EEN WEEK HISTORIE ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. S DE DRIE-MOGENDHEDEN-CONFERENTIE TE PARIJS EN DE ABESSUNSCHE KWESTIE. HITLER HOUDT DE TOESTAND IN DUITSCHLAND IN BEROERING OM USVORMING TEGEN TE GAAN. MOORD IN JAPAN. Abessynië. Men zal zich herinne ren, hoe de Volkenbondsraad een paar we ken geleden de Abessynische zaak wist af te schuiven op een conferentie van drie mogendheden. Wanneer die conferentie er vóór 4 September niet in geslaagd was om een bevredigende oplossing te vinden, dan zou de Volkenbond deze kwestie opnieuw ernstig onder de oogen zien. Aller oogen zijn derhalve gevestigd op Pa rijs, waar de bedoelde drie mogendheden, Engeland, Frankrijk en Italië, op het oogenblik bijeen zijn gekomen en in de personen van hun respectievelijke verte genwoordigers Eden, Laval en baron Aloisi onderhandelen over het lot van Abessynië, dat zelf niet van de partij mag zijn. De grondslag, waarop de drie mogendhe den confereeren, is, dat zij de onderteeke naars zijn van het verdrag van 1906, waar bij zij zich verbonden de integriteit van Abessynië te eerbiedigen, doch waarbij zij tevens de noodige afspraken maakten om eikaars belangen in het rijk van den Ne gus te behartigen en te waarborgen, met het gevolg, dat deze nimmer het verdrag heeft erkend, waarbij zonder hem over hem en zijn land werd bedisseld. De Italiaansche partner dreigt nu eenzij- ding zijn „levensbelangen" te behartigen en eischt gehéél Abessynië op, daarmede een botsing riskeerende met den machtigen Britschen medespeler, voor wien een over- heerschende positie van Italië in dat deel van Afrika (men denke aan den Soedan, Egypte, den Nijl, het Suezkanaal!) al te ge vaarlijk zou zijn. Tusschen Engeland en Italië staat Frank rijk, dat z'n ouden vriend Engeland en den Volkenbond niet wil verloochenen, maar evenmin wil breken met z'n nieuwen vriend. Italië. Laval zit in een lastig, par ket, want het zal hem niet makkelijk val len de standpunten van Engeland en Italië met elkaar in overeenstemming te brengen. Engeland staat sterk, doordat zijn belan gen parallel loopen met die van den Volken bond, welk instituut een geweldige klap (misschien wel de genade-slag) zou krij gen, wanneer Italië zóó maar de gelegen heid kreeg om een mede-bondslid met huid en haar in te slikken. Aan den anderen kant zijn de oorlogstoebereidselen van Mus solini zoodanig, dat men wel moet aanne men, dat het hem bloedige ernst is, om Abessynië met wapengeweld te lijf te gaan. Hoe tusschen die twee standpunten in een middenweg gevonden moet worden, is ons een raadsel, en wij vreezen dan ook dat de conferentie van Parijs in een groot fiasco zal eindigen. De wereld zal zich moeten voorbereiden op een weinig verheffend schouwspel. In weerwil van de hoop, welke de Negus nog altijd blijft uitspreken, in een vreed zame uitkomst, komen uit Abessynië toch reeds berichten, welke van toenemende oorlogstoebereidselen ook daar gewagen. Berichten uit Djibouti doen weten, dat ook Frankrijk alle voorbereidingen treft voor de verdediging van Fransch Somali- land door het zenden van een oorlogschip, het versterken van verdedigingswerken en het bouwen van vliegtuigloodsen, terwijl het plaatselijk garnizoen met duizend man Senegaleezen wordt uitgebreid. De toestand wordt ernstig. Onderdrukk ing. Terwijl de dic tatuur in Italië aan de wereld een schouw spel oplevert, dat nu niet bepaald geëigend is om het vertrouwen in de menschheid grooter te maken, is de dictatuur in Duitschland op een ander terrein bezig om de gevaren van het nat.-socialistische systeem te demonstreeren. Wij weten, dat in Duitschland Hitier sinds een paar jaar bezig is om het Duit- sche volk gelukkig te maken. Het resultaat is, dat het regiem nu overhoop ligt met de Katholieken, met de Protestanten, met de Joden, met de Stahlhelm, en met de stu denten, om nog maar te zwijgen van hen, die wel hun organisatie maar niet hun hoop wel geen principieele tegenstanders toch op de sociaal-democratie, op het communis me of op een herstel der monarchie heb ben verloren. Voeg daar nog bij: al degenen, die hoe ontevreden zijn om materieele redenen, en men kan dan uitrekenen hoeveel vurige aanhangers Hitier nog heeft. „Dat de financieele toestand ellendig is, is geen geheim, schrijft de „N.R.C.", al zijn de staatsfinanciën nu wél tot een geheim gemaakt. Men is tot het verborgen houden van de begrootingscijfers eerst overgegaan, toen het heele begrip begrooting een aan fluiting was geworden. Dat men de midde len van de spaarbanken, van de levensver zekeringen en ten slotte van d§ industrie achtereenvolgens is gaan lens pompen krachtens speciaal daarvoor uitgevaardigde verordeningen, was slechts een van de ver schijnselen, die bewijzen hoe hoog de nood gestegen is. Immers, deze dingen gebeuren onder het gezag van dr. Schacht, het bol werk van behoud in de regeering. Hoe het met de mogelijkheid van betalingen naar buiten staat, weten ontelbare landgenooten, als schuldeischers of leveranciers, te goed, dan dat men dit nader zou hoeven uiteen te zetten. De Duitsche uitvoer holt achter uit De industrie moest zelf een fonds bij eenbrengen, waarmede men den uitvoer door subsidieering zou forceeren, maar de bijeengebrachte som is teleurstellend uit gevallen. Dat het met den voorraad grond stoffen niet bijster goed staat, is al even zeer bekend. Andere behoeften moesten wijken voor die van de wapenindustrie. In den laatsten tijd zijn nog andere ver schijnselen naar buiten duidelijker gewor den. Wij krijgen nu, behalve algemeen sta tistieken waarvan men de samenstelling niet kent, nadere bijzonderheden over prij zen van levensmiddelen onder oogek, en die prijzen staan buiten verhouding tot de lage loonen. Wij hooren van schaarschte ten opzichte van voor den Duitscher belangrij ke levensbehoeften, van beperking in den detailverkoop van vleesch. Men constateert in Duitschland officieel een opmerkelijk sterken achteruitgang in het houden van honden. De kranten vinden voortdurend minder lezers. Ondanks de sterke bevorde ring van de radio bleken de ingeschreven luisteraars in de vorige maand alleen met 72.722 stuks verminderd. Beide laatste ver schijnselen hoeven niet van oeconomischen aard te zijn. Zij kunnen samenhangen met een moreele vermoeidheid, met een beu heid van propaganda en van naar één mo del gefatsoeneerde berichtgeving. Maar men hoeft in ieder geval niet te zoeken, als men objectieve teekenen van algemeene malaise voor het bewind wil aanwijzen. Dan zijn er verschijnselen, wier bestaan slechts op grond van subjectiever gegevens kan geconstateerd worden. Dat er groote ontevredenheid in Duitschland heerscht, dat de opgedrongen leerstellingen, dat de terreur tegenover andersdenkenden en „vreemden van ras" door een groot aantal Duitschers, die in him elementaire gevoe lens als fatsoenlijke lieden niet veranderd zijn, slecht verdragen worden, mag men krachtens vele gegevens en berichten vei lig aannemen". Als men al deze factoren nagaat, is het duidelijk, dat er zeer velen moeten zijn, die hun geloof in de alleen zaligmakende leer van Hitier verloren hebben. Maar toch behoeft men niet te denken aan eenige ernstige poging om het bestaan de bewind omver te werpen. Er is geen enkele organisatie, waaromheen het verzet zich zou kunnen kristal liseeren. Daarom staan wij eenigszins verbaasd over de rede, welke Hitier deze week te Rosenheim heeft gehouden en waarin hij fel te keer ging tegen het z.g. politieke Ka tholicisme. O.a. gebruikte hij termen als: „Wij zuilen hen verpletteren" enz. Is dat zuivere rhethoriek of zit er wat anders achter? IJsvorming in het water kan men ver hinderen door er sterk in te roeren. Is Hitier soms ook bezig om beroering te verwekken,teneinde ijsvorming tegen te gaan? Moord in Japan. In Japan is weer eens een moord gebeurd. Dat gebeurt in het Oosten wel meer en in de oogen van een Oosterling heeft dat een heel an dere beteek e nis dan in onze oogen. Maar in ieder geval laat de moord op den Japan- schen generaal Nagata weer eens zien, hoe scherp de tegenstellingen zijn tusschen de radicale en conservatieve nationalistische elementen in het Japansche leger. Vrij algemeen toch wordt aangenomen, dat de vermoording van generaal Nagata het antwoord is der" nationalistische extre misten op de in Juli genomen maatregelen tegen al te zelfstandige actie van de ra dicale „frontoffioieren" ter forceering van de continentale expansiepolitiek. Die maatregelen, neerkomende op een groot aantal mutaties en overplaatsingen, en o.a. leidende tot de pensioneering van generaal Mazaki, den inspecteur van het militaire opvoedingswezen, kwamen tot stand op ini tiatief van den minister van oorlog, gene raal Hayashi, die daarop de goedkeuring van den keizer wist te verkrijgen. De thans vermoorde generaal Nagata was de voor naamste medewerker van den minister bij die „zuiveringsactie". Een en ander wijst erop, dat het radicale extremisme reeds gevaarlijke afmetingen heeft aangenomen, zoodat de meening in breede politieke kringen van Japan, dat het gebeurde verstrekkende gevolgen moet hébben, allerminst overdreven lijkt. SPORT WIELRENNEN KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. De finale van het kampioenschap der Zuid-Hollandsche clubs op de baan zal plaats vinden op Zondag 8 September des middags 2 uur op de wielerbaan te Rijs wijk, tusschen de clubs Sparta (Den Haag), Voorwaarts (Den Haag), Rotterdamscne Leeuw (R'dam) en Swift (Leiden). Het programma bestaat, evenals de di verse voorwedstrijden, uit sprint, 1 K.M. tijdrit, 4 K.M. ploegachtervolging en 10 KM. puntenrit. De club, die in totaal de meeste punten heeft behaald is clubkampioen van Zuid- Holland op de baan. De teams der clubs zullen bestaan uit profs, onafhankelijken en amateurs. Het programma zal aange vuld worden met eenige andere wedstrij den. vermoedelijk ook een stayersnummer. REVANCHE DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. In het Stadion te Keulen vond gister avond een revanche plaats van de wereld kampioenschappen te Brussel. De belang stelling hiervoor was vrij groot. Ondanks het niet al te mooie weer waren ongeveer 7000 toeschouwers aanwezig. Het publiek kreeg niet datgene te zien, wat verwacht werd, want niet Scherens en Richter kwamen tegen elkaar in de finale, maar Michard en Richter. Bij de series won Michard van Scherens met een tijd van 12,7 sec. op de laatste 200 Meter, terwijl Richter met een halve leng te van Gerardin won. In de finale won de Franschman Michard tot twee maal toe van Richter met een hal ve lengte. Het publiek, dat zeer teleurge steld was, begon Richter uit te fluiten. De Franschman gaf daarop nogmaals gelegen heid tot revanche, doch ook voor de derde maal moest de Duitscher in Michard zijn meerdere erkennen. In den strijd om de derde en vierde plaats verloor de Belg Scherens van Ge rardin. Bij de amateurs werd onze landgenoot Arie van Vliet uitgeschakeld door den Duit scher Kloeckner. Ook tegen den wereld kampioen Merkens had hij geen schijn van kans. Tot twee maal toe de Duitscher had onzen landgenoot in een extra-rit nog maals gelegenheid gegeven om zijn kun nen te toonen verloor Van Vliet. Van der Vijver werd, nadat hij in zijn serie van Merkens verloren had, ook in den strijd om de derde en vierde plaats ge slagen en wel door zijn landgenoot Arie van Vliet. In de finale won Toni Merkens van Kloeckner op gemakkelijke wijze met 1H lengte. In een recordrit over 1 baanronde ves tigde Scherens met 11,8 sec. een nieuw re cord. Het oude stond op naam van Ernst Kaufmann. Tweede en derde werden resp. Stoffes met 12 en Gerardin met 12,2 sec. Het slot van deze wedstrijden, waarbij in den aanvang door de beide wereldkam pioenen Scherens en Merkens een eere rondje gereden was, werd gevormd door een koppelwedstrijd over 30 K.M. Deze werd gewonnen door onzen land genoot Van Egmond tezamen met Steffes in 40 min. 49 sec. en 2 pnt. Op 1 ronde volgden dan: 2. Scherens Kolvenbach 17 pnt. 3. GuenntherSchnitz- ler 13 pnt. 4. EngelFrankenstein 9 pnt. GOUDSCHE ZESDAAGSCHE. Op den derden avond van de Goudsche Zesdaagsche is de felle strijd onvermin derd voortgezet. In het eerste uur werden niet minder dan 43 K.M. afgelegd, terwijl de afgelegde afstand in twee uur 82.663 K.M. bedroeg. De stand is momenteel: 1. BakerGom- mers 38 p., 2. BiesheuvelCattel 24 p., op 1 ronde 3. Schonermarckvan Amster dam 34 p., 4. HosmusAlthuizen 11 p., op 2 ronden 5. VerschoorPeek 4 p., op 3 ronden 6. Tillieu-Vermeer 11 p., 7. v. d. LeurMeanders 10 p. ATHLETIEK R.-K. S. V. „DE BATAVEN". Morgen is het wederom een drukke dag voor de afd. Athletiek. Een aantal athle- ten vertrekken naar Maastricht om deel te nemen aan de Nationale Kampioen schappen. Van der Klugt zal wederom starten tegen zijn rivaal Jan Zeegers. Wie winnen zal blijft nog een vr aagteek en. Zeer zeker is het echter dat van der Klugt een mooie kans maakt het kampioenschap op de 1500 M. te behalen, ook Van Leeuwen zal zich op dit nummer niet onbetuigd la ten. Op de 200 M. start L. v. Teylingen, wij gelooven niet dat hij een kans maakt op dit nummer, het is echter niet uitgesloten, dat deze boy voor een verrassing zorgt. Alada Biluska zal wederom zijn krachten bij het discuswerpen meten en wanneer het een beetje meeloopt zal hij vast geen slechte plaats bezetten. Ook voor het ko- gelstooten heeft hij ingeschreven. De overige athleten vertrekken naar Stomp wijk om hun medewerking te ver- Ie enen aan de groote R.-K. Sportdag al daar. Verschillende nummers zullen wor den gedemonstreerd en het zal een aardige strijd worden tusschen onze nieuwelingen athleten. Alle seniores als juniores voor deze wedstrijden worden verwacht half én per fiets vanaf café „Royal" Doezastraat. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BRUSSEL. Het Nederlandsche team samengesteld. Naaf wij vernemen is het Nederlandsch Athletiek-team, hetwelk Dinsdagavond 20 Augustus as. te Brussel deelneemt aan de Internationale wedstrijden, waarin ook Amerikanen en Belgen uitkomen, als volgt samengesteld: 100 M. hardloopen: Osendarp (Trekvo gels) en Berger (A.V. 1923). 400 M. hardloopen: Van der Boor en (Haarlem). 800 M. hardloopen: Bouman (A.A.C.) 2000 M. hardloopen: S. Petit (AVON, Heerlen). 110 M. hordenloop: Mesman Schultz (A. V. 1923). Vèrspringen met aanloop: Houtman (A. V. 1923). Hoogspringen met aanloop: Roelofs (A. A. C.) Polstokhoogspringen: Verkes (Haarlem). Kogelstooten en discuswerpen: De Bruyn (Olympia). Wegens een blessure is W. Kaan voor het nummer 110 M. hordenloop niet be schikbaar. WATERPOLO COMPETITIE GOUDSCHE ZWEMKRING. Voor de competitie van den Goudsche Zwemkring is de laatste wedstrijd gespeeld tusschen S. Z. en P. C. 3A. Z. C. 2. De Alphenaren wonnen met 10. De eindstand luidt: Elfhoeven I 10 9 1 0 46 2 19 G. Z. C. IV 10 7 0 3 22—15 14 A. Z. C. II 10 6 1 3 13—11 13 De Gouwe n 10 3 0 7 11—24 6 Elfhoeven II 10 1 2 7 825 4 S. Z. en P. C. III 10 1 2 7 4—27 4 WEDSTRIJD TE SASSENHEIM. Gisteravond om 8 uur speelde te Sassen- heim S.Z.V. I tegen de Zijl IV een vriend- schappelijken wedstrijd. Rust 02, eind 0—3. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 25) IX. Stilstand. Maar al moest Jackson in zijn zelfgeko zen afzondering vechten tegen de pijn, die de scheiding van degenen, die hij liefhad veroorzaakte, toch was er in de dagen, die volgden vrede in zijn geest, zijn fijngevoe lige zieL En hij had iemand achtergela ten, die, hoewel niet door de wereld ver dacht, zich vrij in familiekringen kon be wegen, doch nu door furiën werd achter volgd en gekweld. De eerste drie dagen na den diefstal bleef Lloyd in huis, dwaalde als een geest van de eene kamer naar de andere, want hij wist, dat elk uur, eiken dag, op de een of andere onverwachte en onvoorziene wij ze door een gedachteloos woord, de ver denking op hem zou kunnen vallen. De ne ger, die zijn vertrokken gezicht voor het raam van de garderobe had gezien, de een of andere onopgemerkt gebleven gast, die zijn verwarring bemerkte, of hem gezien had, toen hij op weg was naar mevrouw Monroe's kamer; iedereen kon den val strik leggen een kleinigheid kon hem verraden. Zou Jackson zwijgen? En hoe lang? Wist hij, dat Lloyd het gedaan had? Zou hij zich herinneren, dat hij Lloyd dat zakje in zijn jas had laten zien? En zoo niet, wanneer zou hij 't zich dan herinne ren en terugkomen? Soms kon hij een kamer binnengaan, terwijl hij nauwelijks wdst, waar hij heen ging, om Virginia te vinden, die daar, met de handen stil in de schoot, met brandende oogen in 't verleden zat te staren. Hij wist, dat ze leed, maar wat was een dwaze lief des-geschiedenis vergeleken met wat hij doormaakte? En 't ergste van alles was, dat hij haar naet zeggen kon, niet eens durfde laten merken, dat er iets met hem niet in orde was. Wat had hij er eigenlijk mee gewonnen? Hij had leelijk gefaald. Herinneringen aan Gloria Fenwick aan haar vreemde schit terende oogen en haar slanke gestalte deden een heftig verlangen in hem opko men, maar al zijn gevoelens werden uitge- wischt bij de gedachte aan haar laatste woorden en de uitdrukking van haar ge zicht, toen hij haar van de mislukking vertelde. Hij werd tusschen hoop en twijfel heen en weer geslingerd. Dat hij absoluut blind was voor den werkelijken aard dezer vrouw, maakte geen verschil. Hij geloofde dat zij van hem hield en echt vrouwelijk om een bewijs van zijn liefde gevraagd had. Zij had een veel krachtiger natuur dan hij en naar mate hij haar sinds bun eerste ont moeting steeds méér was gaan liefhebben, was ook zijn angst voor haar gegroeid. Nu werd hij als verscheurd door de brandende begeerte om haar te zien, de vrees, dat zij zich van hem zou afwenden. Dus bleef hij een dag of drie in huis, tot zijn verlangen hem te machtig werd; hij besloot haar op te biechten dat het hem niet gelukt was het begeerde halssnoer te bemachtigen. Instinctief voelde Lloyd, dat hij haar niet in zijn vertrouwen moest ne men. Hij ging naar haar toe en werd met een soort heimelijke vreugde begroet, als of ze niet anders verwachtte dan dat hij haar datgene kwam brengen, waarom zij gevraagd had. En toen hij, na haar begroet te hebben niet over de kwestie begon wendde ze zich teleurgesteld van hem af. „Heb je het halssnoer meegebracht?" Lloyd bleef zwijgend zitten, niet in staat, nu 't zoover was, om zich te verdedigen. Hij voelde zich ellendig en wanhopig. Gloria Fenwick liep met een hoogrood gezicht de kamer op en neer. Maar haar brein werkte koel en hoewel ze Lloyd niet bepaald vijandig gezind was, moest ze na deze groote teleurstelling toch niets meer van hem hebben. Hij moest weg, hij begon haar gruwelijk te vervelen. En veel voor deel verwachtte ze voorloopig ook niet van hem. Wat volgde, ontstelde Lloyd in hevige mate. Toen ze begon te spreken, scheen het alsof er geen wolkje aan de lucht was, maar het werd langzamerhand een donder wolk, die snel en onheilspellend naderbij kwam, tot die over hem losbarstte, hem neersloeg en naar de deur dreef, die straat op. Lloyd stond hijgend op het trottoir, met den hoed dien ze hem in de hand geduwd had. Eenige minuten bleef hij staan, tot het eindelijk tot hem doordrong, waar hij zich bevond en hij bemerkte, dat men hem nieuwsgierig aankeek. Zijn mond was droog als kurk, zijn keel als geschroeid en alles was uit! 't Was laat in den middag. Heel vroeg den volgenden morgen hielp een taxi chauffeur, die hem kende, hem de stoep op, waar de bedienden hem 's morgens vonden en hem, zonder iets te zeggen, naar bed brachten. Na dit voorval zag Virginia' hem nauwe lijks. 't Grootste deel van den dag lag hij in bed en 's avonds stond hij op, kleedde zich en at wat, om dan weer de straat op te gaan. Geschokt en verslagen, als ze door haar eigen verdriet was, merkte ze toch na eenige dagen, dat er iets gaande was en ze deed wat ze kon, om uit te vinden, wat haar broer er toe gedreven had, zoo'n le ven te leiden. Maar Lloyd luisterde onver schillig naar haar smeekbeden. Laat in den morgen vond ze hem nog in bed en bezwoer hem toch op te staan en van de zon te ge nieten, of haar zijn moeilijkheden te ver tellen. Hij rédetwistte niet met haar, luis terde zwijgend en gong toch zijn gang. Virginia wist, dat hij zwaar dronk en dat zij 't hem niet kon verhinderen. Hij had blijkbaar geld genoeg, of zag kans genoeg te leenen, om te kunnen drinken. En eindelijk liep ze in haar wanhoop naar rechter Kent, hoewel ze tot nu toe de gedachte niet had kunnen verdragen, den man te zien, die Jackson had weggejaagd, want Lloyd had haar verteld, dat rechter Kent dien avond was gekomen. Ze wist, dat de Monroe's nooit zooiets zouden heb ben gedaan, zonder ernstige redenen. Maar haar plicht tegenover Lloyd dreef haar, hem nu op te zoeken. Ze vond hem in zijn studeervertrek, met de kin in de handen en bij 't zien van zijn gezicht verdween haar wrok en ze liep met een medelijdenden kreet op hem toe. Ze kon nauwelijks gelooven, dat deze be droefde in eikaar gedoken, gebroken man, dezelfde was als die zij het laatst gezien had, met zijn doordringende en toch vrien delijke oogen, zijn vasten stap en fiere in drukwekkende houding. Jackson had méér verdriet achter zich gelaten, dan hij dien morgen, toen hij Har- risville verliet, met zich had meegenomen. Toen ze de diepte van rechter Kent's smart realiseerde, besefte ze, dat de af schuwelijke teleursteling en het plotselinge verloren vertrouwen in zijn zoon hem ver pletterd, gebroken had, zoodat hij nergens meer voor leefde, vergat ze even haar eigen verdriet en poogde hem te troosten. Hij had haar kalm begroet, zelfs met iets van z«n oude genegenheid en hartelijk heid, maar ze was zich toch bewust van een somberen scheidsmuur tusschen hen die niet weg zou kunnen vallen, tot ze ééns datgene, hetwelk hen zoo zwaar druk te, besproken en verbannen zouden heb ben. Verbannen dat wil zeggen, uit hun gesprekken, want het had in hun harten wortel geschoten. Nadat ze hem bedrukt goedendag gezegd had, vatte zij al haar moed tezamen en begon dapper te spre ken. De rechter had haar noodig en zij hém, maar ais ze ooit dichter tot elkaar zouden komen door hun gemeenschappelijk vxerdriet, moest ze eerst nog zichzelf en hem pijn doen. „Meneer Kent, wilt u mij vertellen, wat er dien avond gebeurd is? Waarom ik wij hem mi verloren hebben? Ik ge loof, dat ik wel het recht heb dit te vra gen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9