De Wereldkampioenschappen te Brussel MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 Van Vliet wederom tweede. SCHERENS EN MERKENS KAMPIOEN Zaterdagmiddag zijn op de wielerbaan in het HeysseLstadion de wereldkampioen schappen aangevangen met de series sprint voor amateurs en professionals. Toen om ruim drie uur werd begonnen met de eerste serie voor de amateurs wa ren naar schatting 5000 toeschouwers aan wezig, hetgeen niet veel was. Het weer was warm en het zag aanvankelijk naar onweer uit. doch de bui is gelukkig overgedreven. De latjesbaan van de Heyssel, die 401 m. lang is, bleek tegen de verwachting zeer snel te zijn en uitstekende tijden werden genoteerd. Tusschen de ritten der amateurs en profs in, werd een internationale omnium gere den, waarin behalve onze landgenooten Slaats en Jan van Kempen in het bijzonder de Franschman Richard uitblonk. De eerste dag is voor Nederland zeer suc cesrijk geweest, immers zoowel de vier amateurs van Vliet, van der Vijver, Ooms en Leene, alsmede de vier profs. Van Eg- mond, Van den Heuvel, Piet van Kempen en van der Linden, wisten zich voor de achtste finales te klasseeren. Bij de amateurs heeft geen enkel land zoo veel rijders in de achtste finale gekregen, terwijl bij de profs. Frankrijk het aantal van Holland egaliseerde. De meeste van de Nederlandsche rijders hebben hst overigens niet gemakkelijk ge had. Bij de amateurs was het Van Vliet, die r.;serie direct wist te winnen zonder eenige moeite klopte hij den Tsjech Kona- rek met verscheidene lengten evenals van der Vijver, die het tegen den Deen Olesen en den Belg Vanderveken moest opnemen. Dh Bredasche renner koos zijn positie goed en klopte na een felle spurt den Deen met enkele lengten. B. Leene heeft hard moeten vechten om tenslotte zich voor de achtste finales te klasseeren. In zijn serie kwam hij tegen een der favorieten, den Duitscher Merkens, tegen wien de Hagenaar geen kans had. Zelfs wist de Pool Pusz hem nog bij de streep te slaan. In de herkansing kwam Leene tegen den Zwitser Kaufmann en den Deen Olesen. De sprint werd op de laatste meters uitge vochten tusschen Leene en Kaufmann, maar de Hagenaar gaf gelukkig alles en won met miniem verschil. De acht winnaars der herkansing races reden nog vier matches a deux voor vier plaatsen in de achtste finales en hier kwam Leene tegen den Belg Cop. Leene nam da delijk den kop, hield den Belg in het oog en dank zij zijn tactisch rijden en hoog tempo won onze landgenoot. Ook onze vierde amateur, Ooms, heeft het niet gemakkelijk gehad. In zijn serie fcwam hij tegen Higgins, Engeland, en Ihbe Dujtschland. De laatste bleek op het laat ste rechte eind over een fiksen sprong te beschikken en sloeg Ooms met belangrijk verschil. In de herkansing kwam de Haarlemmer egen den Engelschman Hicks en den Deen Nielsen. Hij nam den kop, versnelde gelei delijk en won met een lengte voor den Er? Ischman. In zijn match a deux voor de achtste finale gaf Ooms den Deen Stieler geen kans sn daarmede was onze derde landgenoot genlaatst voor den tweeden dag. In de achtste finales kwamen de vier ge noemde Nederlanders, de drie Franschen Georget, Chaillot en Ulrich, de Duitschers Merkens en Ihbe, de Engelschen Hom en Higgins, de Italianen Pola en Rignoni, de Belg Collard, de Zwitser Waegeli en de Deen Rasmussen. De professionals. Een fraaie tijd van Van Egmond. Van de vier Nederlandsche profs slaagde alleen van der Linden erin, direct zijn serie te winnen en zich daarmee een plaats te veroverde i m den strijd va.) morgen. Hij kwam tegen den Belg Arlet, die bij het uitkomen van de voorlaatste bocht omhoog ging, waarvan van der Linden dankbaar profiteerde om onverwachts naar beneden te schieten. Hij lag dadelijk op vol tempo en, de Belg was een geslagen man. De favoriet in het Nederlandsche kamp, de kampioen Van Egmond, is er slechts met 3 grootste moeite in geslaagd zich onder de laatste 16 te plaatsen. In zijn serie kwam hij tegen den Zwitser Dinkelkamp, die hem tegenover de perstribune verraste. De Haarlemmer kwam in tweede positie te lig gen en vermocht niet meer te passeeren. De tijd over de laatste 200 meter bedroeg hier 12 seconden. In zijn herkansing kwam Van Egmond tegen Steffens. Van Egmond lag dadelijk op hoog tempo, de Duitscher bleef aan het wiel hangen en op de van Van Egmond zoo bekende wijze, won de Nederlandsche kam pioen In zeer snelle pace met een tijd van 11.8 sec. over de laatste 200 meter, de beste tijd van den dag. Piet van Kempen werd in zijn serie op vrij gemakkelijke wijze geslagen door den Duitscher Engel, doch onze landgenoot kreeg het in de herkansing al bijzonder ge makkelijk en won zonJ_r veel moeite van een der gebroeders Smith uit Australië. Tenslotte van den Heuvel. Deze gaf in zi.in serie prachtigen strijd te zien tegen Gerardin. Op 200 m. voor de eindstreep lagen beiden op vol tempo, doch op het laatste rechte eind bleek de Franschman n -•-* iets meer in zijn mars te hebben. In de herkansing kwam van den Heuvel tegen den Belg Huybrechts, die niet over rukken en sprongen bleek te beschikken, welke een sprinter een schijnbaar verloren wedstrijd nog kan doen winnen. De favo rieten Richter, Scherens en Michard won nen gemakkelijk hun serie en met Gerar din vormen zij het viertal waaronder hoogstwaarschijnlijk de wereldkampioen van dit jaar zou schuilen. Voor de achtste finales plaatsten zich de vier genoemde Nederlanders, de vier Franschen Michard, Gerardin, Beaufrand en Faucheux, de drie Duitschers Richter, Engel, en Rieger, de Engelschman Cozens, de beide Belgen Scherens en Arlet, de Deen Falck Hansen en de Zwitser Dinkel kamp. DE TWEEDE DAG. Op den tweeden dag van de wereldkam pioenschappen te Brussel was de belang stelling heel wat grooter en ruim 30.000 toeschouwers waren op het HeysseLstadion aanwezig, waaronder zich duizenden land genooten bevonden. De groote teleurstelling aan Neder landsche zijde was wel het falen van Van Vliet in de finale der amateurs, waarin hy, in drie ritten door Merkens geslagen werd. Bij de profs won Scherens in den eindstrijd van Richter en ook hiervoor waren drie ritten noodzakelijk om de beslissing te verkrijgen. Er was vrijwel geen wind tóen om ruim drie uur begonnen werd met de achtste finale der amateurs. In den eersten rit kwam Ooms tegen den Duitscher Merkens. Ooms zette er onmid dellijk een stevig tempo in, joeg twee ron den achtereen, maar niettemin wist de Duitscher gemakkelijk te winnen. Van Vliet kwam in de derde serie ook al tegen een Duitscher, nl. Ihbe. Van Vliet nam de kop. Bij het ingaan van de laatste bocht trachtte Ihbe recht voorbij te komen, doch Van Vliet ving hem goed op en had gewennen spel. Van den Vijver ging tegen Ulrich, nam de leiding, doch een lek bandje van onzen landgenoot was oorzaak dat deze rit moest worden afgebeld. Toen voor de tweede maal werd gestart kreeg de Franschman een lekken band. Ge lukkig ging de derde keer alles goed. Van der Vijver ging wederom vooraan, reed zeer tactisch, versnelde geleidelijk, gaf in de laatste bocht zijn tegenstander geen kens om te passeeren en won zoo zijn rit. Onze vierde landgenoot, Leene, trachtte door tactisch rijden tegen den Belg Collard zijn rit te winnen. Op het laatste rechte eind werd de strijd reeds beslist. Hier gooi de de Belg er iets meer uit en won met een halv lengte. In de kwartfinales waren dus twee Ne derlanders geplaatst, nl. Van Vliet en Van der Vijver. In de eerste kwartfinale won Merkens gemakkelijk van Horn, terwijl in de tweede Chaillot zijn tegenstander Collard bij het uitkomen van de laatste bocht een zwieper gaf waardoor Collard moest laten loopen. Chaillot werd gedisqualificeerd. Van Vliet kwam tegen den Zwitser Waegel. Ook deze kwartfinale reed Van Vliet op dezelfde wijze als zijn vorige rit ten. Hij nam den kop, ving een aanval 200 meter voor de streep van den Zwitser goed op en won gemakkelijk. ,In de vierde kwartfinale gaf van der Vij ver prachtig strijd tegen den Italiaan Rignoni. In de bocht lagen beide renners naast elkaar, doch bij het uitkomen lag van der Vijver iets voor en wist zijn voor sprong op het rechte eind te behouden. Beide Hollanders hadden zich dus voor de halve finale geklasseerd. In de eerste halve finale vertrok Van der Vijver op kop, doch de Duitscher nam de leiding over. In de laatste bocht kon Van der Vijver niet boven voorbij gaan en Merkens won met anderhalve lengte. In de tweede halve finale ging van Vliet weer op kop, en gaf Collard geen kans, zelfs op de laatste 200 meter, op zij te komen. De Woerdenaar won met 1 lengte voorsprong. Om de derde en vierde plaats moesten dus van der Vijver en Collard rijden. Het werden twee spannende ritten. In de eerste rit won van der Vijver met een kwart wiel, waarbij Collard op de laatste 15 meter hem sterk bedreigde. In de tweede rit won van der Vijver met een wiellengte en verzekerde zich hierdoor dus van de derde plaats in het wereldkam pioenschap. De finale der amateurs. lste rit. Van Vliet ging op kop, versnelde prachtig het tempo. Merkens bleef aan het wiel hangen, kwam op het laatste rechte eind op zij, doch Van Vliet won met een kwart wiellengte, zij het niet op overtui gende wijze. In de tweede rit ging van Vliet we derom als eerste weg. Deze rit verliep op de zelfde wijze als de vorige, doch nu zag de Duitscher kans, om op het laatste rechte eind met enkele stevige trappen Van Vliet te passeeren en met een lengte verschil te winnen. Een derde rit was dus voor de beslissing noodzakelijk. Zonder zelfs te trachten eenige variatie aan te brengen, reed Van Vliet op dezelfde wijze als al zijn andere ritten, deze be slissing. Hij ging weer op kop versnelde ge leidelijk het tempo. Op het laatste rechte eind bleek Merkens meer in zijn mars te hebben dan onze landgenoot. Van Vliet slaagde er niet in om met een laatste sprong de beslissing in zijn voordeel te doen ver anderen. Hiermede was Merkens dus de wereld kampioen geworden. De professionals. Piet van Kempen kreeg tegen Gerardin in de achtste finale totaal geen kans, ter wijl van der Linden zich door Faucheux leelijk liet verrassen. De Franschman was reeds door plotselinge demarage, bij het ingaan van de laatste bocht, op vol tempo, terwijl van der Linden, toen hij van zijn verrassing bekomen was, reeds een verlo ren strijd reed. Van den Heuvel reed tegen Beaufrand een magnifieken rit. In den laatsten bocht werd deze strijd heslist ten gunste van den Hollander. Van Egmond kwam tegen Engel uit. De Nederlandsche kampioen liet zich op het rechte eind tegenover de perstribune ver rassen, toen zijn tegenstander onverwacht binnen doorging. Engel won met een lengte. Alleen van den Heuvel had zich dus voor de kwartfinale geplaatst. De kwartfinales brachten in de eerste rit Scherens tegen over Engel, waarbij de Duitscher met een wiellengte geslagen werd door den wereld kampioen. Mochard won van Falck Hansen en Richter van Faucheux. Van den Heuvel kwam tegen Gerardin uit, moest de leiding nemen, waar bij Gerardin, die momenteel in bijzonder goeden vorm is, den Hollander op het laat ste rechte eind klopte. In de eerste halve finale kwam Richter tegen Michard. Eerst had Richter en daarna Michard een lekken band. Toen voor de derde maal gestart werd, sloeg Richter Michard op fraaie Wijze, na dat hij tweemaal een aanval van den Franschman met succes had afgeslagen. In de andere halve finale kwam Scherens tegen Gerardin, een van de mooiste, zoo niet de allerfraaiste rit van het wereld kampioenschap. Scherens ging op kop, bij het uitkomen van de voorlaatste bocht ging Gerardin plotseling binnen door, spurtte weg, maar Scherens bleef aan het wiel hangen. Op de laatste 60 m., was het een nek- aan nek-race, waarbij Scherens met miniem verschil als eerste over de eind streep ging. Voor de finale kwamen dus Scherens en Richter aan den start. In den eersten rit vertrok Scherens het eerst. Door een magnifieke demarage kwam Richter bij het ingaan van de laatste bocht voor te liggen. Scherens vermocht zijn ach terstand niet meer in te halen al werd hij op de laatste 15 meter eenigszins gehin derd door den Duitscher, hetgeen hem be lette zich geheel te geven. Een protest in dit verband, door Scherens ingediend, werd echter afgewezen. In den tweeden rit nam Scherens op fraaie wijze revanche op den Duitscher zoo dat een beslissende wedstrijd noodzakelijk was. In den derden rit vertrok Scherens als eerste, hetgeen evenals bij de vorige ritten door loten beslist was. Kruipend gingen de beide renners over de piste. 250 meter voor de finish ging het nog langzaam, met Sche rens op 5 meter voor Richter. 200 meter voor de finish demarreerde Scherens, zette goed door en Richter zag geen kans meer op den betrekkelijk kleinen afstand welke hem restte, op volle toeren te komen. Hij werd met twee lengten door dit fraaie tac tische rijden van Scherens geslagen. Onbeschrijfelijk was het gejubel toen Soherens de finish passeerde en voor de vierde achtereenvolgende maal het wereld kampioenschap had behaald. De tecnische resultaten der finales luiden: Amateurs: Halve finales: le rit: 1. Merkens, Duitsch land; 2. v. d. Vijver, Nederland, 1% lengte 12.6 sec. 2de rit: 1. Van Vliet, Nederland, 2. Col lard, België ruim 1 lengte, 12.4 sec. Om de derde en vierde plaats: le rit 1. v. d. Vijer, Nederland; 2. Collard, België yi wiel, 12.6 sec. 2de rit: 1. v. d. Vyver, Nederland; 2. Col lard, België 1 wiel 13 sec. Finale: lste rit: 1. Van Vliet, Nederland; 2. Merkens, Duitschland) 34 wiel, 12 sec. 2de rit: 1. Merkens, 2 Van Vliet, 1 lengte 12.2 sec. 3e rit: 1. Merkens, 2. Van Vliet, wiel 12.4 sec. Wereldkampioen 1935: Merkens, Duitsch land; 2. Van Vliet, Nederland; 3. Van der Vijver, Nederland; 4. Collard, België. Professionals: Halve finale: lste rit: 1. Richter, Duitschland; 2. Mi chard, Frankrijk 1 lengte 12 sec. 2de rit: 1. Scherens, België; 2. Gerardin, Frankrijk, miniem verschil 12.4 sec. Om de derde en vierde plaats: lste rit: 1. Gerardin, 2 Michard, 1 wiel 12.4 sec. 2de rit: 1. Michard, 2. Gerardin 12.4 sec. 3e rit: 1. Gerardin, 2. Michard 12 sec. Finale: le rit: 1. Richter, 2. Scherens, 1 lengte 13.4 sec. 2de rit: 1. Scherens, 2. Richter 13 sec. 3de rit: 1. Scherens, 2. Richter op 2 leng ten, 12.6 sec. Wereldkampioen 1935: .Scheren5: België; 2. Richter, Duitschland; 3. Gerardin, Frank rijk; 4. Michard, Frankrijk. „SWIFT". Gisterenmorgegn heeft „Swift" deelge nomen aan den wedstrijd tusschen „De Rijnstreek" en „Excelsior". Voor „Swift" kwamen uit C. Vink, W. Bakker, J. Riethoven Adr.zn., W. Mens en G. Groeneweg. De eerste wedstrijd was de sprint over 4 fcaanronden. Hierbij heeft Ghr. Vink het gebracht tot in de demifinale, waarin hij van D. Ramp verloor met gering verschil. J. Riethoven wist het te brengen tot in de finale en moest zich toen met de tweede plaats te vreden stellen. Wanneer hij z'n training nog wat serieuzer zal doen zal hij zich ze ker bij volgende gelegenheden nog wel be ter plaatsen. W. Mens en G. Groeneweg konden zich niet plaatsen. De eindunslag is geworden: 1. D. Ramp, 2. J. Riethoven, 3 v. d. Berg, 4. Krumpelman. Daarqp werd er een 50- ronden-wodstrijd gereden, waaraan w?rd deelgenomen door 15 renners. W. Bakker, die in de sprint niet mocht starten doordat hij geheel op baanmateriaal reed, had voor dezen wedstrijd z'n wegwielen overgezet. In dezen rit heeft hij heel goed gereden; alleen het tactisohe ontbreekt nog. Chr. Vink heeft een zware strijd gevoerd, want bij de 26 ronden wisten Kempers en Heemskerk eenigen voorsprong te krijgen en daar de Swift-renners toen tusschen de groep zaten konden zij er niet dadelijk tus schen uit. Daarop is Vink gaan jagen maar het lukte hem niet de wegloopers te pakken te krijgen. De uitslag was: 1. Kempers, 2. Heems kerk met ongeveer 125 m. voorsprong, 3. D. Ramp, 4. Chr. Vink, 5. W. Bakker, 6. J. Riethoven. „Excelsior" behaalde in beide wedstrij den 17 punten, „Swift" 4 punten, „De Rijn streek" 1 punt. Dinsdagavond te 7 uur starten Chr. Vink en A. van Egmond in de graanbaanwed- strijden te Alphen. J. VerschoorPeek en A. van Amster damSchönemarck beginnen Woensdag aan de 6 avond wedstrijden te Gouda terwijl R. v. Aartv. d. Stel Woensdag aan een zelfden wedstrijd beginnen te Hoensbroek. J. Riethoven en J. Verschoor wisten de 100 minuten-race in Halfweg te winnen met 13 p. vóór de ReusCuvelier 8 p.; FrankenWiemans 7 p.; SchörnMarcus 1 p.; op 1 ronde v. d. HeydenLoskamp, 8 punten. A. van Amsterdam en' Rakaart staan in den zes avond en wedstrijd te Oss na den 5en avond met 116 punten aan den kop voor v. HeeschHeynekamp 78 pnt.; op 1 ronde Hartogsde Jong 50 p.; Brocard Velthuis 8 pnt.; op 2 ronden Takkenv. d. Mater 110 punten; v. HaarenWiegman 72 punten. In de 5 avonden zijn afgelegd 365 km. CRICKET NEDERLANDSCH ELFTAL—HARRON WANDERERS. In een draw geëindigd. Onder begunstiging van ideaal Cricket- weer werd Zaterdag en Zondag de derde wedstrijd van de Harron Wanderers thans tegen het Nederlandsoh Elftal aan de Span jaardslaan te Haarlem gespeeld. Van Maanen, die den toss won ging batten en liet Glerum en de Beus de innings openen. Stogdan en Bond vormden den aanval. De runs kwamen onmiddellijk in een snel tempo, voornamelijk van het bat van Gle rum. De Beus ging bowlen, kreeg de Beus l.b.w. Glerum had er op dit moment 25. Kramer maakte het evenmin lang en werd spoedig fraai door Stogdoii op eigen bowlen gevangen 2 v. 48. Met W. v. d. Bosch en Glerum kwam de eerste goede stand. v. d. Bosch begon direct aanvallend te spelen, waartoe het bowlen der Engelschen, dat ook thans weer geen sterken indruk maak te, zich wel leende. Welch werd in den aan val zeer gemist. De 100 kwamen in 80 mi nuten. Op 103 kwam een einde aan de goe de innings van Gelrum, die op square leg door Pelham werd gevangen. Witte bol speelde daarna de beste innings van den dag, vooral op leg was hij sterk en zijn snel voetwerk viel te bewonderen. De En- gelsche aanval werd geheel overmeesterd. Het grondfielden der gasten, zoomede het snelle aangooien viel te loven, doch wij zagen ook nu weer catches missen. Op 169 sneuvelde W. v. d. Bosch voor 57. Labou- chère scoorde met Wittebol 63 voor het 5e wicket en bracht het thans niet verder dan een gelukkige 17. Captain van Maanen's 36 waren van uitstekende kwaliteit, vooral zijn off-slagen brachten de handen van de vele toeschouwers op elkaar. Voor het laat ste wicket werden nog 33 runs aan het to taal toegevoegd. De innings sloot om 4.30 uur op 350 waaronder 47 extra's. Stogdon werd 13 maal genoballd. Toch is het hooge totaal meer aan de zwakte van den Engel schen aanval dan aan bepaald sterk batten der ^Nederlanders toe te schrijven. Stewart Brown en Pelham maakten het op Terwiel en Sodderland niet lang. Vooral de bal waarmede Terwiel Stewart Brown's wicket nam was zeer fraai. Tindall en John son bespeelden de Hollandsche aanval daarna met gemak en waren ongescheiden toen om 6.30 de stumps werden opgeborgen. Tindall 25 en Joynson 14 not out. W. v. d. Bosch, Labouchère, Glerum en Kramer hadden den bal gehanteerd. Nederland eerste innings: H. W. Glerum, c. Pelham, b. Bond 55; A. M. J. de Beus Lb.w. b. Hopton 9; W. Kramer c. en b. Stog don 4; Jhr. W. v. d. Bosch c. Joynson b. Hop ton 57; W. Wittebol c. Pelham b. Hopton 67; Mr. P. Labouchère st. Mc. Connell b. Duveen 17; H. Schnirger l.b.w. Bond 5; Mr. H. v. Maanen c. St. Brown b. Stogdon 36; H. Terwiel c. Anson b. Duveen 34; Jhr. J. v. d. Bosch st. Mc. Connell b. Duveen 13; L. J. Sodderland not out; extra's 47; to taal 350. O, M. R. W. G. A. Stogdon 16 3 66 2 R. N. Bond 19 4 71 2 J. G. Hopton 26 5 80 3 A. H. Duveen 17 1/3 3 74 3 G. R. Wilson 3 '11 Harrow Wanderers eerste innings: R. D. Stewart Brown b. Terwiel 12; G. T. Pelham c. J. v. d. Bosch b. Terwiel 12; M. Tindall not out 25; W. H. R. Joynson not out 14. Exitra's 2, Totaal 65 voor 2. De tweede dag. Gistermorgen vervolgden Tindall en Wilson bij een stand van 65 voor 2 hun in nings op Terwiel en Sodderland. Wat eigen lijk niet verwacht werd, gebeurde. Na een drietal runs ging Wilson Lb.w. op Terwiel, die in de morgenuren een perfecte lengte onderhield en in geen tijd, mede de wickets van Joynson en Stogdon nam. In middels waren vijf wickets neer voor 73 runs. Tindall hield stand en toonde, nu hij aan de matting-wickets gewend is geraakt, welk een fijn batsman hij is. De Neder landsche aanval leverde voor hem geen moeilijkheden op. Elke slag was beheerscht uitgevoerd, hij gaf geen kans, speelde alles prachtig langs den grond. Toen op 81 ook Mc. Connell l.b.w. ging op Sodderland scheen het einde van de innings in zicht. Boord kwam nu in en volgde het consigne om zijn wicket op te houden op uitsteken de wijze op. De runs kwamen van Tindall's bat. Van Maanen wisselde zijn aanval voortdurend, niet minder dan 8 bowlers werden aangezet, doch eerst na een uur stand geboden te hebben en nadat Tindall met een prachtvier op Van der Bosch de 100 opgebracht had, ging Boord l.b.w. Ter wiel zonder een run gescoord te hebben. TindallDuveen bracht het tot 114, waar na voor de lunchpauze gestopt werd. Na de lunch werd het vechten voor een draw na de callapse in den morgenuren voortgezet. Interessant werd het vertoonde cricket, daardoor niet, doch de Engelsche captain kon onmogelijk anders doen. Veel viel 'er toen te genieten door het prachtige batten van Tindall, die zich een batsman van bijzondere klasèe toonde. Het,was aan zyn schitterend spel te danken, dat het to taal 177 werd, mede door goede steun van de laatste batsmen, Duveen en Anson. Om 3 uur sloot de eerste innings der Harrow Wanderers. Tindall's 86 (12 x 4) waren alleen al een gang naar de Span jaardslaan woord. Het bowlen en fielden der Hollanders verslapte in het laatste uur eenigszins. Terwiel en Sodderland, vooral laatstgenoemde was niet gemakkelijk te be spelen, bowlden uitstekend. J. v. d. Bosch's goede werk achter het wicket dient spe ciaal vermeld. Met een achterstand van 173 runs begon nen de Engelschen aan hun tweede innings. Op 2 ging Pelham reeds Lb.w. Sodderland voor doch daarna was het weer Tindall, die in gezelschap van Stewart Brown bat ten liet zien, zooals wij op onze Holland sche velden nog weinig gezien hebben. Wat Van Maanen ook met zijn aanval, waarvan weinig kracht uitging, probeerde, niets hielp, elke slechte bal ging feilloos naar de boundary. De stand voor het 2e wicket leverde 145 runs op. Op 147 ging Stewart Brown voor een perfecte 60 l.b.w. Sodderland, op 159 kwam aan de brillante innings van Tindall een einde, die een bal van Terwiel vanaf den grond in J. v. d. Bosch' handen speelde, die daarop bliksemsnel de bails afwierp, alvorens Tindall in zyn crease terug was. De Cambridge-speler scoorde voor de tweede maal op dezen dag een fraaie 88. De prachtvang van Van der Bosch, die Stogdon deed verdwijnen, dient speciaal vermeld. Op het totaal 212 voor 5, waarvan Joynson een fraaie 43, kwam het einde. De wedstrijd eindigde derhalve in een draw. Harrow-Wanderers lste innings: R. D. Stewart bowled Terwiel 12; E. F, JPelham c. J. v. d. Bosch b. Terwiel 12; 1* Tindall c. W. v. d. Bosch b. Labouchère 86; G. R. Wilson l.b.w. b. Terwiel 16; W. H. R. Joyn son b. Terwiel 0; G. A. Stogdon l.b.w. b. Terwiel 0; J. G. Hopton c. Terwiel b. Kra mer 1; G. R. Mc. Connell Lb.w. b. Sodder land 0; R. N. Boord Lb.w. b. Terwiel 0; A. Duveen, not out 25; C. R. Anson c. W. v. d. Bosch b. Sodderland 19. Extra's 6. To taal 147. O. M, R. W. A. Terwiel 28 13 47 6 L. J. Sodderland 201/3 10 18 2 Jhr. W. v. d. Bosch 11 2 29 Mr. H. van Maanen 5 1 7 Mr. P. Labouchère 10 2 23 1 Mr. H. W. Glorum 11 2 32 W. Kramer 7 2 11 1 H. Schnitzer 1 4 Wicketval 1—24 2—33 3—68 4—68 5—73 6—80 7—81 8—108 9—136 10—177. Harrow Wanderers tweede innings: R. D. Stewart Brown b. Sodderland 60; E. F. Pelham l.b.w. b. Sodderland 0; M. Tindall run out 88; G. R. Wilson Lb.w. b. Sodder land 2; W. H. R. Joynson not out 43; G. A. Stogdon c. J. v. d. Bosch b. Terwiel 6; J. G. Hopton not out. Extra 9. Totaal 212 voor 5. O. M. R. W. L. J. Sodderland 18 4 69 3 A. Terwiel 12 4 44 1 Mr. P. Labouchère 8 33 A. M. de Beus 5 1 15 Mr. H. v. Maanen 2 7 Mr. H. W. Glerum 5 20 Jhr. W. v. d. Bosch 4 5 W. Kramer 1 1 Wicketval L—2 2—147 3—159 4—159 5—176.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6