DINSDAG 27 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VAN ONZE ADVERTEERDERS. AGENDA REGENBUITJES. DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk krachtige Zuid-Westelij ke tot Noord-Westelijke 'wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk nog regenbuien, koeler. Hoogste barometerst.: 767.9 te Vardö. Laagste barometerst.: 744.5 te Aberdeem. De depressie heeft zich verdiept en zich naar onze omgeving uitgebreid. Haar kern ligt thans over het Noordelijk gedeelte van de Noordzee, alwaar de barometer nog da lende is. Aan de Zuidzijde waaien over het Kanaal vrij krachtige winden. De barometer stijgt nog op IJsland, het geen een flinke koude inval over de Brit- sche Eilanden veroorzaakte, waar de och- tendtemperaturen eenige graden daalden. Het verdringen van de warme luchtmassa's door de koudere, ging met zware regen vergezeld, Shields had 23 en Valentia (Ier land) 17 m.m. Ook over Frankrijk viel ma tige tot zware neerslag (Lyon 20 m.m.). Over Duitschland bevindt zich nog altijd een langgerekte secundaire, aan welke Noordzijde Oostenwinden waaien bij nog onbewolkten hemel, terwijl aan de Zuidzij de Westenwinden waaien met regen- en on- weersachtig weer (München 14 m.m.). De hooge druk over Scandinavië heeft weinig meer te beteekenen, de Azoren-hoogeedruk week Zuid-Westwaarts terug. De drukver- deeling wijst op koel, nog regenachtig weer ten onzent. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,.De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e4L Van Dinsdagnamiddag 8.32 uur tot Woensdagmorgen 5.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 28 Aug.: voorm 3.13 uur en nam. 3.30 uur. Andere belangrijke besluiten. Behalve de uitvoering van genoemde openbare werken, moet worden gememo reerd de medewerking, die de Raad aan den bouw van arbeiderswoningen verleen de en hetgeen ten aanzien van de verla ging der huren van woningwetwoningen plaats had. In 1932 werden voltooid de 289 wonin gen, waaronder een nieuw gemeentelijk complex aan de Lusthoflaan, voor den bouw waarvan bij raadsbesluit van 7 Juli 1930 de noodige voorschotten beschikbaar werden gesteld, terwijl in datzelfde jaar werd besloten om wederom den bouw van een groot aantal woningen te bevorderen. Als resultaat van dat laatste besluit kwam inmiddels een tweetal bouwplannen ge reed en zijn thans nog drie bouwplannen in uitvoering samen bevattende 211 wonin gen. Ook op het gebied van de saneering der binnenstad zat de gemeente niet stil. In November 1932 werd het onteigeningsplan BouwelouwensteegParadijssteeg vastge steld. Na de verdere administratieve behande ling van dit plan kon met de onteigening, voorzoover geen aankoop plaats had, een aanvang worden gemaakt; thans zijn alle perceel en in het bezit van de gemeente en zal binnenkort met de afbraak en den we deropbouw van dit stadsgedeelte kunnen worden aangevangen. Voorts werd de huurverlaging van wo ningwetwoningen krachtig bevorderd; door conversie van 6 pet. woningwetvoorschot ten werd in 1931 de eerste huurnivelleering ingevoerd, gevolg door een tweede huurni velleering in 1933, toen wegens rentever laging van gemeenteleeningen. Het resultaat van deze 2e nivelleering, die met de eerste een bedrag van ƒ32.000 per jaar bedraagt, was, dat geen huren meer voorkwamen boven 103 pet. van de taxatie der huurwaarde 1928, terwijl de tophuren van enkele dure plannen nog meer worden verlaagd. Dank zij de verlaging van de rente der rijksvoorschotten tot 4 pet. kon onlangs plaats hebben waarvoor het Rijk het reeds door ons toegepaste stelsel van huurnivel leering koos. Een bedrag van ongeveer 55.000 kon voor deze derde huurverla ging worden besteed, waardoor geen hu ren, hooger dan 94 pet. van de taxatie 1928 voorkwamen en tophuren zelfs konden worden verlaagd tot 91 pet., 89 pet. en 85 pet. van die taxatie. Het verschil tus- schen huurprijs en reproductiehuur werd daardoor voortdurend kleiner. Bezuinigingen op Onderwijs. De ongunst der tijden deed in de afge- loopen vier jaren uiteraard ook haar in vloed gelden op het onderwijs in deze ge meente en maakte het noodig verschillende maatregelen te beramen en uit te voeren, welke de uitgaven van de gemeente min of meer belangrijk konden verlichten. Een gelukkige omstandigheid was, dat in het algemeen de bestaande organisatie van het onderwijs kon worden gehandhaafd zonder aantasting van vitale onderwijsbelangen. De belangrijkste raadsbesluiten, welke ten doel hadden tot besparing op het on derwijs te komen waren die, betreffende ■de opheffing van twee openbare lagere scholen, de samensmelting van zes open bare lagere scholen tot drie scholen, de ge leidelijke opheffing van het instituut der boventallige leerkrachten, de afschaffing van het vakonderwijs in de nuttige hand werken. de vermindering van de belooning der onderwijzers bij het vervolgonderwijs, het onderwijs aan spraakgebrekkige kinde ren en 'het bewaarschoolonderwijs, de ge leidelijke afschaffing van de gemeentelijke marge aan leerkrachten bij het buitenge woon onderwijs en de invoering van het zg. stopartikel ten aanzien van de subsi- dieering van nieuwe bewaarscholen. In dit verband noem ik nog het onlangs aangeno men voorstel, betreffende het toelaten van kinderen tot de Gymnasium en de beide H.B.S.en. Ten einde een indruk te ver krijgen van de besparingen, welke dienten- gevolgen op het gebied van het onderwijs zijn verkregen, geef ik de navolgende cij fers, weergevende den toestand volgens de gemeenterekening 1931 en de gemeentebe- grooting 1935. De totale uitgaven van het hoofdstuk Onderwijs liepen gedurende dit tijkvak terug van rond f 2.008.000.tot 1.654.000.alzoo een vermindering van 354.000.of bijna 18%. Deze vermindering betrof in hoofdzaak de posten jaarwedden van onderwijzers bij het openbaar lager en uitgebreid lager on derwijs, bezoldiging van boventallige on derwijzers bij het openbaar lager- en uit gebreid lager onderwijs en vergoeding ex art. 101 der L.O. Wet aan de besturen der bijzondere lagere scholen. Naast de vorengenoemde besluit zijn ech ter ook verschillende voorstellen aanvaard, welke in meerdere of mindere mate tot ver betering van het onderwijs in deze gemeen te hebben bijgedragen. Ik denk hierbij aan de verbouwing van de Meisjes H.B.S.. waardoor een smaakvol en in alle opzich ten doelmatig gebouw werd verkregen, aan de uitstekend geslaagde verbouwing van de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar en van de Openbare Jongensschool voor U.L.O., aan de betere huisvesting van de openbare bewaarscholen door de stich ting van een nieuwe bewaarschool aan de Atjehstraat, de verbouwing van de school aan het Elisabethshof en de overbrenging van de school aan de Groenesteeg naar het gebouw van de Gortestraat. Verder aan de nieuwe subsidieregeling voor het bijzon der bewaarschoolonderwijs en aan de stich ting van Christelijke scholen aan de Leid- sche Hout en aan den Morschweg en van een R. K. School aan de Potgieterlaan. De bedrijven. Ik kom nu tot de bedrijven. Vooreerst de Lichtbedrijven. De uitbreiding van de Electriciteitsfabriek met een turbo generator, twee stoomketels en een scha kelhuis, waartoe de Raad op 18 Juni 1928 besloot, kwam in de periode 19311935 tot stand, waardoor het vermogen aanzienlijk werd uitgebreid. Door de ongunstige econo mische omstandigheden 'kwam echter de toeneming van het electriciteitsverbruik tot staan, terwijl het gasverbruik, mede als ge volg van de concurrentie van de petro leum, daalde. Door verlaging van het gas- tarief zoowel in Leiden als in de buiten gemeenten werd getracht het verloren gas- debiet terug te winnen. Met de exploitatie van het Gem. Radio- Distributie-Bedrijf, tot de oprichting waar van de Raad op 2 September 1930 besloot, werd in den loop van 1931 een begin ge maakt; ondanks de ongunst der tijden ont wikkelt het zich bevredigend. Voorts besloot Uwe Vergadering tot een reorganisatie van de leiding van het be drijf, o.a. door de benoeming van een twee den Adjunct-Directeur, terwijl ten slotte op 29 Juli j.l. werd besloten het enkelfarief van eleotriciteit van 20 tot 18 cent per een heid te verlagen. Met betrekking tot het Slachthuis werd wel het gewichtigste besluit genomen op 4 December 1933, toen een bedrag van 300.000.voor uitbreiding en vernieu wing van deze inrichting werd beschikbaar gesteld; het werk is thans in uitvoering. Daarnaast kwamen eenige tariefsverlagin gen tot stand, mede in verband met de zgn. crisisslachtingen, die, zij het tijdelijk, groote bedrijvigheid veroorzaakten en de financieele uitkomsten van het bedrijf gunstig beïnvloeden. Met de N.V. „Gekro" te Overschie werd een overeenkomst gesloten inzake de ver werking van afgekeurd vee en vleesch, als gevolg waarvan de Kori-oven grootendeels buiten bedrijf is gesteld. De Gestichten Endegeest c.a. Het recreatiegebouw, tot den bouw waar van op 28 April 1933 werd besloten, kon in den loop van 1935 in gebruik worden geno men. Het is voor patiënten en personeel een belangrijke aanwinst. Overigens kenmerkt de periode 1931 1935 zich door voortgezette verlaging van het verpleeggeld van „Endegeest" en „Voor geest"; bedroeg dit in 1032 nog 825. thans bedraagt het 680.een verminde ring dus in eenige jaren met f 145.uit den aard der zaak ondergingen de finan cieele uitkomsten van de inrichtingen daar van de gevolgen; het laat zich aanzien, dat thans de grens is bereikt. Waardeering voor de wethouders en de ambtenaren. Ziet hier, dames en heeren, een globaal overzicht van hetgeen gij gedaan hebt ter vervulling van de taak U door de burgerij opQgoede zeep staat D^B3E1.M^N opgedragen om de gemeente Leiden te be sturen. Het vormt een indrukwekkend ge heel en de burgerij zou wel zeer veel- eischend moeten zijn indien zij niet groote waardeering koesterde voor Uwe goede zor gen, maar ik ben overtuigd dat zij U dank baar is en ik neem aan dat gij een deel van die dankbaarheid zult willen overdragen aan de vier wethouders, die onverpoosd hun gaven, hun tijd en hun energie wijdden aan de voorbereiding uwer besluiten en zeker in niet mindere mate aan het kranige corps van ambtenaren dat ongetwijfeld het grootste aandeel in dien voorarbeid alsmede in de uitvoering uwer besluiten heeft ge had. De samenstelling van den Raad. Ten slotte nog iets over de samenstelling van den Raad. Wij verloren de heeren Knuttel, Donders, Simonis, Huurman en Meynen. Zij werden vervangen door de heeren van Weizen, Tobé, Lombert, Scho- neveld en Lekkerkerker. Van de thans nog zittende leden zullen de heeren van Tol, Eikerbout, Kooistra, Bosman, Koole, van Eecke en Lekkerkerker in den nieuwen Raad niet terugkeeren. Ik wil niet treden in een opsomming van het aandeel dat elk hunner in het bestuur nam, zij allen hebben gedurende langeren of korter en tijd hun plichten getrouwelijk vervuld en zoowel in de Commissies als in den Raad nuttig werk verricht. Ik mag uit naam van de overblijvenden zeker wel ge tuigen dat wij hen noode zullen missen en met groote waardeering zullen gedenken. SANEERINGSPLAN BINNENSTAD. Namens B. en W. dezer gemeente werd hedenmorgen op het bureau van gemeente werken aanbesteed: het sloopen van de in het Saneeringsplan ParadijssteegBou welouwensteeg vallende perceelen en op stallen, benevens het uitvoeren van daar mede verband houdende werken. Ingekomen waren de volgende 21 biljet ten: Gebrs. Michel, Haarlem 12.500, Gebrs de Boer, Oostzaan f 9980, Gebrs. Knijnen- burg, Wassenaar ƒ9300, Jacq. M. Samson 8900, W. Flanderijn ƒ8734, fa. Steenkist en Zn., Haarlem f 7800, H. C. Heemskerk 7343, H. Binnendijk ƒ6875, C. P. de Waard, Gouda 6775, C. Godschalk 5960, v. Strien 5498.50, E. v. d. Berg 5450, N. Timmers 5170, A. C. J. v. Ravensbergen 4910, G. P. v. d. Drift 4821, Nic. v. d. Akker, Zoeterwoude 4444, A. v. Leeu wen, Haarlemmermeer en D. Cornelissen, Amsterdam 4244, J. Koek en Co. Am sterdam 3890, fa. de Groot 3480, D. M. v. Steenbergen, Alemlo 3030, G. Mar tens en D. Verhoef ƒ2500. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. De gunning is aangehouden. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming conservator. Naar wij vernemen is de heer C. C. F. M. Le Roux, conservator bij de Afdeeling Volkenkunde van het Koloniaal Instituut, benoemd tot conservator aan het Rijks museum voor Volkenkunde, alhier. R. K. KJubo Esperantista. De leden worden opgeroepen voor een vergadering op Woensdag 28 Augustus as. waar een belangrijke agenda zal wor den behandeld o.a. het winterprogramma en eventueele wintercursussen. Alle leden worden verzocht om op tijd aanwezig te willen zijn, dus om 8 uur in het gebouw der Zitavereeniging, L. Pieterskerkkoor- steeg 15. Tevens kunnen zij, die kennis willen maken met het werken van de R. K. Esperantoclub en het Esperanto ook deze vergadering bezoeken. Verdere inlichtingen aan het secreta riaat Vreewijkstraat 27 en bij bestuur en leden. In den afgeloopen nacht te ongeveer half vier is door onbekende oorzaak brand uit gebroken in een pakhuis van de fa. W. Schudel en Co. in de Korte Schoolsteeg. Dit pakhuis wordt op het oogenblik ver bouwd en op zolder lag een partij zaagsel, dat in brand is geraakt. Met een slang op de motorspuit werd het vuur gebluscht on der leiding van inspecteur Couzy. De w.n. commissaris, hoofdinspecteur A. P. A. Es- kens was mede op het terrein van den brand aanwezig. EEN WASCHAUTOMAAT. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betrefende een demonstratie met een nieuwen waschautomaat. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEID RN. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag om 2 uur vergaderde de Raad der gemeente Leiden, onder voorzit terschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren de Reede en v. Eek. Na behandeling der Ingek. Stukken wordt aan de orde gesteld de Agenda. lo. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus. Benoemd wordt mej. L. C. J. Wery. 2o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. Benoemd wordt de heer dr. J. D. A. Boks. 3o. Benoeming van een tijdelijk lee raar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19351936. Benoemd wordt de heer dr. J. A. W. Groenewegen. 4o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1935—1936. Benoemd wordt de heer J. H. Wattez. 5o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. Benoemd wordt mej. J. P. Zaaijer. 6o. Voorstel tot overplaatsing van den heer P. A. Wisse, hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat B naar de opleidings school voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aalmarkt. Goedgekeurd. 7o. Preadvies op het verzoek van den heer G. F. E. Kiers, om ontslag uit zijn be trekking van Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht. Goedgekeurd. 8o. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 4de kwar taal 1935. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een strookje grond en sloot bij de War monderstraat, kad. bekend gemeente Lei den, Sectie L. No. 1480 (ged.), aan de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ten behoeve van den bouw van een trans formatorgebouwtje. Goedgekeurd. lOo. Voorstel in zeke het uitgeven in erfpacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, ten behoe ve van den bouw van 99 arbeiderswonin gen en het aanvaarden en verstrekken van voorschotten in verband met dien bouw. Goedgekeurd. Rijnlandsche Borgstellingsfonds. llo. Voorstel: a. tot het verstrekken van een rente- looze leening van ƒ7000 aan de stichting „Het Rijnlandsch Borgstellingsfonds"; b. tot vaststelling van den des betref- fenden begrootingsstaat. De heer Wilbrink (C.H.) vraagt eenige inlichtingen omtrent eventueele teruggave van het voorschot. De heer v. Stralen (SD.A.P.) vraagt of de verwachting bestaat, dat het kapi taal, hetwelk men zich had voorgesteld (n.l. 100.000) ook werkelijk wordt bijeen gebracht. Spr. geeft er den voorkeur aan, eenige voorwaarden aan deze rentelooze leening te verbinden. Met name wil spr. zekerheid omtrent de rijksbijdrage. Wethouder Romij n (V.B.) geeft de ge vraagde inlichtingen. Of het kapitaal van 100.000 bereikt zal worden, weet spr. niet, maar er bestaat werkelijk behoefte aan zoo'n fonds en er bestaat ook allerwege sympathie voor. De leening kan ten allen tijde worden opgezegd; althans met in acht neming van een termijn van 3 jaar. Dit lijkt spr. de meest gewenschte regeling. Wij kunnen niet blijven wachten op het Rijk, omdat anders het Rijk op de gemeente wacht. De heer v. Stralen (SJD.A.P.) dringt alsnog aan op het stellen van de voorwaar de, dat de leening alleen verstrekt zal wor den als Rijk en Provincie ook bijdragen. Wethouder Romijn (V.B.) twijfelt er niet aan, of Rijk en Provincie zullen deel nemen. Het plaatselijk Crisis-Comité heeft reeds 5000.cadeau gegeven. De bezwa ren van den heer v. Stralen deelt spr. niet. De heer Schüller (S.D.A.P.) herin nert aan de gemeentelijke bijdrage aan den Leidschen Belastingophaaldienst, waaraan ook de voorwaarde verbonden is, van Rijks- deelname. I Wethouder Romij n (V.B.): Jawel, maar hier ging het op de eerste plaats om de be langen van het Rijk, dat de belastingen int. LEIDEN. Woensaag, ledenvergadering R. K. Espe rantoclub, Zitagebouw, 8 uur. j Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel", afd. Leiden, Harmonie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: C: B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp, Wilhelminaparq 8, Oegstgeest telef. 274. Bij het borgstellingsfonds komt het belang van de gemeente op de eerste plaats. De heer Schüller (S.D.AP.): Als de gemeente geen belang had bij den Ophaal dienst, zou wethouder Goslinga geen bij drage hebben voorgesteld! Daarna z.h.st. aangenomen. 12o. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening, re gelende de heffing van een plaatselijke be lasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentewer ken en -bezittingen te Leiden en voor diensten door de gemeente bewezen, als mede van gelden, bedoeld in het derde lid \«an artikel 238 van de Gemeentewet; b. tot intrekking van de verordening van 15 April 1935, houdende wijziging van de verordening, regelende de heffing van een belasting onder den naam van „Markt- geld" in de gemeente Leiden. De heer Tobé (R.-K.) heeft bezwaar te gen het openen van rijwielstallingen van gemeentewege. Spr. vraagt de toezegging, dat aan de Steenstraat geen gemeentelijke rijwielstallingen zullen worden geopend. De heer Wilbrink (C.-H.) heeft even eens bezwaar tegen het combineeren van autoparkeerterrein en fietsenstalling. De heer Coster (R.-K.) sluit zich daarbij aan. De heer v. E s (A.-R.) vraagt of het de bedoeling is dat er fietsen-rekken komen en een overdekking. Dan zou een tarief van 5 ct. te concurreerend zijn. De heer Bergers (R.-K.) vraagt, hoe het gaan zal met fietsen, die 's nachts blij ven staan. Overigens meent spr. dat dit niet op den weg der gemeente ligt. Wethouder Goslinga (A.-R) zegt, dat het niet vast staat, dat er een fietsenstalling wordt aangelegd op de Steenstraat of el ders. B. en W. zullen in ieder geval reke ning houden met de gemaalde opmerkin gen. Wanneer B. en W. ergens overgaan tot het openen van een gelegenheid tot fiet senstalling, dan zal het tarief 5 ct. zijn. Het ligt niet in de bedoeling om daarvan meer te maken dan een tijdelijke inrich ting. Van een overkapping of nachtver blijf is geen sprake. De heer Bosman (V.B.) wijst erop, dat in de stukken staat, dat op de Steenstraat een rijwielbewaarplaats zal worden inge richt. De voorz. antwoordt, dat alleen de mo gelijkheid wordt geopend. De heer Wilbrink (C.H.) wil die mo gelijkheid juist uitsluiten. De heer Groeneveld (S.D.A.P.) ge looft niet, dat er veel gebruik van gemaakt zal worden. Slechts op 3-October e.d. da gen. Maar dan is er geen concurrentie te duchten, want op zulke dagen stalt ieder een rijwielen. Wethouder Goslinga (A.R.) erkent, dat de indruk gewekt is, als of de gemeente op de Steenstraat een rijwielstalling zou openen. De bedoeling was slechts om de mogelijkheid te geven van op de Steen straat of elders. Wil de Raad dus niet, dan heeft spr. daar niets op tegen, maar het gaat toch niet aan, om thans een speciaal verbod in het leven te roepen, om ergens een rijwielstalling gelegenheid te openen. De heer Bergers (R.K.) dient een voorstel in om op de Steenstraat geen rij wielbewaarplaats te openen. Wethouder Goslinga (A.R.) Dat staat nog geenszins vast. Laat de plaatsbepaling aan B. en W. over. De heer Bosman (V.B.) sluit zich daarbij aan. Hij vraagt den heer Bergens zijn voorstel in te trekken. De voorz. dringt daar eveneens op aan. Er schijnt een misverstand te zijn. Het voorstel wordt ingetrokken. De heer Tobé (R.K.) stelt voor, het ta rief voor rijwielen te stellen op 10 ct. De heer Coster (R.K.) steunt dit voor stel. De heer Groeneveld (SJD.A.P.) heeft bezwaar tegen het groote verschil van ta rief voor een personenauto en een vracht auto (resp. 10 en 25 ct.) Spr. doet het voor stel voor beide 15 ct. stellen; voor grootere dan 6 personen 25 ct. Een dubbeltje voor een rijwiel acht spr. te hoog; de rijwielen staan onbeschermd en het tarief geldt slechts voor 6 uren. ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. Selier den dag, waarop hij vóór 25 jaar in betrek king kwam in het conservenbedrijf der fa. Tieleman en Dros. Gedurende de laatste jaren is de heer Selier werkzaam als chef. Hedenmorgen werd de jubilaris feeste lijk op zijn werk ontvangen en allereerst toegesproken door den heer J. M. v. d. Velden, chef-kok, die hem onder de gebrui kelijke geluk wenschen eenige stoffelijke herinneringen aanbood, als een leunstoel, een lamp, een parapluiebak en bloemen. Hierna werd de jubilaris op het privé- kantoor der directie ontboden, alwaar de heer H. H. Tieleman hem met de beste ge- lukwenschen een enveloppe met inhoud overhandigde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2