Carnaval in Southend. De traditioneele ceremonie van het braden van den os: Telling van autobus- en vrachtauto-verkeer bij de Hoornbrug te Rijswijk, De Boswell sisters, die gisteravond in het Kurhaus zoo succesvol „Roasting the Ox", bij de opening van de feestelijkheden. Mr. Alexandre snijdt tevens wordt het juiste gewicht van den wagen aan den chauffeur gevraagd optraden gekiekt op het terras aldaar het eerste stuk van het braad af, en dit met de wegenkaart gecontroleerd, In de laatste dagen hebben vele journalisten hun tenten opgeslagen bij de plaats waar de belangrijke conferentie werd gehouden in het Abes- sijnsch conflict. Men ziet hier de secretaris van de Italiaansche delegatie (rechts op de bank) inlichtingen verstrekken aan de persmenschen. Even als bg onze carnevalsfeesten wordt ook in Engeland voor enkele dagen een Koning en een Koningin gekozen. Onze foto toont hier het „paar" te Southend. Benzine contra electriciteit. Op de Rijs- wijkscheweg had hedenmiddag een aan rijding plaats tusschen een wagen ge laden met benzine en de electr. tram. Gisteren werden ter gelegen heid van de Oranjefeesten te Schipluiden windhondenrennen gehouden. Overzicht tijdens de race. In de Kroll-Opera te Berlijn werd kort ge leden het Internationale Strafrecht-congres gehouden. Onze foto geeft een overzicht van de openingszitting in de versierde zaal. De heer van der Hoeven, de nieuwe burge meester van de Lier, wordt door de Burger wacht ingehaald. Paul Harden, die 23 Augustus a.s. zgn zil veren jubileum zal vieren, drinkt nu vast op zijn gezondheid. Zooals wij gisteren reeds gemeld hebben is er een groote brand uitgebroken op de Radio-tentoonstelling te Berlgn. Wij publiceeren hier nog een der foto's van den geweldigen brand, waarbij eenige hallen totaal uitbrandden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5