WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE wcnnnen gekozen. De heer de Koning ver- De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag te 2.30 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Mede aanwezig W. A. van Harteveld, secre taris. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derde vastgesteld. Aan de orde is de agenda: le. Installatie nieuwe leden. In handen van den voorzitter worden door de leden de bij de wet vereischte eeden afgelegd. Na dit plechtig gebeuren spreekt de voorzitter een welkomstwoord. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van twee wethouders. De heer Los deelt mede, dat hy gaarne namens de Protestantsche raadsfractie een enkel woord wil zeggen. Hy vraagt in ver band met zijn gezondheid dat de voorzitter goedkeurt dat de heer Verweij dit namens hem doet. De heer Verweij het woord ver krijgende, deelt den leden het volgende mede: Gezien de politieke verhoudingen in de gemeenite en in den Raad; overwegende dat het dagelij ksch bestuur onzer gemeente nu sinds vele jaren in han den is van leden der R. K. Staatspartij, ter wijl met de rechten der Prot. minderheid niet in het minst werd rekening gehouden; overwegende voorts, dat in den nieuwen Raad verschillende leden zitting hebben voor de eerste maal, zoodat de ruimte van keus voor het ambt van wethouder sterk beperkt is; dat in den persoon van den heer J. Ver weij de fractie meent te beschikken over een raadslid, die door velen buiten haar kring alleszins bekwaam wordt geacht voor het ambt van wethouder, deelt mede, dat de Prot. raadsfractie be sloten heeft: a. de candadatuur de Jong te steunen; b. voor den anderen wethouder haar stem uit te brengen op den heer Verweij; c. bij een eventueele herstemming tus- schen twee R. K. candidaten blanco te stem men. Voorzitter vraagt of er nog meerdere lden zyn, die namens een of andere fractie met woord wenschen. De heer van den Broek vraagt het woord Hoewel hij niet spreekt namens de fractie wil spr. toch zijn persoonlijke meening zeg gen. De heer van den Broek deelt dan in het kort mede, de gehouden besprekingen op de vergadering van de R. K. raadsfrac tie. De fractie besloot unaniem den heer de Jong wederom met aigemeene stemmen tot wethouder te kiezen, zoodat hij ver trouwt dat op den heer de Jong zoo straks 13 stemmen zullen worden uitgebracht. Over de keuze van een tweeden wethou der kon geen overeenstemming worden be reikt. Met alle respect voor de capaciteiten van den heer Pennig de Vries gelooft spr. toch dat het beter is dat de heer Penning de Vries naast hem blijft zitten in plaats van naar de overzijde te verhuizen, waarbij spr. de opmerking maakt dat de voorzitter meer mans is dan 4e geheele raid. Hij be veelt dan ook den heer Koning als wet houder aan. Voorzitter wijst er den heer Van den Broek op dat het geven van beschouwingen als deze geen usance is. Bij benoeming van wethouders laat men het persoonlijk ele ment geheel buiten beschouwing, zoodat spr. niet kan toelaten dat er in dien geest gesproken wordt. De heer Verweij wenscht hetgeen door den heer van der Broek is gesproken als niet gezegd te beschouwen. De heer van den Broek repliceert en maakt de opmerking dat hij van den voor zitter toch toestemming heeft bekomen zijn persoonlijke meening in deze naar voren te brengen Hierna wordt tot stemming overgegaan. Allereerst wordt gestemd over de vacature de Jong. De heer de Jong wordt met 10 krijgt 1 stem, terwijl 2 blanco stemmen zijn uitgebracht. Voor de vacature Strijk worden een drie tal stemmingen gehouden. De eerste en tweede stemmingen brachten hetzelfde re sultaat op. Beide keeren bekwamen de hee- ren Penning de Vries en de Koning elk 5 stemmen met drie stemmen op den heer Verweij. Bij de gehouden herstemming ver kreeg de heer de Koning de meerderheid en wel 5 stemmen. Vier stemmen werden uitgebracht op den heer Penning dè Vries met 2 blanco stemmen. De heeren de Jong en de Koning namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen de be noeming aan, daarbij de verzekering gevend, dat zij beiden naar best vermogen de belangen van deze gemeente zullen be hartigen. De voorzitter wenscht de beide heeren geluk met hunne benoeming. Met den heer de Jong heeft spr. reeds twee jaren op de aangenaamste wijze mogen samenwerken. Spr. schetst den heer de Jong als een wet houder die een groote belangstelling voor de gemeentezaken heeft en met groote toe wijding zijn ambt vervult. Dat de heer de Jong over de noodige ervaring beschikt be wijst wel zijn langdurige staat van dienst, want in de maand October van dit jaar is het 25 jaar geleden dat hij tot lid van den Raad werd gekozen, waaronder verschei dene jaren als wethouder De heer de Ko ning is geen vreemde voor den voorzitter. Ook hij behoort tot een der meest op den voorgrond tredende leden en uit hoofde van zijn publieke functies heeft spr. hem reeds zeer spoedig leeren kennen als iemand met groote plichtingsbetrachting en toewijding. Spr. hoopt dat de beide wet houders met hem zullen mogen medewer ken om de gemeente door de moeilijke jaren heen te helpen. De heer de Jong dankt namens zijn col lega voor de vriendelijke woorden door den voorzitter gesproken. Rondvraag. De heer van Ruiten wil een drietal kleine punten bespreken. Allereerst vraagt spr. de vergadering voor het vervolg te houden in de avonduren, daar hij en nog anderen moeilijk overdag weg kunnen. Ten tweede vraagt hij of het niet moge lijk is, dat de stukken ook des avonds inge zien kunnen worden en wel om dezelfde reden als ondder 1 genoemd. Tot slot wijst spr. dat eenige dagen door den gemeente- opzichter iemand tewerk is gesteld die nog werk had. Spr. vindt deze regeling verre van serieus, want dit doet de werkloosheid nog maar vergrooten. Spr. hoopt dat waar nog zoovele arbeiders gedwongen worden tot stempelen, dat dit zich in de toekomst niet meer zal herhalen. Nadat de voorzitter de meening van de leden heeft gevraagd over het avondver gaderen wordt besloten dat voor het ver volg de raadsvergaderingen des avonds zul len worden gehouden en wel des winters om 6.30 uur en des zomers om 7 uur. Voorts zal de voorzitter met den wensch van den heer Penning de Vries zooveel mogelijk rekening houden om de raadsvergaderin gen te beleggen op Donderdag. De stukken zullen voor de leden, die moeilijk overdag kunnen, ter inzage liggen den tweeden avond na ontvangst der oproeping. Wat het in dienstnemen van een arbeider betreft, die nog werk had, deelt de voor zitter mede, dat dit blijkbaar op een ver gissing moet berusten. De persoon die bij de gemeente tewerk is gesteld geworden had eenige dagen tevoren bericht gezonden dat hij werkloos was. Bovendien moet er réfce- ning mee worden gehouden, dat niet ieder geschikt is voor het werk bij de gemeenite. De persoon die thans in dienst is heeft dit werk reeds meerdere malen gedaan, zoodat hij routine heeft. Met de opmerking van den heer van Ruiten zal voorzitter voor het ver volg rekening houden. Hierna sluiting. LEEVÏUIDEN. GEMEENTERAAD. De Raad kwam Dinsdagmorgen in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. Aanwezig alle leden. In handen van den voorzitter leggen de nieuw benoemde leden van den Raad de vereischte eeden af en worden door den voorzitter met een hartelijk woord ge ïnstalleerd. Daarna worden de notulen van de vo rige vergadering vastgesteld en wordt vervolgens tot de wethoudersbenoeming overgegaan. De heer van Dam (A.R.) wordt met 6 tegen 1 stem blanco herbenoemd, terwijl op den heer H. J. Visser (R.K.) eveneens aftredend, 6 stemmen werden uitgebracht en een op den heer Koot. De voorzitter feliciteert beide wethou ders met hun herbenoeming en hoopt dat beide op dezelfde wijze als in de afgeloo- pen jaren de belangen der gemeente zul len blijven dienen. De voorzitter deelt mede dat de extra subsidie uit het werkloosheidssubsidie- fonds voor 1935 is vastgesteld op ƒ3649.44. Voorts is ingekomen een schrijven van Ged. Staten waarbij deze er op aandrin gen dat de noodzakelijkheid van de bete geling van het schoolplein van de School met den Bijbel wordt aangetoond. Ged. Staten willen ook weten of de ver hooging van de post onderhoud van we gen met 300.noodzakelijk is. De Raad besluit op voorstel van B. en W. een rentelooze leening van 200.te verstrekken aan het Rijnlandsch Borg- stell-ingsfonds. Naar aanleiding van enkele opmerkin gen van Ged. Staten worden enkele wij zigingen aangebracht in de verordening regelende de heffing eener hondenbelas ting. Op voorstel van de Commissie belast met het onderzoek der rekening dienst 1934 wordt de gemeenterekening vastge steld als volgt: Gewone dienst: nkomsten 82.382.57, uitgaven 80.465.92. Batig slot f 1916.65. Kapitaaldienst: Inkomsten f 62.185.52, uitgaven 62.151.67. Batig slot f 33.85. Ingekomen is het rapport van de Com missie inzake de bestemming van de o. L school en de onder wijzers woning. De Commissie samengesteld uit de hee ren P. Rietdijk, voorzitter, J. J. Hooger- vorst, secretaris en J. de Rijk, zegt er ge noegen mede te kunnen nemen indien het geheele complex verkocht wordt voor 4000.Het blijkt dat een bod is inge komen van den heer P. Rietdijk van 4000.De voorzitter deelt mede dat de heer A. van Poelgeest een bod heeft ge daan van 4800.welk aanbod voorge lezen wordt. De Commissie is ook van meening dat er noodig een nieuwe secre tarie moet komen en is hier niet tegen in dien de kosten niet meer zullen bedragen als 8000.—. De voorzitter vraagt of een der leden van den Raad nog iets te zeggen heeft. De Raad besluit dat met aigemeene stemmen het gebouwencomplex te verkoopen aan den heer A. van Poelgeest voor 4800. een en ander behoudens goedkeuring van Ged. Staten. De voorzitter zegt dat hy het in het ge heel niet eens is met de wijze waarop de commissie van voorbereiding haar taak heeft opgevat en verklaart dat hij onder geen enkele voorwaarde met het door den Raad genomen besluit kan medegaan. Het laatste woord is echter aan Ged. Sta ten. Nadat nog enkele vragen door leden van den Raad gesteld door den voorzitter zijn beantwoord, sluit de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP GEMEENTERAAD Gisterenochtend kwam de raad in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: bur gemeester Brug. Alle leden zijn aanwezig, wanneer de vocrz. de vergadering met ge bed opent. Hierna heeft de eedsaflegging plaats. De heer Huijsman legt de belofte af. De voorz. wenscht de leden geluk met het vertrou wen dat de kiezers in hen hebben gesteld. Spr. hoopt, dat men steeds elkanders mee ning zou waardeeren. Met Gods hulp zul len nog vele besluiten kunnen worden ge nomen die kunnen strekken tot heil der gemeente en gemeentenaren. Hierna volgt verkiezing wethouders. In vacature weth. Splinter verkrijgt deze 6 stemmen, 1 stem wordt op den heer Rijns- burger uitgebracht. Onder dank voor het vertrouwen, neemt de heer Splinter zijn benoeming tot wethouder aan. Na herstem ming wordt, in de vacture weth. van Leeu wen de heer P. Boot als zoodanig gekozen. Ook deze aanvaardt zijn benoeming. De voorz. houdt hierna een korte toespraak tot de wethouders. Vervolgens wordt de gem.begrooting en de begrooting van het grondbedrijf 1936 aangeboden. Tot leden der commissie tot onderzoek dezer begrootingen worden be noemd de heeren Rijnsburger, Groenendijk en De Haas. De voorz. licht vervolgens toe het agen da-punt „opneming van arbeidskrachten in landbouwbedrijven". Nog niet te zeggen is of de gemeente hieraan iets zou hebben, omdat niet zeker is of veehouders- en tuindersbedrijven ook onder de betreffende regeling zouden val len. Spr. geeft in overweging tot de nieu we regeling toe te treden en verder te doen wat gedaan kan worden. Na eenige vragen van de heeren Rijnsburger en Huijsman wordt besloten tot toetreding van de regeling. Bij de rondvraag brengt de heer Rijns- burger dank aan den voorzitter voor zijn, in het begin van de vergadering, gesproken woorden. De heer Huysman sluit zich hierbij aan en maakt nog een opmerking over de samenwerking onder de raads leden. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Installatie van den Pastoor. De instal latie van den nieuwbenoemden pastoor, den zeereerw. heer J. Lips, heeft plaats a.s. Zon dag vóór de Hoogmis en wel om half 10 door den deken A. Homulle van Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Prachtig geslaagd Koninginnefeest. Gisteren werd alhier op waardige wijze de verjaardag van H. M. de Koningin ge vierd. Om 7 uur werden de feestelijkheden ingezet met koraalmuziek van den toren trans door de Harmonie. Om half 9 verzamelden de kinderen der scholen zich op het Kerkplein. Onder groo te belangstelling der bevolking trok de vTóolijke kinderstoet, begeleid door de op gewekte tonen der harmonie langs de vast gestelde route door het dorp naar het feest terrein. Nadat het Wilhelmus was gezon gen hield de burgemeester een korte toe spraak, waarin gewezen werd op het groo te voorrecht dat God onze Koningin weer een jaar heeft gespaard, terwijl in een na burig land de jeugdige Koningin plotseling door den dood aan het volk werd ontrukt. Besloten werd met „Lang leve onze Ko ningin". Hierna namen de kinderspelen een aanvang, die, evenals andere jaren een bij zonder vlot en prettig verloop hadden. On- dertusschen werden de kinderen rijkelijk getracteerd, terwijl zich ook het glas Ranja uitstekend deed smaken. De uitslagen van de kinderspelen waren als volgt: Meisjes le klas. Houtjesrapen: 1. Betsy van Beelen, 2. Mientje Nasveld, 3. Annie de Jong. Vlagsteken: 1. Mientje Elferink, 2. Corrie Koelewijn, 3. Ali de Jong. Jongens le klas. Ballengooien: 1. Jan v. d. Ven, 2. Nol Meijer, 3. Arie v. Duijven- bode. Houtjesrapen: 1. Albert Zandbergen, 2. Bouwt je de Ruijter, 3. Gerard C asten - miller. Meisjes 2e klas. Lepel in de flesch: 1. Ali Verhart, 2. Sophie Botermans, 3. Jannie Pauw. Houtjesrapen: 1. Rietje Kloos, 2. Henny Botermans, 3. Tine de Mooij. Jongens 2e klas. Zakloopen: 1. Piet Riet veld, 2. Anton Caspers, 3. Teun v. d. Kraan. Turfrapen: 1. Kees Ravensbergen Wzn., 2. Wim v. Beelen, 3. Piet van Klaveren. Meisjes 2e klas. Waschophangen: 1. Mientje v. Paridon, 2. Lena v. d. Akker, 3. Peppie Verhart. Muiltje loopan: 1. aJ v. d. Vijver, 2. Nel v. d. Perk, 3. Annie Boskamp. Jongens 3e klas. Naar den trein: 1. Cor Vliegenthart, 2. Henk Grimbergen, 3. Ge- i-ard Ouwerling. Popdragen: 1. Krijn Schaap, 2. Kees Vlieland, 3. J. A. Riel. Meisjes 4e klas. Naar den Trein: 1. Jo Elferink, 2. Marietje v. Leeuwen, 3. *Annie Aanhane. Stoelendans: 1. Tine Warmenho- ven, 2. Hanna Houwer, 3. Coba v. d. Ak ker. Jongens 4e klas. Popdragen: 1. Sam Zwaan, 2. Jaap v. Duijvenbode, 3. Nico van Paridon. Zakloopen: 1. Jaap v. d. Meij, 2. Theo van Schie, 3. Piet Freke. Meisjes 5e klas. Ezelstaartsteken: 1. Dirk je Hoek, 2. Nel Durieux H.d., 3. Tr. v. Pa ridon. Waschophangen: 1. Gerda Schone- veld, 2. Marietje Botermans, 3. Annie Looijensteijn. Jongens 5e klas: Hindernisbaan: 1. Alb. v. d. Meij, 2. Dik Compeer, 3. Anton v. d. Vijver. Tonrollen: 1. Kobus Meijer, 2. Johan Freke, 3. Jaap Zwanenburg. Meisjes 6e klas. Kinderwagenraoe: 1. Ronnie v. Tol, 2. Marietje Botermans W.d., 3. Bep Heemskerk. Stoelendans: 1. Lena Hortensius, 2. Dikkie Blonk, 3. Lena de Ruijter. Jongens 6e klas. Tonrijden: 1. Daan v. Egmond, 2. Gerrit v. Dijk, 3. Joop van Delft. Zakloopen: 1. Arie van Paridon, 2. Henk Vreeburg, 3. Kees van Klaveren. Meisjes le klas. Stoelendans: 1. Ria Pari don, 2. Corrie Varkevisser, 3. Stientje Schaap. Ezelstaartsteken: 1. Bep de Wit, 2. Nellie Compeer, 3. Mientje v. d. Does. Jongens 7e klas. Tonrijden: 1. P. v. d. Akker, 2. Cor Wijsman, 3. Bertus Koele wijn. Hindernisbaan: 1. Theo van der Logt, 2. Nic. Grootendorst, 3. Pieter Boef. Te ruim 12 uur waren de spelen beëin digd en trok men in optocht langs de Com mandeurslaan en Van Egmondstraat naar de Turfmarkt waar de stoet ontbonden werd. Ook op de beide kleuterscholen werd in de versierde lokalen feest gevierd en wer den de kleintjes rijkelijk onthaald. Nadat de inwendige mensch versterkt was, waren te ongeveer 2 uur de ouderen aan de beurt. Verschillende volksspelen werden gehouden waarvoor buitengewoon veel belangstelling was. Zoo waren er b.v. ongeveer 80 dames, jongeren en ouderen die aan de stoelendans meededen. En het leukste was, dat er zoowel gehuwden da mes als niet gehuwden bij de mededing sters waren. Zoo ook bij de heeren. Jongens van 15 jaar en huisvaders van 50 jaren kampten mee. De belangstelling van de zij de van het publiek steeg hierdoor ook aan zienlijk. Er is gelachen, er is gegierd van het lachen. De uitslag van deze wedstrijden die ook weer opgeluisterd werden door de Harmonie Katwijk, was als volgt: Ringste ken voor dames per rijwiel: 1ste prijs M. de Vries, 2de pr. N. van Delft, 3de pr. P. Zwaan. Tobbesteken per rijwiel voor hee ren: 1ste pr. Fok de Klever, 2de pr. Adr. Noort, 3de pr. W. Rietveld. Kinderwagen race voor dames: 1ste pr. Cor Parlevliet, 2de pr. Hennij v. d. Eijkel, 3de pr. Nel Zwaan. Zakloopen voor heeren: 1ste pr. Q. de Lan ge, 2de pr. G. Kloos, 3de pr. Joh. Verhart. Ringsteken per fiets voor heeren: 1ste pr. Andr. Schaap, 2de pr. Fok Muller, 3de pr. Adr. Luyten. Stoelendans voor dames: 1ste pr. (met lof) Annie van Rijn, 2de pr. mej. Abbink-van Beelen, 3de pr. mej. Drieber- gen-Ravensbergen, 4de pr. Tr. Rietveld. Des avonds te half 9 Lichtstoet. Dat was een fantastisch gezicht. Die honderden lam pions door de straten. De optocht ging, be geleid door het muziekcorps door verschil lende straten en de stoet werd dan bij de muziektent bij de Turfmarkt ontbonden, waarna de jool werd voortgezet rond de muziektent, waar de traditioneele ronde dansen werden gehouden, die steeds erg gewild zijn, vooral bij het jonge volkje. Dat was een feestelijk aanzien en er scheen geen einde aan te kunnen komen. Tegen 12 uur was de pret afgeloopen. Er was weer eens echt feest gevierd, waartoe het mooie weer niet weinig had bijgedra gen. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft eer gehad van de gedane werkzaamheden en de organisatie van het feest. Tot volgend jaar, dachten allen. NOOTDORP. Verdeeling Wethoudersfuncties. Naar wij vernemen zal de heer van der Helm zich met Sociale Zaken belasten, terwijl Wethouder Post de zorg voor Publieke wer ken op zich zal nemen. Laatstgenoemde is tevens aangewezen den Burgemeester bij afwezigheid te vervangen. Sterke toeneming werkloozen. Het aantal werkloozen is in den loop van de maand Augustus sterk in aantal toegeno men. Stonden in begin Augustus 3 werk loozen bij de Arbeidsbemiddeling alhier in geschreven, thans is dit aantal gegroeid tot 37, waarvan 18 steuntrekkers. Tuinconcert uitgesteld. Het concert, dat Woensdag 4 dezer in den tuin van Café „De Gouden Star" zou worden gege ven door de gemengde zangvereeniging „Zanglust", alhier, in samenwerking met verschillende vereenigingen van buiten de gemeente, is tot nader aankondiging uit- RIJNSBURG. Noodtoestand. Naar wij vernemen werd door de besturen der „Kleine Zelf standigen", Rijnsburg, Katwijk, Oegstgeest, en Valkenburg vergaderd ter bespreking van den noodtoestand van vele harer leden. Besloten werd de Regeering te verzoeken, voor deze menschen maatregelen te nemen, waardoor niet alleen broodgebrek voorko men wordt, doch ook hun bestaan verze kerd blijft. Het bestuur was van meening, dat de moeilijkheden en nood der „Kleine Zelfstandigen" noch te weinig bekend zijn waardoor zij nog steeds, van elke hulp ver stoken bleven. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het be roep van den heer De Groot tegen de be slissing van den Raad, hem niet als raads lid toe te laten, ongegrond was verklaard. Nadat de raadsleden de vereischte eeden hadden afgelegd, sprak de voorzitter een welkomstwoord Tot wethouders werden herkozen de heeren A. Warnaar en H. Bader, met alg. stemmen. De voorzitter sprak een woord van gelukwensch, nadat beide heeren de benoeming hadden aanvaard. De voorzitter deelde mede, dat het aantal werkloozen weder toenam. Een adres van den Ned. R. K. Politiebond zal behandeld worden bij de begrooting. In behandeling kwam daarne nieuwe verordeningen liggeld en kadegeld. Een voorstel-Breda ook aan „bokken" van an dere dan bloembollenbedrijven, verlaging te geven van havengeld, werd met 64 stemmen aangenomen. De verordening werd met alg. st. aangenomen. Gemeenschappelijke keuringsdiensten met buitengemeenten voor vee en vleesch. De laatste 13 jaren was de gemeente aan gesloten bij den keuringsdienst Lisse. Het gemeentebestuur achtte wijziging ge- wenscht en wil zich thans associeeeren met Lisse, Noordwijkerhout en Voorhout. De heer Verkley vreesde, dat dit een eerste stap is in de richting van een abattoir te Lisse, waar de slagers uit omwonende ge meenten kunnen slachten. De voorzitter antwoordde, dat een abattoir geheel los staat van deze verordening. De verordening Vleeschkeuring wordt aangenomen. Tegen de heeren v. Zonneveld, van Breda en Dannijs. Hoewel er niet veel resultaat van ver wacht werd, is toch besloten deel te ne men in het kapitaal van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Tot commissarissen van het Electriciteits- bedrijf werden benoemd de heer A. Voge laar en K. W. van Breda. De eerste hield de benoeming in beraad. Ingekomen was nog een begrooting voor de cursussen tot ontwikkeling van werk loozen. Er worden 4 cursussen gegeven waarvan de kosten ongeveer 900 bedra gen en waarvoor het rijk subsidie ver leend. Besloten werd dat B. en W. deze zaak zullen afdoen, daar de raad reeds in het voorjaar het besluit genomen heeft. Bij de rondvraag kwam de nieuwe weg ter sprake. De heeren van Breda en Ver- kleij hadden iets gehoord over een confe rentie en wijziging der plannen. De voor zitter kon de heeren niets mededeelen, daar de bespreking geheim was. Hierna sluiting. ZILK. Jubileum. Donderdag a.s. herdenkt de heer Th. Klinkenberg, wonende Zilker- duinweg 56 alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar werd aangesteld als ambte naar bij de Amsterdamsche Waterleidin gen. Gedurende die jaren was de jubila ris werkzaam aan de watervoorziening in de duinen alhier, waarvan hij vele ja ren tevens de functie bekleed heeft van Duinopzichter en die jaren woonachtig was in het „Haasveld" in het hartje van de duinen. Wij twijfelen er niet aan of het zal Klin kenberg, die op aller vriendschap bogen kan, dien dag niet aan belangstelling ont breken. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 199. Nu was Sim-Sem geen haatdragende olifant. Hij was gauw over zijn schrik heen en verklaarde zich zelfs bereid, om met Piet en Drein een autotochtje te maken door Bang kok, de hoofdstad van Siam. In de grootste gemoedelijkheid ging het drietal naar de plaats, waar Sim-Sem zijn auto had achtergelaten. 200. Maar daar was Joto-cotp, de aap, al bezig om een van zijn kwajongensstreken uit te halen. Joto-coto had er nooit wat om gegeven, dat een witte olifant eerbiedwaardig was en daarom was hij nu bezig stilletjes de achterkant van de auto aan een palmboom vast te binden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14