DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD- - PAG. lb DE SMOKKELARIJ AAN ONZE ZUIDELIJKE GRENS. Sigarettenpapier niet meer gewild tengevolge van de nieuwe zegelingsbepalingen. Nn dezer dagen sigarettenpapier niet meer ongezegeld verkocht mag worden en de aanwezige voorraden alleen dan geze geld worden wanneer dekkingsdocumenten overlegd kunnen worden, valt een vermin dering van de smokkelarij in dit artikel te constateeren. Tot voor eenige weken werden regelma tig partijen door de grensbeambten aange haald of „afgeslagen" zooals het in het smokkelaarsjargon heet hoemeer de fa tale datum van 22 Augustus echter nadert, des te minder sigarettenpapier wordt er gesmokkeld, aldus het „Vad." Blijkbaar kunnen de smokkelaars voor dit frauduleus ingevoerd artikel geen vol doende afzetgebied meer vinden, waar mede dus aan den smokkelhandel aan de Nederlandsch-Belgischen grens een klap van beteekenis .toegebracht is. Speciaal 60 ets. sigarettenpapier liet zich door de be trekkelijk kleine verpakking gemakkelij ker smokkelen dan andere artikelen als bijv. suiker en margarine. Toch tiert vooral ook in de beide laatste artikelen de smokkelhandel welig en er is in de Baroni van Breda vrijwel geen ar beidersgezien woor geen gesmokkelde bo ter en margarine wordt gebruikt. En toch is zooals de inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen in de inspec tie Breda onzen correspondent bij een on derhoud meedeelde de frauduleuse in voer in deze inspectie aanzienlijk minder dan die in de inspecties Roosendaal en Til burg. Dit is echter een gevolg van de geogra fische ligging van Breda, dat vergeleken bij Roosendeel en Tilburg betrekkelijk ver van de grens afligt, terwijl de smokkelaars hun beste afzetgebied juist in de steden vin den. De meeste smokkelaars in de inspectie Breda worden dan ook aangehaald in het Z.W. gedeelte der inspectie en het betreft dan meest smokkelaars die in de inspec tie Roosendaal wonen en om een of andere reden gedwongen worden door het gebied van de inspectie Breda te trekken. Voorts wordt ook in het Z.O. nog aan zienlijk gesmokkeld, maar dan betreft het vrijwel steeds smokkelaars uit de buurt van Tilburg of wanneer het smokke laars op groote schaal zijn, die geheele autovrachten overbrengen uit Eindho- Gewijzigde smokkelmethodes. Niettegenstaande het verscherpte toe zicht wordt echter slechts een zeer klein percentage van de fraululeuze invoer aan gehaald, hetgeen wel hoofdzakelijk een ge volg is van de gewijzigde smokkelmetho des. Voorheen bestond een georganiseerde smokkelbende van 15 man uit 13 dagers (die ieder 24 K.G. margarine vervoerden) en 2 voorloopers, die uitzagen of het ter rein veilig was, tegenwoordig bestaat zulk een bende uit 5 of 6 dragers, terwijl de overigen in een wijder .boog het terrein verkennen. Daaraan is het voornamelijk ook te wijten, dat wel smokkelwaar wordt aangehaald, doch dat de smokkelaars als regel in het duister weten te ontkomen. Het percentage smokkelwaar, dat wordt aangehaald, schat de inspecteur der invoer rechten te Breda op niet meer dan 7 pro cent, zoodat wanneer in de inspecties Roo sendaal en Tilburg in één week wordt aan gehaald ruim 5000 K.G. Belgische marga rine en 3000 K.G. melissuiker, dit practisch beteekent dat niettegenstaande het scherpe toezicht in dezelfde week 70.000 K.G. bo ter en 40.000 K.G. suiker hun weg naar Nederland vinden. Het nadeel, dat de bonafidehandel en *s Rijks schatkist daarvan ondervinden is uiteraard groot. Sinds enkele weken is de smokkelarij thans weer uitgebreid met het artikel jon ge haantjes, waarvoor in de steden groote vraag bestaat en die in de Belgische grens streek meer dan de helft goedkooper zijn dan in Nederland. Dit soort smokkelerij geschiedt echter veelal door de kleine individueele smokke- uaars, die voor eigen rekening werken en de gesmokkelde haantjes panklaar langs de huizen uitventen, zeer tot schade van de poeliers, die hun debiet sterk zien ach- teruitloopen. Practisch is aan deze smokkelarij weinig anders te doen dan een nog scherpere grensbewaking. Hiervoor zou echter een leger nieuwe ambtenaren noodig zijn, het geen de Staat zulke bedragen zou kosten, dat het de vraag zou zijn, of in dit geval het middel niet duurder zou zijn dan de kwaal. DE INBRAAK TE KRIMPEN AAN DE LEK Wat de brandkast bevatte In het Buitengewoon Politieblad van 19 Augustus maakt de burgemeester van Krimpen aan de Lek bekend, dat in den nacht van 13 op 14 Aug. 1935 door middel van inklimming van uit een woning in zijn gemeente is ontvreemd een brandkast, inhoudende: 7 pandbrieven a ƒ1000 van de Rotter- damsche Hypotheekbank nos. 334360 CC 3936: 333541 CC 3117: 333542 CC 3118; 332682 CC 2258; 332683 CC 2259: 333120 CC 2696; 309552 J 758; 16 obligaties van diver se Staats- en gemeenteleeningen, t.w. 1000 VA pet. Rotterdam 1926, no. 61798; S 1000 5A pet. Denemarken 1925; no. M. 4598; 500 6 pet. Messageries Maritimes no. OD 1548; 1000, 5 pet. Soerabaja 1927 no. 5416: 1000 6 pet. Parijs Orleans no. 1069: ƒ1000. 4A pet. Rotterdam 1928, no. 344517; ƒ3000 4 pet. Rotterdam 1931 V no. 105294/5; 2000 VA pet. Zuid-Hollandsche Hypotheekbank nos. F 2230/1; ƒ1000 5 pet. Nationale Hypotheekbank, no. A 32076; 3000 4 pet. 's Gravenhage 1931 III, nos. HJ 21, 22 en 23; ƒ1000 VA pet. 's Graven hage 1926, no. 4931; ƒ1600 bestaande uit 11 a 12 bankbiljetten van ƒ100, enkele van 50 en enkele van 25 en 10; een zwart lederen koopmansportefeuille, inhoudende ruim ƒ200 aan bankpapier, bestaande uit 1 van ƒ100 en eenige van ƒ25 en ƒ10; 16 gouden tientjes. Verder eenige halve guldens en enkele oude kwartjes. In de lade ong. 200 aan zilvergeld, bestaande uit rijksdaalders, gul dens, kwartjes, dubbeltjes en centen. Een zilveren beugeltasch met gekleurden zak, versierd met koralen; 6 zilveren lepels; 6 dito vorken; 2 of 3 zilveren taartscheppen, eenige zilveren vleeschvorkjes; een zilve ren soeplepel; een gouden dameshorloge met ronde ketting; 2 flacons met gouden stop; een spaarbankboekje van de Boeren leenbank Krimpen aan de Lek, ten name van N. de Jong, groot ong. ƒ1400; dito spaarbankboekje Boerenleenbank, Ouder kerk aan den IJssel, ten name van Z. J. de Jong, groot ƒ3000; een ten name van Neel- tje de Jong, groot ƒ3000; idem ten name van Jacobus de Jong, groot 3000; idem ten name van Nicolaas de Jong, groot 3000, idem ten name van Adriaan de Jong, groot 3000; een Rijkspostspaarbank boekje, ten name van N. de Jong, groot ƒ200 en vermoedelijk een boekje van ge lijke spaarbank, ten name van Adriana de Jong, groot ong. 1000; een spaarbank boekje van de Bank, Botersloot te Rotter dam ten name van Z. I. de Jong, groot 2400; idem van Neeltje de Jong, groot ƒ2400; en idem ten name van Nicolaas de Jong, groot ƒ2400; een bewijs van lid maatschap van kaasproducenten; eigen domsbewijzen vai de hofstede met lande rijen van N. de Jong, getransporteerd door notaris de Vos te Capelle aan den IJssel in het jaar 1900 of 1901. Verder eigendoms bewijzen van 3 woonhuizen te Krimpen aan de Lek, getransporteerd door notaris Plantinga te IJsselmonde in het jaar 1902 of 1903; eigendomsbewijs van een weiland te Vlaardinger-Ambacht, getransporteerd door notaris baron van der Feltz te Vlaar- dingen in 1925; idem van een weiland te Krimpen aan dg Lek, getransporteerd door notaris van der Leeden te Ouderkerk aan den IJssel, op naam van Neeltje de Jong N. dochter. Eenige verzekeringspolissen. Voornoemde burgemeester verzoekt op sporing en inbeslagneming van het ver miste, alsmede aanhouding en voorgelei ding van de onbekende daders. De eigenaar der brandkast looft een be looning van 1000 uit aan den gene die zoodanige inlichtingen kan verschaffen, welke leiden tot teruggave van het ver miste, alsmede opsporing en veroordee ling van de daders. ONGEWONE DEMONSTRATIE IN GROESBEEK Moeder met vier kinderen legert drie etmalen voor het gemeentehuis Een ongewone demonstratie die reeds eenige dagen heeft geduurd, bracht giste ren beweging in het rustige Groesbeek. Sedert drie dagen n.l. heeft zich voor het gemeentehuis een moeder met vier kinde ren gelegerd om te demonstreeren, wijl zij volgens haar zeggen, te weinig steun ont ving. Aanvankelijk had men niet veel aan dacht aan deze demonstratie geschonken, maar toen het wat erg lang ging duren, trok het van vele kanten de aandacht en van niet geheel onverdachte zijde begon men munt te slaan uit deze eenzame de monstratie. Communisten hielden direct een betoo ging, er werd gefotografeerd en een dame met een blocnote verscheen en had een onderhoud met deze demonstrante, die wel Amerikaansch in haar plan volhardt. Ten slotte heeft de burgemeester de demon strante laten verwijderen, hetgeen al weer nieuw rumoer ontlokte. Het voorbeeld schijnt aanstekelijk te werken, want het heette reeds, dat zij heden met veel versterking zou terugkee- ren. Er is n.l. sprake van dat een groot aantal arbeiders, werkzaam bij de werk verschaffing, gedaan zou krijgen en dan zouden honderd Groesbeekschen de eerste demonstrante voor het gemeentehuis ge zelschapkomen houden. Er is reeds voor politie-versterking ge zorgd, in geval deze honderd dames even Amerikaansch zouden te werk gaan als deze eenzame demonstrante. „Msbd." WATERBALLET TE AMSTERDAM. Gistermorgen te kwart voor twaalf is in het begin van die Haarlemmerstraat bij den Singel te Amsterdam een hoofdbuis van de waterleiding gesprongen. De krachtige straal verwoestte een deel van het plavei sel en het trottoir. Binnen enkele oogen- blikken stond dit gedeelte van de Haar lemmerstraat blank. Weldra waren ambtenaren van de Gem.- waterleiding ter plaatse om de buizen af te sluiten, waarop de herstelwerkzaamhe den een aanvang konden nemen. Het wa ter was op enkele punten zoo hoog geste gen, dat het in de huizen binnendrong. Tegen drie uur in den middag gelukte het de hoofdleiding af te sluiten. Op verschillende plaatsen was intusschen de straat verzakt en het plaiveisel inge stort. Tot driemaal toe geraakten werklie den in de ontstane putten en op een gege ven moment, toen weer een groot stuk straat verzakte, werd een handkar meege sleurd. Deze instorting veroorzaakte een nieuw lek in de Vecht water leiding. De politie heeft het heele verkeer om geleid en zorgde met het oog op het gevaar voor een strenge afzetting. Het tramver keer door deze straat zal vermoedelijk nog enkele dagen gestremd blijven. NEDERLANDER MISHANDELD IN BELGIE. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt: Te Esneux bij Luik, heb ben socialisten een meeting verstoord van katholieke jongeren. De incidenten duur den ook op de straat voort. De socialisten traden daarbij bijzonder brutaal op en mo lesteerden ook de voorbijgangers die met partij voor hen wilden kiezen. Onder de zen betond zich een Nederlander, wiens naam wij niet hebben kunnen vernemen. Hij werd vrij ernstig over geheel het lichaam verwond. Proces-verbaal werd te gen enkele roode belhamels opgemaakt. VLIEGTUIG VERLIEST EEN ANTENNEKOGEL Zaterdag was de 69-jarige J. F. v. D. in zijn tuintje aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam aan het werk, toen plotseling een stuk lood, waaraan een eind koperdraad, naast hem neerviel. Hij vermoedde, dat het afkomstig was van een vliegtuig, dat juist boven hem passeerde, wat inderdaad het geval bleek te zijn. De politie, wien hij het geval was gaan vertellen, heeft zich in verbinding gesteld met Waalhaven, vanwaar de mededeeling werd gedaan, dat juist een watervliegtuig was binnengekomen, waarvan de piloot gerapporteerd had, dat hij den antenne kogel van zijn vliegtuig verloren had. SPORT NIEUW WERELDRECORD 4 X 200 M. VRIJE SLAG. Tijdens den wedstrijd JapanAmerika. Tijdens den gisteren gehouden landen- wedstrijd JapanAmerika te Tokio, ver beterde de Japansche estafetteploeg, be staande uit de zwemmers Yusa, Ishiharada, Makino en Negami, het wereldrecord 4 x 200 Meter vrije slag door dezen afstand af te leggen in den tijd van 8 min. 52.2 sec, Het oude wereldrecord stond ten name van Japan met een tijd van 8 min. 58.4 sec. gevestigd door de zwemmers Miyaza- ki, Yusa, Toyoda en Yokoyama op 9 Aug. 1932 te Los Angeles. Op dezen derden dag der ontmoeting wonnen de Japansche zwemmers 3 van de vier nummers, waardoor Japan leidt met 36 tegen 27 punten. De 100 Meter vrije slag werd gewonnen door den Amerikaan Fick, terwijl het nummer 200 Meter rugslag voor den Japanner Yoshida was. Voorts won Negami de 800 Meter, vrije slag. WATERPOLO DE ZIJL I—MAAS I 0—7. Gisterenavond speelde de Zijl I een wei nig succesvollen wedstrijd tegen een vol ledig Maas-zevental, waarbij de gasten door betere schotvaardigheid en zuiver plaatsen een groote overwinning wisten te behalen. Het begin is geheel voor de gasten, maar Rameau redt een paar maal verdienstelijk. Even laat Lepelaar zijn man vrij, een snelle rush volgt en opnieuw moet Rameau zijn talenten toonen. Toch weet Maas spoe dig door H. van Senus de leiding te ne men (01), terwijl even later een goede doorslag-bal van hem den stand op 02 brengt. Goed opzwemmend kan Blansjaar een ver hoog schot lossen, maar de keeper redt goed. Wanneer Rameau verkeerd uit plaatst brengt Maar nog voor rust den stand op 03. Direct na de tweede helft lost Lepelaar een goed schot, dat via de lat achter gaat. Dan ontstaat een voortdurend overwicht van Maas, waarbij de Zijl bijna niet los kan komen, totdat de linksvoor 04 scoort. Maas blijft sterker, vooral waar de thuis club de enkele kansen door slecht plaatsen niet weet te benutten en als na een snelle rush Rameau ten koste van een corner redt, is spoedig de stand 05. Nog even een snelle aanval der thuisclub, maar als deze is afgeslagen gaat H. van Senus er nog maals tusschen uit en geeft Rameau geen kans (06). De thuisclub maakt tegen het einde nogmaals een fout en laat Maas even los, waarna de rechtsvoor voor het laatst Rameau passeert (07). Scheidsrechter C. de Reede leidde tot aller genoegen. S.Z.C. I—DE ZIJL I. Promotie en Degradatie. Morgenavond speelt de Zijil I te Schie dam haar tweeden wedstrijd voor de pro motie en degradatie competitie tegen S.Z.C. I. Een gelijk spel is voor onze stadgenoo- ten reeds voldoende om zich in de tweede klasse te handhaven. Hoewel dit resultaat zeer zeker verkregen kan worden, is het ab soluut noodzakelijk, dat zij de tegenpartij niet onderschat en zich tot het uiterste geeft. Bij een nederlaag van de Zijl eindigden S.Z.C., Poelmeer en De Zijl gelijk en zijn beslissingswedstrijden noodig. De stand is thans: gesp,gew.verl.gel. v.t.pnt. De Zijl I 1 1 7—1 2 Poelmeer I 2 11 48 2 S. Z. C. I 1 1 1—3 0 LAWNTENNIS OM DEN WIGHTMANBEKER. De Vereenigde Staten winnen met 43. De Aimerikaansche damesploeg heeft te New York den Wightmanbeker gewonnen door een 43 overwinning op Engeland. Naar bekend luidde de stand na den eer sten dag 21 voor Engeland. Op den twee den dag wonnen de Amerikaansche speel sters alle drie enkelspelen, zoodat de stand 42 voor de Vereenigde Staten werd. Het laatste dubbelspel werd nog door Engeland veroverd, zoodat de eindstand 43 voor de V.S. werd. De resultaten van den tweeden dag wa ren: Enkelspelen: Mevr. Ethel Burkhaxdt Ar nold sloeg mej. Kay Stammers (A.) 62, 16, 63. Helen Jacobs (V.S.) sloeg Do rothy Round (E.) met 63, 62. Mevr. Palfrey Fabyan (V.S.) sloeg mevr. Mud- ford-King (E.) 6—0, 6—3. Dubbelspel Lyle en mej. Dearman (E.) sloegen mej. Babcock en mevr. Andrus (V. S.) met 3—6, 6—4, 6—1. CRICKET DE VIJFDE TESTMATCH TE LONDEN. Gistermorgen zetten de Zuid-Afrikanen het batten in de eerste innings van de vijfde testmatch EngelandZuid Afrika voort. De wedstrijd was Zaterdag gestaakt op den stand 297 voor 6 wickets. In deze eerste innings sloegen de Zuid-Afrikanen 476 runs bijeen. De scores waren: Viljoen c Clay b Read 60. Ralton c Robins b Read 117. Vincent b Robins 5. Langton not out 73. Crips c Ames b Bowes 0. Extra's 18. Deze innings zan Zuid Afrika is wel bij zonder fraai verloopen. Na de lunch kwamen de Engelschen aan bat. Zij maakten in de eerste innings 313 voor 4 wickets. De soores waren: Bake wel c. Cameron b. Langton 20. Mitchell b. Crisp 40. Wyatt c. Cameren b. Vincent 37. Hammond Stumped Cameron b. Vine. 65. Leyland not out 119. Amers not out 25. Extra's 7. WIELRENNEN DE REVANCHES DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM Op Woensdagavond zoowel in de sprint als bij de stayers. Op Woensdagavond 21 Augustus vinden op de Stadionwielerbaan te Amsterdam de revanches plaats van de wereldkam pioenschappen der sprinters, zoowel ama teurs als professionals, en der stayers. Al deze wedstrijden worden op één avond ge houden, waardoor men wel een buiten gewoon interessant programma heeft kun nen samenstellen. In den stayerswedstrijd, te verrijden over 100 K.M. in é°n rit, zullen starten de we reldkampioen 1935 Brussel de Franschman Lacquehaye, voorts Metze tweede aanko mende te Brussel en wereldkampioen 1934, de derde aankomende te Brussel de Belg Ronsse, de vijfde Severgnini (Italië), als mede de Nederlandsche stayers van der Wulp, Blekemolen en Cor Wals. Bij de professionals starten in de sprint Scherens(België) wereldkampioen 1935 alsmede de drie anderen uit de halve fi nales Richter (Duitschland), Gerardin (Frankrijk) en Michard (Frankrijk) zoo dat de spannende ritten van Brussel op de Amsterdamsche Stadionbaan wel herhaald zullen worden. Bij dit viertal komen nog van Egmond de Nederlandsche kampioen en van den Heu vel die het nog het verst van de Neder landsche profs te Brussel heeft gebracht. Besloten is om deze sprintwedstrijden te verrijden in 15 matches a deux, hetgeen de sportieve waarde ten zeerste vergroot. De wereldkampioen der amateurs, de Duit- scher Merkens verschijnt te Amsterdam om te trachten zijai meerderheid te bewijaen tegen nummer 2 en 3 der kampioenschap pen, onze landgenooten van Vliet en van der Vijver. Als vierde rijdt mee de Haar lemmer Ooms. Ook in deze revanchewed strijden zullen matches a deux wonden verreden. Een eerewedstrijd staat voorts op het programma, te rijden door de oude gar de van 1883 tot 1893. Een afvalwedstryd en een tijd-race worden gehouden, terwijl ten slotte een drietal amateurs zal trach ten het wereldrecord over de halve En- gelsche Mijl op hooge bicycle te verbete ren. Dit record staat sedert 1892 met een, tijd van 1 min. 12 1/5 sec. ten name van den Franschman Protin. De wedstrijden vangen om acht uur aan. DE GOUDSCHE ZESDAAGSCHE. Op den laatsten avond der Goudsche Zm- daagsche was de atmosf eer met spanning j$e laden. Van den aanvang af werden vlucht pogingen ondernomen. Geen der koppels nam echter eenige risico, zoodat de jachten telkens van korten duur waren. Vooral de Goudsche favorieten vielen in het begin herhaaldelijk aan. In het bijzonder Bies heuvel toonde zich strijdlustig en geweldig op dreef. BakkerCommers waren even wel op hun qui-vive en daar Cattel er be langrijk minder in was dan zijn koppel-ge noot, wasten de Brabanders de aanvallen telkens te weerstaan. In de eerste drie klassementen kon de Goudsche ploeg dank zij een tweetal bijzonder fraaie races van, Biesheuvel, 9 punten op hun onmiddel lijke concurrenten inloopen, waardoor, daar er dezen avond 8 klassementen wer den verreden, de spanning danig venhoogd werd. De derde Brabander in het veld, Til- lieu, hielp de leiders echter een handje, zoodat ook deze aanval geen resultaat had. Het einde van den avond bracht dan ook een overwinning voor Bakker—Commers en ontegenzeggelijk verdiend. Zij waren vooral door de sprintcapaciteiten van Bak ker beslist desterksten. Minstens even ver diend was de, alleen met punten - achter stand, tweede plaats van BiesheuvelCat tel, die eveneens sterk en fraai hebben ge reden. Van deze zoo succesvol verloopen Zesdaagse he, die vooral de laatste drie avonden zeer veel belangstelling had, wordt a.s. Zondagmiddag in een 100 K M koppelwedstrijd revanche gegeven. De eindstand luidt: 1. BakkerCommers 85 p., 2. Biesheu vel—Cattel 54 p. Op 1 ronde 3. HomroiB- Althuizen 28 p.; op 2 ronden 4. Schoner- marek—van Amsterdam 62 p.; 5. Verschoor —Peek 12 p.; op 3 ronden 6. v. d. Leur— Meinders 34 p.; 7. Tillieu—Vermeer 22 p. In totaal werd in 6 avonden (12 uur) af gelegd 487.811 K.M. VOETBAL Neder!aagwedstrijden C. G. W. Gisteren speelde C. G. W. I een zeer span- nenden wedstrijd tegen Fabrieksarb. L Rust ging in met 00. Daarna namen de gasten de leiding en vlak voor 't einde maakte C. G. W. gelijk 1—1. Vrijdagavond 6.45 uur speelt C. G. W. II tegen Ons Clubje IL POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met jonge duiven vanuit Mons (België) afstand ruim 191 K.M. In concours waren 139 duiven. Zij werden al daar in vrijheid gesteld te 8 uur met Z.O. wind, licht bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 11 uur 2 min 7 sec. en had het traject gevlogen met een gemid delde snelheid van 1049 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel bereikte het hok te 11 uur 41 min. 46 sec. en had gevolgen met een gemiddelde van 868.09 Metger per minuut. Tijdens sterk onweer en hevige slagregens kwamen bij velen de vogels thuis. De uitslag was: U. de Vries 1, 11, 19, 24 en 28. A. rAmi 2, 3, 5, 14, 18 en 23. K. Scheffer 4, 20. J. H. Groeneveld 6, 7, 8, 13 en 22. L. H. de Klei ne 9. L. J. Raaphorst 10, 17. W. Florusse 12, 15 en 16. K. I. Waasdorp 21 en 25. M. de Haan 26. C. Versteeg J-r. 27. Potjeverdrie...... die appelwijn is koppiger, dan ik gedacht had. (Fliegende Blattetf? HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 173. Maar toen het avond werd en het zeemonster ner gens een goed heenkomen kon vinden kwam bet uit zich zelf terug. Het rolde zichzelf ineen en sliep in. Nu bleek hoe groot het beest was want het stak een heel eind door het huisje heen. 174. Eindelijk waren Drein en Piet zoo ver dat ze het zeemonster in een goederenwagen achter een trein moch ten aanhaken. Maar dat was ook weer niet, want nauwe- lyk was de trein vertrokken, of het zeemonster duwde den achterwand al uit den wagen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10