VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 'b LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN EN DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZIJL. Gisteravond werden in de zweminrich ting „de Zijl" de uitgestelde drie Leidsche kampioenschappen verzwommen, n.l. de 50 M. vrije slag dames, de 100 M. rugslag hee- ren en de 100 M. vrije slag heer en. Alle drie deze titels werden door de Leidsche Zwemclub gewonnen. In het nummer 50 M. vrije slag dames kwamen drie deelneemsters uit: mej. L. Bruggeman van de L.Z.C., mej. Ali v. d. Mark en mej. M. Kraayenbrink van de Zijl. Dadelijk na den start nam mej. Brugge man de leiding en zij wist ongeveer 2 Me ter voorsprong te behalen. Op het midden der baan begon zij echter iets af te zak ken, waardoor de Zijl-dames, die weinig voor haar onderdeden, haar nagenoeg in haalden, doch in den eindspurt vergrootte mej. Bruggeman haar voorsprong weer en "won tenslotte gemakkelijk. De 100 M. rugslag heeren werd een tam me strijd. Er waren slechts twee deelne mers: Claus de Reede (L.Z.C.) en H. Ka- paan (de Zijl). De Reede startte het best en nam dadelijk de leiding. Hij hield zijn mededinger steeds in het oog en zorgde wel hem voor te blijven hetgeen zonder veel moeite gelukte. Interessanter was de strijd in het num mer 100 M. vrije slag, waarvoor vijf deel nemers te water gingen. De voornaamste strijd werd hier geleverd tusschen den kampioen van het vorig jaar Harry v. d. Reyden en den comingman Frits Tegelaar, die ook op Zondag 18 Augustus in den wedstrijd om den Van Spall-beker in Poel meer, blijk gaf een geduchte concurrent van Harry v. d. Reyden te zullen worden. Ook gisteravond heeft hij hem het vuur weer na aan <fe schenen gelegd en is het verschil steeds slechts 1 a 2 Meter geweest. Harry v. d. Reyden won weliswaar, doch maakte 'n slechteren tijd dan om den Van Spall-beker, terwijl Tegelaar juist vlugger zwom. Ook om de derde en vierde plaats werd vinnige strijd geleverd. Hier waren het O. P. v. Leuven en B. Sanders, die voor de spanning zorgden, terwijl Claus de Reede, die even tevoren de 100 M. rug had ge zwommen, het nog al kalm opnam en zich met de laatste plaats tevreden stelde. De uitslagen werden tenslotte als volgt: 100 M. rugslag heeren: 1. C. A. de Reede (LZC) 1.30; 2. H. Kapaan (Zijl) 1.32 4/5. 50 M. vrije slag dames: 1. L. Bruggeman (LZC) 40 2/5; 2. Ali v. d. Mark (Zijl) 42 3/5; 3. M. Kraayenbrink (Zijl) 42 4/5. 100 M. vrije slag heeren: 1. Harry v. d. Reyden (LZC) 1.11; 2. F. Tegelaar (LZC) 1.121/5; 3. O. P. v. Ieuven (LZC) 1.17; 4. B. Sanders (de Zijl); 5. C. A. de Reede (LZZC). Na deze kampioenschappen volgde nog 'n nummer 5 x 50 M. estafette vrije slag tusschen Combinaties van de Zijl en LZC. De Zijl won in 3 min. 1 sec., terwijl de LZC- comb. 'n tijd maakte van 3 min. 11/5 sec. Hierna werd nog diploma gezwommen door ongeveer dertig zwemsters en zestien zwemmers van de Zijl. Het diploma werd behaald door de da mes: L. Lefeber-Hogewoning, M. Groeneweg- Karstens, A. M. Wijling-Bongeous, A. Been- hakker-Stringer, A. Wijling, R. Riethoven, J. Paats, Greta Eiser, Annie Klay, Nita Serlie, Rie Laven, Co v. Amsterdam, Maar- tje Brugman, Anne Fraij, Laura Krol, Ernie de Haas, Finie Peter, Mien Teleng, Louise Hozee, Anne v. Dam, Janny Wilholt, Leny v. d. Star, Jo Huysman, Annie Vlieland, Mies Planjer, Tinie den Holder, Janny Hoogeveen, Corry Kuyl, Tonny Trip en de heeren: P. L. A. Wijsman, C. P. Regeer, C. Koet, Th. Petersen, J. Fokkema, J. M. Beenhakker, P. Jasperse, M. Verschoor, W. Vallentgoed, R. P. de Geus, B. de Vries, Chr. Houthof, A. Lit, Alb. de Boer, Jan Zwart, Henk v. Berkel. DE ENGELSCHE TOURNEE VAN HET IJ Wederom fraaie successen voor onze landgenooten De Amster d amsche zwemvereenigmg Het IJ kwam gisteravond op haar tournee door Engeland te Londen uit tegen de En- gelsche kampioenclub, de Plaistow United Swimming Club in een dual meet. Onze landgenooten boekten mooie suc cessen, zij wisten zes van de zeven zwem- nummers te winnen. De belangstelling voor deze wedstrijden was evenals elders waar Het IJ uitkwam, weer zeer groot. De 400 yards vrije slag voor heeren werd gewonnen door W. Geer ling in 5 m. 7 1/5 sec. Metman won de 100 yards rug slag in 1 min. 9 1/5 sec. en Mayer nam de 100 yards schoolslag in 1 m. 17 4/5 sec. voor zijn rekening. Tine Wagner won de 100 yards rugslag voor dames in 1 min. 19 3/5. De beide esta fettes, n.l. de 3 x 33 en de 6 x 33 yards vrije slag werden door Het LJ gewonnen in resp. 55 sec. en 1 min. 40 sec. De ploe gen bestonden uit Metman, Mayer en Dij- kema voor de 3 x 33 en Van Oostrom Soede, Geerling, v. d. Bosch, Van Es, Mayer en Dijkema voor de 6 x 33 yards vrije slag. Óp de 100 yards vrije slag moest Dijke ma van Het -IJ in den Engelschen kam pioen dr. Sutton zijn meerdere erkennen. De tijd van Dijkema bedroeg precies 1 m. tegen 57 4/5 sec. van Sutton. Het slot van den avond werd gevormd door een waterpolo-match. De Amster dammers speelden een uitstekende partij, doch moesten in de Engelsche kampioe nen hun meerderen erkennen. De Plaistow United Swimming Club won met 42, na dat zij met rust met 21 hadden voorge staan. De doelpunten voor Het IJ werden gemaakt door Van Bommel en Ko Kohier Hedenavond zal Het IJ in het Wembley Stadion spelen tegen een vertegenwoordi gend Engelsch zevental. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 3 September 1935, nam. 1.45. Agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Be noeming van twee wethouders. 3. Notulen van de twee vorige vergaderingen. 4. Be noeming van 4 leden van de Gascommis- sie. 5. Idem van 2 leden van de Waterlei dingcommissie. 6. Idem van 4 leden van de Commissie voor de Bad- en Zweminrich ting. 7. Idem van 4 leden van de Commis sie voor Openbare Werken. 8. Idem van 4 leden van de Commissie inzake Werkver schaffing. 9. Idem van 4 leden van de Slachthuiscommissie. 10. Idem van 3 leden en 3 plaatsvervangende leden, en aanwij zing van den president en vice-president der Commissie van advies over het Pomp station. 11. Benoeming van 5 commissaris sen der N.V. Electriciteitsbedrijf. 12. Be noeming van ten hoogste 3 gemachtigden en 3 plaatsvervangende gemachtigden voor de vergaderingen der aandeelhouders der N.V. Electriciteitsbedrijf en aanwijzing van de personen, die het stemrecht zullen uitoefenen. 13. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden der Commis sie en Georganiseerd Overleg voor de amb tenaren. 14. Benoeming van 3 leden en 3 plaatsvervangende leden der Commissie van Georganiseerd Overleg voor de werk lieden. 15. Mededeelingen. Personalia. Bij de in Den Haag ge houden examens slaagden voor het EN- SAID-diploma: mej. Jo Dubbus, coupeuse, en mej. Dora Kamp, coupeuse, voor cos- tumière mej. Cor Weinands. Allen werden opgeleid door mej. G. Lubbe. Hillegom. Verkoopingen. Gisteravond had in hotel Sistermans de verkoop bij afslag plaats van: 1. Villa Bene Habet aan de Weeresteinstraat 97, grootte 3.85 A. In bod gebracht op ƒ8200. Niet gemijnd. 2. Bloembollenschuur enz. groot 23 A. In bod gebracht op 12000, niet gemijnd. 3. Bloembollengrond, groot 1.21.74 H.A. In bod gebracht op 10500, niet gemijnd. 4. Schuren en erf, groot 8.75 A. In bod ge bracht op ƒ1000. Niet gemijnd. 5. Woon huis Pastoorslaan 21, groot 10.30 A. In bod gebracht op ƒ30000. Niet gemijnd. 6. Bloembollengrond, groot 1.16.90 H.A. In bod gebracht op 11000. Niet gemijnd. 7. Bloembollengrond, groot 2.49.55 H.A. In bod gebracht op ƒ2000. Niet gemijnd. Van de Combinaties werd alleen len 2 op 2 afgemijnd door firma Muller. Dit werd gegund: al het andere opgehouden. Ver der: 1. Bloembollenland, groot 1.56.90 H.A In bod gebracht op 12000, niet gemijnd. 2. Idem groot 2,21.73 H.A. In bod gebracht op 16000, niet gemijnd. Combinatie 1 en 2 gemijnd op 6000 door K. Tanis qq. te Lisse, gegund. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. De handel had in de af- geloopen week een eenigszins ongewoon verloop. Noemen we eerst het artikel bloemkool. Steeds was het zeer goed ge gaan met dit product doch een toename van den aanvoer tengevolge van het erge warme weer deed de prijs geleidelijk da len en begin dezer week zelfs zoodanig dat de prijs onvoldoende was om van loo- nend te kunnen spreken. Een aanvoer van 25000 a 30000 per veiling schijnt de bin- nenlandsche handel moeilijk tegen rede lijken prijs te kunnen opnemen. Na zon neschijn, te erge zonneschijn voor bloem kool, kwam regen, en hierdoor kwam weer een wijziging ten goede. Vorige week kon nog tot 10.80 voor 1ste soort geno teerd worden, tweede kwaliteit van 2.14 tot ƒ4.40 doch begin dezer week werd het misere en kon voor 1ste soort niet hooger genoteerd worden dan 4.307.10 voor le soort, en 1.502.20 voor 2e. Een klein gedeelte werd zelfs reeds gekocht voor zouterij. Als hierdoor gekocht wordt, is het mis voor den tuinder. Doch, zooals gezegd, na het warme weer kwam de re gen en het koelere weer en liep alles da delijk aanmerkelijk beter, zoodat de prijs weer opliep tot ƒ14.10 per 100. Ook in peen was er een groote schommeling. Vo rige week was steeds slecht geweest en dikwijls draaide er flinke kwantums door. Een gedeelte werd nog gekocht voor 2 3.40 pr 100 bos. Doch ook hierin kwam verandering ten goede. Er werd ook flink wat gekocht voor conserven en dit zal er ook wel toe hebben bijgedragen dat de prijs aardig opliep en ging van 3.90 6.10 per 100 bos in de eerste soort. Ook voor waschpeen was er meer animo geko men en wat vorige week ging voor 20 35 ct., bracht thans van 3560 ct. per kist van 20 K.G. op. In sla kwam weinig wijziging. De aanvoer was maar matig. Er behoefde niets door te draaien, de prijs varieerde van 0.501 per 100 stuks. Nog niet zoo slecht. Ook voor kroten bleef goede vraag bestaan. Bossen kroten wer den graag gekocht voor ƒ11.40 per 100 bos en per kist kon van 3545 ct. geno teerd worden. Er is schijnbaar aanmerke lijk minder van dit product gezaaid dan vorige jaren. Zeer begrijpelijk. Vooral 1934 heeft deze teelt veel geld gekost. Dat zet niet aan om op den ingeslagen weg voort te gaan. In uien is nog weinig te doen. De kleinhandel kan de aanvoer gemakkelijk aan. De prijs blijft vrij statonair, van 1.90 2.20 per 100 K.G. Tenlsotte het prpduct aardappelen. In het algemeen gaat het hiermede niet vlug. De voorraad is groot genoeg. Klei-eigenheimers kunnen niet meer halen dan 5060 per kist van 25 K.G. Mooie zandaardappelen, le soort gaan van 7080 ct. per kist. Een te lage prijs. Men heeft dan ook geen haast. De aanvoer is maar matig. Drielingen gaan voor 2540 ct. per kist. Nu het weer is omgeslagen van warmte in meer koel weer is de verwachting, dat de prijzen van meerdere producten, met name de bloem kool, nog wel goed zal blijven. LISSE Gemeenteraad. De raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag, 3 September, des avonds om acht uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëediging van de gekozen verklaar de en toegelaten leden van den Raad de zer gemeente. 2. Verkiezing van een twee tal wethouders. 3. Benoeming leden der gascommissie. Afgetreden zijn de heeren: J. Pijnacker, A. Th. van Kesteren en A. H. Schrama. Vacature J. Noorlandt. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 4. Benoeming leden der waterleidingcommissie. Afgetreden zijn de heeren: A. Verduyn Jr., J. P. Segersen A. H. Schrama. Te benoemen zijn twee le den. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 5. Benoeming leden der grondcommissie. Afgetreden zijn de heeren C. Schrama, J. P. Segers en P. Romijn. Vacature C. Langeveld. De voor zitter wordt door B. en W. uit hun mid den aangewezen. 6. Benoeming leden der commissie voor sociale aangelegenheden. Afgetreden zijn de heeren: A. Verduyn Jr., L. Onderwater, C.S chrama en J. Kingma. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 7. Benoeming leden der commissie van advies ter behartiging van de belangen der bij de gemeente te werkgestelde werkloozen. Afgetreden is de heer L. Onedrwater. Vacature J. Noor- landt. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 8. Benoeming leden der wegencommissie: Afgetreden zijn de heeren J. Pijnacker enA Verduyn Jr. De voorzitter wordt door B. en W. uit hun midden aangewezen. 9. Benoeming van een lid en plaatsvervan gend lid in de commissie van het pomp station der waterleiding. Afgetreden zijn de heeren A. Verduyn Jr. en J. C. de Haan 10. Benoeming van een commissaris der N.V. Electriciteitsbedrijf H. L. S. Vaca ture A. Verduyn Jr. 11. Benoeming van twee door den Gemeenteraad toegevoegde leden aan het bestuur der woningver- eeniging „Volksbelang". Afgetreden zijn de heeren J. P. Segers en J. C. de Haan. 12. Benoeming en beëediging van de hee ren J. A. M. Pinxteren en J. H. M. Bulten, ambtenaren ter secretarie, respectievelijk tot waarnemend gemeente-secretaris en waarnemend gemeente-ontvanger. 13. In gekomen stukken en mededeelingen. Personalia. Tot onderwijzers aan de R.K. Jongensschool, par. H. H. Engelbe waarders, zijn benoemd de Eerw. Broeders van den Heuvel uit Oudenbosch, M. C. Konings uit Alkmaar en C. M. Domen uit Laren. Geslaagd. De heer Chr. H. Steenwin kel, alhier, is te Arnhem aan het insti tuut A.S.S.O. geslaagd voor het diploma administrateur. Winkelsluiting. Bij Kon. Besluit van 6 Augustus j.l. no. 20 is goedgekeurd het besluit van den Gemeenteraad, waarbij het verboden is om de kapperszaken op Maandagmiddag na 1 uur geopend te heb ben. Deze verordening is inmiddels in werking getreden, zoodat iedereen hierme de rekening dient te houden. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan de fa. Cammenga en Co. alhier, vergunning verleend tot het bouwen van garage-doorrit met boven woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 918, gele gen aan den Heereweg. i Geboren: Agatha Maria Johanna d. I van W. M. van Noort en J. P. van der Vlugt Julia Johanna d. van P. van j Stein en M. C. van der Meij eBrtha In- geborg d. van T. Westerlaken en M. A. Siebold Apollonia Elizabeth d. van G. 1 van der Veek en A. M. van Munsteren j Johannes Gerardus z. van Th. F. Duiven- j voorde en M. E. Doeswijk Johanna Ma- ria Cornelia d. van Th. van der Meer en J. M. A. Straathof. Ondertrouwd: A. in 't Veld 22 j. j en A. Faas 20 j. A. H. Lefeber 38 j. j en M. C. van der Vlugt 22 j. J. Schalk 27 j. te Haarlemmermeer en T. K. 22 j. j Getrouwd: A. M. Kapiteijn en H. J. i Möller. Overleden: Halbe Kingma 66 j. echtg. van J. W. Keukenmeester. Gevestigd: L. van den Berg uit Oude Tonge W. Zintel uit 's Gravenha- ge T. J. van der Laan uit Hillegom M. C. Caspers geb. de Beus uit Amster dam G. J. van Steijn uit Noordwijk C. M. Domen uit Laren C. P. P. van Doornewaard uit Oudenbosch W. G. van den Heuvel uit Oudenbosch M. C. Ko nings uit Alkmaar H. H. van Oosten uit Heemstede E. M. Floor geb. van Bree uit Rotterdam E. G. A. ten Braak uit Sneek Vertrokken: A. J. Tol naar Amster dam A. G. M. Buschman naar Engeland P. Kooi naar Sassenheim J. M. van Koeverden naar Wychen L. M. Odijk naar Alphen aan den Rijn. NOORDWIJK. Het verkeer op den St. Jeroensweg. Voorheen was de St. Jeroensweg gesloten voor het verkeer in beide richtingen. In gevolge besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland d.d. 10 October 1934 mag evenwel het gedeelte van den St. Jeroensweg, van den Boerenburgeweg af tot ongeveer 40 Meter voor bij de van Leeuwenstraat, we derom met alle motorrijtuigen bereden worden. Dit besluit van Ged. Staten vond zijn oorzaak in het feit, dat genoemd ge deelte van den St. Jeroensweg in de be bouwde kom der gemeente is komen te lig gen, en Ged. Staten slechts bevoegd zijn tot het sluiten van wegen welke buiten de bebouwde kom liggen. Burgemeester en Wethouders achten het echter van belang, dat dit gedeelte van den St. Jeroensweg voor het berijden met mo torrijtuigen althans in één richting we derom gesloten wordt verklaard, en stel len mitsdien aan den Raad voor, het inrij den bij den Boerenburgerweg te verbie den, omdat dan voorkomen wordt, dat men te goeder trouw den St. Jeroensweg in rijdt en dan ongeveer 40 Meter voorbij de van Leeuwenstraat ontdekt, dat men niet verder mag. RIJNSBURG Tuinbouw. Het voornaamste artikel van aanvoer is nog de bloemkool die na een daling in prijs van voor een paar da gen, hierna weer in prijs is gestegen tot bevrediging der tuinders. 1ste soort bracht b.v. Maandag slechts tot hoogstens ƒ7.10 per 100 op om met ingang van Woensdag weer te gaan tot 13.10 per 100. Tweede soort ging voor 2 tot 3.80 op. Blanke en blauwe Eigenheimers behoorde ook tot de voornaamste producten. Er was onvol doende vraag voor. De prijs was lang niet loonend, van ƒ22.50 per 100 K.G. voor grooten, ƒ1.20 1.60 voor drielingen. Kro ten en uien komen in beperkt kwantum. De prijzen zijn respectievelijk ƒ1.401.60 en 1.802.10 per 100 K.G. Van andere groentensoorten is de aanvoer nog zeer matig. VOORHOUT. Veiling Kleinveever. ,J>. V. V." Gis terenavond hield D. V. V. haar gewone we- kelijksche veiling in „Boerhaave". Aange voerd waren een 40-tal konijnen, die op brachten 0.151.05 per stuk. De belang stelling was weer goed te noemen, de koo- pers komen weer van verre om hier op te koopen. „Sint Caecilia" vergadert. Te onge veer half negen opende de voorz., de heer G. Witteman, in tegenwoqrdigheid van den directeur, den heer M. Bolderdijk, de 16e jaarvergadering, ditmaal gehouden in het Parochiehuis. Nagenoeg alle leden hadden van hun belangstelling blijk ge geven. In zijn openingswoord heette de voorz. alle aanwezige leden, in het bijzon der de heer M. Bolderdijk, welkom. De notulen hierna door den secretaris, den heer P. van der Geer, voorgelezen, wer den onder dank aan hem, onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer B. v. d. Lubbe, die tot dusverre als lid stond in- 1 geschreven, waarin hij tot zijn spijt meen de niet langer als medewerkend lid inge schreven te kunnen blijven. Hij werd be noemd tot lid van verdienste. Vervolgens was aan de orde een keurig verzorgd jaarverslag van den penningmees ter. den heer B. Zwetsloot, die mededee- ling deed, dat totaal over het afgeloopen jaar was ontvangen 619.03, uitgegeven was over hetzelfde tijdvak: 688.73. Zoo dat meer was uitgegeven dan ontvangen 69.70. In kas bleek nog aanwezig 9.47. Tot leden van de Kascommissie werden benoemd, de heeren H. C. schulte, Joh. Floor en Adr. van Dam. Aan de orde was thans de verkiezing van drie bestuursleden, te weten de hee ren P. van der Geer, als secretaris; Alb. Terlach als commissaris en Jac. Kortekaas als tweede penningmeester, die herkozen werden. In het jaarverslag van den secretaris kwamen vooral tot uitdrukking de in het afgeloopen jaar behaalde successen te Zoeterwoude, alsook de tot een succes ge worden solistenconcoursdagen te Voor hout. Met een opwekkend woord van direc teur Bolderdijk en dankwoorden over en weer, werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 3 September des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Beëedi ging leden van den Raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Verkiezing wethouders. 4. Aan bieding gemeentebegrooting 1936. 5. Voor- loopige vaststelling gemeenterekening 1934 6. Verzoek van ontslag als onderwijzeres van mej. P. H. Broekveldt. 7. Subsidie in de kosten van vervoer van kinderen, die buitengewoon L. O. genieten. 8. Verzoek van het bestuur der christelijke school ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zal „Benvenuto" een concert geven op de Voorstraat, op Zaterdagavond a.s. te 8 u. WARMOND Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 3 September des voorm. 10 uur ten raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Beeëdiging raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Benoeming diverse Commissiën. 4. Ingekomen stuk ken. 5. Wat verder zal worden ter tafel gebracht. 6. Rondvraag. Muziek-uitvoering. Zaterdagavond 8 uur zal door Warmond's Fanfare in samen werking met de Christelijke Zangvereeni- ging „Excelsior", ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op de gemeentelijke muziektent een concert wor den gegeven. Warmond's Fanfare heeft voor dezen gelegenheid een speciaal marsch programma samengesteld, zij die reeds eerder hiervan getuigen waren, weten wat dit zeggen wil. Men zorge dus op tijd aan wezig te zijn. Wandelclub „St. Matthias". Zooals bekend, zal op Zondag 8 September a.s. een groote wandelmarsch gehouden wor den. Reeds velen hebben zich hiervoor op gegeven. Gelegenheid tot inschrijving is bij den heer Ritzen, alwaar ook nadere inlichtingen zijn te bekomen. Voor deze marsch is de Maasbode-wisselbeker beschik baar gesteld. Schrijf dus tijdig in. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND CHR. HUYGENS (uitr.) arr. 29 Aug. te Southampton. POÊLAU LAUT (uitr.) pass. 27 Aug. te Gibraltar. POELAU ROEBIA'H (uitr.) arr. 29 Aug. te Belawan. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ. RIADNE arr. 28 Aug. van Kopenhagen te Danzig. DEUCALION vertr. 29 Aug. van Genua naar Livorno. IRENE, van Malaga naar Bananza, pass. 29 Aug. Gibraltar. GANYMEDES van Algiers naar Amster dam pass. 29 Aug. Gibraltar. SATURNUS arr. 29 Aug. van Bilbao te Santander. TELAMON arr. 29 Aug. van Salerno te Lissabon. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. JANSSENS vertr. 29 Aug. van Rotterdam naar Batavia. NIEUW HOLLAND, Melbourne naar Sin gapore pass. 27 Aug. Thursday Isl. KON. BOLL. LLOYD. LUDWIGSHAFEN arr. 25 Aug. van Am sterdam te Rosario. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BREEDIJK arr. 27 Aug. van Rotterdam te Norfolk. LOCHKATRINE, Rotterdam-Vancouver vertr. 28 Aug. van Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Liverpool' naar Batavia, pass. 28 Aug. Gibraltar, j PHRONTIS arr. 28 Aug. van Londen te Shields. POLYDORUS, BataviaAmsterdam ver- j trok 28 Aug. van Singapore. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MU. (HollandAfrika Lijn). SPRINGFONTEIN (uitr.) vertr. 28 Aug. van Lour. Marques. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN I HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 191. Maar overal werd hij teleurgesteld. Een der kapiteins zei tegen hem: „Ik moet niets met zeemonsters te maken hebben en zijn marconist die naast hem stond riep: „Is die vent gak?" hij bedoelde waarschijnlijk „gek". 192. Drein Drentel had ruzie gekregen met een meneer die tegen hem zei dat ze zoo gauw mogelijk moesten maken dat ze wegkwamen, want dat ze hier niets moesten hebben van zeeslangen. „Heel goed", zei Drein tegen hem: „breng het dan zelf maar weg!"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10