urr DE RIJNSTREEK VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 ALPHEN AAN DEN RIJN. DE A.S. ORANJEFEESTEN. Hoe de optocht wordt samengesteld. Omtrent de feestelijkheden van a.s. Maandag kunnen wij thans nog nader be richten, dat de indeeling der optocht, die om 1 uur op het terrein van de Mart ha- Stichting zal worden opgesteld en vandaar om halftwee vertrekt, is als volgt: 1. Com missie bestaande uit bestuursleden der sa menwerkende vereenrgingen2. muziek corps „Crescendo"; 3. Voetvolk (poorters) voorgesteld door 24 jongens van de Martha- Stichting; 4. Burchtheer en Burchtvrouwe met gevolg; 5. Ridders met hun dames en gevolg (gevormd door de Alph. Rijvereeni- ging); 6. Gilden (gevormd door de plaat selijke Middenstandsverg. en leden van de plaatseL afd. van den Ned. Prot. Bond); 7. Groep voorstellende Ridder, Edelvrouwe, Hofdame en Nar; 8. Bruiloft uit de Middel eeuwen, gevormd door leden van de zang- verg. „Hosanna", Mandolineclub „Onder Ons", Alphensch Mannenkoor* 12 meisjes van de Martha-Stichting, 40 meisjes van de gymnastiekverg. „Hou-Vast", en enkele andere dames en heeren; 9. Korendorsers (gevormd door leden van de gymn. „Hou- Vast"); 10. Praalwagen Martha-Stichting voorstellende: 1. Ned. Maagd, 2. Oost-Indië, 3. West-Indië, 4. Z.-Holland, 5. Zeeland, 6. N.-Holland, 7. N.-Brabant, 8. Friesland, 9. Limburg, 10. Groningen, 11. Utrecht, 12. Drente, 13. Gelderland, 14. Overijssel, 15. Visscherij, 16. Zeevaart, 17. Industrie, 18. Veeteelt, 19. Landbouw, 20. Willem van Oranje, 21. Handel, 22. Recht, 23. Gods dienst, 24. Liefdadigheid, 4 Orde-Commis sarissen; 11. Groep oude burgers op wa gen; 12. Vendelzwaaisters gevormd door le den van de gymnastiekverg. „D.O.S."; 15. Muziekcorps Leo XIII; 14. Oranje-Garde afd. Alphen a. d. Rijn. De optocht die een rondtocht door de gemeente als gemeld zal plm. 4 uur aankomen op het feestterrein IJsclubterrein waar alsdan zal wor den opgevoerd het Middeleeuwsch Open luchtspel „De Bruiloft" met zang en dans noor Nard Boer. Asm. dit spel, bestaande uit 6 tooneelen, zullen deelnemen de volgende personen: Burchtheer, Burchtvrouw, slotvoogd, de de Bruidegom, de Bruid, Diederick cn Machteld (ouders der bruidegom), Cere moniemeester, Louw, Krelis, de vader der bruid, Ministreel, Bruidsjonker, een jong meisje, narren, koks, bruidsjonkers, strooi- meisje, bruilofsgasten, enz. Voor de uitvoe ring van dit spel wordt op het feestterrein een Middeleeuwsche burcht gebouwd, ter wijl het publiek in de gelegenheid zal wor den gesteld den naam van dit kasteel te raden. Een mooie passage van dit spel is zeker het zesde tooneel, waarin wordt ge wezen op de verschillende Alphensche toe standen n.1.: In 1900, geen eigen stadhuis, dat is voor de Alphenaren een kruis, de nauwe Bruggestraat en de verbreeding hiervan met daartegenover de reinheid der gemeente waarbij wordt gewezen op de ge plaatste papiermEinden, het aan te leggen bosch, dat wordt betiteld als het Alphen sche Hout..tje.enz. Kortom het ge heel belooft zeer interessant te worden. Sluiting Postkantoor. Op 31 Aug. zal het kantoor den geheelen dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewij zen, quitantiën, belastingbetalingen en pas munt. Wat den postchéque en girodienst betreft is het kantoor alleen geopend voor spoedbehandelingen. Voor de overige post zaken, telegraaf en telefoon is de open stelling normaal. Op 2 Sept. is het kantoor voor den postdienst na 13 uur gesloten. Voor telegraaf en telefoon is de openstel ling normaal. De 3e briefpostbestelling en de 4e buslichting worden niet uitgevoerd. Fietsendief. Door D. K. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een damesrijwiel, dat onbeheerd stond voor een woning in de Lindenhovenstraat. Later heeft de politie te Bodegraven het rijwiel in beslag genomen, toen iemand zich aldaar vervoegde met de mededee- ling het karretje gevonden te hebben. Uitslag Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van den notaris R. v. d. Berg al hier, in hotel „De Vergulde Wagen", ge houden verkooping werd het perceel Oran jestraat 44, m bod staande op f 1650.af gemijnd op 30.door den heer de Bruin q.q. uit den Haag. KosteIooze Inenting. Woensdag 4 Sept. a.s. zal in onze gemeente wederom de ge legenheid zijn opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting en wel: le. voor de ingezetenen van het dorp Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind. arts, des v_m. 9 uur; 2e. voor de ingezetenen van de L. Z. en wei van de Oostzijde van de Aarbrug tot de grens van Zwammerdam in het Raadhuis in de Raadhuisstr. des n.m. 2 uur; 3e. voor de ingezetenen van de L. Z. en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Wou- brugge ten huize van den heer W. v. Wer- meskerken, arts, alhier, des n.m. 2 uur; 4e. voor de ingezetenen van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van.de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastr. des n.m. 2 uur; 5e. voor de in gezetenen van de H. Zijde vanaf de Hof- brug tot de grens van Hazerswoude in het Huis der gemeente in de Julianastr. des vjn. 9 uur. Het is gewenscht, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders of de geboortebewijzen der kinderen wor den medegebracht. Geboren: Francina Theresia, d. v. Fer dinand us J. Kempen en Johanna A. Koot. Dorothea Gerarda, d. v. Nicolaas G. van der Erf en Johanna C. Bottelier. Adriana, d. v. Teunis D. Kempenaar en Jannetje van Dam. Cornells, z. v. Eijmert Doeland en Antje Schuurman. Klazina Alida, d. v. Ant home J. van Ooi en Adriana van den Elshout. Gerrit, z. v. Cornelis van Of- wegen en Margje Windhorst. David Pe trus. z. v. Petrus Th. Zirkzee en Johanna P. Tuinenburg. Overleden: Dieuwertje Daalder, oud 18 jaar. Gevestigd: Janna van Rijn, Gnep- hoek 10, van 's-Gravenhage. Matthijs Bogaard, Zuideinde 35, van Nieuwer Am- stel. Krijn Brouwer, Emmalaan 32, van Velsen. Agnes E. Backhaus, Pr. Hendrik straat 69, van Amersfoort. Neeltje IJke- ma, Pr. Hendrikstraat 29a, van Boskoop. Jacob P. Noomen en gezin, Oudsh. weg 44, van Woubrugge. Maria M. Vergeer, Nes se 9, van Boskoop. Johannes Spreij, Vin- kebuurt 8, van Utrecht. Johannes F. Sam son, Wilhelminastraat 51, van Delft. Christina M. Masmeijer, Hoorn 110, van Katwijk. Adriana K. Vooijs, Hoorn 110, van Katwijk. Lena C. Langbroek. Oran jestraat 53, van Enkhuizen. Vertrokken: Jacob Q. Struik naar Enkhuizen. Hendrika W. v. d. Steeg, naar Leiden. Johanna M. Vernes, naar Woer den. Jacobus A. van Elk, naar Amster dam. Maria A. G. Krommenhoek, naar Rotterdam. Hendrik Wels en gezin, naar Amsterdam. Antonius J. Jansen, naar Woubrugge. Catharina M. Mulders, naar Utrecht. Christianus Bunnik, naar Bo degraven. Arend Doornheim en gezin, naar Chaam. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 3 September des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Installatie van de benoemd verklaarde leden van den Raad. 3. Onderzoek geloofs brieven en na toelating beëediging van het benoemde lid van den Raad. 4. Ingekomen Stukken. 5. Benoeming Wethouders. 6. Be noeming leden der Raadscommissiën. Koninginnefeest. Woensdag werd het jaarlij ksche feest gehouden uitgaande van de vereen. „De Vijf-Jaarlijksche". Des mor gens om 8 uur werd aangevangen met een concert gegeven door de muziekvereen. „Crescendo", daarna om tien uur ringrij- den met paard en wagen, waarvan de uit slag als volgt is: 1ste prijs J. Nederend (partner onbekend), 2de pr. J. v. Soest met mej. Stolwijk, 3de pr. J. Verburg met mej. v. Diemen, 4de pr. H. v. d. Heiden met Jan v. Bunningen. Het aardigste geheel: 1ste pr. H. v. d. Heiden met Jan v. Bunningen. Naar bekend, was dit paar in Zeeuwsch costuum gevormd door de heeren Harry v. d. Heiden en Jan v. Bunningen, waarvan de laatste in travestie; terwijl de paren A. v. Veldhuizen met mej. A. Bunnik «en Jac. Moons met mej. Moons een gelijk aantal punten behaalden en derhalve om de twee de en derde prijs hebben geloot Bijzonder veel belangstelling was er wel voor den ballonnenwedstrijd. Reeds lang voor het aangegeven uur stroomde het volk naar de Markt. De eerste ballons werden met gejuich begroet en weldra gingen er onafgebroken de lucht in. Zelfs ging men er toe over niet minder dan een twintigtal ballons aan elkaar gebonden los te laten. Naar men ons meededeelde zijn er circa 500 ballons verkocht. Hierna begon de ver tooning van een echte Hollandsche pop penkast en marionettenspel. Ook hiervoor was veel animo. Te circa 9 uur begon men met de openlucht bioscoop-voorstelling op het Esto-terrein, waarvoor de belangstel ling eveneens zeer groot was. Er werden vertoond een film van „Micky Mouse" en vele anderen. Na de film-vertooning werd een prachtig vuurwerk ontstoken. Gemeentelijk Slachthuis. Gedurende de maand Juli 1935 zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 77 koeien, 194 varkens, 73 vette kolveren, 1093 nuchtere kalveren en 96 schapen en geiten. Geboren: Maria, d. van J. van Rooij en J. van den Boogaard Jan Jacobus, z. van T. Sluijk en M. C. van Dam Janna, d. van N. Zwijnenburg en M. Verhoeff. Getrouwd: R. H. M. Broekhuizen 29 j. en M. J. Verwoerd 26 j. L. Schrijver 25 j. en W. G. Meijen 20 j. Vertrokken: M. E. van Geel naar Alphen a. d. Rijn E. Boer naar Gouda E. van Wensveen naar 's Gravenhage Wed. G. Onvlee en dochter naar Apeldoorn. NIEUWKOOP. Polderverkiezing. Gisterwerd in Hotel „Het Vliegende Paard" de verkie zing gehouden voor een heemraad van den Polder Nieuwkoop en Noorden in de plaats van den heer Ant. Kromwijk, die op 3 Juni tot dijkgraaf benoemd werd. Uitgebracht werden 302 stemmen van de 615, welke uitgebracht kunnen worden. Hiervoor verwierf de heer W. Leliveld te Noorden er 294, zoodat deze met groote meerderheid benoemd is. VOETZOEKERS EN OPROER. De politie sloeg met de gummistok erop los. De Woerdensche Winkelweek is reeds begonnen. Vlaggen wapperen, muziek schettert alom uit de aangebrachte luid sprekers. Het begin was echter niet hoopvoL De eerste avond werd vertroebeld door in cidenten, welke, naar- wij hopen, zich niet zullen herhalen. Wat to ah is er gebeurd? Reeds eerder vermaakten zich opgeschoten jongelui met het werpen van voetzoekers en ander vuurwerk in de drukke Voor straat. Voorbijgangers en winkelaars on dervonden hiervan niet geringe hinder. Woensdagavond was het echter het top punt. Met tientallen ontploften de voetzoe kers in geweldige knallen. Voor de politie was het een lastig karweitje can rust te brengen, daar- de belhamels zich dan hier dan weer daar vertoonden. Op 'n gegeven moment bevonden zich honderden personen op een bepaalde plaats in de Voorstraat, waaronder ook talrijke nieuwsgierigen. Toen twee agenten nader den werden deze met gejoel en gelach ont vangen. Men wierp de voetzoekers naar hun fietsen. Het verkeer dreigde geheel versperd te worden. Toen besloot men van politiezijde om op krachtdadige wijze op te treden. Met vier man sterk werden eeni- ge charges met de gummistok uitgevoerd en de Voorstraat ontruimd. Hierbij vielen eenige rake klappen. Zelfs moest even later, ter ernstige waarschuwing, een schot in de lucht worden gelost. Hierop vloog men naar alle kanten uiteen. Van nu af werd het bevel tot doorloopen op krachtdadige wijze ten uitvoer gebracht. Tegen elf uur keerde de rust weer. Er werd één arrestatie verricht, terwijl de po litie tegen drie personen proces-verbaal op maakte. Hopen we, dat op onverbiddellijke wijze de politie zal blijven optreden tegen deze vormen van onhoudbare baldadigheid, die rustige burgers een ergernis is. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 3 September, des namiddags ten 3 uur, ten Stadhuize. Agenda: 1. Beëediging leden van den Raad. 2. Verkiezing wethouders. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing leden Raadscommis siën. 5. Verkoop grond aan de Kromwijker kade. 6. Sluitingsuur winkels 7 September., ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD Donderdagavond kwam de gemeenteraad voor de laatste maal, in zijne tegenwoor dige samenstelling bijeen. Aanwezig wa ren alle leden behalve de heer Meijdam, die verhinderd was wegens ziekte. Te on geveer 7 uur opende de voorzitter de ver gadering, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering las, die onveran derd werden vastgesteld. Daarna deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stuken, waaronder een missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van een be sluit tot het voeren eener procedure in zake achterstallig watergeld, hetwelk voor kennisgeving werd aangenomen.. Een ver zoek van v. C. om huurverlaging werd aangehouden tot behandeling met de ge- meentebegrooting 1936. Naar aanleiding van de mededeeling van Ged. Staten dat dit college er zich» mede kan vereenigen, dat aan den derden ambtenaar van den burgerlijken stand geen vergoeding wordt toegekend, mits de 2 andere ambtenaren een verhooging van salaris krijgen tot het voor hem bestemde bedrag, deelen B. en W. mede, dat de beide ambtenaren Van den burgerlijken stand het bedrag ter beschik king stellen van den derden ambtenaar, weshalve de raad-thans unaniem besloot laatstgenoemden ambtenaar, ingaande 1 Januari 1935 te bezoldigen met 17.50. Vervolgens werd conform het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt op een 10-tal reclames straatbelasting, terwijl een ver zoek werd ingewilligd, als zijnde de aanslag ten onrechte opgelegd. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een circulaire van den Min. van Sociale Zaken betref fende het opnemen van arbeidskrachten in de landbouwbedrijven. Alhoewel de raad unaniem van oordeel was dat deze rege ling voor de veehouders van geen betee- kenis is werd besloten de regeling te aan vaarden. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten werd vervolgens de rekening 1933 opnieuw voorloopig vastgesteld, ter wijl eveneens voorloopig werd vastgesteld de gemeente-rekening 1934, met een ba tig slot in den gewonen dienst van 3710.23. Een gedeelte van het batig sal do werd te voren overgeheveld naar den dienst 1933. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken op een verzoek van het Rijn- landsch Borgstellingsfonds om een kapi- taalsbijdrage te geven van ongeveer 430. Na lange discussies werd ten slotte een voorstel-Paardekooper aangenomen om de beslising omtrent dat voorstel te verda gen. Hierna werd een bedrag van ƒ33.60 we gens achterstallig watergeld van een ge failleerde oninbaar verklaard, terwijl con form het voorstel van B. en W. werd be schikt op reclames hondenbelasting. Ten aanzien van een verzoek van A. M. Baljeu te Bilthoven om wijziging te bren gen in het uitbreidngsplan aan den Vrou- wenweg werd besloten inlichtingen ter zake in te winnen van de Provinciale ad- viescommisie en wel omtrent het gedeelte lijk inwilligen van het bestaande plan, dan wel het doen ontwerpen van een nieuw plan. Een verzoek van mr. Maclaine Pont om wijziging te brengen in bet uitbreidings plan Hooge Rijndijk werd afgewezen, na dat B. en W. hadden medegedeeld, dat in williging vertraging zou veroorzaken van de goedkeuring van genoemd plan en de eigenaar van Rhijnvreugd te veel gedu peerd zou worden. Aan adressant zal wor den bericht, dat zijn verzoek later opnieuw kan ingediend worden waarna B. en W. wijziging zullen overwegen. Daarna ging de Raad in geheime zitting, die na ongeveer een half uur werd opge heven, waarna besloten werd van de hee ren Belt en van der Voort een brug en water in de Weipoort over te nemen; over te gaan tot amoveering van bedoelde brug en demping van de opening met riolee- ring en de werkzaamheden op te dragen aan J. Rodewijk. De heer de Groot (zwa ger van een der eigenaren) onthield zich van stemming. Bij de rondvraag vestigde de heer Wessel de aandacht op den onge- wenschten toestand van het rijden met GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Voorzitter is de Burgemeester. Tegen- woordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden hier na voor kennisgeving aangenomen. Punt 2. Machtiging verhuur bovenwoning Raadhuis. De voorzitter zegt, dat aan B. en W. destijds machtiging is verleend tot ver huur van de bovenwoning van het Raad huis voor den tijd van 2 jaren, deze termijn is binnenkort verstreken, zoodat B. en W. thans opnieuw machtiging vragen bedoelde woning voor den tijd van 2 jaren onder hands te verhuren, en wel tegen een huur prijs van 5.per week met inbegrip van centrale verwarming. Aldus wordt besloten. Punt 3. Voorloopige vaststelling rekening Waterleidingbedrijf dienst 1934. Voorzit ter zegt dat de rekening door de commis sie van onderzoek en het verificatie-bureau is onderzocht. De winst ad 639.68 is inge volge de beheersverordening aangewend voor extra afschrijving op de activa. De gewone dienst sluit met een totaal baten en lasten van 6722 gulden en de kapitaalddenst (met een totaal inkomsten en uitgaven van 3988.14. De rekening wordt aldus vast gesteld. De gemeenterekening. Punt 4. Voorloouige vaststelling Gemeen terekening dienst 1934. Deze rekening is eveneens door de commissie en het verifi catie-bureau onderzocht. De heer de Jong deelt als rapporteur der commissie mede, dat omtrent het onderzoek geen op- of aanmerkingen zijn te maken en adviseert •mitsdien tot voorloopige vaststelling te be sluiten. Spreker brengt dank aan B. en W. en den ontvanger voor het goede finan- oieele beheer. De voorzitter dankt dè com missie voor haar werkzaamheden en stelt voor de rekening voorloopig vast te stel len op: Gewone dienst: Inkomsten 86.015.34. Uitgaven 70.739.20 Batig slot 15.276.14. Kapitaal dienst: Inkomsten 30.877.08. Uitgaven 32.100.80 Nadeelig slot 1313.72. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Bij deze vaststelling onthouden de beide wethouders zich van medestemming. Hierna vindt na toelichting door den voorzitter vaststelling plaats van de reke ningen van het Burgerlijk Armbestuur en van het Burgerlijk Wees- en Armuis over 1934. Beide rekeningen sluiten met een batig slot van respectievelijk 81.795 en 1881.05 1/2. De voorzitter dankt het bestuur voor het zuinig en accuraat beheer. Eveneens worden na toelichting door den voorzitter vastgesteld een tweetal beslui ten Model D tot wijziging van de begroo ting dienst 1935. Voorts deelt de voorzitter mede, dat de Gemeente-rekening dienst 1933 van Gede puteerde Staten is terug ontvangen, met de opmerking dat een bedrag ad 35.50 van den Kapitaaldienst moet worden over gebracht op den Gewonen dienst. Aldus wordt besloten. Thans brengt de voorzitter ter tafel een verzoek van den heer T. de Bruin, om ver laging van den grondslag biljarten der per- soneele 'belasting met ingang van 1 Januari 1936. B. en W. achten termen aanwezig om aan dit verzoek te voldoen, daar het café bedrijf zwaar getroffen is door de crisis en stellen derhalve voor het wettelijk tarief van 20.terug te brengen op f 10.per biljart. Waar het hier slechts één biljart betreft beteekent dit voor de gemeente een vermindering van inkomsten, met inbe grip van de opcenten, van 25. De heer Liever se acht een nog verdere verlaging wenschelijk en stelt met den heer de Jong voor de grondslag op f 5.te be palen. Dit beteekent dus een verlaging van 37.50. De heer van der Sterre vindt dat het voorstel van B. en W. alleszins voldoende geacht kan worden. Het voorstel van den heer Lieverse en de Jong in stemming ge bracht, wordt aangenomen imet 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren van der Sterre en van Egmond. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de nieuwe Bouwverordening door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd; echter moe ten er nog eenige redactiewijzigingen in worden aangebracht. Na bespreking worden deze, overeenkomstig het orrtwerp-wijzi- gingsverordening, vastgesteld. Punt 10. Wijziging verordening tot afwij king van bepalingen dier Winkelsluitings wet. De voorzitter deelt mede dat de Mi nister te kennen heeft gegeven, om in de onlangs vastgestelde verordening alsnog een bepaling op te nemen, dat kappers en barbiersondernemïngen na acht uur slechts geopend (mogen zijn voor het verrichten van kappers en barbiers-werkzaamheden. B. en W. stellen voor aan deze wenschen tege moet te komen, waartoe algemeen wordt besloten. De voorzatter deelt mede dat van Gedepu teerde Staten een schrijven is ontvangen, dat ook voor den tijdelijken administrateur van het Waterleidingbedrijf zekerheid ge steld moet worden. B. en W. stellen voor de zekerheid te bepalen op 900.Aldus wordt besloten. Voorts deelt de voorzitter mede dat spre ker en de heer E. Rollema zich bereid heb ben verklaard zich voor genoemd bedrag borg te stellen, hetgeen zonder hoofdelijke stemming door den Raad wordt aanvaard. Hierna wordt na toelichting door den voorzitter de pensioensgrondslag van het echtpaar Gelderblom, met ingang van 1 Januari 1919, vastgesteld op 1450. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt nadere in lichtingen omtrent den toren. De voorzit ter zegt dat nog geen verdere gegeven be kend zijn, doch dat een verzoek om subsi die, in de kosten van restauratie enz. is ge zonden aam Rijk en Provincie. De heer Lieverse vraagt naar het resul taat van de besprekingen met de fabrikan ten inzake het laden van vrachtauto's op den openbaren weg. De voorzitter ant woordt, dat reeds met een tweetal fabri kanten overleg is gepleegd, en dat gedeel telijk aan de wenschen is tegemoet geko men. Verdere besprekingen dienaangaande zullen nog worden gevoerd. De heer Kok vraagt om verbetering van de uiithaalplaaitsen in den Lagen Waard, b.v. door 'bestrating met oude straatsteenen, en wijst voorts op den slechten toestand van het brugdek van de brug bij Zuidwijk. De voorzitter zegt omtrent het eerste verbete ring toe en dat voorts reeds door B. en W. een onderzoek is ingesteld naar verschil lende bruggen in deze gemeente en aan schrijvingen om verbetering zijn verzonden. Oo>k een tweetal bruggen van de gemeente zullen een grondige verbetering onder gaan. Tenslotte richt de voorzitter zich tot den scheidenden Raad, waarbij spreker memo reert de verschillende totstand gekomen werken gedurende de afgeloopen 4 jaren. In het bijzonder richt spreker zich tot die leden, welke'niet meer terugkeer, n.l. de heeren v. d. Lee en Kok. De heer van der Lee dankt den voorzit ter voor diens waardeerende woorden en het verheugt spreker dat thans een der •groote werkgevers in deze gemeente, zit ting zal nemen in den nieuwen Raad. Ook de heer Kok is den voorzitter zeer erkentelijk en het is hem steeds aangenaam geweest onder de goede leiding van den voorzitter te mogen vergaderen en wijst er nog op dat steeds den goeden toon bewaard bleef. Voorts wenscht spreker den nieuwen Raad een vruchtbare sa<m en werking toe en den voorzitter krachten om Koudekerk tot grooteren bloei te brengen. Hierna sluiting. vrachtauto's op het Watertje, ondanks het verbod, zeer ten nadeele van de huiseige naren aldaar. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. ontheffing kunnen verleenen en daarvan gebruik hebben gemaakt. Aan het einde der vergadering sprak de voorzitter woorden ten afscheid tot de heeren van Bennekom, de Groot, van Haastregt en van Velzen, die niet in den nieuwen raad terug zullen keeren. Spe ciaal den heer van Bennekom bedankte de voorzitter voor hetgen deze in de 16 jaren van zijn raadslidmaatschap voor de ge meente heeft gedaan en hij sprak den wensch uit, dat de heer van Bennekom met voldoening mag blijven terug zien op den tijd door hem aan de belangen der ge meente gewijd, terwijl hij hoopte, dat het hem in zijn verder leven goed moge gaan en hem een gelukkigen levensavond zal zijn beschoren. Ook de andere heeren be dankten spr., waarna allen een dankwoord spraken. Hierna sluiting. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdag 3 September des namiddags 18.45 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Be- eediging raadsleden. 2. Notulen, 3. Verkie zing van twee wethouders. 4. Ingekomen stukken. 5. Aanbieding gemeente-begroo ting, inclusief begrootiing waterleidingbe drijf 1936. 6. Benoeming van- een Commis- eis van 3 leden tot onderzoek dier begroo tingen. 7. Benoeming van 3 leden der Wa terleidingcommissie. 8. Als voren van 3 le den der Commissie tot herziening der Al gemeene Pol itie-V er orden ing. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot trekking van het Uitbreidingsplan Hooge Rijndijk en tot voorloopige vaststelling van een nieuw plan. 10. Rondvraag. LUCHTVAART K. L. M. ENGAGEERT BUITENLANDERS. Aanvulling met geroutineerde vreemde piloten. Naar wij vernemen onderhandelt de K. L. M. met verschillende buitenlandsche piloten van naam, teneinde het hij haar be staande tekort aan te vullen. Wij vernemen dat Svend Steinbeck, de bekende Deensche vlieger, reeds op 1 Sep tember in K. L. M.-dienst komt. Met hem is een contract gemaakt voor twee jaar: hij zal eerst twee vluchten naar Indië maken als tweede piloot om daarna als gezagvoer der op een der machines te worden gezet. Voorts onderhandelt de K. L. M. thans nog met de Oostenrij ksche verkeersvliegers Holzmeyer en Mandell en met den zeer be kenden Duitschen verkeersvlieger Walther Noack. h\ nwii'-oten aistige V°- l na „ntO-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14