Weet U, waarom Jan en Piet Robinson model 61 dragen? MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 3 September des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Beëediging van de nieuw inkomende leden van den Raad. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde Raadslid A. H. van Noort. 3. Beëediging van het nieuw inko mende raadslid A. H. van Noort. 4. Voorle zing van de notulen der vergadering, ge houden op 6 Augustus jJ. 5. Benoeming van twee wethouders. 6. Ingekomen stuk ken. 7. Voorstel van B. en W. tot het slui ten van een kasgeld leening met den Staat derlanden. 8. Schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffende de verordening, regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der veld wachters. NOORDWIJK. De Gemeenterekening:. Overeen komstig de artikelen 256, 257 en 265 der Gemeentewet hebben wij de eer U hierbij ter voorloopige vaststelling aan te bieden de gemeenterekening, zoomede de rekenin gen van het gas-, het waterleiding- en het electriciteitsbedrijf over het dienstjaar 1934, vergezeld van de daarbij behoorende bij lagen en bescheiden. Uit de gemeenterekening blijkt, dat van den gewonen dienst de inkomsten hebben bedragen 926.979.02 en de uitgaven 913.754.25 zoodat de gewone dienst sluit met een batig slot van 13.224.77. Bij het bezien van dlit batig slot mag evenwel niet uit het oog worden verloren, dat voor dekking van gewone uitgaven voor het dienstjaar 1934 gebruik is gemaakt van middelen welke niet tot dit dienstjaar be- hooren. Er is ni. beschikt over een gedeel te van het vermoedelijk batiig slot van den dienst 1933 tot een bedrag van f 27.700. en over een gedeelte van de algemeene re serve tot een 'bedrag van 57.500.Daar tegenover staat echter dat de dienst 1934 begonnen is met het nadeelig slot van den dienst 1932 ad 15.120.55. Zonder de bui tengewone dekkingsmdidelen en zonder het nadeelig slot van een ander dienstjaar, zou de eigen gewone dienst van 1934 heb ben gesloten met een nadeelig slot van 56.854.68, immers: de on vangst en zouden dan verlaagd moe ten worden met: gedeelte vermoedelijk batig slot 1933 27.000.gedeelte alge meene reserve f 57.500.totaal 85.200. In plaats van een batig slot van 13.224.77 zou er dan geweest zijn een nadeelig slot ▼an 71.975.23, dat echter verminderd moet worden wegens het nadeelig slot van 1932 met een bedrag van 15.120.55, zoodat de eigen gewone dienst 1934 dus gesloten zou hebben met een nadeelig slot van 56.854.68 Wat den kapitaaldienst betreft hebben de inkomsten bedragen 1.058.024.30 en de uitgaven 1.379.591.13, zoodat er een na deelig slot is ontstaan van 321.565.83. Dit saldo is in sterke mate ongunstig be ïnvloed doordat ten laste van het dienst jaar 1934 de restanten van enkele leendn- gen buitengewoon zijn afgelost, terwijl daarentegen de opbrengst van de leening van 350.000.waarin deze restanten zijn opgenomen, is verantwoord in den dienst 1935, omdat de storting per 2 Januari 1935 plaats had. Ten aanzien van de batige saldi der be drijven deelen B. en W. het volgende mede: Electriciteitsbedrijf: geraamd f 5.112.86, werkelijk f 9.877.11, meer 5764.25. Gasbedrijf: geraamd 23.739.12, werke lijk 19.664.40, minder 4074.72 Waterleidingbedrijf: geraamd f 7.961.79, werkelijk 8.905.39, meer 943.60. De batige saldi der bedrijven zijn opge nomen in het saldo van de gemeentereke ning en vinden tegelijk daarmede hun be stemming. Ter vaststelling is neg bij de stukken ge voegd de staat van oninbare en nog te ver halen posten, voor den gewonen dienst ten bedrage van respectievelijk 948.78 en 4178.60 en voor den kapitaaldienst ten bedrage van respectievelijk nihil en 465.09. Wij stellen U thans voor de rekeningen voor onderzoek in handen te stellen van een daartoe uit Uw midden te benoemen commissie. OUDE-WETERING. Demonstratie Reddingsbrigade. Za terdagmiddag hield de redingsbrigade Oude-Wetering en Omstreken een zwem- demonstratie in het zwembad te Oude-We tering waaraan werd deelgenomen door haar zustervereeniging uit Boskoop en eenige heeren uit Alphen aan den Rijn. Een talrijk publiek was trots het slechte weer opgekomen om het werk der briga de gade te slaan, en dat het heeft geno ten bewees wel het hartelijk applaus dat de deelnemers en deelneemsters bij ieder nummer te ndeel viel. Begonnen werd met estafette-zwemmen voor dames. D e dames der reddingsbrigade Boskoop konden te gen die van Oude Wetering niet bolwer ken, zoodat laatstgenoemden beslag op de uitgeloofde medaille wisten te leggen. De medaille uitgeloofd door de zeilvereeniging „De Brasem" voor de snelste zwemster, werd gewonnen door Lieze Schoon van Oude Wetering. Wegens het uitgebreide programma verviel het estafette-zwemmen voor heeren wat zeer jammer was, daar de Oude Weteringsche brigade over zeer goed en snelle zwemmers beschikt. Het gekleed zwemmen, waarvan de laatste 15 meter met een drenkeling trok vooral de belangstelling van de aanwezigen, zoodat de deelnemers geregeld vurig werden aan gespoord. De wisselbeker hiervoor uitge loofd werd na een vinnigen strijd door Boskoop gewonnen met een gemiddelde tijd van 76 1/4 sec. Oude-Wetering maak te een tijd van 78.14 sec. In het popdui- ken toonde de brigade van Oude-Wete- ring na betrekkelijk korten tijd van oefe nen zich ten volle met die van Boskoop te kunnen meten. Gedurende de voorbe reiding voor de te-water-lating van een Fordautocabine toonden eenige Boskoop- sche heeren de nieuwe Fransche slag, de zoogenaamde Madame Buuterflyslag; ook werd vertoond hoe iemand die gebonden te water werd geworpen zich in het water van zijn boeien wist te ontdoen. Een har telijk applaus was de belooning voor deze prestatie. Hierna kregen we te zien het meest sen- sationeele gedeelte van het programma n.L hoe een autocabine waarin een lid der Boskoopsche redingsbrigade had plaats genomen in de diepte verdween. Na 2 min. 36 sec. verscheen de man weer aan de op pervlakte, waar hij hartelijk werd verwel komt door langdurig handgeklap. Nadat de heer Struve het publiek had toegesproken en vooral de jeugd opriep om lid van de brigade te worden, waren hiermede de wedstrijden geëindigd en begaven allen zich naar het paviljoen van den heer Ze- gers voor een intieme maaltijd. Door den burgemeester van Alkemade werden de prijzen onder een toepasselijk woord uit gereikt. Dr. van der Bijl die de verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin her dacht, bracht een dronk uit op onze Vor stin. Hierna werd de heer Struve gecom plimenteerd met de hem verleende ridder orde. De heer Struve sprak in zijn toe spraak zijn verbazing er over uit hoeveel de Oude-Weteringsche reddingsbrigade in korten tijd tot stand had weten te bren gen en sprak de hoop uit dat deze brigade mocht groeien en bloeien tot heil van den drenkeling. UIT DE RIJNSTREEK RIJNZATERWOUDE. Aanrijding. Bij de Joost Stollenbruig alhier geraakte een vrachtauto van den heer D. van Rijn uit Alphen aan den Rijn te water. De auto kwam uit de richting Alphen aan den Rijn, toen de bestuurder plotseling moest uitwijken voor een uit de tegenover gestelde richting naderende vrachtauto van de Firma Verduijn uit Lisse, wel'ke auto te veel Idnks van den weg hield. Als gevolg hiervan kwam de eerste auto op de smalle berm en geraakte in de daar naast gelegen vaart. De twee inzittende kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De auto werd met zeer veel moeite ge licht door een kraan wagen van de Gebrs. van Nielen te Alphen aan den Rijn. Hoewel het ongeval om ongeveer 12 uur plaats had, gelukte het eerst om 4 uur, om de auto op de hooge en slappe berm te krijgen. De politie stelde een onderzoek naar de schuldvraag in. Geboren: Klazina Gijsbertha, d. v. J. Oostveen en F. A. Bielefeld. Johannes, z. v. M. v. d. Zwan en C. van Iperen. Anna Petronelila, d. v. J. l'Ami en C. G. Kors. Ondertrouwd: Geererdus van Wie- ringen jm 28 jaren en Jansje de Jeu jd. 24 jaren. Ingekomen: J. M. v. d. Zwan en eehtgen., van Leimuiden; M. J. van Dijk, van Rotterdam. Vertrokken: G. Groeneveld en gezin, naar Sassen heim. Gemeenteraad. Morgenavond te 7 uur komt de gemeenteraad in vergadering bij een. Agenda: 1. Beëediging raadsleden; 2. Be noeming wethouders; 3. Benoeming twee leden en twee pl.verv. leden alg. bestuur der Stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten"; 4. Benoeming twee leden van de beheerscommissie van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf; 5. Ingekomen stukken; 6. Schrijven Kamer van Koophandel inzake bijdrage Rijnlandsch Borgstellingsfonds; 7. Aanbieding gemeente-rekening en reke ning electriciteits-bedrijf 1934. VOORSCHOTEN. Kostelooze inenting. Donderdag, 5 September 1935, zal er gelegenheid wor den gegeven voor kostelooze inenting en herinenting des namiddags, te 3 uur in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school in het dorp. Ongeval. Gistermiddag is een dame, geheeten B., uit Rijswijk, rijdende op de fiets, in gezelschap van haar man, met de fiets tusschen de rails van de tram geko men. Zij viel en brak een been. Dr. H. de Boer verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de dame naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden is vervoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. De wethouderszetels. Naar we verne men werd door de Raadsfractie der C.H., AJR. en St. Ger. Partij besloten de beide zittende wethouders weder te herkiezen. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergaderd Dinsdag 3 September, des namiddags ten acht uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Be- eediging nieuiwes raadsleden; 2. Benoeming wethouders. Oranje-avond. Vrijdagavond werd, Uitgaande van eenige samenwerkende Chr. Vereen., alhier, een Oranjeavond gehou den, in de Ned. Herv. Kerk, daartoe wel willend afgestaan door de Kerkvoogdij. Bij de opening der bijeenkomst door den heer R. C. Schellingerhlbout, was de kerk goed bezet. Nadat op gebruikelijke wijze geopend was, hield ds. Odé een toespraak, waarin hij wees op de persoonlijkheid van H. M. de Koningin. Hij teekende haar als een ka raktervol mensch. De eigenlijke feestrede werd uitgespro ken door den edelachtb. heer Reijers, bur gemeester van Kamerik en Zegveld. Deze wees in een gloedvol betoog op het feit hoe de eeuwen door Oranje de stuwende kraoht was gebleken voor ons nationale bestaan en hoe nog steeds het huis van Oranje be- teökenis heeft voor onze „nationale veer kracht". In een slotwoord sprak ds. Hasper over de leiding Gods met ons volk en zeide, dat Nederland en Oranje, door God samenge voegd, ook samen behoorden te blijven. Na dankgebed werden staande Gez. 96 en twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Een aangename afwisseling bracht de heer T. v. Wijngaarden door een mooie or gelsolo: Potpourri van Vaderlandsche lie deren, terwijl de zang van eenige dames met begeleiding van den heer Stroo, zeer in den smaak viel. Werkelijk een avond, om nog eens te her halen! Boottocht der schoolkinderen. Daar de tijdsomstandigheden minder gunstig zijn voor het organiseeren van groote fees ten, was het toch van het bestuur van de Oranjevereeniging een goede gedachte om op Koninginnedag de schoolkinderen op een boottocht te onthalen. Daartoe in staat gesteld maakten Zater dag alle leerlingen^ behalve tde eerste klas sen, met het onderwijzend personeel en eenige bestuursleden van de Oranjevereeni- ging een reisje met het doel een bezoek te brengen aan Schiphol. Hier werden zij groepsgewijze rondge leid en al was het weer minder gunstig en de Oranjezon dien dag maar slechts enkele oogenblikken doorbrak, toch vormde het ge heel een buitengewone pleizierige en tege lijk leerzame tocht. Geitenkeuring. De Hazerswoudsche Geitenfokvereeniging „H. G. K. en Omstre ken", heeft haar eerst geitenkeuring ge houden op het terrein van den heer R. J. Kasteleijn aan den Hooge Rijndijk. De op komst was goed, er waren 58 geiten aan gevoerd. Als keurmeesters fungeerde de heeren Roest en de Jong van het hoofdbe stuur. De prijzen werden als volgt toegewezen: Eenjarige geiten: le pr. Gerrie van A. Schellingerhout, 2 pr. Pietje van L. van Gorkom; 3e pr. Nellie van J. Bos. Oudere geiten: le pr. Mies van Adr. van Luijk; 2e pr. Willie van M. Maat; 3e pr. Jacoba van J. Bos; 4e pr. Truus van T. Mo- lema, terwijl een diploma werd toegekend aan Lena van L. van Gorkum, aan Pietje van A. van Gorkum, aan Joopje van A. van Gorkum en aan Nies van R. Dorrepaal Rzn. Lammeren: le pr. J. Bos; 2e pr. Abr. van Luijk; 3e pr. C. Bos. Het bestuur kan met voldoening op deze eerste keuring terugzien, daar prima ma teriaal was aangevoerd. NIEUWKOOP. Gondelvaart. De gondelvaart, uitge schreven door het bestuur van de water sportver eeniging „Noord-Zuid" ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, is wegens het ongunstige weder uitgesteld moeten worden. Baggerwerkverschaffing. Heden, Maan dag, is de gemeentelijke baggerwerkver schaffing weder begonnen. De bagger of teelaarde vindt goede aftrek bij de boom- >ekers te Boskoop en thans ook bij de kassen kweekers in Naaldwijk. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad komt morgen bijeen ter behandeling van den navolgende agenda: 1. Opening. 2. Beëediging raadsleden. 3. Verkiezing wethouders. 4. Benoeming leden vaste commissies van bijstand: a. bedrijven- bijstand. b. bouwcommissie. Idem Commis sie tot nazien der gemeente- en bedrijfs- rekeningen over het dienstjaar 1934. 5. No tulen. 6. Mededeelingen. 7. Voorstel tot wij ziging van de met de gemeente Alphen aan den Rijn aangegane gemeenschappelijke regeling tot toelating van kinderen uit die gemeente op de Gl. school te Woubrugge. 8. Idem tot het verleenen van afschrijving schoolgeld. 9. Idem tot wijziging der veld wachtersverordening. 10. Idem tot overna me van het pand, waarin poststation geves tigd is. 11. Idem tot overname schoeiingen en gronden gelegen voor de perceelen van J. Metselaar en J. H. C. van Diggele voor uitbreiding der gemeentelijke los- en laad plaats. 12. Verlenging contract „G.E.K.R.O." 13. Voorstel tot kapitaalsbij dra ge aan het Rijnlandsoh borgstellingsfonds te Leiden. 14. Comptabele regeling. Alleen hierom: omdat hun Moeder zich niet langer telkens wil ergeren aan die hooge schoenenrekeningen. En omdat ze de jongens toch netjes wil zien. Daarom! Daarom dragen Jan en Piet nu ROBINSON-model 61. Bij het maken van dit model heeft ROBINSON speciaal gedacht aan de speelsche school jeugd. Aan de echte Hollandsche jongens, die graag keurig gekleed gaan, maar zich toch in 't geheel niet ontzien. En de ROBINSON model 61 behoeft niet te worden ontzien. Die kan heel wat verdragen! Daarbij is het een prettig en mooi model, dat graag ge dragen wordt. De pasvorm is buitengewoon, zooals trouwens van alle Robinsons. Gewoon een weldaad voor de voeten! Een Robinson is het beste middel tegen voetgebreken later! Vraag er Uw eigen winkelier maar eens naar. Hij verkoopt ze U graag die goeie Robinson voor Vader en Zoon. Model 61 een zwarte lage schoen van sterk, maar soepel bovenleer 'met randgenaaide leeren- zool en ROBlNSON-rubberhak. Jongensmaten 26/27 28/31 32/35 36/39 Prijzen f. 2.50 2.95 3.50 3.95 Alle heerenmaten 40/48 f. 4.50 Ned. Fabrikaat. ROBINSON N.V. - NIJMEGEN. Rietsnijcampagne. Door de afdeeün- gen Nieuwkoop en Noorden van den R. K. Land arbeidersbond is een vergadering be legd op Vrijdag, 6 September a.s., des arvonds 8 uur in het parochiehuis alhier, waar zijn uitgenoodigd alle rietlandeige naren en rietlandpaohters ter bespreking van de loon en en tarieven voor het ruigt en rietsnijden. WOERDEN. De wethouderszetels. In verband met de raadsvergadering van morgen, waarin de wethoudersverkiezing zal plaats vinden, is het voor de katholieke kiezers wel goed te weten, wat we zooal vernamen over de verschillende pogingen door de katholieke fractie iin 't werk gesteld, om een katho lieke wethouder te doen verkiezen. Deze pogingen, we kunnen het vast bij voorbaat zeggen, zijn helaas op een mislukking uit- geloopen, Voor de katholieken staat het nu vast, dat uit 'hun fractie geen wethouder zal worden gekozen. De katholieke fractie heeft het eerst con tact gezocht met de C.H. als zijnde de groot ste fractie. Dit werd schriftelijk gedaan. Hierop kreeg men antwoord, dat de CJL zich eerst wiilde verstaan met die partijen die ook de vorige keer het college van B. en W. hadden samengesteld. Bij deze con ferentie is door de partij Gemeente belang de eisch gesteld, dat de heer Zon wethouder zou worden. Blijkbaar is deze eisch ingewilligd. Het ge volg hiervan was, dat na verschillende mondelinge conferenties de R.K. fractie be richtte aan de C.H., dat zij van iedere sa menwerking verder afzag. Bij de onderhan delingen toch verklaarden de C.H. perti nent, dat zij ingéén.geval een Katho liekenwethouder zouden accepteeren of zelfs maar de minste medewerking te verleenen dat een katholiek gekozen zou kunnen worden. Het was bovendien de kath. fractie niet gelukt een bindende samenwerking te ver krijgen met de SL.A.P.-er. Deze zal waar schijnlijk bij de a.s. wethoudersiverkiezing bl'anco stemmen. Uit een en ander blijkt, dat onze fractie haar uiterste best heeft gedaan in deze een gunstig resultaat te verkrijgen. Voor haar is de kous af. Het is goed, dat de katholieke kiezers hiervan op de hoogte zijn. Wachten is nu slechts op de vergadering van Dinsdag, wie de andere fracties als wethouder naar voren zullen brengen. We mogen de leden der katholieke fractie dankbaar zijn voor de moeitevodle pogin gen, die zij hebben gedaan. Voor de Noorsche Missie. De heden gehouden collecte in alle H.H. Missen ten bate van de Missie in Noorwegen, na een predikatie van pater Theophanus Note- boom o.Lm., heeft opgebracht plm. 250. WILT U IETS WETEN? Vraag: 1. Is de Artis te Amsterdam in September voor het publiek geopend? 2. Wat is de toegangsprij 3. Aan welke straat in Amsterdam is zij gelegen. Antwoord: 1. Ja. 2. 0.25. 3. Planta ge Middellaan. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 195. Zooals was afgesproken kwam een uur later Sim Sem aanbellen aan de kamers waar Piet Prikkel en Drein Dren tel woonden. Hij was heel netjes aangekleed en bracht zelfs een heele ruiker dure cactussen mee. Dat was nu eenmaal in Siam zoo gebruikelijk. 196. Zoodra Piet Prikkel had opengedaan, maakte Sim- Sem een diepe buiging en bood Piet de cactussen aan. Maar hij deed dat zóó onhandig, dat Piet de scherpe prik kels precies in zijn neus kreeg. Piet Prikkel dacht, dat de olifant dit met opzet deed.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8