VOOR ONZE ZIEKEN. DINSDAG 27 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KERKNIEUWS DE GEBEDEN VOOR HET HERSTEL VAN Z. H. EXC. MGR. J. D. J. AENGENENT. Met diepe teleurstelling en droefheid heibben wij allen kennis genomen van de ernstige ongesteldheid van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem. En dagelijks dringen de gebeden uit de harten van zoovelen, opdat God onzen Bis schop bescherme en Hem de gezondheid teruggeve. De door de Vicarissen-Generaal voorge schreven gebeden heeft de firma „Ars Ca- tholica" te Leiden doen drukken op een portret-plaatje. Velen zullen zich dit plaatje willen aan schaffen, dat in den boekhandel verkrijg baar is. BENOEMINGEN PATERS MINDER BROEDERS. Op voordracht van den Hoogeerw. Pater Provinciaal werd door Z. H. Exc. den Bis schop van Haarlem eervol ontslag verleend aan Pater J. B. G. Verhaar als kapelaan te Oudewater en werden benoemd tot kape laan te Oudewater Pater L. J. J. Eykholt en tot kapelaan te Rotterdam H. Antonius Pater G. C. Verhaar. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De koopman J. B. K. uit L e i d e n, heeft in Juli j.l. te Zoeterwoude in de villa „Grenshoek" ingebroken waar hij eenig lood ontvreemde. Het O. M., waargenomen door mr. Rouffaer, herinnerde aan het verleden van verdachte, die ondanks zijn jeugdigen leeftijd, meermalen met de po litie en justitie in aanraking is gekomen. Spr. eischte thans één jaar gevangenisstraf Uitspraak 3 September as. DE MOORD IN DE NAALDWIJKSCHE STRAAT TE 's-GRAVENHAGE. Verdachte ontoerekenbaar verklaard. Gelijk men zich herinnert heeft op Zon-' dagavond 24 Maart j.l., in het perceel Naald wij ksche straat 103 te Den Haag voor de tweede maal een moord plaats gehad. Te ongeveer kwart voor elf bevond zich de 21-jarige juffrouw W. A. P. van 't O. in de voorkamer van genoemd perceel, toen er tegen het venster werd geklopt. De vrouw kwam daarop naar buiten en stond toen tegenover den 30-jarigen monteur J. J. A. de G., die het huis binnen ging. Kort daarop klonk een gil, en de man ver liet het huis weer. Op het moord-geroep van de buren kwam de politie ter plaatse, die daar de vrouw hevig bloedend aantrof. Het bleek dat haar een messteek in de hart streek was toegebracht, waarbij de slag ader was getroffen. Enkele oogenblikken later gaf het slachtoffer den geest. Ter zake van doodslag stond De G. heden voor de Haagsehe rechtbank, gepresideerd door jhr. mr. H. O. Feith, terecht. Het O.M. werd waargenomen door mr. N. S. Hoek stra, subs, officier. Na uitvoerig verhoor hield Mr. Hoek stra requisitoir. Deze herinnerde er aan dat dit binnen korten tijd de tweede maal is, dat zich een drama in hetzelfde perceel af speelde. Op grond van het psychiatrisch rapport waarmede spr. zich kon vereenigen en waarbij verdachte niet-toerekenibaar wordt verklaard, achtte de officier De G. schul- die aan doodslag, doch niet strafbaar en verzocht ontslag van rechtsvervolging met ter beschikkingstelling van verdachte aan de regeer in g. Mr. Mazel, wees er als verdediger op, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat De G. in een toestand van een pathologi sche roes is gekomen. SPORT POSTDUIVEN „De Bonte Duif", (Leiden). Door eenige leden van bovengenoemde vereeniging werden een 22-tal jonge duiven ingekorfd voor Noyon (Frankrijk). Gemid delde afstand hemelsbreed 306.9 km. De duiven werden om 7 uur met Zuidenwind in vrijheid gesteld, de uitslag is als volgt: 1, 3, 4, 10 en 12 J. J. Laman, 2 en 5 P. van Egmond, 6 en 9 N. Siraa, 7, 8 en 11 Jac. Krekelaar, 13, C. P. Velthuizen en 14 J. P. Groenendijk. De eerste duif werd geconstateerd om 12 uur 4 min. 19 sec. en bereikte een gemid delde snelheid van 1008.6 m. per min. Laat ste duif 12—39—51. Tevens werd een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Roosendaal (Nbr.) ge houden. De duiven werden om 9150 in vrijheid gesteld. Uitslag als volgt: 1 R. P. de Graaf Jzn., 2, 10, 11 en 1-2 H. S. Bos, 3, J. J. Laman, 4 Jac. Krekelaar, 5 P. van Zijp, 6, 14 en 15 N. Siraa7 en 16 H. J. van der Steen, 8 M. B. Schroder, J. P. van Hooidonk 9; 13 H. van Riet. De eerste duif werd geconstateerd om 10 uur 20 min. 45 sec. Laatste prijswinner om 104550. Voor het kampioenschap oude duiven (lange afstand) over 1934 en 1935 was een electrische straalkachel te winnen. Bedoelde kachel is uitgereikt aan den heer A. van der Made met een totaal van 702 punten. LEIDER. Personen te Leiden gevestigd. W. J. van Aller, bakkersknecht, Hooigr. 72 H. J. Barends, slager, Morschstraat 55 J. H. Bovendeert, loodgieter, B. Bal lotstraat 76 P. P. J. de Best en Fam., Witte Singel 101 T. M. Braam, 11. ver pleegster, Rijnsb. wsg 10 G. de Bruin, dienstbode, Zoeterw. Singel 75 M. Dietsch en Fam., metselaar, Borgerstraat 8 A. Goede, verpleegster, Rijnsb. weg 10 A. Klijn, Oude Vest 31 J. Knop, verpleeg ster Rijnsb. weg 10 W. Kolkman, lin nenjuffrouw, Witte Singel 27 L. G. Krol en Fam., Plantsoen 57 A. P. de Kroon St. Jacobsgracht 1 D. v. d. Lelie en Fam. meubelmaker, Witte Singel 9 C. E. E. LismanLely, Fagelstraat 37 J. W. M. van Lith, Korte Mart 21 E. J. 's Graven- dijkLöchtermann, Plantsoen 67 W. A. v. d. Meer, dienstbode, Geeregr. 41a L. C. Nadort, J. de Wittstraat 45 D. L. van Peurzen en Fam., Leeuwerikstraat 15 G. H. Potter, serveerjuffrouw, Roodborst- straat 42 A. VossebrecherSchumacher Aalmankt 4 T. Boterv. d. Sluis, Hee rensingel 9a J. C. Tjaberings en fam., ind. ambten., v. d. Waalstraat 37 N. Vervoorn en Fam., chauffeur, Hasebroek- straat 4 E. J. de Vrind, Korevaarstraat 41 L. Wassenaar en Fam., vertegenw. L. Morschweg 25 -W. R. Weisfeit, verte genw., Rijnsb. weg 111 M. v. d. Wetering dienstbode, Kijfgr. 3 A. Widjojoadmodjo Stadhouderslaan 34 J. A. Wijnveldt, Von dellaan 24 G. van Zuijlen, dienstbode, Kerksteeg 9. Uit Leiden vertrokken. P. A. Alphenaar, Boskoop, Ridderbuurt 6 F. W. A. Baron van Asbeck, Den Haag, v. Alkemadelaan 578. E. W. Bar- nouw, Assendelft, N.-H. Pastorie. J. J. H. Baudet, Den Haag, Daendelstr. 11. L. Berczy, Soerabaja, Embong Keniri 4. J. Dekkerv. d. Berg, Sassenheim, Kerk- laan 51, Wed. M. J. I. Stork—Blom, Bussum, Regentesselaan 1. W. E. C. Boele, Dordrecht, Draai 3. F. R. Brou wer en fam., Rotterdam, Polderlaan 32. J. C. v. Daalen, Noordwijk, Zwarteweg 20. J. W. v. Dijk en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 33. J. Eriks en fam., Den Haag, v. d. Vennestraat 87. B. Hahn, Wassenaar, v. Zulen v. Nyeveltstraat 27. G. J. Holtz en fam., Oegstgeest, Ter- weeweg 120. Th. G. M. ter Horst, Bergh, 's-Heerenberg. E. Janssen, Utrecht, Ma liesingel 46. J. C. Klink en fam., Delft, aan boord Zuideinde. J. Keunende Koning, Den Helder, Joubertstr. 83. A. Kort, Rotterdam, Henegouwerlaan 72. P. A. Kramer, Haskerland, Joure, 't Zand C 84. M. W. H. Krebber, Sterkrade, El- tenstr. 102. Ch. Chr. M. Lamp en fam., Toulouse. J. P. S. Lucardie, Rotterdam, Heemraadsingel 161. E. Menninghaus, Oegstgeest, Julianalaan 20. M. M. Muth, Bussum, Regentessel. 1. E. Nubbemeijer, Wersen, No. 196. H. J. Parlevliet, Wier den, Rijsschenschestr. 157. H. F. C. de Pauw Gerlings, Breda, Vijverstraat 12. E. Peeks, Den Haag, v. d. Vennestraat 87. H. J. de JongPopken, Den Haag, Ruysdaelstraat 50. K. M. v. Puffelen en fam., Dne Haag, Rhenenstr. 122. J. Th. C. Pijnacker Hordijk, Den Haag, v. Alke madelaan 110. W. Ramp, N. O. ïndië. C. C. de Rooij en fam., Suriname, Nieuw Uickeri. A. Schouten, Emmastadt N. W. I. G. Shouten en fam., Koudekerk, Raad huis. M. G. L. v. Schouwenburg, Am sterdam, Oranje Nassaul. 52. Tan Siang Swie, N.O. Indië. H. v. d. Top, Groenlo, A 41. E. Vervark, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 65. H. R. BakkerViel, Zuilen, Lacrixstr. 17. W. F. P. V. Viëtor, Ede, Vossenakker 2. D. Vogelenzang, Zoeter woude, H. Rijndijk F 65. C. J. Hulsker Zandvoort, Den Haag, Nieboerweg 214. LAATSTE BERICHTEN NIEUWE ARRESTATIE TE OSS. Thans vrouw wegens heling aangehouden. De gemeente-politie te Oss heeft in den afgeloopen nacht gearresteerd, als ver dacht van heling, de huisvrouw V. uit het Vierhoekje, een wijk in deze gemeente. Zij legde reeds spoedig een bekentenis af en verklaarde o.r... van het reeds geruimen tijd geleden gearresteerd viermanschap van Lieshout, Ulijn, Van Baardwijk en Lamers, gestolen goederen te hebben op gekocht. Zij blijft voorloopig in hechte nis. LICHT IN DEN MOORD TE WILDERV NK. Een der verdachten legt een gedeeltelijke bekentenis af. Naar men zich zal herinneren is de ge meente Wildervank in de eerste helft van Juni in beroering gebracht door het plot seling verdwijnen van een alleenwonenden ouden man, Kroeze genaamd. Na eenige dagen zoeken werd het lijk van den man, dat was verzwaard met eeni ge ijzeren staven, opgehaald uit het Ooster- diep in de nabijheid van zijn woning. In verband met deze gruwelijke vondst werden te Wildervank twee arrestaties verricht. Naar wij vernemen heeft thans een van beiden gearresteerden een gedeeltelijke bekentenis afgelegd, door te verklaren, dat hij bij deze zaak betrokken is geweest. Het onderzoek duurt voort. BAKKERIJ UITGEBRAND. Gisteravond is bij afwezigheid der be woners door onbekende oorzaak brand ont staan in de bakkerij van de Gebrs. Mennen aan de Heistraat te Helmond, De brand weer, die met groot materiaal was uitge rukt, bestreed het vuur met twee stralen op de autospuit. Zij slaagde er echter niet in de bakkerij te behouden en moest zich beperken tot het beschermen der naast liggende perceelen. De bakkerij brandde geheel uit. Verzekering dekt de aanzien lijke schade. NIEUW VLIEGVELD BIJ EDE. Naar wij vernemen zal, onafhankelijk van het plan voor den aanleg van een vliegveld bij Eist, tusschen Arnhem en Nijmegen, door de gemeente Ede aan den weg Apel doornArnhem een vliegterrein worden ingericht, dat zal zijn gelegen onmiddellijk n^ast het oefenterrein van de Arnhemsche Zweefvliegclub, de „Heuvels van Teriet" geheeten. Het werk zal worden uitgevoerd in samenwerking met de Arnhemsche Zweefvliegclub, welke reeds geruimen tijd behoefte had aan een terrein voor het lan den en starten van motorvliegtuigen, spe ciaal in verband met vliegtuig-sleepstarts. Het werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. De goedkeuring van den minis ter van Waterstaat is reeds verkregen. Buitenlandsche arbeidskrachten in hotel- bedrijf. Het hoofdbestuur van den Ned R K Bond van Hotel-, Café- en Rest, Geëmplo yeerden „Sint Antonius" heeft zich met een adres tot den Minister van Sociale Zaken gewend, waarin wordt verzocht maatrege len te treffen, opdat aan de buitenlandsche arbeidskrachten na September geen verlen ging van toestemming tot het verrichten van werkzaamheden in het hotel-, café- en restaurantbedrijf hier te lande wordt ver leend, opdat in de komende wintermaan den eerst de eigen Nederlandsche werk krachten in dit bedrijf worden te werk ge- TELEGRAMMEN NOODWEER IN NOORD-ITALIE. MILAAN, 27 Aug. Het aantal slacht offers van de orkaan te Genua is tot 6 ge stegen, daar een der 30 gewonden is over leden. Ook uit andere deelen van Noord-Italie komen berichten omtrent zware stormscha de binnen. Talrijke rivieren zijn buiten hun oevers getreden. Op verschillende plaatsen heeft het noodweer nog meer slachtoffers geëischt. vermenigvuldigd, dat de oogst in gevaar wordt gebracht. Reeds thans is een belangrijk deel van de graan- en aardappelvelden door de wil de zwijnen vernietigd. De dieren zijn zelfs bij klaarlichten dag doorgedrongen tot het plaatsje Pórycck, waar zij een paniek bij de bevolking verwekten. ROODVONK EN DYSENTERIE IN SJENSI. SJANGHAI, 27 Augustus. In het zui den van de Chineesche provincie Sjensi zijn roodvonk- en dysenterie-epidemieën uitgebroken, die reeds honderden slacht offers hebben geëischt. De ziekenhuizen zijn overvol en duizenden zieken kunnen niet worden opgenomen. Alleen in de stad Hsingan zijn honderden kinderen aan dy senterie bezweken. In Toengning heeft de roodvonk meer dan 500 dooden geëischt. De meeste slachtoffers zijn kinderen. AUTOBUS-ONGELUKKEN IN FRANKRIJK. Meer dan 40 gewonden. PARIJS, 27 Augustus. Op het traject St. Julien-Annecy (departement Haute Sa- voie) is een autobus, waarin zich meer dan 30 personen bevonden, in een ravijn ge stort. De wagen sloeg eenige malen over den kop. De reizigers werden ten deele zeer ernstig gewond. De schuld berust bij den bestuurder van een van de andere zijde naderende auto, die niet genoeg rechts hield en daaroor den chauffeur van bus dwong teveel langs den kant te rijden. Een dergelijk geval heeft zich eveneens afgespeeld tusschen Grenoble en St. Pierre de-Chartreuse, waar een autobus, tengevol ge van een defect aan de stuurinrichting in een afgrond stortte. Tien inzittenden werden gewond. Twee hunner verkeeren in levensgevaar. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Ween en Boedapest BEURSOVERZICHT. Terwijl Zaterdag in Wallstreet de koer sen over het algemeen vrij scherp terug liepen bleef de stemming voor koperaan- deelen vast, hetgeen een gevolg is van de vaste stemming, die op de kopermarkt blijft bestaan. Reeds geruimen tijd zijn de vooruitzichten op de kopermarkt veel ver beterd, dank zij groote aankoopen, die nauw verband houden met de toenemende activiteit die de bewapenings-industrie in de geheele wereld ten toon spreidt. De ko- pervoorraden zijn dan ook aanmerkelijk ge slonken. Hoewel de desbetreffende cijfers geen aanspraak kunnen maken op een hooge graad van nauwkeurigheid, zoo valt toch een belangrijke versterking van de statistische positie te constateeren. In Juli is de productie van geraffineerd koper in de Vereenigde Staten met 3130 ton tot 37.580 short ton gestegen, terwijl de pro ductie buiten de Vereenigde Staten slechts met 330 ton tot 89.670 ton is verminderd, zoodat de totale koperproductie, voor zoo ver het althans geraffineerd betreft, in to taal met 2800 ton tot 127.250 is gestegen. Het verbruik is echter in veel sterker mate toegenomen. In de Vereenigde Staten is een stijging van de consumptie met ongeveer 9000 ton tot 45.025 ton te registeeren, ter wijl in de rest van de wereld het verbruik in Juli 5000 ton hooger was dan in Juni, toen het 84.775 ton heeft bedragen, zoodat het wereldverbruik in de afgeloopen maand plm. 14000 ton grooter was dan in de voor afgaande maand met een hoeveelheid van ongeveer 134.800 ton. In de niet officieele statistiek, wordt berekend, dat de wereld voorraden geraffineerd koper in Juli met 10.000 ton zouden zijn verminderd tot 570.000 ton, hoewel uit de cijfers slechts een daling van 7550 ton valt te berekenen. Dit houdt verband met een verandering in de berekening van de hoeveelheden blister- koper, die in bewerking zijn. Intusschen blijkt, dat de jongste interna tionale koperovereenkoonst aan de ver wachtingen heeft beantwoord en dat on danks de belangrijke toeneming van de vraag de mijnen zich nauwkeurig houden aan de voorgeschreven productiehoeveelhe den. De vaste houding van koperaandeelen is door een en ander dus gemakkelijk te verklaren. In de Engelsche bladen wordt de laatste week wederom veel aandacht geschonken aan de ontwikkeling van den uitvoer van bevolkingsrubber uit Nederlandsch-Indië. Zooals bekend is de export van dit pro duct in de eerste zeven maanden van dit jaar aanzienlijk boven het vastgestelde quotum -gekomen. Volgens de verdeeling van het quotum, dat Ned.-Indië bij de in ternationale overeenkomst is toegewezen, mochten de inlanders in 1935 114.650 ton rubber uitvoeren, waarvan in de eerste zeven maanden reeds 93.162 zijn geëxpor teerd, zoodat voor de resteerende 5 maan den slechts 21.488 ton kunnen worden uit gevoerd. Ondanks de onbevredigende prij zen op de wereldmarkt de gemiddelde prijs vanaf 1 Januari 1935 tot 31 Juli 1935 bedroeg te Londen gemiddeld slechts 5 31/32 d. per lb. en het hooge uitvoer recht blijken de inlandsChe producenten BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: 'Pieter Fredrik z. v. P. J. v. d. Zanden en O. A. D. Thorbecke. Pieter Jan z. v. W. J. v. Leeuwen en E. Rozier. Samuel z. van S. Linschoten en A. Verhagen. Hendrika d. v. W. J. Lug- ters en W. v. Driel. Maria Catharino d. v. I Lens en J. v. d. Kaaij Jacobus Wil helmus z. v. P. Blokzijl en J. W. Lezwijn. Rose Marie d. v. G. Franse en R. E. Dufen. Wilhelmina Johanna d. v. N. H. Schut en J. Irlacher. Gerritje d. v. D. Verkade en J. de Bruin. Jacob z. v. J. Griffioen en C. v. d. Vis. Bastiaan Adria- nus z. v. W. Verschoor en A. H. v. d. Weide. Philippine d. v. A. C. Suiker en Ph. C. v. WoenseL Jan z. v. A. J. Koudijs en G. E. Quax. Maria Clasina d. v. N. Kappetein en S. M. Vermeer. Johannes Lambertus Anto-nius z. v. J. A. v. Houten en M. E. Prins. Cornelia Ma ria d. v. J. A. v. Rooyen en C. M. v. Maris. Lambertus z. v. J. v. Leeuwen en M. A. Hoogendoorn. Pieternella Adrians d. v. J. v. d. Tang en P. A. Trouborst. Jacob z. v. A. Varkevisser en H. B. Appel. Pie ter. z. v. S. Hoogstraten en M. iMelo. Cornells Andries Jacobus b. v. C. Bey en A. M. Pison. Gehuwd: J. W. Cornelisse j*m. en M. Aikens jd. Overleden: W. v. Egmond m. 49 j. A. Korenhoff wedn. 77 j. J. G. Buys m. 52 j. J. de Jong-v. d. Waals wed. 87 j. H. P. J. v. Brussel z. 58 j. S. M. v d. Hoorn d. 6 j. A. v. SteijnKoele- man vr. 59 j. L. B. Mudde wend. 72 j. M. BolOuwersloot vr. 46 j. BIOSCOPEN: Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. nog steeds in staat te zijn met winst te pro- duceeren en het is aan weinig twijfel onder hevig of de Ned.-Indië regeering zal nieuwe maatregelen moeten vinden om aan de aanhoudende overschrijding van het quo tum door de inlanders een einde te maken. Weliswaar blijft de export van Ned.-Indië in zijn geheel onder de hoeveelheid die bij de internationale overeenkomst is toege staan, omdat de export van plantagerubber kleiner is dan is toegestaan, doch het is toch in hooge mate ongewenscht, dat niet nauwkeurig de hand wordt gehouden aan een eenmaal opgestelde regeling. Naar thans in ruberkringen verluidt, zou het in de bedoeling liggen een verandering te brengen in de interne verdeeling van het quotum tusschen plantage- en bevolkings rubber, dat op het oogenhlik is 100 71.5. Hoewel de Europeesche rubberproducenten steeds geweigerd hebben, een dergelijke verandering goed te keuren, daar deze voor de toekomst wellicht ongunstig voor hen zou kunnen uitvallen, is er thans meer nei ging om deze verandering te aanvaarden, omdat de groote invoer van bevolkingsrub- ber steeds aanleiding geeft tot ingerustheid, die een druk op het prijsniveau uitoefent, hoewel hiertoe niet in de geringste mate reden bestaat. Effectenlcoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 27 Aug. 1935 L. K. Heden I Industrie: Aig. Kunstz. Unie 301/is Berkels Patent 56% Calvé Delft c. v. A 5Dl/8 Küchenm. Acc. Ned. Ford 2783/4 278 Philips Gem. Bez 2561/2 259 Uni Lever 1021/4 1017s Petroleum: Kon. Olie 1947/8 1941/2 Perlak 86I/4 Rubber: A'dam Rubber 106 1051/2 Deli Bat. Rubber 65 65 Vico 113 Serbadjadi 62 62 Scheepvaart: Oude Vaai^t N. Scheepv. Unie 37l/8 371/4 Oude Boot Mijnbouw: 31 31 Boeton Alg. Explor. Mij 1701/4 Suiker: H.V. A'dam 175 174 Vorstenlanden lOVs Java Cultuur 941/j N.I.S.U. 91 Tabak: Deli Mij. 153.78 154 Senembah 1591/, 1571/, Deli Bat. Tabak 138 1381/, Oostkust 301/s Am. Fondsen: 27V4 Am. Smelting 27 »/4 Anaconda 1174 127s Ass. Gas en Elec 'Vie Bethlehem Steel 22"A6 237is Cities Service l3/s I7l6 Central Public. Continental Oil 137/l6 Gen. Aviation Int. Nickel 173/4 177s Kennec. Copper 13*716 133/g Milwaukee 5/s Id. Pref. 7JV4 Keesport Tin PI. North American liVs 121/, Nevada Shell Union 67s 61/, Unit. St. Leather 47s Union Pacific 60 Wabash 1Y16 IV4 United St. Steel 67s «Vie Tidew. Aas. Oil 261%s 27»/i6 Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. Dc Leidsche Courant WILDE ZWIJNENPLAAG IN WOLHYNIë. WARSCHAU, 27 Augustus. Het wild in Wolhynië heeft zich dit jaar zoo sterk 59 371/., 7-347/^ 1.47%, 9.771/s 24.89 48 23 12.10 20.271/2 36.95 32.80 37.90 6.14

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3