WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WIELRENNEN DE KLEINE TOUR DE FRANCE IN HET STADION. De wegrenners op de baan. VAN VLIET TEGEN MER KENS. Een wel zeer gevarieerd programma werd gisteravond den velen duizenden toe schouwers, die de tribunes van de Stadion- wielerbaan te Amsterdam bezetten, voor gezet. Het hoofdnummer werd gevormd door de z.g. kleine Ronde van Frankrijk, een rit op eigen kracht over 45.5 K.M. met 24 klassementen, evenveel dus als het aan tal etappes in den j aarlij kschen wegwed strijd. Naast deze „Ronde" had men een interessanten landenwedstrijd voor be roepsrijders in elkaar gezet, waarbij de buiterdandsche teams uit wegrenners be stonden. Ook de sprinters kwamen aan de beurt, Merkens tegen van Vliet in een om nium, terwijl tenslotte de stayers van der Wulp en Wals elkaar in een achtervolging ontmoetten. Van Vliet sloeg Merkens. De omniumwedstrijd tusschen Van Vliet en wereldkampioen Merkens bestond uit een sprint, een tijdrace en een achter volging. De sprint tusschen beide renners was bij zonder belangwekkend. Van Vliet ging oudergewoonte als eerste weg, doch hij liet zich in den bocht passeeren, waardoor hij ditmaal in tweede positie het tegen den Duitscher moest opnemen. Merkens zocht het in een korten sprint Van Vliet was hem rustig, flinke ruimte latend, ge volgd. Bij het uitkomen van den bocht lag van Vliet vrijwel naast Merkens. Maar toen bewees van Vliet, welke groote ca paciteiten hij bezit. Elke meter op het laatste rechte eind werd betwist en vlak voor de streep gaf de Woerdenaar een ruk aan zijn pedalen, die ifem met een band dikte als eerste over de streep deed gaan. Ook in de tijdrace was Van Vliet snel ler dan Merkens. Over de 500 met vliegen den start noteerde van Vliet een tijd van 31 2/5 sec., de Duitscher 32 sec. Wel merkwaardig waren ter vergelijking de tijden van de profs. Immers, in den om nium landen weds tr ijd voor profs werd verreden over 6 K.M. met 4 klassementen en een tijdrace over 500 Meter. Pijnenburg maakte in de tijdrace verreweg den snelsten tijd n.L 32 4/5 sec. dus nog meer dan 1 sec. minder snel dan van Vliet. In den klassementswedstrijd der profs startten België met Romain Maes die een eereronde reed als winnaar van de Ronde van Frankrijk en Felicien Ver- vaecke, Frankrijk met Speicher en Ar- chambaud, Duitschland met Thierbach en Umbenhauer, Italië met Morelli en Bres ciani, Oostenrijk met Max Bulla en Thal linger, Zwitserland met Amberg en Al fred Bula en ten slotte Nederland met de baanrenners Pijnenburg en Piet van Kem pen. De eerzucht van Pijnenburg om in dit milieu van eersteklas wegrenners een bijzonder figuur te slaan, zorgde er wel voor, dat de Tilburgenaar de meeste pun ten in de sprints in de wacht sleepte. En daar Pijnenburg ook de tijdrace had ge wonnen had Nederland het omniumnum mer gewonnen. De resultaten waren: Klassementwedstrijd 6 KM.: 1. Nederland 18 punten. 2. Oostenrijk 12 punten. 3. Frank rijk 6 punten. 4. Duitschland 5 punten. 5. Italië 2 punten. 6. België 1 punt. 7. Zwit serland 0 punten. Tijdrace: 1. Pijnenburg 32 4/5 sec. 2. Bres- ciani 35 sec. 3. Thai linger 36 sec. 4. Ver- vaecke 36 3/5 sec. 5. Archambaud 37 sec. 6. Amberg 37 1/5 sec. 7. Thierbach 37 3/5 sec. Eindresultaat: 1. Nederland. Een nieuw nummer op de Stadionbaan was dé inhaalwedstrijd met motorgangma- king over maximum 10 K.M. tusschen van der Wulp achter Kaser en Wals achter Ceurremans. In het eerste gedeelte lag v. d. Wulp steeds voor, doch 6 ronden voor het einde spurtte Wals zijn achterstand ge makkelijk bij om ten slotte met 10 Meter verschil te winnen in den tijd van 7 min. 12 sec. Indien men bedenkt, dat het baanrecord over 10 K.M. op 8 min. 31 sec. staat ten name van Schlebaum sedert 9 Mei 1929, dan is het duidelijk, dat in deze achter volging bijzonder snel gereden is. Een wedstrijd voor triplets, in drie rit ten gereden, werd gewonnen door Felser Kramervan Rijn. Een wedstrijd voor amateurs was voor Zwartepoorte voor v. Hal en Medik. Merkens ook in de achter volging geslagen. Het derde gedeelte van den omniumwed strijd Merkensvan Vliet bestond uit een inhaalwedstriid over maximum 3 K.M. Ook deze achtervolging was voor den Ne der landschen amateur, die met flink ver schil won in den tijd van 3 min. 57 sec. Alle drie wedstrijden werden dus door van Vliet gewonnen. Na de overwinning op Merkens te Kopenhagen en de opmerke lijke zege van gisteren blijkt wel, dat van Vliet zijn ouden vorm, die hij tijdens de wereldkampioenschappen te Brussel to taal kwijt was, geheel teruggekregen heeft. Pijnenburg blonk ook in de achtervol ging met van Hout tegen de Franschen Speicher en Archambaud uit. De beide Nederlandsche renners hadden direct reeds een voorsprong genomen, doch 6 ronden voor het einde kreeg van Hout een lekke band. Pijnenburg reed alleen door en slaagde er in den voorsprong tegen de beide Franschen te behouden. Met van Hout 2 ronden voor het einde in de baan, was het pleit toen spoedig beslecht, voor al toen ook Speicher nog een lek bandje kreeg. Met groot verschil wonnen Pijnen burg en van Hout in den tijd van 6 min. 313/5 sec. De kleine „Tour de France" Na de pauze werd de kleine „Tour de France" verreden. Deelnemers waren Ro main Maes, F. Vervaecke beiden België, Speicher, Archambaud beiden Frankrijk, Thierbach, Umbenhauer beiden Duitsch land, Morelli, Bresciani beiden Italië, Max Bulla, Thallinger, beiden Oostenrijk, Am berg en A. Bula beiden Zwitserland en de Nederlanders Pijnenburg, P. van Kem pen, Wals, Van Hout, Braspenninx, Pelle- naars, Heeren en Bosland. Er waren even veel klassementen als er etappes in de Ronde van Frankrijk zijn. In de toekenning der punten bij de klassementen werd nog onderscheid gemaakt tusschen de z.g. lich te en zware etappes. De puntentelling was: 5 voor de eerste in elke etappe, 3 voor No. 2, 2 voor de derde en 1 voor de vierde. De resultaten der afzonderlijke etappes ParijsRijssel (3 ronden). 1. Bosland, 2. Wals, 3. M. Bulla. 4. Umbenhauer. 2e etappe: RijsselCharleville (1.5 K. M.): 1. Braspenninx. 2. Bula. 3. Wals. 4. Thallinger. 3e etappe: CharlevilleMetz (1.5 K.M.): 1. Braspenninx. 2. A. Bula. 3. Wals, 4. Um benhauer. 4e etappe: MetzBelfort (1.5 K.M.): 1. Braspenninx. 2. Wals. 3. M. Bulla. 4. Bos land. 5e etappe BelfortEvians (2 KM.) dub bele puntentelling: 1. Braspenninx. 2. Ar chambaud. 3. Wals. 4. Bresciani. 6e etappe: EviansAix les Bains (1.5 K.M.): 1. Braspenninx. 2. Archambaud. 3. Vervaecke. 4. Bresciani. 7e etappe Ais les BainsGrenoble (3. K.M.). Drievoudige puntenlelling: 1. Ar chambaud. 2. Braspenninx. 3. Bosland. 4. Van Hout. Braspenninx en Archambaud hadden reeds geruimen tijd de leiding genomen en lagen tijdens deze etappe zeker een halve ronde voor. Doch nu gingen Bosland, van Hout en Umbenhauer er achteraan. 8e etappe GrenobleGap (1.5 K.M.): 1. Braspenninx. 2. Archambaud.3. Umben hauer. 4. Pellenaars. 9e etappe GapDigne (3. K.M.). Drie voudige puntentelling: 1. Archambaud. 2. Braspenninx. 3. Van Hout. 4. Umben hauer. 19e etappe DigneNice (1.5 K.M.): 1. Pellenaars. 2. Vervaecke. 3. Archambaud, 4 Braspenninx. He etappe: NiceCannes (1.5 K.M.). 1. Pellenaars. 2. Archambaud. 3. Van Hout. 4. Vervaecke. 12e etappe CannesMarseille (1.5 K.M.): 1. Pellenaars. 2. Van Hout. 3. Braspenninx. 13e etappe: MarseilleMontpellier (1.5 K.M.): 1. Wals. 2. M. Bulla. 3. Braspen ninx. 4. Van Hout. 14e etappe MontpellierPerpignan (1.5 K.M.): 1. Wals. 2. Bulla. 3. Bresciani. 4. Umbenhauer. 15e etappe: PerpignanAix les Thermes (2 K.M.) dubbele telling: 1. Pijnenburg. 2. Wals. 3. Bosland. 4. Bresciani. 16e etappe: Ais les ThermesLuchon (1.5 K.M.): 1. Pellenaars. 2. Braspenninx. 3. Bul- la. 4. Van Hout. 17e etappe LuchonTarbes (3. K.M.): Drievoudige puntentelling: 1. Wals. 2. Pel lenaars. 3. Bulla. 4. Morelli. 18e etappe TarbesPau (3 K.M.) drie voudige puntentelling: 1. Wals. 2. Pelle naars. 3. A. Bula. 4. Bulla. De stand was toen: 1. Wals met 62 pun ten. 2. Baspenninx 55 punten. 3. Archam baud 45 punten. 19e etappe PauBordeau (2 K.M.) dub bele telling: 1. Wals. 2. Bulla. 3. Bula, 4. Thierbach. 20e etappe: BordeauxLa Rochelle (1.5 K.M.): 1. Pellenaars. 2. Wals. 3. Bulla. 4. Braspenninx. 21e etappe: La RochelleLa Riche: (1.5 K.M.): 1. Wals, 2. Bula, 3. Bosland. 4'. Am berg. 22e etappe: La RocheNantes (1.5 K. M.): 1 Wals. 2. Pellenaars. 3. Bulla. 4. Ar chambaud. 23e etappe NantesCaen: (2 K.M.) dub bele telling: 1. Wals. 2. Bulla. 3. Pellenaars. 4. Maes. 24e etappe, de laatste CaenParijs: (3 K.M.) 3-voudige telling: 1. Pellenaars. 2. Wals. 3. Van Hout. 4. Thallinger. Einduitslag: 1. Wals 104 punten, 2. Pel lenaars 66 punten. 3. Braspenninx 56 pun ten. 4. Archambaud 50 punten. Tijd 1 uur 1 min. 58 2/5 sec. Wals en Pellenaars maakten een eere ronde en daarmede behoorde deze onge twijfeld interessante avond tot het verle den. WEDSTRIJDEN TE BRASSCHAET. Gisteren werden te Brasschaet twee soor ten wielwedstrijden gehouden, ni. een weg wedstrijd over een afstand van 165,276 K.M. (hetgeen beteekende, dat een circuit 18 maal gereden moest worden en een wedstrijd FarijBrassohaet, waarvan het laatste ge deelte BergenBrasschaet achter motoren werd gereden. Van de wegwedstrijd luidt de uitslag: 1. Billiet 33 punten in 4 uur 25 min. 33 sec.; 2. Seynave 30 prat.; 3. D'Hooghe 22 pnt.; 4. Meuwis 19 pnt; 5. Temsche 18 pnt.; 6. Middelkamp (Nederland) 17 pnt.; 7. Segers 16 pnt.; 8. Raes 15 pnt. De Nederlander Middelkamp had den zelfden tijd als de winnaar. In totaal waren er 115 deelnemers, waaronder ook de Ne derlander Peters, die echter na de tweede ronde opgaf. De wedstrijd ParijsBrasschaet werd verreden over een afstand1 van 480,800 K.M. De Nederlander Valentijn had wel inge schreven, doch is niet gestart. De uitslagen luiden: 1. Jan Wauters in 14 uur 41 min. 37 sec.; 2. Catteeuw 4 min. 35 sec. achter den win naar. 3. Dictus 9 min. 25 sec. achter den winnaar. MOTORSPORT DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE MOTORWEDSTRIJDEN. Nog 9 Nederlandsche rijders zonder strafpunten. Na den sensationeelen eersten dag is de tweede dag heel wat rustiger verloop en. Het parcours was veel gemakkelijker en veroorloofde meermalen zeer groote snel heden. Toch werd op de rechte einden niet het uiterste van de machines gevergd, ten einde deze voor de verdere dagen te sparen. Het weer was evenals Maandag zeer goed. De rijders, nu meer aan de moeilijkheden van de Zesdaagsohe gewend, wisten de strafpunten van Maandag te keeren. Eerst gisteren is bekend geworden, dat ook de rijder Roëll vrij van strafpunten is gebleven. De snelheidsproef in het parcours van gisteren werd in het algemeen goed vol bracht, temeer daar de rijders, wijs gewor den door de dure lessen van Maandag, geen enkel risico namen en zoo snel reden, als de veiligheid en het behoud van hun machines dit maar toelieten. Het is nog niet bekend, of Hoogeveen, die met bougie-ipech te kampen heeft gehad, zonder strafpunten is gebleven. Dit is na tuurlijk van het grootste belang voor de kansen van het Nederlandsche B-team. In tegenstelling met wat gisteren gemeld werd is ook von Füurstendrecht niet uitge vallen. Hij rijdt nog steeds, zij het dan ook met 47 strafpunten. Gisteren moest Nagte- gaal wegens motorpech opgeven. De Haarlemmer de Ridder heeft giste ren zijn voet verstuikt, waardoor hij da delijk na de rit met een waterverband door de Neaerlandsche wedstrijdleiding naar bed wdfcd gestuurd. Het was nog niet zeker, of hij vandaag zou starten. In ieder geval is de verwonding niet van ernstigen aard. Acht Nederlandsche rijders zijn nog zon der strafpunten: n.l. Zuur, Roëll, van Din- ter, van der Voort, Vermaak, Timmer, De Ridder en Teeken, terwijl, zooals reeds ge meld werd, over Hoogeveen nog onzeker heid bestaat. Van de overige Nederlanders hébben Moejes één straf punt, Fijma 2, de Beaufort 4, Sannes 4 en von Fürstendrecht 47 straf punten. Nader wordt ons omtrent den tweeden dag nog gemeld: Nog 26 rijders hebben opgegeven, zoodat nu in het geheel 59 rijders uitgevallen zijn. Noe 189 deelnemers zijn in den strijd, waarvan er nog 109 strafpuntloos zijn. 21 rijders kregen gisteren strafpunten, waar van 9 voor het eerst. Het Fransche nationale team is thans ook uit den strijd tengevolge van het opgeven van Gautier. Ook zijn de beide Vaas-teams van Frankrijk al niet meer volledig, het A-team eveneens door .het uitvallen van Gautier, terwijl het B-team in zijn geheel den strijd gestaakt, daar heden de beide rijders Gasset en Narcy op hebben gege ven, terwijl gisteren Jeanin al uitgevallen was. Het Engelsche kamp verloor den rijder Povey, bij de Hongaren viel Kozma uit. Van de fabrieksteams hebben de volgen de nog 0 strafpunten: D.K.W. (D-team); BM.W. (A-teaim), CM.; Jawa; Rudge, Royal Enfield en het Duitsohe A en B-team van Triumph. TOERISME ENQUETE SLIPGEVAAR OP WEGEN. In verband met de veel voorkomende klachten over slipgevaar op wegen en brug gen, in 'het bijzonder in het najaar en in den winter, onder bepaalde weersomstan digheden en op bepaalde weggedeelten, acht de Wegencommissie van den A.N.W.B. het van groot belang, hierover gegevens te verzamelen, als leidraad bij een studie, welke zij over dit vraagstuk heeft ter hand genomen. Het Bestuur van den A.N.WJB. roept daarvoor de medewerking in van zijn leden en van alle weggebruikers, met verzoek, hunne ervaring in deze te willen bekend maken en bepaalde gevallen van recenten datum op te geven aan het bureau van de Wegen-Comissie van den A.N.W.B., Park straat 18 te 's-Gravenhage. Dit kan geschieden door invulling van on derstaande vraagpunten: 1.- Op welke(n) weg(en) is het slippen van auto of motorrijwiel door U geconsta teerd? (aan te geven de juiste plaats, zoo moge lijk door een kilometer- of hectometerpaal of andere bekende punten (huizen e.d.). 2. Op welken datum en op welk uur? 3. Welke wegverharding is ter plaatse aanwezig? 4. Met welk soort auto of motorrijwiel? 5. Hoe was de toestand der banden? 6. Hoe groot was de snelheid? 7. Was het slippen een direct gevolg van remmen of niet? 8. Hoe was de weersgesteldheid? (droog weer, begin van regen, motregen, lichte vorst enz.). 9. Hoe was de toestand van het weg dek? 10. Verdere bijzonderheden c.q. vermoe delijke oorzaak van het slippen. Het verdient aanbeveling, deze vragen ook te beantwoorden, indien slippen geen nadeelige gevolgen heeft gehad. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Vilvoorden (België), afstand gemiddeld 138 km. In con cours 168 duiven, welke om 8 uur "met hel dere lucht en Zuid-Oosten wind in vrijheid werden gesteld, terwijl de wind te Ren- kum Noord West was. Evenals voorgaan de vlucht kwamen de duiven in groepjes aan, zoodat het voor sommige liefhebbers moeilijk was om ze binnen te krijgen. Voor het kampioenschap generaal wordt dan ook aardig gesport en zitten de drie bo venste nl. Vogelenzang, v. d. Heijden en Korenhof iedere week met vogels aan den kop. De uitslag van heden is aldus: A. H. Korenhof 1, 9, 11, 21, 22 en 35; G. A. L. v. d. Reijden 2, 4, 10, 13, 15, 25, 29, 30 en 37; Joh. Vogelenzang 3, 5, 7, 8, 12, 20, 24 en 31; A. Singeliing 6 en 36; G. F. Tisseur 14 en 19; C. Vlaardingerbroek 16, 18 en 23; Chr. v. d. Pluijm 17, 26, 28 en 34, L. Gijsman 23; S. N. van Leeuwen 27; W. Varkevisser 32; andere deelnemers te laat. De 1ste duif werd geconstateerd om 10621 en maak te een snelheid van 1088.71 meter per min. De 37ste pun ten winner om 102521 en maakte 947.70 meter per min. De eereprij- zen werden gewonnen door A. H. Koren hof en G. A. L. v. d. Reijden met no. 1 en 2 De stand der punten staat op het oogen- blik slechts met een verschil van 7 punten. Door de Brouwerij „de Klok" is een beker geschonken voor het hoogst aantal punten op de 4 laatste vluchten oud en jong, ge durende 2 jaren, A.s. Vrijdag irtkorven voor Neufvilles 180 km. „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht met oude en jonge duiven van af Vilvoorde (België). Gemiddelde afstand hemelsbreed 138 KM. In concours 48 dui ven welke om 8 uur met N.O. wind in vrij heid werden gesteld. Als volgt luidde de uitslag: J. J. Laman 1, 2, 3, 5 en 9; R. P. de Graaf Jzn. 4 en 12; H. S. Bos 6 en 7; M. B. Schro der 8; P. van Zijp 9 en 11. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 16 min. 43 sec. en bereikte een bemid delde snelheid van 1011,04 M. per min. Laat ste duif 10—31—6 (snelheid 914.36 M. per min.). RECHTZAKEN GEZWENDEL MET BLOEMBOLLEN. Hillegommer door Haarlemsche kantongerecht streng veroordeeld. Voor het Haarlemsche Kantongerecht stond terecht een boHenhandelaar uit H i 1- 1 e g om die verdacht werd verschillende frauduleuze praktijken te hebben uitge voerd en met name ten opzichte van de gel dende handelsbepaLingen een zeer soepel standpunt te hebben ingenomen. Zooals uit de behandeling bleek, waren er reeds lang verdenkingen tegen dezen handelaar ge rezen. De politie te Londen had zich al ge noodzaakt gezien het Engelsche publiek tegen zijn waren te waarschuwen. De onmiddellijke aanleiding tot deze strafvervolging werd echter het feit dat de politie te Hillegom op den 3en April j.L een grooten Belgischen vrachtauto aanhield waarvan de lading, een groote voorraad bloem/bollen, niet voorzien was van de be- noodigde geleide-ibewijzen. In den auto vond de politie 'bollen van ranonkels, lelies, begonia's en dergelijke. Zij werden naar het bureau overgebracht en in beslag genomen waarna ambtenaren van den planten-ziek- tenkundigen dienst een onderzoek instel den. De zakken waren met deugdelijke bol len gevuld, maar alleen zoover 't de boven ste lagen 'betrof. Onder in vond men bollen van een kwaliteit die de bonafide hande laar minachtend met „ronde" betiteld had. Ter zitting wilde verdachte nog volhou den dat alle bollen voor de verzending wa- I ren goedgekeurd. Bij het vooronderzoek I had verdachte beweerd, dat er een vergis sing in het spel moest zijn. De houding werd nog raadselachtiger, toen bleék, dat hij op een brief uit België, waar de zending bol len nu toch wel 'bleef, geantwoord had, dat deze verzonden was, maar waarschijnlijk was zoekgeraakt. ■De kantonrechter, bladerde eens door het dossier en merkte op, dat de advertenties die verdachte in de bladen plaatste nooit plegen te Worden betaald. Het antwoord was verrassend: „Ze hebben me nog nooit om geld gevraagd1!" De kantonrechter zat even perplex. Drie ambtenaren van den plantenzöekte- kundigen dienst, als getuigen-deskimdige gehoord, hingen 'n somber schilderij van de meer dan slechte kwaliteit der in beslag genomen bollen. Van de leliënbollen b.v., waarvan de toegelaten minimum afmeting voor den omvang 17 c.M. bedraagt, waren enkele op 3 c.M. gemeten. Eenige getuigen a decharge, die als over tuigingsstuk een handjevol goede bollen, hadden meegebracht konden aan de waar heid van deze overtuigende feiten weinig afdoen. De ambtenaar van het O. M. begon zijn requisitoir met op te merken, dat hij in zijra praktijk nog noodt zoo een geruchtmakende zaak van frauduleuzen bollenhandel hadi meegemaakt.'Figuren als verdachte maken den bollenhandel verdacht. Den bonafide handelaar, die 't in dezen tijd toch al zoo moeilijk heeft, valt hij in den rug aan. Dat hij dit met opzet doet blijkt wel uit de won derlijke metamorphosen die 's mans naam dikwijls in een handelsregister ondergaat. Als een kwaaraardige kameleon, al dus spr., neemt verdachte op elke bladzijde van zijn handelsaankondigingen een andere klein- aan, Verd. is zonder meer als een der grootste vijanden van den bloeanboEenhan- del te beschouwen. Mede uit het oogpunt van generale preventie eischte spr. eera hechtenisstraf voor den tijd van 4 maan den, met verbeurd verklaring van de inJbe- slag genomen bollen. De verdediger Mr. H. O. Drilsma vond het zeer onprettig, dat deze zaak was „op geblazen" alsof men hier met ibollenvijand: No. 1 te doen had. Verd. werd nog nooit eerder veroordeeld en' hij dacht er niet aan zijn cliëniteele in het buitenland te dupee xen, wat spr. aantoonde met een bloemle zing van welgemeende dankbrieven uit ver- dachtes verzameling. Het al of niet betalen van advertentiekosten was, volgens Mr. Drilsma, niet ter zake dienende. Pleiter was van meening dat er hier geen beroep ge daan kon worden op de generale preventie. Hij drong daarom aan op een voorwaarde lijke straf zoo geen ontslag van rechtsver- volgingvolging mogelijk ware. Het O.M. meende dat een voorwaardelijke veroordee- ldng in deze omstandigheden nonsens was. De omstandigheden brengen de menschen, er toe om allerlei duistere handelspraktij ken te verzinnen. Er is alle reden voor om hier streng tegen op te treden. Het onder zoek van den plantenziektenikimdigen dienst moet beschouwd worden als de rena me neon tro le voor auto's door de politie. Verd. zelf had het laatste woord. Hij was van meening, dat er tegenwoordig toch geera 100 pct.-handelaren meer bestonden, ten minste niet in Hillegom. „Ik ben een derde klas banketbakker" zoo gaf hij toe, „maar een derde klas ban ketbakker mag ook taartjes verkoopen". Aan bet slot van de zitting, die ruim twee uur had geduurd, besloot de Kantonrechter over 14 dagen schriftelijk vonnis te wijzen. BERECHTING OSSCHE MISDRIJVEN. Aanvang 10 October te 's-Hertogenbosch. De behandeling van de misdrijven te Oss voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch zal aanvangen op 10 October. Het ligt in de bedoeling elke week de zittingen van Dinsdag en Donderdag aan deze zaken te wijden, waarmede verschei dene weken gemoeid zullen zijn. Met welke zaken de behandeling begin nen zal, is nog niet vastgesteld. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen: Wegens overtreding der Wet op de Evenredige bevrachting: F. v. d. D. te Dirksland f25.subs. 10 dg.; G. G. te Am sterdam f 15.subs. 5 dg. Overtreding der Motor- en Rijwielwet: L. P. E. te Oegst- geest f 15.subs. 5 dg.; J. W. F. de B. te Ter Aar f 3.subs. 2 dg.; A. A. v. A. f 3.50 subs. 2 dg.; J. Z. te den Haag f6.subs. 3 dg.; A. J. V. te Boskoop f 2.subs. 1 dg. Overtreding van de Algemeene Politiever ordening Alphen: A P. zonder bekende woonplaats fl.— subs. 1 dg.; Overtreding Art. 460 Wetboek van Strafrecht: L. J. H. te den Haag f2.50 subs. 2 dg.; Overtreding van de Visscherijwet: P. N. zonder beken de woonplaats f 3.subs. 1 dg. met ver beurd verklaring van het in beslag genomen vischnet; Overtreding Art. 453 Wetboek van Strafrecht: Th. v. L. zonder bekende woonplaats f 7.50 subs. 3 dg. Wara geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. Gordijn, kapper te Leiden. Cur. mr. F. H. van der Tas te Leiden. J. D. Bokslag, koopman te K a t w ij k aan Zee. Cur. mr. E. A. Cosman te Lei den. O p g e h ev e n: A. van den Bosch te Rijnsburg. E. van der Snoek, weduwe A. Kok, te Alphen aan den Rijn. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 211. Een van de twee ontdekkingsreizigers sloop stille tjes naar de schuur waar Piet en Drein het zeemonster van Nagasaki hadden opgesloten. Juist verscheen het dier voor een der ramen. Dat zal nog niet meevallen om dat beest mee te nemen dacht de ontdekkingsreiziger. 212. Drein Drentel en Piet Prikkel lagen intusschen ach ter een schutting en konden alles zien. „Drein," zei Piet, „ze willen ons beestje stelen. Loop jij gauw naar het dorp en haal de politie. Zoo hard als zijn kleine beentjes het toelie ten holde Drein weg.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10