WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 DE LE1D5CHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND Het Abessijnsch conflict GEEN PLATONISCHE PROTESTEN TE GENèVE. Londen zwijgt nog over zijn plannen. Gistermiddag heeft in het Britsche mi nisterie van buitenlandsche zaken een on derhoud plaats gehad tusschen Eden en sir Samuel Hoare ter voorbereiding van de zitting van den kabinetsraad. Men weet nog niet, welke practische voor stellen de Britsche vertegenwoordigers op de zitting van den volkenbondsraad, 4 Sep tember aanstaande, zal doen. Wel kan men thans reeds zeggen, dat men in vooraanstaande kringen de zaak zeer ernstig opneemt en niet wenscht, dat men zioh te Genève beperkt tot platonische protesten. In het ministerie van buitenlandsche za ken heerscht groote drukte. Alle leden van het kaïbinet zijn telegra fisch op de hoogte gesteld met het nauw keurige tijdstip van de zitting van den mi nisterraad. Evenwel de talrijke veronderstellingen, die zijn geopperd met betrekking tot den aard der besprekingen, die het kabinet op 22 dezer zal voeren, en de te volgen poli tiek, waartoe dan zal warden besloten, kunnen eenvoudig als gissingen worden beschouwd. De toestand, aldus verneemt Reuter, is zóó delicaat, dat officieele kringen weigeren iets te zeggen, dat ook maar eendgszins de kansen op een vreedzame regeling zou kun nen schaden. Nooit heeft men in officieele kringen den indruk gewekt, dat het tijdelijk verbod van wapenuitvoer, waarschijnlijk zou worden opgeheven, alleen voor Abessynië. Evenmin is het waar, dat de Britsche am bassadeur te Rome aan de Italiaansche re geering heeft medegedeeld, dat bij een eventueelen Italiaanschen aanval Engeland onmiddellijk troepen naar het gebied van het Tasnameer zou zenden. „Duidelijker taal kan Italië niet spreken". De „Corriere della Sera" schrijft, dat de verdaging van de drie-mogendheden-confe- rentie door niemand kan worden misver staan. In feite komt zij neer op een stran ding. De conferentie heeft melancholiek haar werkzaamheden gestaakt, en deze op schorting is waarschijnlijk voor onbepaal- den tijd. De conferentie heeft nogmaals bewezen, zegt het blad, dat Italië steeds tot vriend schappelijk onderhandelen bereid is, doch ook vastbesloten, zich niet te laten afbren gen van zijn standpunt, dat in overeen stemming is met de moreele en historische rechten van beslissend levensbelang. De Britsche regeering had moeten weten, dat Italië afwijzend staat tegenover een accoord of een gedeeltelijke oplossing, die het conflict slechts uitstellen en derhalve slechts verergeren kan. Geen regeering kan het op zich, nemen, een van vurigen strijdlust bezield, reeds gemobiliseerd leger naar het vaderland terug te doen 'keeren, zonder alle moreele en materieele genoegdoening te hebben ver kregen. Bezorgdheid te Washington. De Amerikaansche pers houdt het uit breken van den oorlog tusschen Italië en Abessynië voor onvermijdelijk, tenzij En geland en Frankrijk op het laatste oogen- blik energiek ingrijpen. Algemeen wordt de schuld van de tegen woordige situatie aan Mussolini alléén toe geschreven. De „Washington Post" herinnert aan het optreden van den duce te Stresa, waar hij Duitschlands stap tot wederinstelling van den dienstplicht veroordeelde. Het blad is, van oordeel, dat Mussolini thans datgene doet, wat hij destijds afkeurde, en wel met veel minder recht. De ontwikkeling van den toestand heeft thans de grens overschreden, tot welke men nog had kunnen zeggen, dat het hier een zuiver-Italiaansche aangelegenheid betrof. De Amerikaansche regeering volgt de ge beurtenissen met groote 'bezorgdheid. Zij houdt zich voorloopig buiten het geschil, om de pogingen van Engeland niet te ver storen. Zij zal echter, indien het tot een oorlog zou komen, waarschijnlijk gebruik maken van de machtiging om een wapen- uitvoerverbod uit te vaardigen, vooropgezet, dat de Zaterdag j.l. met spoed ingediende wetsvoorstellen van deze strekking nog vóór de beëindiging van de congreszitting afgewerkt kunnen worden. Het wetsvoorstel zal overeenkomstig den wensch der regeering aldus worden veran derd, dat de afkondiging van een wapen- uitvoerverbod in handen van Roosevelt wordt gelegd, waarbij al of niet tegen beide oorlogvoerenden een wapenembargo kan worden afgekondigd. Het wetsontwerp inzake het wapenuit voerverbod zal Roosevelt in de gelegenheid stellen, een sterken druk op de Italiaan sche regeering uit te oefenen. Zooals bekend, heeft de president reeds thans de credietverleening door de bank voor den buitenlandschen handel aan Itali aansche firma's verboden. VERZOENINGSCOMMISSIE HERVAT HAAR ARBEID. Politis als vijfden arbiter aangewezen. De verzoeningscommissie voor het Itali- aansdi-Abessynisch geschil heeft gisteren besloten den Griekschen gezant Politis aan te wijzen als vijfden arbiter. De commissie besloot de werkzaamheden te hervatten op het punt, waar zij te Sche- veningen gestaakt moesten worden. Men zal zoo spoedig mogelijk de vertegenwoor digers van Italië en Abessynië hooren, o.a. zal prof. Jeze zijn te Scheveningen afge broken rede hervatten. Zooals men weet bracht prof. Jeze, die het Abessynische standpunt verdedigt, de kwestie ter sprake of Oeal-Oeal Abessynisch dan wel ïtali- aansch gebied is; de Italianen wilden dit punt niet aangeroerd zien. Bij de opening der zitting zeiden de com missieleden De la Pradelle en Potter het te betreuren, dat een der voornaamste pun ten van het geschil, nl. het incident van Oeal-Oeal, niet mag worden behandeld. Tegen deze verklaringen hebben daarop de Italiaansche afgevaardigden geprotesteerd. DUITSCHLAND. HET ANTI SEMITISME EN DUITSCHLAND. „Joden hebben niet het recht onder swastika-vlag te varen". Het agentschap van den Rheingau van passagiersverkeer op den Rijn deelt mede, dat aan Jaden geen biljetten voor de Rijn booten meer zullen worden verkocht, aan gezien Joden „niet het recht hebben onder Swastika-vlag te varen wegens hun pro- voceerende houding". De „Times" meldt, dat Edgar Weiier, een Joodsche winkelier te Ludiwigshafen, in- Schutzhaft genomen is, omdat hij, voor den tweeden keer binnen enkele dagen gepro beerd had, een foto te nemen van anti- Joodsche biljetten, die tegen zijn huis wa ren aangeplakt. Het Berlijnsche Landgerecht heeft in een beslissing principieel bepaald, dat Jood sche advocaten niet als officieele verdedi gers kunnen worden toegevoegd. De toevoeging van niet-Arische advoca ten voor Arische beschuldigden is welis waar niet absoluut verboden, doch in den regel zal de toevoeging van een niet-Ari- schen advocaat voor 'n Arischen beklaagde ongewenscht zijn, „want behalve met ge rechtvaardigde eischen van den beschul digde, moet ook rekening worden gehouden met de vraag of overeenkomstig de gezon de volksbeschouwing de toevoeging van een bepaalden verdediger wenschelijk schijnt". „ZELFMOORDS CHEFEN". Volgens te Londen ontvangen berichten, aldus schrijft de Daily Herald", zoekt de Duitsche admiralieit vrijwilligers als be manning voor een vloot van „zelfmoord schepen". Het betreft hier een geheel nieuw type vaartuig, dat een omwenteling in den zee oorlog teweeg moet brengen. De Duitsche autoriteiten zijn van mee ning, dat deze uiterst snelle scheepjes, die met torpedo's zijn uitgerust, tot verdwij ning der groote eenheden zullen leiden. Naar men gelooft, zijn er reeds geheime proeven mede genomen, die bevredigende resultaten hebben opgeleverd. Men zegt, dat deze bootjes nog geen twintig meter lang zijn. Zij hebben geen masten, en het eenige, dat boven het dek uitsteekt, is een schoorsteentje. Aan iedere zijde bevindt zich een topedolanceer-buis Het vaartuig wordt gedreven door een ruw-olie-motor, die 1000 P.K. kan ontwik kelen en aan het scheepje een snelheid geeft van 40 knoopen. De bemanning zou uit 3 a 4 man bestaan. Deze bootjes zouden een moeilijk doel wit vormen voor de groote schepen, die van zeer nabij getorpedeerd zouden wor den, want na de torpedeering zouden de „zelfmoordschepen" zich des te gemakke lijker kunnen verbergen, daar zij nauwe lijks boven den waterspiegel uitsteken en zeer handelbaar zijn. De Duitsche admiraliteit geeft toe, dat zij zouden zinken, zoodra zij door een pro jectiel getroffen zouden worden, vandaar hun naam „zelfmoordschepen" doch zij is van meening, dat de verliezen van den vijand van oneindig veel meer beteekenis zouden zijn. FRANKRIJK. DUITSCHE SPIONNEN TE METZ GEARRESTEERD. Een hunner een S. A.-man. De speciale politie heeft twee Duitsche spionnen gearresteerd, toen zij per motor rijwiel de grens wilden oversteken. Hun namen luiden Louis Philippe Altmeyer en Jean Hussinger, beiden zijn afkomstig uit het Saargebied. Altmeyer is ingedeeld bij de motorafdee- ling der S. A.. Hij spreekt verscheidene ta len en is in Britsch-Indië, China en op de Philippijnen geweest. Hij was in het bezit van een valsche perskaart, een fototoestel, een pen, die een verdoovende vloeistof uit spuit, waarmee men iemand een half uur a een uur kan verdooven en van een zak lantaarn met groen en rood licht, welke hu gebruikte voor zijn nachtelijke bijeenkom sten met andere spionnen. Beiden hebben bekend, zich aan spionna- ge te hebben schuldig gemaakt en zijn in, de gevangenis te Metz ingesloten. AMERIKA. DICTATUUR IN ECUADOR UITGEROEPEN. De minister van oorlog van Ecuador heeft de dictatuur uitgeroepen ten gunste van den president der republiek. Deze heeft bij decreet het congres naar huis gezon den en een constitueerende vergadeiing te gen 12 October bijeengeroepen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. VEERTIEN MENSCHEN VERMIST NA INSTORTING TE BERLIJN. Gestreng onderzoek naar de oorzaak. Bij de instorting van de tunnel voor den ondergrondschen spoorweg onder de Her mann Göringstrasse, zijn vermoedelijk ont- streeks veertien personen bedolven; zes gewonden zijn naar het Charité-zièkenhuis overgebracht. Onder de arbeiders, die tijdens het onge luk ter plaatse werkzaam waren, is appèl gehouden, waarbij bleek, dat veertien zich niet aanmeldden. Het wordt echter moge lijk geacht, dat eenige werklieden zich als nog zullen aanmelden. De hoofdcommissaris van politie is van oordeel, dat alle schat tingen van een hooger aantal slachtoffers als onjuist moeten worden beschouwd. De hoop. op redding der bedolvenen is nog geenszins opgegeven en met man en macht wordt onder leiding van den leider van het arbeidsfront Ley, den minister van Binnenlandsche Zaken Frick en den hoofd commissaris van politie het graafwerk voortgezet. Hierbij wordt assistentie ver leend door drie compagnieën der rijksweer, twee compagnieën der genie, de brandweer en leden van de technische noodhulp. De directeur-generaal der spoorwegen Dorpmüller heeft een gestreng onderzoek gelast en laat gedurende het opruimings- werk voortdurend foto's maken, opdat de commissie van onderzoek een zoo goed mo gelijk beeld krijgt van de omstandigheden, die tot het ongeluk hebben geleid. Voordat men met het wegruimen gereed is, zal men de oorzaak wel niet met zeker heid kunnen vaststellen. Men vermoedt echter, dat de houten beschoeiing van de tunnel bezweken is onder den geweldigen druk van de zandmassa, welke voortdurend in beweging werd gebracht door de pas- seerende auto's en trams. Om algeheele veiligheid voor de te bouwen tunnel te verkrijgen, zullen de ingenieurs waar schijnlijk hun berekeningen moeten her- Bij het vallen der duisternis werd het werk in het licht van vele schijnwerpers voortgezet. Zeer voorzichtig moest men te werk gaan bij het naar boven brengen van een schakelkast voor de straatverlichting, die in den afgrond was gestort, zoodat het licht in de omgeving niet kon worden aan gestoken. De Amerikaansche gezant, die nabij de plaats van het ongeluk woont, heeft de ambassade ter beschikking van de autori teiten gesteld voor de slachtoffers en de arbeiders, die met de opruiming bezig zijn. Ook minister Göbbels, tegenover wiens wo ning de instorting plaats had, liet zijn tuin en woning tot eerste-hulp-post inrichten en begaf zich direct naar buiten. RADIO-EXPOSITIE TE BERLIJN WEER GEOPEND. Ontploffingen onderbraken gisteren het bezoek. De Duitsche radio-tentoonstelling is gis termorgen negen uur den normalen tijd weer geopend. Evenals op vorige tentoon- stellingsdagen had zich ook nu een menig te van enkele honderden bezoekers voor den ingang verzameld en even na negenc-n waren de voor het bezoek opengestelde hallen reeds weer met een groote menigte gevuld. De kijker, die de tentoonstelling door den hoofdingang betreden, d.w.z. door hal II, merkt van den brand, die op het expositieterrein heeft gewoed, zoo goed als niets meer. Een militaire kapel speeit vroo- lijke marschen en evenals anders worden er kaartjes uitgereikt voor de demonstratie van den volkszender, waarvoor groote be langstelling bestaat. In hal IH, die voor zichtigheidshalve was ontruimd, worden de aparaten weer opgesteld en hedenmiddag zal ook de afdeeling televisie weer toegan kelijk zijn. Buiten gaan ondertusschen de oprui mingswerkzaamheden voort temidden van de nog steeds gloeiende puinhoopen van hal IV. Gebleken is, dat de nog overeind gebleven, maar sterk door het vuur aange taste muren van hal IV moesten worden opgeblazen. Om geen menschenlevens in gevaar te brengen moesten daarom alle ten toonstellingshallen tijdelijk worden ont ruimd. De entree-bewijzen bleven geldig, zoodat de bezoekers buiten het afgesloten terrein rustig op de ontploffingen wachtte, om daarna de tentoonstelling weer te be treden. Twee personen door den brand om het leven gekomen. Bij den brand op de radio-tentoonstelling te Berlijn liep een zeker Korb Uebler uit Neurenberg ernstige brandwonden op. De ongelukkige is gistermorgen in het St. Hildegartziekenhuis overleden. Dinsdagmiddag werd in hal IV, nabij den hoofdingang, het verkoolde lijk gevonden van een bediende der Telefunken, Kessler, zoodat thans twee personen door den brand om het leven zijn gekomen. ALPINISTEN VERONGELUKT. Uit Cortina wordt gemeld, dat twee bui tenlandsche Alpinisten, de Oostenrijksche dr. Blank en de Tsjecho-Slowaaksche Ma ria Tielz, die nog kort geleden op stoutmoe dige wijze de Croda del Lago hadden be klommen, Zondag in een ravijn zijn ge stort. Eerst gistermorgen is een bergingsexpe ditie erin geslaagd, de lijken der beide slachtoffers op te sporen en te bergen. DE OVERSTROOMING IN LIGUREE. Tot nog (toe honderd slachtoffers geborgen. Tot nu toe zijn een honderdtal slachtof fers van de overstroomingsramp geborgen. Men gelooft, dat het totaal aantal dooden de tweehonderd niet te boven zal gaan. In de eerste opwinding bleek het, alsof het aantal omgekomenen veel aanzienlij ker zou zijn. ERNSTIGE GEVOLGEN VAN DROOGTE IN ENGELAND. Geen water meer voor mensch en dier. De groote droogte in de landbouwgebie den van Engeland wordt hoe langer hoe ernstiger. Over groote afstanden moet het water worden aangevoerd. De boeren in Yorkshire verkoopen hun vee tegen lage prijzen, omdat zij het geen drinkwater kun nen verschaffen. In Derbyshire gebruiken de bewoners verscheiden malen hetzelfde water om zich te wasschen. Volgens offi cieele opgave strekt het gebied, waar de droogte heerscht, zich uit ten Zuiden van Bridlington tot het Noorden van Wales. KERK AFGEBRAND IN URUGUAY. Koster in de vlammen omgekomen. Gistermorgen zeer vroeg is te Monte video brand ontstaan in een kerk aan de Paso Molino. De koster zag zich door de vlammen omsingeld en kon niet meer ont komen. Hij is in het vuur omgekomen. DE KERKROOF IN PAMPELUNA. De gestolen juweelen van de kerkschat van de kathedraal van Pampeluna in Span je zijn thans vrijwel in hun geheel terecht, met uitzondering van het Arabische kistje, dat zoo hooge waarde vertegenwoordigt. Hoewel de politie nog geen volkomen op heldering heeft kimnen krijgen met be trekking tot de werkelijke daders van den roof en men nog het spoor volgt van Ovie- do de la Mota en van Papaello, zijn deze twee verdachten thans in de publieke be langstelling wel eenigszins op den achter grond gekomen en richt zij zich vrijwel ge heel op den horlogemaker Arias en een bloedverwant van hem, een zekeren Es- quer, te wiens huize vrijwel alle nog ont brekende kleinodiën teruggevonden zijn. Wat het Arabische kistje betreft heeft deze Esquer verklaard, dat het begraven lag er gens buiten het stadje. De politie stelt thans een onderzoek in en hoopt het kistje in derdaad op de aangegeven plaats te zullen vinden. De teruggevonden juweelen waren allen reeds vernield, d.w.z. het goud was voor een groot deel gesmolten, voor een deel in klompen samengewrangen, de ju weelen waren uit de stukken gehaald en in pakjes bijeen gedaan. Zoo vond men een pakje, gewikkeld in vuil papier, waar in niet minder dan 1200 paarlen, allen los gemaakt uit de kerkj uweelen, zaten. VREEMDSOORTIGE EXPERIMENTEN. f Uit Hollywood wordt gemeld: Niet min der dan 180 menschen hebben zich thans vrijwillig aangemeld, om hun leven te wa gen voor de wetenschappelijke proefne mingen, welke dr. Dalph Willard aldaar wil verrichten, n.l. hen levend bevriezen. Met drie apen heeft hij het experiment reeds verricht. Eén kwam weer tot leven, zonder nadeelige gevolgen; de tweede kwam niet bij en de derde bevindt zich nog in de ijskast, en zal binnenkort herleven. Een collega van dr. Willard verklaart de mogelijkheid te voorzien, om op deze wijze het leven van menschelijke wezens op te schorten en hen wellicht een eeuw later te doen herleven. De 180 aanbiedingen werden ontvangen, nadat de dagbladen foto's gepubliceerd had den van een der apen, eerst vastgevroren in een blok ijs, vervolgens eenige dagen later weer ten leven gewekt en vroolijk aan het eten. Dr. Willard zegt, nog geen toestemming te hebben gekregen, om een menschel ijk wezen levend te bevriezen. Het is de vraag, of het ooit zoover zal kamen, aangezien de autoriteiten zich tegen dergelijke experi menten wel zullen verzetten. HET BLAUWE LINT. Op plechtige wijze aan de „RexH overhandigd. Stefani meldt uit Genua: Op plechtige wijze is gister door Harold Hales, Engelsch Lagerhuislid, in aanwezigheid van verte genwoordigers van den minister van ver keer, van den Engelsehen Consul-Generaal, van autoriteiten, delegaties van vereenigin- gen, zeelieden, genoodigden en een groote schare belangstellenden, de trophee „Het Blauwe Lint" geschonken aan het mail schip „Rex". Hales sprak hartelijke woor den van vriendschap. De trophee is van geci seleerd zilver ter hoogte van een Meter. Inmiddels is het blauwe lint veroverd door het Fransche mailschip „Normandië". Wetenschappelijke Berichten DE MINERALOGISCHE SAMENSTELLING VAN NEDERLANDSCHE KLEIEN. Een subsidie toegekend. Ter gelegenheid van haar 25ste congres, in April j.l. te Leiden gehouden, besloot de Vereeniging „Het Nederlandsch Natuur- en Geneeskundig Congres", een bedrag van duizend gulden uit te loven voor een weten schappelijk onderzoek. Dit bedrag is nu toegewezen aan dr. ir. F. A. van Baren te Wageningen voor zijn voorgenomen onderzoek naar de mineralo- gische samenstelling van Nederlandsche kleien. RECHTZAKEN DOODSLAG. Met een schaar in den rug gestoken, waarvoor 11/2 jaar wordt geëischt. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gis teren terecht gestaan G. J. van D., arbei ders te Arnhem, terzake dat hij in den nacht v. 26 op 27 Juli zijn buurman W. met een schaar in den rug had gestoken en bloe dend verwond, tengevolge van welke ver wonding genoemde W. in het gemeentezie kenhuis is overleden. Als getuige-deskundige werd gehoond dr. Hulst uit Leiden, die verklaarde, dat uit het onderzoek van het lijk van den ver- slagene gebleken is, dat de dood een ge volg is geweest van infectie van de wond, welke door de schaar was veroorzaakt. Naar de meening van den deskundige be hoefde de wond op zich zelf niet doodelijk te zijn geweest, al was de steek met groo te kracht toegebracht en de wonde vrij diep. Getuige vrouw B., een van de buren van verdachte en van het slachtoffer, verklaar de, dat de verdachte reeds den geheelen dag bedreigingen tegen W. geuit had en ge zegd had: Vanavond werk ik hem de steeg uit. Ook had getuige gehoord, dat reeds des morgens verdachte en zijn slachtoffer ru zie hadden over de kinderen van beiden, die te voren ruzie hadden gehad. De verdachte verklaarde, dat hij niet meer precies wist, wat er gebeurd is op den bewusten avond. Wel wist hij nog dat hij W. had nageloopen met een schaar in de hand, waarmede hij uit het huis was ge- loopen, waar hij juist aan het behangen was. Verdachte gaf toe, dat het best mo gelijk is, dat hij met de schaar gestoken heeft, maar hij herinnert zich er niets van. De president maakte den verdachte er opmerkzaam op, dat hij voor de politie had erkend, W. met de schaar gestoken te heb ben. De subst. officier van justitie, mr. van Limburg Stirum, was van meening, dat de verklaring door verdachte voor de politie afgelegd, de juiste was. Verdachte had moe ten begrijpen, dat een steek met een schaar ernstig letsel tengevolge kan hebben. Spreker vroeg ten slotte veroordeeling van verdachte tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger, mr. de Vries, die onder anderen wees op het blanco strafregister van verdachte en op verschillende omstan digheden, die ten-gunste van hem pleiten, drong aan op de uiterste clementie. VERDUISTERING BIJ DEN A. B. T. B. Oneerlijk boekhouder voor den rechter. Voor de Arnhemsche rechtbank had zich gisteren te verantwoorden de 27-jarige boekhouder W. v. H., thans wonende te Utrecht, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op verschillende tijdstippen van de jaren 1933, 1934 en 1935 te Arnhem opzettelijk zich wederrechtelijk heeft toegeëigend éeni of meer bedragen in geld tot een totaal be drag van ongeveer 14000 gulden, welk geld verdachte als boekhouder van den A.B.T.B. onder zich had. Verd. bekende het hem ten laste gelegde. Het verduisterde geld had hij als contri butie en uit anderen hoofde ontvangen en niet afgedragen. Get. J. L., hoofdinspecteur van den A. B. T. B. te Arnhem, heeft een onderzoek inge steld, waarbij aan het licht kwam, dat een bedrag van 14000, dat was binnengeko men, niet was geboekt. De officier van justitie mr. graaf van Limburg Stirum hield rekening zoowel met den ernst van het feit, als met het blanco strafregister van verdachte en eischte acht maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Stokvis zegt, dat deze zaak juridisch zeer eenvoudig is. Het spreekwoord1: „Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen verdragen" is hier van toepassing geweest. Verdachte had een ver trouwenspositie en hij deed graag erg dik. Hij dischte verbalen op alsof hij eigenlijk de vertrouwensman van den A.B.T.B. was en in alle geheimen van de zaak ingewijd. Hijbeeldde zich op het laatst in, dat hij doen kon, wat hij wou. Pleiter drong er tenslotte op aan, de aan verd. op te leggen straf tot een minimum te bekorten. Uitspraak over 8 dagen. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. V erstekvonnissen. Door den Kantonrechter te Alphen, werden de navolgende verstekvonnissen ge wezen, wegens overtreding der Alg. Politie verordening Bodegraven: J. R. H. te den Haag 5.subs. 2 dg.; A. K. F. H. te Mep- pel 6.subs. 3 dg.; A. M. E. H. te Oegst- geest 6.00 subs. 3 dg.; Overtreding van het Melkbesluiit: J. J. v. L. te Boskoop 2 X f 4.subs. 2 X 2 dg.; Overtreding der Leerplichtwet: C. P. te Nieuwkoop f 4. subs. 2 dg.; Wegens overtreding der Motor en Rijwielwet: M. B. 4.subs. 2 dg.; A. J. v. V. 4.subs. 2 dg.; A. v. S. te den Haag 3.subs. 1 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. FINANCIëN EN ECONOMIE GOUDVOORRAAD VAN DE NEDERL. BANK. Met ruim vier miilioen verminderd. Uit den jongsten weekstaat van de Ned. Bank blijkt, dat de goudvoorraad in de af- geloopen week met ruim vier miilioen is verminderd. De waarde van het aanwezige goud (gemunt en muntmateriaal) bedraagt thans ƒ585.819.720.86 tegen 589.931.169 op 12 Aug. j.l.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6