SU RADIO-PROGRAMMA'S H MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Zon pijn Hier pijn en daar pijnl Aspirin is de pijnstiller bij uit nemendheid. 1 a 2 Aspirin-tableHen verjagen Uw pijnen. Verwonderd zult U mompelen: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR» Uitsluitend verkrijgbaar In d« oranie-bandbuisies v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v.2 tabl. i 10 cH. DINSDAG 3 SEPTEMBER. TTilTrercTim 501 TC ii 1 p n 4KB M GEMENGDE BERICHTEN HEVIGE AUTOBOTSING. Twee personen door glasscherven gewond. Zondagavond om zes uur had op den Rijksweg te Santpoort een hv-vige botsin? plaats tusschen een vrachtauto en 2en personenauto. De inzittenden van deze laatste, een heer en een dame uit Bloe- rr.endaa1., werden vrij ernstig door glas scherven gewond. De vrachtauto reed, uit het dorp ko mende, den Slapersdijk op. Juist toen de wagen dei Rijksweg oversla*, om bij het benzinestation ter plaatse te tanken, na derde met groote snelheid uit de richting Velsen een personenauto, waarvan de be stuurder een botsing niet meer kon voor komen. De wagen botste met groóte kracht tegen het linker voorwiel van de vrachtauto, maakte vervolgens èenige bui telingen en kwam tenslotte in de langs den weg loopende sloot terecht. De inzit tenden, een dame en een heer uit Bloe- mendaal, bleken vrij ernstig door glas scherven te zijn gewond. De verbonden te zijn, werden zij naar hun woning overge bracht. De auto was zeer ernstig bescha digd en ook de vrachtwagen bleek onbe stuurbaar te zijn geworden. De chauffeur van de vrachtauto kwam er goed af. SPOORWEGARBEIDER DOOR TREIN GEGREPEN. Gewond langs de lijn gevonden. Op de spoorlijn HaarlemZandvoort is Zaterdagmorgen omstreeks zes uur een ongeluk gebeurd, meldt het „Handels blad". De eerste trein, die m de richting Zandvoort vertrok, reed, volgens orders, wegens de electrificatie van de lijn, op het linker spoor. Ter hoogte van de „Top" tus schen Overveen en Zandvoort liep de spoorwegarbeider J. de Wilde uit Haar lem in de richting Zandvoort. Hij ver moedde niet, dat een trein zou naderen en heeft dezen dus waarschijnlijk niet hoo- ren aankomen. De man werd door de lo comotief gegrepen en bleef bewusteloos naast de baan liggen. De machinist, die het ongeluk niet bemerkt heeft, reed door. Omwonenden zagen omstreeks zes uur den man liggen en waarschuwden de po litie te Overveen. Hoewel het ongeluk op Zandvoortsch grondgebied was geschied, verleende de Bloemendaalsche politie de eerste hulp. De man, die nog steeds niet bij kennis was, werd per ziekenauto naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem ver voerd. Het bleek, dat zijn ruggegraat was gekwetst. Zijn toestand is zorgwekkend. VERDRONKEN. Bij het braamibesseniplukken langs het Kanaail te Ossenrijk onder Steenwij k is het 13-jarig dochtertje van den landbouwer H. Brand, te Oldewater te water geraakt en verdronken. Zaterdagavond te half zes is het 7- jarig dochtertje van den schipper L. Bak ker van het schip „Economie" te Amster dam te water geraakt en verdronken. Geruimen tijd later kon het lichaam worden opgehaald. De levensgeesten wa ren toen echter reeds geweken. DE DOODENDE STROOM. De 33-jarige eerste machinist bij de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Ter- wispel is tijdens zijn werkzaamheden in ae fabriek door den electrischen stroom getroffen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voorbijganger gegrepen en gedood. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is in de Wiliebrordstraat te IJmuiden-Oost de 35-jarige F. Mellema, wonende te LJmuiden, door een igroentenwagen, waarvan het paard geschrokken was voor een voorbij- trekkenden kinderoptocht, overreden. De man kreeg twee wielen van den wagen over zich heen. In zorgwekkenden toestand werd 'hij naar het St. Antonius-ziekenhuis overgebracht, waar hij een uur na het on geval overleed. CAFE-BRAND TE AMSTERDAM. Gisterochtend te kwart over zes ont dekten agenten, dat er brand was uitge broken in Cafeteria Bock, Spui 30 te Am sterdam. De brandweer van de hoofd wacht Prinsengracht was binnen enkele oogenblikken ter plaatse. Om binnen te komen moest een deur geforceerd worden daar de eigenaar noch een van de leden van het personeel in het gebouw woont. Het bleek, dat houtwerk tusschen het pla fond van de eerste en tweede verdieping vlam had gevat door oververhitting van de oliestook-installatie. Op deze eerste verdieping is de keuken gevestigd terwijl op de tweede verdieping een kantoor is gelegen. Het vuur sloeg door naar den zolder en ook het dak brandde door. Met twee stralen was de brandweer deze ut- slaande brand binnen een half uur mees ter. De keuken en het kantoorlokaal en een aangrenzende kamer benevens een zoldervertrek zijn uitgebrand. De heer L. Weiier, die het bedrijf exploiteert, was weldra ter plaatse om het blusschings- werk bij te wonen. De Cafetaria zelf heeft betrekkelijk weinig schade geleden en kon gisterochtend om 9 uur weder geopend worden. Verzekering dekt de schade. BOERDERIJ TE BAARLO AFGEBRAND. Gistermorgen te 4 uur is te Baarlo, ge hucht Muissen, gemeente Maasbree, de kapitale boerderij van den heer Vervuurt, aan den Eertweg, totaal afgebrand. Het vee kon worden gered, doch de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. PLATEELBAKKERIJ „SCHOONHOVEN" IN BRAND. Veel materieele schade. Tegen half elf Zaterdagmorgen ontdek te een der leden van het personeel der N.V. Plateelbakkerij „Schoonhoven", ge legen op den voormaligen vestingwal aan de Oostzijde der gemeente Schoonhoven, brand op de bovenverdieping van een der fabrieksgebouwen. In dit gedeelte der fabriek is de spui- terij ondergebracht, waar de producten worden beschilderd en afgewerkt, zoodat een groote hoeveelheid verfwaren het vuur in een oogwenk tot een feilen brand deed aanwakkeren. Er was dan ook geen sprake van blus- schen met eigen materiaal en zelfs bleek, dat men uit het gebouw niets anders kon bergen dan een aantal kisten, pakken houtwol en ander verzendingsmateriaal, dat beneden was opgeslagen. De brand weer van Schoonhoven bestreed het vuur aanvankelijk met twee stralen op de wa terleiding. De motorspuit was niet spoedig in actie, mede doordat het water van grooten afstand moest worden aange voerd. Inmiddels was ook de auto-motorspuit van het nabij gelegen Willige Langerak gearriveerd, waar burgemeester Oldenhof den brand had opgemerkt. Men kon toen het vuur flink aafttasten, doch de ge- heele bovenverdieping van het gebouw stond reeds in lichterlaaie. Zij is dan ook geheel uitgebrand. De brandweer, die werkte onder leiding van burgemeester Nieuwenhuisen van Schoonhoven, wist de benedenverdieping van het gebouw te behouden, zoodat de gipsmodellen der bakkerij, die voor het' bedrijf van zeer groote waarde zijn en die in een brandvrijen kelder waren opgebor gen, geen schade kregen. De andere ge bouwen der fabriek liepen, dank zij de gunstige windrichting, niet veel gevaar. De schade is nog moeilijk vast te stel len. Het gebouw zelf Heeft vrij veel gele den en behalve de verven en lakken is ook een vrij groote partij afgewerkte ar tikelen verloren gegaan. De fabriek was niet tegen bedrijfsschade verzekerd, doch wel tegen brandschade. BRANDJE DOOR HET VLAMVATTEN VAN PETROLEUMVERGASSER. Vanavond te omstreeks kwart voor ne gen brak brand uit in perceel Overtoom 306, eerste etage. In de keuken vatte een petroleumver- gasser plotseling vlam. Het vuur deelde zich weldra aan het houtwerk mede en de brandweer kon nog juist uitbreiding voor komen. De keuken en de gang brandden voor een deel uit. Met twee stralen werd het vuur bedwongen. Verzekering dekt de schade. De bewoner van het perceel was de heer Ormel. OVERLEDEN AAN DE GEVOLGEN VAN EEN STEEKPARTIJ. In het ziekenhuis te Sittard is Zaterdag middag de 51-jarige H. Broren uit Elsloo overleden, die aan het begin van de vo rige week bij een burenruzie een mes steek in den rug had bekomen. In het be gin liet de toestand van het slachtoffer zich niet zoo ernstig aanzien, doch later verergerde deze. B. is weduwnaar en laat eenige kinderen na. In verband met dit geval heeft de ge meentepolitie van Elsloo een zekeren L. uit deze plaats gearresteerd, doch deze moest wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten worden gesteld. Zaterdagavond heeft op last van de jus titie een sectie op het lijk van den ver- slagene plaats gehad. MAN LOST EEN REVOLVERSCHOT OP ZIJN VROEGERE ECHTGENOOTE. De vrouw slechts licht gewond. De 44-jarige O. te Haarlem heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een revol verschot gelost op zijn vroegere echtge- noote, de 33-jarige mej. B., van wien hy gescheiden is. Toen de vrouw zich omstreeks twee uur naar haar woning in de Amsterdamstraat begaf, werd zij daar opgewacht door O. die plotseling een revolver trok en een schot op haar loste. De kogel trof haar in den linker bovenarm en veroorzaakte een niet ernstige wonde. Buren die door het schot waren gewekt, waarschuwden de politie en den Onge- vallendienst. Na verbonden te zijn, kon de vrouw naar haar woning worden overge bracht. De dader, die na den aanslag gevlucht was, is Zondag door de politie aangehou den. Hoewel de vrouw hem positief her kend heeft, ontkent hij op haar geschoten te hebben. De revolver is niet op hem be vonden en evenmin bij een onderzoek in zijn woning aangetroffen. De man is in bewaring gesteld en zal aan de justitie worden overgeleverd. INBRAAK TE AMSTERDAM. Gisternacht hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan het kantoo- van de reisonderneming Cook aan den Vijgen dam te Amsterdam. Hun doel was de •brandkast te forceeren, maar hierin zyn zij niet kunnen slagen. Toen hun eerste po ging mislukt was, hebben zij verschillende lessenaars opengebroken en hebben daaruit een bedrag ontvreemd in totaal van c:rca 1800 gulden. DE ZEEREIS VAN DE „IVAN". Slechts „een proeftocht" voor de Oostinjevaart gemaakt. De vijf ondernemende lieden, die verle den week Zaterdag met het motorschip „Ivan" uit Overschie zijn vertrokken en bijna een week op de Noordzee rondge zwalkt hébben, zijn Zaterdagmorgen, ge lijk wij reeds meldden, door een logger IJtmuiden binnengesleept en daarna gear resteerd en. op transport naar Overschie gesteld. Zij zijn des middags nog door den bur gemeester van Overschie gehoord, waarbij zij verklaarden, dat het niet in hun bedoe ling gelegen heeft, het scheepje te stelen. Toen zij vertrokken, hadden zij slechts plan een proeftocht te maken, welke in Soheve- ningen moest eindigen. Het roer is toen defect .geraakt, waarna zij een huilproertje aanbrachten. Het bleek echter, dat zij daar niet mee konden manoeuvreeren en zij zijn daardoor niet in Scheveningen terecht ge komen, doch hebben al dien tijd rondge zwalkt in de buurt van de Nederlandsch- Belgische kust. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn zij door den logger op gepikt, hetgeen op het laatste moment ge schiedde. Het scheepje was bijna vergaan, de radio was defect, de zeilen waren ge scheurd. Onderweg is het sleeptouw nog tweemaal gebroken, doch ten slotte werd de Llmuider haven veilig binnerugeloopen. Na het verhoor werd proces-verbaal op gemaakt, waarna het vijftal vrij werd ge laten. De eigenaar van het scheepje, die naar men weet, niet aan den tocht heeft deelgenomen, heeft aangifte gedaan van diefstal. De officier van justitie zal dus uit moeten maken of de vijf mannen vervolgd zullen worden of niet. De tocht moet, naar het schijnt, meer als een ondoordachte kwa jongensstreek worden beschouwd. De vrien den meenden, dat de eigenaar tegen een proeftocht geen bezwaar zou hebben, te meer daar zij ook behulpzaam waren ge weest bij het inrichten van het schip voor de groote reis, terwijl zij eveneens voor pro viand hadden gezorgd. BERUCHTE INBREKERS AANGEHOUDEN. De recherche van het politiebureau aan den Adelaarsweg te Amsterdam, aan de overzijde van het IJ, is er in geslaagd, een tweetal beruchte inbrekers, zekere W. en L., beiden te Amsterdam woonachtig, aan te houden. Zij worden ervan verdacht, in den nacht van 23 op 24 Augustus een brandkast in de kleefstoffenfabriek aan de Meeuwenlaan hoek Spijkerkade, gefor ceerd en opengebroken te hebben. Hoewel de buit zeer gering was, bewees de wijze, waarop de inbraak was gepleegd, dat men hier te doen had met z.g. .zware jongens". Een uitgebreid onderzoek is gevolgd, j o.a. van den dactyloscopischen dienst, j waardoor spoedig bekend was met wie i men te doen had. Reeds in het begin van j deze week werd W. gearresteerd en naar i het bureau in Amsterdam-Noord overge bracht. De verdachte is voor den officier van justitie geleid en blijft tot diens be schikking. Met L. heeft men meer moeite gehad. Vrijdag j.l. liep ook deze evenwel in de val; hij werd in de Westerstraat aange houden. Kort daarna is hij naar het bureau Ade laarsweg overgebracht, waar hij tot Maan dag ingesloten blijft om dan voorgeleid te worden. Bij het afgenomen verhoor door den inspecteur van den justitieelen dienst van het bureau Adelaarsweg ontkende hij per tinent de inbraak te hebben gepleegd. Ook W. blijft nog ontkennen. De politie is echter overtuigd van de schuld van beide verdachten. Hun arres tatie is voor haar een mooi succes. TWEE SCHEPEN BIJ URK GESTRAND. Een der vaartuigen waarschijnlijk verloren. Vrijdagavond te 11 uur zijn twee sche pen, welke op weg waren naar Gronin gen, bij Urk gestrand, waarschijnlijk door onbekendheid met het vaarwater ter plaat se. Gedurende den geheelen nacht hebben de schippers getracht, met eigen hulp, vrij te komen, doch toen dit niet gelukte, heb ben zij met behulp van fakkels en seinen de aandacht van den wal op hun hache lijke positie bevestigd. In den loop van den morgen is Zaterdag een achttal mo- torbotters uitgevaren; na verscheidene uren arbeid, mocht het de „Hugo" 143, schipper R. de Vries, gelukken, .een der gestrande vaartuigen, het zeilschip „At- tentia", schipper Grunwis, thuisbehooren- de te Goedereede, vlot te sleepen. Het schip is behouden in de haven van Urk binnengebracht. Het andere vaartuig, het motorschip ,,Adriana Cornelia", schipper Van Vliet, thuisbehoorende te St. Philips- land, is door den hoogen golfslag, welke gedurende verscheidene uren over het dek heensloeg, hooger op het strand geraakt. Waarschijnlijk is de „Adriana Cornelia" verloren. De vrouw en twee kinderen zijn per roeiboot naar het eiland gebracht en. doornat als zij waren, door de bewoners liefderijk opgenomen. Schip en lading zijn verzekerd. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoon. Pl.m. 11 uur uitzending van de begra fenisplechtigheden van Koningin Astrid te Brussel. 12.15 Gramofoon en de KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.10 Het KRO-orkest. 5.00 Gramofoon en KRO-orkest. 6.15 De KRO-boys. 7.15 Interview van drs. H. L. Jansen door J. P. de Brabander, waarna gramofoon. 8.00 Berichten en Gramofoon. 8.15 Concert door het Stedel. Orkest v. Maastricht (9.009.15 Internat Sport- revue). 10.00 Charley Gaudriot en zijn Weensch orkest, afgewisseld door gramofoon. 11.30 Gramofoon. Hilversum 1875 M. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding en Gram.pl. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.00 Causerie. 11.30 Orgelconcert. 12.30 De Octophonikers. I.30 Voordracht en Vioolspel. 2.304.00 De Kapel der Kon. Marine en gram.pl. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.05 Voor kleine kinderen. 5.35 Lyra-trio. 6.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.45 Causerie. 8.00 Berichten. 8.10 Omroeporkest. 9.05 „U bent geld te wachten", spel. 9.35 Disco-nieuws. 10.05 Omroeporkest. 10.30 Zuid-Amerikaansche muziek (gr.pl.) II.00 Berichten, waarna AVRO-Decibels. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.20 Northern-orkest. I.20 Jack Wilson en zijn ensemble. 3.05 Alfredo Campoli's orkest. 4.35 Zang en Strijkkwartet. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 8.20 BBC-Symphonieorkest. 10.20 BBC-orkest. II.3512.20 Jaok Jackson en zijn Band. Radio-Paris 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 ..La gazette de Montmartre", vroolijk programma. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.502.20 Concert uit rest. „Ritz". 3.205.20 Omroeporkest. 8.20 Concert uit Zwitserland. 9.50 Pianorecital. 10.3511.25 Omroeporkest. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. j Vijf auto-ongelukken in 24 uur. Men schrijft ons uit Hillegom: Er is geen ge- j vaar, de rails zijn goed volgens de autori- i teiten, zoodat niets verandert. Maar met j regenweer slippen massa's wagens. De Leidschestraat is vanaf de Elsbroekerlaan tot de Hartebaan levensgevaarlijk. Vanaf November 1933 tot heden is het ijzeren hek S bij villa „De Kraal" 5 maal omgereden. In j de afgeloopen 24 uur gebeurden er op dit gedeelte der Leidschestraat 5 ongelukken: Donderdagavond 11 uur voor het huis van den heer Endhoven; Vrijdagmiddag 1.45 uur voor het huis ,JDe Kraal"; Vrijdagmid dag 2 uur voor het winkelhuis van den heer De Nijs; Vrijdagavond 8.30 uur we derom voor het huis van den heer Entho ven, waarbij het hek totaal vernield werd en denzelfden avond voor villa „Brittan- je" van den heer W. Dekker. De vraag dient gesteld, of deze straat niet beter Autokerkhofstraat kan genoemd worden. Tot nog toe zijn geen menschen levens te betreuren, maar men is daar zelfs op de trottoirs niet meer veilig. De bewoners van dat gedeelte der straat zouden nog meer bijzonderheden kunnen geven. De mooie, nieuwe borden, die een max-snelheid van 25 K.M. voorschrijven, zijn een bespotting. Als enkele malen een aantal bekeuringen zou worden gemaakt, kwam de schrik er wel in. Zóó mag het in geen geval door gaan. Arm gebroken. Spelenderwijze kwam het tienjarig zoontje van den heer W. Warmerdam aan de Wilhelminalaan te val len en brak een arm. Na een voorloopige behandeling werd de jongen naar een der ziekenhuizen vervoerd. Ingebroken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij den heer N. C. Veldhuis, bloemist aan de Mariastraat. De inbrekers hebben uit een keukenraam een ruit gesneden en zijn toen door weg schuiven van een grendel binnen geko men. Het slot der keukendeur hebben ze beschadigd. Te half twee hoorde de heer V. een deur dichtslaan; toen hij zich bene den bevond waren de dieven vertrokken. Op het politiebureau kreeg V. geen gehoor, zoodat de politie niet terstond aanwezig kon zijn. Het bleek, dat de inbrekers al les overhoop gehaald hadden, doch tevens, dat het uitsluitend om geld te doen was. Gelukkig was er weinig geld in huis. zoo dat de onverlaten zich met een bedrag van 12.20 Uit Leipzig: Dresdensch Philh. Or kest en solisten. 4.20 Zang en piano. 5.20 Concert. 8.35 Stunde der Nation Eigenes Heim und eigener Herd". 9.20 Sted. Orkest van Bochum. Rome, 421 M. 9.00 Gevar. concert. 10.20 Zang en cello. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.51 Omroeporkest. I.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pL 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Constantin- orkest. 5.20 PianorecitaL 5.50 Gram.pL 6.50 Zang. 7.05 en 8.20 Gram.pL 9.20 Hoorspel. 9.45 Vocaal Trioconcert. 10.3011,20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Eigenes Henm eige ner Herd. 9.20 Noorsche, Spaansche en Italiaan- sche volksliederen. 10.20 Beriohten. 10.50 Orgelspel. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl-sender. 10.20 Keulen. 12.20 Brussel VI. of Luxemburg. 13.20 Brussel VI. (persberichten). Plm. 13.30 Brussel VL of Luxemburg. 14.20 Deutschl .sender. 15.20 London Reg. 17.20 Brussel VI. of diversen. 19.20 Deutschl.sender. 19.50 Brussel VI. (persberichten). Pl.m. 20.20 Brussel Fr. of Luxemburg. 21.20 Deutsohl.sender. 22.20 Boedapest of diversen. 23.05 Leipzig. 4de Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 11.05 London Reg. 11.50 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Droitwich. 20.20 London Reg. 21.00 diversen. 21.20 London Reg. 22.20 Droitwich. rond 12.hebben moeten tevreden stel len. Vingerafdrukken waren niet te ne men. De politie stelt een onderzoek in. Arbeidsbeurs. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans als werkzoeken den ingeschreven 265 personen tegen 275 voor een week. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 3 Sept. a.s. des avonds te half acht. Punten van be handeling zijn: 1. Beëediging van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Vaststelling van -de notu len de rvergaderingen van 5 Juni en 24 Juli LI. 4. Mededeeling van ingekomen stukken. 5. Benoeming van: a. vier leden van de commissie voor de Bedrijven; b. vier leden van de commissie van fabricage; c. vier leden' van de commissie voor het Grondbedrijf; d. vier leden van de Berg- haven-commissie; e. zes leden van de Be lasting-commissie. 6. Benoeming van: a. een commissie, belast met het nazien van de gemeente-rekening, dienstjaar 1934; b. een commissie, belast met het nazien van de rekening van den Schoolartsendienst, dienstjaar 1934. c. een commisie inzake den aanleg van een haven. 7. Rondvraag. Werkloosheid. Opperlieden 20, grond werkers 50, timmerlieden 28, metselaars 24, fabrieksarbeiders 5, Kuipers 43, schil ders 6, losarbeiders 110, landarbeiders 47, visschers 55, stokers, 11, binnenschippers 8, varensgezellen 7, machinist 1, machine bankwerkers 3, loodgieters 3, tuinlieden 3, smid 1, molenaar 1, mandenmaker 1, auto- geenlasscher 1, broodbakker 1, kok 1, straatmakers 2, kellner 1, scheepmakers 6, letterzetter 1, chauffeurs 4, voorslager 1, stucadoors 2. Vrouwen: dienstmeisjes 3. Jeugdige werkloozen: jongens 15, meisjes 22. Totaal 487. LISSE. Missie. In de parochie van de H, Agatha zal van 7 tot 18 December a.s. een H. Missie worden gehoud|n door E.E. P.P. Redemptoristen. Aangezien deze data reeds vroegtijdig zijn medegedeeld kunnen de diverse organisaties o.a. hiermee reke ning houden. Personalia. Te Amsterdam slaagde voor het V. E. V.-diploma de heer K. Nieu- wenhuis, opgeleid aan de Vaakvondschool der Ambachtsschool te Leiden. Dit exa men werd afgenomen door de Vereeniging tot Bevordering van Electrotechnisch Vak onderwijs in Nederland.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7