STADS NIEUWS WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Aanwinsten, opgravingen, enz. n. Voor de omstreken van Venlo hadden wij dit jaar veel te danken aan den heer L. D. Keus, oud-kapitein der Infanterie. In de eerste plaats dan dient vermeld, hoe wij door zijn tusschenkomst eigenaar werden van een zeer mooie, gave Hallstattsitula van brons, juist zoo een als er het vorige jaar te Oss werd gevonden maar dan bijna geheel intact, afkomstig uit Baarlo.. De heer Keus wees ons bij Holt-Blerik een plaats, waar waarschijnlijk een Romeinsche nederzetting heeft gelegen, van welke ook de bekende umbo in het Rijksmuseum Kam afkomstig is. Ook te Hout bezochten wij een punt, waar waarschijnlijk zulk een neder zetting gelegen heeft; hier vandaan ont vingen wij een gouden munt van keizer Valens en fragmenten van Romeinsch aardewerk, zooals dat daar uit koepelvor mige gaten in den grond, waarschijnlijk de resten van bakovens, voor den dag is geko men. Verder vermelden wij nog de frag menten van een ijzeren zwaard en urn- scherven uit Heithuizen, geschenk van den heer Keus, een bronzen munt van Septimus Severus van den Houwenberg en een vuur steen en bijltje uit Helden afkomstig. Te zamen met dr. Bursch bezocht ik te Putbroek de weduwe Op 't Veld, van wie wij wederom eenige vuursteenfragmenten en stukken aardewerk konden overnemen. Te Kesseleik bezochten wij daarna, op aan wijzing van den heer L. L. Mertens den heer Hendrik Beeren, landbouwer te Neer, die een merkwaardige collectie steenen voorwerpen, afkomstig van den oever van de Wijnbeek, bij elkaar had gebracht. Met den heer Edm. Nyst bezocht de heer Bursch verder Brunssum, waar op het terrein van de Staatsmijnen scherven van vroeg-mid- deleeu.vsch aardewerk, waarschijnlijk van de merkwaardige reeds lang bekende pot- tebakkerijen afkomstig, gevonden zijn. In het laatst van het jaar werd te Rijckholt weer een merkwaardig terrein met praehis- torische hutkommen gevonden. Van den heer Nyst werden herhaaldelijk mededee- lingen ontvangen betreffende vondsten te Maastricht, terwijl ik ten slotte door den heer F. B. J. M. Moubis aldaar opmerkzaam werd gemaakt op het feit, dat het misschien binnen korten tijd mogelijk zal wezen in de buurt van het latere Romeinsche Castel- lum bij de O.L.V. kerk op sommige plaat sen een nader onderzoek in te stellen; ook hier stelden wij ons door een bezoek ter plaatse nader op de hoogte. Te Caberg ver richte dr. Bursch nog een kleine opgraving op een plaats, waar wij op aanwijzing van Pastoor Kengen een gracht van de praehis- torische vesting meenden te zullen vinden; het resultaat hiervan was echter negatief. Uit den nieuwen Wieringermeerpolder mochten wij van den heer J. Koelemey, dierenarts te Westwoud, een fragment van een steenen hamer en stukken vroeg-mid- deleeuwsch aardewerk ontvangen. Bijzonder interessant waren verder de opgravingen van het oude slot te Egmond, door het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland in werkverschaffing verricht, onder leiding van den heer E. Vo gelenzang, waarbij dr. Braat de gelegen heid kreeg tot een onderzoek van den bo dem onder het latere kasteel. Hierbij bleek, dat hier nog verschillende vroegere neder zettingen na elkaar hebben bestaan, waar van de eerste zeker uit laat-Frieschen tijd. Naar aanleiding van deze onderzoekingen bracht ik nog met dr. Braat een bezoek aan de plaats van het oude kasteel Ba nj aart te Beverwijk. Het zwaartepunt van onzen opgravings- arbeid viel dit jaar weer in de voortzetting van het werk te Ockenburg, waar wij thans met het blootleggen van den plattegrond van de nederzetting reeds een goed eind gevorderd zijn. Wij hopen omtrent deze nederzetting uit de 2de eeuw en volgende, in welke wij verschillende perioden mee- nen te kunnen onderscheiden, spoedig tot klaarheid te kunnen komen. Gelijktijdig werd in werkverschaffing te Naaldwijk, éen nader onderzoek ingesteld naar de plaats, waar verleden jaar de merkwaar dige bronzen hand gevonden werd; wij konden daar reeds met zekerheid 3 ver schillende perioden onderscheiden, vanaf betrekkelijk vroeg-Romeinschen tot vroeg- middeleeuwsohen tijd. Hoewel de terreins omstandigheden verre van gunstig zijn, verwachten wij toch, dat wij het volgende jaar bij voortzetting van dit werk tot zeer belangrijke resultaten zullen kunnen ko men. Museumbezoek. In het geheel wer den 230 vrijkaarten verstrekt, waarvan 276 maal gebruik werd gemaakt. Aan 75 scho len werd vrije toegang verleend met in to taal 1955 leerlingen. Het totaal bezoek be droeg 9411 personen. Gisterenmiddag 2 uur vertrok vanaf de Haven de salonboot „Wilhelmina" met werklooze gezinnen naar de Kager- en Bra- semermeren. De heer Harland bood alle dames en heeren geheel gratis een kopje thee aan en de kinderen een glas Ranja. Tevens kregen de heeren sigaren. Eenige leden van het Chr. Harmonie Corps onder leiding van den heer Biesbroek Jr. verleen den hun volle medewerking belangloos. Om half 6 kwam de boot weer binnen. De heer Crama bracht namens alle werkloozen dank aan den heer Harland en de muziek. Door de politie is aangehouden de alhier woonachtige C. W., die ten nadeele van zijn kostbaas 120 had ontvreemd. DE LEIDSCHE PROCESSIE NAAR KEVELrAER. Men schrijft ons uit Kevelaer: Als onze voorouders eens zouden zien, hoe gemakkelijk onze bedevaart nu gaat.. Wij gingen om 8.19 uit Leiden, hadden een uur om ons te verpoozen in Nijmegen en waren reeds om 12.43 in Kevelaer. Hoe lang onze groot-ouders over de bede vaart deden is ons niet bekend, maar wel weten wij, dat zij aan de Neksluis (Jan v. Goyenkade) in de pakschuit naar Rotter dam gingen om vandaar met de raderboot naar Nijmegen te varen. Verder ging de reis te voet naar Kevelaer, waarbij dan in elke kerk die gepasseerd werd oefeningen en gebeden werden verricht. Dat was dan een echte bedetocht,, maar ook thans nog zijn de bedevaartgangers naar Kevelaer trouwe kinderen, die tot de „Troosteres der Bedrukten" gaan en elk jaar opnieuw in het gezegend genadeoord hunne gebeden aan Maria gaan brengen tot een ware vereering van de Moeder Gods. Vele oude getrouwen zijn het, waarbij zich telkens weer jonge menschen voegen om zoo de geestelijke reeks van gebeden tot Maria te bestendigen. De processie van de Leidsche is al de 210ste reis en wij zagen ook nu vele van de oude garde nog moeizaam medegaan. De oudste pelgrim, die het „goud van vijftig keeren" al voor den tweede keer mag dragen is met zijn kinderen en klein kinderen in de rijen om Maria's beeltenis, maar de heer C. van der. Meer uit Hoog- made kwam bij het Bestuur zijn spijt be tuigen, de dokter vond het beter, dat hij maar niet meer zou gaan. Hij zou het pro gramma nu maar in zijn huis en parochie kerk afwerken'n offer dat grooter is, dan de beste pelgrim zal brengen. De vele groeten in Kevelaer heb ik aan U gedacht liggen reeds in de brie venbus van de vele oude reisgenooten aan het echte, blijde Maria's kind. Straks gaat de grootsche intocht-proces sie naar Maria's beeltenis trekken om de genadekapel en zal het blijde jubellied weerklinken uit de keelen van 250 pel grimszoo innig devoot en kinderlijk naïef. Gekroonde Vrouwe van Kevelaer Ontvang de jubelklanken der Leidsche Pelgrimsschaar. 't Zal weer mooi zijn, want de zon straalt zoo blij en wij spoeden ons naar het Vanen huis om onze plaats in te nemen tusschen vanen en banieren, om te vormen een stoet vol schakeeringen, waarin de gezonde boe renkoppen naast de stadslui, de jongen en ouden, rijk en arm, vroolij'ke jonge men schen ën mannen en vrouwen beladen met kommer en leed, bidden en vragen als een algemeene intentie: Maria, Troosteresse der Bedrukten vraag voor uwe kinderen in den nood van dezen tijd meer vertrouwen in God. DE ZILVERTENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Nieuwe Indische inzendingen. De zilvertentoonstelling te Leiden heeft een belangrijke vermeerdering gekregen door het afstaan van de bekende verzame ling Indisch zilver, verzameld door den heer en mevrouw Huyser-Gasille te 's-Gra- venhage. Deze collectie, die de reeks In disch zilver, reeds op de tentoonstelling aanwezig, op een gelukkige wijze aanvult, is vooral rijk aan fraaie gouden en zilveren beeldjes uit Java afkomstig, verder telt zij vele fraaie en zeldzame gebruikssiera- den (oorknoppen, gordelplaten,gespen, borsthangers)een aantal siri-, tabaks-, kalk- en amberdoozen, waarbij fraai ge- 'dreven en gegraveerde exemplaren en een kleine, maar zeer belangrijke collectie krjs- sen uit Atjeh en Java afkomstig. Tenslotte noemen wij een zwaar zilveren tienhoekige vaas in den vorm van een ciborie, waarin oudtijds door aanzienlijke vrouwen gepar fumeerde olie bewaard werd. Bij het op maken van het haar werd de kam door die olie gehaald. Al deze voorwerpen worden in het supplement op den catalogus uitgebreid be schreven, dat tevens nog vermeldt een klein aantal, na de opening der tentoon stelling toegezonden, oude en nieuwe Ne- derlandsche zilverwerken, waarbij een fraaie zilver vergulde beker uit 1698, bruidskistjes, brandewijnkommen en kan delaars en een tweetal stukken Leidsch zil ver uit de 18de eeuw. A. PARMENTIER t Hedennacht overleed te zijneh huize de heer Antonie Parmentier in den ouderdom van 69 jaar. De heer Parmentier was vanaf 1 April 1893 leeraar aan de Ambachtsschool alhier en werd op 6 September 1930 gepensioneerd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Vele jongelui hebben hun opleiding van den heer Parmentier genoten en daardoor een goede positie in de maatschappij ver worven. Met groote ijver en veel toewijding vol bracht hij zijn taak. Gaarne waren hem nog vele jaren van een zoo welverdiende rust gegund. Recollectie voor oud-retraitanten. De oud-retraitanten worden beleefd uit- genoodigd tot bijwoning van den recollec tie-avond in de Hartebrugskerk op Donder dag a.s., des avonds te 8 uur. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6645. G. Zandbergen, Rijnsburg. Langevaart 13, bloemenhandel. E.: G. Zandbergen, Rijns- burg. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks half 11 werd zekere Th. G. alhier op de Achterweg aangereden door een melkau- to van de firma K. uit Zoeterwoude. G. kwam op de fiets vanuit het Achterom den Achterweg oprijden en is vermoedelijk door zenuwachtigheid tegen den auto opgereden. Door omstanders is G. die vermoedelijk eenige ribben heeft gekneusd, naar huis gebracht, terwijl dr. Perquin de eerste hulp verleende. De politie onderzoekt de schuld vraag. STOMP WIJK. Inbraak. Hedennacht werd ingebroken in het magazijn ven weg en werken der Ned. Spoorwegen aan de Vliet alhier. Ont vreemd werd een blok met vijf koperen gewichten. De politie heeft de zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN. Inbraak. Hedennacht te 12 uur be merkte de heer van W. aan den Leidsche- weg alhier bij zijn thuiskomst dat er vreemden in huis waren, die op den loop gingen, toen voornoemde heer binnen kwam. Men had zich toegang verschaft door het indrukken van 'n raam in lood. Van de daders tot op heden geen spoor. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De heer J. Tuinman, hoofd der Bjjz. L. School der Martha-Stichting, heeft met ingang van 1 Jan. a.s. ontslag aangevraagd. BOSKOOP. Zijn 48ste pelgrimstocht volbracht. Tot degenen, die een bedevaart naar Ke velaar hebben gemaakt, behoort de 97-ja- rige heer C. Droog, Boskoops oudste inge zetene, die hiermede zijn 48sten pelgrims tocht maakte. KOUDEKERK. Brand in een hooischelf. In den afge- loopen nacht werd de veehouder A. D., wo nende aan de Hooge Rijndijk nabij de Koudekerksche brug door passeerende automobilisten gewekt, daar een hooischelf in brand stond. Met groote moeite wist men uit een naast de schelf gelegen stal een drietal zware varkens te redden. Met een paar stralen op de waterleiding was men de brand spoedig meester. De oorzaak is onbekend. Waarschijnlijk is kwaadwilligheid in het spel, daar hooi- broei uitgesloten moet wonden geacht. WOERDEN. De wethouderszetels. Naar we verne men heeft de nieuwe R.K. Raadsfractie een verzoek gericht tot de C.H. fractie tot een vergadering om te spreken over een even- tueele wethoudersverkiezing. De C.H. wenschte echter nog niet op dit verzoek in te gaan, daar zij eerst overleg wilde ple gen met enkele andere partijen. Van een auto gestort. Toen de 12-ja- rige M. uit Barwoutswaarder op een vrachtauto, beladen met veilingkisten, mee reed, gleed hij hiervan af en stortte op den grond neer. Hier bleef hij in bewusteloozen toestand liggen, terwijl hij bloedend ver wond was aan gelaat en handen. Genees kundige hulp was spoedig aanwezig. M. werd naar het Algemeen Ziekenhuis ver voerd. Waarschijnlijk had hij een hersen schudding bekomen. TELEGRAMMEN SPAANSCHE TROEPEN-CONCEN TRATIE. LONDEN, 21 Augustus. Reuter meldt uit de Fransche grensstad Hendaye: Volgens een bericht uit Zuid-Span je ne men Spaansche militaire autoriteiten in de buurt van de Straat van Gibraltar zekere voorzorgsmaatregelen. Een bataljon infan terie zou, volgens de ontvangen berichten, Dinsdag met autobussen naar Tarifa zijn vertrokken. Gemeld wordt, dat eenige an dere bataljons uit Sevilla, Granada, Malaga en andere steden hun garnizoen hebben verlaten en stellingen hebben betrokken op strategische punten in het gebied van de zeestraat. Men zegt niet, dat achter de ze maatregel oorlogszuchtige bedoelingen moeten worden gezocht. Een officieele me- dedeeling is niet te verkrijgen. AMERIKA'S NEUTRALITEIT IN GEVAL VAN OORLOG. WASHINGTON, 21 Augustus. (A.N.P.) De Senaatscommissie voor buitenlandsche zaken heeft Dinsdag eenige voorstellen af gehandeld, welke de neutraliteit der Ver- eenigde Staten moeten verzekeren in geval van gewapende verwikkelingen onder an dere staten. De voorstellen werden vervol gens direct doorgezonden ter behandeling in de plenaire zitting van den Senaat. De Senaat zal de voorstellen thans in zijn volgende zitting behandelen. In hoofdzaak betreft het het volgende: In geval vótn het uitbreken van oorlog is de president verplicht den uitvoer van mu nitie en wapenen naar alle oorlogvoerende staten te verbieden. De wapenfabrikanten BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Albert, z. van R. Witvoet en J. Noort Cornelis, z. van C. D. Rietman en K. W. E. Braakman Hendrika Maria, d. van N. v. Es en J. H. v. Berkesteijn Tjabriing, z. van T. Struik en M. A. Ouds hoorn Geertruida Antonia Jacoba, d. van A. Delmeer en J. Keereweer. Gehuwd: J. Hulsker jm. en C. J. Zandvoort jd. Overleden: H. P. v. Hameren zn. 6 j. C. Ligtvoet-Frankhuizen vr. 83 j. A. E. M. Fritsch dr. 18 j. J. Vermeulen wedn. 89 j. A. H. Pierson-Schot wede. 72 j. J. Vos-Stol vr. 64 j. BIOSCOPEN Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. en de uitvoerende landen worden door li centies onder controle gesteld. Overtredin gen tegen de uitvoerverboden worden ge straft met boete van 10.000 dollar en vijf jaar gevangenisstraf. De Amerikaansche schepen mogen geen munitie, bestemd voor oorlogvoerende staten vervoeren evenmin mogen wapenen der troepen uit Ameri kaansche havens naar schepen der oorlog voerende landen worden verzonden. De president zal worden gemachtigd het gebruikmaken van Amerikaansche havens door duikbooten te regelen. Voorts zal de president de bevoegdheid krijgen te beoor-, deelen of het Amerikaansche burgers ver boden moet worden te reizen op schepen van de oorlogvoerende partijen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK; VIJF DOODEN. WASHINGTON, 21 Augustus. (A.N.P.) Nabij Lanham in den staat Maryland is een auto onder het rijden onklaar geraakt en in botsing gekomen met een autobus. De inzittenden, drie kloosterzusters, een vrouw en de chauffeur kwamen daarbij om het leven. EEN ZWARE MISDAAD! LONDEN, 21 Augustus. (A.N.P.) De „Daily Tel." meldt, dat te Waischenfeld bij Beyreuth 5 leden van de Katholieke Jeugdorganisatie in Schutzhaft zijn geno men, omdat zij een nazi-plakaat hadden verscheurd. BRAND IN HET ZWITSERSCHE CON SULAAT TE MUENCHEN. Vijftien gewonden. MUElNCHEN, 21 Augustus. In het ge bouw van het Zwitsersche consulaat te Muenchen is in den nacht op Woensdag te omstreeks 1.20 uur brand uitgebroken. De lift was in brand geraakt en de vlam men sloegen snel om zich heen en deelden zich mede aan het binnenste gedeelte van het gebouw, waarin zich gelukkig bijna niemand bevond. De brandweer werkte met twaalf stralen en bestreed het vuur van alle zijden. Bij de blusschingswerkzaamheden liepen, tot 3 uur vannacht, twaalf brandwachts rookvergiftigingen en snij wonden op. Om 4 uur vanochtend was het vuur zoo goed als bedwongen. De bovenste etage, waar de kostbaar ge meubileerde ontvangzalen zijn onderge bracht, is door het vuur ernstig getroffen, terwijl de lager gelegen etages waterscha de opliepen. Het zware zinken dak bemoeilijkte het blusschingswerk in zooverre, dat de rook geen uitweg kon vinden, waardoor de vele gevallen van rookvergiftiging verklaarbaar zijn. In het geheel zijn by 15 brandweerlieden verschijnselen van rookvergiftiging gecon stateerd, terwijl eenige hunner bovendien snij wonden hebben opgeloopen. Tien hun ner moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Aangezien de bureaux van het Consulaat beneden in het gebouw zijn gevestigd, kon den de documenten tijdig in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand is nog niet komen vast te staan, doch het is mogelijk, dat hij door kortsluiting is ontstaan. CYCLOON IN DE GOLF VAN NAPELS. NAPELS, 21 Augustus. (A.N.P.) Een he vige cycloon heeft gewoed boven Castella Mare di Stabia, aan de Zuidoost-zijde van de Golf van Napels. Er zijn verschillende dooden te betreuren, terwijl tal van per sonen zijn gewond. Elf dooden. ROME, 21 Augustus. (A.N.P.) Zooals reeds in het kort werd gemeld, heeft Dins dagavond een ontzettend noodweer gewoed boven de omstreken van Napels. In het ge heel zijn 11 personen om het leven geko men. Tijdens dit hevige onweer hebben zich zware wolkbreuken ontlast. Door den in slag van bliksem en door de watermassa's is ernstige schade aangericht. Het telefoon verkeer tusschen Napels en omgeving werd bijna geheel onderbroken. De electrische trams konden niet meer rijden, omdat ge- heele wegen vernield waren en de stop plaatsen onder water stonden. In het bijzonder werd Castella Mare ge teisterd. Door het hooge water van drie rivieren werd de stad onder water gezet. Hier en daar stond het water tot 2 Me ter hoog. Vier personen zijn verdronken, vijf anderen ernstig gewond.'Militairen en brandweer werden ontboden. Zij trachten de watermassa's te keeren, teneinde het ge vaar voor de stad te verminderen. Ook te Gragnano heeft het noodweer gewoed. In deze plaats zijn zeven menschenlevens te betreuren? MARKTBERICHTEN .DEN HAAG, 20 Aug. Groenten en Fruit veiling. Frambozen 1925 ct., Pruimen: Dubbele Witte 716 ct., Enkele Witte 8 14 ct., Eld. Blauwe 59 ct., Reine Victord 1117 ct., Wijnpruim 1217 ct., Perzik- pruim 1217 ct., Belle d'Louvain 917 cL, Reine Claude d.Ouillens 816 ct., Was hington 815 ct., Pond Seerling 1114 ct., Kwetspruim 1214 ct., Boere witte 912 ct., Appelen: Gamersche Zuren 811 ct„ Framboosappel 24 ct., Keswich 59 ct., Glasappel 35 ct., Peren: N. H. Suikerpe ren 25 ct., Claps Favorite le soort 715 ct., 2e 36 ct., Beurré de Merode 24 ct., Dr. Julius Guyot 410 ct., Précose de Trévoux 35 ct., Baddesooyen 23 ct., Fransche Wijnpeer 3—9 ct., Heerenpeer 23 ct. Alle prijzen per K.G. AMSTERDAM, 21 Aug. Vee Ter vee markt was heden aangevoerd 1 wagon ge slachte runderen uit Denemarken. 246 vet te kalveren: le kw. 4550 ct., 2e kwaliteit 3844 ct., 3e kwaliteit 3236 ct. per K.G. levend gewicht, 44 nuchtere kalveren 4 9 per stuk. 210 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4849 ct„ zwa re varkens 4647 ct., vétte varkens 45 46 ct. per K.G. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren geringe aanvoer, stugge handel, prijzen hooger. Varkens geringe aanvoer, slechte handel, prijshoudend. BOSKOOP, 20 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 ct., Marcel Royer 510 ct.., Hadley 1220 ct., Claudius Pernet 1016 ct., Co lumbia 1018 ct., Butterfly 815 ct., Mac Keiler 612 ct., Rosalandia 712 ct., Flo- rex 1018 ct., Phoebe 1527 ct., Steward 1018 ct., Kraus 1017 ct., Edith Helen 1525 ct., Aug. Noack 814 ct„ Ele Paul sen 1524 ct., Hoover 715 ct.. Ellen Poeulsen 820 ct., Ongar Ohlson 1220 ct., Briarcliff 10—15 ct., E. G. Hill 15—24 ct., Wendland 1525 ct., Chrysanthen groot- bloemig 7090 ct., id. tros 4050 ct., Dah lia's 610 ct., Asparagus 10 ct., Gladiolen 4—6 ct., Witte Lelies 20—30 ct., Roode Le lies 3040 ct., Clematis Durandii 1830 ct., Prins Hendrik 11.10, Fritsma 1215 ct., Erica per st. 6—10 ct., Periziken per st. 3—5 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Aug. Groenten- veiling. Aardappelen per kist van 25 K. G.: groote 5075 ct., Drielingen 2540 ct., Peen per 100 bos 23.90, Rabarber ƒ0.90 1.30, Sla per 10Ó 5080 ct., Uien per 100 K.G. 2—2.20, Kroten per 100 bos 1.30 1.60. Peen per kist 2030 ct. KOUDEKERK, 20 Aug. Eiereveiling. Aanvoer 3780 stuks. Kippeneieren 3.20 3.70, eendeneieren ƒ2.602.80 per 100 st. Boter 0.65^0.70, kaas ƒ0.160.21 per pond, kippen ƒ0.400.56, hanen ƒ0.31 0.55, eenden 0.200.28 per stuk. N.'HOUT, 20 Aug. Veiling „De Een dracht". Dubbele boonen 4046 ct., snijboonen 4075 ct., enk. z. dr. 4065 ct., enk. m. dr. 4080 ct., Tuinboone,n 2085 ct. Aanvoer 4956 zakken. .R'VEEN, 20 Aug. Groentenveiling. Meloenen 319 cent per stuk, Bloemkool 69 ct. per stuk. Sla ƒ0.501.10 per 100 krop. Snijboonen 4041 ct., Princessesboo- nen 41 cent, idem z. dr. 4739 ct., per 10 K.G. Fijn ƒ2.302.70, Fijnbasterd ƒ1.20, Basterd 61 ct.. Grof 6277 ct.. Bommen 25 cent, Stippel 2729 cent per 25 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn Londen New York Parys Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Ween en Boedapest Prol. 5 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. Vandaag bewoog het zakenverkeer zich wederom in nauwe banen. Op de locale aandeelenmarkt beperkte de omzet zich meerendeels tot de meest courante stuk ken. In Kon. Olie vormde zich weliswaar een hoek, doch de handel was toch aller minst omvangrijk. Desniettemin bestond er eenige vraag zoodat er koerwinst kon wor den geboekt. Duitsche obligaties werden bij beperkte omzet iets hooger genoteerd. Rubberaandeelen waren prijshoudend doch daarmee was ook alles gezegd. Suiker- waarden en Scheepv. aandeelen waren ge heel verwaarloosd terwijl Industrieelen op zeer kleine schaal werden verhandeld. Uni lever en Philips waren ondanks de geringe affaire prijshoudend. Voor beleggingswaar den was de stemming gedrukt, hetgeen op de eerste plaats tot uitdrukking kwam in de koersen der Staats-obligaties. Bij een beoordeeling van den stand voor de fond sen dient in aanmerking te worden geno men, dat op de geldmarkt weinig middelen beschikbaar waren, terwijl morgen de in schrijving is opengesteld op schatkistpa pieren tot een bedrag van 45 millioen. De Amsterd. markt had een kalm verloop, doch was niettemin goed gedisponeerd. De stem ming in Wallstreet werd onmiddellijk over genomen. Vooral voor de goedkoope soorten 'bestond wederom eenige vraag. Prolongatie 5%. 59 55 7.343U 1.479/i6 9.783/8 24.92 48 28 12.121/2 20.25 36.95 32.85 37.90 6.14

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3