RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. i VRIJDAG 23 AUGUSTUS. GEMENGDE BERICHTEN TWEE JONGENS OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenmiddag is het 6-jarig zoontje van de familie Erich, wonende aan den IJweg te Halfweg, dichtbij de onderlijke woning door een passeerende vrachtauto bestuurd door J. G. uit Zaandam, gegrepen. De jongen was op slag dood. Het kind kwam bij het spelen achter een paard en wagen vandaan en had zoodoende de auto niet zien aankomen. Gisterenmiddag omstreeks half vier is de 9-jarige jongen H. van Dalen, die per rijwiel, in gezelschap van zijn moeder, op weg was naar het Bloemendaalsche strand, door een auto gegrepen. De jongen was op slag dood. De chauffeur treft geen schuld. Het on geluk is waarschijnlijk ontstaan doordat fie jongen den weg ter plaatse niet kent. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP DEN HEMWEG. Twee gewonden. Op den Hemweg te Amsterdam is gister avond te half acht een ernstig verkeers ongeval geschied, waarbij een motorrijder levensgevaarlijk werd gewond en een wiel rijder een hersenschudding heeft opgeloo- pen. De motorrijder, een gemeente veldwach ter uit Ommen, reed met de op de duo een 59-jarige man, eveneens te Ommen woon achtig, in de richting vein Amsterdam, toen uit den Molenweg aan den kant van het kanaal twee wielrijders kwamen. Inplaats van den motorrijder voorrang te geven, trachtte het tweetal voor hen den Hemweg te bereiken, hetgeen noodlottig werd. Het motorrijwiel dat geheel aan den rechterkant van den weg had gereden, kwam met de beide fietsers in botsing, met het gevolg dat de veldwachter en één der wielrijders, een jongeman van 21 jaar, zeer ernstig kwamen te vallen. De veldwachter was er het ergst aan toe. De G. G. D. ver voerde hem met een schedelbasisfractuur in zorgwekkenden toestand naar het Wil- helmina Gasthuis. Naar hetzelfde gasthuis werd ook de wielrijder vervoerd, die zijn onvoorzichtigheid met een hersenschudding had moeten bekoopen. De duorijder kwam er wonderlijk genoeg zonder letsel af, ter wijl ook de andere wielrijder geen ver wondingen opliep. Het motorrijwiel en een der fietsen wer den zwaar beschadigd. DOODELIJKE VAL. Te Deventer, is terwijl zij bezig was met schoonmaken in de Mulo-school, de 52- jarige mej. O van een ladder gevallen. Zij werd bewusteloos naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. VAT ONTPLOFT TE ENSCHEDE. Lucifer bij de opening gehouden. In de chemische fabriek van de firma Reitsma aan den Toekomstweg te Ensche de, is gisteren een zwavelzuurvat ontploft, waardoor de 30-jarige arbeider L. ernstig werd gewond, meldt de „Tel." L. was met zijn patroon, den heer C. M. Reitsma bezig, eenige zwavelvuurvaten na te kijken, welk zuur gebruikt wordt bij de bereiding van oliën voor de textielindustrie. Hierbij hield L. een brandende lucifer voor de opening van een der vaten, om dit van binnen te kunnen nazien. Dit vat had echter de geheelen dag in de felle zon gelegen, en daardoor schijnen zich gassen ontwikkeld te hebben. Althans toen L. de lucifer voor de opening hield sprong 't metalen vat met een geweldigen knal uit elkaar. Een der bodems verwondde L. ernstig o.a. werd zijn been op twee plaatsen ge broken. De heer Reitsma liep schade aan zijn kleeren op, doch werd niet gewond. Na voorloopig door een dokter verbonden te zijn werd L. naar het ziekenhuis over gebracht. SCHIP GEZONKEN IN HET MERWEDE- KANAAL. Plotseling gezonken tijdens het lossen. Omstreeks halfzeven gisterenavond is het 258 ton metende Rijnschip „Anna", ter wijl het lag te lossen onder de brug over Merwedekanaal te Diemen, plotseling ge zonken. De schipper, Petrus Kuis, en een drietal arbeiders, die het schip losten, kon den zich bytijds in veiligheid stellen, doch het was niet mogelijk verder iets te ber gen. De „Anna" verdween snel onder wa ter, den inboedel van den schipper en alles wat zich in de roef bevond, meenemend. Voor schipper Kuis beteekent dit ongeluk een ernstig verlies, daar hij niet verzekerd is. Ook een kleedingstuk, waarin een be drag van ongeveer veertig gulden was ge borgen, is in de diepte verdwenen. „Tel." BRAND IN EEN GARAGE TE BORCULO. Door onbekende oorzaak is gisteravond brand uitgebroken in de garage van den heer G. v. d. Heide aan de Spoorstraat te Borculo. De brand breidde zich zeer snel uit en weldra sloegen de vlammen over naar een groote schuur, waarin zich een aantal kippen en varkens bevond. De die ren konden nog bijtijds in veiligheid ge bracht worden, de schuur brandde totaal uit. Ook een derde gebouw, dat eveneens dienst deed als garage werd nog door het vuur aangetast, doch kon door de brand weer gedeeltelijk behouden worden. Eenige vrachtauto's die in laatstgenoemde garage gestald waren, konden nog naar buiten ge bracht worden. Een personenauto die in de garage stond, waar het vuur was ontstaan, benevens een groote hoeveelheid onder- deeolen en gereedschappen werden een prooi der vlammen. De gebouwen waren verzekerd, de onderdeelen en gereedschap pen ter waarde van f 1500.echter niet. BOERENWONING UITGEBRAND. Gisterennacht ontstond door tot nog on bekende oorzaak brand in de woning van de weduwe De Wit te Schijndel. In korten tijd stond de woning in lichter laaie. De inboedel, alsmede 1000 K.G. hooi en stroo werd een prooi der vlammen. De woning bradde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. 80.000 K.G. HOOI VERBRAND. In een hooiberg, welke eigendom is van den heer A. Zouthuizen te Eemnes, is gis terenmiddag door hooibroei brand ontstaan. Weldra sloeg het vuur over naar een daar- naaststaande hooiberg, terwkijl ook een bij deze hooiberg behoorende schuur spoedig werd aangestast. Er stond geen sterke wind, zoodat er weinig gevaar bestond, dat brand over zou slaan naar eenige gebouwen, welke in de directe nabijheid van de schuur zijn gele gen. In de beide hooibergen bevond zich in totaal 80.000 K.G., welke een prooi der vlammen zijn geworden. De schade wordt door verzekering ge dekt. DE HEIDE BRANDT. Vuur na 1^ uur gedoofd. Hedenmiddag te ongeveer 2 uur ontstond j een zware heidebrand op de terreinen der j militaire luchtvaartafdeeling te Soester- j berg. Doordat niet voldoende voorzorgs maatregelen genomen waren, had de par- ticuliere aannemer, die sinds eenigen tijd doende is bepaalde stukken heide in op dracht voor de genie kaal te branden, het vuur niet meer in zijn macht, zoodat de brand oversloeg naar andere gedeelten. Met hulp van een groot aantal toeristen en bezoekers van het vliegkamp, gelukte het aan de brandweren van Soest en Soes- terberg, de eigen brandweer der luchtvaart afdeeling, vele leden der Utrechtsche Boschbrandweervereeniging en een groot aantal militairen, na anderhalf uur zwaren arbeid den brand, welke zich op sommige oogenblikken zeer ernstig liet aanzien, te j beteugelen. Niettemin werden ruim 10 H.A. heide een prooi der vlammen. „Hbld." INBRAAK IN CLUBGEBOUW TE REEUWIJK. Daders op heeterdaad betrapt door de politie. In het drijvend clubgebouw van de roei en zeilvereeniging „Gouda", dat in den 's-Gravenbroekschen Plas te Reeuwijk ligt, is gisternacht ingebroken. Een tweetal man nen heeft zich toegang tot het schip ver schaft door een raampje en daarna met een breekijzer een deur geforceerd. Toen waren de heeren in de afdeeling gekomen waar voor hen wel wat te halen viel. Zij pikten vier flesschen sterken drank in, een honderdtal doosjes sigaren en sigaretten en namen uit een kistje een bedrag van 25.Op het moment, dat een der inbre kers zich op de loopplank van het vaartuig bevond om een deel van de buit, in doeken gepakt, te gaan wegbrengen, passeerden de veldwachters Van Arkel en Wondergem, die van hun fietsen stapten en den man er opmerkzaam op maakten, dat hij zich op verboden terrein had begeven. De nach telijke bezoeker vertelde, dat hij aan het visschen was, maar de veldwachters ver trouwden deze bewering allesbehalve Plots kwam nummer twee te voorschijn en bevestigde de mededeeling van zijn ka meraad. Ondanks dit alles oordeelden de politiemannen het wenschelijk beide per sonen mede te nemen naar het gemeente huis en spoedig bleek welk vleesch men in de kuip had. Bij hun overbrenging liet een der daders het gestolen zakje met geld op den weg vallen, doch de veldwachters be merkten dit. De gearresteerde dieven zijn werklooze Rotterdammers en resp. 22 en 30 jaar oud; een hunner kwam reeds meer met de politie in aanraking. Zij hadden, behalve het breekijzer, ook een nijptang en handschoenen bij zich en waren voor een kraakje dus behoorlijk uitgerust. De dieven zijn naar het Hius van Bewaring te Rotterdam overgebracht en zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. TWEEHONDERD GULDEN UIT DEN TREIN GEVALLEN. Later teruggevonden. Een reiziger, die dezer dagen met den sneltrein van Groningen naar Meppel reis de heeft daarbij een onaangename ervaring gehad, welke voor hem echter nog goed is afgeloopen, bericht het „Nbl. v. h. Noor den." Te Meppel moest hij aangifte doen van het feit, dat hij twee bankbiljetten van 100 had verloren. Bij navraag bleek de grootste kans te bestaan, dat dit gebeurd was tijdens zijn bezoek aan de W.C., onge veer ter hoogte van het station Koekange. Natuurlijk werd Koekange gewaarschuwd ook al leek de kans heel klein, dat het verlorene zou worden teruggevonden. Toch ging men aan het zoeken, waarbij het on gelooflijke gebeurde. Het personeel vond in de nabijheid van het station de vermiste biljétten terug! FRAUDULEUZE INVOER VAN DIERLIJK VET. Een derde arrestatie. De centrale recherche te Rotterdam heeft den 28-jarigen boekhouder F. H. aangehou den, verdacht van valschheid in geschrifte. Hij was in dienst bij den handelaar in vet en slachtproducten S., die is gearresteerd in verband met benadeeling van het Land bouwcrisisfonds, evenals een vroegere bode van de Crisis Zuivelcentrale te 's-Graven- hage. RECHTZAKEN DE MOORDAANSLAG TE ZOETERWOUDE. De Pleidooien. Mr. Nord Thomson, voor den vader plei tend, protesteerde met klem tegen de voor stelling in het requisitoir, omtrent de per sonen en het gezin van de verdachten ge geven, en dat daartegenover Van P. een voudig zonder meer is voorgesteld als de ongewenschte vrijer van de dochter. Pleiter betoogde, dat het meisje, dat te Hilversum, 301 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.30 Lunchconcert door de KRO-hoys. 2.00 Klassieke Gramofoonmuziek. 4.15 Opera-program door het KRO-orkest afgewisseld door Gramofoonplaten. 6.10 Causerie door R. Kolkman over elec- triciteit, waarna Gramofoonplaten. 7.15 Mr. Grasso over Hypotheken, waar na Gramofoonplaten. 8.00 Berichten, waarna KRO-iboys en Gramofoonplaten. 9.00 K.R.O.-Kamerorkest en Gramofoon platen. 10.15 José Rosenberg en zijn orkest uit Heek, Amsterdam. (10.30 Berichten). 11.15 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgelspel en Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Gramofoonplaten. 11.20en 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gramo foonplaten. 2.00 Voordracht, Pianospel en Gramo foonplaten. 3.10 AVRO-Decibels. 4.00 De Zonnekloppers. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 6.15 Declamatie. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Causerie en orgelspel. 7.50 Berichten en Lezing. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o.l.v. C. Schuricht m.m.v. Mevr. G. Stotijn-Molenaar, sopraan en Jaap en Haakon Stotijn, hobo. (Om 9.15 Causerie). 10.15 Causerie. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonpl.). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel. 11.50 Het Trocadero-Cinema-orkest. 12.50 Het BBC-Variété-orkest. 2.20 J. Martin's orkest. 3.20 H. Darewski en zijn Band. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Het Casani-Club-orkest. 7.20 BBC-Northern-orkest. 8.20 Het Serge Krish Septet. 10.20 BBC-Symphonieconcert. 10.55, Zang door Jo Vincent (sopraan) en Viola-recital. 11.36;12.20 Sydney Kyte en zijn Band. Rad io- Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Zang. 8.55 Concert uit Vichy. 11.10 Dansmuziek. 11.20 Kamermuziek. K al und borg,. 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 L. Preil's orkest. 8.20 Blaasconcert (hobo en Eng. hoorn). Leiden een goede betrekking had, wederom door toedoen van haar verloofde is ontsla gen en als gevolg daarvan heeft deze ge durende eenige weken kostgeld voor haar betaald. Pleiter zeide, dat hier wel degelijk van noodweer sprake is en hij concludeerde ten aanzien van zijn cliënt tot vrijspraak sub sidiair oplegging van een zeer lichte straf ter zake van mishandeling. Mr. Mens Fiers Smeding voor den jong- sten verdachte pleitend, beval het hof de herlezing aan van zijn pleitnota, welke zijn pleidooi in eerste instantie inhield. De vrees voor den thans verslagene, die herhaaldelijk dreigde, bracht bij hen zoo danige gemoedsbewegeingen te weeg, dat 9.00 Oude Dansmuziek. 11.35 Piano-recital. 11.4512.00 Vervolg orkestconcert. Keulen, 456 M. 10.30 Folkloristisch concert. 12.20 Concert m.m.v. orkest en solisten. 4.20 Kwartet. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Het Omxoepkwintet. 8.35 „Der Gott und die Bajadere", van Goethe. 9.05 Concert uit Stuttgart. 11.2012.20 Het Weragkamerorkest. Rome, 421 M. 9.00 Amadei-concert. 9.40 Concert door Dameskoor. 10.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.202.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.35 Concert. 7.05 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 9.05 Voordracht. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.40 Zang. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Klarinet-recital. 5.50 Harmonicamuziek. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Zang. 3.20 Voor Oud-strijders. 9.40 Zang. 10.00 Gramofoonplaten. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 en 9.05 Zie Keulen. 10.50 Omroepkoor. II.05 Scheepsweerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409 20 Deutschlandsender. 10.20 Keulen. ±11.35 Londen Reg. 12.20 Brussel (Fr.). 13.20 Brussel (VI.). 13.30 Brussel (Fr.). 14.20 Deutschlandsender. 16.20 Londen Reg. 17.20 Keulen. 18.35 Brussel (VI.). 19.50 Parijs Radio. 2.20 Londen Reg. 21.05 Luxemburg. 22.20 Brussel (Fr.) 23.20 Keulen. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. I 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 Gramofoonmuziek GR.D. 21.05 Londen Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). zij daardoor niet in staat bleken, zich de ge volgen van hun handelingen te realiseeren. Pleiter achtte de opgelegde straf geheel onevenredig aan de door deze verdachten gepleegde feiten en ook hij concludeerde tot vrijspraak, met invrijheidstelling van ver dachte F. W. van KI. Mr. De Visser repliceerde met een kort woord en verzette zich tegen het verzoek tot invrijheidstelling van de verdachten. Na dupliek van mr. Nord Thomson en mr. Mens Fiers Smeding, deelde de presi dent mede, dat het hof geen termen aan wezig achtte tot invrijheidstelling van de verdachten. De uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 29) Jackson deed geen moeite meer hem te overreden. Hij vond het uiterlijk van den man onaangenaam, maar per slot was Bob zijn eigen baas en hij kende hem voldoen de, om te weten dat verdere tegenwerking hem alleen zou prikkelen zonder zijn be sluit te doen veranderen. Hij excuseerde zich dus en ging naar huis, terwijl Bob met zijn vriend meeging. Jackson zag hem niet weer voor den vol genden middag. Hij zat achter het loket, toen Bob binnenkwam en zich door de af sluiting heen naar Jackson's afdeeling haastte. Hij zag er bleek en moe uit. „Hallo Jack, hoe gaat 't er mee?" „Hallo, Bob, goed, dank je." Bob speelde met Jackson's inktpot, tot de laatste begreep, dat hij iets op het hart had en niet wist hoe te beginnen, Jackson's gedachten gingen terug naar den vorigen avond. „Hoe is 't gisteravond gegaan?" vroeg hij op onverschilligen toon. Bob keerde zich met een ruk om. „Ellen dig!" barstte hij los. Jackson, ik zit op een vreeselijke manier in de knoei." „Verloren?" „Ja, eerst niet, maar we verhoogden den inzet en ik verloor". „En waren die. lui vrienden van je?" „Neen, ik had ze nooit eerder gezien. Ze zijn hier op bezoek."" Jackson onderdrukte een glimlach. „Arme, geplukte kip", spotte hij. Toen hij opkeek, bemerkte hij, dat Bob's gezicht opeens ernstig stond en dat hij op zijn lip beet, in een poging om zijn aan doening te verbergen. Hij liep snel op hem toe. „Is 't zoo erg?" vroeg hij kortaf. Bob aarzelde een oogenblik. „En of", barstte hij eindelijk los. ,,'t Is verduiveld erg. Kort en. goed, ik heb vijfhonderd dollar verloren!" Jaokson floot. „Vijfhonderd dollar? Ga liever met mij mee en speel met Jeb White en zijn vrienden. We spelen met peperno ten!" Bob lachte afgetrokken. Jackson legde zijn hand op Bob's schou der. „Ik dacht, dat je die lui kende. Maar je lijkt ook wel <?ek, om met menschen, die je vreemd zijn om geld te spelen, stapel gek!" „Ik wil oók niets meer met ze te ma ken hebben. Ik had het gevoel, dat er iets niet pluis was, met dat spel." „Je hebt weer wat geleerd, net als die oude neger, toen hij op den rug van een ezel was ingeslapen en in een andere pro vincie wakker werd." Bob lachte even, was toen ernstig. „Jack, ik ben ten einde raad, 't is verduiveld erg. dat zeg ik. Ik ben die lui vijfhonderd dollar schuldig, en ik kon alleen maar een schuldbekentenis geven. Ik kreeg vanmor gen een telegram, waarin stond, dat als ik ze om zes uur vanavond niet betaald had, ze de schuldbekentenis hier bij de bank zouden presenteeren en zorgen, dat vader hem te zien kreeg!" „Dat durven ze toch niet!" „Maar ik durf het er niet op aan te la ten komen. Vader heeft me bij hoog en laag verzekerd, dat hij, als hij ooit weer merkte, dat ik hoog gespeeld had, me zou wegsturen. En ik durf geen chèque uit te schrijven. De bank zou misschhien wel be talen, maar dan komt mijn vader het toch te weten. Nu vijfhonderd dollar, dat is sa men zevenhonderd dollar. Hij zou 't in 't kantoor besterven!" „Kun je 't geld niet leenen?" Het geld van de toelage krijg je immers binnen een paar dagen. Je ziet. „Overmorgen. Ik heb overal in de stad geprobeerd om het te leenen, maar nie mand heeft geld. Zoo gaat 't altijd." „Ik heb maar dertig dollar, meer niet. Als ik het geld had, kon je er over beschik ken dat weet je." „Daarom ben ik bij je gekomen. Je -hebt geld!" Jackson staarde hem verbaasd aan. „Luis ter eens Bob, ik heb je gezegd, dat als ik 't had, je het Bob pakte hem bij zijn arm en bracht hem met een zwaai naar de tafel, waar sta pels bankbiljetten, gebundeld in nette rijen, klaar lagen om in de safe gelegd te worden. „Wat is dat?" informeerde hij. ,,'t Lijkt op geld, hè!" En voor Jackson van zijn verbazing be komen was, ging hij voort, vlug en op zachten toon sprekend: „Zie je dat niet? Jij bent de baas over dat geld. Leen me er vijfhonderd van voor twee dagen, dan zal ik het je teruggeven. Je kunt het wel zoo doen, dat'het niet gemerkt wordt. Je bent toch niet bang, dat je 't niet terug krijgt?" „Beste kerel, zoo iets kan ik natuurlijk i niet doen. Ik ben niet vergeten, wat ik aan je verschuldigd ben, denk dat niet, maar dit geld hoort niet van mij. Ik kan 't eenvoudig niet doen, dat moet je toch be grijpen!" Jackson legde zijn hand in zijn ernst op Bob's schouder en de jongeman bleef een oogenblik bijtend op zijn lip, staan. „Eén pakje maar. Jack?" pleitte hij. „Ik geef het je heusch terug, vast!" „Verdraaid, dat weet ik wel, dat is t niet, maar al wou je het meenemen om tien minuten later terug te brengen, dan zelfs zou ik het niet kunnen doen. Begrijp je dat niet, Bob? Verduiveld, ik heb het land dat ik je dit alles zeggen moet, maar het is het eenige wat ik niet voor je doen kan. Ik kan het gewoonweg niet, Bob!" Zoo stonden ze nog een oogenblik, tot iemand tegen het loket tikte. Bob, die Jackson's hand niet langer op zijn schou der voelde, nu deze zich had afgewend, leunde met zijn rug tegen de tafel, waar al 't bankpapier gebundeld lag. „Verduiveld!" dacht hij, „ik móet dat geld hebben. Over twee dagen is alles in orde. Het geld ligt hier voor 't grijpen en ik kan het net gebruiken!" Zijn hand schoof naar achteren en raakte een van de bundels bankbiljetten. Jackson stond nog voor het loket en probeerde iets uit te leggen aan een niet overmatig intelli- genten klant. En plotseling ging een ang stige schok door hem heen. Zou hij een van die pakjes in zijn zak kunnen laten verdwijnen? Voor de grap nam hij er een op en schoof het naar voren. Het gleed ge makkelijk en eenvoudig in zijn zak. En Bob nam zijn besluit. Niemand kon er achter komen behalve Jackson, en die zou begrijpen wie het geld had weggeno men, en een paar dagen zijn mond hou den. Hij pakte zijn hoed en liep naar de deur toe, juist toen Jackson klaar was en zich omkeerde. Bobs gezicht had weer een trieste uit drukking. „Nu bonjour, Jack". ,,'t Spijt me vreeselijk, Bob. Ik wou, dat ik iets voor je kon doen." „O, 't is niets, 't Zal wel in orde komen. Adieu!" En met een loome handbeweging, die toch iets opgewondens verried, liep Bob naar den uitgang. Het bundeltje bankbil jetten brandde als 't ware in zijn zak. X De tweede storm barst los. Toen Bob wegging, was de drukte, die de sluiting der bank meebracht, al begonnen en Jackson had 't het halve uur voor de bank haar deuren sloot, de handen vol. Al dien tijd was hij zich bewust van een ge voel van vage onrust. Bob had hem deze betrekking bezorgd, hij had alles gedaan dat Jackson zich maar thuis zou gaan voelen in Evansville. Hij had hem met zijn vrienden in kennis ge bracht, hem mee te dineeren gevraagd en hem thuis geinviteerd. En deze eerste keer, dat Bob hem een gunst vroeg, had Jack son moeten weigeren. Hij wist, dat hij volkomen in zijn recht was. Maar dankbaarheid en loyaliteit wa ren sterke factoren in het karakter van Jackson en hoe gerechtvaardigd zijn hou ding ook was, het betreurenswaardige feit, dat hij het eerste verzoek van zijn jon gen weldoener had geweigerd, bleef be staan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9