UIT DE OMGEVING DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. Tijdelijke leeraren Hoogere Burgerscholen. B. en W. geven den Raad in overweging, Mej. L. C. J. Wery tot wederopzegging, doch uiterlijk voor den duur van den cur sus 19351936, te benoemen tot tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus. B. en W. geven den Raad in overweging voor den duur van den cursus 19351936, te benoemen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes tot: a. tijdelijk leeraar in de wiskunde Dr. J. D. A. Boks; b. tijdelijk leeraar in de plant- en dier kunde Dr. J. A. W. Groene wegen; c. tijdelijk leeraar in het lijnteeken J. H. Wattez; d. tijdelijk leerares in het Duitsch Me juffrouw J. P. Zaaijer. Benoeming schoolhoofd Aalmarkt. Tengevolge van het aan den heer W. A. Kriest verleend eervol ontslag, zal met in gang van 1" Sptember e.k. de vacature ont staan van hoofd van de opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aal markt. Het komt B. en W. gewenscht voor iin die vacature te voorzien door overplaatsing naar die school van den heer P. A. Wisse, hoofd van de o. 1. school aan de Medusa- straat B. Ter vervulling van de door deze overplaatsing open te vallen plaats zal den Raad zoo spoedig mogelijk een voorstel be reiken. Twee bewaarscholen in de voormalige school Heerenstraat. Naar aanleiding van de om praeadvies in onze handen gestelde adressen van de bestu ren van de Vereeniging voor Chr. Fröbel scholen en van de Vereeniging tot Oplei ding van Be waarschoolhouder essen, hou dende verzoek een gedeelte van het voor malig schoolgebouw aan de Heerenstraat van de gemeente te mogen huren, teneinde, elk voor zooveel zijn vereeniging aangaat, daarin een bewaarschool te vestigen, dee- len B. en W. het navolgende mede. Reeds aanstonds merken wij op, dat, in dien deze verzoeken worden ingewilligd, ten behoeve van deze nieuwe bewaarscho len in geenerlei vorm eenige bijdrage door de gemeente zal worden gegeven, althans niet zoolang het z.g. stopartikel van de Ver ordening, regelende de voorwaarden, waar onder ten behoeve van bijzondere bewaar scholen subsidie uit de gemeentekas wordt verleend, onverminderd van kracht blijft. Door deze omstandigheid wordt dus de on- derwerpelijke aangelegenheid teruggebracht tot een eenvoudige regeling van huur en verhuur, waartegen van de zijde van B. en W. geen bezwaar bestaat. Intusschen teekenen B. en W. hierbij aan, dat, in verband met het feit, dat zich voor hetzelfde gedeelte van het schoolgebouw twee gegadigden aanmelden, B. en W. zich tevens hebben moeten beraden over de vraag, op welke wijze in het bestaande schoolgebouw twee bewaarscholen zouden kunnen worden ondergebracht. B. en W. hebben gemeend in dit opzicht een goede oplossing te kunnen verkrijgen, door het eene schoolbestuur de beschikking te ge ven over de voorste drie lokalen, het andere schoolbestuur over de achterste drie loka len en hebben daarom den Directeur van Gemeentewerken opdracht gegeven, in dien geest een plan tot verbouw te doen ontwer pen. Nadat een eerste ontwerp bij B. en W. op financieele bezwaren stuitte, hebben zij zich met het bij rapport van den Directeur van Gemeentewerken d.d. 7 Juni 1935 ingedien de verbouwingsplan vereenigd. Volgens dit plan, dat zoo sober mogelijk is gehouden en nochtans aan redelijke eischen voldoet, is erop gerekend, dat elk der beide onder te brengen bewaarscholen de beschikking krijgt over drie lokalen, een spreekkamer en een speelplaats. De kosten van dit vereenvoudigde plan, hetwelk de instemming van de Commissie voor Fabricage heeft verworven, worden geraamd op f 5300.Vermits de hum-prijs van het geheele schoolgebouw, afgezien van de verbouwing, ƒ500.per jaar zou moe ten bedragen, moet deze, na de verbouwing, o± worden verhoogd met 6 pet. van 5300 en derhalve worden bepaald op f 818. d.i. rond 400.ten laste van elke school- vereeniging. Met dezen huurprijs kan de Commissie voor Fabricage zich vereenigen, terwijl de beide vereenigingen daarmede, zij het niet dan noode, meegaan. Verder gaan beide vereenigingen accoord met de aan de verhuring te verbinden voorwaarden, waarbij het recht van de ge meente, om de huur tusschentijds met drie maanden op te zeggen, is vastgelegd. Regeling subsidie bijzondere bewaarscholen Het komt B. en W. wenschelijk voor ten aanzien van de uitbetaling van het ge meentelijk subsidie ten behoeve van de bijzondere bewaarscholen, voor zooveel dit betreft de vergoeding in de kosten van sa- larieering van het onderwijzend personeel, andere regelen te stellen. Voor de bestaan de praetijk, dat, behoudens het verleenen van een voorschot van ten hoogste 90 ten honderd, met de vaststelling van dit sub sidie wordt gewacht tot het oogenblik, dat de gemeenterekening over het desbetref fende jaar is gesloten, bestaat h.i. geen vol doende reden, omdat de salarissen, welke door de gemeente moeten worden vergoed, vaststaande bedragen zijn, welke na afloop van het dienstjaar, waarop deze betrekking hebben, geenerlei wijziging meer kunnen ondergaan. In verband hiermede hebben B. en W. aanvankelijk overwogen de ver goeding in de kosten van salarieering zoo spoedig mogelijk na afloop van elk dienst jaar vast te stellen en op die vergoeding evenals thans, een voorschot te verleenen van ten hoogste 90 ten honderd. Intusschen is in de vergadering van de Commissie voor het Onderwijs door een der leden de vraag gesteld, of het niet mogelijk zou zijn met betrekking tot de uitkeering van die ver goeding de in de Lager Onderwijswet 1920 vervatte regeling na te volgen; dit zou dan hierop neerkomen, dat de vergoeding van de salarissen, behoudens aanvulling of te rugbetaling na afloop van het dienstjaar, bij voorschot in een bepaald aantal termij nen wordt uitgekeerd (dus tot het volle pond en niet voor 90 pet.). Aangezien aldus de gelijkstelling tusschen het openbaar- en bijzonder bewaarschoolonderwijs nog iets meer kan worden benaderd zonder dat zulks de gemeente op hooge kosten komt te staan B. en W. ramen die kosten op pl.m. 100.per jaar wegens rentever lies meenen zij, dat er aanleiding be staat met dit denkbeeld, waarmede de Commissie voor het Onderwijs zich kan vereenigen, mede te gaan. Het vorenstaande leidt o.i. vanzelf tot de wenschelijkheid, in de subsidieverordening ook met zooveel woorden te bepalen, wan neer de z.g. exploitatievergoeding defini tief moet worden vastgesteld. Dit zou kun nen gebeuren, door, op het voetspoor van de dienaangaande in de Lager Onderwijs wet 1920 getroffen regeling, het voorschrift op te nemen, dat de exploitatievergoeding over eenig jaar wordt vastgesteld, zoodra de gemeenterekening over dat jaar (door Ge deputeerde Staten) is gesloten; de bestaan de bepaling, betreffende het te dezer zake toe te kennen voorschot, kan natuurlijk worden gehandhaafd. De financieele moeilijkheden van „Zomer's Buiten". B. en W. stellen den Raad voor: a. dat de normale aflossing ad 100. van het aan de vereeniging ,,'s Zomers Bui ten" bij raadsbesluit van 29 Maart 1920 voor den bouw van een dubbele vacantie- woning te Katwijk verstrekte voorschot, oorspronkelijk groot f 5000.voor het jaar 1935 wordt opgeschort; b. dat opschorting van de bij raadsbe sluit van 28 September 1931 opgelegde ver plichting tot extra-aflossing wordt ver leend, totdat 'opschorting van de aflossing op de hypotheken zal kunnen worden ver kregen, doch uiterlijk tot 1 Juli 1939, en voorts onder beding, dat de vereeniging onverwijld tot extra-aflossing op de schuld aan de gemeente overgaat, wanneer de ex ploitatierekening en de kasmiddelen over eenig jaar naar het oordeel van Bur ge- meester en Wethouders hiertoe de moge lijkheid bieden, een en ander met dien verstande, dat de extra-aflossing ook moet omvatten de opgeschorte aflossing over 1935. B. en W. geven den Raad in overwe ging aan den heer G. F. E. Kiers, op zijn verzoek, met ingang van 1 October a.s., eervol ontslag te verleenen uit zijne be trekking van Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht alhier. OMGEKOMEN VLIEGERS IN ITALIË TERUGGEKEERD. De Duce woont den rouwdienst bij. Het stoffelijk overschot van minister Razza en van de overige slachtoffers van het vliegtuig-ongeluk bij Cairo, is gister avond aan boord van den kruiser „Diaz" te Napels aangekomen en in den afgeloopen nacht per spoor naar Rome vervoerd. Terwijl het schip de Straat van Messina passeerde, begroetten de zwarthemden van Reggio, Calabrië en Messina de dooden met saluutschoten. Te Napels werd het stoffelijk overschot ontvangen door onder staatssecretaris Cobolli Gigli en de wedu we van Razza, een groote rüenigte had zich bij den aanlegsteiger verzameld. Na aan komst van den specialen trein te Rome, is het stoffelijk overschot overgebracht naar de basiliek van Sint Marcus, waar heden een plechtige rouwdienst wordt gehouden, welke zal worden bijgewoond door den Duce. Vervolgens heeft een imposante begrafenisplechtigheid plaats. GROOTE DEMONSTRATIES TE MOSKOU. Eén parachutist valt dood. Naar het Nederlandsch Telegraaf Agent schap uit Moskou meldt, zijn gisteren, op het vliegveld te Touching, jaarlijkse he vliegdemonstraties gehouden, waaraan door bijna tweehonderd vliegtuigen gedu rende drie uur werd deelgenomen. Ver scheidene civiele, militaire en diplomatie ke autoriteiten en een groote menigte toe schouwers waren aanwezig. Het programma omvatte burgerlijke en militaire vliegdemonstraties, ook van auto giro's en parachutes. Bovendien werd ge werkt met vrije en bestuurbare ballons. Er werd o.a. door een honderdvijftigtal parachutisten, die met zes groote machines om hoog waren gebracht, gesproken van een hoogte van ongeveer duizend meter. Hierbij bleef één der valschermen ge sloten, waardoor de springer te pletter viel. CORRESPONDENTIE. .Een K. R. O. lid. Wij zijn u dank baar voor de erkenning, dat de kortheid van het K. R. O.-programma onze eenige „fout" is. Wij zijn evenwel, wat de publi catie der radio-programma's betreft, af hankelijk van hetgeen de K. R. O. zelf wil opgeven. De K. R. O. ziet liever, dat de luisteraars zich abonneeren op de Kath. Radiogids, van welles publicatie de K. R. O. zich alle rechten heeft voorbehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inbraak. In de consumptietent van den heer v. D. is inbraak gepleegd. Een flinke partij bier, limonade, enz. is meegenomen. De dader wordt gezocht. Van den handelaar J. A. zijn 15 kisten aardappelen, Eigenheimers, ontvreemd. De politie tracht de dader(s) op te sporen. KATWIJK AAN ZEE. De zeer begeerde rijwielplaatjes. Rij- wielbelastingmerken schijnen thans een erg begeerd artikel te zijn bij personen die het met het mijn en dijn niet zoo nauw nemen. De badplaats is dezer dagen het operatieterrein geweest van een liefhebber van deze plaatjes. Velen werden reeds van hun eigendom ontroofd. De dader was zelfs zoo brutaal om het sousterrain van het ge meentehuis uit te kiezen als werkterrein. Meerdere gemeente-ambtenaren moesten voor de tweede maal voor een belasting- merk offeren. De politie zoekt naarstig naar den dader die intusschen wel naar een an der terrein zal hebben uitgezien. OUD-ADE Feest in aantocht. Door de feest-com missie is de datum van feestvieren vastge steld op Woensdag 28 Augustus. De voor bereidingen zijn al reeds in vollen gang, en van alle kanten zien wij nu medewer king. Zoo kreeg het bestuur in deze dagen nog de beschikking over een feestterrein, dat prachtig gelegen is in de onmiddellijke nabijheid van den weg, tegenover café v. d. Hulst. Op dit terrein zullen verschil lende attracties worden opgesteld, die voor jong en oud gelegenheid bieden zich te kunnen vermaken. Den geheelen dag zul len kinder- en volksspelen plaats hebben, waaronder ook des avonds de Onthoofding van Landru. Zooals 't zich laat aanzien zal 't aan deelname en belangstelling wel niet ont breken. Als nu ook nog maar 't weer zal medewerken, wat wij zullen hopen. NOORD WIJKERHOUT. Verlof burgemeester. De burgemeester is met verlof buiten de gemeente niet zoo als eerst werd bericht tot 26 Aug., doch tot 29 Augustus as. Lantaarnpaal omgereden. Van twee personenauto's, komende uit Noordwijk reed er een den Lee weg in. De achterop komende had niet gemerkt, dat de auto voor hem dezen weg insloeg; om een bot sing te voorkomen moest de bestuurder rechts passeeren, met gevolg, dat de auto dn volle vaart tegen een lantaarnpaal op reed, welke afknapte. De auto bekwam weinig of geen schade doordat de bumpers de paal deden neersmakken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voon. Verzeke ring zal de schade dekken. ZILK. Meisje aangereden. Op den Zilkerduin- weg werd een 12-jarig dochtertje G. v. T. aangereden door een haar achterop ko mende luxe-auto bestuurd door den heer J. uit Haarlem, waardoor zij op den weg kwam te vallen en bewusteloos bleef lig gen. Per auto is het meisje naar de ouder lijke woning vervoerd. De inmiddels ont boden geneesheer dr. Wösten uit Noord wij kerhout, constateerde, dat het meisje hersenschudding, alsmede in wendige kneu zingen had bekomen. Den bestuurder treft geen schuld. TER-AAR. Adolf Kolping. Voor de bekerwedstrijd te Aarlanderveen kon het eerste elftal het niet bolwerken tegen Nieuwkoop I. Met de rust was de stand gelijk, n.l. 21. Na de hervatting werd het spel tamelijk ruw en wist Nieuwkoop nog eenmaal te doelpun ten. VEUR Uitbreidingsplan. B. en W. dezer ge meente deelen den Raad mede, dat door een 3-tal eigenaren, wier gronden betrok ken zijn bij de vaststelling van het door den Raad vastgestelde en door Ged. Sta ten goedgekeurde uitbreidingsplan, n.l. door 1. N. J. M. Willemse te Leidschen- dam (gemeente Stompwijk), 2. Ed. v. Breukelen te Den Haag, 3. N.V. Machine fabriek en Scheepswerf „Leidschendam" te Leidschendam, een verzoek is ingediend tot toekenning van schadevergoeding krachtens de door den Raad vastgestelde schadevergoedingsverordening d.d. 25 Octo ber 1934. Zooals bekend mag worden veronder steld, werden de in de adressen bedoelde gronden in het plan bestemd voor plant soen, uitsluitend met het oog op de inder tijd bestaande plannen der provincie tot het verleggen van de Vliet, zoodat als vaststaand moet worden aangenomen, dat indien de gemeente in de onderhavige ge vallen tot toekenning van schadevergoe ding moet overgaan, de daarmede gepaard gaande kosten zullen behooren te komen voor rekening der Provincie. B. en W. hebben een afschrift der ver zoekschriften verzonden aan Ged. Staten met verzoek, hoe ten aanzien van deze verzoeken gehandeld dient te worden. B. en W. deelen mede, dat binnen 2 maanden, nadat het verzoek is ingekomen beslist moet worden, alsmede dat deze be slissing bij een met redenen omkleed be sluit eenmaal voor ten hoogste 2 maanden kan worden verdaagd. Medegedeeld wordt, wanneer de verzoekschriften zijn ingeko men en dat B. en W. van Ged. Staten nog geen bericht mochten ontvangen, zoodat noodwendig van de bevoegdheid tot ver daging der beslissing moet worden gebruik gemaakt. B. en W. stellen derhalve den raad voor overeenkomstig bet bepaalde in het 2e lid van art. 2 der schadevergoedingsverorde ning te besluiten tot verdaging der beslis sing met 2 maanden. Verbetering Smidslaan. B. en W. de zer gemeente deelen den Raad mede, dat de heerschende werkloosheid in de ge meente, oorzaak is, dat zü steeds uitzien naar mogelijkheden om door de uitvoering in versneld tempo van buitengewone wer ken de werkverruiming eenigszins te be vorderen. In de verbetering van de no- leering in het achterste gedeelte van de Smidslaan en een gedeelte van den Veur- schen Achterweg meenen B. en W. thans een geschikt object voor werkverschaffing te hebben gevonden. De momenteele af voer van afvalstoffen in een achter de woningen gelegen sloot is oorzaak van een ernstige vervuiling. De totstandkoming *ot een afdoende voorziening achten zii dringend noodzakelijk, temeer nu door uit voering de gelegenheid geboden wordt een aantal werkloozen te werk te kunnen stellen. Blijkens een ter visie gelegde kosten berekening vraagd de uitvoering een to taal bedrag van ƒ4.796.85, waarvan pl.m. 1/3 besteed wordt aan arbeidsloonen te verwerken in werkverschaffing. Verwacht wordt, dat op het verzoek tot toekenning van een Rijksbijdrage in deze loonen door den minister van Soc. Zaken gunstig zal worden beschikt, wat een be sparing zal beteekenen van plm. 70. Eenige eigenaren van onroerend goed aan de Smidslaan hebben zich bereid ver klaard eenige stukjes grond om niet aan de gemeente af te staan ten behoeve van een t.z.t. tot stand te brengen wegverbree- ding. Verder verwijzen B. en W. voor de voorwaarden naar het ter visie gelegde conceptbesluit. B. en W. stellen den Raad derhalve voor overeenkomstig de ont werpbesluiten met teekeningen en begroo ting te besluiten: 1. B. en W. te machti gen tot het doen uitvoeren in werkver schaffing van de rioleering van een gedeel te der Smidslaan,en een gedeelte Veursche Achterweg met bijkomende werken en daarbij de aansluitingskosten der wonin gen aan de Smidslaan, genummerd 64 t.m. 118 voor rekening der gemeente te nemen; 2. de gelden beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het sub. 1 genoemde werk en de gemeente-begrooting 1935 dien overeenkomstig te wijzigen; 3. te aanvaar den om niet van eenige perceelsgedeelten grond aan de Smidslaan zooals nader is omschreven in het ter visie gelegde ont- werp-besluit met aangehechte teekeningen. Reconstructie Looierslaan en een gedeel te Achterweg. B. en W. dezer gemeente deelen den Raad mede, dat teneinde te komen aan den wensch van belangheb benden en daarnevens de werkverruiming in de gemeente te bevorderen, zij plannen hebben doen ontwerpen tot de h.i. ook noodzakelijke verbetering van de Looiers laan, gedeeltelijk gelegen in deze gemeen te en in de gemeente Voorburg en van een gedeelte Veursche Achtrweg in deze gemeente. Het werk zal bestaan in sloot- demping, rioleering, straat- en trottoir- aanleg, boombeplanting, het aanbrengen van brandkranen en de plaatsing van straatlantaarns met bijkomende werken. De totale kosten van het werk zullen naar raming bedragen ƒ40.516.23. Van dit be drag wordt dootr bouwexploitanten een bedrag van 17.800 bijgedragen door stor ting in de gemeentekas. B. en W. deelen mede, dat door de uitvoering beide wegen belangrijk verbreed zullen worden en dat de benoodigde gratis grondafstanden reeds zijn geteekend. De omstandigheid, dat de Looierslaan na de uitvoering der recon structie komt te liggen op het grondgebied der gemeente Voorburg, maakt het noodig voor de reconstructie, het onderhoud en de reiniging met de gemeente Voorburg een gemeenschappelijke regeling te tref fen, waaromtrent tusschen B. en W. dezer gemeenten reeds overeenstemming is be reikt. De in art. 2 opgenomen vergoeding van 5200 behoort aan de gemeente Voor burg te worden uitgekeerd wegens door haar reeds tot stand gebrachte reconstruc- tiewerken; dit bedrag is begrepen in de to tale kosten ad ƒ40.516.23. Van den minister van Soc. Zaken werd de mededeeling ontvangen, dat hij geen vrijheid kon vinden in de loonkosten Rijkssubsidie toe te staan. Na aftrek van de bijdrage van particu lieren blijft derhalve ten laste der ge meente en bedrag van ƒ22.716.23, onge acht de jaarlijksche kosten van onderhoud en reiniging. B. en W. zijn van oordeel, dat ondanks het feit, dat geen rijksbijdrage werd ver kregen de uitvoering toch ter hand moet worden genomen en stellen derhalve den Raad voor te besluiten: 1. Hun te machti gen tot het doen uitvoeren in werkver schaffing de verbetering van de Looiers- daan en een gedeelte van den Veurschn Achterweg; 2. de gelden bschikbaar te stellen voor de uitvoering van het sub. 1. genoemde werk en de gemeentebegrooting te wijzigen overeenkomstig het ter visie gelegde ontwerp-besluit; 3. te aanvaarden om niet de perceelsgedeelten van de wo ningen aan de Looierslaan en Veursche achterweg; 4. vast te stellen de gemeen schappelijke regeling tusschen de gemeen ten Veur en Voorburg betreffende de re constructie, het onderhoud en de reiniging van de Looierslaan. Geboren: Josephus Maria z. van Th. Louw en M. G. Evers. Ondertrouwd: M. Laurent«*s en J. Buijs. STOMPWIJK Geboren: Catharina Maria Apolonia d. van C. Ch. v. d. Zon en Th. M. C. Lelie veld Johannes Cornelis z. van C. J. Oudshoorn en C. P. Janssen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 23 Augustus des namiddags te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres Afdeeling der Holland- sche Maatschappij van Landbouw inzake gebruik noodslachtplaats. 3. Salarieering gemeente-personeel. 4. Plaatsing van de gemeente in de 8e klasse voor de jaarwed den van Burgemeester, Secretaris, Ontvan ger en Wethouders. 5. Deelneming in het Rijnlandsch Borgstellingfonds. 6. Wijziging verordening vergunningsrecht. 7. Toeken ning subsidie R.-K. Lyceum te 's-Graven- hage. 8. Wijziging raadsbesluit aankoop van grond. 9. Besluiten comptabiliteit. 10. Reclames schoolgeld. WARMOND Sportnieuws. Zondag 25 Augustus as. wordt alhier een Nat. Athletiekwedstrijd gehouden. Gezien het uitgebreide program ma belooft dit een waar succes te worden, temeer daar er verschillende bekende loo- pers enz. zullen deelnemen. Een bezoek aan dezen wedstrijd kunnen wij dan ook aan bevelen. Diefstallen. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan van het vinden van een jol, welke onbeheerd op het water dreef. Tevens is aangifte gedaan van het ont vreemden van een tweetal zeilbooten. De politie heeft de zaak in onderzoek, en het is haar mogen gelukken reeds van een der diefstallen de daders op het spoor te komen. Goed afgeloopen. Gistermiddag om streeks drie uur is een kano-vaarder uit Leiden op de Kagermeer aangevaren door het motorschip „De Concurrent" uit Den Haag. Met een diepen wond aan den arm werd de kanovaarder op het droge gebracht door den groentenkoopman H. de Winter, die daar juist ter plaatse was. WASSENAAR. Diefstal. De heer v. d. S. deed aangif te van diefstal van een jongensrijwiel van af het plein bij de Parochiekerk „De Goede Herder". 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 20 Augustus 1935 Hooge Prjjzen 5000— 7473 40013255 200.— 128 100.— 1159 2435 2614 5521 5870 13805 Prijzen 32 43 58 45— 122 223 231 244 255 316 318 325 333 74 77 116 263 287 313 362 372 420 433 '486 507 525 537 542 550 593 626 628 639 687 749 751 752 808 821 855 893 904 940 945 988 997 1003 1012 1016 1025 1036 1048 1053 1134 1198 1200 1230 1239 1294 1425 1492 1529 1550 1563 1582 1748 1763 1766 1834 1837 1842 1848 1849 1900 1969 2019 2025 2042 2071 2087 2149 2159 2168 2173 2199 2224 2245 2256 2280 2293 2315 2332 2352 2366 2415 2444 2446 2451 2458 2479 2483 2513 2515 *605 2610 2657 2664 2758 2795 2824 2832 2844 2847 2997 3011 3014 3021 3068 3077 3084 3102 3145 3203 3229 3238 3288 3300 3314 3334 3371 3374 3377 3399 3470 3516 3555 3585 3586 3648 3747 3748 3774 3781 3844 3871 3897 3984 4002 4012 4033 4034 4035 4046 4051 4069 4071 4073 4115 4137 4169 4203 4255 4265 4269 4294 4317 4332 4397 4421 4463 4489 4495 4507 4542 4580 4604 4605 4617 4639 4688 4738 4760 4776 4795 7 28 4829 4830 4880 4890 4943 4945 4962 4979 4980 4994 5031 5039 5050 5061 5078 5103 5167 5205 5226 5237 5295 5303 5379 5389 5422 5482 5484 5520 5611 5638 5657 5785 5805 5808 5824 5893 5899 5926 5956 6000 6003 6032 6052 6121 6143 6178 C193 6203 6233 6284 6300 6304 6324 6352 6378 6409 6451 6482 6499 6507 6565 6596 6600 6661 6706 6712 6720 6744 6818 6840 C856 6914 6930 6986 7012 7043 7073 7168 7170 7239 7270 7272 7371 7409 7422 7430 7456 7464 7561 7625 7642 7682 7687 7692 7736 7738 7748 7762 7796 7810 7922 7926 7934 8021 8060 8093 8096 8118 8122 8253 ?320 8379 8421 8445 8460 8481 8522 8538 8548 8573 8575 8654 8665 8669 8691 8724 8749 8759 8871 8927 8982 9105 9129 9134 9232 9236 9301 9338 9345 9390 9406 9429 9457 9484 9485 9487 9495 9502 9575 9593 9610 9617 9629 9725 9729 9733 9847 9848 9872 9874 9916 9956 9974 9984 9995 10017 10058 10082 10101 10140 10146 10150 10163 10194 10197 10215 10240 10282 10360 10365 10434 10442 10457 10470 10488 10536 10592 10640 10697 10715 10731 10744 10774 10783 10794 10809 10815 10834 10924 10931 10971 10976 11011 11014 11026 11038 11047 11111 11146 11175 11192 11263 11273 11282 11290 11304 11332 11347 11349 11382 11389 11398 11410 11424 11433 11475 11486 11509 11529 11544 11571 11585 11601 11663 11674 11700 11723 11742 11760 11803 11824 11846 11863 11889 11891 11925 11961 12005 12009 12059 12085 12094 12097 12192 12202 12227 12253 12257 12274 12396 12427 12440 12472 12500 12556 12570 12584 12680 12775 12801 12817 12822 12849 12920 12937 12979 13015 13025 13031 13091 13146 13215 13229 13266 13301 13372 13402 13421 13469 13473 13436 13492 13534 13566 13668 13700 13715 13742 13763 13808 13821 13832 13845 13855 13896 13898 13985 14023 14025 14030 14032 14048 14061 14083 14119 14136 14163 14247 14251 14259 14273 14288 14303 14336 14353 14426 14433 14446 14457 14469 14554 14628 14641 14649 14660 14661 14680 14682 14735 14761 14768 14788 14798 14802 14853 14876 14972 15023 15036 15044 15049 15113 15116 15121 15157 15170 15250 15274 15296 15307 15318 15361 15367 15478 15511 15516 15517 15634 15657 15770 15813 15836 15845 15858 15874 15880 15949 15956 15958 15969 15989 15999 16035 16048 16109 16188 16215 16251 16270 16299 16331 16333 16396 16445 16448 16498 16513 16521 16548 16565 16578 16604 16605 16643 16645 16672 16681 16715 16728 16729 16746 16768 16777 16782 16786 16792 16796 16353 16888 16938 16977 16996 17007 17034 17071 17109 17115 17127 17184 17199 17208 17221 17238 17240 17270 17348 17350 17382 17390 17405 17430 17454 17459 17472 17514 17551 17631 17632 17642 17673 17683 17688 17730 17747 17750 17812 17820 17888 18069 18074 18077 18100 18186 18201 18275 18295 18349 18430 18444 18493 18504 18506 18517 18528 18552 18560 18580 18669 18736 18766 18782 18339 18862 18871 18908 18932 19126 19159 19136 19195 19197 19230 1S316 19324 19358 19384 19390 19408 19412 19417 19423 19481 19512 19534 19557 19589 19623 19684 19737 19768 19776 19872 19892 19944 19955 19964 19970 20000 20002 20012 20013 20016 20097 20144 20145 20223 20249 20271 20315 20367 20401 20405 20450 20486 20492 20558 20578 20589 20592 20608 20614 20629 20664 20717 20770 20778 20794 20795 20806 20866 20935 20982 20983 Verbet. 3de klasse 1ste lijst: 15863 m. z. 15873.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8