STADS NIEUWS WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. TOENEMENDE REGENKANS DE BILT SEINT: Zwaike tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelij ke wind, toenemende bewol king, aanvankelijk nog weinig of geen, la ter toenemende kans op regen, vooral des nachts iets zachter. Hoogste barometerst.: 769.8 te Ween en. Laagste barometerst.: 753.9 te Vardö. De kern van het hoogedruk-gebied ver plaatste zich naar Centraal-Europa, vooral aan de Noord- en Westzijde aan beteekenis verliezend. De depressie op den Oceaan dringt langzaam Oostwaarts door en doet thans haar invloed gelden over de Brit- sche Eilanden, waar Valentie 14 en Malin- head 15 mm. regen had, Over geheel Groot Brittannië en Ierland daalt de barometer, terwijl eveneens in West-Frankrijk de luchtdruk daalt onder invloed van een se cundaire. Langzamerhand moet ook ten on zent de depressie-invloed merkbaar wor den, toenemende bewolking is waarschijn lijk, aanvankelijk zijn de regenkansen nog klein, doch later nemen zijn weer toe. In het hoogedruk-gebied over Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk, Oost-Frankrijk en ons land was de nacht helder, zoodat he denmorgen de temperaturen laag waren. Over de Britsche Eilanden en IJsland lie pen de temperatuurveranderingen sedert gisteren uiteen, In Noord-Scandinavië blijft een rest van de oude depressie nog regen en guur weer veroorzaken. LUCHTTEMPERATUUR. 16.7 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.58 uur tot Donderdagmorgen 5.57 uur. ■OOG WATER. Te Katwijk: Op Donderdag 12 Sept. v.m. 2.37 uur en nam 2.59 uur. BOUW TWEEDE „STATENDAM". Het verschil in kostprijs van het nieuwe schip van de Holland-Amerika-lijn, al naar gelang het in Nederland of in Enge land zal worden gebouwd, bedraagt 30 pet. ten voordeele van de Engelsche aanbie ding. De zaak zou hiermee natuurlijk be slist zijn, indien het uitsluitend een aan gelegenheid was tusschen reederij en wer ven. Geen reederij kan zich de weelde ver oorloven voor een schip 30 pet. meer te be talen, om het in eigen land te laten bouwen daar de hoogere koopprijs jarenlang op de exploitatiekosten zal blijven drukken. Men verzekert ons evenwel, dat de onderhan delingen voortduren. De regeering kan zich aan deze aange legenheid niet onttrekken. Nederland is een duur land. Niet alleen de loonen, ook de levenskosten zijn ten onzent hooger dan elders. Mag derhalve worden aangenomen, dat de regeering bereid zal zijn het hare te doen om het verschil ten deele te doen verdwijnen, het valt niet te verwachten, dat het heele verschil door haar medewer king zal worden gevonden. Ook de andere groepen: de werven, en degenen, die bij den bouw werkzaam zijn, zullen offers moeten brengen. Onderhandelingen en overleg zijn daarvoor noodig, en, naar ons verzekerd wordt, is dat wel mede reden, dat de beslissing zoo lang op zich laat wachten. Men heeft nog altijd hoop, op een gunstige beslissing, maar al te eenvoudig moet de situatie niet gezien worden. Het aanmerkelijke prijsverschil met Engeland valt niet weg te cijferen. De omstandigheid, dat het werk bij uit voering in Nederland over verschillende werven zou v/orden verdeeld, moet niet zoo verklaard worden, dat een werf dit schip niet kan bouwen. De werf, die de „Statendam" uitrustte zou ook in staat zijn dit schip te bouwen. In de uitvoering van een dergelijk ob ject wil men echter zooveel mogelijk bedrij ven inschakelen, opdat het element van werkloosheidsbestrijding zooveel mogelijk tot zijn recht kome. De medewerking, die van de regeering moet worden verwacht, is dus niet zoozeer hierin gelegen, dat zij de Hollar J-Amerika-lijn voor de bouwkosten n' renteg-vende leening verstrekt, die door deze weer wordt afgelost. De vloot van de Holland-Amerikalijn is onbezwaard, en daar de maatschappij deze heele vloot ga rant wil stellen voor betaling van rente en aflossing op de te verstrekken leening, is aan deze transactie geen bijzonder risico verbonden. De buitenlandsche werf schijnt deze facüiteiten ook te kunnen aanbieden. Het moeilijke punt blijft een middel te vinden om de kosten van de uitvoering hier te hinde lager te stellen. „Hbld." VOORTZETTING BEDRIJF KON. HOLL LLOYD. Afzonderlijke plannen van Stoomvaart - m aat schappi je n. Een drietal stoomvaartmaatschappijen, n.l. de Mij. Nederland, de Kon. Ned. Stoom bootmij. en de Hollandsche Stoomboot maatschappij te Amsterdam hebben be sprekingen nog niet, want tot dusver is om het bedrijf van den Kon. Holl. Lloyd in den een of anderen vorm voort te zet ten. In vergevorderd stadium zijn deze be- spjrekingen nog niet, want tot dusver is er nog geen overleg gepleegd met de Rot terdamZuid-Amerika-lij n, welk overleg door den minister van Economische Zaken als voorwaarde is gesteld, indien het voort bestaan van den Kon. Holl. Lloyd zal wor den verzekerd. Daarnaast houden ook Wm. H. Muller Co. zich geheel afzonderlijk bezig met plannen om het bedrijf van den Lloyd voort te zetten. Ook van deze zijde is tot nu toe geen overleg gepleegd met de Rotter damZuid-Amerikalijn. Bij Muller Co. achtte men de zaak nog niet zoover gevor derd, dat men zich er in het tegenwoordig stadium tegenover de buitenwereld over kon uitlaten. Wij kunnen dus concludee- ren, dat van twee kanten de mogelijkheid onder oogen gezien wordt, om het bedrijf van den Kon. Holl. Lloyd voort te zetten, maar dat men aan geen van beide zijden zoover gevorderd is, dat de zaak kan wor den voorgelegd aan een andere groep, de RotterdamZuid-Amerikalijn, met wie men tot een samenwerking zal moeten ko men, indien de plannen zullen kunnen wor den uitgevoerd. DE NOOD IN DE PLUIMVEEHOUDERIJ. Telegram aan den Minister. Door het Bestuur der Algemeene Neder - landsche Pluimveeteelt Vereeniging is aan Zijne Excellentie den Minister van Land bouw een telegram gezonden van den vol genden inhoud: „Het Bestuur der Algemeene Neder- landsche Pluimveeteelt Vereeniging (A. N. P. V.) overwegende, dat de Regeering zich, sinds de graanrechten ingevoerd werden tot steun van den Nederlandschen akkerbouw, op het standpunt heeft ge steld, dat deze graanrechten een onbillijke en zware last op den Nederlandschen pluimveehouder leggen, weshalve de Re geering aan de Pluimveehouderij een res titutie voor de graanrechten gegeven heeft in den vorm van een toeslag op de ge- exporteerde eieren; overwegende, dat de Regeering zich blij kens herhaalde uitingen bewust was, dat deze vorm van restitutie slechts zoolang tot haar recht zoude komen, zoolang van Engelsche zijde aan onzen eierexport door contingenteeringmaatregelen geen moei lijkheden in den weg gelegd zouden wor den, immers een exportpremie kan slechts zoolang den binnenlandschen eierprijs gunstig beinvloeden en daardoor een com pensatie beteekenen voor de graanrech ten, zoolang export in voldoenden omvang mogelijk is; overwegende, dat thans niet alleen de gevreesde contingenteeringsmaatregelen door Engeland genomen zijn, doch dat de graanrechten bovendien opnieuw ver hoogd zijn, zodat de reeds verarmde pluim veehouder behalve wederom verzwaarde lasten, deze thans tevens ten volle te dra gen krijgt; verzoekt Uwe Excellentie met grooten nadruk ten spoedigste uitvoering te ge ven aan het voornemen om de pluimvee houders een rechtstreeksche vergoeding uit te keeren en deze vergoeding met eventueele verhoogingen der graanrechten gelijken tred te laten houden. Het Bestuur zegt u bij voorbaat dank voor de aandacht, welke Uwe Excellentie aan deze, voor de pluimveehouderij zoo urgente kwestie zal willen geven en ver zoekt U de betuiging zijner hoogachting te willen aanvaarden". ALGEMEENE NEDERLANDSCHE ZUTVELBOND. In het Concertgebouw „Tivoli" te Utrecht is heden onder voorzitterschap van den heer L. F. Britzei de algemeene vergadering van den Algemeenen Neder landschen Zuivelbond gehouden. In deze bijeenkomst heeft de secretaris van den Bond, de heer J. A. Geluk een in leiding gehouden over de vraag: „In welke richting dient de coöperatieve Zuivelbe reiding zich te ontwikkelen?" Spr. gaf in het kort een overzicht van den snellen groei, welke het machinale zuivelbedrijf de laatste 50 jaar en vanaf de oprichting van den F.N.Z., nu 35 jaar geleden, heeft ondergaan. Spr. vatte zijn beschouwingen samen in de volgende conclusies: 1. Aan de verbetering der grondstof, de melk, zoowel wat de kwaliteit als de sa menstelling betreft, is in vele streken van ons land door de coöperatieve zuivelbe reiding tot nog toe te weinig aandacht ge schonken. Het is vooral de taak der coö peratieve zuivelfabrieken, zich hiermede zoo intensief mogelijk te gaan bemoeien, daar dit van groot belang voor de kwali teit onzer producten en de rentabiliteit der boerenbedrijven is. 2. De inrichting en de techniek der coö peratieve zuivelfabrieken en de vakkennis der zuivelbereiders is in het algemeen zeer goed op peil. De noodige diensten der organisaties staan haar daarbij ter zijde. Vooral in verband met de tijdsom standigheden, waardoor aanpassing tel kens noodig zal zijn en kwaliteitsproduc ten steeds meer gevraagd zullen worden, dient onze aandacht op dit punt niettemin sterk gevestigd te blijven. 3. Productie, bereiding en afzet moeten als één geheel worden gezien. In de toe komst zullen wij meer aandacht aan den verkoop onzer producten hebben te beste den. Overheidsinmenging hierbij is zeer ongewenscht. De fabrieken zullen zelf hebben na te gaan, hoe zij haar verkoop apparaat kunnen verbeteren en men zal hebben te onderzoeken of deze uitbouw per fabriek dan wel voor gezamenlijke re kening moet geschieden. Georganiseerde verkoop biedt in dit opzicht vele voordee- len en het is daarom van het grootste be lang, dat deze wijze van afzet onbevan gen en zonder vooroordeel wordt bestu deerd. De ervaringen, die met deze wijze van verkoop reeds zijn opgedaan, kunnen daarbij tot leering strekken. Nieuwe landmeters-titeL In het Staatsblad (No. 492) is thans op genomen het Kon. Besluit, waarbij de op leiding van landmeters van Wageningen naar Delft met ingang van 1 September j.l. wordt verplaatst en de titel van civiel- 1 andmeter wordt ingesteld. Deze titel mag behalve door de afgestu deerden van Delft ook worden gevoerd door bezitters van het einddiploma van den landmeterscursus te Wageningen. In Stscrt. 176 is opgenomen het door den minister van Financiën vastgestelde studie programma en examenreglement voor de opleiding tot civiel-landmeter aan de Tech nische HoogeschooL Aanbesteding Spoorwegen. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen werd op 10 dezer te Utrecht in het openibaar aanbesteed volgens de voor waarden van Bestek 1524 HS het uitvoeren van grond- en spoorwerken met bijkomen de werken en het maken van eene water voorziening op een baanliohaam gelegen tusschen de Oosterdokssluizen en de Czaar Peterstraat van km 0.830 tot km 2 400 van den spoorweg AmsterdamAmersfoort. Raming bedroeg 67.000. Ingekomen waren 18 biljetten. Laagste inschrijver de heer J. H. v. Berghem te Noordwijk voor 45.100. Hoogste inschrijver C. P. en C. P. Stuy te Baarn voor 84.892. De 3e Nationale loterij van „Herwonnen Levenskracht". Men meldt ons, dat de trekking der 3e Nationale Loterij van „Herwonnen Levens kracht" plaats zal hebben op 28 November a.s. onder toezicht van Notaris Warren te Utrecht. In deze loterij, dde georganiseerd is ten bate van de bouw van het Sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven, worden uit geloofd 1500 fraaie prijzen waaronder 100 'hoofdprijzen ter waarde van vijf duizend gulden. Loten a 0.50 per stuk. zijn nog verkrijg baar bij de verkoopers qf rechtstreeks aan 't kantoor van „Herwonnen Levenskracht" Drift 12, Utrecht, Postrekening 27418. gingen werd aangetoond. Zij die lid worden kunnen de melk la ten keuren en meerdere voordeelen ver krijgen. Binnenkort zullen enkele lezingen wor den gehouden, terwijl tevens binnen en kele dagen een bok bij één der leden ge stationeerd zal zijn. Nadat de heer W. Vis den heer v. d. Molen had dankgezegd voor zijne uiteenzetting werd tot oprichting be sloten en tot bestuursleden gekozen, al waar men zich op kan geven als lid, W. Vis, voorzitter; J. Noort, secretaris en G, Grter, penningmeester. SPORT POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde afstand hemelsbreed tot het hok van den lsten prijswinnaar 133.050 KM. In vrijheid gesteld om 8 uur bereikte de le vogel om 10.5.59 het hok; deze vloog dus met een gemiddelde snelheid van 1603 meter per uminuut. De 8ste vogel werd 10 u. 25.23 geconstateerd. In concours 40 duiven. De prijzen werden als volgt be haald: W. Klink, Zoeterwoude, le, 4e en 8e pr. Gebr. Köhne, Veur, 2e, 5e en 6e pr., J. v. d. Burg, Voorschoten, 3e pr. J. Cas- pers, Stompwijk, 7e pr. INGEZONDEN STUKKEN Niet willen niet kunnen werken. Zeer geachte Redactie. Op 't oogenblik, dat ik dit schrijf, is de staking te Tilburg nog steeds in volle gang. En 't moet mij van 't hart, ik kan niet na laten mijn meening er over te schrijven. Zij willen niet werken omdat de fabri kanten aan hun eischen niet kunnen vol doen. Misschien zijn er bij die de loons verlaging niet behoefden in te voeren, maar er zullen er toch wel zijn die 't noodge dwongen wel moesten invoeren, en van die laateten zullen er zeker genoeg zijn, omdat 't die fabrikanten niet voor den wind zal gaan. En dan te weten, dat die staking door communistische raddraaiers (achter de schermen) is opgevoerd. Zij, die niet willen werken weten schijnbaar niet hoe vreeselijk 't is „werk loos" te zijn. Iedere dag opnieuw, ondanks alle moeiten brengt geen hoop 't is ver schrikkelijk zooveel lange maanden doel loos rond te zwerven, en meermalen ik durf 't hier neer te schrijven, springen de tranen in de oogen, omdat ik w i 1 en n i e t kan, omdat al mijn moeite en pogingen vergeefs zijn. Ziehier het pijnlijke verschil. VERITAS. UIT DE OMGEVING TER AAR. Middenstandsvereeniging. Onder pre sidium van den heer J. Valentijn werd een ledenvergadering belegd van de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „St. Joseph" in het Ver-gebouw De opkomst was allerbedroe vendst, waarover de voorz dan ook z'n misnoegen te kennen gaf bij de opening. De notulen werden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. In enkele korte woorden herdacht de voorz. het overlijden van Mgr. Aengenent, en voor diens zielerust werd een Onze Va der gebeden. Bij de mededeelingen werd gelaakt de houding van het kerkbestuur, dat nog steeds geen antwoord heeft gege ven op het schrijven, om het plaatsengeld in vier termijnen te voldoen. Na behandeling van de maandelijksche circulaire, welke weinig aanleiding gaf tot gedachtenwisseling, werd besloten den le den een heel aardig propagandaboekje ter hand te stellen, uitgaande van „bouwen en streven". Met de rondvraag kwam op nieuw de wenschelijkheid naar voren om stappen te doen bij het electrisch bedrijf welke zullen leiden tot herziening van het vastrechttarief. Hierna sluiting. VOORHOUT. Veiling D. V. V. Onder verwijzing naar de advertentie omtrent veiling D. V. V., die deze week in plaats van Donder dag op Vrijdag gehouden wordt, verzoe ken we belanghebbenden hier goede nota van te nemen. VOORSCHOTEN. Geitenfokkersvereeniging. In een der zalen van Café Overbosch is een vergade ring gehouden om tot oprichting te komen van een vereeniging van Geitenfokkers, zooals op meerdere plaatsen in het land reeds bestaan. De neer J. v. d, Molen uit Leiden, lid van het hoofdbestuur, opende de vergadering met een woord van welkom tot de belangstellenden en in het bijzonder tot den heer W. Vis, die voor het verrich ten van het beginwerk veel heeft gedaan. Vervolgens zette hij het doel uiteen van een vereeniging van geitenfokkers, het fok ken van gezonde geiten en daardoor voor deel opleveren voor den bezitter, hetgeen met voorbeelden van andere zustervereeni- JODENHAAT OOK IN HOLLAND! In het September-nummer van de „Stür- mer" schrijft een Hollandsch meisje uit Leiden den volgenden brief: Zeer gachte heer Streicher! Gedurende een korte vacantiereis, die ik in Duitschland heb gemaakt, las ik met veel belangstelling verschillende nummers van de „Stürmer". Ik wil u wel zeggen, dat ik niets liever wensch, dan dat ook bij de Hollanders de oogen eens open zullen gaan. Ik ben er van overtuigd, dat de manier, waarop de Joden in Holland ge spaard en om zoo te zeggen verwend wor den, vooral daaraan is toe te schrijven, dat de Hollanders niet weten, hoe gemeen de Joden zijn. Indien gij dit wenscht zou ik u gaarne helpen in uw strijd tegen de Joden, opdat men ook bij ons in Holland uw werk zou leeren kennen en waardee- ren. Wat de emigranten zich hier allemaal veroorloven met betrekking tot het ver spreiden van leugens over het nieuwe Duitschland is gewoonweg ontzettend en men ergert zich als men zich persoonlijk van de onjuistheid dezer beweringen over tuigd heeft. Ik zou.u een reeks van adressen kunnen bezorgen van hoogstaande intellectueelen, aan wien men een exemplaar van de „"Stürmer" zou kunnen sturen. Ik ben er van overtuigd, dat zeer velen van hen als zij de „Stürmer" gelezen hadden, hun in zicht en overtuiging zouden wijzigen. Vol gens mijn meening zou een systematische propaganda bij ons in Holland zeer op zijn plaats zijn en hard noodig. Want hier liegen en lasteren de Joden ontzettend ten nadeele van Duitschland. Zij laten geen middel onbeproefd om het Rijk in de in ternationale reputatie omlaag te halen. We zullen den moed maar niet laten zak ken en met ijver voortbouwen. Met Duitschen groet: Heil Hitier! M. G. St, Leiden. Wij willen hierbij het volgende opmer ken: Dat deze Leidsche jongedame het blad van Streicher zoo gunstig beoordeelt pleit weinig voor de moreele waarde van haar karakter. Nog kort geleden hadden wij het twijfel achtige genoegen eenige nummers van „Der Stürmer" onder oogen te krijgen, o.a. het extra-nummer, waarin een zeden- schandaal behandeld werd en waarin al lerlei foto's v. d. betrokken meisjes met zeer onbehoorlijke onderschriften waren opge nomen. Nog afgezien van de merkwaardi ge, beter gezegd veroordeelenswaardige mentaliteit in het tegenwoordige Duitsch land om tot behandeling van 'n zedenmis drijf met gesloten deuren een redacteur en fotograaf van „Der Stürmer" toe te laten, zou dit nummer bij ieder ernstig, zedelijk weldenkend mensch afschuwd moeten op wekken. Eenige onbevooroordeelde intel lectueel hoogstaande menschen, aan wien wij dat nummer ter inzage gaven, aarzel- AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, 6 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Sept. a. s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 4, telefoon 552 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Muziekver. „Concordia". Zaterdag 14 Sept. zal de Chr. Muziekver. „Concordia" onder leiding van den dir., den heer J. Noordanus, deelnemen aan een concours te Rotterdam in de afd. uitmuntendheid. WOERDEN. De wethoudersverkiezing ongeldig? Door eenige personen is bezwaar gemaakt bij den burgemeester tegen de gehouden wethoudersverkiezing. Dit bezwaar is ge maakt op grond van de eedsaflegging van een der raadsleden, die niet volgens de wet moet geschied zijn. De zaak zal worden onderzocht, zoodat het mogelijk is, dat de wethoudersverkie zing ongeldig zal worden verklaard. Plaatjes-dieven. Door twee personen is reeds bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een rijwielplaatje. Bij een dezer was het plaatje met een buisje aan de fiets bevestigd. Buisje en plaatje waren weg. Men zij dus gewaarschuwd. ZWAMMERDAM. Geboren: Clazina Hendrica, <L van Petrus Jacobus Beens en van Johanna He lena Adriana Bron. Nicolaas Arie zoon van Arie Blanken en van Met je Geertje van Meijeren. Overleden: Engelina van der Werf, 56 j., echtgenoote van Johannes Anthonius van Munster. den dan ook niet, deze met foto's „verluch te" lectuur als pornografie te betitelen. En deze „Schund" wordt in Duitschland uitgegeven en verspreid onder goedkeu ring en sanctie der overheid, zooals blijkt uit de aanbeveling van dr. Ley in het Septembernummer van „Der Stürmer". Nogmaals, dat dit Leidsche juffertje de ze zielen- en karakterbedervende viezig heid ook gaarne in Holland zou zien, pleit niet voor haar moraliteit. In Duitschland zelf trouwens schijnt men voor een verspreiding buiten het Rijk zü het dan ok uit andere dan moreele oogmerken een beetje huiverig te zijn. Bestaat er toch niet zooiets als een ver bod om „Der Stürmer" uit te voeren? Het zou toch wel mogelijk kunnen zijn nietwaar, dat andere landen en ook de hoogstaande intellectueelen, wier adressen dit juffie kent, deze viezigheid niet zouden slikken? Dit Leidsche juffertje deed beter zich bij haar potten en pannen te houden dan hier propaganda te maken voor de pornografie van den heer Streicher. HET UITBREIDINGSPLAN. N.V. Nieuwenhuizen's Conservenfabriek in beroep bij den Raad van State. Voor de afdeeling Geschillen van be stuur van den Raad van State kwam aan de orde, een beroep ingesteld door de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levens middelen v.h. Nieuwenhuizen tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor zoover daarbij goedkeuring is verleend aan. het uitbreidingsplan van de gemeente Leiden. Namens appellante voerde de heer F. J. J. Trapman uit Leiden het woord, die de ontvankelijkheid van het beroep be pleitte. Hij betoogde, dat dit uitbreidings plan schadelijk is voor appellante's gron den. Zonder dit schadelijke uitbreidings plan zouden deze gronden reeds bebouwd zijn. De heer Jan Bool, referendaris van de gemeente-secretarie van Leiden, voor het gemeentebestuur pleitend betoogt, dat appellante niet ontvankelijk is, omdat zij bij Gedep. Staten geen bezwaren heeft ingediend. Pleiter gelooft niet, dat appel lante schade heeft geleden, omdat zij de gronden nog niet heeft kunnen verkno pen. Wanneer appellante niet in beroep was gegaan, dan zou zij de gronden reeds verkocht hebben. De Kroon zal later beslissen. De Vee- en Zuiveltentoonstelling. Naar wij vernemen zal de heer Is. Leman morgenavond van 8.15 tot 8.45 over het 4de programma van heft Gem. Radio Distr. Be drijf ter gelegenheid van de te houden Vee- en Zuiveltentoonstelling te dezer stede, een causerie houden over „Leidsche markten voorheen en thans en de groote Vee- en Zuiveltentoonstelling Leiden 1821 Sep tember 1935", welik praatje voorafgegaan en gevolgd wordt door gramofoonmuziek, bestaande uit boerendansen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2