RADIOPROGRAMMA'S DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. f VRIJDAG 30 AUGUSTUS.' GEMENGDE BERICHTEN FIETSER OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vier uur reed een 65-jarige heer, H. van Reenen uit Ber gen, op het rijwielpad langs de „Eeuwige Laan". Hij kwam uit de richting Bergen aan Zee. Zonder eenig teeken te geven zwenkte hij plotseling naar links met het doel den weg over te steken. Een auto be stuurd door den heer W. uit Hillegersberg reed juist achter den fietser, maar toen deze naar links uitweek was een aanrijding onvermijdelijk. De heer W. gaf nog signaal, week eveneens naar links uit en remde krachtig, doch hij kon den fietser niet meer ontwijken. Van R. reed tegen de zijkant van den auto op, werd tegen den grond gesmakt en kreeg een ernstige schedel fractuur. De in den auto aanwezige dokter en dr. Blok uit Bergen, die spoedig ter plaatse was, verleenden de eerste hulp. In bewusteloozen toestand is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd, waar hij onge veer een uur later overleed. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag te vier uur is het vijf-jarig dochtertje van de familie Minke te De- demsvaart vermoedelijk spelende in de vrij diepe Dedemsvaart gevallen en verdronken. Niemand zag het ongeluk gebeuren. Een schipper, die later de vaart opvoer, zag het lijkje drijven en bracht het kind met een haak aan wal. De ouders van het kind verbleven met vacantie in Limburg. ONTPLOFFING IN EEN DORSCH- MACHINE. Boerderij afgebrand. Ten gevolge van een ontploffing in een dorschmachine is gistermiddag brand uit gebroken in de boerderij van den land bouwer C. Wegen onder de gemeente Wouw. Wegens gebrek aan water viel aan blus- schen niet te denken, zoodat woonhuis, landbouwschuur met voorraden graan en landbouwwerktuigen geheel een prooi der vlammen werden. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. JEUGDIGE WAAGHALZEN GERED. Naar Reuter uit Boulogne-sur-Mer meldt, heeft een visschersvaartuig op de Noordzee, twee jeugdige Nederlandders opgepikt. Papee en Brecklinzen, die Zon dag met een bootje met twee riemen van IJmuiden naar Engeland op weg waren. Door den storm was htm bootje onklaar geraakt. De beide jongelui zijn thans op weg naar huis. WOESTELING OVERMEESTERD EN INGEREKEND. Dinsdagmiddag om 6 uur werd politie- assistentie gevraagd door het gezin W., wonende in de noodwoningen aan de Wiek- slooterweg te Soest. Twee agenten van politie begaven zich naar het opgegeven adres en troffen W. op den openbaren weg voor zijn woning aan. Op een gestel de vraag gaf hij te kennen, dat er van twist geen sprake was. Hij noodigde hen uit mee naar binnen te gaan, opdat zij van zijn vrouw konden hooren, dat wat hij zeide waar was. Beide agenten gingen mee naar binnen en nadat hij de kamerdeur had gesloten ontstak W. in woede, trok zijn mes en sloeg er als een razende mee op de agen ten in. Er ontstond een vechtpartij, waar bij beide agenten door het mes bloedend werden gewond, terwijl ook hun kleeding op verschillende plaatsen werd stukge scheurd. Na een hevig gevecht gelukte het den agenten W. te overmeesteern, waarna om nieuwe politie-assistentie werd ge vraagd. Onmiddellijk begaven zich nog twee agenten per auto naar het huis van W., die daarop kon worden ingerekend. Een van beide agenten met wie W. had gevochten, was zoodanig gewond, dat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 35) Ze liet hem alleen en ging naar haar kamer om te pakken, laat in den middag zou ze naar Evansville vertrekken, om rechter Kent haar nieuws te vertellen. Toen ze weg was, stond Lloyd langzaam op en kleedde zich, zijn barstende hoofd pijn vervloekend. Hij zag doodsbleek, zijn knieën knikten, maar wat kwam het er op aan? Als hij weer een inzinking moest krijgen, dan kon hij het er eerst nog wel eens van nemen, vond hij en zoo strompel de hij door den rustigen namiddag naar zijn speciale hoekje in zijn geliefkoosde bar. Maar in Evansville volgden de gebeur tenissen elkaar snel op, tot ze een crisis in het leven van meerdere personen brach ten. Jackson was nu al drie dagen in ar rest. Hij had geen geld en geen andere vrienden dan de Evans. Bob had zich niet vertoond, hoewel Jackson wist dat hij nu zijn toelage ontvangen moest hebben en de bankdirecteur kon hij nauwelijks als een vriend beschouwen. Jackson kon na tuurlijk niet vermoeden, dat Bob hem het geld had teruggezonden en dat hij uit de stad was, en gedurende de sombere uren in de gevangenis, verbaasde hij zich er over, waarom Bob niets geda&ö bad, om W. zal ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie. W. staat bekend als een gevaarlijk in dividu, die al verscheidene vonnissen ach ter den rug heeft. JEUGDIGE DUIKERS. Een schipper geholpen. In den loop van de vorige week zonk op het Merwede-kanaal het rijnaakje „An na" van den schipper Kuis. In de berich ten die hierover in de bladen verschenen, werd er gewag van gemaakt, dat de schip per ernstig gedupeerd was, daar in het ge zonken bootje nog een bedrag aan geld was achtergebleven en zijn Zondagsche pak. Dit lezende kwam bij twee Amster- damsche jongens het denkbeeld op den schipper te helpen. Zij stapten in hun kano en voeren naar de plek, waar het gezon ken scheepje lag en deelden den schipper mede wat zij van plan waren. Deze had er aanvankelijk in het geheel geen ooren naar om den knapen toestem ming te verleenen hun voornemen uit te voeren, omdat er nogal wat gevaar aan verbonden was. Het was namelijk zoo, dat de kleeren- kast, waarin het geld lag en het Zondagsche pak hing, niet geopend kon worden in dien niet de kajuitdeur werd dichtgedaan. Dit hield dus in, dat de jongen, die zich naar binnen zou begeven, gedurende eeni- ge oogenblikken in' het onder water lig gende gedeelte van het aakje opgesloten zou zijn. Een van de twee maakte zich gereed den duik in het water te ondernemen, zijn ka meraad verzoekende hem aan een touw, dat hij zich om zijn middelgebonden had, op te halen zoo er eenig gevaar mocht dreigen. Na den eersten duik deelde de koene knaap mede, dat hij al wegwijs geworden was en dat hij nu probeeren zou in de kajuit binnen te dringen. Dit was evenwel gemakkelijker gezegd dan gedaan en niet dan na veel moeite gelukte het hem de ka juitdeur open te maken. Wachten onder dergelijke omstandighe den is altijd een benauwde geschiedenis en vol angstige spanning werd dan ook uit gezien naar het oogenblik, dat de jonge duiker boven water zou komen. Dit gebeurde eindelijk en tot groote vreugde van allen, bracht hij de voor werpen van waarde mee naar boven. Het avontuur was beleefd, de schipper had zijn veertig guldentjes en zijn Zon dagsche pak terug en de jongens hadden voldoening een goede daad te hebben ver richt. ROMEREIZIGERS IN 'T GEVANG. Bij de familie te Nijmegen is bericht ont vangen, dat de beide Romereizigers v. d. I. en H. uit Nijmegen, die in Juli uit Nij megen waren vertrokken en van wie de familie sinds eenige weken geen bericht meer had vernomen, te St. Paul nabij Lyon door de politie zijn aangehouden, daar zij zonder middelen van bestaan en zonder verlof prentbriefkaarten verkochten. Beide jongens zullen tot 8 September in arrest worden gehouden, en daarna naar Neder land op transport worden gesteld. Het geval is leerzaam voor de pelgrims, die geneigd zijn te vergeten, dat er sinds de Middel eeuwen politieverordeningen zijn gekomen, en er in het algemeen op het stuk van gast vrijheid iets veranderd is. DE INBRAAK BIJ JAN MUSCH. Een Amsterdamsche „zware jongen", gepakt. Na langdurige recherche is het de La- rensche politie ten slotte gelukt om den dader van de inbraak bij den bekenden tooneelspeler, den heer J. P. Musch, wel ke. in den nacht van 16 op 17 Juli van dit jaar te Laren heeft plaats gehad, op te sporen, meldt de „Tijd". Zooals wij destijds reeds vermeldden werd de inbraak ontdekt door den heer Musch zelf toen deze, na eenige dagen te zijn opgetreden in 's-Hertogenbosch, bij gelegenheid van de jubileumfeesten al de zaak in orde te brengen. Hij kon zich niet indenken, dat de jongen lang zou zwij gen. Hij had vertrouwen in zijn oprecht heid, als de ernst van de situatie maar tot hem doordrong. Maar hij kwam niet, er gebeurde niets en den volgenden dag zou Jackson's zaak voorkomen. Laat dien middag, toen Virginia zich met het goede nieuws stadswaarts haastte, begaf de dienstdoende bewaker zich in Jackson's cel en deelde hem mede, dat me neer Evans hem wilde bezoeken. Jackson keek zijn cel rond. Eén stoel, één krib, een kom en kan en een gebroken kam. Hij wendde zich half lachend tot den bewaker en zei: „Goed, laat meneer Evans maar binnenkomen." De deur van de cel werd geopend en even later trad meneer Evans binnen. Jack son stond rechtop in de lage cel. Hij maak te een lichte buiging, maar zei niets. Hij was er nog steeds van overtuigd, dat Bob de zaak in orde zou brengen. Hij kon toch niet weten wat er met Bob was. Mis schien wachtte hij op een geschikte gele genheid om alles op te biechten. En Jack son wilde zijn plannen niet in de war stu ren. Wat kwam het er ook op aan? 't Kon hem niet eens veel schelen, of Bob hem in den steek liet en zweeg en hij moest boek houden of hennep plukken. En Bob had zooveel om voor te leven. „Ik ben gekomen om je te vragen", be gon meneer Evans, „of je genoeg geld hebt voor een advocaat, om je te verdedigen, 't Is misschien een beetje ongewoon, maar eerlijk gezegd, geloof ik, dat er iets ach ter deze geschiedenis schuilt en ik wilde graag, dat je een goede kans had. De bank wil niet graag iemand vervolgen, dié on schuldig is." Hij brak af, en wachtte even, maar daar, in voormelden nacht in zijn woning terugkeerde. Hij waarschuwde onmiddel lijk de politie, die eenige kleine fouten ontdekte in het overigens eerste klas vak werk van den inbreker. Deze foutjes brach ten de politie op het spoor van den dader, een bekend recidivist, genaamd Corne lls T. Deze T., die te Amsterdam onder de „zware jongens" wordt gerekend, heeft reeds talrijke vonnissen terzake van ge pleegde inbraken ondergaan. Hij oefende vroeger het eerzame beroep uit van too- neelknecht en aan dit feit heeft de heer Musch waarschijnlijk het ongewenschte be zoek van T. te danken. Aanvankelijk was T., die zonder bekende woon- of ver blijfplaats is en overal rondzwerft, on vindbaar. Ten slotte ontdekte de politie, dat hij inmiddels veilig was opgeborgen in het Huis van Bewaring te Den Haag, alwaar hij was ingesloten, nadat hij door de politie te Wassenaar was aangehouden voor een inbraak in een villa in die ge meente, waarbij hij op heeteraad werd ontdekt. Hij is dezer dagen door de Larensche politie gehoord, waarbij hij alle schuld aan de inbraak te Laren (N.-H.) ontkende. Dit zal hem evenwel niet baten, want de be wijzen tegen hem zijn van dien aard, dat zijn schuld vaststaat en een veroordee ling zeker zal volgen. HAAGSCH BOEKHOUDER GEARRESTEERD. De Haagsche recherche heeft aangehou den een 26-jarige boekhouder, verdacht van verduistering van 1500.ten na- deele van enkele personen gepleegd. De man is in verzekerde bewaring gesteld, meldt het „Volk". Deze verduistering heeft betrekking op het in oprichting zijnde „Oranjetax-be- drijf". Met de oprichting hiervan was de thans gearresteerde boekhouder, de 26-ja- rige H. P. van W., belast, die later als di recteur van het bedrijf zou optreden. Eenige chauffeurs hadden aan Van W. bedragen ter hand gesteld. De datum van opening werd telkens uitgesteld en was laatstelijk bepaald op 31 Augustus. Maar de laatste weken was van W. voor de bij het bedrijf betrokken chauffeurs onvind baar, in verband waarmede men eens bij de politie ging informeeren naar de zuiver heid van dezen opzet. Van W. werd op het hoofdbureau ont boden om informaties te verstrekken, maar toen werden nog geen termen aanwezig gevonden om tot arrestatie of vervolging over te gaan. Het schijnt, dat nadien de geldschieters hun handen van Van W. hebben afgetrokken, waardoor van het in werking stellen van de Oranjetax voor- loopig niets kon komen. Er bleken echter 1500 zoek te zijn. Na een aanklacht bij de politie ingediend door eenige chauf feurs, die vreesden dat zij door van W. benadeeld waren, volgde een onderzoek, dat ditmaal leidde tot arrestatie van den toekomstigen bedrijfsdirecteur, die thans wegens verduistering zal worden vervolgd. KERKDIEFSTAL IN RENKUM. In den nacht van 26 op 27 Augustus heb ben dieven zich toegang verschaft tot do Nederduitsch Hervormde kerk te Renkum, waarbij zij een aanzienlijk bedrag wisten buit te maken. Waarschijnlijk zijn zij met behulp van valsche sleutels binnengedron gen, waarna zij een ijzeren branddeur for ceerden van een kast, waarin zich de op brengst der collecten bevond. Van de ijze ren kistjes, waarin de geldstukken in linnen zakjes opgeborgen waren, knepen zij de handgsloten af en wisten zich zoo van de buit meester te maken. Hoewel hun signale ment men vermoedt, dat zij met zijn tweeën warenbij de politie bekend is, is men er nog niet in geslaagd eenig spoor van de daders te ontdekken. JEUGDIGE WINKELDIEVEGGE. De politie heeft te Rotterdam een vijf tienjarig winkelmeisje gearresteerd, dat verschillende artikelen uit het magazijn, waar zij werkzaam was, ontvreemd had. Een dochter van den filiaalhouder be- Jackson zei niets en hij vervolgde: „Gedeel telijk om je vriendschap voor mijn zoon en gedeeltelijk, omdat ik van een eerlijke kans houd, wil ik het geld voorschieten zoo dat je een advocaat kunt nemen." Jackson keek hem aan. ,,'t Is vriendelijk van u, meneer Evans", zei hij, „en ik waar deer uw edelmoedig aanbod ten zeerste, maar ik zal mijzelf verdedigen. Er is fei telijk geen kwestie van verdedigen, waar om dus geld weggooien voor een advo caat? Daarbij zou ik het u waarschijnlijk niet terug kunnen betalen." „Morgan", hernam de oude heer op ern- stigen toon, „je weet misschien even goed als ik, dat verzachtende omstandigheden altijd partij trekken. De bank kan iets der gelijks onmogelijk laten passeeren. Wij moeten er een zaak van maken. Maar dat sluit niet in, dat wij graag de zwaarste straf hooren uitspreken als verzachtende omstandigheden in aanmerking kunnen ko men. Je wilt me niet vertellen, waarom je dat geld hebt weggenomen, maar toch wil ik zeggen, dat ik mijn best heb ge daan, je daad te verzachten, voorzoover ik dat kon doen en ik deed het, omdat ik ge loof, dat er zekere motieven achter schui len. Ik heb je, sinds je op de bank bent, geobserveerd en ik geloof niet dat jij steelt als je er niet toe gedwongen werd. Daar bij ben je al zeer ondoordacht te werk ge gaan, het moest zoo immers direct ont dekt worden. Ik ben van meening, dat er iets achter steekt." Een oogenblik aarzel de hij, ging een stap vooruit. „Wil je me niet zeggen, waarom je het gedaan hebt?" Jackson antwoordde niet dadelijk, en toen hij sprak, beefde zijn stem. „Meneer Evans", antwoordde hij. „U bent heel edelmoedig geweest, en ik zal daarom tegenover i^openhartig zijn. Waar Hilversum 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N.C.R.V, 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Zang. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelspel. I.30 Ensemble van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Vervolg concert. 4.00 Geniemuziek te Utrecht. 5.00 Declamatie. 5.45 Vervolg concert. 6.30 Causerie. 7.00 Ued. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Berichten waarna Chr. Gem. Zang- vereen. „Sursum Corda", te Zutfen, m. m. v. kinderkoor. 9.30 Oranje-optocht en Taptoe te Water graafsmeer. M. m. v. de stafmuziek v. d. Burgerwacht, en tamboers en hoornblazers v. d. Vierkant-Club. 10.15 Berichten waarna Gramofoonmu- ziek ter inleiding van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Hilversum 1875 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en VARA-Orkest. 12.00 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 2.00 Voordracht. 2.30 Gram.pl. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.00 De Zonnekloppers. 5.00 Voor kinderen. 5.30 Orvitropia. 7.00 Causerie. 7.20 De Flierefluiters. 7.50 Nieuwsber. en Causerie. 8.30 U. h. Kurhaus, Scheveningen: Resi dentie-orkest o. 1. v. Carl Schuricht, m. m. v. Bronislaw Hubermann (viool). (Om 9.15 Causerie). 10.15 Causerie. 10.45 Nieuwsber., Vrijz. Godsd. Persbu reau. 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.). II.30—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Trocadoro Cinema-orkest. 12.50 BBC-Variété-orkest. 2.20 Het Argyle Theater-orkest. 3.20 Herman Darewski en zijn orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Sydney Kyte en zijn Bond. 7.50 Het Celebrity-Trio. 8.20 „The Great Western", hoorspel. 9.20 Eda Kersey (viool), m. m. v. de BBC- Zangers. 10.20 BBC*Orkest. 11.3512.20 De Grosvenor House Band. R a d i o-P a r i s 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Orgelconcert. 8.50 Orkestconcert. 11.10 Dansmuziek. merkte, dat in een tasch van het meisje verschillende artikelen, waaronder een zil veren jamlepel en een kristallen jampot, aanwezig waren. Zij waarschuwde de po litie, die het meisje ondervroeg. Zij wilde, naar zij verklaarde, de artikelen aan haar moeder laten zien. De politie hield haar in verzekerde bewaring en ging bij de moeder eens een onderzoek instellen. Zij ontdekte daar een groote hoeveelheid ont vreemde artikelen, van een gezamenlijke waarde van verscheidene honderden gul dens. Verschillende andere artikelen wor den nog vermist; ook geld uit de cassa was verdwenen. Onderzocht wordt, of het meisje ook hier aan schuldig is. om zou ik een of ander verhaal over dien diefstal verzinnen? De werkelijke feiten, ik bedoel mijn werkelijke reden, kan ik u niet zeggen; dat is eenvoudig onmogelijk." De oude heer keek hem nog even aan, en liep toen naar de deur. „Goed dan", zei hij, waarna hij de cel verliet. Een poos hierna, kwam Virginia in Evans ville aan; ze haastte zich naar het hotel, waar de rechter zijn intrek genomen. De komst van het mooie meisje, dat ademloos aankwam, bracht een opschudding in het groote hotel teweeg. Virginia's hart was vol van Jackson's daad. Haar oogen flikkerden als sterren, haar wangen hadden een kleur, die er we ken lang niet op te zien waren geweest. Nu pas begreep ze, waarom Jackson de schuld van den diefstal op zich genomen had en waarom hij zelfs haar de reden van zijn zwijgen niet had kunnen vertel len. Door haar groote vreugde raakte het verdriet over Lloyd voor 'n oogenblik op den achtergrond, 't Leven was nu weer heerlijk en ze bracht rechter Kent het nieuws, dat hem ook weer gelukkig zou maken. Virginia trad dien middag de hall van het hotel binnen en vroeg ademloos naar meneer Kent. „Meneer Kent is in de leeszaal, denk ik, wacht, dan zal ik u den weg wijzen." En de kellner haastte zich om het buitenge woon knappe en aantrekkelijke meisje naar de leeszaal te brengen. Rechter Kent zat in een grooten stoel, de krant was op zijn knie gevallen en hij tikte met de handen gedachteloos tegen de armleuningen van zijn stoel. Virginia liep snel voorwaarts en raakte Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.205.20 L. Preii's orkest. 8.30 Pianorecital. 8.35 Radiotooneel. 10.40 Russische muziek. 11.1512.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.55 Cello en piano. 12.20 Omroepkleinorkest. 4.20 Zang en piano. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Militair concert. 8.35 „Der Diamap.t", spel met muziek. 9.20 Omroepstrijkkwartet, piano en har monium. 11.2012.20 Orkestconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl 5.20 Dansmuziek. 6.20 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 „De boemelbaron", operette van Kollo. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.50 Zang. 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Blaasmuziek. 5.50 Zang. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.20 Walsenconcert uit Leipzig. 10.50 Cello- en pianorecital. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl-sender. 10.20 Keulen. 11.20 London Reg. 12.20 Brussel VI. 14.20 London Reg. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 19.50 Droitwich. 20.20 London Reg. 20.50 Parijs Radio. 23.05 Leipzig. 4de Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Droitwich. 19.50 Grammüziek G.R-D. 20.50 London Rsg. DE NAAM HUIZEN UIT DEN AETHER VERDWENEN. Het zal onzen lezers wellicht opgevallen zijn, dat de naam „Huizen" in ons radio programma niet meer voorkomt, doch daar voor in de plaats is gesteld „Hilversum". Deze naamsverandering vindt haar oor zaak in het feit, dat de uitzendingen van den K. R. O. en de N. C. R. V. niet meer over den Huizenzender, doch over Kootwijk geschieden. Nu de Huizenzender verdwenen is heeft het geen zin meer de internationale identi ficatie „Huizen, Holland" te handhaven. Vandaar, dat de vier omroepvereenigingen besloten hebben, zoowel de korte golf als de lange met den internationaal bekenden naam „Hilversum" aan te duiden. Teneinde den korte golfzender Hilver sum, waarover thans de K. R. O. en de N. C. R. V. uitzenden, van den lange golfzen der Hilversum, op welke golflengte de A. V. R. O. en de V. A. R. A. uitzenden, van elkaar te onderscheiden, hebben wij ge meend ons aan de officieele internationale benaming te moeten houden. zijn arm aan. Toen hij zich omkeerde, zag hij er heel ernstig uit. „Virginia, maar kind, wat doe je hier, is er iets?" Virginia lachte vroolijk. „Dat is ook een enthousiaste begroeting!" riep ze. Ze nam rechter Kent's handen in de hare. „Bent u niet blij me te zien?" vroeg ze. „Blij? Nu, ik zou zeggen van wel." Hij boog zich en kuste haar. „Maar wat brengt je hier, Virginia, je ziet er zoo.... is er iets.... is er nieuws?" „Vader er is nieuws. En ik ben geko men, om 't u te vertellen. We hebben ons zóó vergist, 't Is zóó iets moois, vader! Ik weet niet, hoe te beginnen", zij keerde zich af en viel in een stoel neer. Haar oogen werden ineens vochtig en haar keel werd samengeknepen. Als hij haar nog langer zoo aankeek, met die uitdrukking van ont wakende hoop, zou ze zich niet langer goed kunnen houden. In de trein had ze zich voorgenomen, hem langzaam op het nieuws voor te bereiden, zoodat 't hem geen schok geven zou, maar nu kon ze hem niet langer laten wachten. „Virginia, vertel het me." „We hadden allemaal ongelijk, meneer Kent. Jackson heeft het niet gedaan." De rechter staarde haar even aan, keer de zich toen af en keek het raam uit. Toen hij zich weer naar haar toe wendde, was zijn gezicht kalm, maar er was zoo'n gloed in zijn oogen, dat Virginia een brok in haar keel voelde. „Wat bedoel je?" vroeg hij gretig. Heeft Jackson het snoer niet gestolen? Zeg me, wat®je gehoord hebt, Virginia." Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9