VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 SPORT De wereldkampioen schappen der wielrenners Lacquehaye wint den stayerstitel Brussel, Woensdagavond. Op de wielerbaan in het Heysel Stadion zijn in den laten middag en vanavond de beide series verreden van den wedstrijd om het wereldkampioenschap achter groote motoren over 100 km., welke Dinsdag we gens den regen moesten worden uitgesteld. In deze series reden mee onze landgenoo- ten Van der Wulp en Blekemolen, doch geen van beiden is erin geslaagd één van de eerste drie plaatsen te bezetten en zich daardoor in den eindstrijd te plaatsen. Van der Wulp eindigde in zijn serie als vierde. Zijn rijden was echter niet onbevre digend, hij weerde zich geducht en maakte vooral in den eindspurt een goed figuur. Achter de drie leiders, Lohmann, Lacque haye en Ronsse blijvende, bezette hij zoo doende de vierde plaats. In de tweede serie had Blekemolen wei nig kans om een behoorlijke positie in te nemen. Het was een matte rit, waarin de strijd zich slechts tusschen enkelen af speelde, terwijl in de situatie der overigen geen verandering kwam. Zoo moest Ble kemolen met de vijfde plaats genoegen nemen, achter Wambst, Metze, Severgnini en Synaeve. De renners eindigden dicht op elkaar, zonder rondenverschil. Manera heeft in den eersten rit de strijd gestaakt, nadat hij verliesronden had te incasseeren wegens aen lekken band. Ook de Engelschman Grant gaf in den tweeden rit op, nadat h\j verwoed had gevochten om de derde en daarna om de vierde plaats. Het eindresultaat van de 1ste serie werd: 1. Lohmann, Duitschland, tijd 1 uur 29 min. 47.4 sec.; 2. Lacquehaye, Frankrijk, op 20 meter; 3. Ronsse, België, op één ron de; 4. Van der Wulp, Nederland op 4 ronden 5. Gilgen, Zwitserland, op 9 ronden, 6. Prie- to, Spanje op 11 ronden. In de finale werden dus geplaatst: Loh mann, Lacquehaye en Ronsse. Voor de tweede serie starten Metze, Duitschland, achter Ville, Wambst, Frank rijk, achter Groslimond; Severgnini, Italië, achter Arthur Pasquier; Grant, Engeland, achter Van der Stuyft; Suter, Zwitserland, achter Paul Suter; Blekemolen, Neder land achter Wiersma; Synaeve, Belgiëy ach ter Vermandel. Het eindresultaat wordt: 1.' Wambst, Frankrijk, 1 uur 27 min. 21.4 sec.; 2. Metze, Duitschland op 10 meter; 3. Severgnini, Ita- ilë op 50 meter; 4. Synaeve, België op 100 meter; 5. Blekemolen, Nederland op 300 meter; 6. Suter, Zwitserland op 350 meter. DE FINALE. Brussel, Donderdag. Lacquehaye, de 38-jarige Fransche ren ner, heeft na een onderbreking van een jaar in 1934 was de Duitscher Metze de gelukkige wederom den wereldtitel we ten te veroveren. De rit van vandaag gaf een zeer levendi- gen strijd te zien, waarbij Severgnini de eerste dertig km. de leiding heeft gehad, om deze tenslotte aan den Franschman af te staan. Deze weerstond de vele aanvallen uitstekend en ging tenslotte als eerste door de finish. Het was bij deze race opmerke lijk, dat de twee deelnemers van dezelfde nationaliteit de Franschen Lacquehaye en Wambst en de Duitschers Metze en Loh mann elkander verscheidene malen bij hun aanvallen en verdediging hebben on dersteund, een tactiek, die alleszins te be grijpen is. Een en ander leverde voor de genoemden onm'skenbare vooraeelen op. Wambst heeft het echter oo den duur niet kunnen bolwe'ken en verdween na zestig km. uit de baan. Severgnini spande in het begin zijn uiterste krachten in. waardoor hij later een inzinking kreeg, en naar de laatste plaats afzakte. Ronsse heeft zeer goed gereden, evenals Metze en de nog jeugdige Lohmann. De strijd werd door twintigduizend toeschouwers gevolgd. Het eindresultaat werd: 1. Lacquehaye, Frankrijk, wereldkampioen 1935. tijd: 1 uur 25 min. 48.2 sec.; 2. Metze, Duitschland, op 350 meter; 3. Ronsse, België, op 5 ronden en 200 meter; 4. Lohmann, Duitschland, op 6 ronden en 300 meter; 5. Severgnini, Italië, op 12 ronden; Wambst, Frankrijk, opgege ven na zestig km. REVANCHE VAN DE WERELDKAM PIOENSCHAPPEN VOOR SPRINTERS TE PARIJS. Op de Pare des Princesbaan te Parijs vonden gisteren de revanches plaats van de wereldkampioenschappen voor sprinters Met uitzondering van den Duitscher Engel, die vervangen werd door den Franschman Jezo, kwamen alle acht deelnemers uit. In het totaalklassement werd de eerste plaats bezet door den Belg Scherens. De volgende plaatsen waren voor Richter, Duitschland; Michard, Frankrijk; Gerardin, Frankrijk; Faucheux, Frankrijk; Jezo, Frankrijk; Falck Hansen, Denemarken en v. d. Heuvel, Nederland. Een wedstrijd voor stayers in drie man ches, over resp. 20, 30 en 40 km. werd ge wonnen door Blanc Garin, vóór Grassin en Constant. „NIEUW SWIFT." Gisterenavond werd de wekelijksche tijd- race gehouden over 15 km. Trots een zeer sterken wind werden er nog beel goede tijden gemaakt. Zoo wist J. Benning in de B. klasse den snelsten tijd te maken en wel 26.20, hetgeen een zeer mooie tijd is. De snelste A-klasser was J. Schuller met slechts vier seconden voorsprong op Ab. Strijk, J. Sinteur komt weer aardig opzet ten, terwijl wij het rijden van Ribot wel ens beter hebben gezien. Lodewijks was door een verwonding aan zijn hand eenigs- zins gehandicapt. Wim Rijsbergen verdient een pluim voor zijn moedig volhouden. De verschillende tijden waren: J. Schul ler 24.41, Ab. Strijk 24.45, R. Riethoven 25.14 S. J. de Jong 25.37, 5. J. Benning 26.20, K. de Haas 26.21, J. Sineür 27.09, J. Ribot 27.10 A. Lodewijks 27.58, J. F. Hintzbergen 28.28, W. Rijsbergen 29.30. Voor Zondag a.s. staat een tijdrace op het programma. Mocht echter voor dien tijd het terrein der grasbaan reeds gedeeltelijk klaar zijn, dan zullen daar inplaats der tijd race koppel wedstrijden of anderszins wor den gehouden. Het vertrek vanaf het clublokaal is in beide gevallen bepaalt om half negen pre cies, terwijl de start om negen uur plaats vindt. Naar wij vernemen, heeft bovengenoem de vereeniging beslag weten te leggen op een flink terrein hetwelk zal worden inge richt voor grasbaanwedstrijden. Het is de bedoeling om reeds den tweeden Zondag in September hierop een wedstrijd te orga- niseeren, waarbij de beste grasbaanspecia- listen zullen worden gecontracteerd. ZWEMMEN LEIDSCHE POLITIE SPORTVER- EENIGING. Onderlinge wedstrijden. Woensdagavond zijn in de Zwem-inrich ting „De Zijl" de wedstrijden van de Leid- sche Polities port vereeniging gehouden, welke een groot succes zijn geworden. Niet allereerst door de zwemsport, maar meer door 't enthousiasme en de hilariteit, waar met deze avond onderbroken ne besloten werd. Vooraf richtte inspecteur J. van der Ham, een kort woord tot de aanwezigen, waarin hij in het bijzonder welkom heette den inspecteur der politiebrandweer, den heer H. Douzy, maar vooral ook de twee mededingende brugwachters, de heeren Sega ar en Meerburg, die zich hadden doen inschrijven, waarbij spr. de hoop uitsprak, dat hun voorbeeld door velen zal worden gevolgd. De resultaten der wedstrijden zijn: 50 M. vrije slag seniores: 1. Troost 42 2/5 sec.; 2 Van Hillen 43 1/5 sec.; 3 Huis- kens 46 1/5 sec. 50 M. vrije slag juniores: 1. Eveleens 45 sec.; 2. Verkerk 1 min. 5 sec.; 3. Boorsma 1 min. 17 sec. 50 M. schoolslag seniores: 1. Pol 45 1/2 sec.; 2. Troost 47 sec.; 3. De Boer 52 sec. 50 M. rugslag seniores: 1. Troost 53 1/5 sec.; 2. De Boer 58 3/5 sec.; 3. Visser 59 sec. 50 M. rugslag juniores: 1. Elswijk (eenig- ste deelnemer). Reddend zwemmen: 1. Pol 51 2/5 sec.; 2. Van Hilten 551/5 sec.; 3. Huiskens 55 4/5 sec.; 4. Visser 1 min. 2 1/5 sec. Een welkome afwisseling bracht het hindemiszwemmen. De baan was afgezet over het geheele zwembassin, waarbij eerst geloopen werd, daarna het brugje werd cvergeklauterd om daarna bij de brug te komen en via een gordel over de groote brug te klimmen. Het publiek bleek enthousiast en menige deelnemer bengel de heen en weer zonder op de brug te ko men. Hierna moest een ballon uit een mand gehaald worden en verder gezwommen, maar vaak lukte dit niet en bleek de bal lon sneller terug te gaan, dan de zwemmer vooruit kwam. De uitslag werd: 1. Meerburg 1 min. 22 1/5 sec.; 2. Huis kens 1 min. 32 sec.; 3. Troost 1 min. 41 sec.; 4. Van Hilten 1 min. 44 2/5 sec. Gelukkig waren ook de deelnemers der N.Z.H.T.M. present ens hier werd de uit slag: 1. Bey 1 min. 33 3/5 sec.; 2. Oudshoorn 1 -min. 44 sec.; 3. Laman 3 miin. 2 1/5 sec. Popduiken: 1. Huisken 28 1/5 sec.; 2. Pol 29 2/5 sec.; 3. Van Hilten 31 3/5 sec. Tot slot volgde een humoristische polo wedstrijd tusschen L.P.S.V. en N.Z.H.T.M. Met een scheepsomroeper werden beide ze ventallen in het water geroepen, waarbij de scheidsrechter met een bijzondere rich tingaanwijzer en de tijdopnemer met een wekker de tijd aankondigden. Gelukkig kre gen beide arbiters het met elkaar te kwaad, waarop zij niet beter konden doen dan eveneens in het water te springen. Er vlogen meer petten dan ballen in het doel, ondanks de bordjes met verboden toegang aan 't doel. Het was een welgeslaagde avond. WATERPOLO D. W. R. I—DE ZIJL I 3—4. Deze wedstrijd, welke na afloop van de onderlinge wedstrijden van D. W. R. werd gespeeld, kenmerkte zich door forsch en snel spel. D. W. R. verscheen volledig. De Zijl met twee invallers. De Haarlemmers oefenen direct een grooten druk uit op het doel der gasten, doch weten door het sterke verdedigen geen doelpunten te scoren. Hierdoor ontstaat een kleine inzinking bij D. W. R., waarvan De Zijl handig weet te profiteeren door snel achtereen een drietal goede doelpunten te scoren, zoodat de rust met 30 in him voordeel aanbreekt. Na de rust zijn de Leidenaren het meest aanvallend. Te sterk opdringen wordt hun echter noodlottig, daar tot tweemaal toe na een afgeslagen aanval van de Zijl de vrij- liggende Haarlemmer weet te doelpunten (23). Direct na het uitzwemmen weet de midvoor van D. W, R. den Leidschen doel man te verrassen, daarmede den stand op 33 brengende. Er wordt thans heftig om de leiding gestreden, waarbij De Zijl het genoegen mocht smaken het vierde en win nende doelpunt te scoren, daarmede in het bezit komende van een prachtige medaille, welke voor dezen wedstrijd beschikbaar was gesteld. CRICKET België-Nederland De Belgen winnen met 79 runs Op het veld van de Savonnerie Lever Frères te Vorst bij Brussel is gisteren de landenwedstriid BelgiëNederland ge speeld, welke is geëindigd in een onver wachte overwinning van de Belgen. Des ochtends te elf uur werd begonnen met de Belgen het eerst aan bat, waarbij zij 155 runs maakten. Na een korte onderbre king was om half drie de beurt aan de Ne derlanders om aan bat te komen. Zij kwa men slechts met tien spelers uit, een om standigheid van verzachtenden aard bij de beoordeeling van het resultaat. De Belgen hadden een bijzonder goeden dag, waarbij Mac Gregor de ster van het veld was. Hij nam zeven wickets en 36 runs voor zijn rekening, een bijzonder goe de prestatie in een internationale match. De totaal-score van Nederland bedroeg 76 runs Om half vijf was de wedstrijd ten einde. De elftallen waren als volgt samengesteld Nederland: Jhr. J. v. d. Bosch, aanvoerder; A. Terwiel, L. J. Sodderland, A. van Baas- bank, W. Wittebol, H. Schnitger, mr. P. Labouchère, A. v. d. Togt, F. Wunder, H. de la Mar, en H. Burki. België: L. W. Brietges, aanvoerder; G. R. Alphen, O. C. Papineau, J. Mc. Gregor, S. Shepherd, M. Bierbeek, N. Pierce, J. Mit- ton, G. Perkins, A. H. Dauncy en F. F. Ub- belohde. Bowlingcijfers, België: Mitton bowled bij v. d. Togt 11, Perkins bowled bij Burki 12, Pierce bowled bij v. d. Togt 0, Papineau caught Labouchère bij Burki 9, Dauncy c. de la Mar bij Terwiel 28, Bridges bowled bij Terwiel 28, Alpen bowled bij Sodder land 3, Bierbeek bowled bij Terwiel 5, Ub- belohde L b. w. Terwiel 1, Sheppard bow ler bij Burki 26, Mac. Gregor n. o. 20, totaal 143 runds, extra's 12, Totaal 155 runs. Nederland: v. d. Bosch 1. b. w. Papineau 12, Wunder bowled bij Mac Gregor 12, De la Mar b. b. Papineau 1, Wittebol 1. b. w. Mc. Gregor 5, Labouchère b. b. Mc. Gregor 20, v. d. Togt b. b. Mc. Gregor 4, Van Baas- bank b. b. Mac Gregor 4, Terwiel c. Ubbe- lohde b. Mc. Gregor 12, Sodderland 1. b. w. Mc. Gregor 0, Burki n. o. 3, samen 73 runs, extra's 3, totaal 76 runs. België wint dus met 79 runs. Aangezien het einde van de match op half zeven was bepaald, werd besloten na de thee een extra partij te spelen, met vijf Nederlandsche spelers aan bat. Deze ont moeting, die dus geheel buiten den landen- wedstrijd om ging, had het volgende resul taat: Labouchère c. b. Alpen en bowlde Papi neau 2 runs, Burki I. b. w. b. Mac. Gregor 0 runs, Van Baasbank n. o. na 100 runs, de la Mar b. b. Mc. Gregor 2 runs, v. d. Togt n. o. 4 runs. Hierdoor behaalden de Nederlanders een totaal van 110, een mooie prestaties met vijf man. D. W. R. n—DE ZUL 1—1. Deze wedstrijd werd voor bovengen oem- den wedstrijd gespeeld. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij D. W. R. voor de rust een 10 voorsprong wist te behalen. Na de rust maakte De Zijl gelijk, met wel ken stand tevens het einde kwam. Hedenavond om kwart voor 8 speelt De Zijl IV een vriendschappelijken wedstrijd tegen S. Z. V. te Sassenheim. Zaterdagmiddag neemt de Zijl IV deel aan een Polotournooi te Rijswijk. Maandagavond om half 9 speelt De Zijl I een nederlaagwedstrijd tegen de eerste klasser Maas I uit Rotterdam in de Zwem inrichting De Zijl. A. Z. C. H—DE GOUWE H 0—1. A. Z. C. H Alphen speelde Woensdag avond in eigen huis tegen de Gouwe II uit Waddinxveen, in welke ontmoeting de gas ten de overwinning behaalden. Gespeeld werd slechts met 6 man en hoewel beide ploegen goed tegen elkaar waren opge wassen, was het spel van de Gouwe dik wijls forsch, terwijl de Alphenaren nog al eens pech met schieten hadden. Keeper v. d. Hoek was goed in vorm en liet zich ook thans niet makkelijk passeeren. Het spel was nog geen minuut oud toen de rechtsvoor van de Gouwe den bal mooi doorgaf naar den linksvoor, die onhoud baar inschoot (0—1). Voor de rust bleven verdere goals uit en ook na de rust wisten partijen het net niet te vinden. A. Z. C. I—Y-COMBINATIE 7—2. In dezen wedstrijd lieten de gastheeren eens zien, dat met hen waarlijk niet is te spotten. Reeds spoedig na den aanvang tracht de midvoor van het Y te scoren, doch keeper Gesman was op zijn hoede en wist het gevaar te keeren. Als Jongeleen dan den bal doorgeeft aan C. van Leeuwen schiet deze over. Ook Thim heeft pech en schiet over. Onmiddellijk heeft echter van Leeuwen het leer te pakken en maakt geen fout, doch neemt met een keurig schot de leiding (10). Reeds spoedig zien wij dan Bijl met zijn bekende achteruit-bal den voorsprong voor A. Z. C. vergrooten (20). Kort voor de rust maakt de midvoor van het Y een tegen goal (21). Na de rust vergroot C. van Leeuwen den voorsprong tot 31. ALs een corner geen succes oplevert is het Bijl, die wederom op dezelfde wijze met zijn achteruit-bal er 41 van maakt. De Y-menschen zetten er alles op om hun achterstand te verkleinen, doch hebben voorloopig geen succes. Inte gendeel weet A. Z. C. den voorsprong door Raaphorst en C. van Leeuwen nog te ver grooten tot 61. Met een betrekkelijk ge- makkelijken bal heeft het Y dan succes (62). De Amsterdammers blijvpn flink aanpakken, doch de gastheeren zijn op hun hoede en geven den Amsterdammers geen kans, zoo zelfs dat Bijl kort voor het einde nogmaals den Y-keeper laat visschen (72) Waterpolo, door B. PI anjer en J. P. Buys. De bekende oud-Leidenaars en oud- L.Z.C.-leden Planjer en Buys hebben onder den naam „Waterpolo" een handleiding het licht doen zien voor spelers, scheidsrech ters, vereen igingsleiders en belangstellen den in het waterpolo-spel, zooals er, naar wij meenen te weten, tot heden nog geen is verschenen. Het feit, dat de Kon. Ned. Zwembond deze handleiding zelf heeft willen uitgeven spreekt duidelijker voor deze uitgave dan welke bespreking ook. Planjer en Buys zijn verwoede water polo-enthousiasten geweest in Leiden. Planjer ouder dan Buys moge bij de groote ontwkikelimg van dit spel in de laat ste 10 jaren de practische kennis niet meer zoo sterk in zioh hebben kunnen opnemen als de heer Buys, hij heeft immer terdege geweten hoe de techniek van het spel moet worden toegepast. De practische kennis van Buys heeft er verder ongetwijfeld niet wei nig toe bijgedragen om deze handleiding te stempelen tot het beste wat er op dit ge bied geschreven is. De K.N.Z.B.-Voorzitter, de heer Jan de Vries, schreef voor deze tot 'n lijvig boek uitgegroeide handleiding een voorwoord, dat als het ware een vrijbrief voor de schrij vers is om hun werk met lof aan iedereen voor te leggen die in waterpolo belang stelt. Over de wijze, waarop hier het water - polospel in zijn regels zoowel als in tech niek en tactiek behandeld wordt, hebben we even verbluft gestaan. Die eenvoudige 15 minuten speeltijd zijn hier tot een studie boek van respectabelen omvang uitgedijd, waarmede in de eerste plaats de spelers, maar verder ook en vooral het kijkend pu bliek dat dikwijls blijk geeft zoo weinig van de spelregels af te weten zijn voor deel kan doen. De aanschaffingsprijs van 0.40 zal er geen bezwaar voor zijn. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE BATAVEN. Op Zondag 1 September organiseert de R. K. S. V. „De Bataven" te Leiden Na tionale Athletiek wedstrijd en. Hieraan kun nen deelnemen alle R. K. Athleten, aange sloten bij de F.DA. (R.K.NAU,). Om alle R. K. Athleten in de gelegenheid te stellen aan deze wedstrijden deel te nemen, is met de Ned. Spoorwegen een regeling getroffen voor goedkoope reisgelegenheid 40 a 50% reductie). Inlichtingen hierover kan ■men verkrijgen bij den heer L .de Vrede, Westlaan 2, Pijnacker, telefoon 18. Hierdoor is voor velen het bezwaar van te hooge reis kosten opgeheven. De wedstrijden worden gehouden op het R. K. Sportpark „Haag- weg" welk terrein keurig in orde wordt ge maakt, zoodat het niet uitgesloten is dat records worden gebroken. De volgende nummers zullen worden ver werkt: Klasse A (Cracks): 100 M., 400 M., 1000 M., 10.000 M., Hoogspringen, Verspringen m.a., kogelstooten, discuswerpen, speerwer pen, 4 x 100 M. estafette, Olympische esta fette. Klasse B (Nieuwelingen):: 100 M., 400 M., 1500 M., 3000.M., hoogspringen, ver springen, kogelstooten, discuswerpen, speer werpen, 4 x 100 M. estafette. Olympische estafette. Klasse C (Propagandaklasse voor voet- J>allers enz.): 100 M., 400 M., 1500 M., kogel stooten, verspringen, 4 x 100 M. estafette. Junioren A (onder 15 jaar) 60 M. ver springen. Junioren B (15 tot 17 jaar): 80 M., ver springen, hoogspringen, speerwerpen, 4 X 80 M. estafette. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij H. J. Averdieck, Oude Singel 148, Leiden. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „ALPHIA". Onder groote belangstelling zijn de club kampioenschappen van de A.V. en A.V. „Alphia" te Alphen a. d. Rijn, op haar ter rein aan de Nieuw Sloot voortgezet. Alle nummers hadden dank zij de goede organi satie een vlot verloop. Als extra nummers waren ingelast de 1500 en 3000 meter, in welke nummers een spannende strijd werd gegeven. Op de 1500 meter starten 7 deel nemers, waarbij vooral de deelnemers A. de Ruijter van de Bosk. Boys en D. de Heij van Achilles elkaar fel bekampten. Eerstge,- noemde mocht het lukken met een borst- lengte te winnen in den tijd van 4 min. 25 sec. Op de 3000 meter kwamen eveneens 7 deelnemers uit. Hier ging de strijd in hoofd zaak tusschen B. Loogman van Wilskracht en D. Heij van Achilles. In dit nummer wist Loogman het eerst de finish te pas seer en in 9 min. 36.9 sec. Hierna werden de estafetten geloopen, waarbij het Alphia niet mocht gelukken haar record te verbe teren. De verdere uitslagen zijn: Finale 100 meter dames: 1. C. Costerus 14.9 sec., 2. M. Verkerk 15.2 sec., 3. M. Bouthoorn 15.8 sec., 4. C. van Donk. 4 x 100 meter es tafette heeren 3 min. 54.2 sec. Olympische Estafette 800—400—200—200 4 min. 16 s.; 4 x 100 m. dames 63.1 sec. Dames hoogsprin gen: 1. C. Costerus 1.25 m., 2. M. Verkerk I.20 m., 3. A. Uithol 1.15 m„ 4. M. Bout hoorn 1.10 m., kogelstooten dames: 4 kg. 1. M. Bouthoorn 7.35 m., 2. C. Costerus 7.12 m., 3. A. Uithol 6.60 m.; 4. M. Verkerk 6.12 m. 1500 m. heeren: 1. A. de Ruijter Bosk. Boys 4 min. 25 sec., 2. D. Heij Achilles Gou da 4 min. 25 sec.; 3. T. Verboom, Houvast Boskoop 4 min. 26.4 sec.; 4. B. Sluis Wils kracht Alphen 4 min. 32 sec. 3000 meter Heeren 1. B. Loogman Wilskracht Alphen 9 min. 36 sec., 2. D. Heij Achilles Gouda 9 min. 55 sec. Hiermede zijn deze wedstrijden die ge heel waren georganiseerd voor propaganda der athletieksport beëindigd. Over het ge heel hadden de wedstrijden een prettig verloop, met als gevolg dat verschillende nieuwe leden tot de athletiek afd. zijn toe getreden. Ook de athleet, de heer de Ruij ter uit Boskoop nam geheel buiten mede dinging deel aan deze wedstrijden, doch alleen voor de propagandt van deze tak van sport, waarvoor Alphia zeer erkentelijk was. LEIDSCHE ATHLETIEK COMMISSIE. De steden-ontmoeting voor Dames en Heeren van het District Zuid-Holland heeft dit jaar plaats Zondag 18 Augustus op te Werve, Rijswijk, aanvang 2 uur. 'n Twintig leden (dames en heeren) van de vereen igingen Nieuw Brunhilde, Donar, Holland en U.V.S. nemen hieraan deeL VOETBAL R.-K. V.V. „S. J. C." De eerste sport-Zondag al5 inzet voor de herdenking van het 3e lustrum van S. J. C. kan als volkomen geslaagd beschouwd worden. De jongere generatie kwam gis teren het eerst in het veld met een drietal wedstrijden tegen H. B. C. junioren. Het ontbrak de onzen niet aan enthousiasme, niettegenstaande dat moesten al de drie junioren-elftallen het onderspit delven te gen de Heemsteedsche en kei S. J. C.-adsp. HBC-adsp. 1—9, SJC- jun. bBHC jun. b 0—7 en SJC jun. a—KBC jun. a 1—2, zoo dat de gasten met den prachtigen beker gingen strijken. De avondwedstrjjd had eveneens een prettig verloop, waarbij SJC I met een 21-overwinning in het bezit van den be ker kwam. SCHAKEN OM DEN OUWERKERK-BEKER. De beslissende partij in dezen wedstrijd is dan eindelijk gespeeld, nl. die tusschen Ir. J. Westra en S. P. Ouwerkerk. Bij het afbreken dezer partij stond Westra er iets beter voor, bovendien had hij een pion ge wonnen. De uitspraak van den arbiter, schaakmeester Km och, die thans te Amster dam verblijft, in de plaats van Dr. M. Euwe die verhinderd was, luidde: gewonnen voor Westra. In dezen wedstrijd worden de afge broken partijen niet uitgespeeld, doch ar bitraal beslist. Westra heeft nu 2 punten behaald en is dus gelijk uitgekomen met G. Bosscha, die eveneens 2 punten behaal de. De nog te spelen partij tusschen Ir. J. J. G. van Hoek en S. P. Ouwerkerk is remise gegeven, de uitslag daarvan was toch niet meer van invloed op den eindstand. Deze stand is de volgende: S. P. Ouwer kerk 1 p., G. Bosscha 2 p., Ir. J. J. G. van Hoek 1 p., en Ir. J. Westra 2 punten. Zooals uit dezen stand blijkt, zullen Bos scha en Westra nu nog om den beker moe ten spelen, waarschijnlijk 2 of 3 partijen. De winnaar zal dan in het bezit komen van den fraaien beker, uitgeloofd door den heer S. P. Ouwerkerk Sr. te Leiderdorp. Ver moedelijk zullen deze laatste partijen in de maand September afgespeeld worden. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk). Uitslag van de wedvlucht Neufvilles op Zondag 11 Aug. Afstand 192 K.M. In con cours 113 duiven, welke met Z.W.-wind en heldere lucht te half acht in vrijheid zijn gesteld. Geconstateerd werd als volgt: P. Bosman 1, 16, 28, 38. Gebrs. Klinkenberg 2, 3, 9, 23, 34, 36. A. v. Duin 4, 5, 6, 15. A. Boot 7, 8, 19, 32, 36. Th. Steenvoorden 10, Gebr-s Zoneveld 11, 13, 30. J. v. d. Niet 12, 20. Hoekx Hazenoot 14, 17, 21, 26. Gebrs. Passchier 19, 31. A. v. d. Zwan 22, 25, 27. Hazenoot 33, 37. C. Plug 24. Gebrs. Cramer 29. Duindam en Oe 1ste vogel is geconstateerd te 10,04.10. De 38ste vogel is geconstateerd te 10.25.22. As. Zondag wedvlucht vanaf Mons (Bel gië) 203 K.M. OLYMP. SPELEN DE A.S. OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN. Groote propaganda. In het Ministerie voor Propaganda te Berlijn ontving Woensdgamiddag Oberre- rierungsrat Dr. Mahlo een aantal persver tegenwoordigers, die hij een overzicht gaf van den huidigen stand van zaken met betrekking tot de as. Olympische Spelen. „Berlijn zal", zoo zeide hij o.a. „in Augus tus van het volgend jaar in het middelpunt der belangstelling van de geheele wereld staan. Reeds thans hebben zich duizenden uit alle deelen der wareld aangemeld om dit groote gebeuren op sportgebied bij te kunnen wonen. Een zeer groote propagan dacampagne, zoo zeide hij verder, is op touw gezet. Prospecti en plakkaten in 17 verschillende talen zijn in omloop. Door de Rijksspoorwegen wordt in 32 landen, waar zij filialen heeft groote reclame gemaakt. Verder wordt een tijdschrift verspreid met een oplaag van 40.00060.000 exemplaren in de Duitsche, Fransche, Engelsche en Spaansche taal. Ook de film is vanzelfspre kend in dienst van de propaganda gesteld. Voorts zal vanaf 1 September een propa- ganda-trein, de z.g. Olympia-trein door het land trekken. Vijf groote vrachtwagens met aanhange- wagens zullen in de plaatsen waar de „Olympische show" gehouden wordt opge steld worden en de constructie daarvan zal zoodanig zijn, dat de ruimte al naar belie ven grooter gemaakt kan worden. Verder zal de inrichting zoodanig worden, dat een groote tent er tusschen geplaatst kan wor den waar dan de films vertoond zullen wor den. Met alle mogelijke ten tienste staande middelen zal dus propaganda gemaakt wor den voor de a.s. Olympische Spelen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11