LICtIT m DUMTfDM!) VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1935 DE LË1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. i VQAGEM OVEQ OI1J GELOOF Vraag 72. Hoe moet men eigenlijk den ken over die „nieuwe" gewoonte, welke tegenwoordig in vele kerken wordt gevolgd van „zitten" (bijv. onder het zingen van den Credo, het Epistel enz.) en „staan" onder een plechtige H. Mis? Antw.: Men noemt het op deze wijze „medeleven" bij een plechtigen („gezon gen") H. Mis wel „Liturgisch Mishooren" omdat het een onderdeel vormt van het werkelijk medebidden en medebeleven der Liturgische heilige handelingen, dat geluk kig in den laatsten tijd zoo wordt bevor derd. De regels voor dat „zitten en opstaan" zijn te vinden in de „rubricae generales Missalis" (XVTI) d.z. de algemeene regels voor den celebrant, de officianten en de aan wezigen (in deze rubrieken „chorus", het koor genoemd), welke „rubrieken" vóór in het Missaal staan afgedrukt. Meer en meer ibegint deze goede gewoonte van meezin gen en meebidden ingang te vinden; zij heeft tot belangrijk resultaat dat de aan wezigen bij een „Hoogmis" veel beter hun aandacht op de heilige handelingen ge richt kunnen houden en zelf daaraan prac- tisch deelnemen, zooals de bedoeling is. Deze manier van Hoogmis-hooren is dus niet „nieuw", want de zeer oude Misru- brieken leeren haar, maar zij was in onbruik geraakt. Of en waar het wenschelijk is. ze weer in te voeren, is iets, dat de zeereerw. Pastoors kunnen beoordeelen. Vraag 73. Hoe konden de drie Wijzen uit het Oosten zoo spoedig aan de kribbe zijn, daar zij alles te voet moesten afleg gen? Antw.: In de H. Schrift (Matth. n, 1) staat niet precies aangegeven, wanneer de Wijzen uit het Oosten bij Jezus kwa lmen. Er staat slechts: „Toen Jezus nu ge boren was te Bethlehemzie, toen kwa men er Wijzen uit het Oosten te Jeruza lem"Er kan dus best geruimen tijd verloopen zijn tusschen Jezus' geboorte*en hun komst. Men weet ook niet vap hoever weg zij kwamen en daarenboven is het heelemaal niet gezegd, dat zij, zooals U be weert, te voet gingen; zij kunnen immers op kameelen bijv. gekomen zijn, zooals de gewone afbeeldingen ook altijd te kennen geven? Vraag. 74. Ik las laatst dat eenige groote Katholieke schrijvers van meening zijn, dat het grootste gedeelte der menschheid voor eeuwig verloren zal gaan: Is dit volgens de leer d,er Kerk? Antw.: De Katholieke Kerk heeft deze leer nooit verkondigd. Sommige schrijvers Katholieke en Protestanten hebben dat gedaan, maar men moet nooit de zui ver „particuliere" beschouwingen van eenige weinigen betreffende de ondoor grondelijke raadsbesluiten van God be schouwen als de „leer der Kerk" in deze. Vraag 75. Is de „vrees" voor de hel niet een lage en onwaardige beweeg reden tot een deugdzaam leven? Antw.: Deze beweegreden is natuurlijk niet de hoogste. Wanneer men God zou dienen en de zonde vermijden uitslui tend, om de hel te ontgaan (m.a.w. dat men zóó is ingesteld, dat men zeker zou willen zondigen, wanneer er geen straffen van God bestonden) dan mist men alle liefde en zal men zijn eeuwig doel niet kun nen bereiken. Het hoogste motief voor een deugdzaam leven is natuurlijk: de volmaak te liefde tot God. Maar alle menschen zijn geen heiligen, en ook streven allen helaas niet naar de volmaaktheid! Voor onze zwakke menschelijke natuur is de beweeg reden „vrees" een allerkrachtigst hulpmid del om het kwade te laten en het goede te doen. Elke wetgeving ter wereld kent haar strafbedreiging, ofschoon een goed burger ook zonder deze de wetten niet zal over treden! Deze hulp voor de menschelijke natuur vindt ook haar uitdrukking in de H. Schrift, o.a.: „De vreeze des Heeren is het begin der Wijöheid" (Prov. 9, 10). En in de vrees kan de menschelijke natuur ook een aanleiding vinden God te bemin nen: want door de beschouwing van de macht van den almachtigen God om ons te straffen, kunnen we er toe komen Hem des te meer te beminnen, waar wij zien, dat Zijn eindelooze barmhartigheid altijd gereed staat ons te vergeven en ons voor de eeuwige straffen te bewaren! En dan: onze begeerte om te zondigen kan zóó hevig zijn, dat zij onze liefde tot God geheel over stemt: dan kan de heilzame vrees voor Gods straffen ons nog beletten Gods wet te overtreden! Christus woorden: „vreest liever Hem, die èn ziel èn lichaam in de hel kan verderven" (Matth. 10, 28) heeft on- tel'baren van die hel gered! Vraag 76. Het is toch mogelijk, dat som mige relikwieën, die vereerd worden niet echt zijn; als ik een relikwie vereer, heb ik dikwijls de verontrustende gedachte, dat ik misschien een geestelijk-waardeloos voor werp vereer. Wat hiervan te denken? (Zoo meen ik Uw uitvoerig schrijven te kunnen samenvatten). Antw.: U maakt zich wel wat gauw on gerust. Want zelfs al zou een relikwie, die door U vereerd werd, niet echt zijn, dan heeft toch Uwe daad van heiligen-vereering waarde! De relikwieën-vereering is immers geen directe vereering: men vereert toch niet dat stukje been of kleed om dat stukje zelf, maar men vereert de heilige, tot wiens lichaam of kleed het veronder steld wordt behoort te hebben! Ook al zou dus bijv. een relikwie van den H. Antonrus niet echt zijn, de geloovigen, die haar te goeder trouw vereeren, eeren daarmede den H. Antonius en verwerven er zijn voor spraak door! Ongetwijfeld zijn er wel relikwieën die ten onrechte voor echt gehouden worden. Herhaaldelijk zijn, reeds door het Concilie van Trente en ook later door Rome, de Bisschoppen de wereld gewaarschuwd, voorzichtig te zijn met relikwieën. En geen enkele Katholiek is verplicht een relikwie voor echt te houden, als hij meent dat de bewijzen voor haar echtheid niet voldoende zijn. Altijd moeten de relieken vergezeld zijn van authentieke documenten van echt heid. Vraag 77. Waarom worden Protestanten herdoopt, wanneer zij Katholiek worden? Antw.: Een gedoopt Protestant wordt na tuurlijk niet herdoopt, wanneer hij Ka tholiek wordt, daar het Doopsel maar ééns geldig ontvangen kan worden. Maar wel worden bekeerlingen dikwijls „voorwaarde lijk" overgedoopt, waarbij de formule ge bruikt wordt: „Indien gij niet gedoopt zijt, dan doop ik U in den naam van den Vader enz.". Dit „voorwaardelijk" doopsel is een „veiligheidsmaatregel" omdat het Doopsel bij sommige Protestantsche Kerkgenoot schappen vaak zeer twijfelachtig-geldig wordt toegediend bijv. zóó, dat een groot aantal menschen met water besprenkeld wordt, zoodat soms alleen de kleeren van sommigen worden bevochtigd. Door de voorwaarde: „Indien gij niet gedoopt zijt" verliest die „her-doop" geheel zijn betee- kenis, indien het eerste doopsel wél geldig was. Vraag 78. Waarom mogen vrouwen niet met ongedekt hoofd in onze kerken komen? Antw.: Dit werd en wordt nooit passend geacht volgens traditie vanaf het begin der Kerk, welke traditie berust op de woorden van Sint Paulus: „Iedere vrouw, die bloots hoofds bidt. doet haar hoofd schande aan" (1 Cor. 11, 5). In Paulus' dagen hield een fatsoenlijke vrouw haar hoofd bij open bare samenkomsten (en dus ook in de kerk) bedekt. Paulus verzet zich blijkbaar tegen vrouwen (1 Cor. 11) die, om aan te toon en dat zij in alles zooveel mogelijk aan den man gelijk te zijn, ook in de kerk haar hoofd onbedekt lieten. Daar gaat het eigen lijk in genoemd hoofdstuk bij Paulus om: hij wil er op wijzen dat de vrouw van na ture niet gelijk is aan den man en dat zij dus goed doet, ook de uiterlijke gewoonten, die haar van den man onderscheiden, te onderhouden. De man kan zich in 't open baar wat vrijer bewegen; de vtouw moet zich meer ingetogen en stemmig houden (in onzen tijd is de lezing van 1 Cor. 11 aan de dames zéér aan te bevelen!!) Vanaf Paulus' dagen is die gewoonte, dat vrou wen irf de kerk gesluierd of ge-hoed moe ten- zijn, behouden. Vraag 79. De Paus wordt „H. Vader" genoemd, Maar Christus heeft toch gezegd: „En noemt niemand op aarde uw Vader; want één is uw Vader, die in de hemelen is" (Matth. 23, 9). Antw.: Het is allerduidelijkst, dat de woorden van Christus een b ij zonder e, niet een algemeene beteekenis hebben. Want dam zouden wij ook onzen bloedeigen vader geen „vader" mogen noemen! Maar Christus wilde de hoovaardigheid der schriftgeleerden en Farizeeën bestrijden, die er prat op gingen, dat de Joden hen met „Rabbi" (meester) of met „vader" enz. begroetten. Wij noemen den Paus en ook de pries ters „vader". (Pater is: Vader, biechtva der; Engelsch: father) om aan te duiden dat wij hun geestelijke kinderen zijn. Zij voeden ons op in het geestelijke. Door de H. Schrift wordt deze betiteling volko men gerechtvaardigd. De H. Paulus bijv. wijst de Corinthiërs er op (4, 14) dat hij hun geestelijke Vader is: „Want door (U) het Evangelie (te verkondigen) heb ik U ir Jezus Christus geteeld". Ook noemt hij (evenals de Pausen en priesters in der gelijke gevallen) Timotheus „zijn gelief den zoon" (1 Tim. 1, 2) en de H. Joannes noemt de eerste Christenen „mijn kinder- kens" (1 Jo. 2, 18). Hiermede zijn wij voorloopig door de vra- gen-voorraad heen! Ook met betrekking tot deze „vragenbus" schijnt er een seizoen te bestaan: in den zomer komen er maar wei nig vragen in! Wij wachten dus maar weer tot September! Men kan vragen inzenden ter beantwoor ding in deze rubriek bij Mr. A. Diepenbrock, Seminarie Hageveld, Heemstede. GEMENGDE BERICHTEN KIND DOOR TREIN VERMORZELD. Op onbewaakten overweg. Gisteren heeft op een onbewaakten overweg onder de gemeente Geffen een tragisch ongeluk plaats gehad. Het 16-jarig zoontje der wed. van H. uit de Ruwaard te Oss, dat niet geheel wel bij het hoofd was en meer in de omgeving ronddwaalde, wilde waarschijnlijk den overweg oversteken, op. het moment, dat de sneltrein van 17.19 uur uit Oss naar 's-Hertogenbosch in aantocht was. Het ventje werd door de locomotief gegrepen en enkele meters meegesleurd. Het hoofd werd het ongelukkige ventje van den romp gescheiden, terwijl ook een arm van het lichaam werd gerukt en het lijkje ook ver der nog vreeselijk verminkt was. De machinist van den sneltrein heeft blijkbaar niets van het ongeluk gemerkt en is doorgereden. Een meisje, dat in de nabijheid op het land aan het melken was, waarschuwde de marechaussée te Geffen, die onmiddellijk, vergezeld van den burgemeester van Gef fen, op de plaats van het ongeluk aanwezig was. Toen de moeder van het slachtoffer zich op het bericht van het ongeluk per auto eveneens daarheen begaf, is nog een onge luk gebeurd. Voor de auto uit reed de 22-jarige A. v. B. uit de Heihoekstraat te Oss, die van de fabriek, waar zij werkt, huiswaarts keerde. Alhoewel het meisje zooveel mogelijk uit week, werd zij door de auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Het slacht offer dat in de nabijheid van haar ouder lijke woning was, werd thuis binnengedra gen. Zij klaagde over ernstige pijn in den rug, dooh scheen overigens geen letsel te hebben bekomen. KNAAPJE DOODGEREDEN. Gistermiddag om half vijf is op het marktterrein te Geldermalsen, waar het zeer druk was, het 5-jarig zoontje van den landbouwer Ravesteijn door een boe renwagen overreden. Het was was vrijwel op slag dood. AUTOBOTSING OP DEN MUIDER- STRAATWEG. Op den Muiderstraatweg, even buiten de gemeente Diemen, nabij de Vinkenbrug, waar het wegdek moménteel in reparatie is zijn gisteravond twee vrachtauto's die waarschijnlijk geen rekening gehouden hebben met het feit, dat de weg ter plaat se thans smaller is, met elkaar in bot sing gekomen. De in de richting van Amsterdam gaan de vrachtauto werd op zij geraakt en ge deeltelijk vernield. De beide inzittenden werden gewond waarbij de chauffeur er het ergst aan toe bleek te zijn. Na door dokter Balfoort uit Diemen verbonden te zijn, werden beiden, die afkomstig waren uit Amsterdam, per ziekenhauto naar het Binnen Gasthuis vervoerd. De chauffeur had een hersenschudding bekomen. ERNSTIGE AANRIJDING TE VOGELENZANG. Onder Vogelenzang nabij Haarlem had op de Leidsohevaart een ernstige aanrij ding plaats. Nabij het viaduct van de Tra- liebrug naderde een vrachtauto uit Haar lem, toen plotseling uit een landweg de bloemistarbeider V., die zich naar huis wil de begeven, den weg kwam oploopen. Het uitzicht is daar ter plaatse zeer slecht, zoo dat de man de auto eerst op het laatste moment zag naderen. Hij werd door het voertuig gegrepen en kreeg een bloeden de hoofdwonde en een zware hersenschud ding. Hij is naar het Diaconessenhuis in Haarlem overgebracht. VRACHTAUTO DOOR GESLOTEN OVERWEG GEREDEN. Goed afgeloopen. Gistermorgen is een vrachtauto van E. Luiken, te Oldemarkt, door een der geslo ten sluitboomen gereden van den overweg bij de Drentsche Hoofdvaart, op een ©ogen blik, dat een trein uit de richting Leeu warden naderde. De brugwachter trok on middellijk het sein op onveilig. Op 20 M. afstand van den overweg kon de machinist den trein doen stoppen. De eene sluitboom werd door de auto verbrijzeld. De gedeel telijk vernielde auto stond op de rails. De bestuurder kwam er goed af. Tegen den onvoorzichtigen rijder, die beweert de boo- men niet te hebben gezien, werd loor de marechaussee te Meppel, proces-verbaal opgemaakt. DE MOORD TE WILD ER V ANK. De twee aangehoudenen moeten de daders zijn. Het is de gemeentepolitie te Wildervank gelukt nadere belangrijke verklaringen te verkrijgen omtrent den moord op den ouden heer Kroeve te Wildervank, meldt het „N. v. h. N." Het is gebleken, dat een bedrag van om streeks 600 werd gestolen, welk bedrag reeds in beslag werd genomen. De justitie is er van overtuigd, dat de zaak geheel is opgelost en dat de reeds vroeger aangehoudenen B. B. en K. S. van Wildervank de daders zijn. Uitvoeriger mededeelingen zijn spoedig te verwachten. Groote brand te Zeelst. Vijf gebouwen in vlammen opgegaan In het plaatsje Zeelst bij Eindhoven is gistermiddag omstreeks vier uur brand uitgebroken in de boerderij van den land bouwer v. Oeffelen aan het Achtereind te Zeelst. Spoedig sloeg de brand over naar eeni ge kleinere huisjes. De brandweer van Zeelst kon, wegens gebrek aan water, weinig uitrichten. Nader- wordt gemeld: Om half tien brandt nog één schuur. De brand is ontstaan in de boerderij, toe- behoorende aan den heer Verhoeven uit Eindhoven en bewoond door den landbou wer van Oeffelen en was gelegen aan het Achtereind aldaar. Door den sterken wind greep het vuur snel om zich heen en spoedig stond de boerderij dan ook in lichte laaie. Van de 11 kinderen van den landbouwer waren er eenige thuis, welke zoo snel mogelijk het huis verlieten, zoodat er geen persoon lijke slacthoffers te betreuren zijn. De brandweer kon niets uitrichten wegens gebrek aan water. Er werd geen assisten tie gevraagd van de brandweer te Eind hoven, daar men zonder water toch niets kon uitrichten. Door de wind sloeg het vuur spoedig over naar één van de landbouwschuren van de boerderij en een blok arbeidershuis jes. Deze laatsten waren eigendom van den heer Sterken uit Eindhoven en werden be woond door de families van der Hoogen, Louwers en Kosters. De woningen en inboedels alsmede de voorraden graan opgeslagen in de land- boiiwschuur werden geheel een prooi der vlammen. De boerderij van Verhoeven en de in boedel waren verzekerd. Dit was slechts gedeeltelijk het geval met de inboedel van de arbeidershuisjes. De inboedel van Kosters was niet ver zekerd. Om zeven uur stonden de arbeidershuis jes nog in lichte laaie. Van de reeds uitge brande huizen heeft men de muren om vergehaald om te voorkomen, dat de brand zou overslaan naar de kapitale boerderij met schuren van den landbouwer van der Hoof, die aan de overzijde was gelegen. Hiervoor bestond groot gevaar, daar de wind juist die richting uit was en een wa re vonkenregen de kant van de tot nog toe door het vuur gespaarde boerderij uit waaide. Gelukkig draaide de wind in den loop van den avond, zoodat deze hofstede niet door het vuur werd aangetast. Door het draaien van de wind was de vonkenregen nu echter gericht op de tweede landbouwschuur, behoorende bij de boerderij van van Oeffelen. Het duur de niet lang of deze stond spoedig in lichte laaie. Het was gelukkig, dat het dien dag gere gend had, zoodat de daken van de andere huizen eenigszins vochtig waren. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de brand nog grooter afmetingen aan genomen hebben. Tegen tien Uur liep het tegen het einde. Alleen de tweede landbouwschuur, die het laatst in brand was geraakt, stond nog te knetteren. Honderden toeschouwers uit den omtrek waren op den vuurgloed af gekomen om het machtige schouwspel ga de te slaan. Velen bleven echter niet werkloos toe kijken, doch hielpen daadwerkelijk mee het vuur met alle middelen, die men had helaas geen water te bedwingen. BLIKSEMINSLAG. Boerderijbrand te Uffelte. Gistermiddag is te Uffelte tijdens een he vige onweersbui de bliksem ingeslagen in de boerderij, bewoond door den landbou wer H. van Lubec, te Uffelte. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het vee kon nog in veiligheid worden gebracht, doch overigens werd niets gered. De brandweer van Haverte en Uffelte konden, bij gebrek aan water, niets uitrichten. Door de gunsti ge windrichting werden de aangrenzende boerderijen gespaard. De bewoner, die zich in de schuur bevond, werd even door den bliksem getroffen, doch werd niet ernstig gewond. Alles was verzekerd. Boerderij te Wanne perveen afgebrand. Te Wanneperveen is gistermiddag tegen vier uur de boerderij van den landbouwer Klaas Peereboom door de bliksem getroffen en in brand geraakt. Het gebouw brandde binnen tien minuten geheel af. Niets van de inboedel kon gered worden. De inboedel en de woning waren verze kerd. BRANDSTICHTING TE R'DAM. Donderdagnacht om half 2 heeft 'n chauf feur ontdekt, dat er brand was uitgebro ken in pand No. 5 aan het Hofplein te Rotterdam, bewoond door den heer Th. M. De brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse versoheen, ontdekte men, dat de ruit van de voordeur was ingesla gen en dat zoodoende het slot van de voor deur was geopend. De familie M. was niet aanwezig. In het huis vond men alles overhoop gehaald. Kas ten waren geledigd, beddengoed lag ver spreid en men ontdekte een begin van brand in het sousterrain, in de keuken en in de achterkamer. Op deze plaatsen was beddegoed bij elkaar gelegd, dat in brand was gestoken. Bovendien was het vloer kleed in de voorkamer doordrengd met pe troleum. De brandweer wist de vuurhaar den spoedig te blusschen. De politie is daarna een onderzoek gaan instellen, waar uit is gebleken, dat in het huis was inge broken. In den tuin vond men een koffer met di verse artikelen erin en o.a. een aantal waardelooze effecten. De bewoner, de heer M., kon Donderdag morgen nog niet precies opgeven wat er gestolen was. Wel is vastgesteld, dat 't ta felzilver verdwenen is. De brand schijnt gesticht te zijn om de inbraak te camoufleeren. Het onderzoek in deze mysterieuze ge schiedenis wordt door de politie voortgezet. FRAUDE OP POSTKANTOOR TE BUSSUM. Ambtenaar legt bekentenis af. Een ambtenaar ten postkantore te Bus- sum, tegen wien vermoeden van fraude bestond, heeft gisteren een volledige be kentenis afgelegd. Hij heeft gedurende de laatste tien maan den verduisteringen gepleegd tot een totaal bedrag, dat voorloopig op 1300 gulden is te schatten. Hij beheerde voornamelijk de kassen van den girodienst en de postzegels. De inventarisatie der kassen geschiedde niet op denzelfden dag, zoodat de eene kas bij controle aangevuld werd met de andere. De diefstallen kwamen thans aan het licht bij het overgeven van een kas. De man is 48 jaar oud en gehuwd. Hij is voorloopig in arrest gesteld. OOK 'N DEURWAARDER KAN ZICH VERGISSEN!.... In de Van Slichtenhorststraat te Nijme gen heeft zich een tragi-komisch voorval afgespeeld. Een deurwaarder zou den inr boedel van een familie, die de huur van haar woning schuldig was gebleven, uit het huis zetten. De man belde aan, doch kreeg geen gehoor. Dies verschafte hij zich door forceeren van de deur toegang en de poneerde de meubelen op straat. Eenigen tijd later kwam de familie op dagen en vond haar hebben en houden in den stroomenden regen. Groote verbazing en verontwaardiging, want de deurwaar der had zich in het huis vergist en den in boedel van de verkeerde familie op straat gezet! Dat er een hartige discussie ont stond, valt te begrijpen en dat de zaak hiermee nog niet is afgeloopen, ligt even zeer voor de hand. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND GOUDSCH D.H.V.B. De opstelling van het D.H.V.B.-elftal, hetwelk Zondag tegen het district Utrecht speelt, is als volgt: Everwijn V.E.P. i. d. Louw Janmaat Alph. Donk Stevens Bahlmann Zevenhoven V.E.P. Alph. Donk Scholten Bakker Smits V.E.P. Donk V.E.P. v. d. Hoeven de Keyser Donk Donk Deze wedstrijd wordt Zondagmiddag te half drie op het terrein Utrechtsche Straat weg te Woerden gespeeld. AUTOMOBILISME DE HONGAARSCHE REIS DER K.N.A.C. De tocht door het Magyarenland Men schrijft ons uit Debrecen, d.d. 25 Augustus: Hedenmorgen zijn de deelnemers aan de Hongaarsche reis der K.N.A.C. uit Lil- lafuered vertrokken om kennis te gaan maken met twee merkwaardigheden van het Magyarenland: de wijn en de puszta. Eerst hebben de wijnkelders van Prins Windischgraetz hun poorten voor de K.N. A.C.-leden opengesteld. Het spreekt wel haast vanzelf, dat men hier dankbaar ge bruik van heeft gemaakt van de geboden gelegenheid om eens een glaasje te proe van van het voortreffelijke Tokajer vocht. Vandaar ging het met bekwamen spoed naar de tweede merkwaardigheid: de puszta van Hortobagy de meer dan 28000 KM2 met kort gras begroeide vlakten die eigendom zijn van de stad Debrecen. Enor me veestapels en horden met hun bewa kers de Czikos, ze zijn de eenige bewoners welke deze steppen bergen. In Debrecen, op Boedapest na de voor naamste stad van Hongarije, is het kamp opgeslagen om den volgenden dag weer naar Boedapest terug te keeren. LAWNTENNIS NEDERLAND—BELGIE UITGESTELD In verband met den dood van koningin Astrid heeft de Belgische Lawn Tennis- bond aan den N.L.T.B. verzocht om de voor Zaterdag en Zondag a.s. vastgestelde ontmoeting NederlandBelgië, te Noord- wijk tot nader datum uit te stellen. ALLE SPORTWEDSTRIJDEN AFGELAST In verband met den dood van koningin Astrid van België is besloten, den landen- wedstrijd BelgiëPolen, welke Zondag a.s. in het Heysel Stadion te Brussel zou plaats vinden, afgelast. Alle andere sportevenementen welke voor het a.s. week-eind waren vastge steld, zijn eveneens uitgesteld.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9