MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 UIT DE OMGEVING HH/LEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Woensdag 21 Aug. 1935 des nam. 2.30 uur. Agenda: 1. Installatie van het nieuwbe noemde raadslid Th. van der Hoorn. 2. No tulen van de vorige vergadering. 3. Voor stel van B. en W. tot herziening van de salarissen en loonen van het gemeente- personeel. 4. Voorstel van B. en W. tot her ziening van het salaris van den haven meester. 5. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de gemeentebegrooting 1935. Werkloosheid. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan als werkzoekenden in geschreven 270 personen; het vorige aan tal was 292. Herwonnen Levenskracht. De bloemp jesdag voor H. L. heeft hier 125.40 opge bracht. Aanbesteding. Door den architect W. Kuitems is voor rekening van den heer M. Zandbergen aanbesteed het bouwen van 4 woonhuizen op paalfundeering aan de Meerstraat. De uitslag was als volgt: A. J. Seijsener 9675; Dandey en Co., Lisse, 9784; E. Schuit 9863; J. Kossum, Heem stede 9876; Th. v. d. Hoorn 10472; Veen- men Vink ƒ10734; B. Imthorn en Zn. 10885; Gebrs. Vermey 11000. Waar geen plaatsnaam is vermeld wonen de inschrij vers te Hillegom. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. LISSE. Geslaagd. In de parochie van de H. Engelbewaarders slaagden voor *t examen Lingerie: C. Grimbergen. J. Komen en J. Heemskerk en bij het examen Costumière J. v. Dijk, C. Romijn, B. v. Reisen en J. v. Diemen, allen leerlingen van de Mode vakschool St. Anna aan de Beekbrug! Voor het examen Fransch L.O. slaag de de heer A_ Koppenaal, onderwijzer aan de Geref. U.L.O. school alhier. Helpt allen mee. A_s. Zondag 25 Augustus zal de zeereerw. P^ter Borro- maeus de Greeve de jaarlijksche liefdadig- heidspredicatie houden ten bate der plaat selijke St. Vincentiusvereeniging. In ver band met de nood der tijden ontbreekt in vele behoeftige gezinnen kleeding en dek king. Willen de Vincentianen deze gezin nen helpen, dan is versterking der geld middelen een dringende eisch. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat alle parochianen van St. Agatha, welke iets kunnen missen, daarbij aangespoord door het bezielend woord van Pater Borromaeus, een tastbaar blijk zullen geven van weldadigheidszin, in dachtig het woord van een groot priester: „Geld, dat voor liefdadige doeleinden en uit zuivere naastenliefde wordt uitgegevën, wordt goud dat schittert tot in eeuwigheid". VETJR Gemeenteraad. Woensdag 21 Augus tus sls. komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel inzake de verbetering der Looierslaan, gemeenschappelijke regeling met de gemeente Voorburg daaromtrent, de overname van eenige perceelen grond en tot wijziging der gemeentebegrooting 1935. 4. Voorstel tot verbetering der Smids laan en gedeelte Achterweg en in verband daarmede de overname van eenige strook jes grond en wijziging der gemeente-be grooting 1935. 5. Voorstel tot verdaging der beslissing op ingekomen verzoekschriften tot toekenning van schadevergoeding (uit breidingsplan). 6. Voorstel terzake de toe lating van kinderen uit Leidschendam (Stompwijk) tot de O. L. School na 1 Sep tember a.s. 7. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit d.d. 15 April 1935 tot aankoop schuur en grond ten behoeve der Provincie van den heer A. van Heetkamp. 8. Verdere voorkomende zaken. Ned. Roode Kruis. Zaterdagmiddag werd door de af deeling StompwijkVeur van het Ned. Roode Kruis wederom een oefening gehouden aan nieuwen weg Den HaagGouda, waarbij de Haagsche trans portcolonne haar medewerking verleende Verondersteld werd een spoorwegongeluk v/aar diverse gewonden te betreuren wa ren, welke door de leden met den meesten spoed en op juiste en correcte wijze wer den verbonden en behandeld Een en an der stond onder leiding van dr Struijken uit Den Haag en dr. Reijers uit Veur. Alles was keurig geregeld en ook deze oefening mag dan ook als welgeslaagd genoemd worden VOORSCHOTEN Ongeluk. Zondagavond is nabij de Vink een motorrijder, met duo-rijder, die met groote snelheid reed, tegen een trot toirband gereden en gevallen. Beide be kwamen ernstige verwondingen. De mo torrijder had een wond aan het achter hoofd, terwijl de duo-rijder een groote ga pende wond bekwam aan den zijkant van den neus. Zij zijn ter plaatse verbonden en op advies van dr. H. de Boer naar het academisch ziekenhuis gebracht te Leiden ZILK. .Herwonnen Levenskracht1'. De giste ren gehouden speldjesverkoop, ten bate van deze nuttige instelling heeft opgebracht ƒ51.43. Aan de jongedames, die zich be reidwillig belast hebben met den verkoop, mag een woord van dank niet achterwege blijven. Opgepast Bij de fam. R. aan Half weg werden des nachts verschillende klee- dingstukken van de drooglijn ontvreemd, alsmede eertige konijnen. Men zij op z'n hoede. WASSENAAR. Inbrekers ingepikt Aan den politiepost kwam bericht binnen, dat door den heer Sch. en diens zoon twee personen werden bewaakt, die aangetroffen waren in de on bewoonde villa „Osiria" aan den Schouw- weg. De politie ging ijlings derwaarts en nam het tweetal over van zijn bewakers. Het bleken te zijn de 17-jarige S. en de 18- jarige P., beiden uit den Haag, die zich toegang hadden verschaft door met een nijptang een ijzeren ketting door te knippen van het hek van de villa. Zij bekenden in derdaad het plan te hebben opgevat om diefstal te plegen. Op het erf is de nijp tang gevonden. Na opgemaakt procesver baal zijn de jongelui ter beschikking van hun ouders gesteld. UIT DE RIJN5TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ernstig aan het hoofd gewond. Zater dagavond had het 10-jarig zoontje van T. uit de Hedastraat spelenderwijze het onge luk aan de Paradijslaan op een stapel ijze ren binten te vallen. De jongen kwam zoo ongelukkig terecht dat hij een ernstig bloe dende hoofdwonde bekwam, dr. Gr., waar het ventje werd binnengebracht, verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzake lijk. Aanbesteding. Door den architect G, W. Vis, te Alphen aan den Rijn, werd Za terdagmorgen in het Nutsgebouw in het openbaar aanbesteed het aan- en verbou wen van het woonhuis Hooftstraat 164, voor rekening van den heer W. den Hertog Azn. te Alphen aan den Rijn. De uitslag is als volgt: Perc. I. Metselwerk, enz. W. v. d. Helm ƒ2820; Snel en Henry 2245; J. Tolk ƒ2060; Gebrs. en P. van Wijk ƒ2050; F. Donker 2049; L. v. d. Leek 1783; Perc. II. Timmerwerk: C. Koppe 2225; W. v. Beijeren 1930; C. de Raat 1905; J. v. Wieringen 1892; L. v. Beusekom 1844; W. v. Egdom ƒ1817; Perc. Hl (zijnde per ceel I en II tezamen) C. Koppe f 4795; W. v. d. Helm 4692; J. Gesman en H. Turken burg 4275; L. v. Beusekom ƒ3990; J. Vonk ƒ3980; J. Tolk ƒ3965; W. v. Egdom 3867;" W. v. d. Bijl 23818; Perc. IV Schil derwerk enz. W. v. Diest 897; H. Hoo- gendoorn 865; Joh. C. Verhoeff 822; Fa. H. Tabernée en Zoon 750; H. Bauer en H. M. v. Keeken 749. Allen aannemers te Alphen aan den Rijn. De gunning werd aangehouden. BODEGRAVEN. L. T. B. Vrijdagavond had een leden vergadering plaats van den L. T. B. in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer A. de Vos, spreekt een woord van welkom tot de aanwezigen en zegt dat de te houden districtsvergade- ring in Leiden, de aanleiding is dat deze vergadering is uitgeschreven, De notulen, welke worden voorgelezen door den secretaris, den heer J. Vernooy, worden zonder op- of aanmerkingen onder een woord van dank vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat de boete- prociessie naar Heiloo, welke was uitge steld, thans is vastgesteld op 26 Septem ber (Donderdag); spr. spoort de leden aan tot trouwe deelname. Door den penningmeester wordt toege zegd, dat de leden, welke deelnemen ƒ1. reductie in de reiskosten krijgen. Hierna worden een drietal voorstellen voor de districtsvergadering ingediend. Besloten wordt de Kali-Maatschappij uit te noodigen een film met lezing te komen houden. De heer Veelenturf, lid van de districts commissie der Landbouwcrisisorganisatie, doet enkele mededeelingen omtrent biggen- merken en kalverenschetsen. De geestelijk adv., kapelaan van Teijhn- gen, die inmiddels ter vergadering is ge komen, richtte een aanmoedigend woord tot de leden voor gebedsactie voor Duitsch- land's Katholieken. Hierna sluiting. Esto. Groot nieuws voor Bodegra- vensch voetbalpubliek! Zondag as, 25 Augustus, zal er volop genoten kunnen worden van enkele zeer interessante wed strijden op het Esto-terrein, Op Zondag 1 September nJ. speelt het Kringelftal een wedstrijd tegen „Utrecht" en om de elftalcommissie in de gelegenheid te stellen de spelers te kunnen beoordee- len, heeft het bestuur van den D. H. V. B. gemeend, een tournooi te moeten argani- seeren en de keus van terrein is vanzelf sprekend gevallen op het Bodegra- v e n s c h R.-K. Sportveld. De deelnemers aan het tournooi zijn de volgende: Alphensche Boys IAlp hen aan den Rijn. Donk IGouda. Vep IWoerden. en een elftal, samengesteld uit de volgen de vereenigingen: Esto, Bodegraven, W. S. E., Wadinxveen, RVC, Reeuwijk, Trekvo gels, Boskoop, Unio, Oudewater. De loting heeft intusschen al reeds plaats gehad, zoodat Zondag tegen elkander spe len: 1 uur: Alph. Boys ID.H.V.B.-elftal. 2 maal 25 minuten olv. Th. Steen-kamer. 2 uur: Vep IDonk L 2 maal 25 minuten o.Lv. Th. Steenka mer. 3 uur: Verliezersronde. 2 maal 20 minuten o.l.v. C. J. v. Dijk. 4 uur: Winnaarsronde. 2 maal 30 minuten o.Lv. A. Bultman. Houdt dus uw Zondagmiddag vrij, voor deze ongetwijfeld interessante sportmid dag! ZOETERWOUDE (H.-R-). St. Josephgez ellenver. Alle leden van de Gezellen ver een i ging worden a.s. Woens dag 21 Augustus om acht uur in het Pa tronaat verwacht in verband met de instal latie van den nieuwen vice-praeses. Tevens bestaat er dan gelegenheid om zich op te geven voor een fietstocht, waar van de kosten van deelname gelijktijdig betaald moeten -worden 0.30 per per soon)» RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den plaatsvervangend kantonrech ter Mr. M. B. Vos, dienden heden een aan tal kleine zaken. Overtreding Crisis-Zuivdwet. J. J. V. slager te Leiden was in verzet gekomen tegen een verstekvonnis, waar bij hij wegens het in voorraad hebben van een partijtje rundvet zonder dat dit vet van een merk voorzien was, was veroor deeld tot 20 sub 10 dagen met verbeurd verklaring van het in beslag genomen vet. Na den controleur J. v. B. gehoord te hebben achtten zoowel de ambtenaar als de kantonrechter geen termen aanwezig om het vonnis te wijzigen en was het re sultaat bevestiging van het het bij verstek gewezen vonnis. V erkeerso vertredingen. C. R. te K a t w ij k heeft met een motor fiets gereden over den Wassenaarschen weg zonder in 't bezit te zijn van een rijbewijs. Eisch 6 sub 2 dagen. Uitspraak 3 sub 3 dagen. J. A. v. H. te Roelofarendsveen heeft op den Stationsweg te Leiden met zijn rijwiel links gereden en bij aanhouding een valschen naam opgegeven. Eisch voor het eerste feit 3 sub 1 dag en voor den valschen naam opgeven 15 sub 5 dagen. Uitspraak 1 sub 1 dag en 10 sub 5 dagen Voor een zelfde feit moest terecht staan L. J. K. te Roelofsarendsveen. De ze verdachte was in gezelschap geweest van den vorigen verdachte en had om de be keuring te ontloopen ook maar een gefin- geerden naam opgegeven. Eisch 3 sub 1 dag en 15 sub 5 dagen. Uitspraak: resp. 1 sub 1 dag en 10 sub 5 dagen. N. v. H. te Hazerswoude heeft met een auto gereden terwijl aan deze auto geen spiegel bevestigd was geweest. Eisch 2 sub 1 dag. Uitspraak 1 sub 1 dag. Voor eenzelfde delict D. S. te Nieuw- Vennep. Eisch 2 sub 1 dag. Uitspraak conform. T. H. H. v. O. te Z o e t e r w o u d e heeft op den Vinkweg het linkerrijwielpad be reden. Eisch 2 sub 1 dag. Uitspraak 1 sub 1 dag. L. H. S. te L e i d e n heeft op den Mare- dijk te Leiden op een motorrijwiel gereden zonder rijbewijs. Verdachte was het aan 't leeren en had een instructeur bij zich, die wel in' 't bezit was van een rij-bewijs. Toch niet voldoende voor verdachte. Eisch 2.50 sub 1 dag. Uitspraak 1 sub 1 dag. J. A. v. 't H. te Leiden heeft met zijn motorrijwiel den bocht afgesneden bij het NoordeindspleinWitte Singel. Eisch 6 sub 3 dagen. Uitspraak 3 sub 3 dagen. Uit de Landbouwwereld Rijkskeuring hengsten. Naar wij vernemen zullen de gewone Rijkskeuringen van hengsten voor Zuid- Holland worden gehouden te Rotterdam op Dinsdag 27 Augustus 1935, om 13.30 uur voor het type trekpaard en te Kedichem op Woensdag 28 Augustus 1935, om 10.30 uur, voor het type tuigpaard. De inschrij vingsbiljetten voor de keuringen dienen te worden aangevraagd aan den waarnemend Secretaris der provinciale regelingscommis- sie, Emmastraat 211, den Haag. INGEZONDEN STUKKEN Ongezonde toestanden. T e r A a r, 17 Augustus. Met de verkoop van landbouwproducten in z'n geheel gaat 't slecht en ook de groen- tenteelt krijgt z'n deel. Op 14 Augustus j.L is alleen op de veiling te Ter-Aar nagenoeg 10.000 zak a 10 K.G. onverkocht gebleven. Nu tracht de regeering (in dit geval de groenten-centrale) de nood eenigszins te temperen en kiest hiervoor minimum-prij zen uit. Vanzelfsprekend worden de groen ten dan haar eigendom en tracht ze hier mede weer een anders nood te lenigen en distribueert de groenten aan steuntrekkers of laat dit inzouten, waarvoor de orders worden gegeven aan de veiling. Nu doet zich het geval voor, dat van de tienduizend zakken er drie duizend weg gaan en de rest wordt vernietigd. Nu moet 't toch mogelijk zijn om voor verzending dan toch de beste kwaliteit te geven en niet, zooals gebeurt: voor de hand weg op laden, want dan zal 't ook gebeuren, dat in plaats van snijboonen de menschen brandhout krijgen (zooals harde snijboonen door vakmenschen genoemd worden) en de zachte vernietigd worden. Hierin kan het bestuur van de veiling toch zeker wel lei ding geven. Toeschouwer. BLIKSEMGEVAAR EN BLIKSEMINSLAG Bij welke boomen slaat de bliksem in? Iets over aardvochtigheid en boomschors. Boomen, welke de huizen beschutten. Het is algemeen bekend, dat het zeer ge vaarlijk is tijdens een on weder onder een boom, vooral onder alleenstaanden boom, beschutting te zoeken, daar de meeste boo men de bliksemflitsen aantrekken. De blik sem ontstaat, zooals bekend, door een plot selinge vereffening van electrische span ningen tusschen een wolk en de aardopper vlakte. De boom trekt de electriciteit aan, wier capaciteit bij iedere wolk verschillend is. De ontlading van de bliksemflits gaat evenwel niet altijd zóó snel, dat geen klein vonkje van de bliksemschicht wegspat. En is dit het geval, dan slaat de bliksem in den boom in. Nu heeft men altijd een onderscheid we ten te vinden bij blikseminslag, met betrek king tot het boomsoort. Men beweert, dat de bliksem in bepaalde boomsoorten veel sneller inslaat, dan bij andere soorten, zoo als b.v. bij de eik. Reeds in de oudheid gold de laurierboom en-met recht als vrij van bliksemgevaar. Uit statistieken heeft men kunnen opmaken, dat blikseminslag in boomen, waarbij menschenlevens te be treuren waren, hoofdzakelijk geldt voor de volgende soorten van boomen: larikboomen, pijnboomen, dennen, eiken, wilgen, en in het bijzonder knotwilgen, olmen, linden- en peren boomen. Men heeft verder kunnen nagaan, dat kastanjeboomen, ahorns en pla tanen nog nooit mensch oi dier het slacht offer van blikseminslag maakten. Ook ap pel- en kersen boomen gelden ten opzichte van blikseminslag als heel weinig gevaar lijk. Sedert jaren maakt de wereld van de we tenschap een diepgaande studie ten opzichte van blikseminslag op boomen. Tot dit doel plantte men vaak op verschillende plekken van een bosch een enkelen alleenstaanden boom. Zelden echter heeft men kunnen waarnemen op welke wijze precies de blik sem te werk gaat, wanneer zij een boom tot haar slachtoffer kiest. De sporen, welke de bliksem bij een getroffen boom achter laat, zijn dikwijls zeer moeilijk te ontdek ken, zoo gering zijn zij vaak. Doch ook komt het voor, dat de geheele stam door één bliksemslag geheel is opengereten. Het vocht, dat zich vóór den blikseminslag in den stam bevond, verdampt dan in enkele seconden en daardoor ontstaan dan de klo ven en spleten. Soms ook loopt een meer dere centimeters breede en diepe groef van af den top tot aan den bodem omlaag. Bij lichtsplijtend hout zooals bij de eik zijn dergelijke verwondingen veel dieper als b.v. bij zwaar en hard beukenhout. Bij laatstgenoemde boomsoort ziet men vaak niet meer dan een donkere streep, welke over den stam heenloopt en aangeeft, welke richting de bliksemflits volgde. Op de lichte schors van den berkenboom bemerkt men niet zelden donkere, als met potlood getrok ken lijnen. Soms ook zijn de bliksemsporen zóó onbeduidend, dat men een goed opmer ker moet zijn, wil men de sporen van den blikseminslag bemerken. Waarvan hangt nu de graad van bliksem gevaar van een boom af? In de eerste plaats van den aard van den bodem, waarop de boom is geplant, vóór alles feitelijk van het vochtgehalte van den bodem. Bijzonder ge vaarlijk zijn die boomen, welke langs water staan. Het zelfde geldt ook voor die boo men, welke op moerassigen bodem staan, waarbij de vocht niet snel kan afvloeien. Groeit de boom daarentegen op kalk- of een andere drogen grond, dan is het blik semgevaar veel geringer. Men heeft nage gaan, dat er alleenstaande, oeroude boomen zijn, die nimmer door de bliksem werden beschadigd, en dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze oude boomen op drogen grond groeien. Verder heeft de wortel van den boom ook wat te maken met de al- of niet aantrekkingskracht van de bliksem. Boo men met diepgaande wortelen, zooals eiken, pijnboomen, berkenboomen en de Italiaan- sche popelieren; zijn meer bedreigd als boomen met korte,' vlakke wortels, zooals de beuken. Naast de vochtigheid van den bodem speelt de boomschors een belangrijke rol bij blikseminslag. De blikseminslag gaat niet dwars door het hout van den boom, doch meestal raakt hij slechts de opper vlakte van het hout. Nu komt het er slechts op aan, of de stam van den boom droog of vochtig is. Zooals bekend is onweder zonder regenslag beduidend gevaarlijker als met regenval. En wanneer de bliksemschichten door het luchtruim schieten zonder dat er regenval plaats vindt, dan zijn de stammen droog, of tenminste zoo goed als droog. Een droge stam is een slechte electrische gelei der, dus gevaar voor den boom is minder groot, doch voor de naaste omgeving des te meer. Is de boomstam evenwel nat, dan ge schiedt de vereffening veel meer constant en gelijkmatig. Boomen met gladde stammen worden snel en overvloedig nat, terwijl ruwstammige boomen minder snel en onge lijkmatiger vocht in zich opnemen. Jonge en saprijke boomen worden op gelijken bo dem slechts zelden door de bliksem getrof fen. Gunstig voor de bevochtiging van de stam is het, wanneer de takken stijl in de hoogte staan, zoodat het neerstroomend wa ter naar het midden van den boom kan af glijden. Zulk een boom is natuurlijk veel sneller vochtig als een boom, wiens takken bijna horizontaal staan, waarbij het vocht van de toppen der takken kan afglijden. Hoe meer de boomschors is gescheurd en gekerfd, hoe natter de stam wordt. Wie dus bij onweder beschutting wil zoeken onder een boom, die dient zich er even van te overtuigen, of de stam gelijk matig en overvloedig bevochtigd is. Heeft de boom een drogen schors, zoek er dan geen heil onder; het kan U slecht bekomen! Kleine boomen zijn altijd minder gevaarlijk dan groote. Kunt ge kiezen tusschen een alleenstaanden boom en een boomengroep, kies dan het laatste. Wordt ge door onweer overvallen, zoek dan liever een schuilplaats in het midden van het bosch, dan aan den rand. Hoofdzaak blijft echter, hetgeen wij hierboven alreeds vermeldden, dat de boom, waaronder gij uw heil zoekt, van boven tot onder goed bevochtigd is, hetgeen men altijd aan den stam kan bemerken. De vraag of boomen in de onmiddellijke nabijheid van alleenstaande huizen, zooals b.v. buitenhuizen, al dan niet gevaar ople veren voor de huisbewoners, is een vraag, die velen belang inboezemt. De meeningen hieromtrent zijn nogal uiteenloopend, doch over het algemeen wordt beweerd, dat boomen in de nabijheid van een alleen staande woning eerder een bescherming, dan een gevaar opleveren voor de men schen. Schiet een beetje op, jufzeg nou maar, dat U 'em hebben wilt, dan Van ik 't park sluiten n J 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 19 Augustas 1935 Hooge Pryzen 25.000— 10397 1.5001689 14984 1.000— 3763 7175 17735 400.— 4226 4845 8940 14553 200.— 2425 5725 8610 20518 100.— 4475 6919 12895 13506 15261 15700 15903 17649 19847 Prijzen, van 45. 62 63 112 126 132 137 145 150 191 295 341 417 423 497 514 523 530 541 688 616 644 649 671 683 709 727 748 766 772 826 868 869 926 979 990 1017 1068 1132 1172 1219 1285 1305 1362 1371 1411 1439 1457 1475 1481 1496 1504 1514 1521 1607 1692 1709 1727 1737 1744 1777 1783 1789 1830 1899 1902 1904 1926 2009 2036 2054 2074 2103 2257 2258 2322 2354 2400 2401 2403 2426 2457 2478 2494 2534 2542 2575 2598 2666 2693 2706 2717 2759 2762 2805 2823 2864 2891 2909 2946 2992 2994 3008 3057 3081 3176 3194 3211 3219 3228 3284 3299 3342 3349 3333 3394 3397 3418 3427 3488 3583 3594 3624 3638 3704 3707 3721 3729 3769 3773 3779 3784 3820 3890 3898 3923 3941 3974 3992 4020 4028 4036 4039 4064 4068 4094 4147 4225 4238 4248 4253 4266 4297 4301 4327 4383 4399 4434 4437 4485 4498 4501 4505 4534 4555 4570 4623 4659 4635 4703 4759 4780 4796 4804 4831 4837 4859 4867 4873 4896 4899 4903 4911 4928 4929 5024 5036 5123 5198 5208 5233 5374 5407 5446 5511 5538 5609 5625 5652 5694 5732 5788 5802 5829 5831 5883 5901 5920 5949 5950 5970 5998 6077 6211 6247 6248 6259 6270 6271 6315 6388 6421 6434 6440 6462 6480 6494 6601 6636 6659 6713 6717 6767 6810 6844 6897 6909 6994 6998 7047 7055 7058 7059 7061 7070 7088 7086 7099 7110 7124 7135 7181 7203 7243 7251 7263 7308 7311 7341 7387 7425 7442 7457 7498 7510 7534 7539 7595 7600 7624 7636 7678 7693 7722 7729 7813 7893 7898 7973 8050 8094 8098 8131 8257 8292 8330 8336 8338 8344 8361 8433 8457 8490 8502 8527 8556 8562 8630 8704 8765 8781 8944 8975 8981 8989 9044 9059 9120 9148 9179 9196 9258 9304 9483 9535 9580 9652 9662 9674 9726 9745 9747 9789 9815 9319 9822 10013 10070 10090 10211 10222 10238 10246 10269 10278 10342 10389 10407 10424 10446 10476 10494 10495 10574 10624 10806 10808 10839 10849 10891 10894 10901 10928 10932 10977 11077 11090 11150 11169 11210 11227 11245 11261 11293 11330 U421 11443 11526 11537 11567 11575 11603 11612 11793 11796 11809 11827 11850 11862 11921 11929 11966 11982 12001 12088 12111 12137 12147 12187 12196 12231 12237 12278 12282 12296 12323 12327 12355 12357 12370 12397 12417 12431 12437 12479 12515 12533 12549 12567 12614 12714 12719 12783 12795 12826 12901 12911 12928 12967 12994 13023 13032 13123 13129 13152 13155 13172 13179 13241 13278 13305 13329 13400 13408 13411 13431 13448 13482 13543 13587 13609 13612 13632 13673 13689 13758 13782 13826 13827 x3869 13901 13930 13966 14016 14087 14104 14118 14127 14164 14202 14214 14250 14256 14274 14292 14297 14306 14352 14403 14468 14470 14509 14556 14562 14626 14663 14664 14669 14706 14763 14774 14784 14795 14810 14813 14827 14836 14857 14966 14980 14985 14992 15045 15056 15089 15128 15140 15166 15189 15208 15221 15225 15234 15288 15310 15371 15377 15395 15467 15579 15582 15587 15590 15609 15613 15659 15670 15697 15740 15752 15755 15772 15792 15S01 15827 15833 15837 15863 15886 15942 15961 15966 15972 15987 16065 16078 16136 16147 16150 16158 16175 16195 16242 16243 16277 16281 16317 16321 16327 16370 16377 16422 16441 16451 16550 16585 16677 16706 16734 16839 16854 16904 16934 16941 16947 16962 16967 17015 17031 17038 17056 17057 17084 17094 17112 17140 17148 17159 17164 17174 17224 17235 17236 17268 17337 17339 17346 17359 17387 17393 17419 17423 17444 17480 17483 17531 17548 17610 17622 17634 17635 17715 17717 17826 17845 17389 17948 17951 17975 18021 18023 18038 18079 18081 18113 18136 18140 18194 18195 18235 18237 18258 18304 18344 18354 18359 18365 18432 18458 18459 18525 18570 18622 18636 18670 18694 18735 18747 18796 18808 18815 18847 18864 18865 18892 13893 18909 18966 19002 19028 19050 19117 19194 19209 19250 19256 19261 19300 19400 19470 19495 19493 19505 19513 19528 19535 19547 19548 19592 19613 19615 19618 19651 19663 19639 19698 19706 19747 197S2 19785 19796 19828 19851 19883 19901 19902 19931 19946 19953 19960 19988 19990 20020 20053 20060 20066 20077 20087 20101 20175 20186 20207 20284 20295 20356 20380 20389 20416 20463 20511 20605 20646 20663 20667 20707 20739 20760 20775 20777 20822 20839 20845 20855 20887 20903 20936 20988

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12