MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. In AUTO RIJDT IN OP KINDEREN. De chauffeur reed door. In de gemeente Alsdorp bij Kerkrade reed Vrijdagmiddag een auto uit Aken met groote snelheid in op een groep op den weg spelende kinderen. Een dier kinderen, de 12-jarige J. Körfer, werd op slag gedood, een 8-jarige knaap werd gewond. De 22- jarige T. Reisz, die met zijn handwagen op den weg stond en eveneens door de auto aangereden werd, bekwam een beenbreuk en andere verwondingen en is naar het zie kenhuis overgebracht. Een andere knaap werd licht gewond. De auto reed door. doch de chauffeur is later aangehouden. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. NEDERLANDSCHE DAME IN BUITENLAND GEDOOD. Door truck overreden. Zaterdagmiddag had bij een spoorweg overgang te Remagen (aan den Rijn in Duitschland) een ernstig verkeersongeluk plaats. Mevrouw Van Leeuwen uit Voorburg werd door een truck overreden en gedood. Haar dochter was getuige van het vreese- lijke ongeluk. De schuldvraag is nog niet opgehelderd. TWEE NEDERLANDERS TE BRUSSEL GEWOND. Auto bij het uitwijken voor anderen wagen tegen een boom gereden. Gistermiddag omstreeks halfdrie is op het kruispunt Tervuerenlaan en Julius Cae sarlaan te Brussel een auto-ongeluk ge beurd, waarbij twee Nederlandsche auto mobilisten ernstig werden gewond, meldt de „Crt.". De bestuurder van een auto wilde op dit kruispunt keeren om naar de stad terug te rijden, doch op hetzelfde oogenblik kwam een Nederlandsche auto, welke be stuurd werd door den 50-jarigen heer Bol- leyn uit Den Haag en waarin voorts zijn 40-jarige echtgenoote met haar zoon geze ten waren, aangereden. Om een botsing te vermijden gooide de heer Bolleyn het stuur om naar rechts, waardoor de wagen op het ruiterpad van de Tervuerenlaan kwam en met groote kracht tegen een boom botste. De auto werd zwaar gehavend, terwijl de heer en mevr. Bolleyn ernstige verwondin gen opliepen. Zij werden naar het zieken huis aan de Lindhou tstraat overgebracht. De zoon van het echtpaar kwam er zonder letsel af. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. LUK VAN VERMISTEN BRUGWACHER OPGEHAALD. Gisterochtend om kwart voor tien is ter hoogte van de ophaalbrug te Diemen het lijk opgehaald van den brugwachter Mel- gers, die in den nacht van Woensdag op Donderdag was verdwenen. MOORDAANSLAG OP EEN ZIGEUNER. Liefdesaffaire uitgevochten? Zaterdagavond omstreeks half zeven is nabij het woonwagenkamp op het gemeen- te-veld te Borne een moordaanslag ge pleegd. Een zekere Paul Baassili was met zijn broer en een klein jongetje er met een wagen op uit om gras te gaan maaien. On derweg werden zij plotseling overvallen door een drietal met revolvers gewapende mannen, die uit een boschje te voorschijn sprongen en eenige schoten losten. Paul Baassili werd door een der schoten in den arm getroffen. Zijn broer wist den wagen te keeren en in galop reed men naar het kamp, waar hun woonwagen stond, terug. Tijdens dezen rit werden zij achtervolgd door de aanranders, die verscheidene scho ten losten zonder echter te raken. In 't kamp aangekomen, werden onmid dellijk politie en een medicus gewaar schuwd. Dr. Panhuizen was spoedig ter plaatse, terwijl ook de burgemeester van Borne, de heer Schaepman, vergezeld van agent Bijlen arriveerde. De broer van Paul Baassili wist met zekerheid een der daders te noemen, namelijk iemand, die reeds eer der een moord op een Nederlander gepleegd bad. De daders behooren, evenals Baassili, tot zigeuners, welke momenteel door Twen te trekken. Uit een onderzoek bleek, dat een lief desaffaire de oorzaak van deze daad moet geweest zijn. Nader wordt nog gemeld, dat enkele uren na den aanslag op den zigeuner Baas sili de dader, die vergezeld was van zijn zoon en een neef, in de omgeving van Al melo gearresteerd kon worden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. DEN HAAG ONDER WATER. Hevige wolkbreuk veroorzaakt stagnatie van het verkeer. DE OSSCHE MISDRIJVEN. De roof-overvallen te Neerloon en Heesch opgehelderd. Sedert eenigen tijd verbleven weer op het politiebureau te Oss A. Hendriks, bij genaamd de ..dikke Toon de Soep", en Vos, bijgenaamd „de Sijp", die reeds voor eeni gen tijd een groot aantal misdrijven had den bekend. Ze hebben thans wederom een nieuwe reeks van bekentenissen gedaan, meldt de „Msb.". Successievelijk hebben ze tegenover de gemeentepolitie bekend, in samenwerking met P. de Bie den roofoverval te Neerloon in het jaar 1931 te hébben gepleegd. Ze sleurden aldaar den ouden landbou wer Koerten van zijn bed en mishandelden hem. De oude man wees hun tenslotte de plaats aan, waar hij zijn geld geborgen had. De buit bedroeg hier 2000. De tweede bekentenis betreft den over val op den landbouwer Ploegmakers te Heesch (bij Oss). Deze was zoo onvoorzich tig geweest, om er zich op de Ossche markt over te beroemen, dat hij, terwijl er aller- wege sprake was van roofovervallen en diefstallen steeds al zijn geld bij zich droeg en ze hem wel niet zouden durven aan randen. Een der bendeleden stond toen in zijn nabijheid. De landbouwer zou spoedig be rouw hebben niet voorzichtiger te zijn ge weest. In den Kerstnacht van 1933 n.1. vatten enkele leden der Ossche bende in de omge ving van zijn huis post en wachtten het moment af, dat de bewoners zich naar de Nachtmis te Heesch begaven. Ze overvie len toen den ouden man, die alleen was achtergebleven en beroofden hem van zijn geld. De buit bedroeg hier 250. Op de Berchemsche kermis van 1933 ont moetten ze een inwoner van Haarsteeg, dien ze, zoodra hij beneveld was door ster ken drank, beroofden van een som van 300. Deze roof geschiedde in de Vierhoek straat te Oss. Tenslotte bekenden zij, behalve de dage lij ksche kippendiefstallen, waaraan ze zich hadden schuldig gemaakt, de inbraak in het veerhuis te Megen in het jaar 1934, waar ze 's avonds hadden vertoefd en de situatie hadden opgenomen. De buit bedroeg toen 40, die zich bevonden in het buffet in het café, verschillende flesschen met drank en de aanwezige sigaren en sigaretten. Door de gemeentepolitie werd verder Zaterdagnacht van zijn bed gelicht B. de Reuver uit Heesch bij Oss, die medeplichtig moet zyu geweest aan den roofoverval op den kassier van de Boerenleenbank J. Ot- ten te Maren, waarvoor eer. zekere J. v. O. en zijn broer M. de R. reeds waren gear resteerd en een bekentenis hadden afge legd. Gisteravond heeft ook B. de R. volledig bekend, zoodat thans alle daders van de zen roof oven-val geknipt zijn. Een Ossenaar te Haarlemmer meer gearresteerd. Tenslotte werd op last van de marechaus- sée te Oss Zaterdag te Aalsmeer gearres- teera M. v. Hees, die ervan verdacht wordt j bij den manufacturier v. d. ?ande op den I Heuvel te Oss c*p Kerstmis 1933 een m- j braak te hebben gepleegd, waarbij een groot aantal manufacturen werd buitge maakt. Hij is ingesloten in de marechaussée-ka zerne en ook hij heeft Zaterdag avond vol ledig bekend. 250 GOUDEN TIENTJES IN EEN VAASJE.... De bloemenverkoopster C. te Den Bosch is dezer dagen beroofd van al haar spaar duitjes. Deze bestonden uit twee honderd en vijftig gouden tientjes, die zij in een vaasje, bedekt met een laagje zand bewaar de. Iemand, die wellicht op de hoogte van deze zonderlinge bergplaats is geweest, heeft het vaasje geledigd, en heeft de vrouw van haar spaarduitjes beroofd, die zij zoo lange jaren nijver bijeen had gegaard, meldt „Vooruit". De bloemenverkoopster, die langzamer hand op een leeftijd was gekomen, dat zij van een welverdiende rust zou kunnen gaan genieten, had de gewoonte oen, wan neer zij tien gulden bijeengespaard had, deze in te wisselen voor een gouden tientje, dat zij dan in het vaasje, dat zij als „spaar pot" gebruikte, legde Er ging dan wat zand overheen, om rinkelen te voorkomen, en iederen keer wanneer de vrouw erin ge slaagd was, weer een nieuw muntje aan de steeds grooter wordende verzameling toe te voegen, verheugde zij zich in baar regel matig groeiende schat, die haar een rustd- gen ouden dag beloofde. Volgens haar zeg gen wist niemand iets van deze zonderlinge bergplaats af, maar het is de vraag of dat waar was. Want tot baar groote ontstelte nis heeft zij ontdekt, dat er tijdens haar af wezigheid iemand binnen geweest was, die het vaasje geleegd had, zoodat zij niet al leen van haar spaarduitje^maar ook van haar groote levensillusie, een mstigen ouden dag, beroofd was. De recherche is onmiddellijk aan het speuren gegaan, doch tot. heden zonder re sultaat. INBRAAK IN EEN DRUKKERIJ. Inbrekers hebben hun slag geslagen in het kantoor van de drukkerij Joachimst- hal aan de Jodenhouttuinen 92102 te Am sterdam. Uit de brandkast is het voorra dige geld 2300.in totaal waarvan een gedeelte in Belgische francs gestolen. Toen vanmorgen te half negen het per soneel op het kantoor kwam, ontdekte men dat ongewenschte bezoekers in het privé kantoor waren geweest. De brandkast was a la Sardine opengescheurd en het voor radige geld was verdwenen. Ook in 'n an der lokaal hadden de heeren hun slag ge slagen, daar was een lessenaar geforceerd waar een klein bedrag aan geld wordt ver mist. De daders zijn waarschijnlijk over een schutting geklomen, om op het terrein van de drukkerij te komen, daarna hebben zij een ruit ingdrukt om het gebouw bin nen te dringen. Er zijn hier blijkbaar vak lieden aan het werk geweest, want er zijn geen vingerafdrukken gevonden, zij zul len met rubberhandschoenen hebben ge werkt. Ook de wijze waarop de brandkast is geforceerd wijst er op dat hier gerouti neerde inbrekers aan het werk zijn geweest. Zaterdag wordt op de drukkerij niet ge werkt, het personeel is Vrijdag namiddag weggegaan, zoodat het niet vaststaat in welken nacht de inbraak is gepleegd. ZIJN KOSTBAAS BESTOLEN. De Centrale recherche te Amsterdam heeft een 49-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht, zijn kostbaas voor ongeveer 180.te hebben opgelicht. De man die zich uitgeeft voor een bouwkun dige had van het echtpaar waar hij bij in woonde geld geleend en hen voorgespie geld dat hij daarmede een zaak zou openen. De kostbaas zou dan een betrekking daar in krijgen. Eenige dagen geleden vertrok hij echter met de Noorderzon. De kostbaas rook lont en deed aangifte bij het bureau Spaarndammerstraat. De verdachte is door de centrale recherche naar dit bureau overgebracht. KERKNIEUWS FATHER A. GOOSENS f Telegrafisch is bericht ontvangen, dat te Papar (Britsch-Indië) op 81-jarigen leeftijd is overleden father A. Goosens. Pastoor G. A. Damen bediend Naar de „Msbd." vernam is Vrijdagmid dag de zeereerw. heer G. A. Damen, sedert 1902 pastoor der St. Laurenfius-parochie te Oud-Gastel (N.-Br.), van de H.H. Sa cramenten der Stervenden voorzien. NAAR DE MISSIE. Vrijdag 16 Augustus had vanuit bet Moe derhuis der Zusters van het Allerheiligste Hart van Jezus te Moerdijk weder een ver trek naar de Missie plaats. De Eerw. Zus ters Angela Ghanuleau (Kwadendamme) en Helène Boers (Hazerswoude) keer den na een verblijf van eenige weken in Holland weer naar Helsingfors terug, ter wijl als nieuwe missiezuster Zr. Angelina Boonman (Ovezande) medeging. Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. G. Cob- ben, Ap. Vicaris van Finland, die wegens familiomstandigheden in Holland vertoeft en eenige dagen de gast der Zusters was, verrichtte de afscheidsplechtigheden m de kapel. In een korte toespraak memoreerde Zijne Hoogw. Excellentie het vele goede, door de Zusters gedurende 13-jarig verblijf in Finland reeds tot stand gebracht en de hartelijke samenwerking daar steeds on dervonden. Voor de nieuwe missiezuster werd het missie kruis gewijd en aan haar uitgereikt. Nadat het liturgisch reisgebed gezamen lijk was verricht, begaven alle Zusters zich naar de vestibule, waar Zijne Hoogw. Ex cellentie nogmaals Zijn Bisschoppelijken zegen schonk. Per auto gingen de missiezusters naar Antwerpen, waar ze zich op ss. „Optima" inscheepten. Na een bootreis van 5 dagen hopen ze behouden in Abö aan te komen, vanwaar de trein haar in enkele uren in Helsingfors zal brengen. Binnenkort zullen nog naar Finland vertreken Zr. Ignace de Bruin (Rotter dam) en Zr. Beata Thèunisse (Nijmegen) Met behulp van deze drie nieuwe krachten, waarvan twee onderwijzeressen, hoopt men de school der Zusters te Helsingfors, de eenigste Katholieke onderwijsinrichting in Finland, tot nog grooter bloei te brengen. Wetenschappelijke Berichten OSS EEN BELANGRIJK PRAE- HISTORISCH CENTRUM. Interessante vondsten van dr. F. C. Bursch uit Leiden. In de afgeloopen week werden door dr. F. C. Bursch, assistent bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden onderzoekingen verricht op verschillende plaatsen onder de gemeente Oss. waarbij zeer belangrijke resultaten geboekt konden worden. O.a. werd een koepelgraf aangetroffen, behoo- rende tot de beker-cultuur uit omstreeks 1800 jaar voor Christus. Het fundament van den ronden houtbal, die het eigenlijke graf omringde, teekende zich nog zeer dui delijk af in den vasten grond. Op een plaats wees een vertakking van diit spoor op een ingang tot de gewelfde ruimte, waar in het midden de doode was bijgezet. Deze was verbrand hoewel de vorm van het diep ingegraven graf eerst scheen te duiden op een bijzetting van een onverbrand lichaam. Bij deze beenderen lag een fraaie klok-beker van Veluwsch type. De eerste op Brabantschen bodem aange troffen. Ook bleek een door het vuur aan getaste pijlspits met weerhaken den doode nog te zijn meegegeven. Zoowel wat bouw als wat vondsten betreft was deze heuvel dus reeds iets bijzonders. Nog meer was dit het geval met de beide andere graven, die gelegen waren iets ten westen van het reeds in 1933 ontdekte en door dr. Holwer- da nader onderzochte vorstengraf. Op een plateau lagen zonder dat uiterlijk een ver hevenheid op iets bijzonders wees, twee begraafplaatsen die gekenmerkt werden door een groot aantal palen, welke oor spronkelijk in verscheidene kringen de graven omringden. De graven zelf bevat ten duidelijk lij'ksporen van de dooden, die in beide gevallen onverbrand en in ge strekte houding waren bijgezet. Een van deze graven had aan een der lange wan den een verbreeding, waarin men als bij gave een groven versierden pot aantrof, voorzien van een afzonderlijken voet, ge lijkend op de zgn. Deverel-urnen. Was reeds het vinden van een dergelijk stuk vaatwerk van groot belang, nog meer was dit het geval met den aangetroffen graf- vorm. Het eene graf was omringd door een driedubbelen rand van rechtstaande palen, die zich bijzonder fraai in den moederbo dem afteekenden door hun grijze kleur. Het andere graf was veel imposanter. I Hier lag een vier, plaatselijk zelfs zesdub- I bele krans van dergelijke palen rondoan het graf. Deze palen hebben, evenals bij het vorig grafmonument het geval was, als 'n sterke heining het graf omgeven. Boven dien echter liep buiten den wijdste dezer i palen nog een breede ondiepe gracht, die zich inmiddels met heide had gevuld. De 1 vorm dezer omgrenzing was een ellips, zoodat de door deze omsloten ruimte slechts gedeeltelijk door den palenikrans was ge vuld en voor het andere deel ledig was. Voor een zeer klein deel verdween deze gracht zelfs nog onder den wal van het tegenwoordige woonwagenkamp. Grafheu vels als deze liggen wat de dateering be treft tusschen de periode der bekers en die der urnen-velden. Samen met de ongemeen bel an gwekken- i de vondst van het zooeven reeds kort ver- I melde vorstengraf vinden wij hier op Bra- I bantschen bodem te Oss verscheidene j uiterst belangwekkende grafvormen, die j alle bijeen in een klein bestek een uitste kenden indruk kunnen geven van de ver- I schillende culturen van Nederland''s voor tijd. INGEZONDEN STUKKEN MEISJES STUDENTENBUEENKOMST TE VAALS. Men verzocht ons opname van het vol gende: Nog een laatste maal herinneren wij aan de bijeenkomst voor meisjesstudenttal en abituriënten, welke van Maandag 2 tot Za terdag 7 September te Vaals Blum enthal gehouden wordt. Deze bijeenkomst heeft ten doel het con tact der meisjesstudenten uit de verschil lende universiteitssteden te bevorderen, maar vooral ook kennis te maken met onze a^ Katholieke meisjesstudenten. Zij toch hebben pas gymnasium en HJ3.S. verlaten en staan aan het begin van een nieuw leven, een leven vol idealen, maar ook een leven vol moeilijkheden. Heerlijk is het om dat nieuwe leven tege moet te gaan. Heerlijk om te denken aan de verwerkelijking van die idealen, maar zwaar ook de verantwoordelijkheid. Daarom worden hier zoowel ouders als meisjesstudenten gewezen op een zwaren plicht. Wil de studietijd zoo vruchtbaar, maar ook zoo aangenaam mogelijk zijn, dan GEDICHTJE VAN PRINSES JULIANA. Door Catharina van Rennes gecomponeerd. De „Radiobode" vertelt: „Jacob van Hamel bezocht een poosje geleden Catharina van Rennes met het doel, onze grijze nationale componiste van den Kinderzang een nieuwe bijdrage te verzoe ken voor zijn A.V.R.O.-repertoire. Deze bijdrage zou dan ook worden opgenomen in den derden A. V. R. O. Kinderliederen-bun- del „1935 Tiental". Catharina van Rennes dacht een oogen blik na, zocht in haar archief en na eenige aarzeling reikte ze aan Hamel over een ge dichtje: „De dansende Haasjes". Nu gaan wij vroolijk dansen. Wij dansen poot aan poot, ja, ja Wij zijn de haasjes uit de boschen En snoepen een hazelnoot, tra-la-la. O kijk eens hoe wij dansen, tra-la-la Wij dansen poot aan poot. Boven aan het tekstblad stonden de let ters J. v. O., klaarblijkelijk de initialen van den maker van het versje. „Van wie is dat?" vroeg Jacob Hamel. Hierop verklapte Catharina van Ren nes dat J. v. O. beteekende: Juliana van Oranje. De Prinses was immers in haar kinderja ren leerlinge van Catharina van Rennes.f Het was de gewoonte van de zangleerares haar leerlingen nu en dan op te dragen een gedichtje te maken. Ook Prinses Juliana heeft aan zoo'n opdracht eenmaal voldaan met de inlevering van „De dansende Haas jes". Catharina van Rennes componeerde bier een melodietje bij. Jacob Hamel aanvaardde het liedje na tuurlijk gaarne en hij verzocht de Prin ses of het Haar goedkeuring zou hebben, wanneer het AVRO-Kinderkoor „De dan sende Haasjes" leerde en dat het zou wor den opgenomen in den bundel „1935 Tien tal". De Prinses wist zich nog zeer goed te her inneren, het- gedichtje in Haar jeugd ge maakt te hebben; H. K. H. verleende vol gaarne Haar toestemming. Zij vond het leuk. Op 20 Augustus zingt het koor het vers je voor 't eerst." moeten de meisjesstudenten niet alléén blijven staan, maar zich aansluiten, zooals ook allen om haar heen zich aansluiten. Zij moeten zich aansluiten bij haar eigen groep bij de Kath. Studenten Vereeni- gingen, die allen zijn aangesloten bij de Unie van Kath.' Studenteruvereenigingen. Zij hooren thuis in de onderaf deeling van die Unie, in de Kath. Meisjes Studenten Interacademiale, in de M.SJ. De M.SI. nu organiseert een zomerbij- eenkomst te Vaals, waar allen zooveel mo gelijk heen moeten gaan. Daar vinden zij haar -kennissen en mede-studenten. De aankomende meisjesstudenten leeren er meisjes kennen, ouder dan zij, die haar kunnen helpen en den weg wijzen in haar studie. Tot 21 Augustus kan nog opgave geschie den bij de praeses der M.S.I. Joop Man dors, Leiden, Oegstgeesterlaan 12. Aan onze Stadgenooten, „De Prineevlag" heeft ten doel, de schroom, de valsche schaamte van ons Volk, volledig uiting te geven aan zijn diep ge wortelde nationale gevoelens, waarvan de gehechtheid aan ons Vorstenhuis het cen trale punt vormt, te overwinnen. Daarom wenschen wij onzen stadsgenoo- ten te wijzen, op den komenden 3ilsten Augustus; een dag, waarop wederom uiting gegeven kan warden aan onzen trouw aan Oranje. Een dag, waarop wij wederom onze wo ning kunnen sieren met onze vlag, met het rood-wit-blauw, en oranjewimpel, of het oranje-tolanje-bleu. De afdeeling wandelsport van onze ver- eeniging hoopt op dien dag het aantal vlag gen in onze stad te kernen tellen, laat Lei den een voorbeeld worden voor andere plaatsen. Leidenaars, onze stad is de Princestad, onze Universiteit de Prince-Unrversiteit. Leidenaars beseft, dat daarom allereerst op onze stad een verplichting rust, daarom: De vlaggen uit! De vlaggen uit! De vlaggen voor Oranje! Hoe ook politiek getint Oranje maakt ons eensgezind Dus: vlaggen voor Oranje! Uw vlag nu uit! Uw vlag straks uit! Toont vreugde mèt Oranje! Verbergt geen vreugd, steek uit de vlag! Op eiken feest-herdenkingsdag! Ga vlaggen voor Oranje. „De Prineevlag", afd. Leiden. K. Cebol, Zoeterwoudscheweg 2, Leiden. Tegen twaalf uur ontlastte zich gisteren middag een geweldige wolkbreuk boven Den Haag, welke in minder dan geen tijd talrijke waterloozingen boven hun capaci teiten bracht. De viaduct onder den spoor wegovergang aan de Rijs wij ksche straat stond vrij spoedig geheel blank en eer het één uur was lag het tram- en rij verkeer geheel stil. De H.T.M. ondervond hierdoor met haar Delftsche lijn en lijn 10 StuwstraatSche- veningen. benevens lijn 2 Atjehstraat Schimmelpenaiingweg zeer veel vertraging. De politie leidde het auto-verkeer van de richting Rijswijk komende over de Wat- dorpstraat via het viaduct bij de Vaillant- laan, dat niet ondergeloopen was, naar de binnenstad, terwijl het verkeer in de rich ting Rijswijk over den Parallelweg werd geleid. Tal van kelders van particuliere wonin gen liepen geheel onder water en vooral in de binnenstad berokkende de zondvloed veel last. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. in. Maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Het I 172. 't Zeemonster maakte van zijn vrijheid onmiddellijk zeemonster was erg sterk en toen het zijn kop opstak ging gebruik om er vandoor te gaan, het hoedje op zijn kop. het heele dak van het huisje mee. 't Leek wel of het beest 1 Drein Drentel en Piet Prikkel bemerkten nu pas boe hard een hoedje op had. of zoo'n zeemonster er vandoor kon gaan. Weldra was het het gezicht verdwenen. STATIONS-INBRAAK TE UMUIDEN. Gisterennacht is ingebroken m het hoofd station te IJmuiden. Uit de brandkast waarvan het slot is u geknipt is een bedrag van ongeveer 1500 ontvreemd. Op het achter het station lig gend terrein werden de ledige geldkisten aangetroffen. Van de daders heeft men nog geen spoor fcrnmen ontdekken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10