IS RADIOPROGRAMMA'S Hü WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 DE LEiDSCHE COURANT fWEEDE BUD. - PAG. voor het plegen van een inbraak, waarbij hij pp heetendaad door wachtmeester De Gier en den marechaussee Moerkerken werd betrapt. Samen met nog twee andere dieven uit donker Oss drong Oen Brok op een avond den winkel binnen van den manufacturier v. H. in de Klaphekken- straat te Oss. Hij scheen met de situatie in het perceel goed op de hoogte, want zeer behoedzaam sloop hij naar een der slaap kamers, waar hij van onder het bed een geldkist ontvreemde. Juist wilde hij zich met den buit uit de voeten maken, toen wachtmeester De Gier, die van deze in braak vooraf de lucht had gekregen, uit een schuilhoek te voorschijn kwam en den inbreker wist te grijpen. Het kostte Den Brok anderhalf jaar gevangenistsraf. EEN GEMAKKELIJKE ARRESTATIE. Dievegge had zich laten fotografeeren. Wel zelden zal de arrestatie van een die vegge, de politie zoo weinig moeite hebben gekost, als de aanhouding van een vrouw die Maandagmiddag in een fotozaak aan de Kalverstraat te Amsterdam een aantal pak jes heeft gestolen. In den fotowinkel verscheen een dame, die zioh liet vereeuwigen. En daarna kwam een tweede klant. Ook deze dame wilde zich laten fotografeeren. Zij was blijkbaar aan het winkelen en droeg ver schillende pakjes, die zij in het wachtka mertje neerlegde. Toen de eerste cliënte voor de scherpe lens in haar charmantste houding had geposeerd en het atelier ver liet, kon de tweede binnen gaan. Het werk van den fotograaf was in enkele minuten gedaan en verheugdmet de mededeeling van den vakman dat zij er zeker „goed op zou staan" verliet ook zij met een glimlach het vertrek. Groot was haar ontsteltenis toen zij teruggekomen in de wachtkamer, bemerkte dat haar pakjes verdwenen wa ren. Zij moesten gestolen zijn, aldus de „Tel." Hoe haar foto zou uitvallen interesseer de haar plotseling niet meer. Met haat in haar hart over dezen brutalen diefstal ren de zij naar het politiebureau aan den Sin gel om daar aangifte te doen van het ge beurde. De inspecteur van den justitioneelen dienst, die wel moeilijker problemen heeft opgelost, vond het geen belangrijke zaak. Een bagatelletje, dat hij met gemak tot klaarheid zou brengen. Toen hij wist, wie kort voor de gedu peerde het atelier had bezocht, liet hij zich even de foto van deze dame bezorgen. Ook zij stond er goed op. Wel een beetje ge flatteerd, maar duidelijk genoeg om haar desnoods uit honderden vrouwen te her kennen. De inspecteur ondernam geen speurtocht om deze vrouw op te sporen. Hij gaf een rechercheur opdracht in de zaak te wach ten op het moment, dat zij haar foto zou kómen afhalen. En de gezochte liet niet lang op zich wachten. Toen zij gistermiddag in den winkel ver scheen werd zij gearresteerd en voor den inspecteur geleid. Inderdaad zij was het. Zij bekende de pakjes thuis te hebben. Maar haar beken tenis stelde den politieman voor een nieuw probleem. Zij zou het gestolen goed in de tram hebben gevonden DONDERDAG 22 AUGUSTUS Hilversum, 301 M. 8.00 K.R.O., 10.00 N.C.R.V.. 11.00 K.R.O., 2.00—11.30 N.C.R.V. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 en 11.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.30 Orkestconcert en gram.pl. 2.00 Pianorecital. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 6.43 Enkrateia-kwartier. 7.00 Politieber. Ned. Chr. Persbureau. Gram.pl. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Uit de St. Pieterskerk te Leiden: Sam Swaap (viool), Ch. van Isterdael 9.25 Causerie. 5.55 Berichten. 10.0011.30 Gram.pl. (cello) en L. Mens (orgel). Hilversum 1875 M AVRO.-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Viool en voordracht. 12.00 Ensemble Rentmeester. 2.00 Declamatie. 2.15 Cantabile-orkest. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 6.30 Sportpraatje. 7.25 Zenderoverschakeling. 7.30 Gramofoonplatenopnamen van Jean Hranchant. 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest m,m.v. G. Thill (te nor). 9.30 Zang. 9.50 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Berichten. 11.10—12.00 AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Ruil and Square en New-Victoria- orkest. I.35 Pattison's Salon orkest, 4.10 Sted. Orkest Harrogate. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Ch. Ernesoo-kwintet. 6.50 V. Olofs Sextet. 7.35 Geraldo en zijn orkest. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.20 BCC-orkest. II.3512.20 Grosvenor House Dance Band. ,Jt a d i o-P a r i s", 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 3.50 Concert uit Vichy. 9.05 RadiotooneeL 10.05 Nat. Orkest. 11.5012.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Strijkensemble. 3.05 Omroeporkest. 9.50 Zang. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.30 Volks li ederenconcert. 12.20 Orkestconcert. 2.35 Folkloristisch concert. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Harmonica-orkest, Boerenkapel en duo. 8.30 Zang. 8.50 Operette-concert door het Omroep- kleinorkest en solisten. 11.20 CembalorecitaL 11.3512.20 RadiotooneeL Rome, 421 M. 9.00 „André Chenier", opera van Gior dano. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Concert. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram.pL 8.20 F. de Ruysseleyr-concert, mm-V. so listen en koren. 9.20 Radio-Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20—2.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 6.05 Gram.pL 6.50 Zang. 7.05 Pianoduetten. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en radiotooneeL 10.3011.20 Maggiaro-orkest. D eutschlandsender, 1571 M. 8.30 Berlijnsch Philh. Orkest. 10.50 Orgelconcert. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijl te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 DeutschLs. 11.20 London Reg. 12.05 Parijs Radio. Pl.m. 13.05 Brussel (VI.). 14.20 Deutschl.s. 15.50 Parijs Radio. 17.05 Diversen. 17.20 Brussel (Fr.). 18.35 Brussel (VI.). 19.20 Keulen. 20.20 Brussel (Fr.). 22.30 Weenen. 22.50 Brussel (Fr.). 23.20 Leipzig. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich, 18.20 Diversen. 178.50 Droitwich. 22.00 Beromnnster. 22.50 London Reg. GEMENGDE BERICHTEN ROEKELOOS MOTORRIJDER. Gistermiddag te ruim half vijf had op den boek van de Raadhuisstraat en de Keizers gracht te 'A'dam een hevige botsing plaats tusschen een vrachtauto en een motorfiets, waardoor de duo-passagier van laatstge noemd voertuig érnstig werd gewond en in het Binnen-Gasthuis moest worden op genomen. De vrachtauto reed in de Raadhuisstraat bij de Westermarkt en wilde links af de Keizersgracht oprijden. Van tegenovergestelde richting, dus van de zijde van den Dam kwam met groote snelheid de 20-jarige Amsterdamsehe mo torrijder H. B. M. H., met als duo-passa gier de 17-jarige jongen W. J. M. Een bot sing kon door de groote snelheid van laatst genoemde niet worden voorkomen. Met een [hevige slag vloog het motorrijtuig tegen de zware vrachtauto, met het gevolg, dat zoowel de motorrijder als de duo-passagier op den grond werden geslingerd. H. kwam er af met lichte kaakverwon- dingen en vier tanden zijn hem uit den mond geslagen; de duo-rijder echter had een hersenschudding opgeloopen en moest in het Binnen-Gasthuis worden opgenomen. De motorfiets werd wonder boven wonder slechts zeer licht beschadigd. De chauffeur van de vrachtauto werd miet gewond. KINDJE GESTIKT. Gistermorgen heeft ten huize van de fa milie S. in de Stationsstraat te Bergen op Zoom een tragisch ongeluk plaats gehad. Toen de moeder naar haar negen maan den oud kindje ging kijken, vond zij het dood in de wieg liggen. Gebleken is, dat het koord van de ram melaar de kleine om den hals had gekneld, waardoor het stikte. VERDRONKEN. De 21-jarige mej. M. van R. is gisterna middag bij het baden in het z.g. Amstel- meer, verdronken. Eerst eenige uren later, toen haar kleeren en rijwiel aan den kant van het water ontdekt werden, bemerkte men het ongeval. Zij kon toen slechts leven loos opgehaald worden. Vermoedelijk is het slachtoffer in het water onwel geworden. Het lijk is naar haar verblijfplaats te Anna- Paulowna vervoerd. KADEN INGESTORT TE WEERT. Uit Weert wordt aan de „Tel." gemeld: Aan de kade van het bassin der Zuid-Wil lemsvaart aldaar zijn gisteravond enkele gedeelten van het plaveisel ingestort. Ter wijl eenige personen op de kade met el kaar stonden te praten, zakten de straat- steenen plotseling onder him voeten weg. Allen namen hierop hals over kop de vlucht, doch overal waar zij liepen her haalde zich het verschijnsel. Er ontstond een groote opening, die zich onmiddellijk met water vulde, dat van onder den ka demuur uit het kanaal toestroomde. Onmiddellijk werd de gevaarlijke plaats met een omheining afgebakend ten einde ongelukken te voorkomen, terwijl men te gelijkertijd ingenieurs en opzichters van den Rijkswaterstaat waarschuwde. Nauwelijks was men met het omheinen van de instorting gereed, of op een tien tal metens afstand van de eerste plaats deed zich hetzelfde geval voor. Hier ont stond eveneens in korten tijd een groot gat in den grond, dat men als het eerste, afzette. Naast de gaten bleek de aarde over en kele meters door de zuiging van het water te zijn weggespoeld, zoodat de instortin gen, zij het dan ook in lichtere mate, ble ven voortduren. Tusschen de instortingen en den kademuur is nog slechts een af stand van enkele decimeters overgeble ven. Vermoedelijk zijn de instortingen te wij ten aan het uitbaggeren van het bassin, FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 28) En niet het minst uit het veld geslagen, verdween hij in de richting van zijn va- der's privé-kantoor. Jackson verdiepte zich weer in zijn werk en na een minuut of tien kwam Bob glimlachend, maar minder opgewekt dan te voren uit het kantoor van zijn vader. 't Was haast sluitingstijd en Jackson was bezig zijn kas op te maken. Bob (kwam voor 't loket staan, hij was zijn standje al weer gouw vergeten, „Nu, je bent er op vooruit gegaan, maar ak had het wel voorzien. Vader is niet zoo dom, en ik wist wel, dat hij je naar waar de zou leeren schatten." Jackson lachte. „Het is maar een pro beersel, denk ik, maar 't is heel vriende lijk van hem, mij een kans te geven; ik heb veel aan jou te danken, Bob!" Bob wierp het hoofd in den nek en lach te, maar zijn lach klonk niet natuurlijk. „Onzin", zei hij, „men is de jeugd wat verplicht. Maar zeg, wat voer je vanavond uit? Heb je een afspraak? We moesten je promotie maar eens vieren! De Evansville Bank maakt bekend, dat zij er na veel moeite in geslaagd is, zich van de diensten van een genie op financieel gebied te ver zekeren." Hij zwaaide met zijn hand, die in aan raking kwam met den rèysachtigen hoed dat twee a drie maanden geleden geschied is. Een verdere mogelijkheid is, dat een motorboot die nabij de plaats des onheils is gerepareerd en daar voortdurend heeft liggen malen, den bodem te veel in beroe ring heeft gebraoht. De fundeering van den kademuur, welke dateert uit het jaar 1881, bestaat uit hout, zoodat er groote kans bestaat, dat deze door het water sterk is aangetast. Zeer waarschijnlijk zullen de herstellingswerk- zaamheden slechts primitief worden uitge voerd, aangezien het in het voornemen ligt, in verband met het wegenplan te Weert, het bassin in de toekomst vier meter klei- ter te maken, ten einde een paar scherpe bochten uit den weg te halen. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Kunrade, gemeente Voerendaal, is gisteren de groote boerderij van den land bouwer Kerkhof, gelegen aan den Rijksweg MaastrichtHeerlen afgebrand. De brand is ontstaan in de groote schu ren en stallen. Het vuur vond gretig voed sel in de pas binnengehaalde oogst, welke daarin was opgeslagen. Aan blusschen viel niet te denken. De bewoners, geholpen door ijlings toegeschoten voorbijgangers, heb ben nog gered, wat er te redden viel. Het huisraad kon nog geheel in veiligheid wor den gesteld. Tien varkens zijn in de vlam men omgekomen. De boerderij is van het bekende Lim- burgsche type, zoodat de schuren met het woonhuis zijn verbonden. Hierdoor nam de brand spoedig zulk een groote omvang aan. Het geheele complex werd dan ook door het vuur verwoest. De schade, die meer dan 10.000 gulden bedraagt, wordt door verze kering gedekt. De oorzaak van. den brand is niet bekend. Op enkele honderden meters afstand van de afgebrande boerderij zijn eenige weken geleden twee boerderijen en een limonade- fabriek eveneens door brand verwoest. WEER EEN OSSENAAR GEARRESTEERD Hij legt een bekentenis af. Gistermiddag is op verzoek van de Ko ninklijke Marechaussée te Oss, te Nijme gen gearresteerd de arbeider B„ bijgenaamd „Gekken Boei", bekend als een der kroon getuigen in het groote moordproces G. de Bie contra P. de Bie, diie ervan verdacht wordt een der helers te zijn geweest van de in December 1933 ten nadeele van den heer Van der Zanden te Oss ontvreemde manu facturen. In de kazerne' te Oss heeft B. een volle dige bekentenis afgelegd. Hij zal ter be schikking van den Officier van Justitie te Den Bosch worden gesteld. Nog een bekentenis. Voor den rechter-commi&s ar is mr. Schro der en den officier van justitie mr. Dubois te Den Bosch, werd in het Paleis van Justi tie aldaar voorgeleid, zekere J. M. den Brok uit Oss„ bijgenaamd Jantje, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te Den Bosch, onder verdenking van het ple gen van verschillende misdrijven in de jaren 19301934 te Oss en omgeving. Hij zou dezer dagen na een straf van an derhalf jaar voor een inbraak te hebben on dergaan, weer zijn vrijheid hebben terug gekregen. Vóór zijn vertrek uit de straf gevangenis werd hij nog eens duchtig aan den tand gevoeld over vroegere misdrij ven en na een lang verhoor capituleerde ten slotte ook deze Ossenaar en legde tegen over de beide bovengenoemde ambtena ren de bekentenis af, dat hij in November 1930 behoord heeft tot de beruchte bende, die op een vredigen Zondagmorgen gemas kerd de boerderij binnendrong van de fa milie Kuipers in de Ossche heide. Hier werd de vróuw dés huizes, die al leen thuis was, overvallen en mishandeld. Nadat men de arme vrouw aan handen en voeten had gebonden roofden de indrin gers een bedrag van ruim 1000 gulden. De medeplichtigen van den Brok, waaronder ook de beruchte Toon de Soep, legden ter zake reeds een volledige bekentenis af. Den Brok onderging een gevangenisstraf van een dikke negerin, die een wanhopige poging deed het loket te naderen. Bob ver ontschuldigde zich op zoo'n 'ernstige en in nemende wijze, dat de negerin na haar za ken te hebben afgehandeld, gichelend de bank verliet. Toen wendde hij zich weer tot Jackson. „Nu Rockefeller, wil je me het genoegen doen een bescheiden maaltijd met me te nuttigen?" „Als je me twintig minuten lang met rust kunt laten, dan zal ik nog eens zien." „Zooals je wilt!" En Bob ging op een stoel zitten, terzijde van het loket. Jackson ging door met zijn werk en bemerkte, zon der er speciaal naar te kijken, dat Bob met een serie lachjes en buigingen de parapluie van een potsierlijk aangekleede norsch uit ziende vrouw, opraapte. Hij had dit nu al tweemaal gedaan, maar de derde keer zag Jackson toevallig, dat Bob de parapluie met zijn voet weer omstootte. Jackson moest lachen, of hij wilde of niet. Er was iets onweerstaanbaar aantrekkelijks aan Bob en hij was hem den laatsten tijd heel sympathiek geworden. Bob wachtte gedul dig tot Jakcson zijn arbeid beëindigd had en sleepte hem toen mee naar 't grootste rastaurant van de stad. 't Was pas zes uur: ze biljarten tot het zeven sloeg en be stelden toen hun diner. Bob was oprecht verheugd over Jack son's promotie, en zei dat zoo onomwon den, dat Jackson zich veel minder een zaam voelde. Bob stond er op, om ter eere van deze gelegenheid champagne te bestellen en 't wenige, dat Jackson dnonk, deed zijn stem ming geen kwaad. Niemand kon zich in Bob's gezelschap lang down voelen. Om te beginnen, was hij spraakzaam en geestig. Verder had men het gevoel, de vriend van een beroemdheid VECHTPARTIJ IN EEN GERECHTS GEBOUW. Verdachte ging een van de getuigen te lijf. Tijdens de zitting van de meervoudige kamer van de rechtbank te Utrecht had gisteren een vrijwel volledige vechtpartij plaats tusschen een verdachte en een ge tuige. Deze getuige had, zooals hij beweer de, een gesprek afgeluisterd, waaruitzou blijken, dat een zekere A. J. R. medeplich tig was aan inbraak. Twee verdachten maakten zich daar zeer driftig om en be gonnen op, of beter vóór hun beurt, den getuige van allerlei inbraken en valsche eeden te betichten. De ruzie werd steeds heftiger en eensklaps ging verdachte v. D. den getuige te lijf. Daarna greep de politie in en de verdere afhandeling der zaak droeg ■een rustiger karakter. te zijn, want iedereen kende Bob en ieder een mocht hem graag. Hij werd door tal- looze vrienden begroet, verscheidene kwa men even aan hun tafeltje bij hun komen of gaan en voor ieder had Bob een gees tige opmerking. Na eehigen tijd liep het restaurant leeg en begonnen ze herinneringen uit hun stu dietijd op te halen.... 't Gesprek kwam vanzelf op het heden' en eindelijk vertelde Bob, wat de oorzaak was geweest van zijn neerslachtigheid. „Mijn brave vader was vandaag zijn hoofd kwijt", zei hij. ,,'t Was werkelijk treurig, 't Heeft me diep getroffen, dat wil ik je wel zeggen". „Wat was er dan aan de hand? Wilde je niet wenken?" „Maak in vredesnaam geen grappen! Neen, daar ging 't niet om. De kwestie is, dat de oude heer een onbegrijpelijken te- gezin heeft om mij meer te geven dan mijn toelage. Natuurlijk kun je je in mijn ge voelens verplaatsen, maar ik kan hem niet zoo ver krijgen, dat hij 't ook zoo ziet. 't Is een soort manie van hem, lijkt 't wel." „Had je dan weer te veel opgenomen?" Bob keek verbaasd op. „Wat bedoel je met méér? 't Is sinds we ken niet gebeurd." „Dan neem ik mijn woorden terug", ant woordde Jackson ernstig. „Mooi van je, maar 't zat zoo, zie je. De laatste keer nam ik een armzalige vijf en twintig dollar te veel op, toen heb ik er al op een vreeselijke manier van langs ge had. Daarna heb ik gedacht, dat als ik dan toch op mijn kop kreeg, ik voor dezelfde moeite meer kon nemen. Deze keer ging het om twee honderd dollar, en je voorr ganger heeft de cheque doorgegeven aan INGEZONDEN STUKKEN Langeraar, 19 Aug. 1935. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk je van Maandagavond, onderteekend door „Toeschouwer", zag ik gaarne eenige plaatsruimte welwillend afgestaan. Wat het doordraaien van de snijboonen, en inzou ten van regeeringswege betreft, zou ik haast zeggen: moest „toeschouwer" zich er minder mee bemoeien en het bij toeschou wen laten. De uiterst zorgwekkende toe stand van de tuinders kon er door een der gelijk schrijven wel eens slechter door worden; immers als „Toeschouwer" zich had aangemeld bij het veilingbestuur of controle, over deze aangelegenheid, zou het beter op zijn plaats zijn, en zou er zeker, den procuratiehouder, die hem aan vader liet zien". „En toen had je zeker de poppen aan 't dansen?" „Nou en of, antwoordde Bob berouwvol. Hij liet me vanmiddag op het zondaars bankje komen en kondigde aan, dat hij voor deze keer goed wilde zijn voor 't be drag, maar als 't meer gebeurde hij mijn toelage zou inhouden en dat ik dan maar moest verhongeren of werken. Ik had de keus, zei hij." Jackson lachte, ,,'t Is niet alleen wreed maar zelfs gemeen!" „Dat heb ik hem ook gezegd, maar hij, bleef hardvochtig." „En wat ben je nu van plan?" „Van plan niets. Ik krijg geen geld van mijn toelage, voor de tijd vervallen is. Dat is pas over drie dagen en ik heb nog maar vijf en zeventig dollar van die twee honderd over. Ik moet maar verhongeren, dat is 't eenige. Jaokson gaf toe, dat 't een treurige ge schiedenis was. Hij merkte bescheiden op, dat Bob het toch wel drie dagen van vijf en zeventig dollar zou kunnen uithouden, omdat hij ook nog, als hij wilde, thuis kon gaan eten. Maar Bob weigerde ten eenen- male zich door dergelijke holle argumen ten te'laten troosten en bestelde voor af leiding een flesch oude en peperdure cham pagne. Toen de flesch leeg was werd hij zoo vroolijk, dat Jackson het beter oordeelde met hem weg te gaan. 't Restaurant was nu haast leeg en hoewel Bob nog even een ■wedstrijd georganiseerd had voor alle kell- ners boven de veertig, van zijn tafel naar den Ober en weer terug om een prijs van tien dollar, kreeg Jackson hem toch be trekkelijk gauw naar buiten. Een poos lang trachtte Jackson hem te indien zulks waarheid bevatte, aan zijn op merking aandacht worden geschonken. Maar „toeschouwer" is zeker nog iemand, die in 't geheel niets met de zaak uitstaan de heeft, en de positie van den tuinbouw nog in noodlottiger omstandigheden kan zien drijven, dan, waarin hij nu reeds ver keert. Het ware beter, dat zoo iemand, an ders dan als „toeschouwer", met zijn naam onderteékende. Dan weten wij welk vleesch dat wij in de kuip hebben. Het kan ook zijn, dat 'het iemand is, die door afbreuk te doen aan de bestaande regelingen, er soms op andere wijze van zou kunnen profitee red Anders had „toeschouwer" zulk een onschuldig schrijven zeker met zijn naam onderteekend. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, A. C. HOOGERVORST, Langeraar. overtuigen dat Bob met het oog op zijn deplorabele financieele toestand, het best naar huis kon gaan, maar opeens werd hij door een kennis aangehouden. „Hallo Evans. Ga je mee kaarten? We hebben een vijfde man nooddg!" Dat was nu juist, waar Bob zin in had. „Vooruit Jack, kom ook mee, je leeft maar eens, nietwaar?" De pas aangekomene verzekerde Jackson, hoewel niet bijster enthousiast, dat het hem aangenaam zou zijn, als hij mee wilde spelen. Jackson kon zich de luxe niet per- mitteeren zoo hoog te spelen als Bob's vrienden vermoedelijk van plan waren en daarbij beviel het uiterlijk van den man hem niet. „Luister eens Bob", zei hij. „Ga naar buis, je kunt nog vaak genoeg kaarten. En ik zou graag de foto's van je laatste jaar zien, dat heb je me beloofd." Bob's vriend viel hem in de rede. „Na tuurlijk, als je liever naar huis gaat, om foto's te bekijken." Bob keerde zich om en staarde hem ver wonderd aan. „Het gaat jou toch zeker niet aan, als ik liever foto's bekijk?" merkte hij kalm op. De nieuw aangekomene merkte, dat hij een fout bad begaan. „Natuurlijk niet", gaf hij toe. „Ik hoopte alleen, dat ik je mee kon krijgen. We heb ben een paar geschikte lui en zochten juist een vijfden man, maar als je vanavond lie ver niet speelt?" „Hou op", antwoordde Bob, dat heb ik toch niet gezegd!" Toen wendde hij zich tot Jackson. „Begrijp het goed, Jack, ik móet deze kans waarnemen. Ik moet win nen, want ik heb niets om te verliezen. Ik voel dat ik mee moet spelen." (Wordt vorvni'H i

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7