MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 DE LEIDSQIE COURANT 1TC.KUE. BLAD. PAG. IQ DE PROVINCIALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Goede 3 X 1000 race van „Holland". Bovengenoemde wedstrijden werden ge organiseerd op de sintelbaan, gelegen bij de voormalige Nenijto-hallen en vonden onder buiten-gewoon slechte weersomstan- dieheden plaats, terwijl de baan door de velen regen buiten uiterst zwaar was ge worden. De Holland-anan P. van Egmond zorgde dien dag voor een verrassing, door in de 3000 M. A en B-klasse op tactische wijze als eerste te eindigen. Daar de derde man van de 3 X 1000 M. ploeg verhinderd was, moest van Egmond invallen. De samenstelling van deze estafette werd hierdoor als volgt: 1. Visser, 2. van Egmond, 3. van Bakel. Visser startte en rukte onder een neer- plensenden regenbui direct naar voren. Hij bleef aan den kop en alleen de Feyenoord- inan wist hem te volgen. Ook van Egmond •had het genoegen, ondanks dat hij dien middag reeds een 3000 M. geloopen had, als eerste van Bakel aan te tikken. In de laat ste 1000 M. ontwikkelde zich een felle strijd tusschen Feyenoord en Holland. Van Bakel sloeg tot vier maal toe een aanval van Feyenoord af. In de laatste 50 M. kwam Feyenoord echter iets voor en hoewel van Bakel hardnekkig poogde hem weer voorbij te komen, lukte dit niet en werd „Hol-land" met miniem verschil 2de achter Feyenoord. Tijd Feyenoord 8.41.4, Holland 8.41.7. De andere ploegen lagen ver, tot zelfs een volle ronde achter. Het clubrecord van „Holland", dat op 8 min. 50 sec. stond werd dus uitstekend ver beterd. Met deze prestatie staat „Holland1" op de 4e plaats van de Nederlandsche rang lijst 3 x 1000 M. estafette. ZWEMMEN SUCCESSEN DER NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS TE OSLO. Zaterdag werden de internationale zwem wedstrijden in het zwemstadion te Oslo voortgezet. Het weer was nog slechter dan Vrijdag. Het regende, terwijl het water in dit open bad bepaald koud mocht worden genoemd. Ongeveer 400 toeschouwers wa ren slechts bij deze wedstrijden aanwezig. De Nederlandsche zwemsters hebben we derom op overtuigende wijze haar meerder heid in verschillende nummers bewezen. De 100 meter vrije slag voor dames werd door Willy den Ouden gewonnen in 1 min. 7.6 seconde. Annie Timmermans werd in dit nummer tweede met een tijd van 1 min. 12.4 sec., terwijl Gretha Brouwers, die ook aan dit nummer deelnam, als derde eindigde in 1 min. 12.9 sec. Eerst op de vierde plaats kwam een Noorsche zwemster, nl. Aude Olsen uit Oslo en deze deelneemster noteer de een tijd van 1 min. 16.9 sec. Gretha Brouwers won het nummer 100 meter schoolslag voor dames in den tijd van 1 min. 31.7 sec. Zij bleek precies 10 sec. sneller te zijn dan de Noorsche zwemster Regmor Beck, die als tweede aankwam. In andere nummers kwamen de Rotter - damsche dames niet uit. Alleen nam Willy den Ouden nog deel aan de demonstraties schoonspringen, waarvoor zij veel bijval oogstte. De 200 m. vrije slag heeren, welk num mer eveneens internationaal was, werd ge wonnen door den Zweed Wüliam Grut met een tijd van 2 min. 24.7 sec. De Noor Jen sen werd tweede in 2 min. 29.7 sec. Ook gisteren hebben de Nederlandsche zwemsters fraaie successen te Oslo ge boekt. De weersomstandigheden waren dit maal bijzonder fraai en ongeveer 1000 toe schouwers waren in het Oslosche zwemsta dion aanwezig. De Rotterdamsche zwem sters namen slechts aan twee nummers deel. Op de 100 meter rugslag werd Willy den Ouden eerste in den tijd van 1 min. 24.8 sec., tweede werd Annie Timmermans in 1 min. 28.4 sec., terwijl Gretha Brouwers derde was in 1 min. 31.7 sec., Edith Gut- terson was de eerste Noorsche zwemster in den tijd van 1 min. 37.9 sec. Op de 400 meter vrije slag heeren ves tigde Gruseth (Oslo) een nieuw Noorsch record met een tijd van 5 min. 25.2 sec. Onze vertegenwoordigsters kwamen nog uit op de 50 meter vrije slag. Willy den Ouden legde dezen afstand af in 30.6 sec., Gretha Brouwers bezette voor Annie Tim mermans de tweede plaats. De tijden waren resp. 32.6 en 33.2 sec. Als vierde tikte Mar- greth Olsen (Noorwegen) aan in den tijd van 33.3 sec. De Rotterdamsche zwemsters zullen ook hedenavond te Oslo deelnemen aan wed strijden, welke dien avond in het overdekte bad der Noorsche hoofdstad worden ge houden. Daarna vertrekt het gezelschap naar Denemarken. HET Y IN ENGELAND. Ook op den laatsten avond uitstekende resultaten. Voor een uitverkocht zwemstadion te Brighton on Sea heeft „Het Y" Zaterdag avond voor de laatste maal deelgenomen aan zwemwedstrijden tijdens haar tournée in Engeland. Van de negen wedstrijden, welke door het district Sussex waren uit geschreven voor de dualmeet tegen „Het Y", heeft de Amsterdamsche club er 7 ge wonnen en 1 verloren, terwijl de negende in een dead heat geëindigd is. De jeugdige Y-ster Tine Wagner won drie nummers, nl. de 110 yards vrije slag in 1 min. 17.2 sec., de 220 yards vrije slag in 2 min. 40 sec. en de 100 metter rugslag in 1 min. 29 sec. Geerling won de 440 yards vrije slag in 5 min. 37.6 sec., terwijl dezelfde zwemmer als tweede aankwam in het nummer 220 yards, waarbij hij eent tijd van 2 min. 43.2 sec. noteerde. De 110 yards vrije slag heeren werd ge wonnen door Dijkema in 1 min. 7.4 sec. met gering verschil voor Maier die er 0.2 sec. langer over deed. Metman zwom schitterend op de 110 yards rugslag tegen den Europeescheri kam pioen Besford. Beide zwemmers tikten te gelijk aan, de tijd was 1 min. 13.4 sec. Som migen hadden Metman als eerste zien aan komen, doch de kamprechter gaf een dead heat. De 3 x 55 yards wisselslag estafette le verde een nieuwe zege voor het Y op in den tijd van 1 min. 41.2 sec., terwijl ook de 4 x 55 yards vrije slag estafette door de Am sterdammers gewonnen werd. Hier bedroeg de tijd 1 min. 56.4 sec. Het slot van den avond werd gevormd door den waterpolo-wedstrijd YSussex, welke ontmoeting door het Y met 63 werd gewonnen. De rust was ingegaan met den stand 40 voor het Y. De Amsterdamsche doelpunten werden gemaakt door v. <L Bosch (3), van Bommel (2en J. Kohier (1). Na deze uitstekende geslaagde tournée keerde het Y Zondag weer naar Nederland terug. 2 KM. ZWEMWEDSTRIJD IN DE SCHIE. Ida Breukel en Voorwinde de winnaars. De Rotterdamsche Zwemclub heeft Zater dagmiddag den jaarlijkschen zwemwed strijd in de Schie georganiseerd, waarvoor de belangstelling vrij groot was. Bij de dames won Ida Breukel in den tijd van 41 min. 29.8 sec., terwijl bij de heeren de R. Z. C.'er Voorwinde als eerste aankwam. Zijn tijd bedroeg slechts 0.8 sec. minder dan dien van Ida Breukel. De resultaten waren: Dames: 1. Ida Breukel, ODZ, 41 min. 29.3 sec.; 2. M. de Qraaf, ODZ, 43 min. 55.2 sec.; 3. Marie Olsen, RDZ, 44 min. 8.6 sec. Heeren: 1. A. Voorwinde, RZC, tijd 41 min. 29 sec.; 2. D. de Vos, RZC, in 42 min. 41 sec.; 3. Samkalden, RZC, 42 min. 49.4 sec. 100 meter gekleed reddend zwemmen: 1. Korpershoek, RZC, tijd 2 min. 1.8 sec.; 2. P. Kruithof, RZC, 2 min. 26 sec.; 3. Wes- sels, RRB, tijd 2 min. 27.6 sec. Waterpolo? wedstrijd: Rotterdamsche ZwemclubLeidsche Zwemclub 12. WATERPOLO Uitgestelde wedstrijd. ,De propaganda-wedstrijd om een zilve ren wisselbeker de Brasem Ide Zijl I, welke gisteren te Roelofarendsveen zou worden gespeeld, is door de Brasem van wege het slechte weer uitgesteld tot Zon dag. 8 September a.s. ZEILEN DE ZEIL WEEK TE BURNHAM BEGONNEN. Mast van de „Piet Hein" gebroken. De jaarlijksche zeilweek te Burnham on Crouch is voor de Nederlandsche deelne mers minder gelukkig begonnen. Op dezen eersten dag werd een race in de Interna tionale 6-Meter klasse gezeild en daarbij had de „Piet Hein" het ongeluk den mast te breken. Winnaar van de eerste race der 6-Meters werd de Engelschman Leaf met het jacht „Catherine" in den tijd van 1 uur 17 min. 50 sec. De Starbooten kwamen Zaterdag nog niet aan den start, doch wel werd er een wed strijd gezeild in de sharpieklasse. Winnaar werd de Engelschman Dans met de „Cutty Sark" in den tijd van 1 uur 6 min. 21 sec. Asl derde arriveerde de Loosdrechtenaar I. G. ten Sythoff met de in Engeland geleen de boot „Lightning". Zes deelnemers gaven den strijd op. KORFBAL NERERLANDSCHE KORFBALBOND. De competitie begonnen. Gisteren is aanvang gemaakt met de korfbal-competitie van het nieuwe seizoen. De uitslagen waren: Eerste klasse Noord: NicW.W.M.D. 04, SpartaWordt Kwiek 27, VitesseDio 1—2. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen. Ie klasse. V.V.V.V.R.A. Draw. V.R.A. le in nings 120. V.V.V. le innings 63 voor 8 (tijd) V.O.C.H.C.C. H. Gew. door H.C.C. II met 2 huns o pde le innings. (Nog 3 wickets in handen). V.O.C. le innings 81. H.C.C. II le innings 83 voor 7. H.C.C. IHaarlem. Gew. door H.C.C. I met 33 runs op de le innings. (Nog 1 wicket in handen). Haarlem 134, H.C.C. I 167 voor 9. H.C.C. IIHermes D.V.S. Draw. H.C.C. le innings 205 voor 4 (gesl.). Her mes D.V.S. le innings 107 voor 3 (tijd). 2e klasse. H.C.C. rvExcelsior II. Gew. door H.C.C. IV met innings en 82 runs. Excelsior 31 en 16, H.C.C. 129. GYMNASTIEK Jeanne d'Arc. Den leden wordt bekend gemaakt dat morgenavond de gymnastieklessen weer zullen beginnen en wel in het nieuwe gym nastieklokaal Oudevest no. 35a; de lesuren zijn: adsp, 6.157.15, dam^s met groote adsp.: 7.158.30; heeren met groote adsp.: 8.309.45 uur. F'JNPROD/EDS HEÊ VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. DISTRICTSELFTALLEN ZUID—NOORD 6—2. Het elftal definitief vastgesteld. Om tot de keuze te komen van een D.H.V.B.-elftal van het district Haarlem, dat op 8 Sept. een wedstrijd speelt tegen het dito van Leiden, had de comm. een proefwedstrijd vastgesteld op het Concor- dia-terrein wat voor Hillegom een attrac tie bleek te zijn. Velen waren daarbij aan wezig en zijn tenslotte niet teleurgesteld, daar er een zeer behoorlijke partij voetbal werd te zien gegeven. Bij Noord is Deu- tekom van Alliance vervangen door Reeu- wijk (Conc.), bij Zuid Huizen (Gr. Wit) door Lensen (Vog.zang). In een snel tem po begonnen, blijkt Zuid het eerste inge speeld en speciaal de linkervleugels is zeer actief. Reeds na 10 min. geeft Lensen zeer tactisch laag voor doel, waarop v. Maris Zuid de leiding geeft. Noord doet alle moeite, maar heeft handen vol om den druk te weerstaan, terwijl de achterhoede van Zuid zoodoende meer tijd krijgt zich in te spelen. Bovendien mist Bosdijk (D.S.S.) eenige opgelegde kansen. Weer volgt een goed sluitende aanval, waaruit v. Maris (v. Nispen) uit een moeilijke positie een prachtschot inzendt, wat Gus- tenhoven te machtig blijkt. De wedstrijd wordt op z'n best als Noord ook wat be ter van zich af gaat bijten, doch voor doel, is het nog mis, terwijl in enkele ge vallen BeelenLensen resoluut ingrepen. Zuid doet het beter, als de bal weer van man tot man bij v. Rooden Jr. (H.B.C.) belandt en deze er via de paal er 30 van maakt. Toch komt Noord er steeds beter in en juist voor de rust maakt Bosdijk er met een omhaal 31 van. Was voor de rust Zuid overtuigend de meerdere geweest, na de rust ging het meer gelijk op, en was het alleen v. Maris, die met z'n venijnige schoten er al gauw 51 van maakte. Toch valt het binnentrio van Noord, dat geheel uit D.S.S.-ers be stond als geheel tegen, daar ze het spel te kort hielden, en de vleugels er slechts sporadisch in betrokken werden. Massa (O.G.) zet nu keurig voor en Harms schiet keurig in (52). Het peil zakt nu eenigs- zins en als v. Rooden er met een ver schot nog 62 van gemaakt heeft, doet Noord nog wel eenige fiksche pogingen om den achterstand in te halen, doch vindt nu Aars op z'n post die in tegenstelling met z'n collega aan de overzijde zonder eenige franje z'n doel keurig verdedigde. De commissie stelde na afloop direct het elftal samen. Dit ziet er uit als volgt: Doel: Aars (Concordia). Achter: C. v. Beelen (Concordia), Len sen (Vogelenzang). Midden: J. de Boer (B. Sm.), Houkes (D.S.S.), Nink (O.I.V.). Voor: Lensen (Vogelenzang), v. Maris (v. Nispen), Vernooy (B.S.M.), Zandstra (D.S.S.), Kleijn (Concordia). Reserves: Massa (O. G.), v. Riel (T.Y. B.B.), Reeywijk (Concordia). UTRECHT—GOUDA 3—2. Onder begustiging van sohitterend weer terwijl het terrein in uitstekenden toe stand verkeerde werd gisteren een wed strijd gespeeld tusschen het Kringelftal van Utrecht en Gouda. In het Gouda-elftal waren 5 V.E.P.-spelers geplaatst, te weten Scholten, Everwijn, Smits, Stevens cn Everwijn (back). Onder leiding van scheidsrechter Bult man stonden de elftallen precies te half drie opgesteld. De Utrechtschen in roode shirt gekleed ondernamen al zeer spoe dig een aanval, die echter belandde bij de blauwe verdediging. Op het doel van Ever wijn wordt daarna de eerste corner geno men, die hij wegwerkt. Utrecht blijkt in zijn aanvallen berekender te zijn en sohept dan ook gevaarlijk situaties voor het Goudsche doel. Hiervoor staat echter het hechte back- stel, waarbij de Woerdenaar Everwijn zich niet onbetuigd laat. Als Smits even later keurig doorgeeft, weet de linksbinnen hiervan te profiteeren door een keihard schot te geven, dat juist langs het Utrechtsche doel gaat. Vlak daar op moet Everwijn door uitloopen het leder wegwerken. Als eenigen tijd later Scholten een reuze kans krijgt Gouda de leiding te geven, mist hij jammerlijk. Hoewel de rooden meer combineerend werken weten de blauwen hun spel ook tot hooger peil op te voeren. Keeper Pot heeft werkelijk niet over pech te klagen als de Donker midvoor twee maal de bal juist tegen de lat kopt. De aanvallen wisselen regelmatig af. Onver wacht weet Smits (VEP) nu uit een aange geven bal met een hard schot keeper Pot te verschalken. Gouda leidt met 10. Vijf minuten later maakt Utrecht gelijk, als Everwijn de juiste tijd van uitloopen niet goed beoordeeld heeft. Met dezen gelijken stand breekt de rust aan. Direct na hervatting zetten de blauwen een geweldig offensief in, waardoor een corner geforceerd wordt. Het Utrechtsche doel komt meerdere malen in gevaar. Als dan de blauwe rechtsbuiten een geweldige ren onderneemt besluit hij die met een on houdbaar schot (21). Gouda is nu in 't veld sterker. Scholten kopt onhoudbaar in, maar staat off-side. Onmiddellijk hierna heeft ook Everwijn het nakijken. Stand 22. Een keihard schot van den Utrecht schen midvoor weet Everwijn mooi te stop pen. De Utrechtschen komen echter nu ste viger opzetten, maar blauw houdt stand. Toch weet v. Bokum onhoudbaar te scoren voor - Utrecht. De scheidsrechter ontging echter, dat het in zuiver buitenspel-positie was. De stand is nu 32 voor Utrecht. Pot moet direct daarop weer eenige gevaarlijke aanvallen van blauw onderbreken. De par tijen blijven tegen elkaar opgewassen het spel is aantrekkelijk speciaal de spil der Gouwenaars werkt zeer fraai. Tot het einde toe blijft blauw werken voor den gelijkmaker, wat echter niet lukt. Als de scheidsrechter het eindsignaal geeft, heeft Utrecht dezen in alle opzichten fair gespeel den wedstrijd met 32 gewonnen. Een tal rijk publiek heeft ervan genoten. LIS SE I—R. A. P. I. D. (Antwerpen) 2—2. Om 3 uur wordt begonnen. De gasten verschijnen met lichtblauwe shirts en witte broeken. Alle spelers der gasten droegen ten teeken van rouw een zwarte band om de linkerarm. Toen de elftallen zich h'adden opgesteld, werd ter nage dachtenis van Koningin Astrid een minuut het stilzwijgen bewaard, waarna de wed strijd een aanvang nam. De geestelijk ad viseur, kap. Schotten, trapt voor de Bel gen af. Er ontwikkelt zich in de eerste 10 minuten een gelijk opgaande strijd. Om beurten zijn beide doelen in gevaar, doch de achterhoeden zijn betrouwbaar. Lang zaamaan wordt Lisse sterker en de aan vallen van Lisse worden zoo breed moge lijk opgezet en het regent dan ook voor zetten van links en rechts, doch het goede schot is nog zoek. Geregeld wordt de ach terhoede der gasten uit elkander gerukt, maar dan in laatste instantie is het de keeper, die een prachtpartij speelt en het gevaar bezweert. Tot eindelijk ook hij moet zwichten voor een kopbal van den midvoor, zoodat Lisse na 20 minuten de leiding heeft (li—0). De Belgen zien nu het gevaar en het spel raakt meer ver deeld, doch goalmakers zijn er in de Bel gische voorhoede niet. Even later lost de rechtsbinnen van Lisse een hard schot, de keeper redt ten koste van een corner, welke goed genomen door den .rechtsbin nen in een doelpunt wordt omgezet (20). De eerste helft der speeltijd verstrijkt oneer en meer en het ziet er naar uit, dat de gasten voor de rust niet zullen doel punten totdat de ver naar voren gescho ven midvoor even wordt los gelaten, de bal bemachtigt en de eer is gered (21). Na de rust zijn de gasten aan 't woord en behouden het eerste kwartier het beste van het spel, doch nu eerst kan men de kracht der Lisser achterhoede aanschou wen. Hadden in deze periode de Belgen het spel niet zoo kort gehouden, dan had den zij o.i. meer doelpunten kunnen ma ken, doch nu kon de achterhoede van Lisse steeds weer ingrijpen. Lisse onderneemt nog wel vele aanvallen, doch de keeper I der gasten is nu op z'n best. Alle schoten, links en rechts, vangt hij met een gemak, dat hem tot een doelman van klasse stem pelde. De wedstrijd loopt meer en meer ten einde. Zou Lisse winnen? De Belgen denken er anders over en in de laatste minuut weet de linksbuiten met een mooi schuin schot de partijen op gelijken voet te brengen (22). Even hierna is het ein de. Over het spel der Belgen nog dit: het is te doorzichtig, hun plaatsen was niet zoo verzorgd, als bij Lisse. Er werd wel eens te veel individueel gespeeld, doch over het algemeen kunnen zij op een goeden wedstrijd terugzien. Tevens kan men uit deze wedstrijd zien, dat het R.K. spelpeil in België nog niet die hoogte heeft als hier te lande. Als men nagaat, dat R.A.P.I.D. de 2e plaats bezet in de eere- afd. van den R. K. Belgischen Voetbal- bonde dan is deze uitslag voor Lisse meer dan bevredigend, te meer daar Lisse voor het grootste gedeelte van den wedstrijd het beste van het spel heeft gehad. Gaar ne roepen wij deze Belgische vrienden •een tot weerziens toe. SCHEIDSR. ELFTAL DISTRICT LEIDEN. De medaille wedstrijd van de scheidsrech ters uit het District Leiden te Noordwijker- hout tegen de Westlandsche dito is in een overwinning der Leidsche geëindigd met 3—1. Bij den aanvang sprak de aanvoer der, Joh. Meijer, eenige welkomstwoorden tot de Westlandsche arbiters, vergezeld van een prachtigen ruiker bloemen voor hun aanvoerder De Leidsche scheidsrechters waren groo- tendeels in de meerderheid, waardoor de stand al gauw 30 werd. Even voor rust maakte de rechtsbinnen van de gasten een schitterend doelpunt (31). Na rust wogen beide partijen tegen elkaar op, waardoor de doelen beurtelings in ge vaar kwamen, doch de verdedigingen hiel den stand. Na afloop maakten de scheidsrechters een wandeling door de tuinen, bosschen en paviljoens van het St. Bavogesticht wat zeer op prijs werd gesteld. Hierna dankte de secretaris van de Scheidsrechters Commissie (District Lei den) het Bestuur van V. V. S. B. in het bij zonder broeder Overste van het St. Bavo- Gesticht voor hun gastvrijheid. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. R.K. Sportver. „Meerburg". Aangezien er Woensdag, Donderdag on Vrijdag triduum is, kan de gymnastiekles van a.s. Woensdag 4 September niet door gaan. Vooral de lede nvan Groenendijk dienen hiervan goede nota te nemen. Eerstvolgende gymnastiekles Woensdag 11 September van 8,509.45 uur. R.K. Sportver. „Kolpings-Boys". Gisteren speelden onze beide senioren elftallen te Groenendijk in de finale der seriewedstrijden, uitgeschreven door „St. Bernardus". Om half één trad ons verjong de 2e elftal in het veld tegen VCH I. We vermoedden, dat zij kansloos waren, daar in de laatste competitie ons eerste nauwe lijks wist te winnen. Daarom was het een mooie prestatie om na met rust reeds een 21 voorsprong te hebben behaald, met 32 te winnen en zoodoende een prachti gen beker te winnen. Nu volhouden, reser ves, dan kan de club dezen winter ook ver trouwen op goede resultaten. Het eerste bond den strijd aan tegen „St. Bernardus" I en zelden hebben wij zooveel spanning gezien. Rust ging in met 10 voor „St. Bernardus". Na de rust waren de par tijen aan elkaar gewaagd. Tot enkele secon den voor tijd was de stand 21 voor Kol pings-Boys, toen Wist „St. Bernardus" uit een vrijen schop gelijk te maken. De ver lenging bracht geen beslissing. De eerste 6 strafschoppen ook niet, want ze werden door beide partij en allen ingeschoten. Bij de volgende serie strafschoppen was St. Bernardus de gelukkige. Ons eerste won dus den tweeden prijs, een fraaiemedaille. R.K. Sportv. „V.V.L." Gisteren speelde het 2de elftal voor de nederlaag tegen AVO II. Met 8 man kon den zij nog tot de rust den stand brengen op 02. Na de rust konden zij het niet meer bolwerken tegen AVO, zoodat zij met 42 verloren. Het 3de toog naar KRV en kon het ook niet bolwerken. Het verloor met 21. Het a-Juniorenijelftal speelde tegen de dito's van Foreholte. Aan het einde van den wedstrijd stond de stand gelijk n.l. 4i. Toen er na verlenging geen verandering kwam, brachten penalty's de overwinning aan Foreholte. De b-Junioren gingen op bezoek 'oy Meerburg en verloren daar met 51. De Veteranen verloren van de Rouwkoop veteranen met 42, zoodat tenslotte geen een der elftallen won. R. K. Sportver. „Foreholte"." Onder begunstiging van prachtig weer vonden gisteren een drietal wedstrijden plaats op het Foreholte-terrein. Om 12.30 uur betraden het groene tapijt de Foreholte Jun. tegen VVL Jun. Het aanwezige pu bliek heeft genoten van deze spannende ontmoeting, tot het einde toe bleef het een wisselend succes. De verlenging bracht ook geen beslissing (44). Met strafschoppen was Foreholte de gelukkige. Hierna het middelpunt van den middag DHVB ADHVB B. Dadelijk laat zich deze wedstrijd aanzien als een van de beste soort Wat onwennig staan de spelers naast elkaar. Het B-elftal past het eerst een goed samen spel toe. Vooral de voorhoede is produc tief. De rust gaat in met een veilige 03 voorsprong voor het B-elftal. Na de thee eerst wat verkennen aan beide kanten, dan komt het A-elftal er beter in en maakt de achterstand tot 13. Maar weer komt B opzetten en spoedig is het 14. Echter in een minimum van tijd wordt de B-veste tweemaal doorboord 34. De overrompe ling van A houdt aan, maar vele malen redt de B-achterhoede schitterend. Het B- team schijnt uit het beste materiaal te be staan, voor alle zekerheid doelpunten ze nog eenmaal 35, en komt dus het einde met een goede zege. Scheidsrechter v. Duin leidde goed. De strijd van het Foreholte bekertournooi A om den lsten en 2en prijs tusschen Fore holte I en SMC I was een nogal forsche ontmoeting. Gelukkig liep alles met eenige kleine incidenten goed te einde, dank zij de leiding van scheidsrechter v. d. Lans. Wat jammer toch dat g.g. rivalen met elkander gaan afrekenen in een voetbal wedstrijd. Ook heeft daar het publiek veel schuld aan. We willen geen der partijen de schuld geven. Laat echter allen die hier aan schuld hebben, dit trachten te verbe teren om een verblijf op onze R. K. Sport velden zoo prettig mogelijk te maken voortaan. Men bedenke dat er zeer vele goedwillenden zijn. Het resultaat van den wedstrijd was 11. SMC won tenslotte met strafschoppen den eersten prijs. R.-K. Sportver. „A. V. V." Gisteren speelde A. V. V. 2 haar laatsten nederlaagwedstrijd en wel tegen V. V. L. 2 uit Voorschoten. Als scheidsrechter Teu- nissen beginnen blaast, blijkt, dat V. V. L. met 9 man is, terwijl A. V. V. volledig verschijnt. Dit neemt echter niet weg, dat V.V.L. direct flink aanuakt en eenige mooie aanvallen opzet en met succes, want spoe dig weten zij op mooie wijze de leiding te nemen (0—1). Intusschen is nog een V. V. L'er verschenen, zoodat zij met 10 man spelen. A. V. V. zet eveneens eenige aan vallen op, doch de V. V. L.-achterhoede werkt resoluut weg. Opnieuw zien wen V. V. L. een aanval opzetten en hieruit den vooorsprong vergrooten (0—2), met wel ken stand de rust aanbreekt. De rust schijnt den A. V. V.'ers goed ge daan te hebben, want reeds na een kwar tier spelen hebben zij den stand gelijk ge maakt (2—2). Dit prikkelt blijkbaar V. V. L., want zzij vallen fanatiek aan, doch de A. V. V.-achterhoede is er thans goed in en retourneert alles. A. V. V. ziet dan kans den stand op 32 te brengen en ofschoon V. V. L. zenn uiterste best doet om gelijk te maken, gelukt hun dit niet; een corner le vert evenmin resultaat op. Dan gaat de A. V. V.-rechtshalf er op zijn eentje tus- scheuit en weet den stand op 42 te bren gen. Spoedig fluit de scheidsrecther het einde en heeft A. V. V. verdiend met 42 gewonnen. A. V. V. 4 speelde te Nootdorp een vriendschappelijken wedstrijd tegen Vo gel 2 en wist een 64 overwinning te be halen. Het B-elftal verloor in een vriendschap pelijken wedstrijd met 20 van Wilhel mus b.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10