DINSDAG 27 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. II RECHTZAKEN EEN BOYCOT-ZAAK. Vordering in kort geding afgewezen. De President van de Arrondissements rechtbank te Amsterdam heeft in kort ge ding in een belangrijke boycotzaak vonnis gewezen. In de bladen van de socialistische pers was op gezag van een afdeeling van een vakbond een communique opgenomen, waarvan de strekking was, dat de ver schillende onderdeelen van de Arbeiders beweging voortaan geen gebruik meer zouden maken van de diensten van een bepaalde onderneming, omdat de werkge vers die aan het hoofd van deze onderne ming staan, blijk zouden hebben gegeven van een fascistische gezindheid, door te genover de arbeiders en hun vakbonden een vijandige houding aan te nemen. De werkgevers hebben in kort geding gevorderd, dat de president de socialisti sche pers zou verbieden voort te gaan met publicaties over deze aangelegenheid, als mede om de Arbeiderspers te veroordee- len een dementi op te nemen, alles in af wachting van het oordeel der rechtbank in een aanhangig te maken hoofdzaak. De werkgevers hebben bij monde van Mr. P. Langeveld te Alkmaar daarop ont kend van een fascistische gezindheid te hebben blijk gegeven, alsmede fascisten te zijn. Ook ontkenden zij de onjuistheid van de feiten die in het communique tot boycot waren opgenomen. Geheel afge scheiden van de waarheid of onwaarheid van de feiten meenden de werkgevers, dat het een onrechtmatige daad van de socialistische pers was, om een oproep tot boycot te plaatsen. De raadsman van de socialistische pers, mr. B. P. Gomperts, stelde daartegenover dat de oproep tot boycot in het algemeen niet onrechtmatig kon zijn, omdat het een vakbond vrij moet staan, mits op grond van een behoorlijken inzet en mits ver mijdende beleedigende bewoordingen en misleiding van het publiek, de hulp van het publiek in te roepen om in een sociaal conflict de zijde van de arbeiders te kie zen. Voorts voerde mr. Gomperts eenige feiten en uitingen aan op grond waarvan hij meende het bewijs t.e kunnen leveren, dat de werkgevers zich inderdaad tegen over de arbeiders en de vakbonden vijan dig hadden geuit. Vonnis wijzende heeft de president over wegende, dat, waar hem in kort geding de onjuistheid der geincrimineerde feiten niet aannemelijk is gemaakt, en waar bo vendien een oproep tot boycot in het al gemeen niet reeds onrechtmatig is, voor opgesteld, dat de bewoordingen, waarin die oproep is gesteld, niet beleedigend zijn en het publiek niet klaarblijkelijk wordt misleid, de vordering in kort geding afge wezen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Plaatsvervangend kantonrechter Mr. G. H. Nord Thomson. Overtreding loterijwet. S. C., koopman te Rotterdam, heeft tij dens de Studentenfeesten te Leiden een loterij aangelegd. Verdachte had daartoe op een wagen een vijftal poppen, eenige beren en een paar honden uitgestald. De inkoopsprijs van een pop was 2.35. Er werden 50 loten uitge reikt a 0.10, zoodat verdachte een winst maakte aan een pop van 2.65, voorwaar geen slecht resultaat. Verdachte erkent het feit, maar vindt het een eerlijke zaak, waarop de kantonrechter opmerkt, dat voetballen op den openbaren weg ook een eerlijke zaak is en toch is het verboden. Verdachte zegt, dat hij graag de inbeslag genomen poppen en beesten terug wil heb ben, daar hij ze aan zijn leverancier nog niet heeft betaald. Eisch 1 sub. 1 dag met verbeurdver klaring der inbeslag genomen materialen. De kantonrechter dadelijk vonnis wijzend acht geen termen aanwezig om de poppen enz. verbeurd te verklaren,, daar de schade dan door den leverancier geleden wordt, die niet verantwoordelijk is voor wat ver dachte met zijn koopwaar heeft gedaan. Daar verdachte thans werkloos is zal hij nog geen zware boete opleggen maar 2 sub. 1 dag. B. K. te Rotterdam heeft ook tijdens de Lustrumweek een verboden loterij aange legd en wel het vei-koopen van opgerolde stukjes papier, waarin het bedrag vermeld was wat men eventueel kon winnen. Daar dit een erger feit was vroeg de ambtenaar een boete van 15 sub. 10 da gen. Uitspraak 10 sub. .5 dagen. Overtreding winkelwet. A. H. S., winkelierster te Leiden was ten laste gelegd, dat zij op Zondag, na be zetten tijd melk had verkocht. Veidachte zegt, dat zij het gedaan had om iemand uit de verlegenheid te redden. Op een vraag van den kantonrechter of het wel meer gebeurt, antwoordde verd.: „zelden". Eisch 3 sub. 1 dag. Uitspraak 1 sub. 1 dag, wijl de kantonrechter het nog eens met verdachte wil probeeren. Een paard aangevoerd zonder keuring. G. S., veedrijver te Leiden, heeft een paard op de markt gebracht zonder door de controle te gaan. Het beest was dus niet gekeurd, zoodat ook de marktpenningen niet betaald waren. Verdachte zeide niet te weten, dat hij het paard door de controle moest voeren, hoe wel hij reeds 20 jaar op de markt aanwezig is geweest. Eisch 7.50 sub. 3 dagen. Uitspraak 5 sub. 2 dagen. Verkeersovertredingen. M. v. E. te Haarlemmermeer was op eigen verzoek gedagvaard terzake hij 31 Augustus 1934 een aanrijding heeft veroorzaakt op den Rijksweg te Sassenheim. Hij was daar bij de Kanaaldrug plotseling met zijn auto naar links gezwenkt en was, toen er een paar wielrijdsters aankwamen, midden op den weg gestopt, zoodat een auto, die uit de richting Haarlem kwam, plotseling voor een dwars staande auto kwam te staan en er, daar hij deze ma noeuvre niet had kunnen voorzien, boven op reed. Verdachte heeft deze zaak aanhangig ge maakt, omdat hij aan zijn wagen een schadel heeft gekregen van 202. Na een drietal getuigen gehoord te heb ben, kreeg de ambtenaar het woord. Spr. noemde het een belegen zaak en was niet van plan deze zaak te vervolgen. Alleen op sterken aandrang van verdachte heeft hij dezen tenslotte gedagvaard. Verdachte, die van het standpunt uitging, dat hij onschuldig was, zal nu wel door het getuigenverhoor overtuigd zijn, dat de schuld bij hem lag en niet bij den autobe stuurder die hem had aangereden. Hij had zijn richtingaanwijzer uit moeten steken en toen hij zag, dat de weg nog niet veilig was, moeten wachten en niet het linker weg gedeelte gaan blokkeer en. Bovendien had de auto uit de richting Haarlem voorrang, daar deze voor hem, d.i. verdachte, van rechts kwam. De ambtenaar zal ditmaal geen zware straf vragen, daar de schade, die verdachte moet lijden, reeds ruim 200 is, maar eischt een boete van 10 sub. 4 dagen. De kantonrechter zal de zaak 8 dagen aanhouden om zich persoonlijk van den toe stand ter plaatse te gaan overtuigen. C. v. d. B., garagehouder te Rotterdam, heeft aan verkeer van rechts geen voor rang verleend. Verdachte had gereden op den rijksweg den HaagAmsterdam en had nabij het Haagsche Schouw te Voorschoten geen voorrang verleend aan een auto die uit de richting Leiden kwam. Zijn aanhouding was eenige uren later geschied. Verdachte kan zich niet herinneren, dat hij daar om dien tijd geweest is. Het kan ook zijn broer ge weest zijn, die de auto bestuurde. Eisch 10 sub. 4 dagen. Uitspraak: vrijspraak omdat de kanton rechter niet de overtuiging heeft, dat ver dachte de bestuurder was. W. C. v. R. te N o o r d w ij k heeft op een rijwiel gereden, dat voorzien was van een hulpmotortje, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Verdachte zegt, dat hij het motor-rij- wieltje heeft gekocht en het op zolder heeft gezet, omdat hij werkloos was. De even- tueele boete kan hij niet betalen, waarop de kantonrechter zegt, dat hij niet begrijpen kan, dat een werklooze een fiets van 65 koopen kan. Eisch 7.50 sub. 2 dagen. Uitspraak 5 sub. 2 dagen. N. W. S. te Leiden heeft te Leiden onder zoodanigen invloed van sterken drank op een rijwiel gereden, dat hij niet in staat geacht kon worden dit rijwiel behoorlijk te besturen en daardoor het verkeer in ge vaar heeft gebracht. Eisch 15 sub. 2 dagen. Uitspraak con form. Overtreding visscherijwet. F. A. S. te 's-Gravenhage heeft te Voor schoten twee ruischvoorns en een blei vervoerd, die onder de maat waren (min der dan 13.5 c.M.). Verdachte had wel een meetinstrument bij zich, maar voerde tot zijn verdediging aan, dat het zulk bar weer was, dat hij ze maar niet gemeten had, waarop de kanton rechter heel droog opmerkte, dat het dan zeker geen bar weer genoeg was geweest, om de visschen te vangen. Eisch 4 sub. 2 dagen. Uitspraak 4 sub. 1 dag. L. J. S. te Lefd en heeft gevischt in een anders vischwater zonder vergunning. Eisch 1 sub. 1 dag. Uitspraak conform. Wie langs den weg timmert..,. Voor den plaatsvervangend kantonrechter Mr. P. Vos werd verder behandeld de zaak tegen L. de B. te L e i d e n. Deze had in de verkiezingscampagne op Zondag een spijker in een stuk hout ge slagen. Dit gebeulde op een schuit gelegen nabij 'het politieposthuis Haven. Een politie agent, nieuwsgierig geworden zooals poli- tie-agenfen natuurlijk altijd moeten zijn, was op het getimmer afgekomen en had verdachte zien timmeren. Verdachte ontkent ten stelligste getim merd te hebben. Wel was hij in de schuit, waarop de leuze van zijn partij was aange bracht, aanwezig geweest, maar in de schuit onder de luiken. Op een vraag van den ambtenaar wat hij dan op Zondagavond in een schuit onder een paar luiken gaat doen, zegt verdachte dat hij daar nu plezier in had. De een heeft die liefhebberen en hij, d.i. verdachte, had er plezier in om in een schuit te gaan zitten. Een ieder zijn plezier dus maar. Eisch 3 sub. 1 dag, daar de agent bij zijn ambtseedig proces-verbaal blijft. De kantonrechter zal nog eens over deze liefhebberij nadenken en zal over 8 dagen vonnis wijzen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd. Voor het examen coupeuse (R.-K. Ver. tot bevordering van industrie- onderwijs St. Anna) is geslaagd mej. C. Reichwein, alhier. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 3 September a.s. des v.m. te 10 uur (nieuwe tijd). Agenda: 1. Installatie leden van den Raad; 2. Vastelling notulen; 3. Benoeming wethouders; 4. Ingekomen stukken en me- dedeelingen; 5. Behandeling adres van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds; 6. Vast stelling verordening op de heffing en in vordering van een hondenbelasting; 7. Be handeling reclame straatbelasting; 8. Voor- loopige vaststelling Gemeenterekening dienst 1934; 9. Comptabel besluit. Uitbreiding van de garage Maarse en Kroon. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan N.V. Autobus Onderneming Dir. Maarse en Kroon ver gunning verleend tot uitbreiding hunner garage. Bij de garage zal een grooter stuk worden aangebouwd als de thans bestaan de garage. Watersport. Burgemeester en Wethou der dezer gemeente hebben aan den heer J. van Dam te Oudewetering vergunning verleend tot het bouwen van een water sport-huis annex gelegenheid tot opberging van jachten aan het vaarwater de Oude wetering onder de gemeente Leimuiden. Arbeidsbeurs. Gedurende de zomer maanden hebben in deze gemeente geen werkzoekenden bij het agentschap der ar beidsbemiddeling ingeschreven gestaan, dank zij het verbeteren der wegen in de gemeente Leimuiden en Rijnzaterwoude. Momenteel staan echter weder een tien tal werkzoekenden ingeschreven. R.-K. S. V. „O. D. L" Zondag was 't nogal een gelukkige dag voor O. D. I. O. D. I. I speelde thuis een vriendschappe- lijken match tegen St. Pancratius I. Sloten. Dit had een pracht wedstrijd kunnen zijn. 't Spel werd echter flauw ingezet. Beide elf tallen wogen tegen elkaar op. Doelpunten bleven uit, tot na een half uur spelens, toen St. Pancr. de leiding nam met 10. De strijd werd zwakjes doorgezet. Er was hee- lemaal geen samenspel en de rust trad in met 10 voor St. Pancr. Na de rust werd wat vlotter ingezet, doch spanning bleef uit. 10 min. na rust scoorde de midvoor van ODI den gelijkmaker en na 4 minuttn nam ODI, door een goal van den midvoor, de leiding met 21. ODI had zich nu een beetje ingespeeld en zat voort durend voor 't vijandelijke doel. De keeper van St. Pancr. was echter in goede conditie en 't gelukte ODI niet te doelpunten tot kort voor 't einde, toen de linksbinnen de stand voor ODI op 31 bracht. ODI won den strijd met 31. ODI II speelde uit een nederlaagwedstrijd tegen ODV I. De stand met rust was voor ODI 21. De stand bij het einde van den strijd was voor ODI 62. Vertrokken: J. v. Ewijk naar Uit hoorn. M. E. Wolken naar Maanheze. J. Prenen naar Leiden. J. M. v. d. Zwam en echtgen. naar Rijnzaterwoude. J. Boere naar Hèiloo. Ingekomen. M. Peterse van Ter Aar. H. Boef van Voorburg. G. Witvliet v. Leiden. Fr. de Bruyn van Sassenheim. G. Terlouw van Haarlemmermeer. E. v Donselaar van Aalsmeer. A. Brand van Heiloo. Geboren: Jasper z. van J. Blom en G. W. Langeveld. Aart z: van W. Vogelaar en J. J. Spruit. Dirkje d. van K. Ros kam en A. v. Zanten. Sjouke d. van R. de Boer en A. Wijma. Jacobus z. van C. Tukker en A. Horsman LISSE. In memoriam H. Kingma. Zaterdag avond is alhier overleden de heer H. King ma, oud-hoofd der openbare lagere school alhier. De heer Kingma, die een ouderdom bereikte van bijna 67 jaren, heeft in deze gemeente veel gedaan voor het openbaar onderwijs en is meer dan 30 jaren als hoofd der openbare lagere school en open bare ULO-school dezer gemeente geweest. In het jaar 1933 is hem, wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leef tijd, ontslag verleend. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 29 Augustus a.s., des namiddags om 2 uur. Hij ruste in vrede. Jeugdwerk. B. en W. dezer gemeente hebben aan het desbetreffende bestuur ver guning verleend tot het houden van een verloting op 28 September a.s. ten bate van de K. J. C., St. Jozefgezellenvereeni- ging en Adolf Kolping. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier 168 personen ingeschreven, die werk zoekend waren. WASSENAAR. Hanze. Op Maandag 2 September des avonds 8.15 uur zal in het R.-K. Vereeni- ginggsebouw een ledenvergadering van de Hanze worden gehouden. Aanrijding. Op den hoek v. Zuijlen v. NijeveltstraatStorm van 's-Gravesan- denweg had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder A. uit den Haag en den mo torrijder R. uit Noordwijk. De motorrijder werd aan hoofd, armen en beenen gewond en is een nabijgelegen woning binnenge dragen, alwaar hem door dr. X. de eerste hulp is verleend. Ook de wielrijder, die schaafwonden bekwam aan hoofd en ar- j men, is aldaar verbonden. Beiden konden op eigen gelegenheid huiswaarts gaan. NOORDWIJK. Stakingsconflict in de bouwbedrijven. Men schrijft ons van arbeiderszijde: In onze badplaats is het Maandag 26 Augus tus tot een staking gekomen tusschen de arbeiders der verschillende organisaties en de patroons van den Patroonsbond voor Bouwbedrijven plus enkele ongeorgani seerde patroons. De oorzaak van dit conflict ligt in het niet nakomen van het contract, hetwelk in dezen moeilijken tijd na ver schillende moeizame besprekingen tusschen de verschillende organisaties in het voor jaar 1935 was tot stand gebracht en het welk door de R. K. en Chr. Patroonsbon den tot op heden nog wordt nageleefd. Voornoemde Patroonsbond heeft eenigen tijd geleden besloten het afgesloten con- tracht niet meer te zullen handhaven. Door de drie arbeiders-organisaties is deze kwes tie onderling besproken en werden de ge volgen in het licht gesteld welke er uit kunnen voortkomen als de patroons hier zonder meer zouden worden vrijgelaten, te doen, zooals zij het beliefden, zonder daar bij de arbeidersorganisaties te kennen. On danks het feit dat de patroons van gedach ten zijn, dat de werkloosheid het verzet der arbeiders wel zou breken, is men eensge zind en vol goeden moed in staking gegaan. Intusschen hebben enkele ongeorganiseer de patroons het hun aangeboden contract geteekend, zoodat bij hen de werkzaamhe den konden doorgaan. Bij de georganiseerde patroons, welke hierbij betrokken zijn, is het werk, op één uitzondering na, geheel stilgelegd. Intus schen geeft de teekening van het contract door enkele ongeorganiseerde patroons goeden moed, dat ook verschillende pa troons van den Patroonsbond voor Bouw bedrijven zullen inzien, dat vooral in dezen slechten tijd samenwerking der organisa ties geboden blijft, en zij zich niet langer laten beinvloeden door een enkeling, wel ke meent het heft alleen in handen te heb ben, maar hun eigen stem naar voren bren gen, om tot een spoedige, en voor beide partijen gunstige regeling te komen. Een en ander brengt wel beroering in Noord- wijk. Laterf wij hopen dat het niet erger zal worden, door het te werk gaan van on derkruipers uit eigen of andere gemeenten. Makkers uit onze omstreken, helpt mede om door het toonen van uw sympathie te komen tot een spoedige oplossing van dit conflict. Arbeiders, staat pal voor uw so ciale rechten. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Ingeko men stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Voorstel tot afbraak van de gemeenteper- ceelen Hoofdstraat 71 en 73. 5. Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing van haven- en kadegeld. 6. Voor stel tot wijziging van de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank. 7. Voorstel tot afsluiting voor het verkeer met motor rijtuigen van den St. Jeroensweg van Boe- renburgerweg tot van Leeuwenstraat. 8. Verklaring art. 36, 4e lid der Woningwet. 9. Voorstel tot verhuring van de perceelen teelland aan de van Panhuysstraat. 10. Bouwregeling voor den Hardenbroekweg. 11. Voorstel in verband met huurverla- ging van de woningen der bouwvereeni- gingen Patrimonium en St. Jeroen. 12. Voorstel tot herziening van de salarissen en loonen van het gemeente-personeel. Verlaging huren woningbouwvereeni- ging. Nadat in het begin van het vo rige jaar de regeering de mogelijkheid van huurverlaging van woningen van woning- bouwvereenigingen had geopend, door ver laging van de rente van rijksvoorschotten tot 4 pet., welke maatregel aan de gemeen te geen kosten heeft veroorzaakt is sedert dat oogenblik voortdurend in behandeling geweest de vraag naar middelen tot ver dere huurverlaging. Voor de bouwvereeniging St. Jeroen, voor welke vereeniging in 1931 de rijks voorschotten zijn afgelost, kon geen ver laging van de huur in verband met rente verlaging worden bereikt, omdat gedepu teerde staten bezwaar maakten de rente tot 4 pet. te verlagen zoolang de gemeen te zelf hoogere rente moet betalen voor de leeningen waaruit het voorschot is be taald, terwijl renteverlaging der leeningen ook op dit oogenblik nog niet is te berei ken. Van haar aanvankelijk voornemen om een belangrijke verlaging van de exploi tatie-uitgaven te bevorderen, door ver lenging van den aflossingstermijn voor bouwvoorschotten van 50 tot 75 jaar, is de regeering teruggekomen, toen van de zijde der gemeenten tegen .deze regeling over wegende bezwaren waren ingebracht. De ze regeling zou het voordeel gehad hebben dat de verlaging .onmiddellijk geen kos ten aan rijk of gemeente had veroorzaakt. Anderzijds zou het risico van de exploitatie verplaatst zijn naar een min of meer ver wijderde toekomst. De oplossing van het probleem heeft de regeering uiteindelijk meenen te moeten vinden in de mogelijkheid van een huur verlaging tot een bedrag dat ongeveer overeenstemt met het tegenwoordige le venspeil van de huurders. De kosten van deze huurverlaging zullen als extra-bijdra gen komen ten laste van rijk en gemeen te, in verhouding van 3:1. De huurverla ging wordt elk jaar opnieuw beoordeeld aan de hand van de gezinsinkomsten der huurders. Voor de bouwvereeniging „Patrimo nium". waarvoor de huurverlaging op 1 Augustus j.l. door den minister is goed gekeurd tot bedragen van 3 en 3.20 voor een woonhuis en van 4 en 5 voor de winkelhuizen, bedraagt de mindere huur opbrengst ƒ2641.60, waarvan indien uw college daartoe besluit 1/4 ten laste van de gemente komt of ongeveer 660 per jaar. Voor de bouwvereeniging „St. Jeroen" is het bedrag van de huurverlaging nog niet met eenige zekerheid te bepalen, om dat haar voorstel pas eénige dagen ge leden ingekomen nog niet de goedkeu ring van den minister heeft verworven en voorts in verband met de volgende om standigheden. Aan St. Jeroen is in 1925 een aanvullend bouwvoorschot verstrekt ten bedrage van 5207.37. Bij de toekenning is bepaald, dat de rente van dit voorschot eerst zal wor den betaald na algëheele aflossing van het gewone bouwvoorschot. Het gevolg van deze afspraak is geweest, dat de gemeente ten laste van haar begrooting brengt de rente en aflossing van de leening, aange gaan voor het aanvullend bouwvoorschot, zonder dat hiertegenover ontvangsten van de vereeniging staan. Deze toestand zou ten gunste van de gemeente kunnen wor den gewijzigd, hetgeen met het oog op den financieelen toestand der gemeente nood zakelijk is, indien het aanvullend bouw voorschot evenals het gewone bouwvoor schot bij wijze van annuiteit wordt afge lost. De sedert de toekennins van het aan vullend bouwvoorschot verschenen, doch niet betaalde rente, zal per 1 September a.s. ruim 2900 bedragen, zoodat de bouwvereeniging ter zkea van voorschot en rente op dien datum een schuld aan de gemeente heeft vjm ruiim 8100. Dit be drag zou in ongeveer 37 jaren moeten worden afgelost, zoodat dan tegelijk met (het gewone bouwvoorschot ook dit aan vullend voorschot zal zijn afgelost. De ren tevoet van de anuiteiten ware in ver band met de rente, welke de gemeente zelf sedert 1 Januari j.l. moet geven, met ingang van 1 September a.s. te bepalen op 4 pet. Het bedrag van de jaarlijksche ren ten en aflossing is zoo groot, dat dit voor het complex 45 woningen (van Leeuwen straat o.a.) neerkomt op een huurverhoo- iging van ongeveer ƒ0.20 per woning en per week. De bouwvereeniging zou de huren wen schen te verlagen als volgt: Voor de 17 woningen aan de Scheve- ningschestraat tot 3 per woning (thans 3.70 per wonin), voor de 45 woningen aan de van Leeu wenstraat o.a.: voor 17 woningen tot 4.25per woning (thans ƒ4.95), voor 28 woningen tot 4 per woning (thans ƒ4.70). Om uitvoering te kunnen geven aan ons denkbeeld om rente en aflossing van het aanvullend bouwvoorschot uit de huren te kunnen betalen, hebben wij den minister voorgesteld de huren voor de 45 woningen te bepalen resp. op 4.05 en 3.80, te ver- hoogen met 0.20 voor dekking van het aanvullend bouwvoorschot, zoodat dus uit eindelijk goedkeuring is gevraagd de hu ren te bepalen op het bedrag dat de ver eeniging heeft voorgesteld, nl. ƒ4.25 en /4— De kosten van de huurverlaging der 17 woningen tot ƒ3, en der 45 woningen tot resp. 3.80 en 4.05, zullen in totaal be dragen 2724.80, waarvan ten laste van de gemeente komt 1/4 is 681.20. De totale kosten van de thans voorge stelde of goedgekeurde verlagingen bij „St. gemeente bedragen 660 -f 680 Jeroen" en „Patrimonium" zullen voor de 1340.— Zooals wij boven hebben aangegeven zal elk jaara opnieuw worden beoordeeld tot welk bedrag huurverlaging moet worden goedgekeurd. Het bedrag van de extrabij- drage die de gemeente geeft zal dus kun nen varieeren. In verband hiermede heb ben wij gemeend te dezer zaken een alge meen besluit van u te moeten vragen, zoo dat de vaststelling van hst bedrag der werkelijke bijdrage niet elk jaar opnieuw aan uw college behoeft te worden voorge legd. Resumeerende stellen wij u voor: 1. de rente man het in 1925 aan „St. Jeroen" verleende aanvullend bouwvoor schot ad 5207.37 met ingang van 1 Sep tember 1935 te verlagen en te bepalen op 4 pet.; 2. indien de minister van sociale zaken aan dekking van de rente en aflossing van te en aflossing van daten en en en dat aanvullend bouwvoorschot uit de hu- renn zijn goedkeuring hecht, te bepalen, dat van het bedrag van het aanvullend bouwvoorschot vermeerderd met de geka pitaliseerde rente daarvan tot 1 Septem ber 1935e rente en aflosing zal worden voldaan in jaarannuiteiten gedurende 37 jaren en naar een rentevoet van 4 pet 3. te besluiten tot toekenning van ex tra-bijdragen aan de woningbouwvereeni- gingen in de door den minister van sociale zaken goed te keuren huurverlagingen van woningen dier vereenigingen tot bedragen gelijk aan 4/3 de bedragen welke het Rijk te dezer zake zal beschikbaar stel len. De haven- en kadegelden. Naar aan leiding van een ingekomen adres van de N.V. Noord wij ksch Beurt veer en expeditie bedrijf, voorheen Kooymans en Zonen om verlaging van de tarieven van Haven- en Kadegeld stellen Burgemeester en Wet houders aan den raad voor om het gewone haven en kadegeld niet te wijzigen omdat dit in vergelijking met de tarieven van de omliggende gemeenten niet te hoog is, maar daarentegen wel het z.g. abonne- mentsetarief voor havengeld met 25 pet. te verminderen. ALKEMADE. Gemeenteraad De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 28 Augus tus, des namiddags om 2.30 uur. Onderwer pen ter behandeling: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Vaststelling gemeente-rekening dienstpaar 1934. 3. Vaststelling Bouw- en Woningverordening. 4. Benoeming van een gemeente-opzichter. 5. Opheffing van de drie in deze gemeente gevestigde alge meen burgerlijke armbesturen. 6. Vast stelling suppletoir-kohier Hondenbelas ting, dienst 1935. 7. Reclames Hondenbe lasting.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11