MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 23. Berg (Zweden) tijd 4 uur 42 min. 56 s. Alle andere renners hebben den strijd gestaakt. De Profs. De beroepsrenners gingen om half één op weg met 29 man. Het weer was uitstekend en de belangstelling zeer groot. Bij den start waren ongeveer honderdduizend toe schouwers aanwezig, welke getal tijdens den wedstrijd aangroeide tot 150.000! Tribunetrap ingestort. Nauwelijks was de strijd aangevangen of er deed zich een incident voor. Een kleine trap, welke naar de tribune leidde, stortte in, waarbij tien personen werden gekwetst. Een hunner brak een been en een voet, een tweede brak een voet. Beiden zijn naar een der ziekenhuizen te Namen vervoerd. De acht andere gewonden konden ter plaatse worden behandeld. Het parcours had een lengte van 216 K.M., gelijkstaande met zestien ronden. In de eerste ronde had de Duitscher Kyewski aanvankelijk de leiding. Bij de eerste afdaling werd een snelheid bereikt van 55 K.M. per uur. In de tweede ronde kwam de Italiaan Guerra, die tot dusver op den achtergrond was gebleven, naar voren en nam de lei ding, tesamen met den Belg Rebry. Na de tweede bocht te Sart St. Laurent ontsnap ten de vier renners Amberg (Zwitserland), Archambaud (Frankrijk) Danneels (Bel gië) en Clemens (Luxemburg). Het tempo werd nu versneld Bij het passeeren van de tribunes hebben de leiders een voorsprong van 32 sec. Tijd van de tweede ronde 21 min. 8 sec., gem. 38,328 K.M. per uur. In totaal: 42 min. 36 sec., gem. 37,880 K.M. per uur. renners aan den kop, n.l. Clemens, Aerts en de Italiaan Olmo er in uit het peleton te ontsnappen en zich bij de leiders te voe gen. Bij het passeeren der tribunes gingen vijf renners aan d enkop, nl. Clemens, Aerts, Danneels, Olmo en Amberg, 1 min. 40 sec. later gevolgd door de Nederlandsche ren ners Heeren en Stuyts en den Zwitser Egli. De Italiaan Bini en de Franschman Le Greves kwamen 2 min. 5 sec. later binnen en nog 10 sec. later arriveerde de groep. In de vijfde ronde liep Bini weg uit het peleton. Er ontspon zich een formidabele jacht, waarbij ook de Australiër Opper mann, Egli en Le Greves zich losrukken. Door al deze jachten werd het achtervol gend peleton in twee groepen verdeeld. Te Floreffe hadden intusschen de leiders hun voorsprong reeds vergroot tot 2 mm. op de groep met Opper man n aan het hoofd en tot 2 min. 20 sec. op die, welke aange voerd werd door den Franschman Speicher. Bij het passeeren der tribunes bedroeg de voorsprong van de leiders 2 min. 20 sec. op Stuart (Australië), Heeren, MilQiken (Australië), Mersch (Luxemburg), Speicher Le Greves en Bini, 25 sec., daarna gevolgd door Montero en Archambaud. Tijd der vijfde ronde: 22 min. 6 sec., gem. 36,377 K.M. per uur. Totale tijd: 1 uur 48 min. 31 sec., gem. 37.321 K.M. per uur. Rebry, die den moed niet had laten zak ken en een achtervolging inzette, haalde de groep na eenigën tijd in. Boven op den heu vel kreeg Middelkamp een lekken band, waardoor hij terrein verloor. Bij de tribunes hadden de leiders een voorsprong van 2 min. 6 sec. Tijd zesde ronde: 22 min. 36 sec., gem. 35,840 K.M. per uur. Totale tijd: 2 uur 11 min. 7 sec., gem. 37,066 KM. per uur. In de volgende ronde begon de afstand tusschen de beide peletons zienderoogen te verminderen. Te Floreffe bedroeg het verschil tusschen leiders en achtervolgers 1 min. 30 sec. en op het einde van de achtste ronde was dit reeds verminderd tot 1 minuut. Heeren be vond zich op dat moment in het eerste pe leton, terwijl Stuyts een achterstand heeft van 5 min. 20 sec. en Middelkamp van 11 mih. 25 sec. De achtste ronde werd gereden in 23 min. 28 sec., gem. 34,717 KM. per uur. Totale tijd: 2 uur 57 min. 46 sec., gem. 36,452 K.M. per uur. In de negende remde kwamen de achter volgers met een geweldig tempo opzetten, onder leiding van Speicher en Le Greves en verkleinden hun achterstand tot 30 sec. Een prachtige jacht! Intusschen gaf Mid delkamp op. Op de helft van den klim werden de leiders tenslotte ingehaald, dank zij het goede rijden van Montero, die schit terend doorzet en als eerst geheel alleen de tribunes passeert, met 10 sec. voorsprong op Aerst en 35 sec. op Mersch, Speicher en Heeren. Op 4 min. 20 sec. volgde Dunder (Oostenrijk). De Belg Rebry giaf na deze ronde op. Tijd van de negende ronde: 23 min. 54 sec., gem. 33,891 KM. per uur. Totale tijd 3 uur 21 min. 40 sec., gem. 36,148 K.M. per uur. In de volgende ronde kwamen Olmo en Heeren te vallen. Onze landgenoot had een wonde aan de arm opgeloopen en was hier door gedwongen van verdere deelneming aan den strijd af te zien. Hetgeen te meer te betreuren was, aangezien hij een zeer goede positie innam. Zijn fiets werd geheel vernield. De leiders maakten van de omstandig heid, dat de Italiaan, een zeer geducht tegenstander, gevallen was, gébruik door onmiddellijk hun tempo te versnellen. Dan slaagden Montero en Aerts er in te ontsnap pen. De overigen bleven echter niet ach ter en vergrootten ook hun snelheid, zoo dat er in flink tempo werd gereden. Te Floreffe hadden de twee leiders een voorsprong van 50 sec. Bij de tribunes be droeg deze 1 min. 15 sec. Olmo had toen een achterstand van 4 min. 45 sec. In de elfde ronde gaf Olmo, die blijkbaar geen kans meer zag, zijn achterstand te verkleinen, op. Aerts en Montero bleven schitterend aan den kop rijden. Te Flo reffe hadden zij een voorsprong van 1 min. 40 sec. op het peleton, bestaande uit Le- greves, Danneels, Amberg, Oppermann, Clemens, Bini, Mersch en Speicher. Voor de tribunes bedroeg de voorsprong van de leiders 1 min. 45 sec. In deze ronde besloten ook op te geven de renners Spei cher en Oppermann. De wedstrijd werd nu een echte afval race. In de twaalfde ronde staakte de Duit scher Hodey den strijd. Aerts en Montero hadden bij het passeeren van de tribunes een voorsprong van 2 min. 35 sec. In de dertiende ronde behielden Aerts en Montero nog steeds de leiding. Hun voorsprong groeide aan tot 3 min. 20 sec. De achtervolgers waren niet uit het veld geslagen, doch zetten er alles op om de lei ders in te halen. Tijdens de veertiende ronde begon het te regenen. Montero zakte plotseling af en Aerts ging er dadelijk alleen van door. Hij kreeg een voorsprong op Montero van 1 min. 15 sec. bij het passeeren van de tri bunes. In de vijftiende ronde was de voorsprong van Aerts op Montero aangegroeid tot 2 min. 15 sec. Die op Danneels bedroeg 4 min. 15 sec. Het peleton, bestaande uit zes ren ners, hield goed vol en reed in snel tempo. Daarna brak de laatste ronde aan. De po litiemacht bij de finish werd zeer ver sterkt. Het aantal toeschouwers was inmid dels aangegroeid tot twee honderd duizend! Er heerschte geweldige geestdrift. Het ge juich en gejubel om de overwinning van Aerts, die nu wel zeker was, was niet van de lucht. Inderdaad verscheen Aerts ge heel alleen en als glorierijk overwinnaar ging hij over de eindstreep. Niettegenstaande de enorme politiemacht, was het publiek niet te houden. Het be stormde den weg, zoodat de aankomst van de renners uitermate werd bemoeilijkt. Jan Aerts had een donderende ovatie in ontvangst te nemen. Toen hij van zijn fiets stapte omhelsde hij zijn vrouw en kinderen, die getuige waren van den spannenden strijd. Het resultaat was: 1. J. Aerts (België), wereldkampioen, tijd 6 uur 5 min. 19 sec., gem. 35.476 K.M. per uur. 2. Montero (Spanje) achterstand 2 min. 55 sec. 3. Danneels (België) achterstand 9 min. 88 sec. 4. Bini (Italië) achterstand 11 min. 3 sec. 5. Amberg (Zwitserland) achterstand 11 min. 8 sec. 6. Mersch (Luxemburg). 7. Clemens (Luxemburg). 8. Opperman (Australië). 9. Bautz (Duitschland). 10. Kyewski (Duitschland). 11. Bulla (Oostenrijk). De laatste ronde werd afgelegd in 23 min. 35 sec., gem. 34,732 KM. per uur. Totale tijd 6 uur 5 min. 19 sec. „SWIFT". Gistermorgen zouden de „Swiff'-renners een wedstrijd rijden over 60 K.M. door de A-klasse en 30 K.M. door de B-klasse. Bij den start te Leiderdorp gaven de B-klassers te kennen ook de 60 K.M. te willen rijden, hetwelk werd goedgevonden. Te kwart voor tien werd het sein vaft ver trek gegeven en spoedig lagen alle ren ners op volle toeren. Bijna een kwartier daarna werden zij door den heer C. van Amsterdam Sr. per auto gevolgd, en na een snelle achtervolging kregen we nabij Alphen Groeneweg te pakken, die een lek ken band had gekregen en terugkeerde Nabij Zwammerdam, waar de weg zich splitste, waren de renners linksaf gegaan in plaats van rechts en toen dat eenmaal bekend was wilden zij liever doorrijden, waardoor ze nu een afstand maakten van bijna 85 K.M. Allen hadden er zoo'n plei- zier in, dat ze met een gemiddelde snelheid van bijna 33 K.M. er van langs trokken en er niet een de kans kreeg er tusschen uit te gaan, totdat er regen kwam. Bij Zwam merdam kwam er een kleine scheiding en hier was het dat Mens los moest laten. Als tweede raakte Bakker los en zoo bleven er 4 renners over, die hoewel de regen nu bij stroomen neerviel moedig bleven doorzet ten. Het werd een beslissing in de sprint. Als uitslag konden wij noteeren: 1. J. Riethoven Adrzn.; 2. J. v. Wezel; 3. A. v. Egmond met onderling gering verschil; 4. W. v. d. Berg met bijna 20 Meter; 5. W. Bakker 1 m. 20 s.; 6. W. Mens, bijna 10 min. achter. Direct bij aankomst werden de renners door Mevr. v. Amsterdam allen van droge onderkleeding voorzien en onthaald op eenige koppen koffie, waarvoor haar een woord van dank werd gebracht. Hierna gingen allen huiswaarts, en was het of ze een wedstrijd hadden gereden bij de mooiste weersgesteldheid. Bij den 6 avondwedstrijd op de Goud- sche Wielerbaan is de stand op heden na den 5en avondy dat A. v. Amsterdam Schönemarck met 46 pnt. de 4e plaats be zetten; J. VerschoorPeek met 10 pnt. de 5e plaats. J. Riethoven behaalde gisteren in een 120 K.M. wegwedstrijd te Gorinchem den 2en prijs afd. profs, en onafhankelijken; Chr. Vink in den 60 K.M. wedstrijd afd. amateurs ook te Gorinchem, eveneens de 2e plaats. We vermelden nog dat ze per fiets heen en terug waren gereden. Donderdag a.s. starten J. RiethovenJ. Verschoor in de koppelrace te Apeldoorn; Zaterdag as. starten J. Riethoven, R. v. Aart, A. v. Amsterdam, Chr. Vink en W. Severijnen in den wegwedstrijd „de ronde van Eichelshoven". NIEUW SWIFT. Gistermorgen hield bovengenoemde ver- eeniging voor de competitie een tijdrace. Allereerst startten de A-klassers en de ren ners der overgangsklasse. Trots een ster ken wind en hevigen regen werd er zeer snel gereden. De uitslag was: 1. J. Sc hui ler, 1 uur 31 minuten en 37 sec. 2. C. Ver burg 1 u. 32 m. 27 sec. 3. Ab. Strijk 1 u. 33 m. 46 sec., 4. R. Riethoven 1 u. 54 m. 5 sec. 5. T. de Roode 1 u. 35 m. 17 s., 6. K. de Haas 1 u. 37 m. 59 s., 7. W. Scheffelaar, op gegeven. Overgangsklasse: 1. C. van Die- men, 1 uur 48 min. 40 sec. 2. T. van Rooyen 1 u. 39 m. 17 s. 3. J. Geertsma, opgegeven. Voor de B-klassers ging de strijd over een afstand van 40 K.M. J. Benning be wees hier wederom dat hij zeer goed op eigen kracht kan rijden door de eerste plaats te bezetten. J. Ribot had pech daar hij evenals v. Rooyen voor de brug moest wachten, hetgeen wel twee minuten opont houd veroorzaakte. De renner Molenkamp welke heden voor het eerst startte, kwam jammer genoeg te vallen, hetgeen ook hem een paar minuten scheelde. De uitslag was: 1. J. Benning, 1 uur 15 minuten 34 seconden. 2. J. Sinteur, 1 u. 17 m. 40 s., 3. J. Ribot 1 u. 18 m. 2 sec. 4. P. W. van Deventer, 1.18.31. 5. A. Lodewijks 1.19.12. 6. J. Brosius 1.22.31. 7. Molenkamp 1.25.56. In de C-klasse ging het over 20 K.M. waarvan de uitslag was: 1. J. F. Hintzber- gen, 2. W. Rijsbergen, 3. W. v. Rooyen. Dinsdagavond rijden de Overgangsklasse en de B-klasse team-wedstrijden. De start vindt plaats om zeven uur precies aan de Zijl. DE REVANCHE DER WERELDKAM PIOENSCHAPPEN STAYERS. Lacquehay wint wederom. De 6 deelnemers aan de finale van de we reldkampioenschappen der stayers te Brus sel kwamen gisteren in een revanche-wed strijd over 100 K.M. op de Pare des Princes Baan te Parijs aan den start, waarbij als zevende man deelnam de Engelschman Grant. Lacquehay won ook thans, zij het met gering verschil voor den Duitscher Metze, terwijl Lohmann derde werd. De Belg Ronsse en de Franschman A. Wambst eindigden resp. als zesde en zevende op 14 en 29 ronden achterstand, hetgeen ver oorzaakt was door banddefect en motor- pech. Het resultaat was: 1. Lacquehay (Frankrijk), tijd 1 uur, 21 min. 11,4 sec.; 2. Metze (Duitschland) op 10 M. achterstand. 3. Lohmann (Duitsch land) op 100 M. achterstand. 4. Grant (En geland) op 300 M. achterstand. 5. Severg- nini (Italië) op 3 ronden achtstand. 6. Rons se (België) op 14 ronden achterstand. 7. A. Wambst (Frankrijk) op 29 ronden ach terstand. AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN NICE. Nuvolari winnaar met Alfa Romeo. Gisteren werd de Groote Prijs van Nice verreden over een afstand van 321,4 K.M. door de straten van de stad Nice. De Alfa Romeo-coureur Nuvolari won dezen belang rijken strijd in den tijd van 2 uur 46 min. 46,2 sec. d.)v.z. met een gemiddelde uur snelheid van 104 K.M. Voor de derde maal werd deze race te Nice gehouden en ook nu weer was de be langstelling voor deze koers groot. Het circuit was 3,214 K.M. lang en moest 100 maal worden gereden. Deze wegwed strijd mag wel als een der merkwaardigste van de wereld worden beschouwd. Een ge deelte van het circuit leidt langs de Mid- dellandsche Zee, ook de bekende Promena de des Anglais is in het circuit opgenomen. In totaal liggen er zeven bochten in, waar van twee haarspeldbochten. In totaal start ten 18 coureurs, waaronder de beste Fran- sche, Italiaansche, Engelsche en SpaanscHe renners. Chiron op Alfa Romeo en Nuvo lari op Alfa Romeo lagen afwisselend aan den kop, gevolgd door Dreyfus met Alfa Romeo, Etancelin met Maserati, Sommcr met Alfa Romeo, Shuttleworth met Alfa Romeo en Zehender met Maserati. Nuvolari maakte dezen dag de snelste ronde, namelijk met een gemiddelde uur- snelheid van 110 K.M. Het resultaat was: 1. Nuvolari met Alfa Romeo, tijd 2 uur 46 min. 36,2 sec. over 321,4 K.M. Gemiddelde uursnelheid 104 K.M. 2. Chiron met Alfa Romeo, tijd 2 uur 46 min. 44,6 sec. 3. Drey fus met Alfa Romeo 2 uur 46 min. 45,1 sec. 4. Sommer met Alfa Romeo 2 uur 54 min. 34,2 sec. 4. Zehender met Maserati. DE CLUBREIS DER K. N. A. C. NAAR HONGARIJE. De deelnemers vertrokken. Babberich, 17 Augustus. 85 personen in 35 auto's, allen gewapend met K. N. A. C.-wimpels spoeden zich on der een hemel, die teekenen van opklaring begint te vertoonen langs den weg, die Arnhem met Dusseldorf verbindt. Het zijn de wagens van de deelnemers aan de j aar lij ksche groote Clubtocht der Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, die hier mede de eerste étappe afleggen van een drieweeksche reis naar Hongarije, welke in groote trekken langs de volgende route zal voeren: Koblenz, Rothenburg, Salzburg, Linz, Weenen, Boedapest, Lillafured, De- breczen, Siefok, Gratz, Zeil am See, Mun- chen, Freudenstadt, Wiesbaden, Adenau, Maastricht. De deelnemers zijn gisteravond in één der zalen van Restaurant „Royal" samen gekomen om kennis te maken en den lei ders gelegenheid te geven hen een en an der omtrent de reis mede te deelen. Bij die gelegenheid heeft de algemeene leider, de heer G. J. van Wickevoort Crommelin de deelnemers toegesproken om ieder welkom te heeten en vreugde en succes op de toe komstige reis toe te wenschen. Vervolgens heeft nog het woord gevoerd de heer Tulp, als afgevaardigde van het Oosten- rijksche Ministerie van Handel en Ver keer, die het betreurde, dat de K. N. A. C.- leden slechts korten tijd in Oostenrijk zou den vertoeven, „want", zoo verklaarde spreker „de Oostenrijksche bevolking heeft nog niet vergeten, wat zij den Hollanders verschuldigd is." Hij was overtuigd, dat den K. N. A. C - leden in Oostenrijk een warme ontvangst ten deel zou vallen en hoopte, dat ondanks het korte onderhoud vele deelnemers als vurig propagandist voor Oostenrijk in Ne derland zouden mogen terugkeer en. Dank zij de uitgebreide voorzorgsmaat regelen verloopen de grensformaliteiten rustig en snel, mede door de aanwezigheid van den heer Wirtz, bestuurslid van de D. D. A. C., die ter ontvangst van de K. N. A. C. bij het binnekomen in Duitschland aan wezig is. Over enkele uren hoopt men voor de lunch in Dusseldorf te zijn, waarmede de morgenétappe is beëindigd. En dan.... Full speed Hongarije waarts. DE N. L. PLAAT IN BELGIE. De K. N. A. C. schrijft ons: Hoewel de Belgische autoriteiten het eenigen tijd gelden wel door de vingers za gen als Nederlandsche auto's op Belgisch grondgebied rijdende, de voorgeschreven N. L.-plaat niet voerden, blijkt thans, dat hierop een uiterst scherpe controle wordt uitgeoefend. Van verschillende zijden bereiken de K. N. A. C. hieromtrent mededeelingen en de boete, welke in vele der gevallen moet worden betaald schijnt niet gering te zijn. In verband met het drukke automobiel- verkeer tusschen Nederland en België, dat juist in dezen tentoonstelingstijd zoo bij zonder intensief is, lijkt het raadzaam de aandacht van de betrokken landgenooten op deze kwestie te vestigen. Alvorens met de automobiel naar België te reizen lette men er op, dat de N. L.-plaat aanwezig is! VOETBAL DISTRICTSWEDSTRIJD D. H. V. B.- ELFTALLEN HAARLEM—LEIDEN. Op Zondag 8 September a.s. is bovenver melde wedstrijd vastgesteld op het B. S. M.- terrein te Bennebroek nam. 2.30 uur. Het is geruimen tijd geleden, dat wij een dergelijke ontmoeting hebben gezien van ons D. H. V. B.-elftal. Vandaar deed het ons een genoegen een uitnoodiging te ontvan gen van Haarlem. Om het D. H. V. B.-elftal zoo goed mo gelijk te doen samenstellen zal op 1 Sep tember a.s. een proefwedstrijd worden ge speeld tusschen een A en B-elftal (op na der te bepalen terrein) op dat de elftalcom missie een behoorlijke keuze kan doen. Wij vragen aan de vereenigingen haar vole medewerking tot het slagen van dezen wedstrijd, dat wil zeggen, zorg te dragen, dat de spelers, die voor den proefwedstrijd worden gekozen en daarna voor het defini tieve elftal, allen present zijn. Wij komen hier nog nader op terug. De vereenigingssecretarissen worden be leefd verzocht uiterlijk Donderdag 22 Aug. as. aan de elftal-commissie op te geven twee spelers welke eventueel voor de sa men te stellen elftallen in aanmerking kun nen komen met opgaaf op welke plaast zij kunnen uitkomen. Deze opgaven moeten gezonden worden aan L. J. v. d. Meer, Vin ken! aan 41, Noordwijk. De juniorencompetitie. Voor twee weken geleden hebben wij reeds gepubliceerd, dat de ledenlijsten voor de junioren voor 18 Augustus 1935 aan on derstaand adres moesten worden opgezon den. Hieraan hebben slechts 4 vereenigin gen voldaan, zegge vier. Waar blijven de andere? Op de jaarvergadering van 28 Juli j.l. is de vraag gesteld, of de competitie voor de junioren tijdig zou aanvangen. Ons antwoord was, in dien u medewerkt. Nu vragen wij: is dit medewerking? Vergeet niet heeren secretarissen, dat wij al de juniorenligitimatiebewijzen moeten vernieuwen. Dit geeft veel werk. Dan volgt nog de indeeling enz. Er is nog heel wat voorbereiding noodig om de competitie tijdig te doen aanvangen,- daarom moet u actief zijn. Wij geven alsnog de gelegenheid tot en met 22 Augustus a.s. Donderdag om uw ledenlijsten op te zenden, daarna wordt be boet met ƒ2.50. H. Hoogervorst, Comp.leider. R.K. Sportver. „Foreholte". Gisteren hebben de bekerwedstrijden een aanvang genomen. De eerste wedstrijd, die was vastgesteld was Van Nispen II—WVL II. WL liet echter op zich wachten, zoo dat Van Nispen gemakkelijk won (50). Daar een talrijk publiek was komen opda gen, was ons tweede elftal dadelijk bereid om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen, welke door ons tweede elftal met 40 werd gewonnen. Om 3.30 traden in het strijdperk Foreholte IVVSB I. De Bavo- menschen verschenen met 10 man. Ondanks dait, zijn we toch getuige geweest van een mooien sportieven wedstrijd. Na een vin- nigen strijd wist ons 1ste elftal met 51 te winnen, zoodat ons 1ste elftal in de win naarsronde komt op Zondag 8 Sept. De scheidsrechters van de beide wedstrijden leiden zeer goed. Hierna kregen we nog een wedstrijd nJ. het derde elftal tegen de scheidsrechter, welke eindigde in het voor deel van de scheidsrechters (40). Zoo is dan den eersten wedstrijddag ver loopen en we hoopen, dat ook de volgende Zondagen een succes mogen worden voor onze vereeniging. Voetbalver. „Van Nispen". Zondag speelde van Nispen thuis tegen S. J. C. II Te 2.30 uur trapt S. J. C. af en zet er een stevige vaart achter. Van Nis pen laat zich echter niet intimideeren en trapt vinnig van zich af. Zoo zien wij en kele prachtaanvallen op het S. J. C. doel. Bij een dezer aanvallen weet een der backs geen raad met den bal en plaatst in eigen doel (10). Kort hierop wordt door van Maris uit een corner het 2de doelpunt ge fabriceerd. S. J. C. zet n.u een keurige aan val op en weet een tegenpunt te scoren door haar rechtsbinnen (21). Van Nis pen scoort even later uit een voorzet van rechts 31, terwijl een der S. J. C.-backs nogmaals in eigen doel werkt 41. Kort hierop rusten. Na rust is het spelpeil be denkelijk gezakt, af en toe zien wij nog aardige momenten. S. J. C. heeft haar elf tal danig gewijzigd, hetgeen het spelpeil aan hun zijde ten goede komt. Zoo zien wij dat zij hun achterstand verkleinen tot 43 van Nispen zien wij nog een enkele maal prachtig aanvallen en tot besluit scoren 5—3. De beide van Nis pen-backs begrijpen de situatie nogal eens verkeerd, zoodat S. J. C. nog tweemaal scoort en hiermee de stand gelijk maakt. S. J. C. kreeg echter iets meer dan haar toekwam. Scheidsrech ter van Elk leidde correct. Invaller Gran- neman voldeed goed. Het 2de elftal speel de op het F oreholte-terrein tegen V. V. L. II en won met 5—2. De junioren speelden mee in een tournooi op het Vogelzang-ter rein en wonnen met 21. R.K. Sportver. „Majella". Het gecombineerde Majella-team dat te gen ODI II uitkwam, speelde een kalm wedstrijdje. Een gelijk spel (1—1) was het resultaat. De veteranenmatch is voorloo- pig uitgesteld. Het competitie-seizoen nadert weer lang zamerhand. I Misschien zijn er nog niet- leden die aan de competitie deel wenschen te nemen. Voor 'n goede gang van zaken is 't gewenscht, dat zij zich spoedig opge ven bij den secretaris. R.K. Sportver. „A.V.V." Zondag is de regen spelbreker geworden, zoodat van het programma slechts één wed strijd doorgang vond; de hoofdwedstrijd werd niet gespeeld, zoodat deze sportdag, welke was georganiseerd ten bate van „Herwonnen Levenskracht", werd uitge steld tot nadere datum. Alleen het 2e elftal speelde nu een vriendschappelijken wedstrijd tegen Al- phensche Boys n. Er ontwikkelt zich ter stond een mooi en aantrekkelijk spel, waar bij beide partijen om beurten in den aan val zijn. A.B. heeft het eerst succes en met een mooi schot nemen zij de leiding (01). AW laat zich echter niet onbetuigd en spoedig is de stand gelijk. Eenigen tijd gaat de strijd dan gelijk op, doch opnieuw we ten de Boys bij een nieuwen aanval de lei ding te nemen,' doch opnieuw maakt A.V.V. gelijk. Nog voor de rust neemt dan AVV de leiding (32) met welken stand ge draaid wordt. Na de rust weet A.B. spoedig gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen (3—4). Dit lijkt A.V.V. te bar en er wordt geest driftig aangepakt en met succes, want kort na elkaar weten zij 3 mooie doelpunten te maken, waarmede de stand op 64 voor AW wordt gebracht. Aan beide zijden worden dan nog diverse aanvallen opge zet, doch de verdedigingen houden verder stand en met een verdiende 64 overwin ning voor AVV fluit de scheidsrechter, wel ke goed voldeed, het einde. R.K. Sportver. „D.O.S." DOS heeft zich gisteren weer eens van haar goede zijde laten zien en al sloot de ploeg niet geheel, er werd zeer goed spel vertoond. De eerste momenten zijn voor Santpoort, die al direct de DOS-achterhoe- de volop werk geeft, doch steeds weer*keert DOS het gevaar. Wanneer DOS wat raakt ingespeeld, kan Santpoort de vele aanval len niet weerstaan en Rodewijk maakt 10, welke kort daarop door No. 2 wordt gevolgd. In het veld is Santpoort zeker niet de mindere, doch voor het doel geven ze steeds de Koning kans om in te grijpen, wat hij subliem doet. De penalty die Sant poort krijgt toegewezen, wordt sportief niet benut. De tweede helft kenmerkte zich door een groot overwicht der DOS-men- schen en meestal verkeert het Santpoort- doel in gevaar. Wanneer Santpoort soms nog eens gevaarlijk wordt, houdt de Koning hun schoten er netjes uit. v. Hameren neemt nog 2 goals voor z'n rekening en Hoogeboom, na een paar Santpoort-spelers gepasseerd te hebben scoort onhoudbaar langs de uitgeloopen keeper. Tot slot ver dwijnt ook no. 6 nog in het net, waarmee het einde kwam van dezen alleszins pretti- gen wedstrijd. Den donateurs deelt het bestuur mede, dat deze week de kwitanties worden gepre senteerd. Reizigers voor de plezierboot gelieve be slist a.s. Donderdag bij den penningmees ter kaarten te komen halen. POSTDUIVEN „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht vanaf Neuf villes, afstand 180 K.M., duiven los 7.30 met Z.W. wind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort le, 2e, 6e en lOe; B. v. d. Mark 3e, 7e; L. v. d. Nieuwendijk 4e, 5e, 8e en 9e. Eerstgeconstateerde vogel 9.55.4, laatst- geconstateerde vogel 10.10.10. Wedvlucht vanaf Mons, afstand 202 K.M. Duiven los 8 uur met Z.O. wind. Uiaslag als volgt: L. v. d. Nieuwendijk le en 4e; A. P. v. d. Voort 2e, 3e, 5e, 7e, 8e en 9e; B. v. d. Mark 6e en 10e. Eerstgeconstateerde vogel 11.15.50, laatst- geconstateerde vogel 12.57.48. Het kampioenschap jonge duiven werd behaald door den heer A. P. v. d. Voort met 1/4 punt verschil op de heer van den Nieuwendijk. Ofschoon de duiven met stortregen thuis kwamen zijn op deze laatste jonge duiven vlucht geen verliezen geleden. „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Mons België. Afstand 193 K.M. In concours 82 duiven welke om 8 uru in vrijheid werden gesteld. Aankomst als volgt: R. K. W. Kuipers 1, 9, 21; J. Ver nes 2, 4, 5; J. de Jager 3, 8, 22; A. J. Lager- wey 6, 13, 14, 15, 26; B. v. Egmond 7, 12; W. v. Eijk 10, 17; C. v. Ofwegen 11; H. W. Martens 16, 25, 27; G. Stapper 18, 20; J. Rooda 19, 24; A. v. Walderveen 23. Aan komst le duif 11,8,57; laatste 12,36,29.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8