DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 ZOETERWOÜDE (H. R.) Wühelminafeesten. Na vele mooie zo- mersche dagen was de triestige vooravond van de W.V.-feesten voor vele een tegen valler. Maar de weerprofeten gaven den moed niet op, met kennis van zaken werd er beweerd, dat het den volgenden dag goed weer zou zijn, en men heeft het geraden. Al vroeg kwamen gisterenmorgen de school kinderen naar het terrein met het vaste voornemen een prijsje te winnen. De uitslagen der kinderspelen luidden: meisjes van 6 en 7 jaar, blokjes rapen: 1ste pr. Corry Rietveld, 2e Cótje Voordouw, 3e Gesie Uljêe. Meisjes van 8 en 9 jaar, balletje dragen: lste pr. Zus van Veen, 2de Loes Verhoorn, 3e Corrie Harteveld. Meisjes van 10 en 11 jaar, aardappelen knippen: lste pr. Elsje Hol, 2e pr. Jans van Mil, 3e Cor van de Akker. Meisjes van 12 en 13 jaar, „Naar de trein": le pr. Anny Boks, 2de pr. Nelly Verkleij, 3e Rie Hoogewoning. Jongens van 6 en 7 jaar, blokjes rapen: lste pr. Bas de Jeu, 2de pr. Jan v. Veisen, 3de pr. Piet van der Vliet. Jongens van 8 en 9 jaar, bollen dragen: lste pr. Simon Engelhart, 2de Jan van der Meer en 3de Renie Hendrikse. Jongens van 10 en 11 jaer, zakloopen: lstepr. Bram Owel, 2de Gerard Vervoorn en 3de Antoon van Diemen. Jongens van 12 en 13 jaar, zakloopen: lste pr. Jan van Mil, 2de Rienus Heems kerk en 3de Cor Maarseman. Al deze kinderspelen waren niet alleen een vermaak voor de kleinen, maar ook voor de grooten. Na een tractatie op cho colade, limonade en bananen, waren de voormiddagfeesten geëindigd. In den namiddag werd na een flinke regenbui begonnen met ringsteken per rij wiel. De lste pr. werd behaald door Corry van Wetten, de 2de door Marie Wassing en de 3de door Alie Lemmerzaal. Bij de kinderwagen-race behaalde de lste pr. Pietje van Mil, de 2de Zus Lemmer- zaal en de 3de Cor van Wetten. Gisterenavond arriveerde de Zoeter- woudsche fanfare en gaf een vroolijk stuk je muziek. Met behulp van de muziek volg de de bekende stoelendans: lste pr. Cor v. Amsterdam, 2e pr. Cor v. Wetten, 3e pr. Rie Zandvliet. Bij het hardloopen met hindernissen be haalde de lste pr. J. Lemmerzaal, 2e pr. K. Verhoorn en 3de pr. C. Janmaat. Was het overdag nogal rustig, tegen den avond werd het steeds drukker en er heerschte een vroolijke stemming. De hos- vlonder was voor velen een goede gelegen heid om hun feestvreugde te uiten. Het be stuur van de Wilhelmina-vereeniging kan tevreden zijn, het feest is goed geslaagd. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt op Dinsdag 3 Sept. e.k. des namid dags om kwart over 8 uur in openbare vergadering ten Raadhuize bijeen. Agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Verkiezing van 2 wethouders, per. aftr. 3. Verkiezing van 2 leden Beheerscommissie G. E. B. id. 4. Ver kiezing van 2 leden (en 2 plaatsverv. leden) Alg. Bestuur Stichting Drinkwaterleiding de Elf Gemeenten, id. 5 Notulen. 6. Ingeko men stukken en mededeelingen. 7. Verzoek om bijdrage in premie van plaatselijke dok tersfonds. 8. Vaststelling kohier 1935 der straatbelaöting. 9. Verzoek deelname in Rijnlandsch Borgstellingsfonds. 10. Goed keuring der Bouwverordening; met als nog een wijziging van ondergeschikt be lang. 11. Bespreking autobusdienst. 12. Be- grootingswijziging dienstpaar 1935. 13. Vaststelling suppletoir kohier 1935 honden belasting. 14. Benoeming commissie van onderzoek der gemeente-rekening over het dienstjaar 1934. 15. Rondvraag. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Onder presidium van den Burgemeester vergaderde gisteren de gemeenteraad. Huldiging van den heer Rooijakkers. De voorzitter opende de vergadering en zeide, dat het bloemstuk op de plaats van den heer Rooijakkers wel deed vermoeden, dat er iets bijzonders aan de hand was. Op 26 Augustus 1935 was de heer Rooijakkers 25 jaren onafgebroken lid van den Raad. Hij werd 26 Augustus 1910 als zoodanig be- eedigd als opvolger van den heer Thomas van Vliet. Dit feit is waard herdacht te worden. Als een rustige figuur, een recht schapen en eerlijk mensch heeft hij 25 ja ren medegewerkt aan de behartiging der gemeentebelangen en in het bijzonder de belangen van de minst bedeelden. Lange jaren was hij lid van het R.K. Armbestuur en van het Burgerlijk Armbestuur en als stille werker heeft hij groote verdiensten. Van September 1919 tot September 1931 was hij bovendien Wethouder. In dat jaar werd hij door een ernstige ziekte getroffen en ofschoon werd gevreesd, dat hij niet zou terugkeeren in den Raad, is dit niet ge schied. Hij is gezond weergekeerd en heeft zich opnieuw gegeven aan de belangen der gemeente. Een oogenblik dreigde deze plechtigheid door een ernstige ziekte van zijn echtgenoote niet door te zullen gaan, doch de ingetreden verbetering in den toe stand stond hem toe hier te zijn. Spreker heeft alle leden spontaan bereid gevonden om hem hier te huldigen. Hij dankt hem voor zijn arbeid in het belang der gemeente en bied hem namens den Raad een zilveren couvert met servetring zoo voor zich als voor zijn echtgenoote aan. Hij spreekt verder de hoop uit, dat hij nog met vrucht mag verder arbeiden aan het gemeentebelang. De heer von Weiier bood hierna als oud ste raadslid zijn gelukwenschen aan. De heer Rooijakkers dankte den raad ▼oor deze huldiging. Hij wierp een terug blik op het jaar 1910 en memoreerde den groei der gemeente daarna. Het is hem steeds een genoegen geweest mede te wer ken aan de behartiging van het gemeen tebelang, bovenal omdat de omgang steeds aangenaam was. Hij brengt ook dank aan oud-Burgemeester Storm van 's-Gravesan- de en oud-Secretaris Eggink voor den on dervonden steun en medewerking en aan vaard dankbaar het aangeboden cadeau. Nadat de heer Rooijakkers door alle le den was glukgewenscht, ging de raad in besloten zitting. Na ongeveer een half uur werd de open bare vergadering hervat. Bij de ingekomen stukken was o.m. het bericht van herbenoeming van den Burge meester. Dit gaf den heer von Weiier aan leiding den Burgemeester nogmaals geluk te wenschen, waarvoor deze dankte. Verder werd medegedeeld, dat het servi tuut betreffende het aangekochte terrein voor de waterleiding, inhoudende, dat de verkooper het recht behoudt voor zich en zijn nakomelingen, om op het terrein te wandelen, zich alleen zal uistrekken tot den heer Holle en zijn gezin. Een nieuwe politieverordening. Hierna kwam een nieuw ontwerp Alge- meene politieverordening aan de orde. De heer Idenburg, voorzitter der com missie, opende de algemeene beschouwingen met het geven van een uitvoerige toelich ting. Hierna wordt de verordening behandeld, langdurig wordt van gedachten gewisseld over de bepalingen omtrent het plaatsen van borden in tuinen bij perceelen ter voorkoming van ontsiering der gemeente. De Commissie had voorgesteld alleen emaille-borden te doen plaatsen niet groo- GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE ter dan 25 x 40 c.M. Een énkel lid wilde slechts 2 borden toestaan, maar dan van groo ter formaat en ook de eigenaren in'de gelegenheid stellen een bord te plaatsen. Het voorstel van de Commissie werd aan genomen. Na afhandeling bracht de heer mr. Kie- wiet de Jonge woorden van lof aan de Com missie voor den buitengewoon belangrijken arbeid. In het bijzonder huldigde hij den voorzitter der commissie, den heer Iden burg. De heer Hendriks sloot zich hierbij aan namens de R.K. fractie, terwijl tenslotte de voorzitter zeer uitvoerig dank heeft ge bracht voor het buitengewoon belangrijke werk, dat op het gebied van de politiever ordeningen een geheele ommekeer zal bren gen en waarschijnlijk wel als toetssteen zal gaan gelden voor anderen, juist om de bij zondere kenmerken als aanpassing aan de oode voor archiefordening. Hij huldigt alle medewerkers en zal gaarne aan mr. Hee lings de tevredenheid van den Raad over brengen. Ten opzichte van de uitvoering zullen nog wel moeielijkheden rijzen. Echter zal spreker met de politie overleggen, hoe zij het meest practisch tot uitvoering kan wor den gebracht, waarbij soepelheid zal wor den betracht. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot ontheffing van bepalingen der bouwver ordening. B. en W. stelden voor een aanvraag tot oprichting van een slachterij in de Berkhei- straat te weigeren. De heer van Leeuwen kwam hiertegen in verzet. Hij achtte geen voldoende radenen aanwezig, om de inrichting te weigeren. De voorzitter wees erop, dat de raad zelf had besloten dergelijke inrichtingen uit het dorp te weren. In die lijn hebben B. en W. besloten, alhoewel de betrekkelijke ver ordening nog niet is goedgekeurd. De heer van Leeuwen en later de heer van den Berg bleven aandringen op inwilli ging van het verzoek. De laatste gaf te ken nen, dat van een slachtplaats weinig hinder te dulden is. De heer Idenburg hield den raad voor, dat hij aan zich verplicht was het indertijd genomen besluit te handhaven. Het voorstel van B. en W. werd verworpen. Een voorgestelde wijziging van de leges- verordening werd aangenomen. Daarna werd behandeld een voorstel van de commissie tot herziening der woning- huren van enkele door ambtenaren bewoon de perceelen. De commissie had voor een paar perceelen verlaging voorgesteld en de rest ongewijzigd gehandhaafd. Verschillen de leden willen verandering in sommige huurprijzen. Lang en breed werd gediscussieerd, doch geen enkel wijzigingsvoorstel bracht het tot een stemming. Het voorstel van de com missie, dat B. en W. hadden overgenomen, werd aanvaard. Een voorstel van B. en W. om geen wijzi ging te brengen in het maximum-aantal vergunningen en om het aantal verloven A te beperken tot 1 op 500 inwoners werd aangenomen, nadat een voorstel-von Wei- Ier, om de beperkmg van de verloven niet in te voeren, geen steun had gevonden. Vervolgens werd behandeld een rapport van de commissie inzake stichting van een Lyceum. In dit rapport kwam de commis sie tot de conclusie, dat een Lyceum voor Wassenaar te luxueus zou zijn. Verder gaf zij in verband met de verlaging van het kostenbedrag, door den Haag gevorderd, van de buitengemeenten voor het bezoe ken van een H.B.S. of Gymnasium, in over weging om het tot hiertoe geheven retri- butiegeld van de ouders te herzien. Dit voorstel bevat een aanmerkelijke verla ging van kosten. De heer Idenburg wees erop, dat de ge meente Den Haag de leerlingen uit buiten gemeenten slechts zal toelaten, zoolang er De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag ten 2.30 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig met kennisgeving de heer J. N. Los. Na opening der vergadering met het ge bruikelijk gebed worden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vast- steld. Tot de ingekomen stuuken behoor den o.a. een schrijven van den heer J. N. Los, houdende bericht dat hij wegens ziekte de vergadering niet kon bijwonen. Voorzit ter spreekt de beste wenschen uit tot een spoedig herstel. De heer Clemens wordt tot voorstemmer benoemd. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten inzake over name dorpsweg Kaag, wordt op voorstel van B. en W. besloten Ged. Staten te ver zoeken te bevorderen, dat door de Staten dezer provincie in onderhoud wordt geno men de dorpsweg te Kaag, waarbij bij het zelfde besluit bedoelde weg wordt overge dragen in onderhoud bij de gemeente. Na Kon. goedkeuring van dit besluit kan de gemeente onder goedkeuring van Ged. Sta ten den weg in eigendom van den polder overnemen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorts wordt besloten de subsidie van het algemeen burgerlijk armbestuur met 1000.te verhoogen. In bespreking komt het voorstel van B. en W. tot het doen ver vallen van twee vaste bruggen liggende in den dorpsweg te Roelofarendsveen. Na toe lichting van den voorzitter en ampele be spreking wordt besloten van den heer C. Cozijn aan te koopen een strook grond voor het maken van een doorvaart en het maken aan weerszijden van de sloot van een be tonnen walbesohoeiing. Verder wordt be sloten tot het doen vervallen van de twee vaste bruggen bij J. J. Reijnders en Ver haar, welke werken bij wijze van werk verschaffing zullen worden uitgevoerd in dien voor deze objecten een spoedige goed keuring van het Rijk is te verkrijgen. Ver der zal in werkverschaffing worden uitge voerd het uitdiepen van een aantal vaarten ten verzoeke van het polderbestuur, ter wijl tevens aan den Minister zal worden aangevraagd de verlenging van het beplan tingsplan op het terrein gelegen aan de Brasemermeer en het aanbrengen van nog eenige beplantingen in deze gemeente. Bo vendien wordt op voorstel van den heer Rietbroek besloten te onderzoeken de mo gelijkheid tot het verwijderen van kroost in de polderslooten bij wijze van werkver schaffing. Aan de orde is hierna de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening, dienstjaar 1936. De commissie, welke de rekening heeft onderzocht stelt voor deze voorloopig vast te stellen zooals zij door B. en W. aan den Raad is aangeboden. Daar niemand stemming over de rekening ver langt wordt zij z.hs. aangenomen met aan- teekening dat de beide wethouders zich van stemming hebben onthouden. De bouw- en woningverordening wordt hierna z.h.s. vast- De benoeming van een ge meente -opzichter. Aan de orde is thans de benoeming van een gemeente-opzichter. De heer Verweij, het woord verkrijgende, wijst ér allereerst op, dat de voorziening in het gemeentelijk opzicht uit finantieel oogpunt bezien een hoogst belangrijke zaak is. De gemeemte-financiën houden met den werkkring van den opzichter nauw ver band en met het gemeentelijk toezicht zijn vele bedragen gemoeid. Spr. wijst vervol gens op de achter ons liggende periode en dan heeft het spr. pijnlijk getroffen, wan neer hij moest constateeren hoe met dit opzich gesold werd en hoe het bovendien werd uitgeoefend. Ten einde verzekerd te zijn, dat de feiten van het verleden zich niet meer zullen herhalen, is het volgens spr. noodig, dat men iemand benoemt, die vol komen bekwaam wordt geacht voor zijn taak. Spr. ziet in het gemeente-opzicht slechts één persoon die de leiding moet hebben, opdat B. en W. zich dan meer kun nen bepalen tot wat tot hun competentie behoort. Spr. geeft toe, dat het volgen van een geheel andere richting moeiten met zich mee kan brengen, en dit zal slechts overwonnen kunnen worden, wan neer de Raad zijn keuze bepaalt tot iemand, die geheel los staat van het verleden. Wan neer spr. zal overgaan tot het noemen van een bepaalden candidaat, dan doet hij dit om verbrokkeling van stemmen te voorko men zonder ook maar iets tekort te willen doen aan de bekwaamheden der overige sollicitanten. Spr. wenscht de aandacht te vestigen op den persoon van den heer Langhout, die bekend staat als een serieus man, en die voortgekomen is uit een gezin, dat met eere kan worden genoemd. Deze sollicitant is theoretisch en practisch vol doende onderlegd. Bovendien zijn zijn plaats is. Parallelklassen worden voor die leerlingen niet gevormd. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen. Het voorstel tot verhooging voor den post steun aan werkloozen op de begrooting 1935 lokte verzet uit bij den heer van Leeuwen. Deze oordeelde dat B. en W. in haar so ciale taak tekort schieten. Voorheen werd door werkloozen met 2 ploegen gewerkt. Thans geschiedt dit met slechts één. Daar door zijn de uitgaven voor steun hooger. Spreker vond, dat het beter is de menschen te laten werken dan door steun uit te keeren. Enkele leden van Maatschappelijk Hulp betoon hadden gaarne behandeling bij de Commissie tot steun ver leening gezien. De voorzitter oordeelde dit ook juister en stelde aanhouding voor waartoe werd besloten. Voorloopig werd een crediet van ƒ2000.toegestaan. (Wordt vervolgd). levensomstandigheden zoo, dat hij zich voor de volle honderd procent aan zijn taak kan geven. Voorts wijst spr. nog op zijn leef tijd welke een voordeel voor hem is, zoodat hij zich afvraagt waarom afgeweken moet worden van hetgeen oorspronkelijk werd besloten. Spr. beveelt den heer Langhout dan ook met warmte bij den Raad aan en hoewel sollicitant behoort tot de Protes- tantsche groep der bevolking, acht spr. dit onder de huidige omstandigheden een aan beveling, wanneer hij het opzicht beziet in het verleden en in de toekomst. De voorzitter heeft met belangstelling hetgeen door den heer Verweij naar voren is gebracht aanhoord. Dat B. en W. tegen den persoon van den heer Langhout niets hebben, blijkt wel uit het feit dat B. en W. hem op de lijst van gegadigden hebben ge- De heer Heemskerk acht het niet noodig over de sollicitanten bepaaldelijk te spre ken, daar zij bij den Raad voldoende be kend zijn De heer Pennings vestigt de aandacht op den sollicitant Vrijburg, die een 3-jarige cursus heeft gevolgd voor bouwkundig op zichter en z.i. alleszins bekwaam is voor de te vervullen betrekking. De heer Heemskerk bepleit de candida- tuur van den heer Strijk, die in de jaren van zijn raadslidmaatschap zich zeer ver dienstelijk heeft gemaakt op het terrein der openbare werken. Voorzitter wijst er op dat beide candida- ten tot de gegadigden behooren. Spr. wenscht zich verder te onthouden van het noemen van bepaalde namen, omdat hij slechts over een candidaat kan oordeelen, zoodat hij in deze niet een onrechtvaardig heid standpunt wil innemen. S. Strijk benoemd. De heer Verweij vraagt of do -uoeming tijdelijk is, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordt. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Verweij nog op, dat de Raad over een tijdvak van een jaar wel kan oor deelen of iemand geschikt is voor de te vervullen betrekking, zoodat hij niets voelt voor de argumentatie van den voorzitter dat een bepaalde voor- of nadeelen kan opleveren. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Bij de eerste vrije stemming verkrijgt S. Strijk 6 stemmen, terwijl op Heemskerk, Vrijburg en Langhout resp. 3, 2 en 1 stem worden uitgebracht. Bij de tweede vrije stemming bekomt S. Strijk 7 stemmen, Heemskerk 4 en Langhout 1 stem, zoodat S. Strijk tot gemeente-opzichter is gekozen. De heer Strijk, ter vergadering aanwezig, neemt de benoeming aan, waar na de voorzitter hem met deze benoeming van harte gelukwenscht, daarbij het ver trouwen uitsprekend, dat hij als opzichter zijn taak naar behooren zal vervullen. De heer Strijk danikt den voorzitter voor zijn felicitatie. Burg. Armbestuur. In bespreking komt het in de vorige ver gadering aangehouden agendapunt: Op heffing van de drie in deze gemeente ge vestigde algemeen burgerlijke armbestu ren. Voorzitter deelt mede, het onderhoud dat tusschen deze armbesturen en het college van B. en W. heeft plaats gehad. Uit de mededeeling van den administrateur, den heer Verkleij, is hem eerst heden gebleken, dat de kosten van het rechtskundige advies niet door de kerkelijke armbesturen worden gedragen, doch dat deze kosten zullen wor den betaald uit de gemeentelijke fondsen. Hierdoor is een zeer eigenaardig figuur ont staan, want de armbesturen hebben noch van Ged. Staten, noch van den Raad man daat gekregen om hiervoor gelden te vo- teeren. Bovendien zullen, naar spr. mee ning, de kosten voor een dergelijk rechts kundig onderzoek nog al hoog zijn, zoodat spr. het onverantwoord acht dit zonder meer toe te laten. De heer Heemskerk wijst er op, dat dit punt niet aan de orde is. Het onderzoek be rust bij de burgerlijke armbesturen zelf. De bedoeling is dat naar aanleiding van het onderzoek de rechtskundige een advies uit brengt. Voorzitter merkt op, dat deze aangele genheid wel degelijk in den Raad bespro ken dienst te worden. De leden van het armbestuur worden door den Raad be noemd, en staan dus in ondergeschikte functie van den Raad. De Raad mag der halve niet goedvinden dat tegen den Raad op kosten van de gemeente zulke hooge kosten worden gemaakt. Het prestige van den Raad is bovendien hiermede gemoeid. De heer Heemskerk stelt voor de zaak uit te stellen. Voorzitter daarentegen wil eerst uitgemaakt zien, hoe de Raad tegen over de kosten staat. Alle te maken kosten in deze dienen de leden zelf te dragen, of anders de kerkelijke armbesturen. De heer Pennings trekt de woorden van den voorzitter in twijfel. Op de conferen tie is niet gesproken over het brengen van de kosten ten laste van de gemeente. Voorzitter antwoordt dat de armbestu ren krachtens het reglement het recht mis sen kostbare juridische adviezen in te win nen. Spr. vraagt zich af of Ged. Staten deze uitgaaf wel zullen sanctionneeren. De heer Rotteveel kan zich volkomen in denken, dat de burgerlijke armbesturen de fondsen noode prijsgeven. Uit het feit dat de leden door den Raad worden benoemd, blijkt z.i. voldoende, dat zij geen adviezen zonder goekeuring mogen inwinnen, zoo dat de kosten langs anderen weg betaald zullen moeten worden. De heer van Dooren is het met den voor zitter volkomen eens. Het gaat zi. niet aan dat een ondergeschikt lichaam tegen haar superieur gaat procedeeren. De heer Pennings merkt op dat van pro cedeeren hier geen sprake is. De heer de Jong, wethouder, zegt dat deze zaak door den voorzitter on noodig wordt verscherpt. Men doet verstandig eerst af te wachten hoe de beslissing uit. De leden van het armbestuur zijn boven dien met het standpunt van het gemeente bestuur voldoende op de hoogte. De heer Verweij is ten volle overtuigd dat de beslissing ten gunste van de gemeen te zal uitvallen. Spr. heeft deze zaak ernstig onderzocht, waardoor zijn meening in de vorige vergadering geuit, nog is versterkt. Spr. acht het onverantwoordelijk van het armbestuur adviezen in te winnen zonder te weten wat de kosten hiervan zullen zijn. Spr. gelooft dat veel minder stof zou op gewaaid zijn, indien in plaats van ophef fing een regeling met de armbesturen was getroffen. Voorzitter merkt op, dat om te regelen eerst opheffing noodig is. Zooals de zaak nu geregeld is, functionneeren de armbe sturen niet. Na ampele bespreking wordt besloten aan de armbesturen te berichten dat de kosten van het rechtskundig onderzoek niet ten laste van de gemeente, noch van die der betrokken armbesturen genomen kunnen worden, terwijl het definitieve antwoord van de rechtskundige voor 1 October e.k., bij den Raad moet zijn ingediend. Afscheid. Na rondvraag, welke niets belangrijks opleverde, spreekt de voorzitter de schei dende leden t.w. de heeren van Dooren, Rotteveel, Strijk en Clemens toe. Hij dankt de leden persoonlijk voor hetgeen zij in het belang der gemeente hebben gedaan, daar bij wijzende op de prettige en aangename samenwerking steeds in den Raad onder vonden. Spr. hoopt dat zij altijd met groot genoegen op hun zittingsperiode zullen mo gen terugzien, en dat zij steeds, nu hun plaatsen door anderen worden ingenomen, levendige belangstelling in de gemeenteza ken zullen blijven houden. Na een dankwoord van de leden voor de sympathieke woorden door den voorzitter gesproken, sluit deze de vergadering. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de weg per fiets van af Ter Aar naar Maasbommel? Hoeveel km.? Antwoord: Ter Aar, Gouwsluis, Bo degraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Buurmalsen, Geldermalsen, Tiel, Wamel, Maasbommel. Afstand 100 km. Vraag: Welkp is de kortste weg per fiets van Breda naar Gennep? Hoeveel km.? Antwoord: Breda, Tilburg, Moerges tel, Best, St. Oedenrode, Vechel, Uden, Vol- kel, St. Hubert, Haps, Oeffeit, Gennep. Afstand 95 km. Vraag: inzake de j aarlij ksche parade op Koninginnedag in Den Haag. Antwoord: De gewone jaarlijksche parade op het Malieveld heeft ook dit jaar plaats en wel op Zaterdag. Aanvang circa 12 uur. Hoe het met de markt gaat weten we niet. De treinreis LeidenDen Haag is in deze maand niet goedkooper. Vraag: inzake een bropr, die als werk nemer in dienst is van een anderen broer. Antwoord: Zegels moeten geplakt worden. Van de belasting kan de schuld worden afgetrokken. Vraag: Hoe groot moet mijn inkomen of omzet zijn per jaar, wil ik mij de ver plichting opgelegd zien hiervan f 2.50 te betalen aan de Kamer van Koophandel te Gouda". Antwoord: Handelslieden, wier .be lastbaar inkomen over elk der laatst ver- loopen drie belastingjaren blijkens den hun opgelegden aanslag in de Rijksinkom stenbelasting, ongerekend den in art. 38 van de wet op de Inkomstenbelasting 1914 bedoelden kinderaftrek, minder bedraagt dan 2000 's jaars of die niet in die belas ting zijn aangeslagen, zijn geen kooplieden in den zin van de Handelsregisterwet en be hoeven derhalve niet ingeschreven te wor den. Boven deze belastinggrens moet jaar lijks 2.50 betaald worden voor handelsza ken, waarin een kapitaal gestoken is van niet meer dan f 10.000. Vraag: Hoe heet de R. K. Kerk, het dichtst bij de Overtoomsche Sluizen en hoe laat zijn daar 's Zondags de H.H. Missen. Antwoord: Twee onzer lezers uit Amsterdam waren zoo vriendelijk ons hierover in te lichten waarvoor onzen har- telijken dank. Het is de kerk van de H. Agnes, Amstel- veenscheweg 163, hoek Cornelis Kruseman straat. De H.H. Missen op Zondag zijn om 6.45, 8.15, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12.15 uur. Deze kerk is gelegen tegenover het station Willemspark. Dicht bij de Overtoomsche Sluizen is ook de kerk ban den H. Vincen- tius a Paulo, Jacob van Lennepkade 217. De H.H. Missen op Zondag zijn aldaar om 5, 7, 8.30, 10 en 11.15 uur (Hoogmis). Vraag: Welke zijn de meest bekende dagbladen van Nijmegen en Arnhem? .Antwoord: Nijmegen: „De Gelder lander", Lange Hezelstraat 21; Arnhem: „Dagblad van Arnhem", Mariënburgstr. 1. 7433; 7434; 7435; 7436; 7437ik ge loof toch echt, dat hfj knock-out is. (Mare. Aurelio).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8