WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 WANDELSPORT R.-K. S.V. ..De Bataven". Bataven-tippelaars Het wandelseizoen begint weer! Er is werk asm den winkel! De D. H. A. K. komt met een flinke se rie marschen op de komende Zondagen n.l.: 8 September: wandeltocht te Schie dam. 15 September: wandeltocht te Am sterdam. 22 September: wandeltocht te Delft. 6 October: wandeltocht te Den Haag. 20 October: te Rotterdam. Dat beteekent, dat er hard getraind moet worden; m.a.w. de T. C. rekent op de opkomst van alle leden op de weke- lijksche trainingsmarschen. eiken Donder dagavond. Ook niet-leden zijn welkom. Op die trainingsmarschen worden alle inlichtingen aangaande de wandeltochten verstrekt en bestaat gelegenheid in te schrijven. Tippelaars, laat je bestuur niet in den steek! Toont, dat de wandelsportafdeeling van „De Bataven" er zijn mag! Zorgt door getrouwe opkomst voor een goeden club geest. Hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd! En vergeet niet: Zonder behoorlijke trai ning is een prettige marsch niet mogelijk, want wie niet traint krijgt pijnlijke voe ten en bederft zoo zijn eigen genoegens. We nemen ons dus niet slechts voor „wel eens te gaan kijken", maar zorgen, eiken Donderdagavond present te zijn. LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Tweede dag. Onder begunstiging van uitstekende weersomstandigheden werden de nationale kampioenschappen op de banen van „Fes- tina" te Amsterdam gisteren voortgezet. Men is op dezen tweeden dag prachtig met het programma opgeschoten. In het heerenenkelspel behaalden van Oist en Mr. van der Feen overwinningen in de derde ronde, de laatste met 64, 61 op Enthoven. Vandaag werd voorts een aanvang gemaakt met de partijen in het gemengd dubbelspel en heeren dubbelspel. ,De resultaten waren: Heerenenkelspel. lste ronde: Mr. E. Nielsen sloeg H. van Haagen Jr 61, 62; Mr. M. van der Feen sloeg F. H. Baanders 63, 75; F. v. d. Graaff sloeg L. Lissauer 6—0, 61; C. van der Hagen w. o. 2e ronde: L. Enthoven sloeg Mr. M. C. Sigmond 62, 36 62; Mr. M. van der Feen sloeg W. J. B. J. van Gülick 62, 61; W. van Rompu sloeg D. Rinkel 46, 2, 75; U. Alsbach sloeg W. van David son 64, 61; C. Koopman sloeg P. A. Hoogeweg 62, 64; J. A. Jacobson sloeg van Driesen 63, 64. 3e ronde: J. van Olst sloeg F. Wiegers 63, 63; Mr. M. van der Feen sloeg L. Enthoven 6461. Damesenkelspel. Ie ronde: Mej. A. Kerckhoff sloeg Mej. E. H. Klein 6—3, 6—3. 2e ronde: Mevr. B. J. VleugelsSchutte sloeg Mej. W. v. d. Grinten 62, 61. Heerendubbelspel. Ie ronde: Van Olst en Alsbach sloegen F. Kuinders en J. Roelvink 62, 64( J. van Meegen en Mollinger w. o. Gemengd dubbelspel. Ie ronde: Mej. M. v. d. Sluis en A. C. Ly- sen Jr. sloegen Mej. E. H. Klein en J. Ja cobson met 26, 1018, 64; Mej. M. Jurrema en J. van Olst sloegen Mej. M. Bensdorp en F. v. d. Graaff 62, 68, 60; Mej. A. Knottenbelt en Th. van Eek sloegen Mej. Groene wegen en W. Alsbach met 61, 62; Mevr. Boutmy en W. J. Hey- nen sloeg Mej. C. Menko en J. H. Wisselink 63, 61.; Mej. A. Kerckhoff en J. Boon sloegen Mej. T. Knottenbelt en L. G. Rin kel 6—2, 3—6, 7—5. 2e ronde: Mevr. J. J. Meyer en H. van Swol sloegen Mej. M. van der Sluis en A. C. Lysen Jr. 63, 63; Mej. A. Knotten belt en Th. van Eek w. o.; Mej. A. Menko en L. Lissauer sloegen Mej. W. T. Verschuur en W. van Bellen 36, 63, 62; Mevr. Boutmy en Heynen sloegen Mej. E. Visser en P. C. Tönjes 61, 64; Mej. M. van Cranenburgh en F. Kuinders w. o. Derde ronde: Mej. A. Knottenbelt en Th. van Eek sloegen Mej. A. Menke en L. Lis sauer 61, 63. NEDERLAND—BELGIE OP 21 EN 22 SEPTEMBER. Te Scheveningen of Amsterdam. Naar de „Tel." verneemt, zal de tennis wedstrijd NederlandBelgië, die jl. Zater dag en Zondag niet is doorgegaan, thans gespeeld worden op Zaterdag 21 en Zondag 22 September a. s. De wedstrijden vinden plaats niet te Noordwijk, doch te Scheve ningen of Amsterdam. AUTOMOBILISME NIEUW WERELDRECORD OVER DEN MIJL. Malcolm Campbell's geslaagde poging. Sir Malcolm Campbell heeft op het strand bij Salt Lake City een gemiddelde uursnel heid over den gemeten Mijl bereikt van meer dan 300 Mijl. Hij reed 1609 meter in Noord-Oostelijke richting in den tijd van 11.83 hetwelk een gemiddelde uur- snelhefd beteekende van 489.75 km. Nadat de „Blue Bird" andere banden had gekregen zette Campbell zijn poging voort door den gemeten Mijl in Zuid-Westelijke richting te rijden. Toen deed hij over 1609 meter 12.18 sec. De gemiddelde snelheid over den gemeten Mijl bedroeg dus 12.005 sec., d. w. z. een gemiddelde uursnelheid van 299.875 Mijl of 482.601 km. Tiet zal niet lang meer duren of het absolute wereld snelheidsrecord zal 500 km. t5er uur bedra gen. PAMPUS WEDSTRIJD VAN WESTEND. De vereeniging Westend te Amsterdam heeft een specialen wedstrijd uitgeschre ven in de Pampusklasse, welke gehouden zal worden Zondag 22 Sept. a.s. op de West- einderplassen bij Aalsmeer. De wedstrijd zal bestaan uit twee gedeel ten, een ochtend- en een middag wedstrijd. Hoofdprijs is de zilveren Westendbeker. DE ZEILWEEK TE BURNHAM. Bij de gisteren voortgezette wedstrijden van de zeilweek te Burnham on Crouch werd in de Internationale Zesmeter-klasse de overwinning behaald door den Engelsch- man W. Russel met „Kyla", die Maandag tweede was geworden. De tijd bedroeg 2 uur 23 min. 25 sec. De tweede plaats was voor C. Leaf met „Cathesine" in den tijd van 2 uur 24 min. 14 sec. Onze landgenoot A. E. Dudok van Heel die gisteren voor de eerste maal uitkwam met de „Piet Hein" werd achtste in den tijd van 2 uur 29 min. 21 seconden. In de Star-klasse bezetten T. H. van Marie en P. E. Moes met „Goetzee" de tweede plaats in 1 uur 57 min. 53 sec. ach ter L. J. Martin en Fraser Miller met „La dy Betty" die er een minuut korter over deden. In de open race voor sharpies was het Capt. E. S. Draws, die met „Cutty Sark" in den tijd van 1 uur 28 min. 55 sec. als eerste door de finish ging. Tweede werd de „Macquarie" van de London Hospital S. C. met een tijd van 1 uur 29 min. 7 sec. Onze landgenoot Ten Sythoff werd zevende in 1 uur 35 min. 29 sec. De teamwedstrijd voor dezelfde booten werd gewonnen door „Macquarie" van de Royal Corinthian Yacht Club in 1 uur 23 min. 59 sec. De tweede plaats was voor de „Cutty Sark" van dezelfde vereeniging in 1 uur 24 min. 25 sec. Ten Sythoff van de W. V. Loosdrecht werd met de „Lightning" vijfde in den tijd van 1 uur 26 minuten 48 seconden. POSTDUIVEN „De Bonte Duif", (Leiden). Wedvlucht vanaf St. Kathelyne Waver (België). Gemiddelde afstand hemelsbreed 121.5 km. In concours 71 duiven, welke om 8 uur met Zuid-Westen wind in vrijheid werden gesteld. Als volgt luidde de uit slag: 1. R. P. de Graaf Jzn„ 2. J. P. van Hooi donk, 3 en 14 H. J. van der Steen, 4, 6, 11 en 15 M. B. Schroder, Oegstgeest; H. S Bos 5e; 7e H. van Riet; 8, 9, 10, 17 en 18 J. J. Laman; 12 P. van Zijp; 13 en 16 N. Siraa. De eerste prijswinnaar werd om 93946 geconstateerd en bereikte een gemiddeld snelheid van 1222.93 m. per minuut. L? ste duif werd geconstateerd om 956—56 met een gemiddelde snelheid van 1043.87 m. per min. „De Vriendenclub". (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf St. Kathalijn Wawes met oude en jonge duiven. In con cours 150 duiven, welke om 8 uur met Zuid-Westen wind in vrijheid werden ge steld en als volgt werden geconstateerd: G. A. L. v. d. Reyden 1, 7 en 23, Joh. Vogelen zang 2, 6, 12, 13, 15, 19 en 26. A. Hè Koren hof 3, 8, 10, 16, 17, 31 en 32. C. Vlaardin- gerbroek 4. L. Gijsman 5 en 11. G. F. Tis- seur 9, 14 en 24. G. T. v. Dorp 18. W. Var- kevisser 20, 21 en 27. J. Singeling 22. Chr. v. d. Pluijm 25, 28 en 29. S. N. v. Leeuwen 30. Joh. Neuteboom 33. Ie prijswinnaar ge constateerd om 9 uur 36 min. 47 sec. en maakte 1265.5 meter per minuut. Oe 33e prijswinnaar in 9 uur 51 min en 21 sec. en maakte 1091.5 meter per minuut. De eereprijzen werden gewonnen door v. d. Reijden en Vogelenzang. Tevens werd er nog een wedvlucht op Pashenton, Engeland, gehouden, afstand 220 K.M. ge middeld, de uitslag is hiervan J. Philippo 1. J. G. v. d. Rotte 2, G. A. L. v. d. Rey den 3, G. F. v. Dorp 4, S N. v. Leeuwen 5, Chr. v. d. Pluijm 6, A. Brugman 7 en L. Gijsman 8, welke ieder een vereenigings- prijs ontvangen en Philippo voor de le vo gel een extra-prijs. Bronzenduif. Deze dui ven werden om 8.45 uur in vrijheid gesteld en de le duif werd om 12 uur 12 min. en 19 seconde geconstateerd. Op 22 Septem ber laatste vlucht van dit seizoen hoopt de P.V. „De Vriendenclub" aen stedelijk con cours te geven waar alle vereenigingen toe worden uitgenoodigd om mede te doen tot sluiting van de wedvlucht 1935. LUCHTVAART PLESMAN EN GUILONARD NAAR AMERIKA. Naar de „Tel." verneemt zullen de hee ren A. Plesman en P. Guilonard, resp. di recteur en onder-directeur der K.L.M., deze maand een studiereis voor de K.L.M. naar de Vereenigde Staten ondernemen. Hierbij zullen de Amerikaansche vlieg techniek en het vliegwezen worden bestu deerd. Tevens zal een bezoek worden ge bracht aan de Douglasfabrieken te Santa Monica in Californië. Het vertrek naar New York is bepaald op 14 September a.s. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN Gisteravond kwam de nieuwe Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Een ver rassing voor het college waren de nieuwe, hooggerugde groene zetels. Voorzitter is de burgemeester, P. A. Co- lijn. De leden leggen in handen van den voor zitter de vereischte eeden af, behalve de leden der S.D.AP., die de belofte afleggen. Dan spreekt de burgemeester een woord van gelukwensch tot de benoemde raads leden, daarbij besprekend het werk dat hen waoht. Hierna heeft de benoeming der wethou ders plaats. Eerst legt de heer Boeren de volgende verklaring af: M. de Voorzitter, Het standpunt der R. K. fractie ten op zichte van de samenstelling van het dag. bestuur der gemeente is ongewijzigd en be kend. Het is gericht op een zoo breed mogelijke basis, wat altijd, maar vooral in deze moei lijke tijden, van bij'zondere beteekenis is voor een bestuursorgaan met groote ver antwoordelijkheid tegenover de geheele ge meente. Het is ons bekend, dat in verband met de wethouderskeuze door de C.H. en A.R. fractie een samenbespreking is gehouden met enkel den vertegenwoordiger der St. Ger. Partij, onder uitsluiting van de ver tegenwoordigers van alle andere partijen. Dat wij zulks betreuren zal wel niet ge zegd behoeven te worden. Die bespreking, waarvan het resultaat bekend is, beoogde blijkbaar het formeer en van het D. B. op een zoo breed mogelijke protestant Christelijke basis, maar het is duidelijk, na hetgeen voorop gezet is, dat onze fractie met dat resultaat niet, althans niet in zijn geheel, zal kunnen meegaan. Naast deze verklaring stelt de RK. fractie er prijs op uitdrukkelijk te zeggen, dat noch personen in kwestie, in casu de af tredende wethouders, noch het door hen gevoerde beleid, ook maar in eenig opzicht haar meening hebben beinvloed. Onze houding is enkel hieruit afgeleid, dat wij een méérzijdige samenstelling van het college mogelijk en méér in overeen stemming met de bevolkingsgroepeèring achten. Zoo kunnen wij als mede-bestuurders de zer gemeente er niet toe medewerken eene party, thans met name de A.R. partij, on danks alle respect, 2 stemmen te doen heb ben in een college van 3, waar die partij Slechts 22% der kiezers op zich vereenigt en goed geteld slechts 273 stemmen meer behaalde dan onze éigen partij. Wij achten dit niet te zijn in het alge méén belang en daarom zelfs er van af gezien wie dan wel deze plaats zou moeten bezetten kunnen wij, zooals gezegd, in die richting geen medewerking verleenen. Het idéé, dat de voorzitter van het D. B. in casu de Burgemeester, in deze beschou wingen buiten de verhoudingen zou moe ten geacht worden, laten we ditmaal voor wat het is; we constateeren alleen, dat in tal van gemeenten er tegenwoordig anders over wordt gedacht en wel met een steeds meer algeméén bevredigend resultaat. De heer van Kleef sluit zich hierbij aan. De wethouders herkozen. Gekozen worden de aftredende wethou ders de heeren W. J. Spreij met algemeene en Herngreen met 10 van de 17 stemmen n.l. die van C.H., A.R. en St. G. P. De overige stemmen waren blanco uitgebracht. Beide heeren nemen hun herbenoeming aan, nadat de heeren Herngreen had ver klaart, dat hij het standpunt van de blanco stemmende partijen kon billijken.... en daarom de benoeming aannam. Doodsche stilte De wethouder zal het wel anders bedoeld hebben. Nadat de voorzitter de wethouders heeft toegesproken, volgen eenige mededeelingen 3. Missive van Gedeputeerde Staten dd. 21/23 Augustus 1935 B. no. 7306/12 (2e Afd.) G.S. no. 119, betreffende de in de ver gadering van 26 Juli 1935 vastgestelde ver ordening tot vermindering van het belas tingbedrag voor biljarten van 20.tot f 15.—. In verband met deze missive verwijzen B. en W. naar de ter zake toegezonden schriftelijke mededeelingen. De spoorlijn AlphenUithoorn. 4. Mededeeiing van B. en W. dat uit een onderhoud met de Minister van Waterstaat is gebleken dat de opheffing van de spoor lijn AlphenUithoorn, met ingang van 1 Januari 1936 een feit zal worden en dat op die beslissing niet zal worden teruggeko men. De iheer van 't Riet vestigt den aandacht op een artikel in een der bladen, waarin geschreven werd, dat de kans op behoud nog niet is uitgesloten. Spr. verzoekt nog maals een poging aan te wenden. De voorzitter antwoordt, dat de gemeen ten er het tekort zullen moeten dragen, wat wegens het ontstellend hooge tekort on mogelijk is. De heer van 't Riet bepleit een voorstel tot tegemoetkoming in de kosten door de belanghebbende gemeenten. Verzoeken al leen halen niets uit. De voorzitter twijfelt of er in die rich ting iets te doen is. Ook de heer van Kleef bepleit een nieuwe poging. De voorzitter zegt, dat men eerst de hoe grootheid van het tekort voor Alphen zou moeten weten. De heer Verdonk meent dat het tekort niet ligt in de lijn AlphenUithoorn, maar in de geheele Haarlemmermeerlijn. Boven dien kan het bestaande materiaal worden doorgetrokken, zoodat geen apart mate riaal noodig is. Spr. dringt aan om alle mogelijke middelen tot behoud van deze lijn aan te wenden. De heer W. J. Spreij voelt er principieel weinig voor de tekorten der spoorwegen op de gemeenten af te wentelen. Het voorstel van 't Riet, om B. en W. op te dragen zich te wenden tot den Minister van Waterstaat met de vraag of bij een bijdrage door de gemeenten de opheffing dezer lijn niet zal doorgaan, wordt aange nomen met 9 tegen 8 stemmen. 5. Mededeeiing van B. en W. dat zij op grond van de door den Raad in zijne ver gadering van 26 Juld j.l. vastgestelde ver ordening regelende o.m. de loonen van de werklieden, na raadpleging der centrale commissie voor Georganiseerd Overleg, de werklieden in de vijf loongroepen hebben ingedeeld. Het beskiit betreffende deze indeelinig wordt voor den Raad ter inzage neerge legd. Ingekomen stukken. 1. Gemeente-rekening dienst 1934. B. en W. stellen voor de rekening te stel len in handen van de -betrokken commissie voor onderzoek. 2. Rekeningen der Water- en Lichtbedrij- ven dienist 1934. B. en W. stellen voor deze rekeningen te stellen in handen van de betrokken Com missie voor onderzoek. 3. Verslag van de Water- en Lichtbedrij- ven over het dienstjaar 1934. Is aan de leden toegezonden. 4. Verzoek van het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds om deze gemeente daarbij te doen aansluiten. B. en W. stellen voor dit verzoek in hun ne handen te stellen om prae-advies. 3. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan eener nieuwe overeenkomst betref fende de destructie van vee en vleesch, met de N.V. „Gekro" te Oversohie. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van perceelen der gemeente aan de Hooft - straat aan den heer W. B. Kroan alhier q.q. en aankoop van een strook grond van de Vereeniging tot Evangelisatie op Gerefor meerden grondslag te Oudshoorn. De heer Lans vraagt de aandacht voor de Heulbrug, die noodig verbetering behoeft. Hierna aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan de Stevin- straat, aan den heer C. J. Sprey te Apel doorn. Aangenomen. De Burgerwacht. 6. Voorstel van B. en W. inzake toeken ning subsidie aan de Burgerwacht en gratis gebruik van de schietbaan door de Burger wacht. De heer den Uyl heeft bezwaren van principieelen aard tegen dit voorstel en tevens bezwaren van practischen aard. Uit het feit, dat voor deze instelling slechts 14.50 door particulieren wordt bijgedra gen, concludeert spr. dat de Burgerwacht niet zoo heel populair is. De heer van Kleef heeft een afkeer van vuurwapenen en 'heeft overigens principd- eele en financieele bezwaren. De heer Boeren heeft geen bezwaren tegen dit instituut en tegen de subsidie, maar vindt de maatstaf, welke wordt aan gelegd eigenaardig evenals het feit, dat de uitgaven der Burgerwachten steeds stij gend zijn. Op die begrooting zou nog iets te bezuinigen zijn. Spr. meent, dat het het beste is, dit voorstel aan te houden tot de behandeling der gemeentebegrooting. De heer Koren sluit zich hierbij aan. De heer Bergshoeff bestrijdt het bedrag van 14.50 door den heer den Uyl genoemd en vindt de houding van den heer van Kleef vreemd. De voorzitter zegt dat B. en W. de be grooting van de Burgerwacht zeer hebben besnoeid en zet vervolgens de taak -van de Burgerwacht uiteen. Nu gaat het over 1935, bij de begrooting gaat het over 1936. Daar om z'al er nu moeten worden beslist. De heer Boeren is geneigd over zijn be zwaren heen te stappen, maar zou gaarne bij andere subsidies de memorie van de Burgerwacht op deze subsidie terugbren gen. Spr. hoopt echter, dat hiervan dan niet een kleiner aantal politie-functionarissen het gevolg zal zijn dan strikt noodzake lijk is. De voorzitter dringt nog eens aan op af doening van het voorstel. De heer Koren stelt voor het voorstel van B. en W. uit te stellen tot aan de begroo- ting. Dit wordt verworpen met 10 tegen 7 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt z-h.st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan eener nieuwe gemeenschapelijke re geling met Woubrugge betreffende de toe lating van kinderen op openbare scholen. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met om-liggende gemeenten inzake hulpverlee ning bij brand en tot vaststelling eener nieuwe -brandweer-verordening. Over de redactie der verordening ont spint zich een debat tusschen den voorzit ter en den heer van Kleef, die deze redactie niet nauwkeurig vindt. Voorts wordt uitvoerig gesproken over den toeslag bij verleening van hulp op Zondag. Enkele leden wenschen hiervoor een toeslag van 100%. Na eindelooze discussie de verordening wordt ongeveer artikelsgewijze behandeld dient de heer Koren een voorstel in om art. 12 aldus te wijzigen, dat voor Zondags- arbeid 100% toeslag zal worden gegeven. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 8 stemmen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Commissie-benoemingen. 10. Benoeming van de leden van: I. de Commissie van Bijstand voor: a. de water- en liohtbedrijven; b. de Openbare wenken; c. het grondbedrijf. 11. de Commissie voor het ontwerpen vap strafverordeningen; III. de Commissie voor het nazien der rekeningen. Benoemd worden in de commissie voor de water- en lichtbedrijven: als leden: de hee ren Boeren en Lam, als plaatsvervangende leden de heeren Ruting en Koren. In de commissie van Openbare Werken de heeren den Ouden en den Uyl, als plaats vervangende leden, de heeren Koren en Bergshoeff. In de commissie van het Grondbedrijf de heeren van Kleef en Koren, als plaatsvin- vangende leden de heeren Ruting en den Ouden. In de oommissie voor 'het ontwerpen van strafverordeningen de heeren van Kleef, Verdonk en Cox. In de commissie voor het nazien der reke ningen de heeren van 't Riet, den Uyl en B. Spreij, als plaatsvervangende leden de heeren Boeren, van Kleef en Koelewfjn. Herkozen werden als leden van het Bur gerlijk Armbestuur de heeren H. S. v. d. Putte, E. H. Rouwendal en A. D. v. Vliet. 12. Voorstel van B. en W. inzake wijz> ging van de precarioverordening. Aangenomen. Daarna ging de Raad in geheime zitting. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD Dinsdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Aaunwezig waren 11 leden, afwezig wegens familieomstan digheden de heer J. de Mars (Gemeente belangen). Er is één vacature. De voorz. opent de vergadering met ge bed en stelt aan de orde de installatie der aanwezige benoemd verklaarde leden. De heer Lugtenburg legt de belofte af, de an dere leden alle de beide eeden. De voorz. wenscht de heeren geluk met het vertrouwen, dat de keizers in hen heb ben gesteld. Hij merkt op, dat een belang rijke periode voor den Raad ligt, de ge volgen van de crisis werken nog steeds door en de belastingschroef moest worden aangedraaid, maar zelfs dan zijn de groote uitgaven van steun en armenzorg op den duur niet te handhaven. Spr. meent dat er een aanzienlijk tekort aan inzicht is in de diepte van de crisis en dat men ver wacht dat de oude welvaart wel spoedig zal weerkeeren. Hij wijst op de gelukkige verschijnselen, dat vroeger zooveel open bare werken uit de gewone middelen zijn betaald, bespreekt dan de brandende nood zakelijkheid van het bouwen van een goed gemeentehuis, daar de tegenwoordige toe stand onhoudbaar is; op de waterleiding kwestie, die in de komende periode aan de orde komt in verband met het afloopen van de concessie. De toekomst ligt in Gods hand, maar aan den Raad is de plicht te doen wat ze kan, vertrouwend op Hem. Spr. eindigt met den wensch, dat er een betere verstandhouding zal komen. Het punt „onderzoek geloofsbrieven" moet vervallen, aangezien in de bestaande vacature nog niet is voorzien. Verschillende ingekomen stukken gaan onder den hamer door. waarna overgegaan wordt tot de wethoudersverkiezing. Voor elke plaats wordt afzonderlijk ge stemd. Allereerst wordt gekozen de heer Batelaan (A.R.), op wien 7 stemmen wa ren uitgebracht, tegen 4 blanco. Daarna wordt gekozen de heer H. J. v. d. Poll (R.K.), op wien eveneens 7 stemmen 'wa ren uitgebracht, tegen 4 blanco. Desgevraagd verklaren de beide heeren de benoeming te willen aanvaarden. De voorz. wenscht beide heeren geluk. Geen van beiden zijn hem nieuw, met de heer Batelaan werkte hij 9 jaar in den Raad samen, met den heer v. d. Poll een half jaar in B. en W. Spr. zal de heeren niet sparen, maar hen hunne verantwoordelijk heid laten dragen, gelijk hij de zijne zal dragen. Hij twijfelt dan niet aan goede verhoudingen. De heer Beijen spreekt zijn afkeuring uit over het feit, dat twee fracties samen de wethouderszetels hebben verdeeld, zon der de goede gewoonte van elders te vol gen, en alle raadsleden daarin te kennen. Persoonlijk vond spr., die bijna 25 jaar in het college heeft meegewerkt, dat pijnlijk, zoodat hij besluit met een vermaning om niet anderen aan te doen, wat men zelf niet aangedaan wil zijn. Vervolgens worden de raadscommissies samengesteld. In de Lichtcommissie worden benoemd de heeren J. v. d. Marei J. Beijen. Eerst genoemde vervangt de heer C. B. Bate laan. Voorzitter was tot nu toe wethouder v. d. Marei. De nieuwe voorzitter wordt door B. en W. aangewezen. In de financieele commissie worden ge kozen de heeren Burggraaf, Lugtenburg en v. d. Heijden. In de Slachthuiscommissie de heeren Jongeneel en Noordhoek. Ook hier benoemd het college van B. en W. den voorzitter. Thans was dit de voorzitter. B. en W. bieden de leden daarna een af schrift van de afloopende concessie met de N.V. Bodegraafsche Waterleiding aan, ter nadere bestudeering. Hierna wordt de vergadering gesloten. 1 Richting-V crkeer Dit roode bord met witte streep beteekent! gesloten voor alle ver keer in deze richting

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12