STADS NIEUWS MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZOMERWEER. DE BILT SEINT: Meest zwakke uit Zuidelijke tot Weste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.7 te Weenen. Laagste barometerst.: 750.3 te Seydisfjord. Het gebied van hogen luchtdruk op den Oceaan vormt nog steeds een verbinding met dat over Centraal Europa en een twee de ver in het Noordoosten, zoodat de vlak ke depressie over IJsland zich niet ver- eenigt met de stationaire depressies, die over de Baltische staten liggen en over Noord-Italë. Een secundaire van de laatste trok in Oostelijke richting over de Alpen en gaf zware regens op de toppen. Verdere gebieden van zware regen komen voor in het Oostzeegebied en op IJsland. Ook in het Westen van ons land kwamen gisteren zwa re buien tot uitbarsting. Overigens is het overal mooi zomerweer met zwakke winden en aangename tempe raturen, en schijnt het weertype stabiel, zonder andere dan plaatselijke storingen. LUCHTTEMPERATUUR. 21.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 1/2 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Maandagnamiddag 8.49 uur tot Dinsdagvoorm. 5.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 20 Aug. v.m. 7.29 uur, n.m. 7.55 uur. DE VERDEELING VAN DE WETHOUDERSZETELS TE ZAANDAM Communisten stemmen de Sociaal-Democraten Bij de voorloopige besprekingen tus- schen de verschillende groepen omtrent een bezetting van de wethouderszetels zijn de vier uiterst linksche leden steeds bui ten rekening gelaten, tengevolge waarvan de verhouding tusschen s.d. eenerzijds en burgerlijke leden anderzijds 9 tegen 10 was en de laatsten dus in de meerderheid positie verkeerden. Daarin is nu weer ver andering gekomen doordat de beide com munisten op last van hun partij steun zul len verleenen aan de s.d. candidaturen, zoodat dan de partijen zich weer verhou den als 11 roode tegenover 10 burgerlijke leden. HET KAPPERSBEDRÜF In de eerste 8 maanden van dit jaar 187 kapperszaken opgeheven De Nederlandsche Kappersbond schrijft ons: Uit een door den Ned. Kappersbond in gestelde enquête is komen vast te staan dat sinds 1 Januari j.l. tot 1 Augustus 1935, dus in acht maanden, niet minder dan 187 kapperszaken in Nederland zijn opgeheven. Alleen in Den Haag zijn in dat tijdvak 32 kapperszaken gesneuveld en te Am sterdam konden 37 kappers den strijd om het bestaan niet langer volhouden. Verreweg het meerendeel (ongeveer 80 pet.) der opgeheven zaken behoorde tot de groep die de laatste drie jaar zijn op gericht. De Ned. Kappersbond heeft, ten dienste van hen die zich als nieuweling in het be drijf wenschen te vestigen, een bureau ge vormd waar gratis voorlichting te ver krijgen is. LOONSVERLAGING TE TILBURG UITGESTELD. Geen overeenstemming bereikt. Bestuurderen van de werkgevers in de Tilburgsche textiel-industrie, de werkne mers en de rijksbemiddelaar prof. mr P. J M. Aalberse, hebben Zaterdag een con ferentie gehouden over de aangekondigde loonsverlaging van 10 pet., en de tegen voorstellen van de arbeidersorganisaties, die slechts tot 5 pet. wilden gaan. Men kon tot geen resultaat komen, doch dank zij den bemiddelaar hebben de fabrikanten den datum van ingang van de loonsverlaging verschoven van 19 tot 26 Augustus, terwijl zij alsnog bereid zijn in de komende week met elkaar te confereeren en gezamenlijk te trachten een staking te voorkomen. Drink meer melk, eet meer kaas. De Vereeniging van Kaashandelaren „Bodegraven en Omstreken" te Bodegra ven laat frisch-uitgegeven folders versprei den, waarin reclame wordt gemaakt voor het eten van grasboter, kaas en ijs en voor gezond in eiken vorm" lezen wij in een der brochures en daarmede zijn wij het na tuurlijk volkomen eens. OPENSTELLING JULIANAKANAAL. In tegenwoordigheid van HJVÏ. de Koningin. Het ligt in het voornemen om op Maan dag 16 September a.s. het Julianakanaal voor alle verkeer plechtig open te stellen. H.M. de Koningin zal bij de plechtigheid dezer openstelling, welke door H. K. H. Prinses Juliana zal worden verricht, te genwoordig zijn. Na een ontvangst op het Gouvernements gebouw en het raadhuis in Maastricht zul len de vorstelijke personen en de vele ge- noodigden zich inschepen op een stoom boot, welke het Julianakanaal zal afvaren tot Born. GESCHENK NEDERLANDSCHE REGEERING NIEUWE VOLKENBONDS- PALEIS. In 1933 heeft, zooals men weet, de re geering besloten, gevolg te geven aan een oproep om bij te dragen tot de voltooiing van het nieuwe Volkenbondspaleis te Ge- néve. Bij de keuze van een geschenk gaf zij er zich rekenschap van, dat men min of meer op zichzelf staande decoratieve on derdeden meestal niet het gewenschte ef fect wordt bereikt, doordat dergelijke kunstwerken kans loop en, te worden ge plaatst in een omgeving, waarmede zij niet in harmonie zijn. Zij vroeg zich daarom af, of het niet mogelijk zou zijn, een geschenk aan te bieden, dat op zichzelf een afge rond geheel zou vormen en waaraan geen afbreuk zou worden gedaan door een omge ving in een afwijkenden stijl. In dezen ge- dachtengang heeft de regeering toen het plan opgevat, het geschenk te doen bestaan uit de aankleeding en de meubileering van één der vertrekken van het gebouw en wel het werkvertrek van den secretaris generaal. In het voorjaar van 1933 hebben de Staten-Generaal voor het geschenk aan den Volkenbond een bedrag van 28.Ü00 toegestaan, in welk .bedrag alle onkosten waren begrepen. Aan architect Luthmann werd het ont werp opgedragen. Deze heeft zich vervol gens in verbinding gesteld met den secreta ris-generaal van den Volkenbond om een programma van eischen op te stellen. Hoe wel hem van hooger hand de wenk werd gegeven, dat het niet een geschenk aan den tegenwoordigen secretaris-generaal, maar een geschenk aan den Volkenbond gold, is het contact van ir. Luthmann met den heer Avenol toch van invloed geweest op het ontwerp. De kamer van den secretaris-generaal nu is 13 meter lang, 6*4 meter breed en 4.2 meter hoog. De wanden van het vertrek zijn geheel bekleed met multaplexplaten in eschdoornfineer, welke mat gespoten zijn. Er zijn bronzen hekwerken voor de radia toren geplaatst, waaromheen marmer (Jau- ne de Provence) is aangebracht. De plinten zijn van zwart marmer en sluiten aan bij soortgelijke vloerplaten, een halven meter breed. Een geknoopt tapijt, van een zacht- bruine kleur en effen, door de N.V. Ko ninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken ver vaardigd, bedekt den vloer. Het plafond is vlak en in lichte lint geschilderd. Tot de meubileering behoort een confe rentietafel, waarómheen in normale geval len acht, en in speciale gevallen achttien personen kunnen plaats nemen. Deze tafel is 3.6 bij 1.4 meter, maar kan worden uitge trokken en is dan 6.4 meter lang. Hierbij worden voorts achttien tafelfauteuils aange boden, bekleed door de N.V. Hengelosche Trijpweverij. Verder maken een bureau met stoel en telefoontafeltje deel uit van het interieur. In de wandnis der kamer wordt een vaste bank aangebracht, met kussens van handgeweven stof; Edmond de Cneudt, te Rotterdam, heeft de hand weefsels vervaardigd. Drie clubfauteuils, in bekleeding van Engelsch leder, met hand geweven kussens, vormen, met een rook tafeltje in het midden, een apart zitje. Ar chitect Luthmann heeft, door licht leder te kiezen en de stoelen groen te doen be- kleeden, deze gelegenheid gebruikt om de groote rust van het geheel eenigszins te verlevendigen. Er komt een driedeelige kast, met legplanken, uitschuifladen, enz., en waarin een electrische haard is ver werkt, tegen één der wanden te staan. Alle meubels zijn in notenhout uitgevoerd. De kamer wordt indirect verlicht, door zeven wandreflectoren, van mat nikkel; de bu reaulamp is van hetzelfde materiaal. Licht bruine gordijnen, van handgeweven stof, volmaken de rust van het eenvoudig-vocr- name interieur. Twee kunstwerken sieren het nog op. Jaap Gidding te Hillegersberg, heeft namelijk een decoratief paneel ge maakt, van hetzelfde hout als de betimme ring en waarop een wereldkaart is aange bracht. En Hildo Krop, te Amsterdam, is nog bezig aan de vervaardiging van een beeld, Vrijheid-in-Gebondenheid voorstel lende. De Koninklijke Nederlandsche Meubelfa briek Fa. H. P. Mutters en Zoon, te 's Gra- venhage, heeft de betimmering, de beu- bels en alle metaalwerken uitgevoerd. Het lioht-technisch adviesbureau J. W. Ducha- teau, te Rijswijk, heeft bij de verlichting geadviseerd en de geluids-isolatie is van J. W. Janzen, te 's Gravenhage. Architect Luthmann heeft heden de ver tegenwoordigers der pers in de gelegenheid gesteld, de meubelen te bezichtigen. Zij worden, gelijk gemeld is, in de toonkamers der fabriek van Mutters, aan het Piet Hein- plein 5, tot en met 22 Augustus geëxpo seerd, dagelijks van tien tot vijf uur. Ir. Mussert wederom door den G.-G. ontvangen. De tweede audiëntie, waarin ir. A. A. Mussert door den G.-G. werd ontvangen, duurde drie kwartier. Omtrent het bespro kene zijn geen mededeelingen verstrekt. WALACE BEERT OP SCHIPHOL. Een vluchtig bezoek aan Nederland. Wallace Beery, de beroemde filmster is Zondag te kwart over vier met een K.- L. M. toestel uit Londen op Schiphol aangeko men. Eerst stapten de „gewone" passagiers uit, de filmster liet even op zich wachten en dan verscheen de breede figuur in de cabi nedeur. Een groen sportpak, een stroohoed en een paar breede kauwgum malende ka ken zouden ook den niets vermoedende hebben verraden, dat hier 'n Amerikaan arriveerde. De fotografen deden hun plicht de „bezetting" van het terras juichte en de filmtoestellen draaiden. Beery kwam er geen oogenblik van onder den indruk; hij schudde handen, lachte en nam een passant twee groote bouquetten rozen in ontvangst, die hem werden aangeboden door de di recties van het Carlton-Hotel, waar hij lo geert, en de Metro Goldwyn Mayer. Wallace Beery is de gast van de K. L. M. en zal vanmiddag in gezelschap van den heer D. J. de Vries, chef van de handels- afdeeling der K. L. M. Volendam bezichti gen, als de tijd het toelaat wordt er een tocht naar Marken aan vastgeknoopt. Mor genochtend zal waarschijnlijk een bezoek aan de Rembrandt-tentoonstelling worden gebracht en daarmee wordt het verblijf in Nederland besloten. Hedenmiddag om 1 uur werd de terug reis naah Londen ondernomen. Dinsdag zet hij zijn Europeesch tournée voort en zullen de filmacteuh, zijn vrouw en doch- tje per vliegtuig naar Praag en Boeda pest gaan. De heer Beery vertelde, dat hij een en thousiast luchtvaarder is. Zelf heeft hij ook een vliegtuig en hij is zelfs in het be zit van een brevet als verkeersvlieger. ,,Ik heb er 3800 vlieguren op zitten en als ik als filmartist misluk, ga ik over naar de vliegerij." Maar daar ziet het nog niet naar uit, en over 8 maanden zal Wallace Beery in Lon den aan het werk gaan. Welke films er zul len worden gemaakt, wist hij echter nog niet te vertellen. DE ONTBINDING DER K. D. P. De afdeeling Naarden opgeheven Het is zeker niet uit leedvermaak, maar veeleer uit vreugde over het kenterend in zicht, dat wij, zoo schrijft „De Opmarsch", eenige malen achtereen gewezen hebben op verschijnselen in de Katholiek Democrati sche Partij, welke duiden op haar nade rend einde. Na het bedanken van den lijst aanvoerder dier partij in Venlo en het vertrek van den Deventerschen voorzitter uit de organisatie, waarvan prof. Veraart eens de leider \yas, kunnen wij thans mel ding maken van de opheffing der K. D. P., afdeeling Naarden. Zonder groeikracht leidde zij met haar 50 aanhangers een kwijnend bestaan. Invloed kon zij niet uitoefenen. Ja toch, maar dan een nega tieven. Zij ontnam aan de R.K. Staats partij, zonder zelf tot ^ets in staat te zijn, de paar stemmen,* die noodig waren om den derden raadszetel te behouden. Mogen inmiddels hare leden „den weg terug" naar de R.K. Staatspartij gevonden hebben. DE REIS VAN DEN BURGEMEESTER VAN ALBURY Naar Engeland vertrokken \Na Vrijdagmorgen een bezoek gebracht te hebben aan Oisterwijk in -Noord-Bra bant is dè heer Waugh ongeveer om 7 uur met het veer SleeüwijkGorcum de Mer- wede overgevaren, om langs de Rijksstraat weg weer door te gaan naaf Amsterdam, Het aangekondigde bezoek aan Loevestein is met het oog op den tijd niet doorge gaan, tot groote teleurstelling van velen, die zich daarheen hadden begeven. Om half zeven kwam daar een telefoontje, dat de heer Waugh niet zou komen. De burgemeester van Albury, mr. Waugh en diens echtgenoote, zijn heden om 13.50 uur van Vlissingen naar Londen vertrokken. Mej. Tonckens van de K. L. M. heeft hen daarbij vergezeld. Pauselijke onderscheiding Z. H. de Paus heeft het eerekruis „Pro- Ecclesia et Pontifice" verleen^ aan den heer J. H. van Oosten, lid van de hoofd redactie der Nieuwe Haarlemsche Cou rant te Haarlem. De heer van Oosten vier de, gelijk, gemeld, op 1 Augustus j.l. zijn zilveren jubileum als journalist en was tevens 25 jaar aan de N.,.H. Crt. verbon den. KERKNIEUWS BENOEMING IN HET BISDOM HAARLEM. Prof. J. H. Niekel benoemd tot kanunnik-theologaal. In de vacature ontstaan door het over lijden van den hoogeerw. hooggel. heer mgr. dr. Th. M. Vlaming, heeft Z. H. Paus Pius XI voorzien door den hoogeerw. hooggel. heer J. H. Niekel, directeur van het Philosophicum te Warmond te benoe men tot kanunnik-theologaal van het hoogwaardig kapittel te Haarlem. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING RIJVERKEER MAREDIJK Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het gedeelte van den Maredijk, gelegen tusschen Schutterstraat en tunnel, met in gang van Dinsdag 20 Augustus a.s. tot na dere aankondiging voor alle rijverkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Augustus 1935. De Zilvertentoonstelling in de Lakenhal. NEDERL. EN NEDERL. INDISCH ZILVER Een zilvertentoonstelling is een te speci fiek iets, dab dat het groote publiek er met kennersblik zal kunnen ronddwalen; hebben we thuis dus „antiek" zilver het zal meestentijds buitenlandsch maaksel zijn dan wordt dat veelal ten onrechte onze maatstaf. Een bezoek aan deze tentoonstelling, die met eindelooze moeite bijeengebracht is, zal dan ook voor de kenners een weelde, voor de liefhebbers en leeken een zeer leerzame gang zijn. Als niet verzamelaar zullen we een aan tal voorwerpen bijeenzien, waarbij we onze vergelijkingszin kunnen laten wer ken en zoo bouwen aan een eigen oordeel. De lakenhal vormt' een juiste omgeving, zooals ook de schilderijen in de tentoon stellingszalen, die zilveren voorwerpen uit beelden. Beschouwen we het kerkelijk Bedie- nings- en gebruiks-zilver eens nader: de grootste inzendster is de R.K. Kerk te Enk huizen, die blijkens de inzending een schat aan zilver bezit. De verklaring is deze, zeide mij de heer J. P. J. M. Driessen, die een zeer werkzaam deel aan het geheel had en nog heeft: toen de O. S. C. nog te Enkhuizen haren hoofdzetel had, is er eens een bewindvoerder geweest, wien pastoor en kerk van Enkhuizen na aan het hart la gen: vandaar zijn zilvergeschenken en den tegenwoordigen rijkdom. Waar ons Ned. kerkelijk zilver toch al gering is tijden van oorlog brachten alom omsmeltingen tot vierkante rixdaal- ders (200 in Deventer) teweeg en na de hervorming vooral uit de zuidelijke Ne derlanders, meestal Antwerpen, kwam (en dit valt buiten deze tentoonstelling), is deze inzending zeer van belang. Het missaal met ajour ^bewerkte schut bladen en versierd met voorstellingen van Christus aan het kruis en de Aanbidding der herders (uit het begin der 17de eeuw) is een gedeelte van kerkelijke kunst. Zoo- ook de Godslamp dezer inzendster. Brom zond een drietal bedieningsdoozen, die ieder een nauwkeurige beschouwing verdienen; één uit het einde der 16e eeuw van verguld zilver gekroond door een cru cifix in grooten eenvoud; één uit 1648 met Haarlemsch merk en als meesterteeken een sleutel (cf. Voet no. 23) op drie balpooten. Op de wand gegraveerde ranken, waar boven de inscriptie: Ave Verum Corpus Christi. Gedreven cherubijnen en floraal ornament sieren het deksel, dat gekroond is met een verguld zilveren crucifix; ten slotte één uit Amsterdam, Ao. 1785, wat drukker, dat het klauwpootjes op ballen rust. De rechthoekige groote doos, met pa rels afgezet, draagt een kleinere door een crucifix gekroonde. Van de inzendingen der andere kerkelijke Genootschappen is vooral die der Nederl. Is. Synagoge te Leiden, die twee paar prachtige siertorens afstond, het bezien waard. De opengewerk te wanden met schelpversiering van die uit 1724 en de daarin aangebrachte rocail le-versiering met zilveren bellen van die uit 1773 (beiden A'dam) geven ons een idee van de zilverbewerkingskunst uit die tijd. De belangrijkste andere inzenders zijn naast A. O. van Kerkwijk, Prof. Dr. J. H. J. Barge en Mr. F. F. Baron de Smeth. Ook H.M. betoonde hare belangstelling; een zilveren gedreven bak uit de nalaten schap van wijlen de Koningin-Moeder ver dient onze belangstelling. Naast dit opge somde zijn er nog een 600-tal inzendingen, waaronder Indisch zilver, dat voor ons nuchter oog wat te druk in zijn geperfec tioneerde sierlijkheid is (vooral uit Bali). d. N. T. B. Ook des avonds geopend De Commissie voor de Zilvertentoonstel- ling heeft op veler verzoek besloten het geëxposeerde Antiek-, Modern-, Neder- iandsch- en Indisch Zilver ook bij avond licht ter bezichtiging te stellen. De gelegenheid daartoe wordt opengesteld op de Donderdagen 22 en 29 Augustus a.s., des avonds van 310 uur, in het museum „De Lakenhal", Oude Singel. 26 R. K. METAALBEWERKERSVEREEN. Het zilveren feest. Vrijdagavond hielden de R. K. Metaalbe werkers een goedbezochte ledenvergade ring in het Bondsgebouw. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaansfeest der afd. prijkte in de zaal het afd.-vaandel, met daarvoor op een lange tafel, verschillende vakbladen, reglementen, correspondenties enz. en daartusschen, als een stille hulde i aan den mede-oprichter, het portret van den overleden penningmeester, den heer J. van Hees Sr. Na opening met den chr. groet en een woord van welkom aan spre ker en leden, volgde een korte herdenking AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R.K. Bond van Café-, Restaurant houders en Slijters „St. Jan", alge meene vergadering, Zomerzorg, 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 19 tot en met Zondag 25 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. van het 25-jarig bestaan der afd. De notu len werden goedgekeurd, waarna 2 nieuwe leden het welkom werd toegeroepen. De geest, adv., pater J. A. v. d. Snoek, was verhinderd de vergadering bij te wonen. Hierna was het woord aan den heer Th. Steinmetz, over het onderwerp: „Wij sloo- pen niet, wij bouwen". Bij zijn inleiding over dit onderwerp, herdacht spr. al het werk, dat in de afgeloopen 25 jaar is de afd. Leiden is gedaan en de moeilijkheden, die moesten worden overwonnen. En nu is er door jarenlange crisis van alle kan ten critiek op het werk der sociale organi saties. Men tracht op alle mogelijke ma nieren de beweging te ondergraven én af te breken. Spreker begrijpt den toestand van hen, die reeds jaren werkloos zijn en> zich steeds de vraag stellen, waarom zij voor vrouw en kinderen geen brood meer mogen verdienen. Ook met de nog wer kenden is het slecht gesteld, zoodat men in zijn moedeloosheid gehoor gaat geven aan de vijanden der arbeidersbeweging en men ten einde raad zegt, laat het dan maar an ders worden, slechter kan het niet. Spre ker waarschuwde daarvoor, want het kan nog veel slechter worden. In de afgeloopen week had spr. met eenige Duitsche me taalbewerkers gesproken, de toestand is daar treurig, men had de menschen een hemel op aarde beloofd. Het resultaat is echter een vreeselijke terreur, terwijl het er voor de arbeiders zeer slecht is. De ge huwde werklooze ontvangt 11,75 Mark steun, terwijl het gemiddeld loon van de arbeiders 'in Duitschland is 18 a 19 Mark per week, waarvan dan ongeveer 2 Markt wordt afgetrokken, voor rijkssteunregelin gen enz. Op uitvoerig wijze gaat spr. na de verschillende moeilijkheden die de Ne derlandsche metaalindustrie in den weg staan. Spr. waarschuwde de leden bij el kander te blijven, om zoo te trachten door de moeilijke tijden heen te komen. Want hadden wij onze sterke organisaties niet gehad, het had er voor de arbeiders veel slechter uitgezien. Spr. werpt een terugblik op de toestan den voor 25 jaar. Spr. heeft zelf als smid werkweken gehad van 72 tot 96 uur, men kende geen sociale wetgeving enz. De toe stand is in de afgeloopen 25 jaar dus heel wat verbeterd, ofschoon wij er lang nog niet zijn. Op politiek terrein is het libe ralisme weg, maar op economisch terrein woord waarschuwt spr. dan ook allen, op elk gebied één te blijven, opdat eenmaal het recht zal zegevieren. De voorzitter be dankte spr. voor zijn leerzame rede. maak te de leden nog eens attent op de sociale instellingen der R. K. arbeidersbeweging. Ondertusschen was de heer de Bolster, oud lid der afd. en mede-oprichter, ter vergade ring gekomen, die door den voorzitter met eenige hartelijke woorden werd toegespro ken. Hierna'was het woord aan den heer H. Goddijn. Spr. herdacht den overleden penningmeester J. van Hees Sr., die 21 jaar lang, al zijn vrijen tijd, in het belang der afd. had opgeofferd. Spr. ging na dat voor 38 jaar de eérste afd. werd opgericht, in het gebouw van den R. K. Volksbond toenmaals gevestigd aan de Maresingel. De moeilijkheden in die eerste jaren, de oneenigheid onderling, zoodat men in Lei den 3 afd. R. K. Metaalbewerkers bezat, maakten dat in 1910 deze afd. niet meer konden bestaan. 1 Aug. 1910 werd de thans bestaande afd. opgericht. Spr. liet zien de eerste reglementen, die door prof. P. J. Aalberse, toenmaals rechtskundig adviséur van den Volksbond, waren goedgekeurd. Om kort te zijn, de geheele historische ver zameling werd ter sprake gebracht. De contributie bedroeg geheel in het begin 1 cent per week, wanneer men na 15 we ken 15 cent schuld had, dan bedankte men heel netjes, daar men geen zin had dit hoo- 'ge bedrag te betalen. Spr. constateerde ook, dat vroeger ook niet alles van zelf ging. Na een langen werkdag moest er nog heel wat werk voor de organisatie ge daan worden; hij spoorde dan ook de jon gere leden aan, niet bij de pakken neer te zitten, wanneer tegenwoordig alles niet zoo vlot gaat. Spr. hoopte, dat de afd. nog een maal haar gouden feest zou mogen vieren. Na een dankwoord van den voorzitter, was thans het woord aan den voorzitter der feestcommissie. Deze deelde mede, dat het feest zou worden uitgesteld tot November. 21 en 22 Nov. zal des avonds in de kapel der H.B.S. een bijeenkomst voor de leden zijn. De geestel. adviseur, zal beide avon den de leden daar toespreken. Zondag 24 Nov. H. Mis in de kapel der H.B.S. met algemeene H. Communie der leden, waar na gezamenlijk ontbijt. Des middags van 1 tot 3 uur receptie in het gebouw van den R. K. Volksbond. Maandag 25 Nov. half 8 precies, in „Zomerlust" een feestavond, huldiging der zilveren jubilarissen, optre den van de famliie Hofman, muziek van de Hofenk-Band en daarna gezellig samen zijn. Voor dit alles moest de voorzitter, de goedkeuring van de vergadering hebben. Er was natuurlijk niemand die er wat op tegen had, ook was er zelfs niemand voor de rondvraag, zoodat de voorzitter allen bedankte voor hun tegenwoordigheid en de vergadering sloot met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2