jang bestaan noopt toch om even stil te staan. Spr. bracht hulde aan den directeur der B. T. O., den heer G. J. H. Peters, die deze functie ook 25 jaren vervuld heeft Hij hoopte, dat de heer Peters nog vele jaren zijn taak zou kunnen blijven vervullen. Dr. Wintermans, vertegenwoordiger van den directeur-generaal van den landbouw, bracht de gelukwenschen van den direc teur-generaal over. De oprichting der ver eeniging was gevolg van de overtuiging, dat bescherming der landbouwers tegen de ge volgen van ongevallen, noodzakelijk was. Door de bemoeiingen van de kassen der maatschappij zelf behoeft de staatsdienst niet nood e loos belast te worden. Spr. wenschte speciaal den directeur der B. T. O., den heer Peters, geluk. De voorzitter heette hierop welkom den minister van sociale zaken, mr. Slingen berg, die wegens vergadering van den mi nisterraad wat later ter vergadering kwam. De minister zeide, dat hij er hoogen prijs op stelde hier aanwezig te zijn. Het geldt hier een milieu van sociaal voelende perso nen. Lang vóór land- en tuinbouwon geval len verzekering tot stand kwam had de ver eeniging reeds een vrijwillige verzekering opgericht. Deze verzekering legde als 't wa re de kiem der bedrijfsorganisatie. De uit voering der verzekering is ten volle ge slaagd, hetgeen te danken is aan de toewij ding van den directeur en het bestuur. Het is dan ook geen wonder, dat de regeering aanleiding vond, deze heeren voor te stel len voor een Koninklijke onderscheiding. Dr. H. J. Lovink, voorzitter van den raad van toezicht over de bedrij fsvereenigingen ingevolge de land- en tuinbou won ge vallen- wet, voerde vervolgens het woord. Er is thans een terugslag, ook op het gebied, dat deze vereeniging bestrijkt. Maar hoe zou het er uitzien als deze vereeniging er niet was? Spr. sloot zich gaarne aan bij de ge uite gelukwenschen. De heer J. Th. Verheggen, voorzitter van den Kath. Boeren- en Tuindersbond en de eerste voorzitter van de B.T.O. sprak even eens zijn gelukwenschen uit. Hij dankte de leden, die vroeger de oprichting der organi satie mogelijk maakten door zich vrijwil lig te onderwerpen aan de statuten. Voorts dankte hij de bestuurders, die de organisa tie tot zoo grooten bloei hebben gebracht, speciaal den directeur, wien men grooten dank verschuldigd is. Jhr. mr. P. A. Holthe tot Echten voerde het woord namens de Landbouwonderlinge en de Tuinbouwonderlinge, twee zusteror ganisaties. Hij bracht hulde aan de be stuurders en aan den heer Peters en sprak zijn beste wenschen uit voor de toekomst, ook met betrekking tot de samenwerking tusschen de verschillende zusteronganisa- ties. De heer A. N. Fleskens sprak namens de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindho ven. De heer Peters, directeur, heeft voor alle hem gebrachte hulde bedankt. Het ver heugde hem, dat ook de regeering blijk heetf gegeven, het sociale werk der ver eeniging op prijs te stellen. De voorzitter sloot met dank de verga dering. De aanwezigen vereenigden zich daarna aan een maaltijd. De vergadering werd verder nog bijge woond o.a. door mr. H. v. Haastert, secre taris van den Kath. Boeren- en Tuinders- bond; dr. H. J. Verhagen, wiskundig advi seur B. T. O.; dr. G. Huijsmans, directeur der Coöp. Centrale Boerenleenbank; I. Wa- tervis, directeur van den centralen ac countantsdienst van den Kath. Boeren- en Tuindersbond; E. M. Teenstra, secretaris van den raad van toezicht op de bedrijfs- vereenigingen inzake de Land- en Tuin- bouwonge vallen wet; dr. A. Winter, wiskun dig adviseur van dien raad van toezicht; mej. mr. G. J. Stemberg, referendaris ar beidersverzekering vaai het dept. van sociale zaken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6